Yumeya Chairs - Водечки производител на трпезариски столици од метал од дрво & Додавач на големи


Yumeya YL1438 Хотелско столче за редење за банкет со нов дизајн од алуминиумско дрво 1
Yumeya YL1438 Хотелско столче за редење за банкет со нов дизајн од алуминиумско дрво 2
Yumeya YL1438 Хотелско столче за редење за банкет со нов дизајн од алуминиумско дрво 3
Yumeya YL1438 Хотелско столче за редење за банкет со нов дизајн од алуминиумско дрво 4
Yumeya YL1438 Хотелско столче за редење за банкет со нов дизајн од алуминиумско дрво 5
Yumeya YL1438 Хотелско столче за редење за банкет со нов дизајн од алуминиумско дрво 6
Yumeya YL1438 Хотелско столче за редење за банкет со нов дизајн од алуминиумско дрво 7
Yumeya YL1438 Хотелско столче за редење за банкет со нов дизајн од алуминиумско дрво 1
Yumeya YL1438 Хотелско столче за редење за банкет со нов дизајн од алуминиумско дрво 2
Yumeya YL1438 Хотелско столче за редење за банкет со нов дизајн од алуминиумско дрво 3
Yumeya YL1438 Хотелско столче за редење за банкет со нов дизајн од алуминиумско дрво 4
Yumeya YL1438 Хотелско столче за редење за банкет со нов дизајн од алуминиумско дрво 5
Yumeya YL1438 Хотелско столче за редење за банкет со нов дизајн од алуминиумско дрво 6
Yumeya YL1438 Хотелско столче за редење за банкет со нов дизајн од алуминиумско дрво 7

Yumeya YL1438 Хотелско столче за редење за банкет со нов дизајн од алуминиумско дрво

Големина:
H955 * SH470 * W470 * D610mm
COM:
1.00 Јарти
Спека:
10 pcs висок
Пакетот:
Картон
Сценарија на апликацијата:
Хотел, Кафе, Дом за стари лица, Казино, Договор
Способност за доделување:
40000 pcs месецо
MOQ:
100 Pcs
Ве молиме пополнете го формуларот подолу за да побарате понуда или да побарате повеќе информации за нас. Ве молиме да бидете колку што е можно подетално во вашата порака, и ние ќе се вратам на вас што е можно поскоро со одговор. Ние сме подготвени да почнеме да работиме на вашиот нов проект, контактирајте со нас сега за да започнете.

  Упс ...!

  Нема податоци за производот.

  Одете на почетната страница

  Серијата Yumeya Metal Wood Grain Dining Seating 1438 е нов стил на дизајн кој може да собере 10 парчиња високо за да ги заштеди трошоците за транспорт и складирање.   Столиците на Металното дрво ги комбинираат предностите на металните столчиња и цврсти дрвени столчиња. ’, '20% - 30% од цена ’, 'Цврсто дрвена текстура ’. Ако потенцијален клиент кој го препознава брендот на вашата компанија со висок квалитет, но не може да си ја дозволи високата цена на столчето од цврсто дрво, столчињата од метално дрво со висок квалитет, но ниска цена ќе бидат добра опција. Столот Metal Wood Grain е ефикасно продолжување на столот од цврсто дрво на пазарот & Клиентите.

  Yumeya YL1438 Хотелско столче за редење за банкет со нов дизајн од алуминиумско дрво 8

  Направен од 2,0 mm алуминиум, YL1438 го помина тестот за јачина на ANS/BIFMA X5.4-2012 и EN 16139:2013/AC:2013 ниво 2. Во меѓувреме, Yumeya ви ветува 10 години гаранција за рамка која може да ве ослободи од подоцнежно одржување. Со користење на уникатните додатоци за редење на Yumeya, банкет стол има 10 парчиња, што може ефективно да ги заштеди трошоците за транспорт и складирање. Дизајнот на заобленото седиште е целосно усогласен со стапалата на корисникот, обезбедувајќи најдобра поддршка и без да се уморите по долго седење. WiName Третманот со гарин од метално дрво Yumeya може да им помогне на луѓето да добијат изглед и допир на дрво во метална рамка. Сите овие фактори го направија YL1438 добар избор за Хотел. Кафе, старечки дом, венчавка & Користење на настанот.

