Yumeya Furniture - Prodhuesi kryesor i karrigeve të ngrënies nga metali prej druri & Furnizues i përgjithshëm


Çfarë duhet të dini për karriget e banketit të hoteleve

Cilat janë përbërësit e karrigeve të banketit në hotel?

Çfarë duhet të dini për karriget e banketit të hoteleve 1

Nëse dëshironi të shmangni pagimin e ndonjë takse, ka disa gjëra që mund të bëni për të reduktuar ekspozimin tuaj ndaj taksave. Një mënyrë e mirë për ta bërë këtë është të filloni duke pyetur njerëzit që punojnë në menaxhimin e mikpritjes ose restorantit. Ka shumë lloje të ndryshme kompanish që shesin mbulesa tavoline dhe të gjitha ato kanë një shumëllojshmëri përdorimesh. Ata të gjithë duhet të jenë me kosto efektive dhe të ofrojnë një mjedis për punëtorët që të vijnë dhe të shkojnë. Kur pyetni njerëzit që punojnë në menaxhimin e hoteleve ose restoranteve se cila është mënyra më me kosto efektive për të përdorur paratë e tyre, është e rëndësishme të keni një ide të qartë se për çfarë po flasin.

Nëse keni ndonjë pyetje në lidhje me përbërësit e karrigeve të banketit të hotelit, ju lutemi mos ngurroni të na pyesni. Ekipi ynë profesional do t'ju kontaktojë sa më shpejt të jetë e mundur. Ju gjithmonë mund të përdorni faqen tonë për të mësuar më shumë rreth produkteve dhe shërbimeve tona. Ne ofrojmë edhe kuponë zbritje për produkte të tjera në treg. Nëse dëshironi të kurseni para në karriget e banketit të hotelit, ju sugjerojmë të shikoni faqen tonë të shërbimit ndaj klientit për më shumë informacion.

Ekzistojnë dy lloje kryesore të karrigeve të banketit në hotel. Lloji i parë përdoret nga stafi i hotelit, dhe lloji i dytë përdoret nga klientët. Mund të gjeni më shumë informacion rreth karrigeve të banketeve të hoteleve këtu. Ekzistojnë tre lloje të karrigeve të banketit në hotel: të zeza, të bardha dhe gri. Të tre llojet e karrigeve të banketeve hoteliere janë prej plastike dhe kanë material cilësor. Ato mund të lahen dhe hekurosen lehtësisht në tërësi. Ato mund të palosen në gjysmë dhe të vendosen në një enë, në mënyrë që të ruhen në një vend të sigurt. Ju gjithashtu mund të gjeni lloje të ndryshme të karrigeve të banketeve të hoteleve në Amazon.

Materialet e përdorura për prodhimin e karrigeve të banketeve të hoteleve

Çfarë duhet të dini për karriget e banketit të hoteleve 2

Dyshemetë prej bambu konsiderohen si materiale shumë të forta dhe kërkojnë kujdes të veçantë. Zakonisht janë bërë nga plastika e ricikluar, gjë që e bën më të vështirë pastrimin e tyre. Është e vështirë të pastrohen këto dysheme, sepse ato kanë qëndrueshmëri të dobët dhe mund të shkaktojnë probleme mjedisore. Mënyra më e mirë për të pastruar këto dysheme është shtimi i tymrave anti-korroziv në to. Një dysheme e mirë prej druri do t'ju ofrojë një pamje të mrekullueshme të mjedisit dhe madje mund të gjeni disa artikuj që do të funksionojnë mirë në vendin tuaj.

Njerëzit duan të bëjnë më shumë sesa thjesht karrige, por gjithashtu duan të argëtohen. Njerëzit duan të krijojnë vende më të mira dhe të ndihen më rehat. Ata duan të argëtohen, ndaj duhet të jenë në gjendje të lëvizin lirshëm. Në treg gjenden dy lloje mobiljesh. Lloji i parë janë karrige prej lëkure dhe lloji i dytë janë karrige prej druri. Njerëzit mund të zgjedhin një lloj mobiljesh që i përshtatet personalitetit dhe preferencave të tyre. Është më e lehtë të ndërtosh një karrige të re ose të ndryshosh një të re.

Shumicën e kohës, njerëzit nuk mendojnë se çfarë po bëjnë apo si t'i përdorin ato. Ka disa lloje materialesh që njerëzit përdorin dhe disa që njerëzit i përdorin në kohën e lirë. Njerëzit i kanë përdorur mirë këto materiale prej vitesh dhe kanë gjetur sukses të madh në shumë fusha. Ata janë gjetur të jenë të qëndrueshëm dhe të lehtë për t'u pastruar. E njëjta gjë vlen edhe për çdo lloj mobilie që mund të blini nga dyqani juaj lokal i pajisjeve. Nëse dëshironi të krijoni një mjedis të rehatshëm, atëherë sigurohuni që të zgjidhni materialin e duhur për projektin tuaj.

Udhëzues për zgjidhjen e problemeve për t'u siguruar që tavolinat tuaja janë bërë mirë dhe gati për t'u përdorur. Këto tavolina mund të bëhen nga çdo gjë nga mermeri, graniti, çeliku ose druri. Një pjesë e mobiljeve me cilësi të mirë duhet të jetë në gjendje të përballojë shumë ndryshime të ndryshme të temperaturës. Tabela duhet të jetë e lehtë për tu pastruar dhe mirëmbajtur. Nëse keni pyetje rreth krijimit të tabelës, ju lutemi na kontaktoni në [email protected]'. Ne do t'ju ndihmojmë me çdo pyetje që keni në lidhje me përgatitjen e tabelës.

Përfitimet e karrigeve të banketit në hotel

Është shumë e rëndësishme të mbani mend se njerëzit mund të shijojnë mikpritjen e miqve dhe të familjes së tyre nëse dëshirojnë. Kur jeni në një hotel, është e rëndësishme të merrni kohën tuaj për të kuptuar se çfarë po ndodh në shtëpinë tuaj dhe si mund të ndikojë në lumturinë tuaj. Karriget e duhura të restorantit ose hotelit mund t'ju ndihmojnë të relaksoheni dhe të jeni produktiv.

Nuk është gjithmonë e lehtë të gjesh karrige me cilësi të mirë dhe të përballueshme në hotele. Ka shumë gjëra që mund të bëhen për t'u siguruar që ato janë të rehatshme dhe mund t'i bëni vetë. Shumica e hoteleve kanë tavolina tavoline, tavolina me tavolinë dhe tavolina kafeje. Ju mund t'i blini këto tavolina për përdorim në shtëpi ose në zyrë. Një karrige e mirë do t'ju ndihmojë të dilni më shumë nga dhoma juaj sesa një karrige. Karrigia më e mirë do t'ju ndihmojë gjithashtu të mbani temperaturën e trupit tuaj deri në 200 gradë.

E tëra çfarë ju duhet të bëni është të zgjidhni llojin e duhur të karriges dhe të gjeni atë që i përshtatet nevojave tuaja. Varet nga ju që të vendosni se çfarë lloj karrige dëshironi. Një karrige e mirë duhet të dizajnohet me karakteristika që janë të qëndrueshme dhe të ofrojnë rehati për periudha të gjata kohore. Nëse nuk jeni të sigurt për llojin e karriges që dëshironi, atëherë lexoni më tej për të zbuluar se sa vlen.

Disa njerëz nuk dinë si të vishen dhe kështu kanë tendencë të veshin taka të larta. Shumë njerëz që janë mësuar të punojnë në hotele mund t'ju thonë se shumë prej tyre kanë taka të larta. Por gjëja më e rëndësishme është të siguroheni që të merrni mobilje cilësore dhe gjithashtu të merrni këshillat e duhura nga tavolina juaj. Mobiljet duhet të jenë të dizajnuara me një gamë shumë të gjerë ngjyrash dhe gjithashtu të jenë komode. Gjithashtu, sigurohuni që të keni stilin dhe dizajnin e duhur për hapësirën tuaj.

