Yumeya Chairs - Водечки производител на трпезариски столици од метал од дрво & Додавач на големи


Прилагодено метална столица Производител Yumeya столици 1
Прилагодено метална столица Производител Yumeya столици 2
Прилагодено метална столица Производител Yumeya столици 3
Прилагодено метална столица Производител Yumeya столици 4
Прилагодено метална столица Производител Yumeya столици 5
Прилагодено метална столица Производител Yumeya столици 6
Прилагодено метална столица Производител Yumeya столици 7
Прилагодено метална столица Производител Yumeya столици 1
Прилагодено метална столица Производител Yumeya столици 2
Прилагодено метална столица Производител Yumeya столици 3
Прилагодено метална столица Производител Yumeya столици 4
Прилагодено метална столица Производител Yumeya столици 5
Прилагодено метална столица Производител Yumeya столици 6
Прилагодено метална столица Производител Yumeya столици 7

Прилагодено метална столица Производител Yumeya столици

Апратирај

Детали за производот на производителот на метални столчињаОпис на производи


Во однос на дизајнот, производителот на метални столчиња е многу конкурентен. Во нашата фабрика, го прифаќаме најстрогиот сет на систем за управување со квалитет. Yumeya Chairs секогаш се посветува на обезбедување на најдобра услуга за клиентите.

Yumeya Aluminum Cafe столици од серијата 1455 вклучува странично столче, фотелја и столче. Тоа е најжешкото седење од метално дрво во продажба.   Јузиа СМ ВеталName   W Од   G Врнец   Е   широко признат од пазарот. Покрај тоа што е реално цврсто дрво   Текстура ,   Таму се.   Ј СМЕРВАЛА   А Двагс   О Јумеа метално дрво. .  

1) Без спој и без празнина, спојниците помеѓу цевките може да се прекриат со проѕирно зрно од дрво, без преголеми шевови или без покриено зрно од дрво.

2) Јасно, сите површини на целиот мебел се покриени со проѕирно и природно зрно дрво, а проблемот со нејасна и нејасна текстура нема да се појави.

3) Издржлив, соработувајте со светски познатиот бренд за палто во прав Тигар. Јузиа ’Зрното дрво може да биде 5 пати издржливо од сличните производи на пазарот. Освен тоа, дури и најсложените услови за секојдневно чистење, вклучително и белилото, нема да ги оштетат финишот и изгледот.

Прилагодено метална столица Производител Yumeya столици 8

Направен од 2,0 mm алуминиум, YG7187 го помина тестот за јачина на ANS/BIFMA X5.4-2012 и EN 16139:2013/AC:2013 ниво 2. Во меѓувреме, Yumeya ви ветува 10 години гаранција за рамка. Целокупниот дизајн на столот за бар, конусна цевка за нога, удобен дизајн на грбот,   Многу елегантно е. Со Yumeya, третманот со гарин од метално дрво може да им помогне на луѓето да добијат изглед и допир на дрво во метална рамка.   Покриен со заштитник од не'рѓосувачки челик, може да предизвика оштетување на воздухот.   Заедно со страничното столче и фотелјата во истата серија,   YG7187 е додаток на идеен производ за Кафе, Дом за стари лица, Хотел, Свадба & Користење на настанот.

Прилагодено метална столица Производител Yumeya столици 9
Прилагодено метална столица Производител Yumeya столици 10
Прилагодено метална столица Производител Yumeya столици 11

Клучен функција

1. Алуминиумската рамка со Јоеја ’S & Структура

- 10-годишна рамка

---Поминете тест за јачина на EN 16139:2013 / AC: 2013 ниво 2 / ANS / BIFMA X5.4-2012

--- Може да поднесе повеќе од 500 фунти  

2. Завршување на метална дрвена житота

--- Добијте го изгледот на дрвото и допрете низ финишот на зрната од дрво.

---Различна опција за боја на зрно дрво

 

Детал на производи

Во филозофијата на Yumeya Furniture, мислиме дека производите со висок квалитет треба да вклучуваат 5 аспекти, „Безбедност“, „Удобно“, „Стандард“, „Одлични детали“ и „Вредносен пакет“.

1. Безбедност: Безбедноста вклучува два дела, безбедност на силата и безбедност на деталите.

--- Безбедност на јачината: со шаблони цевки и структура, може да издржи повеќе од 500 фунти

---Безбедност на деталите: добро полиран, мазен, без метален трн и нема да ја гребе раката на корисникот

2. Добрино:  Дизајнот на целото столче ја следи ергономијата.  

---101 Степен, најдобар степен за грбот и седиштето, давајќи му на корисникот најудобна положба за седење.

---170 степени, совршен радијан на грбот, совршено одговара на задниот радијан на корисникот.

---3-5 степени, соодветен наклон на површината на седиштето, ефективна поддршка на лумбалниот 'рбет на корисникот.

3. Стандардно:   Не е тешко да се направи еден добар стол. Но, за рефус цел, само кога сите столици во еден стандард  ' Иста големина ’ Иста поглед. ’Може да биде висок квалитет. Yumeya Furniture користи увезени машини за сечење од Јапонија, роботи за заварување, машини за тапацир за автомобили итн. За намалување на човечка грешка. Разликата во големината на сите столици Yumeya е контрола од 3 мм.

4.   Одлични детали:   Деталите што може да се допрат се совршени, што е висококвалитетен производ.

--- Мазен заварен спој, воопшто не се гледа белег од заварување.

--- Соработена со Тигр TM   Палто во прав, светски позната марка на пудра, 3 пати поотпорна на абење, секојдневно гребење во никој случај.

