Yumeya Chairs - Водечки производител на трпезариски столици од метал од дрво & Додавач на големи


Yumeya Chairs - Водечки производител на трпезариски столици од метал од дрво & Додавач на големи


Трпезариски столици за живеење со помош на брендот Yumeya Chairs-1 1
Трпезариски столици за живеење со помош на брендот Yumeya Chairs-1 2
Трпезариски столици за живеење со помош на брендот Yumeya Chairs-1 3
Трпезариски столици за живеење со помош на брендот Yumeya Chairs-1 4
Трпезариски столици за живеење со помош на брендот Yumeya Chairs-1 5
Трпезариски столици за живеење со помош на брендот Yumeya Chairs-1 6
Трпезариски столици за живеење со помош на брендот Yumeya Chairs-1 1
Трпезариски столици за живеење со помош на брендот Yumeya Chairs-1 2
Трпезариски столици за живеење со помош на брендот Yumeya Chairs-1 3
Трпезариски столици за живеење со помош на брендот Yumeya Chairs-1 4
Трпезариски столици за живеење со помош на брендот Yumeya Chairs-1 5
Трпезариски столици за живеење со помош на брендот Yumeya Chairs-1 6

Трпезариски столици за живеење со помош на брендот Yumeya Chairs-1

Апратирај

Нашите столчиња за јадење со помош на живеење се дизајнирани да обезбедат независност, безбедност и сигурност во приватен амбиент. Овој стол е идеален за стари лица или лица со посебни потреби кои сакаат одреден степен на независност додека седат на маса.

столовите се лесни и лесни за движење.


Детали за производот за асистираните столчиња за јадењеВоведување на производи


Трпезариите со помош на Yumeya Chairs се направени од суровини со супериорен квалитет кои доаѓаат од доверливи продавачи. Функционалноста на производот ја обезбедува експертски тим за развој. Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd. отсекогаш инсистираше на „добар квалитет, одлична услуга и добра репутација“ на деловната филозофија за услуги на клиентите.

Yumeya Senior Living Chairs серијата 5645 вклучува 6 различни стилови, фотелја, поширока фотелја, столче за бар, дневна, љубовно седиште и клупа.  Направено од алуминиумски цевки со дебелина од 2,0 mm, љубовното седиште YSF1051 го помина тестот за јачина на ANS/BIFMA X5.4-2012 и EN 16139:2013/AC:2013 ниво 2. Нема никаков проблем да се поднесе повеќе од 500 фунти. Yumeya ви ветува 10 години гаранција за рамка која може да ве ослободи од грижите за постпродажната услуга. Целокупниот дизајн е едноставен, но многу елегантен. Едноставните прави линии им даваат на луѓето најдобриот визуелен ефект и најудобното чувство за седење. Дизајнот на раката може да обезбеди сигурно место за рацете, а исто така да обезбеди одредена поддршка, особено за постарите лица.  Со третманот со зрно од метално дрво Yumeya, љубовното седиште може да им помогне на луѓето да добијат изглед и допир на дрво во метална рамка без да се размножуваат бактерии и вируси.  Сите овие фактори го направија љубовното седиште добар избор за заеднички простор, активност, игра, просторија за живеење во сениорско живеење.

Трпезариски столици за живеење со помош на брендот Yumeya Chairs-1 7

Wood Grain Metal е специјална технологија со која луѓето можат да ја добијат текстурата на цврстото дрво на површината на металот. Металното столче Wood Grain ги комбинира предностите на металниот стол и столот од цврсто дрво, „поголема јачина“, „40% - 50% од цената“, „текстура од цврсто дрво“. Кога потенцијален клиент кој го препознава вашиот бренд со висок квалитет, но не може да си ја дозволи високата цена на столот од цврсто дрво, Столот за зрно од метал од дрво со висок квалитет, но ниска цена ќе биде добра опција.

Трпезариски столици за живеење со помош на брендот Yumeya Chairs-1 8
Трпезариски столици за живеење со помош на брендот Yumeya Chairs-1 9
Трпезариски столици за живеење со помош на брендот Yumeya Chairs-1 10

Клучен функција

1. Алуминиумска рамка со цевка со модел на Yumeya & Структура

- 10-годишна рамка

---Поминете тест за јачина на EN 16139:2013 / AC: 2013 ниво 2 / ANS / BIFMA X5.4-2012

--- Може да поднесе повеќе од 500 фунти  


2. Завршување на метална дрвена житота

---Добијте го изгледот на дрвото и допрете низ финишот на зрната од дрво.

