Yumeya Furniture - Prodhuesi kryesor i karrigeve të ngrënies nga metali prej druri & Furnizues i përgjithshëm


Karrige e banketit të hotelit: A ja vlejnë?

Çfarë është karrige e banketit të hotelit?

Karrige e banketit të hotelit: A ja vlejnë? 1

Karriget e banketit përdoren nga mysafirët për t'i ndihmuar ata të qëndrojnë rehat në dhomat e tyre. Ideja për të përdorur një tavolinë që lidhet me katin përdhes dhe për të përdorur hapësirën për njerëzit që kanë interes për mobilje ose dizajn do ta bëjë dhomën të ndihet më e madhe dhe më e mirë. Një karrige e mirë duhet të dizajnohet në lidhje me formën dhe madhësinë e saj, në mënyrë që të mund të mbajë peshën tuaj. Kur dëshironi të uleni në një karrige, sigurohuni që ajo të mos jetë shumë e madhe apo e ngushtë. Nëse dëshironi të uleni në një karrige, sigurohuni që ajo të jetë mjaft e gjerë për t'iu përshtatur rehatshëm trupit tuaj.

Karriget e banketit janë shumë më tepër sesa thjesht karriget tradicionale të ngrënies. Ato janë gjithashtu një pjesë thelbësore e çdo restoranti, sallë takimi apo hapësire eventesh. Është e rëndësishme të theksohet se një karrige banketi nuk është vetëm një nga artikujt më të shtrenjtë për t'u bërë, por edhe një nga më të rehatshmet dhe më të qetat. Ka shumë lloje të karrigeve të banketit, por ne do të diskutojmë disa lloje të ndryshme të karrigeve të banketit në këtë blog. Të gjitha ato mund të blihen në internet dhe ju mund të zgjidhni nga disa opsione.

Të gjithë e dimë se kur të shkojmë në një shtëpi të re, do të duhet të gjejmë mobiljet e duhura për t'u siguruar që jemi të rehatshëm dhe të kemi tryezën e duhur për festën tonë. Ka kaq shumë gjëra që mund të bëni për t'i ndihmuar mysafirët tuaj të flenë më mirë dhe të jenë më efikas në udhëtimet e tyre. Hapi i parë është t'i bëni gati të dalin nga dhoma e tyre dhe të fillojnë të shikojnë tavolinat e tyre. Është mirë të kontrolloni se çfarë mobiljesh kanë në dhomën e tyre përpara se të vendosni se çfarë mobiljesh të vendosni në dhomën e tyre.

Lajmi i mirë është se hotelet po rriten në popullaritet. Lajmi i keq është se ato janë bërë aq të njohura sa shumë njerëz duan t'i përdorin ato si një mjet biznesi. Ka disa lloje të karrigeve të banketit të hotelit në dispozicion, dhe ju mund të zgjidhni atë që i përshtatet më mirë nevojave tuaja. Karriget e banketit të hoteleve janë më të shtrenjta se karriget e tjera dhe ka shumë opsione të tjera në dispozicion. Është më mirë të blini një karrige cilësore sepse do të zgjasë më shumë dhe do t'jua lehtësojë jetën.

Karrige e banketit të hotelit: A ja vlejnë? 2

Përbërësit e karriges së banketit të hotelit

Ka dy lloje karrigesh në karriget e banketit të hoteleve. Njëra përdoret nga njerëz që kanë ndjenja të forta për profesionin e tyre dhe nuk duan të hyjnë në borxhe ose të përballojnë probleme të tjera. Tjetri përdoret nga njerëz që kanë ndjenja shumë të forta për profesionin e tyre. Një karrige e mirë banketi hoteli duhet të jetë në gjendje të përballojë të gjitha llojet e gjërave të këqija që i ndodhin. Ka shumë lloje karrigesh në karriget e banketit të hoteleve, por më kryesorja janë ato që janë cilësore dhe të qëndrueshme. Ato duhet të jenë të qëndrueshme dhe do të zgjasin një kohë të gjatë.

Disa njerëz mendojnë se një vend i lirë për të ngrënë është burimi kryesor i të ardhurave, por nëse keni pak ose aspak para, atëherë dhoma juaj e ngrënies nuk do të jetë aq produktive sa dikur. Nëse jeni duke kërkuar për një vend për të ngrënë, atëherë ka disa vende të shkëlqyera për të ngrënë në qytete. Këto vende kanë restorante dhe shërbime të mira, por ka edhe disa gjëra të tjera që mund të bëni për të ndihmuar veten. Për shembull, provoni të shkoni në tregje ose të bëni pazar në një treg lokal ose të bëni pazar me miqtë dhe familjen. Ose provoni të shkoni në gjykatën e ushqimit ku mund të zbuloni se çfarë po ndodh rreth jush.

Përbërësit e karriges së banketit në hotel janë thelbësore për shumë vende biznesi dhe tregtie. Ato mund të përdoren për të bërë pije, për të përgatitur ushqim, për të shërbyer mysafirë dhe për të marrë vendime të tjera të rëndësishme. Por çfarë do të thotë në të vërtetë? Gjëja kryesore është se ato janë të ndryshme nga karriget normale në hotele. Ka dy lloje karrigesh në hotele: bar-cum-cum-cum-dah dhe stola-cum-cum-dah. Në një hotel, ju duhet të zgjidhni llojin e duhur të karriges për nevojat tuaja.

Askush nuk dëshiron të jetojë në një hotel që është më shumë se një vend për të fjetur. Qëllimi i një hoteli të mirë është të ketë karrige të thjeshta dhe të përshtatshme për t'u përdorur. Ka kaq shumë gjëra që mund të bëhen për ta bërë qëndrimin tuaj të rehatshëm dhe të sigurt, por ç'të themi për përdorimin e tyre si një artikull dekorativ? Është shumë e vështirë për të krijuar një vend që do të funksionojë mirë për të gjithë. Njerëzit nuk duan të shpenzojnë shumë para për diçka që nuk do të funksionojë për ta. Dhe ju duhet të gjeni mobiljet e duhura për nevojat tuaja.