Aplikimet e karrigeve të banketit në hotel

Kur njerëzit duan të kalojnë më shumë kohë në shtëpitë e tyre, ata priren të përdorin mobilje të jashtme. Ata gjithashtu priren të përdorin mobilje që janë më të rënda dhe më të rënda se mobiljet e brendshme. Pra, nëse do të kaloni më shumë kohë në shtëpinë tuaj, atëherë mobiljet e jashtme janë zgjidhja më e mirë. Pra, është më mirë të zgjidhni llojin e duhur të mobiljeve për nevojat tuaja. Ju mund të gjeni të gjitha llojet e llojeve të ndryshme të mobiljeve që mund të zgjidhni në faqen e internetit. Është mirë që të blini llojin e duhur të mobiljeve sepse do të jetë me kosto efektive.

Këto karrige shpesh përdoren nga vendasit dhe vizitorët në restorantin e tyre. Njerëzit që i përdorin ato për kohë të lirë ose që punojnë në restorante do të jenë të lumtur të dinë se mund t'i përdorin mirë. Për të mbajtur biznesin dhe stafin të sigurt, tavolinat duhet të bëhen prej druri të fortë dhe alumini. Ata gjithashtu duhet të jenë në gjendje t'i rezistojnë ndikimeve nga objekte të tjera si pirunët dhe buldozerët. Këto karrige mund të përballojnë edhe tërmetet.

Javët e para të qëndrimit tonë në Marlow, ne ishim të bllokuar në një bllokim trafiku. Gjithçka që donim të bënim ishte të gjenim një vend për të ngrënë dhe për të fjetur. Bagazhi ynë ishte i mbushur dhe ne ishim gati të hipnim në një makinë të mbushur me njerëz kur makina u ndal dhe kishte një bandë njerëzish në dysheme. Kishim punuar gjithë ditën për të hipur në makinë, por më pas një nga pasagjerët e tjerë vuri re se nuk kishte asnjë shenjë se dikush doli nga makina. Kur morëm vesh se askush nuk dilte nga makina, shkuam menjëherë në polici.

Në botën moderne, nuk është e lehtë të gjesh njerëz që do t'ju përgjigjen pyetjeve tuaja. Por në botën e sotme, ka shumë lloje të ndryshme njerëzish që mund t'ju japin një përgjigje. Ata janë të mirë në atë që bëjnë dhe kaq shumë njerëz kanë mendime shumë të forta për atë që bëjnë. Nëse jeni të interesuar të mësoni më shumë rreth këtyre gjërave, atëherë vizitoni www.parkeddoor.com.

