loading

Yumeya Furniture - Производител на трпезариски столици за трпезарии од дрво со метал & Добавувач за хотелски столици, столици за настани & Ресторани 

Нашата мисија:

Донесување на еколошки мебел во светот

нема податок

Избувнувањето на СОВИД-19 во 2020 година ги тера луѓето да ја сфатат важноста на заштитата на животната средина. Мебелот отсекогаш бил направен од цврсто дрво, што значи дека се исечени многу шуми.


Од 1998, г. Гонг, основач на Yumeya Furniture, развива стол од дрво наместо дрвен стол. Како првиот човек што применил технологија за зрно дрво на метални столчиња, г. Гонг и неговиот тим неуморно работат на иновација на технологијата за зрно дрво повеќе од 20 години.


Во 2017 година, Yumeya започнете соработка со Tiger powder, глобален гигант во прав, за да го направите зрното дрво појасно и поотпорно на абење. Во 2018 година, Yumeya ја лансираше првата 3D столица од дрво во светот. Оттогаш, луѓето можат да го добијат изгледот и допирот на дрво на метален стол 

Добра продуктивност

овозможува брза испорака во рок од 25 дена

Број на работници
Површина на фабриката
Странично столче со месечен капацитет
Месечен капацитет на рака стол
нема податок

Комплетната производна линија е клучот за Yumeya да обезбеди стабилни и висококвалитетни производи. Производниот начин на самостојно производство и отфрлање на облагородната обработка овозможува Yumeya да биде првата компанија што реализира 25 дена брз брод во индустријата за прилагодено мебел. Во меѓувреме, може ефикасно да ги заштити авторските права на клиентите и да избегне маѓепсана конкуренција 


Yumeya разбира дека сегашната конкуренција има промени во синџирот на снабдување. Со цел да им дадеме на клиентите поконкурентни производи, Yumeya е посветена на механичка надградба. Сега, Yumeya стана една од фабриките со најсовремена опрема во целата индустрија, како што се Јапонија увезени машини за сечење и машина за заварување, автоматска транспортна линија, автоматска мелница итн. 

нема податок
нема податок

Квалитетот отсекогаш бил нешто Yumeya придава големо значење на. Во 2018 година, Yumeya го воведе ERP и концептот за управување со логистички синџири, ја намали стапката на грешка на 3%, и заштеди 5% од трошоците за производство 


Сега, Yumeya Тимот за КК составен од 30 луѓе, се дистрибуира во секоја производна врска за да изврши проверка на суровини, полупроизводи и готови производи, навреме да ги открие неисправните производи и да ги евидентира сите производни параметри, за да му олесни на клиентот. да нарачате повторно во иднина 


Сите наши столчиња ја поминуваат јачината на нивото ANS/BIFMA X5.4-2012 и EN 16139:2013/AC:2013 2 Во 2023 година, Yumeya новата лабораторија за тестирање е завршена сега можеме да го направиме тестирањето ANS/BIFMA во новата лабораторија.

 

Добра услуга за клиенти

Ве импресионирав со одличната погодност

Развој на производи и технологија -- Yumeya ГМ г-дин Гонг
Г-дин Гонг е визионер на чело, а За да донесе висококвалитетен и издржлив комерцијален мебел во светот, тој беше водечки Yumeyaна Р&D оддел за технолошко истражување и иновации на производи. Богатото продукциско искуство на г-дин Гонг е клучот за Yumeya да ги реши проблемите во процесот на производство и да ги оптимизира деталите за мебелот до совршенство.
Тој ја предводеше иновацијата на опремата и технологијата за фабричко производство, овозможувајќи Yumeya да има добра продуктивност и да може да ги исполнува потребите на клиентите навреме и со висок квалитет.
Маркетинг И  Развој на дизајн -Yumeya VGM г-ѓа Море Фунг
Г-ѓа Море Фунг е Yumeya Furniture Заменик генерален директор, таа го основала Yumeya Furniture од фабрика до бренд на производителот од 0 до 1. Таа отсекогаш верувала дека развојот на брендот и растот на клиентите се надополнуваат еден со друг. Во ред. Yumeya Глобалната промотивна турнеја што таа ја води во 2023 година се надева дека ќе ја промовира Yumeya и технологија за метално дрво за сите делови на светот.

