loading

Yumeya Furniture - Производител на трпезариски столици за трпезарии од дрво со метал & Добавувач за хотелски столици, столици за настани & Ресторани 

нема податок
нема податок

Категорија

Yumeya Furniture е водечки производител на комерцијални столчиња за јадење, столици за настани на големо, хотелски столчиња, столчиња за ресторани, столчиња за банкет итн.

Добриот дизајн е душата на добриот производ. Преку соработка со дизајнер од HK, добитник на наградата за дизајн Red Dot, Yumeya Мебелот како уметност може да ја допре душата. Сега, Yumeya има повеќе од 1.000 само-дизајнирани производи 

Хотелски столи
Направете незаборавно хотелско место за вашите гости со стилски мебел
Комерцијални ресторански столици & Кафе столи
Подигнете го вашиот комерцијален простор со совршени столчиња и елегантен стил
Свадбени столчиња & Сточени на настани
Им овозможува на гостите да искусат неспоредлив луксуз, дизајн и издржливост
Високи живи столи&Здравствени столици
Мебел дизајниран за удобност, функција и стил
Ф&Б опрема
Yumeya обезбедува различни видови на опрема за услуги за храна и пијалаци што се користат во хотели и ресторани
нема податок

Главни производи

Нео-WB серија
Столици за грб од метално дрво, блескав избор за хотел
11 (7)
A high-end banquet chair that can easily stack 10 pcs high.
SDL серија
Минималистички дизајнерски трпезариски столици, поставена текстура од цврсто дрво, но цврстина на метал
Серија Венера 2001 година
3 рамка* 3 форма на потпирачот за грб* 3 метод на потпирач за грб= 27 комбинации Фенси стол за јадење што заштедува околу 70% залихи
Серија Nerf 1451
Стилски трпезариски стол со повеќекратна конфигурација, зрно од метално дрво нуди голема издржливост
Серија Lorem 1617
Редефинирана елеганција ресторанска столица, столче за јадење со високи перформанси и издржливост, погодно за кафулиња и ресторани
Пријатна 2188 серија
Едноставно е најдоброто, удобната трпезариска столица го украсува целото место на ресторанот
Repose 5532 Series
Серијата столици за хотелски соби од висока класа, која ја сакаат многу наши клиенти, може да се користи и во старечки дом
Bless 1435 серија
Колекција која ја претставува убавината на природата со метално дрво
Нова серија на отворено
Најновата боја на зрно дрво на отворено, лесниот и уникатен стол за убавина, може да се користи во затворен простор
Фери 2186 серија
Новата серија на црковни столчиња Yumeya, металното дрво и специјалните цевки нудат голема елеганција и издржливост
нема податок
Светотни предноси

YumeyaМебел за јадење/комерцијални трпезариски столчиња со договор за јадење ги интегрира естетиката и функционалноста. Сега, Yumeya Furniture има повеќе од 1.000 оригинални дизајни и патентирани технологии, вклучително и DouTM Powder Coat Technology и DiamondTM технологија.

• Технологија на метално дрво за зрно
Метален стол од дрво со зрно, ефективно продолжување на столот од цврсто дрво на пазарот и групата клиенти
-- Изглед од цврсто дрво&допир + Јачина на метал = Цена на метал
-- Бидејќи нема дупки и шевови, спречете го растот на бактерии и вируси.
-- Во текот на целото производство, не користиме никакво дрво, па затоа е еколошки
• Концепт на комбинации на М+
-- Ја решава контрадикторноста помеѓу залихите и разновидноста на пазарот со бесплатна комбинација на мувла. -- Намалете ги тешкотиите во одржувањето и ризиците од работењето.
-- Пониски почетни инвестициски трошоци
-- Пониски оперативни трошоци
нема податок
• Тигар пудра, одржувајте го добриот изглед со години
Од 2017 година, Yumeya ја одржува соработката со светски познатиот професионален бренд за метал во прав Tiger, нашиот мебел е многу поиздржлив поради неговиот 3 пати отпорен на абење.
• Дизајнот и иновативноста се душата
Нашата соработка со познатиот дизајнер на HK постојано го турка дизајнот. Yuemya направете ја вашата дизајнерска визија реалност и развијте го вашиот ексклузивен стил.
нема податок
Бизнис мувла на новата ера
M⁺ Комбинирани столици

Mercury Series е првиот сет на производи од серијата M⁺ лансиран од Yumeya Furniture. Опциите со 6 седишта и 7 нозе / основа можат да донесат околу 42 различни верзии. Серијата Mercury е создадена за да ги хуманизира просторите, со пријателски, елегантен и префинет дизајн.