Merrni kontakt me ne
Artikujt e rekomanduar
Qendra Info Blog Lajme
Karrige e banketit të hotelit - si të përcaktoni madhësinë e tryezës së ngrënies së restorantit
Karrige e banketit të hotelit - si të përcaktoni madhësinë e tryezës së ngrënies së restorantit
Karrige e banketit të hotelit - si të përcaktoni madhësinë e tryezës së ngrënies së restorantit 1. Tavolinë fang. 76 cm shumëzuar me 76 cm drejtkëndëshe është një madhësi e zakonshme e tavolinës së hotelit. Nëse karrigia mund të arrijë në fund të tavolinës, edhe nëse është një cep i vogël, mund të vendosni një tavolinë ngrënieje me gjashtë vende. Kur darkoni, thjesht mund të tërhiqni tavolinën e ngrënies që ju nevojitet. Tavolina e ngrënies 76 cm është një madhësi standarde, të paktën jo më pak se 70 cm, përndryshe, kur të uleni, do të prekni njëri-tjetrin sepse tavolina e ngrënies është shumë e ngushtë. Këmbët e tavolinës së ngrënies janë më mirë të tkurren në mes. Nëse katër këmbët janë rregulluar në katër qoshet, është shumë e papërshtatshme. Lartësia e tavolinës është përgjithësisht 70 cm, me një karrige me lartësi 41,5 cm. Desktopi është më i ulët. Kur darkoni, mund ta shihni qartë ushqimin në tryezë. Karrige e banketit hoteli 2. Tavolina e raundit. Nëse mobiljet e dhomës së ndenjes dhe restorantit janë katrore ose drejtkëndëshe, diametri i tavolinës së rrumbullakët mund të rritet nga 15 cm. Në shtëpitë e zakonshme të vogla dhe të mesme, nëse një tavolinë ngrënieje me diametër 120 cm shpesh është shumë e madhe, mund të personalizoni një tavolinë të rrumbullakët me diametër 114 cm, e cila gjithashtu mund të ulë 8-9 persona, por duket e gjerë. . Nëse përdorni një tavolinë ngrënieje me diametër 90 cm ose më shumë, nuk mund të vendosni shumë karrige fikse. Nëse vendosni 8 karrige në një diametër prej 120 cm, ajo është e mbushur me njerëz dhe mund të vendosen 4 6 karrige. 3. Hape tavolinën. Tavolina hapëse dhe mbyllëse, e njohur edhe si tavolina shtrirëse, mund të ndryshohet nga një tavolinë katrore 90 cm ose një tavolinë e rrumbullakët 105 cm në tavolina 135 170 cm të gjata ose tavolina eliptike (me madhësi të ndryshme), e cila është shumë e përshtatshme për mysafirët. për ta përdorur për një kohë të gjatë. Mobilje për banket hoteli, karrige banketi hoteli, karrige banketi, mbështetje për mobilje hoteli, mobilje banketi
Mobilje për banket hoteli - të cilat janë më të rëndësishme për komoditetin dhe bukurinë
Mobilje për banket hoteli - të cilat janë më të rëndësishme për komoditetin dhe bukurinë
Mobilje për banket hoteli - e cila është më e rëndësishme për komoditetin dhe bukurinë Në përgjithësi, kur blejnë mobilje hoteli në fabrikën e mobiljeve të banketeve të hotelit, operatori fokusohet kryesisht në dy aspekte. Nga njëra anë, është mjaft e mirë, dhe nga ana tjetër, është rehati. Këta dy faktorë luajnë një rol vendimtar në mobilimin e hoteleve, pra cili është relativisht më i rëndësishëm? Fillimisht, le të hedhim një vështrim se çfarë i sjellin hotelit dy atributet e mobiljeve të hotelit? Një mobilje e bukur hoteli do të sjellë efekte më të mira dekorative në hotel. Ai jo vetëm që u la përshtypje të mirë klientëve, por gjithashtu u siguroi klientëve një mjedis më të mirë pushimi. Imagjinoni që shumë njerëz tani shpenzojnë qindra mijëra dekorime të shtëpisë së tyre. Çfarë është kjo? Shumica e tyre përdoren në estetikën dekorative, por kërkesat e tyre funksionale nuk janë të dukshme. Përdorimi i mobiljeve të shkëlqyera hoteliere të nivelit të lartë është për të përmbushur nevojat e klientit për hotele, mund të sjellë më shumë klientë dhe fitime më të larta për hotelin. Sepse çmimi i dhomës dhe dekorimi i thjeshtë i dhomës pas dekorimit është shumë i ndryshëm. Pastaj le të flasim për ndikimin e komoditetit të mobiljeve të hotelit në hotel. Cili është atributi kryesor i mobiljeve të hotelit, ai është një mjet dhe roli i tij është të përdoret. Komoditeti lejon që mobiljet e hotelit të kthehen në thelbin e tyre. Komoditeti i mobiljeve të hotelit përcakton përdorimin e tij funksional. Për sa i përket divanit, kur njerëzit ulen dhe pushojnë, mund të mendojmë se cili është ndryshimi midis pushimit dhe ndryshimit midis qëndrimit në këmbë dhe uljes? Sigurisht, është e rehatshme, dhe është më e rehatshme të ulesh e të pushosh. Komoditeti i divanit është zgjerimi i funksionit origjinal të pushimit të divanit. Shumë divane hotelesh janë të dizajnuara sipas ergonomisë. Pse? Është për të përmirësuar komoditetin e mobiljeve të hotelit. Në fakt, kur kryhet prokurimi i mobiljeve të hoteleve, këto dy funksione nuk janë në kundërshtim. Shumica e tyre janë të pajtueshme me njëri-tjetrin. Në përgjithësi, mobiljet e hotelit mund të jenë jo vetëm më të bukura, por edhe më praktike, dhe e njëjta datë çmimi është pak më e shtrenjtë. Prandaj, kur bëjmë dekorimin e hotelit, duhet të marrim parasysh plotësisht nevojat tona aktuale.
Mobiljet e ndryshme të banketeve të hoteleve kanë materiale të ndryshme, a i dini këto?
Mobiljet e ndryshme të banketeve të hoteleve kanë materiale të ndryshme, a i dini këto?
Mobiljet e ndryshme të banketeve të hoteleve kanë materiale të ndryshme, a i dini këto? Personaliteti i mobiljeve të hotelit. Me përparimin e jetës së njerëzve, ndjekja e disponimit të jetës së njerëzve po bëhet gjithnjë e më e larmishme, personaliteti dhe njerëz të ndryshëm me personalitete të ndryshme dhe stile të ndryshme mobiljesh. Kontrasti i ngjyrave është i fortë, disa janë të çuditshëm, ka sharm alternativ, disa përmbajnë temperament pedant dhe disa kanë një atmosferë të fortë artistike. Njerëzit kanë kërkimin dhe kërkesat më të larta për materialin. Kushtojini më shumë vëmendje produkteve të mobiljeve miqësore me mjedisin dhe të shëndetshme. Ka një ambient të mirë hoteli dhe shtëpie, i cili padyshim do t'i shtojë një kompilim të pafund hotelit apo familjes tuaj. Përbërja dhe materialet e mobiljeve të hotelit kanë cilësinë e kasës. Sigurisht, mobiljet e ndryshme të hotelit kanë kërkesa të ndryshme materiale, dhe materialet e sipërfaqes janë të ndryshme. Të tilla si vendet mbështetëse të kabinetit, karriges dhe tavolinës, lëndët e para relativisht të forta për materialet e zgjedhura do të jenë relativisht të forta. Pesha e hasur mund të thuhet se është një bar. Lëndët e para të brendshme janë të vërteta. Për të kaluar rrjetën, madje edhe për t'u trajtuar me insekte molë dhe insekte parandaluese. U zbulua se kishte sy të insekteve përpara blerjes së mobiljeve të banketit të hotelit. Përveç kësaj, është e nevojshme të kontrollohet nëse pjesa e brendshme e mobiljeve të hotelit është e prishur. Është e mjaftueshme për ta marrë. Mund të thuhet vetëm se cilësia mund të thuhet vetëm shqetësuese. Monitoroni nëse materialet e tij kimike kanë rreziqe për trupin e njeriut. Përmbajtja e ujit në mobiljet e hotelit nuk mund të kalojë 12%, dhe lëndët e para duhet të thahen. Testet e tjera, veçanërisht qytetet jugore, janë nervoze. Mobiljet prej druri të hoteleve do të krijojnë koloni pas thithjes së ujit, oksidimit të mëtejshëm, gjë që do të ndikojë në aplikime dhe do të zvogëlojë jetën. Struktura e mobiljeve të hotelit duhet të jetë e fortë. Garderoba, karrige, karrige, raft i dedikuar hotelit etj. mund të pastrohet në mobilje për të parë pasojat e anti-rrëshqitjes në mobilje. Nëse tingulli nuk është i këndshëm dhe me zhurmë, analiza e mortit nuk është në vend dhe struktura nuk është e fortë. Kushtoji vëmendje blerjes. Kërkim popullor: karrige banketi hoteli, mobilje banketi, mbështetje për mobilje hoteli
Si të dalloni cilësinë e karrigeve të banketit të hoteleve
Si të dalloni cilësinë e karrigeve të banketit të hoteleve
