loading

Yumeya Furniture - Производител на трпезариски столици за трпезарии од дрво со метал & Добавувач за хотелски столици, столици за настани & Ресторани 

Што правиме?
Yumeya Furniture има силен дизајнерски и инженерски тим за да обезбеди професионални метални столчиња по нарачка. Покрај лансирањето на повеќе од 10 нови производи секоја година, исто така може да помогне да се развијат ексклузивни производи на клиентите според идеите на клиентите. Прилагодени метални трпезариски столчиња, добредојдовте да контактирате   Јунија.

Од 2019 година, Yumeya Furniture постигна соработка со кралскиот дизајнер на Maxim Group. Досега има дизајнирано многу успешни куќишта за Maxim Group, а исто така беше и добитник на Red Dot Design Award за 2017 година. Секоја година ќе лансираме повеќе од 10 нови производи за да го водиме пазарот
Како фабрика почнувајќи од прилагодувањето, Yumeya Furniture има многу силен инженерски тим кој може да развие ексклузивни производи на клиентите според идеите на клиентите. ОЕМ алуминиумски стол за трпезарија, стол од нерѓосувачки челик или сопствени метални столчиња, добредојдовте да не контактирате
нема податок
Customization process


Client give us relevant concepts about the new product. It can be a sketch, a drawing, a photo, or just a solid wood chair.
The engineer will combine the use place and function of the chair to provide the feasible scheme from safety, cost, loading QTY, and etc.
If the client confirm the scheme, we will make samples to improve the scheme and let the concept land.
When customers confirm samples and optimization schemes, we will promote mass production
нема податок
Нашиот инженерски тим
Нашиот инженерски тим е предводен од г-дин Гонг, основач на Yumeya и составен од 10 високи инженери.
Основач на Yumeya, 30 години искуство, добар во комбинацијата на практичност и естетика на производот
25 години искуство, добар во хардверски процес Р & D
20 години искуство, добар во истражување и развој на метално дрво
нема податок
Get in touch with us
Just leave your email or phone number in the contact form so we can send you a free quote for our wide range of designs!

OEM

Yumeya Furniture има многу силен инженерски тим кој може да развие ексклузивни производи на клиентите според нивните идеи. ОЕМ алуминиумски стол за трпезарија, стол од нерѓосувачки челик или сопствени метални столчиња, добредојдовте да не контактирате.

图片
Истражете го дизајнот - испратете ни ја вашата концептна слика или постоечки стандард за бренд. Нашиот тим ќе ги разгледа опциите за материјали, завршетоците и големината
报价
Преглед на понуда - Нашиот тим ќе обезбеди проценка на цените за производство и снабдување токму она што го сакате. Клиентите со постоечки стандарди за брендови ќе го сметаат ова исклучително корисно за да се осигураат дека добиваат добра вредност од нивниот сегашен добавувач
54设计-线性
Цртежи за продавница - По одобрување на единечната цена, нашите тимови за производство и дизајн ќе соработуваат за да ги комплетираат деталните цртежи на продавницата. Ова опишува како ќе се произведува мебелот и ги истражува можностите за подобрување на квалитетот
样品
Производство на примероци - Ако нашите цени функционираат за вашиот проект, производството на единица примерок е најдобриот начин да го споредите нашиот мебел со вашиот сегашен добавувач или да видите дека вашиот нов концепт оживува. Ова го покажува нашиот квалитет и дава можност за менување и прилагодување на деталите за дизајнот пред сите комплетни нарачки
нема податок
нема податок

ODM

Yumeya соработува со познати дизајнери ширум светот. Од 2019 година постигнавме соработка со кралскиот дизајнер на Maxim Group, кој е и добитник на Red Dot Design Award. Секоја година ќе лансираме повеќе од 20 нови производи за да го водиме пазарот. Изберете ги постоечките стилови на Yumeya е исто така брз начин за започнување на вашиот бизнис.

Пред 2022

нема податок

2022

нема податок
2023
нема податок
Customer service
detect