Yumeya Chairs - Водечки производител на трпезариски столици од метал од дрво & Додавач на големи


Хотелски трпезариски мебел на големо - Yumeya столици 1
Хотелски трпезариски мебел на големо - Yumeya столици 2
Хотелски трпезариски мебел на големо - Yumeya столици 3
Хотелски трпезариски мебел на големо - Yumeya столици 4
Хотелски трпезариски мебел на големо - Yumeya столици 5
Хотелски трпезариски мебел на големо - Yumeya столици 6
Хотелски трпезариски мебел на големо - Yumeya столици 7
Хотелски трпезариски мебел на големо - Yumeya столици 1
Хотелски трпезариски мебел на големо - Yumeya столици 2
Хотелски трпезариски мебел на големо - Yumeya столици 3
Хотелски трпезариски мебел на големо - Yumeya столици 4
Хотелски трпезариски мебел на големо - Yumeya столици 5
Хотелски трпезариски мебел на големо - Yumeya столици 6
Хотелски трпезариски мебел на големо - Yumeya столици 7

Хотелски трпезариски мебел на големо - Yumeya столици

Апратирај

Детали за производот од мебелот за јадење во хотелотПреглед на продукт


Мебелот за хотелско јадење на Yumeya Chairs е дизајниран од елитниот дизајнерски тим врз основа на побарувачката на корисниците. Во производствениот процес се користат статистички техники за контрола на квалитетот за да се обезбеди постојан квалитет. Мебелот за хотелско јадење на Yumeya Chairs е со одличен квалитет и е широко користен во индустријата. Производот може да се користи во различни примени.Информации за продукт


Со фокус на квалитетот, Yumeya Chairs посветува големо внимание на деталите за мебелот за хотелско јадење.

Серијата Yumeya Aluminum Cafe chairs 2011 вклучува странично столче, фотелја и столче. Тоа е најпопуларното седење од метално дрво.   Yumeya е првото претпријатие што примени технологија на зрно од метално дрво на метални столчиња. Досега, повеќе од 20 години неуморно работиме на иновација на технологијата за зрно дрво.   Сега.   Јузиа   Имаше.   Бек А Јас бев пионер во индустријата за метално дрво и го водев развојот на индустријата

- 1998, г. Гонг, основач на Yumeya Furniture, разви   првиот стол со зрно од метално дрво

---2010 година, основана Yumeya, специјализирана за производство на стол од метално дрво.  

--- 2011 година, Јумеа се појави.   Концепт   Еден стол е   Поставувај   Хартија   Да не постигне заедничка цел. .  

--- 2015, Јумеја го разви.   Првата машина за сечење на хартија.   за да се надгради конзистентноста помеѓу хартијата од дрво и металната рамка.  

--- 2017 година, Yumeya ја започнува соработката со   Тигр , глобален гигант во прав, за да го направи зрното дрво појасно и поотпорно на абење.  

--- 2018, Јујмиа лансирана.   првата 3D столица од дрво во светот . Оттогаш, луѓето можат да го добијат изгледот и допирот на дрво на метален стол.

Хотелски трпезариски мебел на големо - Yumeya столици 8

Изработен од челик од 1,5 mm, YQF2006 го поминува тестот за јачина на ANS/BIFMA X5.4-2012 и EN 16139:2013/AC:2013 ниво 2. Во меѓувреме, Yumeya ви ветува 10 години гаранција за рамка.   Целокупниот дизајн на страничното столче,   конусна цевка за нога, удобен дизајн на грбот, Многу елегантно е. Цевките околу високиот грб го прават столот посебен и уникатен од другите кафулиња, што може ефективно да го надгради нивото на местото. Со Yumeya, третманот со гарин од метално дрво може да им помогне на луѓето да добијат изглед и допир на дрво во метална рамка.   Сите овие фактори ја направија кафеанската столица добар избор за кафуле, старечки дом, хотел, свадба & Користење на настанот.