Kur zgjedhim karriget e banketit të hoteleve, si duhet t'i dallojmë materialet e tyre? Le të mësojmë se si të dallojmë cilësinë e lidhjes së aluminit.Metoda për dallimin e cilësisë së lidhjes së aluminit:1. Pamja: ju mund të shihni se si është karrigia e banketit prej hekuri prej alumini. Është shumë e rëndësishme të shihet nëse madhësia është e arsyeshme dhe nëse i bën njerëzit të ndihen rehat. Nëse shihni se karrigia e banketit është shumë e çuditshme, nuk do ta blini. Duhet të blesh atë që të pëlqen. Nëse nuk ju pëlqen, nuk do ta përdorni shpesh edhe pasi ta blini. 2. Manual: cilësia e punës manuale do të ndikojë drejtpërdrejt nëse karrigia e banketit është e mirë dhe e plotë. Nëse punonjësit janë në humor të keq, efekti i produktit mund të mos jetë shumë i mirë. Sigurisht, ky supozim vështirë se ekziston. Është vetëm një shembull. Stafi është ende shumë serioz. Makina mund të shkaktojë disa gabime dhe devijime. Duhet t'i kushtojmë vëmendje gjatë përzgjedhjes.3. Materialet: për shkak se materialet e karrigeve janë të ndryshme, duke përfshirë karriget plastike, aliazh alumini, hekuri etj., edhe materialet e përdorura janë të ndryshme, kështu që fillimisht duhet të mendojmë se çfarë materialesh duam të blejmë kur zgjedhim.4. Paketimi: pas blerjes së karriges, paketimi dhe transporti i karriges janë gjithashtu shumë të rëndësishme, sepse në procesin e transportit, nëse vozitni në një rrugë të paqëndrueshme, mund të ketë përplasje, e cila do të shkaktojë fërkime midis karrigeve dhe të lërë gërvishtje. karriget. Nëse klienti është i pakënaqur me mallrat pas marrjes së mallrave, ai mund të refuzohet. Kështu ndodh kur ambalazhi nuk është i mirë, ndaj duhet t'i paketojmë sa më shumë karriget për të shmangur këtë situatë. Përmbajtja e mësipërme është metoda e përzgjedhjes së cilësisë së karriges së banketit. Kur blejmë karrige, do të zgjedhim atë që është e rehatshme dhe që duket shumë, dhe më pas do t'i referohemi sipas madhësisë dhe vendosjes së dhomës së ndenjes. Prandaj, ka shumë lloje karrigesh, thjesht zgjidhni atë që është e përshtatshme për veten tonë.
Karrige e banketit të hotelit - Cilat janë karakteristikat e mobiljeve të hotelit me stil modern të thjeshtë?
Karrige e banketit të hotelit - Cilat janë karakteristikat e mobiljeve të hotelit me stil modern të thjeshtë?
Qoftë karrigia e banketit me formë unike apo divani që thekson komoditetin, kombinimi i duhur i funksionalitetit dhe dekorimit të tij, si dhe mobiljet e thjeshta moderne të banketit të dhomave të hotelit me standarde të fokusuara në performancën e mbrojtjes së mjedisit janë më të pëlqyera nga njerëzit. Qoftë karrigia e banketit me formë unike ose divani që thekson rehatinë, kombinimi i duhur i funksionalitetit dhe dekorimit, si dhe mobiljet e thjeshta moderne të banketit të dhomave të hotelit me standarde të fokusuara në performancën e mbrojtjes së mjedisit janë më të njohura. Le të hedhim një vështrim në karakteristikat e stilit modern të thjeshtë dhe mobiljeve të thjeshta standarde moderne të dhomës së banketit të hotelit. , mobilje për banket hoteli, karrige banketi hoteli, karrige banketi, mobilje banketi Ajo thekson dizajnin funksional, linjat e thjeshta dhe të lëmuara dhe kontrastin e fortë të ngjyrave, të cilat janë karakteristikat e mobiljeve standarde moderne të dhomave të banketit të hoteleve. Një numër i madh materialesh të reja si xhami i temperuar dhe çelik inox përdoren si materiale ndihmëse, e cila është gjithashtu një metodë e zakonshme dekorative e stilit modern, mobilje të thjeshta dhe standarde moderne për banket hoteli, të cilat mund t'u sjellin njerëzve një ndjenjë avangarde dhe të papërmbajtur. Për shkak të linjave të thjeshta, elementeve të pakta dekorative dhe stilit të thjeshtë modern, mobiljet e banketit të dhomave standarde moderne të hotelit kanë nevojë për një dekorim të përsosur të butë për të treguar ndjenjën estetike. Për shembull, divani ka nevojë për jastëkë, tavolina e ngrënies ka nevojë për leckë tavoline dhe shtrati ka nevojë për perde dhe çarçafë. Instalimi i butë në vend është çelësi i dekorimit modern të erës. Pavarësisht se sa e madhe është dhoma, ajo duhet të jetë e gjerë. Nuk ka nevojë për një dekorim të rëndë dhe shumë mobilje të thjeshta standarde moderne për banket hoteli, të cilat mund të maksimizojnë koordinimin e përgjithshëm midis hapësirës dhe mobiljeve të banketit në dekorim dhe paraqitje. Struktura gjeometrike është adoptuar në modelim, i cili është stili modern i modës minimaliste. Ajo mbron t'i japë lojë të plotë efikasitetit maksimal të përdorimit në hapësirë ​​të kufizuar. Përzgjedhja e mobiljeve të banketeve të hoteleve të dhomave moderne standarde të thjeshta thekson se forma i nënshtrohet funksionit, dhe të gjitha nga pikëpamja praktike, hidhni dekorimin shtesë të tepërt, pikë për pikë. Thjeshtësia nuk është vetëm një mënyrë jetese, por edhe një filozofi e jetës. Tingulli dhe ngjyra në shtëpi nuk është shumë, por bashkëvendosje. Shumë ngjyra do t'u japin njerëzve një ndjenjë çrregullimi. Në stilin modern të thjeshtë, ngjyrat më të pastra përdoren për përputhje. Në këtë mënyrë, pavarësisht nga forma dhe shtrirja hapësinore e mobiljeve të banketit në hotelin e thjeshtë modern të dhomës me standarde, ajo do t'u japë njerëzve një surprizë freskuese. Shpresoj se karakteristikat e mobiljeve të banketeve në stilin modern të thjeshtë mund t'ju ndihmojnë., si një nga prodhuesit më të mëdhenj të mobiljeve të banketeve të hoteleve në Kinë dhe një nga dhjetë furnizuesit më të mirë të mobiljeve për banket hotelesh me medalje ari në Provincën Guangdong, ne do të përcjellim hotelin tuaj mobilje banketi. Cilësia e arit, ti e meriton atë!
Karrige e banketit në hotel - Cilat janë karakteristikat e stilit modern të thjeshtë?
Karrige e banketit në hotel - Cilat janë karakteristikat e stilit modern të thjeshtë?
Çanta e thjeshtë moderne dhe e thjeshtë në stilin e karriges së banketit të hotelit, pamje e thjeshtë dhe funksion i fortë, duke theksuar veçorinë dhe abstraksionin e formës dhe objekteve të hapësirës së brendshme. Stili modern i thjeshtë, siç sugjeron edhe emri, është që të gjitha detajet të duken shumë të thjeshta. Dekorimi është shumë i thjeshtë, në mënyrë që hapësira të duket shumë e thjeshtë dhe atmosferike. Ka më pak pjesë dekorative, por përsa i përket ngjyrës dhe shtrirjes, duhet shumë mund në përzgjedhjen dhe përputhjen e materialeve të dekorimit. Kjo është një mbretëri që nuk mund të dizajnohet nga stilistë të zakonshëm. Pa dyshim, stili i dekorimit të stilit modern të thjeshtë kujdeset për dashurinë e të rinjve. Jeta e ngarkuar urbane tashmë na ka lodhur nga pirja dhe pirja. Ne preferojmë një shtëpi të qetë, paqësore, të ndritshme, të gjerë dhe komode për të eliminuar lodhjen e punës dhe për të harruar zhurmën e qytetit. Ky është gjithashtu një nga stilet më të njohura të dekorimit: stili modern i thjeshtë. Thjeshtësia nuk është mungesë e elementeve të dizajnit, është një nivel më i lartë i sferës krijuese. Për sa i përket dizajnit të brendshëm, nuk është të heqësh dorë nga rregullat dhe thjeshtësia e hapësirës origjinale arkitekturore dhe të dekorosh në mënyrë arbitrare bartësin arkitekturor. Por në dizajn, më shumë theks i kushtohet funksionit, integritetit të strukturës dhe formës, si dhe thellësisë dhe saktësisë së materialit, teknologjisë dhe hapësirës. Përdorimi i teknikave të thjeshta për krijimin e ambienteve të brendshme kërkon që dizajnerët të kenë njohuri të larta të dizajnit dhe përvojë praktike. Dizajnerët duhet të hyjnë thellë në jetë, të mendojnë në mënyrë të përsëritur, të mendojnë dhe të rafinojnë me kujdes, dhe të përdorin gjuhën më të vogël të dizajnit për të shprehur konotacionin më të thellë të