Llojet e banketit të hotelit

Ju duhet të mendoni për llojin e mobiljeve që dëshironi dhe çfarë lloj dizajni dhe stili dëshironi. Ju duhet të keni një vend të mirë, në mënyrë që të mund të pushoni në kopshtin tuaj ose të visheni në të njëjtën kohë. Kur keni një tavolinë të veçantë ngrënieje për dasmën ose pritjen tuaj, atëherë duhet të keni parasysh se çfarë lloj mobiljesh dëshironi. Ka shumë lloje karrigesh në treg dhe ka disa që janë mjaft të lira. Për shembull, nëse dëshironi të shpenzoni më shumë para për një divan, atëherë duhet të zgjidhni një mobilje që është e përshtatshme për dhomën tuaj.

Janë kaq të rehatshme dhe të bollshme, por ç'të themi për pjesën tjetër të karrigeve që kanë pak plasticitet në to? Shumica e karrigeve janë prej çeliku dhe të tjerat janë plastike. Disa janë më të shtrenjta, dhe disa janë mjaft të qëndrueshme. Këto karrige mund të gjenden edhe në restorante dhe kafene. Çmimi mesatar i një karrige të mirë është rreth 200 dollarë. Nëse dëshironi të shpenzoni më pak para për pushimet tuaja, atëherë një karrige e mirë është e domosdoshme.

Një nga problemet kryesore me të pasur një karrige banketi është se njerëzit do të vijnë dhe do të vizitojnë tryezën tuaj, por ju duhet të siguroheni që të keni karrige të mjaftueshme për të akomoduar mysafirët tuaj. Një hotel i mirë duhet të ketë një dhomë ngrënie elegante me shumë vende për të gjitha llojet e njerëzve. Ata duhet të kenë tavolina që janë mjaft të gjera për t'u përshtatur rehat në dhomën tuaj të ndenjes. Duhet të jetë mjaft i vogël për t'u futur në xhepin tuaj të pasmë dhe jo shumë i madh për të qenë shumë i rëndë. Hoteli më i mirë duhet të ketë një vend të rehatshëm për të gjithë.

Karriget e banketeve po bëhen gjithnjë e më të njohura në restorante, kafene dhe bare. Nëse dëshironi të jeni një mysafir profesionist, atëherë ka shumë gjëra të tjera që mund të bëni për ta bërë qëndrimin tuaj sa më të rehatshëm. Nuk ka të bëjë vetëm me madhësinë, por edhe me komoditetin. Tavolinat dhe karriget duhet të jenë të lehta për t'u lëvizur dhe të kenë hapësirë ​​të mjaftueshme për mysafirët tuaj. Kjo do t'i ndihmojë ata të zënë vendin e tyre në dhomë. Gjithashtu, sigurohuni që tavolina dhe karriget të jenë mjaft të vogla për t'i mbajtur mysafirët tuaj të qetë.

Përfitimet e karriges së banketit në hotel

Karriget e banketit të hotelit janë bërë nga materiale që janë të sigurta dhe mund të riciklohen. Ata nuk janë aq të fortë sa çeliku, dhe ka gjithashtu disa probleme shumë të gjata me korrozionin. Shumë njerëz zgjedhin t'i blejnë ato sepse janë të qëndrueshme dhe nuk kanë nevojë për mirëmbajtje të rregullt. Problemi me këto është se ato nuk zgjasin aq gjatë sa çeliku, dhe produkti do të prishet me kalimin e kohës. Një karrige e mirë banketi hoteli duhet të ketë një cilësi të shkëlqyer që do të zgjasë shumë. Ka shumë lloje karrigesh në treg dhe ju mund të zgjidhni atë që i përshtatet nevojave tuaja.

Ka shumë lloje të karrigeve dhe tavolinave, por lloji kryesor i karriges zakonisht përdoret nga njerëzit që kanë mobilje të mëdha që janë të gjata dhe të ngushta. Një person që ka mobilje të mëdha nuk do të ketë nevojë të mbajë shumë sende të rënda në dorë. Nëse keni mobilje të vogla që mund t'i trajtoni lehtësisht, atëherë një karrige banketi hoteli është zgjidhja e duhur për ju. Është e rëndësishme të zgjidhni karrigen e duhur për nevojat tuaja.

Kur jeni duke kërkuar për një vend për të ngrënë ose për të pirë, atëherë ka shumë gjëra të tjera që mund të bëni. Një vend i mirë për të ngrënë dhe pirë është stafi në një restorant. Më e rëndësishmja, ata kanë një përvojë në profesionin e tyre. Mund të lexoni më shumë se si funksionojnë këtu. Ne e dimë se sa e rëndësishme është të jeni në gjendje të bëni zgjedhjen tuaj për atë që dëshironi të hani dhe pini dhe kështu do t'ju tregojmë të mirat dhe të këqijat e secilit opsion. Ata kanë kërkesa shumë strikte për atë që mund të bëjnë.

Në hotele, njerëzit priren ta mendojnë veten si të ulur në dhomën e ndenjes ose në dhomën e ngrënies. Ata mund t'i blejnë vetes disa para dhe t'i shpenzojnë për aktivitete të ndryshme, por për shumicën e njerëzve ata thjesht kërkojnë një vend për t'u çlodhur dhe për të shijuar vaktin e tyre të preferuar. Dhe nëse do të shpenzoni paratë tuaja për ndonjë gjë, atëherë duhet të dini se çfarë është më e mira për ju. Është më mirë të marrësh ofertat më të mira sesa të mos marrësh ofertat më të mira.