---Различна опција за боја на зрно дрво


Детал на производи

Филозофијата за квалитет на Yumeya е „Добар квалитет = безбедност + удобност + стандард + детали + пакет“. Сите столчиња од метално дрво Yumeya може да носат повеќе од 500 фунти и со 10-годишна гаранција за рамката.

1.   Безбедност:   Безбедносното столче не само што има структурна безбедност, туку и детали за безбедноста. Може. ве ослободи од маката на постпродажната услуга , и направи брендот да има поголема конотација.

--- Сила безбедност:   Сите столчиња на Yumeya го поминуваат тестот за јачина на EN 16139:2013 / AC: 2013 ниво 2 и ANS / BIFMA X5.4-2012.

² Користете алуминиум од 6061 одделение што е највисоко ниво во индустријата.

² Дебелината е повеќе од 2 мм, а напрегнатите делови е дури и повеќе од 4мм.

² Цврстина на алуминиум од 15-16 степени, што го надминува меѓународниот стандард од 14 степени.

² Патентентна цифра & Структура - зајакната туширање & Изградена во структура , силата е најмалку двојно поголема од редовната.

--- Деталноста:   Покрај силата, Јумеја внимава и на невидливите безбедносни проблеми, како што е металниот трн што може да ги чеша рацете. Сите столчиња на Yumeya ќе бидат полирани најмалку 3 пати и прегледани 9 пати пред да можат да се сметаат за квалификувани производи и да се испорачаат на клиентите.

2.   Утешн:   Долгогодишното искуство во изработка на комерцијални столици ни кажува дека добрата столица мора да биде удобност. Удобноста значи дека може да му донесе удобно искуство на клиентот и да го натера да почувствува дека потрошувачката вреди повеќе.   Секој стол што го дизајниравме е ергономски.

---101 степени, најдоброто ниво на грбот го прави убаво да се потпреме.

---170 степени, совршен радијан на грбот, совршено одговара на задниот радијан на корисникот.

---3-5 степени, соодветен наклон на површината на седиштето, ефективна поддршка на лумбалниот 'рбет на корисникот.

Дополнително, користиме авто-пена со високо враќање и умерена цврстина, која не само што има долг работен век, туку и може да направи сите седат удобно, без разлика кој седи во него - мажи или жени.

3.   Одлична детала:   Што е детал? Нијансите ја одразуваат генијалноста на производот, што најдобро може да ја одрази вредноста на производот. Кога ќе ја добиете столицата од метално дрво на Yumeya, ќе се восхитувате на генијалноста на Yumeya. Секој стол изгледа како ремек-дело.

---Реален ефект на текстура од цврсто дрво

² Многу клиенти имаат такво недоразбирање што Yumeya испорачува погрешна стока од столици од цврсто дрво.

² Нема шанси. Во соработка со Tiger Powder Coat, издржливоста е повеќе од три пати поголема од онаа на слични производи на пазарот.

--- Бајн влечен заедник: Воопшто не може да се види трага од заварување. Тоа е како да се произведува со калап.

--- Издржливото ткаенина изгледа прекрасно

² Мартиндејлот од сите стандардни ткаенини на Yumeya е повеќе од 30.000 рути.

² Со посебен третман, лесно се чисти, погоден за комерцијална употреба.

--- Висока ресибилност пена: 65 m3/kg пена за мувла без талк, долг животен век, користење 5 години нема да излезе од форма.

--- Совршена напколница.: Линијата на перницата е мазна и права.

Производите со генијални детали можат да го подобрат искуството и задоволството на вашите клиенти, што може многу да ја олесни вашата продажба.  

Трпезариски столици за живеење со помош на брендот Yumeya Chairs-1 11
Трпезариски столици за живеење со помош на брендот Yumeya Chairs-1 12
Трпезариски столици за живеење со помош на брендот Yumeya Chairs-1 13


Како изгледа во лоби, чекална & Обична област?

Метален дрвен столд нема дупки и шевови, во комбинација со ефективни програми за чистење, може ефикасно да го спречи ширењето на бактерии и вируси. Во меѓувреме, Метален дрвен столд ги комбинира предностите на металните столици и столовите од цврсто дрво, „поголема јачина“, „40% - 50% од цената“, „текстура од цврсто дрво“. Така, сега се повеќе и повеќе комерцијално место,   како што се хотел, кафе, клуб, старечки дом, сениорско живеење и така натаму, изберете Yumeya метално дрво жито столици наместо цврсто дрво стол за да го скрати циклусот на враќање на инвестицијата.