dizajnit. Sfera më e lartë e artit të dizajnit është të eliminojë kompleksitetin dhe të thjeshtojë, të eliminojë të rremën dhe të ruajë të vërtetën, të kombinojë hapësirën, njerëzit dhe gjërat në mënyrë të arsyeshme dhe delikate mbi premisën e plotësimit të nevojave funksionale dhe të përshkruajë efektet hapësinore më të pasura dhe lëvizëse. me goditjet më koncize.Veçoritë e karriges së banketit të hotelit (1) Thekson dizajnin funksional, linjat e thjeshta dhe të lëmuara dhe kontrastin e fortë të ngjyrave, të cilat janë karakteristikat e karrigeve të banketeve në hotelet moderne. e cila është gjithashtu një metodë e zakonshme dekorative e karrigeve të banketeve në hotelet moderne, e cila mund t'u sjellë njerëzve një ndjenjë avangarde dhe të papërmbajtur. tregojnë bukurinë. Për shembull, divani ka nevojë për jastëkë, tavolina e ngrënies ka nevojë për leckë tavoline dhe shtrati ka nevojë për perde dhe çarçafë për t'u nisur. Instalimi i butë në vend është çelësi i stilit modern. Karakteristikat e stilit (1) Hapësira e brendshme është e hapur, transparente brenda dhe jashtë, dhe liria e pa kufizuar nga muri mbajtës është ndjekur në dizajnin grafik të hapësirës. (2) Muret e brendshme, dyshemetë, tavanet, karriget e banketeve të hoteleve dhe madje llambat dhe veglat karakterizohen nga modelimi i thjeshtë, tekstura e pastër dhe teknologjia e shkëlqyer. (3) Konsiderohet se çdo dizajn kompleks, komponentë të veçantë pa vlerë praktike dhe çdo dekorim do të rrisë koston e ndërtimit, dhe theksohet se forma duhet të shërbejë më shumë funksione. për aq sa është e mundur, dhe madhësia e dyerve dhe dritareve duhet të projektohet sipas sistemit modular.(5) Produktet e thjeshta industriale shpesh përdoren në ambiente të mbyllura. Karriget e banketit të hoteleve dhe gjërat e nevojshme të përditshme kryesisht përdorin vija të drejta, si dhe përdoren qelqi dhe metali. Karakteristikat e bizhuterive Bizhuteritë moderne të stilit të thjeshtë janë më të pazakonta nga të gjitha stilet e dekorimit të shtëpisë. Disa linja të thjeshta, dizajn unik dhe madje edhe bizhuteri shumë kreative dhe të personalizuara mund të bëhen pjesë e dekorimit të shtëpisë në stil modern të thjeshtë.
Karriget e banketeve të hoteleve me fryrje Llojet, dizajni dhe përfitimet
Karriget e banketeve të hoteleve me fryrje Llojet, dizajni dhe përfitimet
Futja e karrigeve të banketeve në hotel Ashtu si me çdo biznes, shumë njerëz nuk e kuptojnë se një kompanie do të ketë nevojë për një mobilje të specializuar. Kur jeni në gjendje t'i ofroni shërbimet tuaja dikujt që ka interes për diçka ose mobilje restoranti, është e rëndësishme të dini se çfarë lloj mobiljesh po ofroni. Mobiljet e duhura mund t'ju ndihmojnë të krijoni një tryezë të personalizuar që do t'i përshtatet personalitetit dhe preferencave tuaja. Për ta bërë tryezën tuaj unike, është e rëndësishme të zgjidhni mobiljet e duhura për nevojat tuaja. Nëse dëshironi të kaloni një natë të mrekullueshme, atëherë ka shumë gjëra që mund të bëni për ta bërë qëndrimin tuaj më të këndshëm. Ka kaq shumë stile të ndryshme mobiljesh për të zgjedhur dhe secila prej tyre ka përfitimet e veta. Për shembull, nëse doni të jeni në gjendje të krijoni një vend të këndshëm për t'u çlodhur, atëherë ka shumë dizajne dhe lloje të ndryshme mobiljesh për të zgjedhur. Të gjitha këto opsione mund të bëhen në stile të ndryshme dhe të gjitha ato mund të kombinohen për të krijuar një karrige të mirë. Si një material i shkallës industriale, ne kemi bërë një rrugë të gjatë që kur përdornim për të bërë gjëra të tilla si puna në fabrika. Nuk është më e mundur të ndërtosh vetëm makineri të mëdha dhe t'i bësh ato të punojnë së bashku. Ne duhet të krijojmë vende pune më të mira për njerëzit që i bëjnë punët e tyre në të njëjtën mënyrë. Kompania jonë do t'i përdorë këto ide për të përmirësuar mjedisin botëror duke e bërë biznesin tonë më efikas. Nëse mund ta bëjmë më të lehtë për njerëzit që të punojnë së bashku, atëherë do të kemi një të ardhme shumë më të mirë. Ka disa arsye shumë të mira pse njerëzit i përdorin ato. E para është sepse ato janë shumë të rehatshme dhe të lehta. Dhe së dyti, sepse ato janë të lehta për t'u montuar. Nëse i keni përdorur prej vitesh, e dini se sa e rëndësishme është të siguroheni që ato të jenë të sigurta dhe të pastra. Shumë njerëz mendojnë se nëse i përdorin për dasmën e tyre, atëherë do të turpërohen nga zhurma dhe dridhja e të ftuarve. Por nëse i përdorni për dasmën tuaj, atëherë e dini se sa e rëndësishme është të siguroheni që ato të jenë të sigurta dhe të pastra. Këshilla për zgjedhjen e karrigeve të banketit në hotel Gjëja më e mirë për mobiljet e jashtme është se ato janë të lehta dhe jo shumë të rënda. Ka shumë lloje të ndryshme mobiljesh për ambiente të jashtme, por ju mund të zgjidhni atë që i përshtatet nevojave dhe preferencave tuaja. Nëse dëshironi të relaksoheni në kopshtin tuaj, atëherë mobiljet e jashtme janë mënyra për të shkuar. Ky lloj mobiljesh në natyrë është një zgjedhje e shkëlqyer për ata që duan të pushojnë në kopshtin e tyre dhe të shijojnë jashtë. Është e lehtë të zgjidhni llojin e duhur të mobiljeve të jashtme për kopshtin tuaj dhe ta përdorni me mençuri. Karriget e banketit të hotelit përdoren nga kuzhinierët për t'u dhënë miqve të tyre komoditetin e ambientit të tyre në natyrë. Një karrige e mirë duhet të jetë në gjendje të përballojë shumë ndikime nga përdorimi i rëndë dhe është shumë i dobishëm si për përdorim në shtëpi ashtu edhe në zyrë. Duhet të jetë i fortë dhe i bërë mirë dhe i qëndrueshëm. Çmimi i një karrige duhet të jetë së paku 800 dollarë. Nëse dëshironi ta bëni dhomën tuaj të ngrënies të ndihet rehat dhe luksoze, atëherë një karrige e mirë duhet të jetë ajo që mund të bëjë të gjitha gjërat që dëshironi të bëjë. Ata janë mjaft të njohur në restorante dhe bare, por jo të gjitha hotelet kanë tavolina që janë mjaft të bollshme për të ulur mysafirët tuaj. E rëndësishme është të zgjidhni tavolinën e duhur për festën tuaj. Shumica e hoteleve kanë tavolina që janë shumë të mëdha dhe do të zënë pjesën më të madhe të dhomës. Ju duhet të zgjidhni tryezën e duhur për festën tuaj në mënyrë që të mund të përdoret si bazë për aktivitetet e njerëzve të tjerë. Ju duhet të zgjidhni tavolinën e duhur për festën tuaj sepse kjo do t'ju ndihmojë të merrni më shumë të ftuar. Karrigia ideale e ngrënies është e përshtatshme për ngrënie të rastësishme në një mjedis modern. Avantazhi kryesor i përdorimit të kësaj karrige është se mund të përdoret si nga fillestarët ashtu edhe nga profesionistët. Një karrige e rehatshme do t'ju ofrojë shumë ushtrime, por gjithashtu do t'ju bëjë të ndiheni të relaksuar dhe të sigurt kur jeni ulur në dhomën tuaj të hotelit. Ka disa lloje karrigesh në treg, por të gjitha kanë të mirat dhe të këqijat e tyre. Ju mund të zgjidhni një nga dy opsionet për të marrë vlerën më të mirë për paratë tuaja. Si të përdorni karriget e banketit në hotel? E vetmja gjë që shumica e njerëzve harrojnë kur udhëtojnë është se ata mund të hyjnë pa shumë sherr. Për shumë njerëz, është e vështirë të gjesh çmimin më të mirë për udhëtimin e tyre dhe nëse kanë pak ose aspak para, atëherë është e lehtë të bëjnë gabime. Ky artikull do t'ju mësojë se si të përdorni karriget e banketit në hotel. Ka kaq shumë lloje të ndryshme karrigesh të disponueshme në treg, dhe ka kaq shumë dizajne të ndryshme nga të cilat mund të zgjidhni. Për shembull, nëse dëshironi të blini një kartë dhuratë, atëherë zgjidhni një tavolinë me një kolltuk ose tavolinë që ka një lartësi të lartë karrige. Përveç kësaj, nëse dëshironi të keni një eksperiencë ngrënieje më të relaksuar, atëherë zgjidhni një tavolinë