Aplikimet e karriges së banketit në hotel

Shtetet e Bashkuara po futen në telashe me ligjet e saj më të rrepta. Ata jo vetëm që janë përpjekur të kufizojnë aksesin për vizitorët, por gjithashtu kanë vendosur kufizime të forta për imigracionin. Banka Botërore dhe Bashkimi Evropian gjithashtu kanë dalë me masa të ngjashme. Këto përfshijnë kërkesën që të gjithë të blejnë rrobat e tyre, të rregullojnë shtretërit dhe të hanë në kafenetë e tyre lokale. Nëse do të vizitoni vendin tuaj, atëherë duhet të siguroheni që ta keni vizën në gjendje të mirë pune. Ka shumë gjëra që mund të bëhen për të siguruar që viza juaj të jetë në gjendje të mirë pune.

Është e vështirë të thuash se çfarë lloj personi të thërrasësh një menaxher të mirë bar hoteli, por në përgjithësi, ato janë më të shtrenjta se hotelet. Nëse ju është dashur ndonjëherë të futeni në një restorant për darkë dhe më pas duhet të shkoni në zyrën e një recepsionisti, do ta dini se sa e vrazhdë është të kesh dikë që të thotë se nuk mund të të shërbejë siç duhet. Ka shumë lloje të ndryshme restorantesh që ofrojnë shërbime të shkëlqyera dhe mund të bëjnë gjithçka, nga shërbimi i nevojave të njerëzve deri tek mbajtja e përvojës së tyre të paharrueshme. Në industrinë e restoranteve, ekzistojnë disa lloje restorantesh që ofrojnë shërbime të shkëlqyera dhe mund të ofrojnë shërbime të shkëlqyera.

Ky artikull diskuton karriget e banketit në hotel. Nuk po flasim vetëm për emrin, por edhe për logon tonë. Arsyeja pse duhet të ndryshojmë emrin është sepse kemi mundur t'i shesim këto karrige dhe për shkak të cilësisë së shërbimit që ofrojmë. Ato janë të thjeshta dhe të përshtatshme. Një karrige e mirë duhet të jetë e përballueshme dhe e bërë mirë. Duhet të projektohet në lidhje me komoditetin dhe forma e tij duhet të jetë e rehatshme. Duhet të jetë komode për njerëzit që duan të qëndrojnë në shtëpinë e tyre.