-- 65 m 3 /kg Пена за мувла без талк, висока еластичност и долг животен век, со користење 5 години нема да излезе во форма.

--- Мартиндејлот од целата стандардна ткаенина на Yumeya има повеќе од 30.000 рабови, отпорен на абење и лесен за чистење, погоден за комерцијална употреба.

---Совршен тапацир, линијата на перничињата е мазна и права.

5.   Пакет на вредност:   Има две работи за пакет со вредност, ефектна заштита и заштеда на простор.   Без да се жртвува удобноста, инженерските дизајнери на Yumeya се обидуваат сè најдобро да ја подобрат количината на товарење за да постигнат највисоки трошковни перформанси на производите.   Во меѓувреме, сите пакети се предмет на симулациски тест за транспорт за да се осигура дека столот е во добра заштита.

Прилагодено метална столица Производител Yumeya столици 12
Прилагодено метална столица Производител Yumeya столици 13
Прилагодено метална столица Производител Yumeya столици 14

 

Како изгледа во јадење (Кафе / Хотел / Сениор Ливинг)?

Бидејќи столчето од метално дрво Yumeya е компактно и непорозно, нема да размножува бактерии и вируси. Цената е само 20% - 30% од   стол од цврсто дрво, но неговата цврстина е поголема од столицата од масивно дрво. Во меѓувреме, тој е наредени и лесен, што може да р намалување на тежината и цената на ласерската операција . Со 10 години гаранција за рамка, има 0   Цената за одржување и одржување   Загрижувајте се бесплатно по продавање. Сите овие фактори прават поставете го циклусот на враќање на инвестицијата да биде реален. Така, сега се повеќе и повеќе комерцијални места, како што се хотел, кафе, клуб, старечки дом, сениорско живеење и така натаму, изберете столчиња од метално дрво Yumeya наместо стол од цврсто дрво.

Прилагодено метална столица Производител Yumeya столици 15
Прилагодено метална столица Производител Yumeya столици 16
Прилагодено метална столица Производител Yumeya столици 17

 

Опции на боја

Yumeya обезбедува разновидни површински третмани, вклучително и зрно од метално дрво, прав, палто во прав Dou и повеќе од 20 бои. Можете да изберете соодветна површинска обработка според вашиот стил на декорација и буџет, или можете да се консултирате со вашиот професионален консултант за совет.

Дрвено зрно
Прилагодено метална столица Производител Yumeya столици 18

A01 Валент

Прилагодено метална столица Производител Yumeya столици 19

A02 Валент

Прилагодено метална столица Производител Yumeya столици 20

A03 Валент

Прилагодено метална столица Производител Yumeya столици 21

А05 Бек

Прилагодено метална столица Производител Yumeya столици 22

А07 Шари

Прилагодено метална столица Производител Yumeya столици 23

A09 Валент

Прилагодено метална столица Производител Yumeya столици 24

А30 Ок

Прилагодено метална столица Производител Yumeya столици 25

A50 Валент

Прилагодено метална столица Производител Yumeya столици 26

A51 Валент

Прилагодено метална столица Производител Yumeya столици 27

A52 Валент

Прилагодено метална столица Производител Yumeya столици 28

A53 Валент

Паптот
Прилагодено метална столица Производител Yumeya столици 29

PC01

Прилагодено метална столица Производител Yumeya столици 30

PC05

Прилагодено метална столица Производител Yumeya столици 31

PC06

Прилагодено метална столица Производител Yumeya столици 32

PC21

 

Ду ТМ
Прилагодено метална столица Производител Yumeya столици 33

SP8011

Прилагодено метална столица Производител Yumeya столици 34

SP8021

 

Надворешен палтот
Прилагодено метална столица Производител Yumeya столици 35

M-OD-PC-001

Прилагодено метална столица Производител Yumeya столици 36

M-OD-PC-004

 Предност на компанијата


• Постојат повеќе главни сообраќајни линии што минуваат низ локацијата на Јумеја Чаирс. Развиената сообраќајна мрежа е погодна за дистрибуција на метални трпезариски столчиња, банкет стол, комерцијален мебел.
• Врз основа на техничките иновации, Yumeya Chairs се придржува до патот на одржлив развој за да обезбеди квалитетни услуги за потрошувачите.
• По години на развој, Yumeya Chairs сега има модерни производствени капацитети и совршен систем за управување. Освен тоа, ги совладавме научните средства за управување и одличната технологија на производство.
Yumeya Chairs е многу мотивиран од вашите прашања и предлози!


нема податок
Најнови производи
нема податок
Топла производи
нема податок
Контактирајте не
Остави порака
we welcome custom designs and ideas and is able to cater to the specific requirements. for more information, please visit the website or contact us directly with questions or inquiries.
Како еден од водечките светски производители на мебел од дрво од метал, Yumeya е посветен на истражување на зрно од метал од дрво. Има три предности на зрното од метално дрво на Yumeya, „Без спој и без празнина“, „Бистро“, „Издржлив“. Со цел да добие допир во метално столче, Yumeya го лансираше првиот во светот 3D стол од зрно дрво во 2018 година.
нема податок
CONTACT US

Е- пошта:   Info@youmeiya.net

MP / Whatsapp:86 13534726803

Адреса: Женан индустрија, Хешан Сити, провинција Гуангдонг, Кина


Видео на Јумеја

XML

Авторски права © 2021 Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd | Тајп
разговор преку Интернет
Hello, please leave your name and email here before chat online so that we won't miss your message and contact you smoothly.