me një vend të rehatshëm. Është shumë e rëndësishme të theksohet se jo të gjitha karriget janë krijuar të barabarta dhe jo të gjitha janë krijuar të barabarta. Ka edhe disa arsye të shkëlqyera pse njerëzit preferojnë të kenë një zonë ndenjëse me një kolltuk ose tavolinë. Është shumë e rëndësishme t'i mbani mysafirët tuaj të lumtur dhe të sigurt kur të mbërrijnë në tryezën tuaj. Ata duhet të ulen në tryezën tuaj dhe të kenë një vend ku të ulen nëse duan të hanë ose të pushojnë. Është gjithashtu e rëndësishme të keni parasysh se çfarë lloj mobiljesh do të përdorni, pasi mund të ndikojë në cilësinë e ushqimit të tryezës tuaj. Disa njerëz preferojnë një karrige të mirë sepse është më e lehtë për të pastruar dhe dezinfektuar tavolinën përpara se të hanë ose ndërsa të tjerë preferojnë një karrige të rehatshme sepse është më pak e kushtueshme. Kur zgjidhni një karrige, sigurohuni që ajo të jetë e rehatshme për ju dhe që të jetë e fortë dhe jo e prirur për rrëshqitje. Karriget e banketeve të hoteleve përdoren shpesh në aeroporte dhe vende të tjera publike. Një karrige banketi është një nga mënyrat e pakta për të ruajtur mjedisin. Ato janë krijuar për t'u ulur rehat dhe nuk zënë shumë hapësirë ​​në dhomën tuaj. Dizajni i një karrige banketi mund t'ju ndihmojë të siguroheni që mysafirët tuaj të kenë një qëndrim të rehatshëm. Kur përdorni një karrige banketi, është mirë të zgjidhni një material të qëndrueshëm që do të zgjasë për vitet në vijim. Gjithashtu, nëse keni fëmijë, ata mund të kenë nevojë të zëvendësohen para se të lindin. Specifikimet e karrigeve të banketit të hoteleve Disa njerëz besojnë se karriget e banketeve të hoteleve janë të mira për ata që marrin pjesë në ahengje që kanë udhëtime të kufizuara në vende të tjera. Kjo është e gabuar. Disa njerëz mendojnë se po kalojnë një kohë të keqe në restorant, sepse mund të humbasin në konfuzion. Njerëzit nuk e dinë se çfarë po ndodh me mobiljet dhe ata nuk e dinë se çfarë po ndodh me pjesën tjetër të botës. Nuk është e qartë se çfarë po ndodh me pjesën tjetër të botës. Kur bëhet fjalë për mikpritjen, ne kemi lloj-lloj njerëzish të ndryshëm që punojnë në hotele. Disa njerëz thjesht janë duke punuar në zyrë ose në një vend tjetër fizik ku punojnë. Të tjerët janë profesionistë që punojnë në fushën e tyre. Këta njerëz punojnë në një kompani të madhe ose në një avion. Shpesh atyre u kërkohet të ndihmojnë stafin duke i ndihmuar me ndonjë formë të asistencës personale. Një menaxher i mirë do të sigurohet që personi të jetë në gjendje të bëjë atë që duhet të bëjë. Askush nuk ka shkelur në hotel që nga Lufta e Dytë Botërore. Por ne të gjithë e dimë se kur bëhet fjalë për t'i bërë njerëzit të ndihen të mirëpritur, ka shumë lloje të ndryshme mobiljesh. Dhe të gjithë e dimë se zgjedhja e karriges së duhur nuk është gjithmonë e lehtë. Disa njerëz kanë kërkesa specifike për llojin e mobiljeve që kërkojnë dhe sa kohë do të shpenzojnë për to. Ky artikull do t'ju mësojë rregullat bazë të blerjes së një karrige. Fokusi ynë kryesor është te karriget e restorantit. Në restorante, ne duam të ofrojmë një atmosferë të shëndetshme dhe miqësore për mysafirët tanë. Me kaq shumë gjëra për të zgjedhur, zgjedhja e karriges së duhur është një nga vendimet më të rëndësishme që marrim. Me zgjedhjet tona, është e lehtë të humbësh në konfuzionin e gjetjes së karriges së duhur. Jemi përpjekur të jemi më shumë se kaq. Ne gjithmonë përpiqemi t'u ofrojmë klientëve tanë shërbimin më të mirë. Aplikimi i karrigeve të banketeve në hotel Karriget e banketit të hoteleve janë shumë të dobishme për t'i bërë njerëzit të ndihen rehat dhe të relaksohen. Megjithatë, ato mund të përdoren gjithashtu për t'i dhënë rehati trupit tuaj kur jeni ulur në një dhomë. Njerëzit shpesh kanë qëndrim të dobët kur ulen në një dhomë. Ka edhe shumë përdorime të tjera të karrigeve të banketeve të hoteleve. Disa njerëz i përdorin ato për të argëtuar veten dhe të tjerë i përdorin ato për të ofruar argëtim për miqtë dhe familjen e tyre. Është mirë të keni një karrige të mirë që do t'ju ndihmojë të relaksoni trupin tuaj. Inovacioni i Indisë i Universitetit të Shkencës dhe Teknologjisë Bushwait po u mundëson shkencëtarëve të krijojnë gjëra që do t'i lejojnë ata të prodhojnë produkte të reja. Studiuesit po ofrojnë mostra falas të produktit, të cilat mund të përdoren nga njerëzit që duan të mësojnë për planetin e tyre. Mund të përdoret për të zhvilluar prototipa për përdorim në shkallë të gjerë të konsumatorëve. Mund të përdoret gjithashtu për të gjeneruar energji diellore për energjinë e ndërtesave. Ka disa njerëz që punojnë në hotele dhe i përdorin si rekuizita. Disa njerëz mund të lëndohen duke rënë ose duke u hedhur në ujë, por është shumë e vështirë t'i shpjegosh dikujt se çfarë po bëjnë. Nuk ka të bëjë vetëm me sigurinë, por edhe me komoditetin. Për shembull, dikujt mund t'i duhet të zbresë nga makina e tij kur dalin nga makina për shkak të një aksidenti të keq. Mënyra më e sigurt për të parandaluar dëmtimet është të punësoni një avokat ose një shërbim urgjence. Askush nuk e di llojin e saktë të karriges që përdoret në hotele. Ne kemi qenë në industri për shumë vite dhe e dimë se sa e rëndësishme është t'i mbajmë klientët tanë të lumtur. Kur përdorni tryezën tuaj si një vend për të pushuar peshën tuaj trupore, e bën më të lehtë ruajtjen e qëndrimit tuaj dhe të jeni në gjendje të ecni më lehtë. Aplikimi i karrigeve të banketit të hotelit bën të mundur ofrimin e një pamje tërheqëse për mysafirët tuaj dhe u jep atyre ndjenjën e rehatisë kur ata janë ulur në një vend ku mund të pushojnë dhe të kujdesen për veten e tyre.
Karrige banketi - Pikat kryesore të dizajnit të karrigeve të banketit në hotel
Karrige banketi - Pikat kryesore të dizajnit të karrigeve të banketit në hotel
Përkufizimi i dizajnit të karrigeve të banketit: Dizajni i karrigeve të banketit i referohet rafinimit, plotësimit dhe perfeksionimit të vizatimeve në bazë të diagramit të gjendjes ose diagramit skematik dhe në kombinim me situatën aktuale të vendit të prodhimit dhe instalimit. Vizatimet e projektuara të karrigeve të banketit plotësojnë kërkesat teknike të pronarit ose projektuesit, plotësojnë specifikimet e projektimit dhe specifikimet e prodhimit dhe instalimit të produkteve përkatëse, dhe mund të drejtojnë drejtpërdrejt prodhimin në vend dhe ndërtimin e instalimit përmes rishikimit dhe integrimit grafik., banket hoteli mobilje, karrige banketi hoteli, Karrige banketi, mobilje banketi Dizajni i karrigeve të banketit është një punë e detajuar në fazat e mesme dhe të mëvonshme të projektit inxhinierik ose dizajnit të produktit. Pasi të konfirmohet skema e projektimit konceptual, ajo do të hyjë në fazën e projektimit të karrigeve të banketit.Qëllimi i Projektimit të Karrigeve të Banketit:1. Vizatimet pas karrigeve të banketit janë të zbatueshme për të përmbushur funksionimin e prodhimit të punishtes dhe për të kontrolluar progresin e prodhimit. 