Merrni kontakt me ne
Artikujt e rekomanduar
Qendra Info Blog Lajme
Karrige e banketit të hotelit - cilat janë karakteristikat e mobiljeve të hotelit në stilin modern minimalist? -Kor C
Karrige e banketit të hotelit - cilat janë karakteristikat e mobiljeve të hotelit në stilin modern minimalist? -Kor C
Karrige e banketit të hotelit - cilat janë karakteristikat e mobiljeve hoteliere të stilit modern minimalist? Qoftë një karrige banketi unike, qoftë një divan që thekson komoditetin, funksionaliteti dhe dekorueshmëria e tij thjesht kombinohen, dhe mobiljet e thjeshta dhe moderne të banketit të hoteleve standarde që i kushtojnë vëmendje performancës mjedisore janë më të pëlqyera nga njerëzit. Pavarësisht nëse është një karrige banketi unike, ose një divan që thekson rehatinë, funksionaliteti dhe dekorueshmëria e tij thjesht kombinohen, dhe thjeshtësia dhe mobiljet moderne të banketit të hoteleve që i kushtojnë vëmendje performancës mjedisore janë më të pëlqyera nga njerëzit. Le t'i hedhim një sy modernitetit së bashku. Cilat janë karakteristikat e një stili të thjeshtë dhe një mobilje standarde moderne dhome banketi. Mobilje banketi hoteli, karrige banketi hoteli, karrige banketi, mobilje banketi Theksimi i dizajnit funksional, linjave të thjeshta dhe të lëmuara dhe kontrastit të fortë të ngjyrave. Kjo është karakteristikë e mobiljeve moderne të banketeve të hoteleve të stilit modern. Përdorimi i materialeve të reja si xhami i kalbur dhe çeliku inox si materiale ndihmëse është gjithashtu një metodë e zakonshme dekorative për mobiljet e banketeve të hoteleve të stilit modern të thjeshtë dhe standarde moderne, e cila mund t'u sjellë njerëzve një Ndjenja e avangardës dhe ndjenjës së papërmbajtur. Për shkak të linjave të thjeshta dhe elementeve të pakta dekorative, stili modern i thjeshtë Mobiljet moderne të banketit të hoteleve kërkojnë orendi të buta perfekte për të treguar bukurinë. Për shembull, divani ka nevojë për jastëk, tavolina e ngrënies kërkon mbulesa tavoline, krevate dhe çarçafë duhet të shoqërohen me perde dhe çarçafë. Mobiljet e buta janë çelësi i dekorimit modern me erë. Pavarësisht se sa e madhe është dhoma, ajo duhet të jetë e gjerë. Nuk ka nevojë për dekorim të lodhshëm dhe mobilje të tepruar të thjeshtë dhe moderne të banketit të dhomës, e cila pasqyron koordinimin e përgjithshëm të hapësirës dhe mobiljeve të banketit në dekorimin dhe paraqitjen. Për sa i përket stilimit, struktura gjeometrike është më së shumti, e cila është stil modern minimalist. Propozim për të luajtur efikasitetin më të madh të përdorimit në hapësirë ​​të kufizuar. Mobiljet standarde të thjeshta dhe moderne të banketit të dhomës zgjedhin të theksojnë funksionin e formimit. Nga një këndvështrim praktik, dekorimi i tepërt i shtimit braktiset deri në fund. E thjeshta nuk është thjesht një mënyrë jetese, por edhe një filozofi e jetës. Tingulli në shtëpi nuk është më në përputhje. Shumë ngjyra do t'u japin njerëzve një ndjenjë të rrëmujshme dhe do të përdorin më shumë ngjyra të pastra për t'u përshtatur me stilet moderne minimaliste, kështu që pavarësisht nga forma e thjeshtë dhe moderne e mobiljeve standarde të dhomës së banketit dhe shtrirja hapësinore, do t'u japë njerëzve një surprizë freskuese. Shpresoj modernitetin e kohëve moderne. Cilat janë karakteristikat e mobiljeve të banketeve të stilit të thjeshtë që mund t'ju ndihmojnë. Si një nga prodhuesit kombëtarë të mobiljeve të banketeve të hoteleve në shkallë të gjerë, dhjetë furnizuesit më të mirë të mobiljeve për banket hotelesh me medalje ari në provincën Guangdong shoqërojnë mobiljet tuaja të banketit në hotel. Cilësi ari, ju e meritoni!Kërkim popullor: karrige banketi hoteli, mobilje banketi hoteli, mobilje banketi
Karrige e banketit të hotelit - flasim për pastrimin e pastrimit të mobiljeve të hotelit
Karrige e banketit të hotelit - flasim për pastrimin e pastrimit të mobiljeve të hotelit
Karrige e banketit të hotelit - flasim për pastrimin e pastrimit të mobiljeve të hotelit Kohët e fundit çështja e pastrimit të hoteleve ka hyrë sërish në vizionin e të gjithëve dhe ka shkaktuar diskutime të mëdha. Në fakt, pastrimi i hotelit është shumë më i lartë se standardi i pastrimit të shtëpisë. Në fund të fundit, ajo po përballet me banorë të ndryshëm. Për t'u dhënë atyre përvojën më të mirë të jetesës, pastrimi i shtëpive të hotelit ka standarde të ndryshme. Proceset e përgjithshme të pastrimit nuk mund të plotësojnë kërkesat e mirëmbajtjes së mobiljeve të hotelit. Disa metoda të pastrimit të përditshëm të pastrimit mund të shkaktojnë edhe dëmtim të mobiljeve të hotelit. Në raste të rënda, madje do të ndikojë në bukurinë e të gjithë hapësirës. Prandaj, gjatë pastrimit të mobiljeve të hotelit, duhet t'i kushtojmë vëmendje të madhe aspekteve të mëposhtme: 1. Mos përdorni leckë të trashë ose rroba të vjetra për të fshirë mobiljet e hotelit. Në përgjithësi, pastrimi zyrtar duhet të përdorë peshqirë, produkte pambuku ose pëlhura që thithin ujin, si p.sh. kadife. Sepse shtrirja e ashpër dhe koka e fillit do të gërvishtin sipërfaqen e lëmuar të mobiljeve, duke sjellë shumë gërvishtje dhe duke ndikuar në estetikën vizuale. 