Хотелски трпезариски мебел на големо - Yumeya столици 9
Хотелски трпезариски мебел на големо - Yumeya столици 10
Хотелски трпезариски мебел на големо - Yumeya столици 11

Клучен функција

1. Челична рамка со Јумеја ’S & Структура

- 10-годишна рамка

---Поминете тест за јачина на EN 16139:2013 / AC: 2013 ниво 2 / ANS / BIFMA X5.4-2012

--- Може да поднесе повеќе од 500 фунти  

2. Завршување на метална дрвена житота

--- Добијте го изгледот на дрвото и допрете низ финишот на зрната од дрво.

---Различна опција за боја на зрно дрво

 

Детал на производи

Во филозофијата на Yumeya Furniture, мислиме дека производите со висок квалитет треба да вклучуваат 5 аспекти, „Безбедност“, „Удобно“, „Стандард“, „Одлични детали“ и „Вредносен пакет“.

1. Безбедност: Безбедноста вклучува два дела, безбедност на силата и безбедност на деталите.

--- Безбедност на јачината: со шаблони цевки и структура, може да издржи повеќе од 500 фунти

---Безбедност на деталите: добро полиран, мазен, без метален трн и нема да ја гребе раката на корисникот

2. Добрино:  Дизајнот на целото столче ја следи ергономијата.  

---101 Степен, најдобар степен за грбот и седиштето, давајќи му на корисникот најудобна положба за седење.

---170 степени, совршен радијан на грбот, совршено одговара на задниот радијан на корисникот.

---3-5 степени, соодветен наклон на површината на седиштето, ефективна поддршка на лумбалниот 'рбет на корисникот.

3. Стандардно:   Не е тешко да се направи еден добар стол. Но, за рефус цел, само кога сите столици во еден стандард  ' Иста големина ’ Иста поглед. ’Може да биде висок квалитет. Yumeya Furniture користи увезени машини за сечење од Јапонија, роботи за заварување, машини за тапацир за автомобили итн. За намалување на човечка грешка. Разликата во големината на сите столици Yumeya е контрола од 3 мм.

4.   Одлични детали:   Деталите што може да се допрат се совршени, што е висококвалитетен производ.

--- Мазен заварен спој, воопшто не се гледа белег од заварување.

--- Соработена со Тигр TM   Палто во прав, светски позната марка на пудра, 3 пати поотпорна на абење, секојдневно гребење во никој случај.

-- 65 m 3 /kg Пена за мувла без талк, висока еластичност и долг животен век, со користење 5 години нема да излезе во форма.

--- Мартиндејлот од целата стандардна ткаенина на Yumeya има повеќе од 30.000 рабови, отпорен на абење и лесен за чистење, погоден за комерцијална употреба.

---Совршен тапацир, линијата на перничињата е мазна и права.

5.   Пакет на вредност:   Има две работи за пакет со вредност, ефектна заштита и заштеда на простор.   Без да се жртвува удобноста, инженерските дизајнери на Yumeya се обидуваат сè најдобро да ја подобрат количината на товарење за да постигнат највисоки трошковни перформанси на производите.   Во меѓувреме, сите пакети се предмет на симулациски тест за транспорт за да се осигура дека столот е во добра заштита.

Хотелски трпезариски мебел на големо - Yumeya столици 12
Хотелски трпезариски мебел на големо - Yumeya столици 13
Хотелски трпезариски мебел на големо - Yumeya столици 14

 

Како изгледа во јадење (Кафе / Хотел / Сениор Ливинг)?

Бидејќи столчето од метално дрво Yumeya е компактно и непорозно, нема да размножува бактерии и вируси. Цената е само 20% - 30% од   стол од цврсто дрво, но неговата цврстина е поголема од столицата од масивно дрво. Во меѓувреме, тој е наредени и лесен, што може да р намалување на тежината и цената на ласерската операција . Со 10 години гаранција за рамка, има 0   Цената за одржување и одржување   Загрижувајте се бесплатно по продавање. Сите овие фактори прават поставете го циклусот на враќање на инвестицијата да биде реален. Така, сега се повеќе и повеќе комерцијални места, како што се хотел, кафе, клуб, старечки дом, сениорско живеење и така натаму, изберете столчиња од метално дрво Yumeya наместо стол од цврсто дрво.