Органските кривини се дизајнирани да промовираат топлина и комуникација, додека добро дефинираната силуета на обвивката на седиштето вклучува интегрирани потпирачи за раце доволно ниски за да се сместат под масите и доволно потпорни за удобно сместување на телото за подолги периоди на седење.

Професионален дизајнер на метални трпезариски столици - Yumeya Chairs

Направете го вашиот мебел како уметнички дела кои допираат до душата

Од 2019 година, Јумеја постигна соработка со кралскиот дизајнер на Maxim Group, г-дин Ванг. Досега има дизајнирано многу успешни случаи за Maxim Group. Покрај тоа, тој е добитник на наградата за дизајн Red Dot за 2017 година. Преку соработка со HK Designer, Yumeya може да ви ги обезбеди следните услуги.
Повеќе од 20 нови производи секоја година

 Дизајнирај го вашето комерцијален простор

 Развижи го ексклузивниот стилт

Стол со изглед на дрво, но никогаш не се олабавува.

Ниту една друга столица не е дорасната на задачата.

Во врска со Јумеја

Основање на Yumeya Furniture

Број на работниците

Фабрика областName

Месечна капацитета

нема податок

Yumeya Furniture е водечки светски метално дрво од зрно Договорни столици за вечера Производител & на големо Комерцијални столчии снабдувач. Yumeya развива столче од метално дрво, така што луѓето можат да ја почувствуваат топлината на дрвото преку текстурата на цврстото дрво додека добиваат цврстина на метал. Yumeya е првата фабрика во Кина која обезбедува 10 години гаранција, дефинитивно ве ослободува од грижите по продажбата. Од 2017 година, Yumeya соработува со познатиот Tiger Powder Coat, кој е 5 пати отпорен на абење од сличните столчиња на пазарот.


За нарачка на големо, Yumeya користи увезени роботи за заварување за да ја намали човечката грешка и да ги обедини стандардите за сите столчиња во истата серија. Преку соработка со познати дизајнери ширум светот како кралскиот дизајнер на HK Maxim Group, Yumeya произведува повеќе од 20 иновативни производи секоја година. Широката палета на производи на Yumeya е идеален избор за Гостопримство, Кафе. & Ресторан, свадба & Настан и сениорско живеење & Здравствена грижа.

Издржи тежина од над 500 фунти
10 години гаранција за рамка и калапи пена
Ослободете се од трошоците по продажбата
нема податок
Комерцијални трпезариски столици производител-хотелски столици, столчиња за настани, столчиња за ресторани
Тигар во прав, направете го вашиот мебел 2 пати подолг животен век
Tiger Powder Coat е 5 пати отпорен на абење од пазарниот пудра.
Од 2017 година, Yumeya Furniture и Tiger Coat постигнаа стратешка соработка.
Целиот мебел на Yumeya ќе користи само тигар во прав.

Повеќе од 10,000 Успешни случаи во повеќе од 80 окрузи

нема податок
нема податок
нема податок

Брендот на соработување

Yumeya, главен снабдувач на столици за Emaar Hospitality
Од 2016 година, Yumeya постигна соработка со Emaar, една од најголемите компании за недвижнини во светот, за да обезбеди мебел за хотелите на Emaar, салите за банкет и други комерцијални места.
нема податок
нема податок

Доверба од Hospitality And Caterers Group

нема податок
нема податок

Последни вести

Еве ги најновите вести за нашата компанија и индустрија. Прочитајте ги овие објави за да добиете повеќе информации за производите и индустријата и на тој начин да добиете инспирација за вашиот проект.
Yumeya Furniture успешно ги прикажавме нашите најнови иновации на INDEX Dubai 2024, одржан од 4-ти до 6-ти јуни во Светскиот трговски центар во Дубаи. Нашиот метален стол од дрво, совршен спој на издржливост и елеганција, ги импресионираше посетителите со својот софистициран дизајн и 10-годишна гаранција за рамката. Настанот ја истакна нашата посветеност на извонредност и обезбеди вредни можности за глобален ангажман и соработка
2024 06 08
нема податок
Контактирај се со нас.

Само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во контакт формата за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни!

Customer service
detect