2. Mos e fshini me leckë kur pastroni pluhurin e mobiljeve të hotelit. Pluhuri i zakonshëm përbëhet nga rëra, fibra dhe substanca të tjera. Në fërkimin me pëlhura, këto substanca mund të dëmtojnë lehtësisht sipërfaqen e bojës në mobilje. Në planin afatgjatë, do të shkatërrojë shkëlqimin e mobiljeve dhe do të zvogëlojë jetën e tij të shërbimit. Prandaj, mund të përdorni peshqirë profesionistë të lagur me vakum. Ky material është i butë dhe ka një kapacitet të fortë vakumi. 3. Pastrimi i mobiljeve dhe detergjenti i përputhshëm kanë gjithashtu kërkesa të caktuara. Për shembull, sapuni i përditshëm, esenca e larjes së enëve duhet të shmanget me vendosmëri, sepse ato nuk mund të heqin në mënyrë efektive njollat ​​e mobiljeve, të cilat do të shkaktojnë korrozion të caktuar të drurit të mobiljeve. Forma ose deformimi. Për pastrimin e sprejit duhet të përdoren mobilje të posaçme, në mënyrë që të hiqen njollat. 4. Jo i gjithë dylli për kujdesin e mobiljeve mund të përdoret për mirëmbajtjen e mobiljeve të hotelit, sepse në këto mobilje zakonisht nuk përfshihet lëkura. Dylli infermieror ka një performancë të fortë stimuluese të plakjes për lëkurën, duke e bërë lëkurën të vjetërohet në një periudhë të shkurtër kohe dhe të shkurtojë ndjeshëm jetën e shërbimit. Pra, mobiljet prej lëkure duhet të zgjedhin lëkurën Kërkim popullor: karrige banketi hoteli, mobilje banketi hoteli, mobilje banketi, karrige banketi, karrige hoteli Guangdong
Karrige e banketit të hotelit - Industria e mobiljeve ka shumë mobilje që nuk i kushton vëmendje raportit
Karrige e banketit të hotelit - Industria e mobiljeve ka shumë mobilje që nuk i kushton vëmendje raportit
Karrige e banketit të hotelit - industria e mobiljeve ka shumë mobilje duke mos i kushtuar vëmendje racionalitetit të dizajnit të mobiljeve Dizajni i mobiljeve për banket duhet të ndjekë këtë parim, duke u fokusuar në racionalitetin dhe komoditetin e dizajnit të mobiljeve të banketit, në mënyrë që të plotësojë më mirë nevojat e njerëzve modernë për mobilje banketi. Ka shumë mobilje në industrinë e mobiljeve që nuk i kushtojnë vëmendje racionalitetit e dizajnit të mobiljeve. Edhe pse stili është unik, lartësia dhe proporcioni janë të paarsyeshme. Përdorimi afatgjatë do të ketë një ndikim të caktuar në shëndetin e njeriut. Jo vetëm mobiljet e shtëpisë, mobiljet e banketeve gjithashtu i kushtojnë vëmendje racionalitetit të dizajnit të mobiljeve. Për të marrë vizita në tetë partitë, është e rëndësishme të sigurohet komoditeti i jetesës. Le të hedhim një vështrim në pikat kryesore të dizajnit të mobiljeve. Parimi i dizajnit të mobiljeve të banketit Mobilje banketi hoteli, karrige banketi hoteli, karrige banketi, mobilje banketi Tabela: Nëse tavolina është shumë e shkurtër, pjesa e sipërme e trupit do të shtrihet në mënyrë të pavullnetshme mbi tavolinë, dhe koka do të varet. Gunga me përkulje afatgjatë, shtylla kurrizore, beli dhe qafa ndjejnë lehtësisht dhimbje dhe lodhje. Në raste të rënda, mund të shkaktojë sëmundje të palcës kurrizore. Tendosja e muskujve të mesit, spondiloza e qafës së mitrës dhe sëmundje të tjera. Karrigia: Kur uleni në karrige me këmbë të sheshta, nëse kofshët tuaja janë paralele me tokën dhe viçat mund të jenë vertikalisht në tokë, lartësia e karriges është e përshtatshme. Karrigia është shumë afër tokës dhe njerëzit janë ulur në të. Për një kohë të gjatë, këmbët, beli dhe krahët janë lehtësisht të lodhur, gjë që mund të shkaktojë disa sëmundje të belit dhe artrit. Divan: Nëse divani është shumë i ulët dhe i butë, njerëzit do të bllokohen brenda, gjë që do të ndikojë në shëndetin e shtyllës kurrizore. Tavolina e kafesë: Lartësia e tavolinës duhet të jetë e njëjtë me divanin, në mënyrë që të marrim lehtësisht gjërat në tavolinë. Tavolina e kafesë është shumë e ulët. Kur njerëzit marrin sende, fuqia e krahëve dhe e shpinës duhet të përdoret. Pjesa e pasme lëndohet lehtë. Kabineti i televizorit: Lartësia e kabinetit të televizorit duhet të sigurojë që shikimi pas sediljeve të jetë pikërisht qendra e ekranit të televizorit. Nëse kabineti i televizorit është shumë i shkurtër, do të shkaktojë një mospërfillje, koka do të varet në mënyrë të pavullnetshme dhe nuk do të jetë e mirë për shtyllën kurrizore të qafës së mitrës dhe shikimin. Prandaj, për dizajnin e mobiljeve të banketit, personalizimi i mobiljeve të banketit duhet t'i kushtojë vëmendje pamjes , madhësia, proporcioni, cilësia dhe mbrojtja e mjedisit. Këta faktorë do të ndikojnë në prakticitetin, bukurinë dhe të menduarit e mobiljeve të banketit. Kërkim popullor:, mobilje për banket hoteli, karrige banketi hoteli
Karrige e banketit të hotelit - mobilie Kultura që nuk e dini
Karrige e banketit të hotelit - mobilie Kultura që nuk e dini