Хотелски трпезариски мебел на големо - Yumeya столици 15
Хотелски трпезариски мебел на големо - Yumeya столици 16
Хотелски трпезариски мебел на големо - Yumeya столици 17

 

Опции на боја

Yumeya обезбедува разновидни површински третмани, вклучително и зрно од метално дрво, прав, палто во прав Dou и повеќе од 20 бои. Можете да изберете соодветна површинска обработка според вашиот стил на декорација и буџет, или можете да се консултирате со вашиот професионален консултант за совет.

Дрвено зрно
Хотелски трпезариски мебел на големо - Yumeya столици 18

A01 Валент

Хотелски трпезариски мебел на големо - Yumeya столици 19

A02 Валент

Хотелски трпезариски мебел на големо - Yumeya столици 20

A03 Валент

Хотелски трпезариски мебел на големо - Yumeya столици 21

А05 Бек

Хотелски трпезариски мебел на големо - Yumeya столици 22

А07 Шари

Хотелски трпезариски мебел на големо - Yumeya столици 23

A09 Валент

Хотелски трпезариски мебел на големо - Yumeya столици 24

А30 Ок

Хотелски трпезариски мебел на големо - Yumeya столици 25

A50 Валент

Хотелски трпезариски мебел на големо - Yumeya столици 26

A51 Валент

Хотелски трпезариски мебел на големо - Yumeya столици 27

A52 Валент

Хотелски трпезариски мебел на големо - Yumeya столици 28

A53 Валент

Паптот
Хотелски трпезариски мебел на големо - Yumeya столици 29

PC01

Хотелски трпезариски мебел на големо - Yumeya столици 30

PC05

Хотелски трпезариски мебел на големо - Yumeya столици 31

PC06

Хотелски трпезариски мебел на големо - Yumeya столици 32

PC21

 

Ду ТМ
Хотелски трпезариски мебел на големо - Yumeya столици 33

SP8011

Хотелски трпезариски мебел на големо - Yumeya столици 34

SP8021

 

Надворешен палтот
Хотелски трпезариски мебел на големо - Yumeya столици 35

M-OD-PC-001

Хотелски трпезариски мебел на големо - Yumeya столици 36

M-OD-PC-004

 Предности на компанијата


Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd., лоцирана во Jiang Men, главно произведува метални трпезариски столчиња, стол за банкет, комерцијален мебел. Нашата компанија секогаш се придржува до нашиот претприемачки дух на „интегритет, одговорност и напорна работа“ и деловната филозофија „заснована на луѓе, му служи на општеството“. Под водство, се стремиме да ја задржиме нашата водечка позиција во жестоката конкуренција на индустријата. Yumeya Chairs има ефикасен и практичен тим. Во потрага по извонредност, членовите на нашиот тим вршат строга контрола врз секој аспект, од производство до продажба и транспорт. Со богато искуство во производството и силна производствена способност, Yumeya Chairs е во состојба да обезбеди професионални решенија според реалните потреби на клиентите.
Ние сме подготвени да одиме рака под рака со вас за да создадеме подобра иднина.


нема податок
Најнови производи
нема податок
Топла производи
нема податок
Контактирајте не
Остави порака
we welcome custom designs and ideas and is able to cater to the specific requirements. for more information, please visit the website or contact us directly with questions or inquiries.
Како еден од водечките светски производители на мебел од дрво од метал, Yumeya е посветен на истражување на зрно од метал од дрво. Има три предности на зрното од метално дрво на Yumeya, „Без спој и без празнина“, „Бистро“, „Издржлив“. Со цел да добие допир во метално столче, Yumeya го лансираше првиот во светот 3D стол од зрно дрво во 2018 година.
нема податок
CONTACT US

Е- пошта:   Info@youmeiya.net

MP / Whatsapp:86 13534726803

Адреса: Женан индустрија, Хешан Сити, провинција Гуангдонг, Кина


Видео на Јумеја

XML

Авторски права © 2021 Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd | Тајп
разговор преку Интернет
Hello, please leave your name and email here before chat online so that we won't miss your message and contact you smoothly.