   

  Yumeya YL1438 Хотелско столче за редење за банкет со нов дизајн од алуминиумско дрво 9
  Yumeya YL1438 Хотелско столче за редење за банкет со нов дизајн од алуминиумско дрво 10
  Yumeya YL1438 Хотелско столче за редење за банкет со нов дизајн од алуминиумско дрво 11

  Клучен функција

  1. Алуминиумската рамка со Јоеја ’S & Структура

  - 10-годишна рамка

  ---Поминете тест за јачина на EN 16139:2013 / AC: 2013 ниво 2 / ANS / BIFMA X5.4-2012

  --- Може да поднесе повеќе од 500 фунти  

  2. Завршување на метална дрвена житота

  --- Добијте го изгледот на дрвото и допрете низ финишот на зрната од дрво.

  ---Различна опција за боја на зрно дрво

   

  Детал на производи

  Во филозофијата на Yumeya Furniture, мислиме дека производите со висок квалитет треба да вклучуваат 5 аспекти, „Безбедност“, „Удобно“, „Стандард“, „Одлични детали“ и „Вредносен пакет“.

  1. Безбедност: Безбедноста вклучува два дела, безбедност на силата и безбедност на деталите.

  --- Безбедност на јачината: со шаблони цевки и структура, може да издржи повеќе од 500 фунти

  ---Безбедност на деталите: добро полиран, мазен, без метален трн и нема да ја гребе раката на корисникот

  2. Добрино:  Дизајнот на целото столче ја следи ергономијата.  

  ---101 Степен, најдобар степен за грбот и седиштето, давајќи му на корисникот најудобна положба за седење.

  ---170 степени, совршен радијан на грбот, совршено одговара на задниот радијан на корисникот.

  ---3-5 степени, соодветен наклон на површината на седиштето, ефективна поддршка на лумбалниот 'рбет на корисникот.

  3. Стандардно:   Не е тешко да се направи еден добар стол. Но, за рефус цел, само кога сите столици во еден стандард  ' Иста големина ’ Иста поглед. ’Може да биде висок квалитет. Yumeya Furniture користи увезени машини за сечење од Јапонија, роботи за заварување, машини за тапацир за автомобили итн. За намалување на човечка грешка. Разликата во големината на сите столици Yumeya е контрола од 3 мм.

  4.   Одлични детали:   Деталите што може да се допрат се совршени, што е висококвалитетен производ.

  --- Мазен заварен спој, воопшто не се гледа белег од заварување.

  --- Соработена со Тигр TM   Палто во прав, светски позната марка на пудра, 3 пати поотпорна на абење, секојдневно гребење во никој случај.

  -- 65 m 3 /kg Пена за мувла без талк, висока еластичност и долг животен век, со користење 5 години нема да излезе во форма.

  --- Мартиндејлот од целата стандардна ткаенина на Yumeya има повеќе од 30.000 рабови, отпорен на абење и лесен за чистење, погоден за комерцијална употреба.

  ---Совршен тапацир, линијата на перничињата е мазна и права.

  5.   Пакет на вредност:   Има две работи за пакет со вредност, ефектна заштита и заштеда на простор.   Без да се жртвува удобноста, инженерските дизајнери на Yumeya се обидуваат сè најдобро да ја подобрат количината на товарење за да постигнат највисоки трошковни перформанси на производите.   Во меѓувреме, сите пакети се предмет на симулациски тест за транспорт за да се осигура дека столот е во добра заштита.

  Yumeya YL1438 Хотелско столче за редење за банкет со нов дизајн од алуминиумско дрво 12
  Yumeya YL1438 Хотелско столче за редење за банкет со нов дизајн од алуминиумско дрво 13
  Yumeya YL1438 Хотелско столче за редење за банкет со нов дизајн од алуминиумско дрво 14

   

  Како изгледа во банкет / сала за танц / функционална соба?

  Бидејќи столчето од метално дрво Yumeya е компактно и непорозно, нема да размножува бактерии и вируси. Цената е само 20% - 30% од   стол од цврсто дрво, но неговата цврстина е поголема од столицата од масивно дрво. Во меѓувреме, тој е наредени и лесен, што може да р намалување на тежината и цената на ласерската операција . Со 10 години гаранција за рамка, има 0   Цената за одржување и одржување   Загрижувајте се бесплатно по продавање. Сите овие фактори прават поставете го циклусот на враќање на инвестицијата да биде реален. Така, сега се повеќе и повеќе комерцијални места, како што се хотел, кафе, клуб, старечки дом, сениорско живеење и така натаму, изберете столчиња од метално дрво Yumeya наместо стол од цврсто дрво.