Karrige e banketit të hotelit - kultura e mobiljeve që nuk e dini Karrigia e banketit të hotelit është një pajisje ngrënieje që përdor më shumë materiale. Lartësia bazohet në 720mm-760mm. Karrigia e banketit është një pajisje me funksione të tilla si ulja dhe shtrirja, mbështetja, ushqimi etj. përdoret në jetën e përditshme të njeriut dhe në aktivitetet shoqërore. Zakonisht montohet nga disa zero -zero dhe komponentë. Pesë llojet e karkalecave 北 北 北 北 北 Mund të shihet që që nga kohët e lashta, karrige e banketit të vendit tim ka përdorur dru si material kryesor, kryesisht mobilje druri. Restoranti i mobiljeve të banketit të hotelit është një hapësirë ​​për të ngrënë një familje, dhe është gjithashtu vendi më i zakonshëm për mbledhjen e anëtarëve të familjes. Mjedisi komod i ngrënies është më i mirë në një restorant të pavarur, por për shkak të hapësirës, ​​shumë njerëz e lidhin restorantin me kuzhinën në një dhe termin e mesëm të ndarjes për të bërë një dollap dhe dollap të varur. Kjo është gjithashtu një zgjidhje e mirë e projektimit. Forma e banketeve ndahet në dy lloje: tavolina drejtkëndëshe dhe tavolina të rrumbullakëta në formë desktopi. Tavolinat drejtkëndore përfshijnë tavolina katrore, tavolina të rrumbullakëta duke përfshirë tavolina të rrumbullakëta dhe tavolina eliptike. Struktura e desktopit mbështetës përfshin kryesisht shtylla të pavarura, llojin e mbështetjes me çip të dyfishtë dhe llojin mbështetës me katër këmbë. Shfaqja e teknologjisë së re të përkuljes së drurit ka pasuruar formën e karriges lëkundëse dhe gjithnjë e më shumë prodhues kanë filluar të përdorin këtë teknologji të re. Dy provincat e Udinezit dhe Italisë janë shumë të famshme për prodhimin e mobiljeve prej druri Qu. Kompania prodhon shumë nga dizajnet e veta dhe mobilje me cilësi të lartë. Karrigia lëkundëse është një nga llojet më të famshme të vezëve. Në atë kohë, dizajni i këmbëve të ekzagjeruara të karriges i bënte njerëzit të shkëlqenin, por stilisti i vërtetë Houfiman nuk kishte qenë kurrë. E di.
Karrige e banketit të hotelit-si të mirëmbajmë dhe mirëmbajmë tavolina dhe karrige hoteli
Karrige e banketit të hotelit-si të mirëmbajmë dhe mirëmbajmë tavolina dhe karrige hoteli
Karrige e banketit në hotel - si të mirëmbani dhe mirëmbani tavolina dhe karrige hoteli Çdo karrige hoteli me mobilje hoteli mund të insistojë në përdorimin e procesit dhe kalitjes me vite, kështu që ne kemi nevojë për mbrojtjen dhe qëndrueshmërinë tonë. Pra, si i mirëmbajmë dhe mirëmbajmë zakonisht mobiljet e hotelit? A ju tregojnë prodhuesit e hoteleve dhe karrigeve? 1. Shmangni ekspozimin afatgjatë ose njomjen me ujë për të shmangur zbehjen e mallrave. 2. Shmangni objektet me mbipeshë në mobilje për një kohë të gjatë, veçanërisht pjesët me stampim të pabarabartë për të shmangur brumin dhe deformimin e boshtit të derës. 3. Shmangni vendosjen e artikujve më të ftohtë ose të nxehtë në sipërfaqen e mobiljeve për të shmangur dëmtimin e sipërfaqes për të mbrojtur bojën. 4. Mos vendosni sende të mprehta ose të vrazhda në sipërfaqen e mobiljeve për të shmangur gërvishtjen e mobiljeve. Çmimi i karriges në hoteli 5. Ndotja në sipërfaqen e mobiljeve mund të fshihet dhe pastrohet me një pastrues të butë neutral. Mos përdorni tretës organikë si alkooli dhe vaji. Sepse kjo mund të përbëjë që ngjyra e bojës së sipërfaqes së mobiljeve të shpërndahet dhe të gërryhet. 6. Pastrimi i drurit të mobiljeve, ju lutemi përdorni leckë të butë pambuku. Mos përdorni objekte të forta ose pastrim me leckë të pista; disa agjentë mbrojtës pastrues që mund të pastrohen me tapete pastrimi; mund të përdoret një krem ​​pastrues me produkte lëkure të pastra. 7. Kur lëvizni mobiljet, ju duhet të ngriheni nga dy ose më shumë persona. Mos tërhiqni mobiljet në dysheme, gjë që do të dëmtojë pikën e stresit të mobiljeve. Kryetari i hotelit të plotë. Tavolinat dhe karriget e hoteleve përdoren shpesh në hotele dhe restorante. Ata kanë funksionet e mëposhtme të shkëlqyera: 1. E mirë jo-rrëshqitëse, përzgjedhja e lëndëve të para ka jo-rrëshqitje të mirë, dhe gjërat mund të mos jenë të lehta për t'u rrëshqitur mbi të. 2. Rezistencë e mirë ndaj fshirjes, shpesh pecetat nuk do të bëjnë që tavolina dhe karriget të zbehen dhe bukuria nuk do të ndikohet. 3. Fortësia është shumë e mirë, struktura është e qëndrueshme, materiali është i fortë dhe numri i jetëgjatësisë është i gjatë.
Karrige e banketit të hotelit-si duhet të dizajnohet ngjyra e mobiljeve të hotelit?
Karrige e banketit të hotelit-si duhet të dizajnohet ngjyra e mobiljeve të hotelit?
Karrigia e banketit të hotelit-si duhet të dizajnohet ngjyra e mobiljeve të hotelit? Ngjyra dhe materialet janë një nga komponentët e dizajnit të mobiljeve të hotelit. Përshtypja fillestare e mobiljeve të një hoteli është përgjithësisht ngjyra, forma është e dyta dhe më pas materiali. Në fakt, ngjyra dhe materiali kanë një shprehje të fortë, e cila u jep njerëzve një ndjenjë dhe shoqërim psikologjik dhe fiziologjik përsa i përket pamjes dhe prekjes. Vetë ngjyra nuk mund të ekzistojë në mënyrë të pavarur në mobiljet e hotelit. Ajo duhet të jetë e lidhur me materiale dhe forma, dhe mund të paraqitet nën veprimin e dritës. Të tilla si një shumëllojshmëri e teksturave natyrale dhe prej druri të pasura me dru, plastika e ndritshme, xhami transparent, metali flash, lëkura e lyer, arti i pëlhurave të thurjes së ngjyrave, pigmentet shumëngjyrëshe, etj. Duke gjykuar nga një mobilje hoteli e shkëlqyer, përmes formave artistike, teksturës, ngjyrës dhe dekorimit të materialeve të përbëra, përcjellin informacionin estetik të pamjes dhe prekjes, në sferën e dizajnit modern të mobiljeve të hotelit, faktorët vizualë dhe psikologjikë, faktorët prekës dhe fizikë janë. të gjitha Shkaku dhe efekti është një pjesë e rëndësishme e dizajnit modern të mobiljeve të hoteleve. Të dy ndajnë qytetërimin shpirtëror dhe qytetërimin material të jetës njerëzore. Ngjyra e karriges së hotelit reflektohet kryesisht në ngjyrën e natyrshme të