loading

Yumeya Furniture - Производител на трпезариски столици за трпезарии од дрво со метал & Добавувач за хотелски столици, столици за настани & Ресторани 

Испратете го вашето барање

Производител на големо за хотелски столици

Рефус хотелски столчиња на големо - бидејќи мебелот за банкет/сала/функционална сала треба да се замени според ефектот, Yumeya Хотелски столр ги има очигледните карактеристики на висока јачина, унифициран стандард и способни за натрупување, што е идеално столчиња за јадење за банкет/сала/функционална сала. Јузиа Хотелскиот бенкетт е препознаен од многу светски брендови на хотелски синџири со пет ѕвезди, како што се Шангри Ла, Мериот, Хилтон итн. Во меѓувреме, Јумеја Хотелски столи се препознаени и од Дизни, Емаар и други познати компании. Јумеја металните трпезариски столчиња што се наложуваат се популарни во многу познати хотели на глобално ниво. Хотелска соба и столици за банкети на големо, добредојдовте да не контактирате.

Барате извонредни столчиња во хотелски гостински соби кои се доволно елегантни и издржливи за да ги инспирираат вашите гости? Не барајте понатаму; YW5705-P ве опфати. Овие столици ги поседуваат сите квалитети што мора да ги поседува идеалниот стол во хотелска гостинска соба, како што се цврстина, долговечност, лесно одржување, тежок капацитет за носење тежина, удобност и стил.
Ова столче за банкет и состаноци што може да се натрупува го содржи нашиот патентиран систем за навалување со флексибилен грб за индивидуализирана удобност за седење. Користејќи ја најновата технологија на Yumeya, структурата од јаглеродни влакна за функцијата за флексибилност наназад им носи подобра удобност и издржливост на крајните корисници, погодна за висококвалитетни места за банкет и конференции
YL1398 е алуминиумско столче за банкет што има одличен изглед. Класичниот дизајн и мазните линии се совпаѓаат со елегантната завршница што може да го привлече вниманието на публиката. Покрај тоа, YL1398 е лесен и може да натрупа 10 парчиња, заштедува повеќе од 50% од трошоците без разлика дали е во транспортот или дневно складирање
Неспоредлив по елеганција и луксуз, столчето за банкет YL1163 без напор ја издигнува привлечноста на секоја сала за банкет. Неговата разновидна шема на бои беспрекорно се усогласува со различни теми на настани и надополнува различни украси. Покрај својата волшебна естетика, оваа столица поставува нов стандард за удобност. Создаден да обезбеди неспоредлива релаксација, неговиот ергономски дизајн обезбедува прекрасно искуство со седење за гостите, правејќи го секој настан повод за паметење
Подобрете го изгледот на секоја просторија со фантастичниот дизајн со флексибилно столче YY6065. Ќе додаде убавина во секоја соба и ќе одговара на секој ентериер
YY6122 флекс столчето од метално дрво е исклучително удобно и издржливо столче со безвременски дизајн, добар нов избор за висококвалитетни места за банкет. Може да наредени 10 парчиња, заштедувајќи ги трошоците за транспорт и дневно складирање. Yumeya нуди 10 години гаранција за рамката на столот и обликуваната пена, ние ќе ви замениме нов стол доколку се појават проблеми со структурата
Кога и да зборуваме за удобноста и стилското соединување совршено, ќе зборуваме за Yumeya YY6139. Еден од најдобрите зделки со нас денес, тоа е многу омилено столче на нашата платформа. Особено ако сакате мебел за вашата работна соба или комерцијален амбиент, секогаш можете да го чувате без сомнение
YW5704 ќе го промени вашиот вроден впечаток за конференциски столчиња. Модерен надворешен дизајн, со опција за инсталирање метални тркалца за да се прилагодат на повеќе сценарија за употреба, обезбедувајќи ви можност да освоите повеќе нарачки
Совршен спој на удобност и вкус. Овие столици не само што служат како елегантен мебел, туку и ја обезбедуваат вашата издржливост. Yumeya нуди 10-годишна рамковна гаранција за да ги намали трошоците за одржување
Yumeya ги носи најдобрите во класата YSF1115 столчиња во хотелски соби за гости за да ја револуционизира индустријата за мебел. Одржување на целта за обезбедување на врвна издржливост и удобност и сè уште обезбедување елегантен мебел што го издигнува секој простор
Столовите за гостински соби во хотелот YW5658 се совршените странични столчиња што ги баравте! Или модерни или свечени, овие столчиња ја издигнуваат секоја хотелска естетика со нивниот шик и елегантен изглед. И, не само привлечноста, столовите нудат невидена удобност на вашите гости за да ве паметат во наредните векови
нема податок
Customer service
detect