loading

Yumeya Furniture - Производител на трпезариски столици за трпезарии од дрво со метал & Добавувач за хотелски столици, столици за настани & Ресторани 

Испратете го вашето барање

Високи живи столи & Столици за живеење со помош

Yumeya има повеќе видови на столчиња за живеење за постари лица &  асистирани столчиња за живеење погодни за различни сценарија. Се стремиме да обезбедиме безбедни, удобни и целосно функционални столчиња за дневна соба за стари лица. Во моментов, нашите главни столчиња од метално дрво постепено се прифаќаат и препознаваат се повеќе и повеќе домови за стари лица во различни земји низ светот. Контактирајте не за да добиете столчиња за живеење постари лица.

Клупата од висока класа погодна за заеднички простор и салон во старечки домови. Направен од технологија на зрно од метално дрво, со текот на времето има добар квалитет. Лесно за чистење кадифе може да се користи за да се обезбеди чистота на просторот за нега на постари лица
Алуминиумската рамка со Јоеја ’S & Структура 1. 10 години за рамка 2. Поминете тест за јачина на EN 16139:2013 / AC: 2013 ниво 2 / ANS / BIFMA X5.4-2012 3. Може да издржи повеќе од 500 фунти Завршница од метално дрво 1. Добијте го изгледот на дрвото и допрете низ финишот на зрната од дрво. 2. Различни опции за боја на дрво Релевантен параметар 1. Големина: H960*SH470*W480*AW580*D580mm 2. КОМ: 0,9 јад 3.. Стак: Височина од максимум 5 парчиња Сценарија за апликација: хотел, кафуле, старечки дом, казино, договор
Алуминиумската рамка со Јоеја ’S & Структура 1. 10 години за рамка 2. Поминете тест за јачина на EN 16139:2013 / AC: 2013 ниво 2 / ANS / BIFMA X5.4-2012 3. Може да издржи повеќе од 500 фунти Завршница од метално дрво 1. Добијте го изгледот на дрвото и допрете низ финишот на зрната од дрво. 2. Различни опции за боја на дрво Релевантен параметар 1. Големина: H960*SH470*W480*AW580*D580mm 2. КОМ: 0,9 јад 3.. Стак: Височина од максимум 5 парчиња Сценарија за апликација: хотел, кафуле, старечки дом, казино, договор
YSF1060 е врвен избор кога станува збор за луксузни, удобни и стилски столчиња за гостински соби прилагодени за хотели. За сопствениците на бизниси кои бараат спој на елеганција и издржливост во нивните фотелји во гостинската соба, YSF1060 се издвојува како идеален натпревар. Ајде да навлеземе подлабоко во неспоредливите карактеристики на овој извонреден стол!
Барате цврсто и долготрајно столче во хотелска гостинска соба? YSF1059 е идеален избор за вас. Со својата цврста алуминиумска рамка, трендовски дизајн и обликувана пена што ја задржува формата, оваа столица обезбедува удобност на вашите гости без да го оптоварува вашиот буџет
YW5647 е олицетворение на исклучителна удобност и стил, стоејќи како врвен избор за стилски и удобни фотелји за стари лица. Со својот елегантен, елегантен дизајн и целосни потпирачи за раце, заедно со сеопфатна поддршка од обликувана пена, тој нуди неспоредлива удобност за просториите за живеење на постарите лица. Откријте зошто YW5647 е совршен избор за здравствени центри за постари лица
Барате луксузен мебел што може да го подигне целокупниот изглед на вашиот пријатен простор? Завршете ја вашата потрага со екстравагантниот тросед Yumeya YSF1020. И, не само за возрасни, Yumeya YSF1020 е најдобриот тросед и за постари лица. Прецизно деталниот единечен тросед Yumeya YSF1020 е совршен за секој луксузен амбиент
нема податок

Мебел за потпомогнато живеење
Растот на здравствената индустрија го натера Јумеја за сениорско столче да стане една од увозните производни линии за седишта со метални седишта од дрво. . Ги поседува предностите на текстурата и издржливоста на цврстото дрво, што го олеснува справувањето со секојдневните судири. Во ред. стол за живеење за постари лица го задржува својот добар изглед долги години, дозволувајќи им на местата за живеење постари да ги заменат традиционалните столчиња од цврсто дрво со нив, што доведува до намалување на вкупните трошоци и скратување на времето за враќање на инвестицијата. Yumeya моментално ги доставува овие потпомогнати столчиња за живеење на повеќе од 1000 старечки домови ширум светот, вклучувајќи ги САД, Канада, Австралија, Нов Зеланд, ОК, Ирска, Франција и Германија.


Предности на  Сениорски столчиња за живеење на Јумеја

- Издржлив материјал:  Столот од метално дрво Yumeya е идеален за целосно разгледување од аспект на безбедност и детали за да се осигура дека е погоден за постарите. Изработен од 2,0 мм алуминиум, премазот во прав Tiger и целосно заварениот го прават мебелот за потпомогнато живеење навистина сигурен и цврст;

- Удобен дизајн за стари лица: Ергономски дизајн на столчиња за живеење за постари лица осигурува дека е обезбедена соодветна поддршка на различни делови од телото (рбетот, грбот, вратот, рацете итн.) без да се загрози здравјето на гостинот, слично како утешна прегратка. Дополнително, седењето само на овие столчиња може да помогне да се чувствувате смирени и опуштени, што е важно за жителите на установите за нега на стари лица;

Еко-пријателски:  За време на производството на столчето од метално дрво Yumeya, не користиме многу дрво, така што тоа е еколошки начин да се почувствува топлината на дрвото без да се сечат дрвја;


- Единствена функција за тркалање: Со оглед на ограничената подвижност на постарите, потребата за стол што лесно се движи наоколу многу ќе се зголеми. Уникатниот тркалце Yumeya може да се додаде директно на постоечко столче без да се менува изгледот на столот, со што се подобруваат севкупните перформанси на столот. Може да ја намали тешкотијата на продажба и купување;

- Избегнувајте бактерии и вируси: Нискиот имунитет на постарите поставува поголеми барања за чистотата на мебелот. Бидејќи столчето од метално дрво Yumeya нема дупки и зглобови, што ги спречува бактериите и вирусите да се засолнат и не им остава простор за живот. Стандардната ткаенина Yumeya достигнува 30.000 триење и вклучува процес кој лесно се чисти, што го олеснува брзото чистење на вода, масло и дамки од урина;


- Ефективно: Јумеја метално дрво жито Висок мебел за живот е само 40-50% цена на мебел од масивно дрво со исто ниво на квалитет. Изборот на рентабилен мебел може да го скрати кругот на враќање на инвестицијата;


- Многу успешни проекти: Јумеја соработуваше со нега на стари лица, здравствена заштита, ментално здравје и пензионирање кои живеат низ целиот свет. Животните столчиња за постари лица се испорачуваат во домовите за нега на стари лица Vacenti Premium во Австралија, Regents Garden Bungalows Aubin Grove   во Австралија,  Група за старечки дом TLC во Ирска, итн.


Customer service
detect