drurit, ngjyrën e sipërfaqes së mobiljeve të hotelit dhe ngjyrën e bojës së pikturës, ngjyrën dekorative të sipërfaqes së dërrasës artificiale, ngjyrën moderne industriale të metalit, plastika dhe qelqi, dhe ngjyra e lëkurës dhe pëlhurës së mobiljeve të buta të hotelit. Mobiljet e hotelit janë të pandashme nga muret, toka, perdet, pëlhurat dhe mjediset hapësinore. Me pak fjalë, dizajni me ngjyra i tavolinës dhe karrigeve të hotelit duhet marrë në konsideratë në tërësi me ambientin e brendshëm dhe funksionin e tij. Me pajisje të avancuara të prodhimit të mobiljeve dhe teknologji të teknologjisë së prodhimit të mobiljeve brenda dhe jashtë vendit, me një grup dizajnerësh profesionistë mobiljesh dhe personel teknik me përvojë. Ekipi profesional do të krijojë një ambient hoteli më të vlefshëm për ju! Përveç aplikimit të ngjyrës së mobiljeve të hotelit, dizajni me ngjyra i dizajnit të mobiljeve të hotelit duhet të marrë parasysh edhe faktorët e mëposhtëm: mobiljet e hotelit dhe faktorët e mjedisit të brendshëm: mobiljet e hotelit dhe mjedisi i hapësirës së brendshme janë pjesë e hapësirës, ​​kështu që ngjyra e mobiljeve të hotelit duhet të të jetë nga pjesa e brendshme në tërësi Mjedisi është një ton harmonik.
Karrige e banketit të hotelit-Mësim mobilje hoteli Jianxian dhe në vend të diturisë
Karrige e banketit të hotelit-Mësim mobilje hoteli Jianxian dhe në vend të diturisë
Karrige banketi hoteli-Mësimi i mobiljeve të hotelit Jianxian dhe në vend të njohurive Kur i kushtojnë vëmendje mobiljeve të hotelit, përdoruesit nuk duhet të injorojnë falsifikimet e vetë mobiljeve, duke refuzuar mobiljet inferiore të hotelit. Ju nuk mund të mbështeteni në kuponat e inspektimit dhe të shërbimit pas shitjes të departamenteve përkatëse. Ju gjithashtu duhet të mësoni më shumë për njohuritë përkatëse të falsifikimit dhe inferioritetit, në mënyrë që të jeni të përgatitur. Së pari, kushtojini vëmendje nëse ka një zakon në strukturën e kornizës së butë dekorative dhe nëse ngjitësi është i lidhur fort. Duke marrë si shembull divanin, për divanin që nuk hap llakun dhe nuk vendos ngjitës, do të çojë në mënyrë të pashmangshme në lirimin dhe deformimin e produktit pas një kohe të gjatë. Së dyti, hidhini një vështrim më të afërt finesës së punës nga brenda në jashtë. Merrni si shembull divanin për të vëzhguar cilësinë e pamjes kur blini; së dyti kontrolloni nëse filli dentar përgjatë çantës është i përkulur drejt; përsëri, shikoni nëse mbulesa e brendshme është një pëlhurë e vjetër dhe lëkurë e ndotur. Së treti, vëzhgoni mikro, shikoni kombinimin e cilësisë. Divani prej lëkure i divanit prej lëkure është i trashë dhe i fortë, shkëlqimi nuk është i lartë dhe nuk ka ndjesi të përshtatshme. Divani prej lëkure është delikat dhe fleksibël, me performancë të mirë praktike. Shikimi i modelit të lëkurës është në trend, shkëlqimi është i lartë. Mobiljet prej druri të ngurtë duhet gjithashtu të kuptojnë nëse druri i brendshëm është i ashpër, i prishur ose i gërryerjes së insekteve, dhe krahasohet nga vija e poshtme dhe drejtimi i këndit ose mbrapa. I katërti, identifikoni këmbim. Kini kujdes me mobiljet e buta për komponentët që mbajnë ngarkesë me pllaka me densitet të mesëm dhe shirita pllakash grimcash. Shitet edhe mobilie, vetem gozhda ne pjesen e pasme te pasqyres se veshjes, pa fiksim me llamba dhe shtyp. Së pesti, për të dalluar përmbajtjen e ujit të drurit përmes ndjesisë. Drurët që nuk janë trajtuar ose nuk kanë një trajtim të përgjithshëm tharjeje janë më të lehtat për t'u deformuar dhe për t'u larguar. Mobilje për banket hoteli, karrige banketi hoteli, karrige banketi, mbështetje për mobilje hoteli, mobilje banketi
Karrige e banketit të hotelit-nga këndvështrimi i mysafirëve, a mund të bëjmë mobilje të mira hoteli
Karrige e banketit të hotelit-nga këndvështrimi i mysafirëve, a mund të bëjmë mobilje të mira hoteli
Karrige e banketit të hotelit - nga këndvështrimi i mysafirëve, a mund të bëjmë mobilje të mira hoteli Zgjedhja e mobiljeve të dekorimit të hotelit mund të projektohet dhe blihet sipas standardeve të ndryshme dhe stileve të ndryshme sipas kërkesave të nivelit të yjeve. Projekti i dekorimit të hotelit është një projekt i madh. Dizajni i dekorimit duhet të përputhet me mjedisin e brendshëm dhe të koordinohet me funksionin dhe mjedisin e brendshëm. 1. Kërkesat mjedisore për mobiljet e hotelit Për shkak se dhoma e hotelit është relativisht e mbyllur, mobiljet e hotelit plotësojnë kërkesat mjedisore. Karriget e banketeve të hoteleve dhe materialet e mobiljeve të hotelit janë të shumëllojshme. Nga guri, druri, metali, përforcimi i qelqit, porcelani, bambu, projektimi dhe blerja e materialeve të mobiljeve duhet të kenë certifikim mjedisor, dhe materialet e dyfishta mund të zgjidhen me kujdes për të siguruar mbrojtjen mjedisore të mobiljeve. 2. Qëndrueshmëria e mobiljeve të hotelit Rezistenca ndaj konsumit e bordit të mobiljeve të hotelit përcakton jetën efektive të mobiljeve. Mobiljet fikse të mobiljeve të dhomave të hotelit përdorin kryesisht vida druri, lidhëse harduerike dhe ngjitës si metodë lidhjeje. Kur hartoni dhe blini mobilje, duhet t'i kushtoni vëmendje karakteristikave të ndryshme të materialit. Zgjedhja e një mobilie hoteli me dizajn material rezistent ndaj konsumit mund të zvogëlojë gërvishtjet e krijuara në përdorimin e përditshëm dhe të zgjasë jetën efektive të mobiljeve. 