Yumeya Chairs - Водечки производител на трпезариски столици од метал од дрво & Додавач на големи


Металскиот претседател за чекање. 1
Металскиот претседател за чекање. 2
Металскиот претседател за чекање. 3
Металскиот претседател за чекање. 4
Металскиот претседател за чекање. 5
Металскиот претседател за чекање. 6
Металскиот претседател за чекање. 7
Металскиот претседател за чекање. 1
Металскиот претседател за чекање. 2
Металскиот претседател за чекање. 3
Металскиот претседател за чекање. 4
Металскиот претседател за чекање. 5
Металскиот претседател за чекање. 6
Металскиот претседател за чекање. 7

Металскиот претседател за чекање.

Апратирај

Yumeya Metal Wood Grain Cafe Chairs серијата 5527 вклучува странично столче, фотелја и столче. Со оглед на тоа што столиците од метално дрво имаат уникатни предности во однос на столовите од масивно дрво, сега се повеќе комерцијални места користат столици од метално дрво наместо цврсто дрво.   A Нов производ на пазарот, Yumeya Metal Wood Grain Seating ги комбинира предностите на металните столчиња и столовите од цврсто дрво.

--- Црвена дрвена текстура

--- Висока јачина, може да издржи повеќе од 500 фунти.  Во меѓувреме, Yumeya обезбедува 10 години гаранција за рамка.

--- Ефикасно, исто ниво на квалитет, 70-80% поевтино од столовите од масивно дрво

---Можливи за магацин, 5-10 парчиња, заштедете 50-70% трошоци за трансфер и складирање

---50% лесни од столици од цврсто дрво со ист квалитет

---Еколошки и може да се рециклира

---0 цена за одржување

---Намалете ги потешкотиите и трошоците за подоцнежна работа

---Скратете го циклусот на враќање на инвестицијата

Металскиот претседател за чекање. 8

Направен од 2,0 mm алуминиум, YW5527 го помина тестот за јачина на ANS/BIFMA X5.4-2012 и EN 16139:2013/AC:2013 ниво 2. Yumeya ви ветува 10 години гаранција за рамка која може да ве ослободи од грижата за продажба после сервис. Со менување во алуминиум, ефикасно се решава проблемот со фрактурата предизвикан од специјалното повеќеслојно свиткување на задниот дел на столчето од цврсто дрво. Уникатниот дизајн на грбот, копчињата и украсните линии во внатрешната страна го прават столчето да изгледа многу високо и атмосферско.   Дизајнот на раката може да обезбеди сигурно место за рацете, а исто така да обезбеди одредена поддршка, особено за постарите лица. W Со третман со метално дрво Yumeya, столот може да им помогне на луѓето да добијат изглед и допир на дрво во метална рамка.    Сите овие фактори ја направија фотељата добар избор за кафуле, старечки дом, хотел, свадба & Користење на настанот.

Металскиот претседател за чекање. 9
Металскиот претседател за чекање. 10
Металскиот претседател за чекање. 11

Клучен функција

1. Алуминиумската рамка со Јоеја ’S & Структура

- 10-годишна рамка

---Поминете тест за јачина на EN 16139:2013 / AC: 2013 ниво 2 / ANS / BIFMA X5.4-2012

--- Може да поднесе повеќе од 500 фунти  

 

2. Завршување на метална дрвена житота

--- Добијте го изгледот на дрвото и допрете низ финишот на зрната од дрво.

---Различна опција за боја на зрно дрво

 

Детал на производи

Во филозофијата на Yumeya Furniture, мислиме дека производите со висок квалитет треба да вклучуваат 5 аспекти, „Безбедност“, „Удобно“, „Стандард“, „Одлични детали“ и „Вредносен пакет“.

1. Безбедност: Безбедноста вклучува два дела, безбедност на силата и безбедност на деталите.

--- Безбедност на јачината: со шаблони цевки и структура, може да издржи повеќе од 500 фунти

---Безбедност на деталите: добро полиран, мазен, без метален трн и нема да ја гребе раката на корисникот

2. Добрино:  Дизајнот на целото столче ја следи ергономијата.  

---101 Степен, најдобар степен за грбот и седиштето, давајќи му на корисникот најудобна положба за седење.

---170 степени, совршен радијан на грбот, совршено одговара на задниот радијан на корисникот.

---3-5 степени, соодветен наклон на површината на седиштето, ефективна поддршка на лумбалниот 'рбет на корисникот.

3. Стандардно:   Не е тешко да се направи еден добар стол. Но, за рефус цел, само кога сите столици во еден стандард  ' Иста големина ’ Иста поглед. ’Може да биде висок квалитет. Yumeya Furniture користи увезени машини за сечење од Јапонија, роботи за заварување, машини за тапацир за автомобили итн. За намалување на човечка грешка. Разликата во големината на сите столици Yumeya е контрола од 3 мм.

4.   Одлични детали:   Деталите што може да се допрат се совршени, што е висококвалитетен производ.

--- Мазен заварен спој, воопшто не се гледа белег од заварување.

--- Соработена со Тигр TM   Палто во прав, светски позната марка на пудра, 3 пати поотпорна на абење, секојдневно гребење во никој случај.

-- 65 m 3 /kg Пена за мувла без талк, висока еластичност и долг животен век, со користење 5 години нема да излезе во форма.

