loading

Yumeya Furniture - Производител на трпезариски столици за трпезарии од дрво со метал & Добавувач за хотелски столици, столици за настани & Ресторани 

Испратете го вашето барање

Столици за настани/Свадбени столчиња Трговија на големо

Големиот стол на настани Производител од 1998. Постојат многу строги барања за издржливост и практично складирање за седишта за изнајмување како што често се движат. Извонредно дизајнираните столчиња за венчавки и столчиња за настани може да го направат вашето место за забави поубаво, без разлика дали се работи за сала на отворено или сала за банкет. Јузиа Столиците на настани/брачни столи имаат добра функција за редење, која може да наредени 5-10 или повеќе столчиња. Покрај тоа, преку употреба на пудра во прав Tiger и висококвалитетна ткаенина со коефициент на отпорност на абење од повеќе од 100000, Yumeya Банкетски столи се уште се исти како новите по користење 5 години. Контактирајте не за висококвалитетни банкет столици за продажба на големо. Без разлика дали наоѓате производител на големопродажни столчиња за венчавки, столчиња за настани, столчиња за забава или столчиња за банкет, Yumeya е најдобриот избор 

Свадбата е важен настан на кој му треба мебел што одговара на нејзината атмосфера и возбуда. Имајќи го ова на ум, Yumeya го претставува YA3551W, најдобрата хотелска венчална столица од нерѓосувачки челик, за да го подигне шармот на настанот. Имајќи ги предвид издржливоста, удобноста и убавината при производството, YA3551W поставува нов стандард кога станува збор за свадбениот мебел
YL1398 е алуминиумско столче за банкет што има одличен изглед. Класичниот дизајн и мазните линии се совпаѓаат со елегантната завршница што може да го привлече вниманието на публиката. Покрај тоа, YL1398 е лесен и може да натрупа 10 парчиња, заштедува повеќе од 50% од трошоците без разлика дали е во транспортот или дневно складирање
Неспоредлив по елеганција и луксуз, столчето за банкет YL1163 без напор ја издигнува привлечноста на секоја сала за банкет. Неговата разновидна шема на бои беспрекорно се усогласува со различни теми на настани и надополнува различни украси. Покрај својата волшебна естетика, оваа столица поставува нов стандард за удобност. Создаден да обезбеди неспоредлива релаксација, неговиот ергономски дизајн обезбедува прекрасно искуство со седење за гостите, правејќи го секој настан повод за паметење
Прекрасно дизајнирана столица е погодна за поставување на свадбени барови и маси за вино за да формира уникатна декорација. YG7240A има овален потпирач за грб, перничиња со сунѓер со висока густина и избор на кадифе или PU за ткаенината. Рамката е изработена од нерѓосувачки челик од 201 година со дебелина од 1,2 мм и е достапна во PVD/полски, која може да се избере според цената и вашата желба.
YL1224 -2 е столче за банкет со зрно од алуминиумско дрво што се наложува, што зрачи со шарм и дрвена привлечност ќе го врати животот во вашето место. Столот доаѓа со дарежлива 10-годишна рамка и гаранција за пена за мувла, ве ослободува од какви било грижи по продажбата
Елегантниот и раскошен дизајн на YA3570 го прави одличен избор за свадби, забави или кој било друг настан. Незамни челики на YA3570 е со златна боја која му дава гламурозен и луксузен изглед. Всушност, не би било погрешно да се каже дека столчето YA3570 може да го претвори секој настан во извонредна афера!
Најубавата и најбеспрекорната во лигата, Yumeya YG7238, е тука да ја запали сцената. Професионално создадено ремек-дело, дава елеганција, издржливост и удобност. Донесувањето на еден денес во вашето место ќе го револуционизира!
Крајна трпезариска столица од не'рѓосувачки челик со класична привлечност, YA3565 влезе во индустријата со звучен удар. Ова столче е изработено од нерѓосувачки челик со дебелина од 1,2 мм со одлична технологија за заварување и мека и удобна ткаенина, балансирајќи ја силата и удобноста. Достапни се повеќе бои на ткаенина за да се создаде уникатен и персонализиран стил кој ги задоволува потребите на различни сцени и декорации
Првото нешто што гостите го забележуваат во секоја свадбена сала, после украсите, е мебелот. Стилските и модерни столици можат да го подигнат просторот и да го подобрат амбиентот на секоја свадбена средина. YA3563 е идеален за свадби бидејќи изгледа неверојатно и беспрекорно се вклопува со која било свадбена тема. Овие столици се силни, способни да издржат значителна тежина и изградени да траат долго време
YA3551W е неверојатен елегантен нерѓосувачки челик со пена со висока густина што се користи за седиште, раце и грб. Целосна технологија на заварување за издржливост, лесно се добива дарежлива гаранција за рамка од 10 години. Оваа столица без метал е идеален избор за венчавка и настани.
Класичниот дизајн на столот од нерѓосувачки челик кој зрачи со шарм и луксуз од секој агол го привлекува секој што гледа во столот. Прекрасната комбинација од бел, тегет и златен нерѓосувачки челик ќе ја подобри севкупната привлечност на вашето место
нема податок
Customer service
detect