loading

Yumeya Furniture - Производител на трпезариски столици за трпезарии од дрво со метал & Добавувач за хотелски столици, столици за настани & Ресторани 

Добар квалитет = безбедност + стандард + удобност +

Одлични детали + пакет со вредност

1. Безбедност

За комерцијален мебел, обезбедувањето безбедност на гостите може ефективно да им помогне на местата да избегнат ризици. Прво произведуваме безбедно, сите столици се оценети да држат до 500 фунти и доаѓаат со гаранција од 10 години.
нема податок
нема податок

2. Стандардно

Не е тешко да се направи еден добар стол. Но, за нарачка на големо, само кога сите столчиња во една стандардна „иста големина“ „ист изглед“, може да се смета за висок стандард. Yumeya Furniture користи увезени машини за сечење од Јапонија, роботи за заварување, машини за тапацир за автомобили итн. За намалување на човечка грешка. Разликата во големината на сите столици Yumeya е контрола од 3 мм.
нема податок
нема податок

3. Утешн

Ова е наслов.
101
најдобриот терен на грбот го прави убаво да се потпреме
170
совршен радијан на грбот, совршено одговара радијан на грбот на корисникот
3-5度
соодветен наклон на површината на седиштето, ефективна поддршка на лумбалниот 'рбет на корисникот
нема податок

4. Одлична детала

Деталите го одразуваат квалитетот, а ние ја оптимизираме естетската презентација на производите од перспектива на индустриското производство. Ќе видите исклучителен изглед, мазни линии и гаранција за квалитет за безбедност на гостите Yumeya столчиња.
Издржлива ткаенина
Мартиндејлот од сета стандардна ткаенина Yumeya има повеќе од 30.000 рабови, отпорен на абење и лесен за чистење, погоден за комерцијална употреба
Формирана пена со висока еластичност
65 kg/m3 лиена пена без талк, висока еластичност и подолг животен век, со користење 5 години нема да излезе во форма
Облога од тигар во прав
Соработка со Tiger Powder Coat, 3 пати поотпорен на абење, ефикасно спречува секојдневни гребаници
Совршен тапацир (2)
линијата на перницата е мазна и права
Мазни споеви за заварување
воопшто не се гледа белег од заварување
јасно
Технологијата за зрно од метално дрво Yumeya е развиена повеќе од 25 години, го постигнуваме водечкото ниво во индустријата
нема податок

5. Пакет на вредност

KD технологија за столче што не може да се наложува, со што се удвојува количината на товарење на контејнерот. Тоа е клучен начин за заштеда на транспортните трошоци за нашите клиенти, намалувајќи ги трошоците, правејќи повеќе придобивки.
нема податок
нема податок
Customer service
detect