--- Мартиндејлот од целата стандардна ткаенина на Yumeya има повеќе од 30.000 рабови, отпорен на абење и лесен за чистење, погоден за комерцијална употреба.

---Совршен тапацир, линијата на перничињата е мазна и права.

5.   Пакет на вредност:   Има две работи за пакет со вредност, ефектна заштита и заштеда на простор.   Без да се жртвува удобноста, инженерските дизајнери на Yumeya се обидуваат сè најдобро да ја подобрат количината на товарење за да постигнат највисоки трошковни перформанси на производите.   Во меѓувреме, сите пакети се предмет на симулациски тест за транспорт за да се осигура дека столот е во добра заштита.

Металскиот претседател за чекање. 12
Металскиот претседател за чекање. 13
Металскиот претседател за чекање. 14

 

Како изгледа во јадење (Кафе / Хотел / Сениор Ливинг)?

Бидејќи столчето од метално дрво Yumeya е компактно и непорозно, нема да размножува бактерии и вируси. Цената е само 20% - 30% од   стол од цврсто дрво, но неговата цврстина е поголема од столицата од масивно дрво. Во меѓувреме, тој е наредени и лесен, што може да р намалување на тежината и цената на ласерската операција . Со 10 години гаранција за рамка, има 0   Цената за одржување и одржување   Загрижувајте се бесплатно по продавање. Сите овие фактори прават поставете го циклусот на враќање на инвестицијата да биде реален. Така, сега се повеќе и повеќе комерцијални места, како што се хотел, кафе, клуб, старечки дом, сениорско живеење и така натаму, изберете столчиња од метално дрво Yumeya наместо стол од цврсто дрво.

Металскиот претседател за чекање. 15
Металскиот претседател за чекање. 16
Металскиот претседател за чекање. 17

 

Опции на боја

Yumeya обезбедува разновидни површински третмани, вклучително и зрно од метално дрво, прав, палто во прав Dou и повеќе од 20 бои. Можете да изберете соодветна површинска обработка според вашиот стил на декорација и буџет, или можете да се консултирате со вашиот професионален консултант за совет.

Дрвено зрно
Металскиот претседател за чекање. 18

A01 Валент

Металскиот претседател за чекање. 19

A02 Валент

Металскиот претседател за чекање. 20

A03 Валент

Металскиот претседател за чекање. 21

А05 Бек

Металскиот претседател за чекање. 22

А07 Шари

Металскиот претседател за чекање. 23

A09 Валент

Металскиот претседател за чекање. 24

А30 Ок

Металскиот претседател за чекање. 25

A50 Валент

Металскиот претседател за чекање. 26

A51 Валент

Металскиот претседател за чекање. 27

A52 Валент

Металскиот претседател за чекање. 28

A53 Валент

Паптот
Металскиот претседател за чекање. 29

PC01

Металскиот претседател за чекање. 30

PC05

Металскиот претседател за чекање. 31

PC06

Металскиот претседател за чекање. 32

PC21

 

Ду ТМ
Металскиот претседател за чекање. 33

SP8011

Металскиот претседател за чекање. 34

SP8021

 

Надворешен палтот
Металскиот претседател за чекање. 35

M-OD-PC-001

Металскиот претседател за чекање. 36

M-OD-PC-004

 


Предности на компанијата


· Металниот стол за чекална Yumeya Chairs е направен од материјали кои се купени од реномирани добавувачи.


· Производот ја има предноста на висока огноотпорност. Може да остане хемиски и физички стабилен при постојано менување на високите температури.


· Производот добро се продава низ целиот свет и добива поволни коментари во индустријата.


Компанија:


· Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd. е интегриран производител во Кина. Развиваме и произведуваме метални столчиња за чекална и обезбедуваме услуга за продажба и поддршка.


· Ние поседуваме професионален производствен тим. Тие се запознаени со трендовите во индустријата со долгогодишно искуство и се високо одговорни за обезбедување на висококвалитетни производи како што е металното столче во чекалната.


· Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd. strives to be your best business partner in such high-speed developing & serious-competition environment. Земи уште информации!


Примена на производот.


Металниот стол за чекална на Yumeya Chairs може да биде широко користен во различни области.


Додека обезбедува квалитетни производи, Yumeya Chairs е посветена на обезбедување персонализирани решенија за клиентите според нивните потреби и реални ситуации.


нема податок
Најнови производи
нема податок
Топла производи
нема податок
Контактирајте не
Остави порака
we welcome custom designs and ideas and is able to cater to the specific requirements. for more information, please visit the website or contact us directly with questions or inquiries.
Како еден од водечките светски производители на мебел од дрво од метал, Yumeya е посветен на истражување на зрно од метал од дрво. Има три предности на зрното од метално дрво на Yumeya, „Без спој и без празнина“, „Бистро“, „Издржлив“. Со цел да добие допир во метално столче, Yumeya го лансираше првиот во светот 3D стол од зрно дрво во 2018 година.
нема податок
CONTACT US

Е- пошта:   Info@youmeiya.net

MP / Whatsapp:86 13534726803

Адреса: Женан индустрија, Хешан Сити, провинција Гуангдонг, Кина


Видео на Јумеја

XML

Авторски права © 2021 Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd | Тајп
разговор преку Интернет
Hello, please leave your name and email here before chat online so that we won't miss your message and contact you smoothly.