  Yumeya YL1438 Хотелско столче за редење за банкет со нов дизајн од алуминиумско дрво 15
  Yumeya YL1438 Хотелско столче за редење за банкет со нов дизајн од алуминиумско дрво 16
  Yumeya YL1438 Хотелско столче за редење за банкет со нов дизајн од алуминиумско дрво 17

   

  Опции на боја

  Yumeya обезбедува разновидни површински третмани, вклучително и зрно од метално дрво, прав, палто во прав Dou и повеќе од 20 бои. Можете да изберете соодветна површинска обработка според вашиот стил на декорација и буџет, или можете да се консултирате со вашиот професионален консултант за совет.

  Дрвено зрно
  Yumeya YL1438 Хотелско столче за редење за банкет со нов дизајн од алуминиумско дрво 18

  A01 Валент

  Yumeya YL1438 Хотелско столче за редење за банкет со нов дизајн од алуминиумско дрво 19

  A02 Валент

  Yumeya YL1438 Хотелско столче за редење за банкет со нов дизајн од алуминиумско дрво 20

  A03 Валент

  Yumeya YL1438 Хотелско столче за редење за банкет со нов дизајн од алуминиумско дрво 21

  А05 Бек

  Yumeya YL1438 Хотелско столче за редење за банкет со нов дизајн од алуминиумско дрво 22

  А07 Шари

  Yumeya YL1438 Хотелско столче за редење за банкет со нов дизајн од алуминиумско дрво 23

  A09 Валент

  Yumeya YL1438 Хотелско столче за редење за банкет со нов дизајн од алуминиумско дрво 24

  А30 Ок

  Yumeya YL1438 Хотелско столче за редење за банкет со нов дизајн од алуминиумско дрво 25

  A50 Валент

  Yumeya YL1438 Хотелско столче за редење за банкет со нов дизајн од алуминиумско дрво 26

  A51 Валент

  Yumeya YL1438 Хотелско столче за редење за банкет со нов дизајн од алуминиумско дрво 27

  A52 Валент

  Yumeya YL1438 Хотелско столче за редење за банкет со нов дизајн од алуминиумско дрво 28

  A53 Валент

  Паптот
  Yumeya YL1438 Хотелско столче за редење за банкет со нов дизајн од алуминиумско дрво 29

  PC01

  Yumeya YL1438 Хотелско столче за редење за банкет со нов дизајн од алуминиумско дрво 30

  PC05

  Yumeya YL1438 Хотелско столче за редење за банкет со нов дизајн од алуминиумско дрво 31

  PC06

  Yumeya YL1438 Хотелско столче за редење за банкет со нов дизајн од алуминиумско дрво 32

  PC21

   

  Ду ТМ
  Yumeya YL1438 Хотелско столче за редење за банкет со нов дизајн од алуминиумско дрво 33

  SP8011

  Yumeya YL1438 Хотелско столче за редење за банкет со нов дизајн од алуминиумско дрво 34

  SP8021

   

  Надворешен палтот
  Yumeya YL1438 Хотелско столче за редење за банкет со нов дизајн од алуминиумско дрво 35

  M-OD-PC-001

  Yumeya YL1438 Хотелско столче за редење за банкет со нов дизајн од алуминиумско дрво 36

  M-OD-PC-004

   

  Поврзани производи
  нема податок
  Дали имате прашање поврзано со овој производ?
  Поставете прашање поврзано со производот. За сите други прашања,   Пополни под формата.
  Дополнителни производи
  нема податок
  Како еден од водечките светски производители на мебел од дрво од метал, Yumeya е посветен на истражување на зрно од метал од дрво. Има три предности на зрното од метално дрво на Yumeya, „Без спој и без празнина“, „Бистро“, „Издржлив“. Со цел да добие допир во метално столче, Yumeya го лансираше првиот во светот 3D стол од зрно дрво во 2018 година.
  нема податок
  CONTACT US

  Е- пошта:   Info@youmeiya.net

  MP / Whatsapp:86 13534726803

  Адреса: Женан индустрија, Хешан Сити, провинција Гуангдонг, Кина


  Видео на Јумеја

  XML

  Авторски права © 2021 Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd | Тајп
  разговор преку Интернет
  Hello, please leave your name and email here before chat online so that we won't miss your message and contact you smoothly.