Yumeya Chairs - Водечки производител на трпезариски столици од метал од дрво & Додавач на големи


Мебел за јадење за домови за стари лица Бренд Yumeya столици 1
Мебел за јадење за домови за стари лица Бренд Yumeya столици 2
Мебел за јадење за домови за стари лица Бренд Yumeya столици 3
Мебел за јадење за домови за стари лица Бренд Yumeya столици 4
Мебел за јадење за домови за стари лица Бренд Yumeya столици 5
Мебел за јадење за домови за стари лица Бренд Yumeya столици 6
Мебел за јадење за домови за стари лица Бренд Yumeya столици 1
Мебел за јадење за домови за стари лица Бренд Yumeya столици 2
Мебел за јадење за домови за стари лица Бренд Yumeya столици 3
Мебел за јадење за домови за стари лица Бренд Yumeya столици 4
Мебел за јадење за домови за стари лица Бренд Yumeya столици 5
Мебел за јадење за домови за стари лица Бренд Yumeya столици 6

Мебел за јадење за домови за стари лица Бренд Yumeya столици

Апратирај

Детали за производот од мебелот за јадење за домови за стари лицаИнформации за продукт


Јумеа претседателот за старечки домови е дизајниран од главните дизајнери и независни тимови на Р иД. Производот е супериорен во однос на перформансите, издржливоста итн. Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd. има воспоставено систем за контрола на квалитетот на звукот за да се увери во квалитетот на производот.

Серијата Yumeya Dining Seating 1067 вклучува странично столче, фотелја и столче. Тоа е најкласичното седење од метално дрво. Трансформиран од класичен стол од масивно дрво, серија 1067 има висока јачина на метален стол и текстура од цврсто дрво.  

Столиците на Металното дрво ги комбинираат предностите на металните столчиња и цврсти дрвени столчиња. ’, '20% - 30% од цена ’, 'Цврсто дрвена текстура ’. Ако потенцијален клиент кој го препознава брендот на вашата компанија со висок квалитет, но не може да си ја дозволи високата цена на столчето од цврсто дрво, столчињата од метално дрво со висок квалитет, но ниска цена ќе бидат добра опција. Столот Metal Wood Grain е ефикасно продолжување на столот од цврсто дрво на пазарот & Клиентите.

Мебел за јадење за домови за стари лица Бренд Yumeya столици 7

Направен од 2,0 mm алуминиум, YL1010 го помина тестот за јачина на ANS/BIFMA X5.4-2012 и EN 16139:2013/AC:2013 ниво 2. Во меѓувреме, Yumeya ви ветува 10 години гаранција за рамка.  

Целокупниот дизајн на YL1067 е многу елегантен, со обработката на гарин од метално дрво Yumeya може да им помогне на луѓето да добијат изглед и допир на дрво во метална рамка. Покрај тоа, YL1067 може да собере 5 парчиња високо, што може да заштеди многу трошоци за транспорт и складирање. Сите овие фактори го направија YL1067 добар избор за кафуле, старечки дом, хотел, свадба & Користење на настанот.

 

Мебел за јадење за домови за стари лица Бренд Yumeya столици 8
Мебел за јадење за домови за стари лица Бренд Yumeya столици 9
Мебел за јадење за домови за стари лица Бренд Yumeya столици 10

Клучен функција

1. Алуминиумската рамка со Јоеја ’S & Структура

- 10-годишна рамка

---Поминете тест за јачина на EN 16139:2013 / AC: 2013 ниво 2 / ANS / BIFMA X5.4-2012

--- Може да поднесе повеќе од 500 фунти  

2. Завршување на метална дрвена житота

--- Добијте го изгледот на дрвото и допрете низ финишот на зрната од дрво.

---Различна опција за боја на зрно дрво

 

Детал на производи

Во филозофијата на Yumeya Furniture, мислиме дека производите со висок квалитет треба да вклучуваат 5 аспекти, „Безбедност“, „Удобно“, „Стандард“, „Одлични детали“ и „Вредносен пакет“.