2. Pas karriges së banketit, vizatimet janë më të detajuara, dhe buxheti i produktit të porosisë mund të rregullohet më tej.3. Vizatimet pas karriges së banketit janë më të përsosura për të qartësuar fushën e punës së prodhimit, instalimit dhe lidhjeve të tjera, në mënyrë që të sigurojnë kushte të favorshme për bashkëpunim me punimin kryq.4. Vizatimet e karrigeve pas banketit janë sistemuar, bazuar në mediumin midis projektuesit dhe njësive të prodhimit dhe instalimit, në mënyrë që të përshpejtojnë ecurinë e projektit. Objektivat e dizajnit të karrigeve të banketit: Nëpërmjet vazhdimit të vizatimit të montuar të dizajnit, karrigia e banketit optimizon dhe rregullon mënyrën specifike të strukturës, praktikën e procesit dhe rregullimin e procesit të produktit, në mënyrë që të bëjë plotësisht të zbatueshme vizatimet e projektimit dhe prodhimit të karriges së banketit. , dhe plotësojnë kërkesat strikte që produktet e montuara të mund të prodhohen dhe instalohen me saktësi sipas vizatimeve. Nëpërmjet dizajnit të karriges së banketit, optimizoni dhe plotësoni nyjet dhe seksionet e detajuara teknologjike që nuk janë shprehur në vizatimin e projektimit, plotësoni lëshimet e përmbajtjet që nuk përfshihen në listën e produkteve dhe rregullojnë me saktësi buxhetin e prodhimit të produktit. Nëpërmjet plotësimit, përmirësimit dhe optimizimit të vizatimeve të projektimit nga dizajni i karriges së banketit, sqaroni më tej ndërfaqen e punës në terren midis departamentit të projektimit dhe disiplinave të tjera si prodhimi dhe instalimi, dhe sqaroni përmbajtjet e mundshme të kryqëzuara, në mënyrë që të krijohen favorizime kushtet për një bashkëpunim të qetë të disiplinave të ndryshme.Funksioni i Projektimit të Karrigeve të Banketit: Si mjet ndërmjet projektimit dhe prodhimit, dizajni i karrigeve të banketit bazohet në koordinimin me disiplina të tjera për të siguruar zbatimin e funksionimit praktik të kësaj disipline dhe realizimin përfundimtar të kreativitetit të dizajnit. Dizajni i karrigeve të banketit thekson gjetjen e problemeve, reflektimin e problemeve dhe paraqitjen e zgjidhjeve konstruktive. Nëpërmjet projektimit të karrigeve të banketit në vizatimin e projektimit, ndihmoni projektuesin të gjejë problemet ekzistuese në skemë dhe kryqëzimin e mundshëm midis disiplinave të ndryshme; Në të njëjtën kohë, ndihmoni procesin e prodhimit për të kuptuar qëllimin e projektimit dhe për të reflektuar në kohë problemet e zbatueshmërisë dhe ndërveprimit të disiplinave përkatëse te projektuesi; Në procesin e gjetjes dhe reflektimit të problemeve, dizajni i karriges së banketit parashtron sugjerime të arsyeshme, ia paraqet ato projektuesit për referencë, ndihmon njësinë kryesore të projektimit për të zgjidhur shpejt dhe me efektivitet problemet dhe për të përshpejtuar ecurinë e projektit.
10 Këshilla të dobishme për karriget e banketit në hotel
10 Këshilla të dobishme për karriget e banketit në hotel
Përpara se të shqyrtoni idetë e mundshme të dizajnit të dhomës së ngrënies së restorantit, duhet të përcaktoni nëse do të përdorni një ose më shumë dhoma dhe më pas të ndani të gjithë hapësirën në dispozicion. Një vendndodhje e vendosur (si një sallë balluke hoteli) shpesh ka sugjerime të mira për paraqitjen, por nëse jeni duke punuar në një vend që nuk pret shumë dasma, mund t'ju duhet të dilni me idetë tuaja. Gjatë dasmave dhe pritjeve, të ftuarit tuaj duhet të ulen diku, por lloji i karriges që zgjidhni do të ndikojë gjithashtu në dekorimin e dasmës dhe bukurinë e përgjithshme. Ka shumë detaje të tjera në ditën e dasmës (lista e të ftuarve, lulet, ushqimet, rrobat... Të shqetësohesh. Është e lehtë të lini me qira karrigen e dasmës në sfond, veçanërisht nëse vendi juaj i dasmës është i parashikuar ose nuk keni një vend. Rregulloni buxhetin tuaj për të përballuar koston e marrjes me qira të ngjarjeve të modës. Por mbani në mend se karriget do të shfaqen në shumë nga fotot tuaja të dasmës. Në varësi të madhësisë së listës së të ftuarve, mund të ketë qindra karrige në të gjithë vendin. Pavarësisht nëse zgjidhni tavolina kokteji për të gjithë hapësirën, ose i përzieni me lloje të tjera ndenjëse, sigurohuni që të vendosni karrige në formë U-je rreth tyre me hapjen përballë pikës qendrore të zgjedhur. Konsideroni të rregulloni disa tavolina kokteji përgjatë skajit të pistës së vallëzimit në mënyrë që të ftuarit të kenë vend për t'u çlodhur, më pas hiqni ato kur të gjithë të ulen për darkë ose lërini gati për t'i vendosur të ftuarit. Pijet e tyre kur dëgjojnë muzikën e tyre të preferuar. Këngë. Nëse keni orë kokteji në të njëjtën zonë me tavolinën e pritjes, lini hapësirë ​​përreth bareve që të vendosni tavolina kokteji për shoqërim. Konsideroni ndenjëset e ngritura nëse është e nevojshme dhe mos harroni tavolinën e një fëmije nëse është e nevojshme. Më pas, vendosni nëse të ftuarit tuaj janë ulur në një tryezë të rrumbullakët, në një tryezë katrore ose në një tryezë drejtkëndore dhe përcaktoni se sa të ftuar mund të mbajë secila tryezë (kjo do t'ju ndihmojë të llogarisni numrin total të tavolinave). Kur vendosni për dekorin dhe paraqitjen e restorantit të ri, sigurohuni që të lexoni udhëzuesin e ndenjëseve. Hapësira e disponueshme për sediljet e restorantit përcakton komoditetin e mysafirëve. Mbani në mend se tavolinat e stilit të banketit zakonisht mund të strehojnë 8 deri në 10 persona. Sa më pak njerëz në tavolinë, aq më pak e frikshme është për të ftuarit që të fillojnë një bisedë me njëri-tjetrin. Tavolinat për dy janë shtuar në shumë vende pasi ato janë ideale për një darkë për dy dhe nuk lënë dy vende bosh në një tavolinë apo stendë për katër. Plus, këto tabela fundore janë të shkëlqyera për të zhvendosur një shtesë në një tjetër tavolinë ose fund kabine për të pritur festa të mëdha. Kjo mund të arrihet me të dy stilet e mobiljeve, në varësi të lartësisë së tavolinës. Vendet e banketit janë tavolina të rrumbullakëta të shpërndara në mënyrë të barabartë në hapësirë. Përdoreni këtë lloj ndenjëse për grupet që do të ishin shumë të mbushura me njerëz në një tavolinë banketi tipike dhe jepuni atyre që ulen në çdo skaj hapësirë ​​shtesë me bërryl. Karriget mund të vendosen në njërën ose të dyja anët e tavolinave. Salla e mbledhjeve dhe karriget e mbledhjeve kanë një tavolinë të gjatë drejtkëndore ku të ftuarit mund të ulen përballë njëri-tjetrit. Kur bëhet fjalë për ndenjësen e banketit dhe llojet e ngjarjeve për të cilat përdoret ky stil ndenjëse, të ftuarit shpesh ulen pjesën më të madhe të ditës / mbrëmjes, dhe suksesi i ngjarjes varet shumë nga komoditeti i ofruar nga karriget. Siguroni ndenjëse shumëfunksionale, të përshtatshme për të gjitha rastet, karriget e banketit mund të përdoren për qëllime dhe aktivitete të ndryshme. E njohur zakonisht si "tavolinë lundruese", tavolinat dhe karriget portative mund të vendosen kudo. Këto ndenjëse zakonisht ndodhen në qendër të restorantit, larg mureve apo strukturave të tjera. Ky stil i vendosjes së banketit përdor një tryezë të bërë nga trekëndësha të parregullt, gjashtëkëndësh, ovale ose çdo formë që nuk mund ta identifikoni me hostin. Ky stil është më i miri për darkat ku të ftuarit duhet të ulen dhe të darkojnë në vend të një tavoline bufeje. Organizimi i sallës së banketeve në hotel me tavolinë të lartë dhe tavolina të rrumbullakëta. Kjo tavolinë banketi është bërë duke lidhur tavolina në formë U me karrige të vendosura përgjatë pjesës së jashtme të tavolinës. Është një stil efektiv për vendosjen e tavolinave të banketeve në grupe të vogla për diskutime dhe prezantime. Me këtë lloj shtrimi tavoline, të ftuarit ulen në njërën anë të tryezës së rrumbullakët për të mbikëqyrur përgatitjen. Të ftuarit do të zënë gjysmën e sipërfaqes së tavolinës, që padyshim do të thotë se ky lloj tavoline do të kërkojë dy herë më shumë sipërfaqe shërbimi sesa një tryezë e rrumbullakët. Përpara se të shqyrtoni këtë opsion, sigurohuni që dhoma juaj e banketit të ketë karrige në natyrë dhe hapësirë ​​për karriget e panevojshme. Pothuajse të gjitha kompanitë e furnizimit të dasmave në vend kanë karrige dasme me dru të bardhë ose rrëshirë të bardhë (shih imazhet më lart). Më shpesh të përdorura në dasma tradicionale dhe raste zyrtare, ato mund të lihen lakuriq ose të veshura me mbulesa pëlhure të karrigeve. Karriget e banketeve kanë qenë gjithmonë një zgjedhje popullore për tubime të mëdha si