  Трпезариски столици за живеење со помош на брендот Yumeya Chairs-1 14 Трпезариски столици за живеење со помош на брендот Yumeya Chairs-1 15 Трпезариски столици за живеење со помош на брендот Yumeya Chairs-1 16


Опции на боја

Yumeya обезбедува разновидни површински третмани, вклучително и зрно од метално дрво, прав, палто во прав Dou и повеќе од 20 бои. Можете да изберете соодветна површинска обработка според вашиот стил на декорација и буџет, или можете да се консултирате со вашиот професионален консултант за совет.

Дрвено зрно
Трпезариски столици за живеење со помош на брендот Yumeya Chairs-1 17

A01 Валент

Трпезариски столици за живеење со помош на брендот Yumeya Chairs-1 18

A02 Валент

Трпезариски столици за живеење со помош на брендот Yumeya Chairs-1 19

A03 Валент

Трпезариски столици за живеење со помош на брендот Yumeya Chairs-1 20

А05 Бек

Трпезариски столици за живеење со помош на брендот Yumeya Chairs-1 21

А07 Шари

Трпезариски столици за живеење со помош на брендот Yumeya Chairs-1 22

A09 Валент

Трпезариски столици за живеење со помош на брендот Yumeya Chairs-1 23

А30 Ок

Трпезариски столици за живеење со помош на брендот Yumeya Chairs-1 24

A50 Валент

Трпезариски столици за живеење со помош на брендот Yumeya Chairs-1 25

A51 Валент

Трпезариски столици за живеење со помош на брендот Yumeya Chairs-1 26

A52 Валент

Трпезариски столици за живеење со помош на брендот Yumeya Chairs-1 27

A53 Валент

Паптот
Трпезариски столици за живеење со помош на брендот Yumeya Chairs-1 28

PC01

Трпезариски столици за живеење со помош на брендот Yumeya Chairs-1 29

PC05

Трпезариски столици за живеење со помош на брендот Yumeya Chairs-1 30

PC06

Трпезариски столици за живеење со помош на брендот Yumeya Chairs-1 31

PC21


Ду ТМ
Трпезариски столици за живеење со помош на брендот Yumeya Chairs-1 32

SP8011

Трпезариски столици за живеење со помош на брендот Yumeya Chairs-1 33

SP8021


Надворешен палтот
Трпезариски столици за живеење со помош на брендот Yumeya Chairs-1 34

M-OD-PC-001

Трпезариски столици за живеење со помош на брендот Yumeya Chairs-1 35

M-OD-PC-004
Компанија:


• Од основањето во Yumeya Chairs се стреми кон иновации и напредок. Сега имаме релативно голем деловен обем и голема корпоративна сила.
• Нашите производи не само што се испорачуваат во различни региони на Кина, туку се извезуваат и во различни прекуокеански земји и региони. И тие се многу популарни и влијателни.
• Yumeya Chairs има тим од 'рбетот со богато искуство и силна способност, што поставува цврста основа за брз корпоративен развој.
• Yumeya Chairs строго инсистира концептот на услугата да биде ориентиран кон побарувачката и ориентиран кон клиентите. Посветени сме на обезбедување сеопфатни услуги за потрошувачите да ги задоволат нивните различни потреби.
Дали целосно ги разбирате столиците Јумеја? Во иднина, Yumeya Chairs ќе обезбеди повеќе потрошувачка електроника и додатоци. Ве молиме оставете ги вашите информации за контакт и ќе најдете нов свет.


Колку лесно се склопуваат столчињата Yumeya?

нема податок
Контактирајте не
Остави порака
we welcome custom designs and ideas and is able to cater to the specific requirements. for more information, please visit the website or contact us directly with questions or inquiries.
Како еден од водечките светски производители на мебел од дрво од метал, Yumeya е посветен на истражување на зрно од метал од дрво. Има три предности на зрното од метално дрво на Yumeya, „Без спој и без празнина“, „Бистро“, „Издржлив“. Со цел да добие допир во метално столче, Yumeya го лансираше првиот во светот 3D стол од зрно дрво во 2018 година.
нема податок
CONTACT US

Е- пошта:   Info@ youmeiya.net

MP / Whatsapp:86 13534726803

Адреса: Женан индустрија, Хешан Сити, провинција Гуангдонг, Кина

Видео на Јумеја

XML

Авторски права © 2021 Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd | Тајп
разговор преку Интернет
Hello, please leave your name and email here before chat online so that we won't miss your message and contact you smoothly.