1. Безбедност: Безбедноста вклучува два дела, безбедност на силата и безбедност на деталите.

--- Безбедност на јачината: со шаблони цевки и структура, може да издржи повеќе од 500 фунти

---Безбедност на деталите: добро полиран, мазен, без метален трн и нема да ја гребе раката на корисникот

2. Добрино:  Дизајнот на целото столче ја следи ергономијата.  

---101 Степен, најдобар степен за грбот и седиштето, давајќи му на корисникот најудобна положба за седење.

---170 степени, совршен радијан на грбот, совршено одговара на задниот радијан на корисникот.

---3-5 степени, соодветен наклон на површината на седиштето, ефективна поддршка на лумбалниот 'рбет на корисникот.

3. Стандардно:   Не е тешко да се направи еден добар стол. Но, за рефус цел, само кога сите столици во еден стандард  ' Иста големина ’ Иста поглед. ’Може да биде висок квалитет. Yumeya Furniture користи увезени машини за сечење од Јапонија, роботи за заварување, машини за тапацир за автомобили итн. За намалување на човечка грешка. Разликата во големината на сите столици Yumeya е контрола од 3 мм.

4.   Одлични детали:   Деталите што може да се допрат се совршени, што е висококвалитетен производ.

--- Мазен заварен спој, воопшто не се гледа белег од заварување.

--- Соработена со Тигр TM   Палто во прав, светски позната марка на пудра, 3 пати поотпорна на абење, секојдневно гребење во никој случај.

-- 65 m 3 /kg Пена за мувла без талк, висока еластичност и долг животен век, со користење 5 години нема да излезе во форма.

--- Мартиндејлот од целата стандардна ткаенина на Yumeya има повеќе од 30.000 рабови, отпорен на абење и лесен за чистење, погоден за комерцијална употреба.

---Совршен тапацир, линијата на перничињата е мазна и права.

5.   Пакет на вредност:   Има две работи за пакет со вредност, ефектна заштита и заштеда на простор.   Без да се жртвува удобноста, инженерските дизајнери на Yumeya се обидуваат сè најдобро да ја подобрат количината на товарење за да постигнат највисоки трошковни перформанси на производите.   Во меѓувреме, сите пакети се предмет на симулациски тест за транспорт за да се осигура дека столот е во добра заштита.

Мебел за јадење за домови за стари лица Бренд Yumeya столици 11
Мебел за јадење за домови за стари лица Бренд Yumeya столици 12
Мебел за јадење за домови за стари лица Бренд Yumeya столици 13

 

Како изгледа во јадење (Кафе / Хотел / Сениор Ливинг)?

Бидејќи столчето од метално дрво Yumeya е компактно и непорозно, нема да размножува бактерии и вируси. Цената е само 20% - 30% од   стол од цврсто дрво, но неговата цврстина е поголема од столицата од масивно дрво. Во меѓувреме, тој е наредени и лесен, што може да р намалување на тежината и цената на ласерската операција . Со 10 години гаранција за рамка, има 0   Цената за одржување и одржување   Загрижувајте се бесплатно по продавање. Сите овие фактори прават поставете го циклусот на враќање на инвестицијата да биде реален. Така, сега се повеќе и повеќе комерцијални места, како што се хотел, кафе, клуб, старечки дом, сениорско живеење и така натаму, изберете столчиња од метално дрво Yumeya наместо стол од цврсто дрво.

Мебел за јадење за домови за стари лица Бренд Yumeya столици 14
Мебел за јадење за домови за стари лица Бренд Yumeya столици 15
Мебел за јадење за домови за стари лица Бренд Yumeya столици 16

 

Опции на боја

Yumeya обезбедува разновидни површински третмани, вклучително и зрно од метално дрво, прав, палто во прав Dou и повеќе од 20 бои. Можете да изберете соодветна површинска обработка според вашиот стил на декорација и буџет, или можете да се консултирате со вашиот професионален консултант за совет.