dasma, ceremoni çmimesh, fjalime dhe konferenca, por ato gjithashtu po bëhen gjithnjë e më të njohura në shkolla, klube sportive dhe ndërtesa lokale, ose thjesht përdoren si ndenjëse. Përveç kësaj, shkoni në restorante dhe bare gjatë orëve të pikut. Forma, madhësia, materiali dhe ngjyra duhet të përputhen me hapësirën e përdorur. Karrigia e banketit gjithashtu duhet të jetë mjaft e lehtë që të jetë e lehtë për t'u lëvizur dhe shumëfunksionale, veçanërisht në vendet ku kërkesat dhe vendosja mund të ndryshojnë shpesh. Megjithatë, një karrige pa hekura të grumbulluara do të deformojë dhe do të vesh jastëkun e sediljes me kalimin e kohës. Nuk është ideale, por marrja me qira e 10 mbulesave të karrigeve ju shkurton buxhetin në krahasim me marrjen me qira të 200, dhe shumë nga fotot tuaja të rëndësishme do të jenë me tavolinën kryesore. Dhoma juaj e banketit mund të ketë mbulesa karrigesh me një kosto shtesë, ose mund të keni një marrëdhënie ekzistuese me një kompani me qira që mund të sigurojë mbulesa karrigesh që do të përputhen me karriget e tyre të shëmtuara. Mos rezervoni mbulesa të mbyllura të karrigeve - duhet të siguroheni që ato të përshtaten me karrigen e shëmtuar në fjalë, përndryshe do të përfundoni me një karrige të shëmtuar për shkak të mbulesës së karriges të rrudhur dhe të papërshtatshme (ose më keq, nuk do të ketë asnjë karrige mbuloj... Edhe karrige do të përshtatet! Kompania e qirasë do të jetë gjithashtu në gjendje të dorëzojë mbulesat e karrigeve direkt në vendin e ngjarjes dhe të ketë staf në dispozicion për të instaluar kapakët dhe për të lidhur dyert. Shumica e furnitorëve ofrojnë gjithashtu karroca karrige për ta bërë transportimin e karrigeve më efikase dhe të përshtatshme. Çmimi i saktë për marrjen me qira të një karrige martese varet nga numri i të ftuarve që ftoni, lloji i karriges që zgjidhni dhe madje edhe nga vendndodhja juaj. Përveç karrigeve të dasmave, shumica e këtyre planifikuesve të ngjarjeve mund të marrin me qira festa të tjera që ju nevojiten në ditë të rëndësishme - mendoni për tendat e dasmës, dyshemetë e vallëzimit, enët e tavolinës, gotat dhe mbulesat e tavolinës, mund t'i përdorni për të personalizuar mobiljet tuaja. ...
Karrige e banketit të hotelit - Mobilje hoteli me çanta të buta moderne të thjeshta, ju e meritoni!
Karrige e banketit të hotelit - Mobilje hoteli me çanta të buta moderne të thjeshta, ju e meritoni!
Çanta e thjeshtë moderne dhe e thjeshtë në stilin e karriges së banketit të hotelit, pamje e thjeshtë dhe funksion i fortë, duke theksuar veçorinë dhe abstraksionin e formës dhe objekteve të hapësirës së brendshme. Stili modern i thjeshtë, siç sugjeron edhe emri, është që të gjitha detajet të duken shumë të thjeshta. Dekorimi është shumë i thjeshtë, në mënyrë që hapësira të duket shumë e thjeshtë dhe atmosferike. Ka më pak pjesë dekorative, por përsa i përket ngjyrës dhe shtrirjes, duhet shumë mund në përzgjedhjen dhe përputhjen e materialeve të dekorimit. Kjo është një mbretëri që nuk mund të dizajnohet nga stilistë të zakonshëm., mobilje banketi hoteli, karrige banketi hoteli, karrige banketi, mobilje banketi Pa dyshim, stili i dekorimit të stilit modern të thjeshtë kujdeset për dashurinë e të rinjve. Jeta e ngarkuar urbane tashmë na ka lodhur nga pirja dhe pirja. Ne preferojmë një shtëpi të qetë, paqësore, të ndritshme, të gjerë dhe komode për të eliminuar lodhjen e punës dhe për të harruar zhurmën e qytetit. Ky është gjithashtu një nga stilet më të njohura të dekorimit: stili modern i thjeshtë. Thjeshtësia nuk është mungesë e elementeve të dizajnit, është një nivel më i lartë i sferës krijuese. Për sa i përket dizajnit të brendshëm, nuk është të heqësh dorë nga rregullat dhe thjeshtësia e hapësirës origjinale arkitekturore dhe të dekorosh në mënyrë arbitrare bartësin arkitekturor. Por në dizajn, më shumë theks i kushtohet funksionit, integritetit të strukturës dhe formës, si dhe thellësisë dhe saktësisë së materialit, teknologjisë dhe hapësirës. Përdorimi i teknikave të thjeshta për të krijuar ambiente të mbyllura kërkon që dizajnerët të kenë njohuri të larta të dizajnit dhe përvojë praktike. Dizajnerët duhet të hyjnë thellë në jetë, të mendojnë në mënyrë të përsëritur, të mendojnë dhe të rafinojnë me kujdes, dhe të përdorin gjuhën më të vogël të dizajnit për të shprehur konotacionin më të thellë të dizajnit. Sfera më e lartë e artit të dizajnit është të eliminojë kompleksin dhe të thjeshtojë, të eliminojë të rremën dhe të ruajë të vërtetën, të kombinojë hapësirën, njerëzit dhe gjërat në mënyrë të arsyeshme dhe delikate mbi premisën e plotësimit të nevojave funksionale dhe të përshkruajë efektet hapësinore më të pasura dhe lëvizëse. me goditjet më koncize. Veçoritë e karriges së banketit të hotelit (1) Thekson dizajnin funksional, linjat e thjeshta dhe të lëmuara dhe kontrastin e fortë të ngjyrave, të cilat janë karakteristikat e karrigeve të banketit në hotelet moderne. si materiale ndihmëse, e cila është gjithashtu një metodë e zakonshme dekorative e karrigeve të banketit në hotelet moderne, të cilat mund t'u sjellin njerëzve një ndjenjë avangarde dhe të papërmbajtur. (3) Për shkak të linjave të thjeshta dhe elementeve të pakta dekorative, karriget e banketit në hotelet e stilit modern kanë nevojë për përshtatje të përsosur të butë për të treguar bukurinë. Për shembull, divani ka nevojë për jastëkë, tavolina e ngrënies ka nevojë për leckë tavoline dhe shtrati ka nevojë për perde dhe çarçafë për t'u nisur. Instalimi i butë në vend është çelësi i stilit modern. Karakteristikat e stilit(1) Hapësira e brendshme është e hapur, transparente brenda dhe jashtë, dhe liria e pa kufizuar nga muri mbajtës është ndjekur në dizajnin grafik hapësinor. (2) Muret e brendshme, dyshemetë, tavanet, karriget e banketeve të hoteleve, madje edhe llambat dhe veglat e kuzhinës karakterizohen nga modelimi i thjeshtë, tekstura e pastër dhe teknologjia e shkëlqyer. (3) Konsiderohet se çdo dizajn kompleks, komponentë të veçantë pa vlerë praktike dhe çdo dekorim do rrisin koston e ndërtimit, dhe theksohet se forma duhet të shërbejë më shumë funksione.(4) Komponentët standardë do të përdoren për komponentët e ndërtesave dhe të brendshme sa më shumë që të jetë e mundur, dhe madhësia e dyerve dhe dritareve duhet të projektohet sipas sistemit modular. . (5) Produktet e thjeshta industriale përdoren shpesh në ambiente të mbyllura. Karriget e banketit të hoteleve dhe gjërat e nevojshme të përditshme kryesisht përdorin vija të drejta, dhe përdoren gjithashtu qelqi dhe metali. Karakteristikat e bizhuterive Bizhuteritë moderne në stil të thjeshtë janë më të pazakonta nga të gjitha stilet e dekorimit të shtëpisë. Disa linja të thjeshta, dizajn unik dhe madje edhe bizhuteri shumë kreative dhe të personalizuara mund të bëhen pjesë e dekorimit të shtëpisë në stil modern të thjeshtë.
nuk ka të dhëna
Si një nga prodhuesit kryesorë në botë të mobiljeve metalike prej druri, Yumeya është e përkushtuar në kërkimin e kokrrave të drurit metalik. Ka tre avantazhe të kokrrës së drurit metalik të Yumeya, "Pa nyje dhe pa boshllëk", "E qartë", "E qëndrueshme". Për të marrë një kontakt në një karrige metalike, Yumeya lançoi karrigen e parë 3D në botë me grurë druri në 2018.
nuk ka të dhëna
CONTACT US

Email::  Info@youmeiya.net.

MP / Whatsapp:86 13534726803

Adresa: Industria Zhennan, Qyteti Heshan, Provinca Guangdong, Kinë

Video i Furniture i Yumeya

XML

E drejta e autorit © 2021 Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd | Harta e faqes
bisedë në internet
Hello, please leave your name and email here before chat online so that we won't miss your message and contact you smoothly.