Со цел нашите производи да бидат поусогласени со потребите на пазарот, таа исто така работи  тешко за развој на производи во Yumeya, стремејќи се да интегрира добри концепти и дизајни во Yumeyaпроизводите на 

Инженерски тим

Yumeya Одделот за развој се предводени од Yumeya програмер г-дин Гонг, сите членови на тимот се со искуство од повеќе од 20 години. Затоа, можеме да обезбедиме ефикасност на производството и да ги решиме проблемите што се среќаваат во производството. Исто така, нашиот оддел за примероци е составен од тим од 9 луѓе, кои ги покриваат трите врски на хардвер, изработка на ткаенина и производство, кои помагаат брзо да се произведе добар примерок.

Сениорски тим за продажба

Нашиот постар тим за продажба го води Yumeya заменик генерален директор Sea Fung, да им понуди 24/7 услуга на нашите клиенти. Ако има некаков проблем или ако сакате да знаете какви било информации за производот, ние сме среќни да ви служиме во секое време. Во исто време, нашиот тим е исто така многу професионален. Можеме добро да ги разбереме и слушаме вашите барања и да обезбедиме ефективни повратни информации.

Маркетинг поддршка: лесен начин да започнете бизнис со Yumeya

Не е лесно да се започне нова соработка со производител. Затоа, лансиравме лесен начин за започнување бизнис со Yumeya. За сите наши клиенти и дилери ширум светот, нудиме поддршка за продажба на материјали како HD фотографии, HD видео, каталог, примерок од цевки, примерок од ткаенина, флаер... Поддршка за техника за продажба како прирачник за дилер, исто така обука за продажба преку Интернет/офлајн... ако сакате да започнете нов бизнис од 0, имаме проект за репродукција на изложбен салон, нудејќи дизајн на изложбен салон, поддршка за примерок од столчиња и приказ  

нема податок

Добар развојен капацитет,

Направете ги нашите клиенти поконкурентни на пазарот

Иновациите во технологијата на производите никогаш не запираат
YumeyaСилниот инженерски тим на ни овозможува да се прилагодиме на промените на пазарот и да лансираме соодветни технологии. На пример, во Западна Европа, Јапонија, Јужна Кореја и на други пазари, нашата технологија способна за Stack може ефективно да заштеди простор за складирање и да ги намали трошоците за складирање. Дополнително, со цел да им помогнеме на клиентите да заштедат транспортни трошоци, ја лансиравме и технологијата KD, која им овозможува на столчињата што не се наложуваат да заштедат простор за складирање и капацитетот за полнење на контејнерот може да се удвои. Во моментов, имаме 7 патентирани технологии лансирани на пазарот. Ќе продолжиме да работиме напорно на истражување и развој на технологијата и ќе се стремиме да имаме корист од нашите клиенти 
Иновациите создаваат нов пазар
За индустријата за мебел, иновативноста на производите е секогаш проблем што не може да се игнорира. Додека многу фабрики лансираат само неколку нови производи годишно или дури неколку години, Yumeya може да лансира во просек до 20 нови серии на производи секоја година преку соработка со дизајнери од целиот свет. Ако сакате нешто извонредно и уникатно за комерцијален мебел, Yumeya е вашиот најдобар избор. Во претстојниот јануари 2024 година, Yumeya ќе ја одржи и годишната конференција на дилери во 2024 година и лансирањето на нов производ, па останете во тек 

мило ми е да објавам:

Јумеја ја поминува ревизијата за социјална усогласеност на Дизни ILS

Во 2023 година, Yumeya успешно ја помина ревизијата за социјална усогласеност на Disney ILS, што значи дека нашата фабрика достигна водечки нивоа во индустријата во производството и управувањето, особено на кинескиот пазар 

Станете во контакт со нас

Само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во контакт формата за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни!
Customer service
detect