Дрвено зрно
Мебел за јадење за домови за стари лица Бренд Yumeya столици 17

A01 Валент

Мебел за јадење за домови за стари лица Бренд Yumeya столици 18

A02 Валент

Мебел за јадење за домови за стари лица Бренд Yumeya столици 19

A03 Валент

Мебел за јадење за домови за стари лица Бренд Yumeya столици 20

А05 Бек

Мебел за јадење за домови за стари лица Бренд Yumeya столици 21

А07 Шари

Мебел за јадење за домови за стари лица Бренд Yumeya столици 22

A09 Валент

Мебел за јадење за домови за стари лица Бренд Yumeya столици 23

А30 Ок

Мебел за јадење за домови за стари лица Бренд Yumeya столици 24

A50 Валент

Мебел за јадење за домови за стари лица Бренд Yumeya столици 25

A51 Валент

Мебел за јадење за домови за стари лица Бренд Yumeya столици 26

A52 Валент

Мебел за јадење за домови за стари лица Бренд Yumeya столици 27

A53 Валент

Паптот
Мебел за јадење за домови за стари лица Бренд Yumeya столици 28

PC01

Мебел за јадење за домови за стари лица Бренд Yumeya столици 29

PC05

Мебел за јадење за домови за стари лица Бренд Yumeya столици 30

PC06

Мебел за јадење за домови за стари лица Бренд Yumeya столици 31

PC21

 

Ду ТМ
Мебел за јадење за домови за стари лица Бренд Yumeya столици 32

SP8011

Мебел за јадење за домови за стари лица Бренд Yumeya столици 33

SP8021

 

Надворешен палтот
Мебел за јадење за домови за стари лица Бренд Yumeya столици 34

M-OD-PC-001

Мебел за јадење за домови за стари лица Бренд Yumeya столици 35

M-OD-PC-004

 Предност на компанијата


• Со брзиот развој на економијата, управувањето со услуги на клиентите повеќе не припаѓа само на основната работа на претпријатијата ориентирани кон услуги. Наместо тоа, тој стана фокус за сите претпријатија да бидат поконкурентни. Со цел да го следиме трендот на времето, нашата компанија изгради извонреден систем за управување со услуги на клиентите преку учење на идејата и знаењето за напредна услуга. Ние ги промовираме клиентите од задоволство до лојалност преку упорност во обезбедувањето квалитетна услуга.
• Yumeya Chairs ужива добра географска локација. Постојат различни главни сообраќајни линии што го минуваат градот. Транспортот на метални трпезариски столови, банкет стол, комерцијален мебел е силно загарантиран со непречен сообраќај.
• Yumeya Chairs има голем број висококвалитетни менаџерски и технички персонал со професионални вештини и богато практично искуство. Ова обезбедува силна гаранција за корпоративен развој.
Поминаа години откако нашата компанија е изградена, не само што имаме професионален и производствен капацитет, Но, исто така, ја води индустријата во поглед на технологијата и скалата.
Здраво, благодарам за вашето внимание на оваа страница! Доколку сте заинтересирани за производите или услугите на Yumeya Chairs, можете директно да не контактирате. Остануваме отворени за нови партнерства.


нема податок
Најнови производи
нема податок
Топла производи
нема податок
Контактирајте не
Остави порака
we welcome custom designs and ideas and is able to cater to the specific requirements. for more information, please visit the website or contact us directly with questions or inquiries.
Како еден од водечките светски производители на мебел од дрво од метал, Yumeya е посветен на истражување на зрно од метал од дрво. Има три предности на зрното од метално дрво на Yumeya, „Без спој и без празнина“, „Бистро“, „Издржлив“. Со цел да добие допир во метално столче, Yumeya го лансираше првиот во светот 3D стол од зрно дрво во 2018 година.
нема податок
CONTACT US

Е- пошта:   Info@youmeiya.net

MP / Whatsapp:86 13534726803

Адреса: Женан индустрија, Хешан Сити, провинција Гуангдонг, Кина


Видео на Јумеја

XML

Авторски права © 2021 Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd | Тајп
разговор преку Интернет
Hello, please leave your name and email here before chat online so that we won't miss your message and contact you smoothly.