3. Indeksi i Sigurisë së Furnizimit të Hotelit Për shkak të ndryshimeve në lagështinë e brendshme dhe klimën sezonale, mobiljet e hotelit shpesh shkaktojnë probleme të tilla si ekspozimi i skajeve, rënia, deformimi dhe zgjerimi i sipërfaqes, çarjet sipërfaqësore, shkumëzimi dhe myku. Prandaj, dizajni i mobiljeve do të marrë në konsideratë funksionet e papërshkueshme nga uji dhe lagështia. Në të njëjtën kohë, përdorimi i funksionit rezistent ndaj zjarrit, bojës rezistente ndaj nxehtësisë dhe mobiljeve kundër zjarrit është një zgjedhje e mirë. 4. Reforti i mobiljeve të hotelit Shumë hotele tani promovojnë qëllimin e shërbimit të shtëpisë së ngrohtë, i cili duhet të reflektohet në blerjen ose dizajnimin e mobiljeve hoteliere; i orientuar nga njerëzit; konceptet e dizajnit, komoditeti është çelësi. Mobiljet e hotelit janë projektuar dhe blerë sipas madhësisë së hapësirës për të zvogëluar qoshet e mprehta për të garantuar sigurinë e mysafirëve. Në përgjithësi, duhet nisur nga këndvështrimi i banorëve për të siguruar komoditetin e qëndrimit të tyre, por edhe për të siguruar qëndrueshmërinë e mobiljeve të hotelit. Në 10 vitet e fundit të industrisë së mobiljeve hoteliere, ne kemi ofruar dhjetëra mijëra mobilje hotelerie për hotele të ndryshme dhe jemi zhvilluar në një marrëdhënie të mirë bashkëpunimi me hotele të ndryshme. Meiying Hotel jo vetëm që krijon çdo pjesë të mobiljeve me qëllim, ne gjithashtu dëgjojmë nevojat reale të klientëve dhe bëjmë çmos për të zgjidhur nevojat e klientëve. Mobilje për banket hoteli, karrige banketi hoteli, karrige banketi, mbështetje për mobilje hoteli, mobilje banketi
Karrige e banketit të hotelit - detajet e përdorimit të mirëmbajtjes së karrigeve të banketit
Karrige e banketit të hotelit - detajet e përdorimit të mirëmbajtjes së karrigeve të banketit
Karrige banketi hoteli -detaje të përdorimit të mirëmbajtjes së karrigeve të banketit Gjatë përdorimit të karriges së banketit, zotërimi i njohurive të duhura të përdorimit dhe mirëmbajtjes jo vetëm që e bën karrigen e banketit të duket e freskët si e re, por gjithashtu mund të zgjasë jetën e shërbimit të karriges së banketit. Kërkesa mjedisore Gjatë përdorimit të karrigeve të ndryshme të banketit, veçanërisht karrigeve të banketit prej druri, kërkohet një temperaturë e caktuar dhe lagështi relative në dhomë. Karrigia e banketit e sapo blerë, rekomandohet që të mbani një ajrosje të caktuar përveç ambienteve të brendshme. Përveç kësaj, karrigia e banketit të brendshëm duhet të shmangë rrezet e diellit direkte, në mënyrë që të mos shkaktojë ndryshimin e ngjyrës së sipërfaqes së mobiljeve dhe deformimin ose plasaritjen e mobiljeve. Nëse përdoret kondicioneri i brendshëm, lagështia relative e brendshme duhet të mbahet rreth 60%. Nëse është e mundur, disa lule ose peshq zbukurues mund të kultivohen në ambiente të mbyllura për të rritur siç duhet lagështinë e dhomës. Mirëmbajtja e rregullt Veshja me film me bojë sipërfaqësore të karriges së banketit luan jo vetëm rolin e dekorimit dhe zbukurimit të sipërfaqes së mobiljeve, por më e rëndësishmja për të mbrojtur sipërfaqen e mobiljeve, ndaj duhet pastruar rregullisht në sipërfaqen e bojës së mobiljeve. . Në përgjithësi rekomandohet që ta bëni çdo tre muaj. Së pari, përdorni një peshqir të butë për të fshirë pluhurin dhe papastërtitë në sipërfaqen e mobiljeve. Pasi sipërfaqja e mobiljeve të jetë tharë pak, përdorni dyllin e mobiljeve ose dyllin e lëngshëm për të fshirë butësisht sipërfaqen e mobiljeve për dritë. Mobilje për banket hoteli, karrige banketi hoteli, karrige banketi, mbështetje për mobilje hoteli, mobilje banketi
Karrige e banketit të hotelit - duhet të marrë parasysh harmoninë e përgjithshme të hapësirës mjedisore
Karrige e banketit të hotelit - duhet të marrë parasysh harmoninë e përgjithshme të hapësirës mjedisore
Karrigia e banketit të hotelit - duhet të ketë parasysh harmoninë e përgjithshme të hapësirës mjedisore Ngjyra dhe materialet janë një nga komponentët e dizajnit të mobiljeve të hotelit. Përshtypja e parë e një karrige banketi hoteli për mobilje hoteli është materiali i parë, forma e dytë dhe materiali i fundit. Ngjyrat dhe materialet kanë një ekspresivitet të fortë, gjë që u jep njerëzve ndjesi dhe shoqërime psikologjike dhe fiziologjike përsa i përket pamjes dhe prekjes. Vetë ngjyra nuk mund të ekzistojë në mënyrë të pavarur në mobiljet e hotelit. Ajo duhet të jetë e lidhur me materiale dhe forma, dhe mund të paraqitet nën veprimin e dritës. Të tilla si një shumëllojshmëri e teksturave natyrale dhe prej druri të pasura me dru, plastika e ndritshme, xhami transparent, metali flash, lëkura e lyer, arti i pëlhurave të thurjes së ngjyrave, pigmentet shumëngjyrëshe, etj. Duke gjykuar nga një mobilje perfekte hoteli, përmes formave artistike, teksturës, ngjyrës dhe dekorimit të materialeve të përbëra, përcjellin informacionin estetik të pamjes dhe prekjes, në sferën e dizajnit modern të mobiljeve të hotelit, faktorët vizualë dhe psikologjikë, faktorët prekës dhe fizikë janë të gjitha Shkaku dhe efekti është një pjesë e rëndësishme e dizajnit modern të mobiljeve të hoteleve. Të dy ndajnë qytetërimin shpirtëror dhe qytetërimin material të jetës njerëzore. Ngjyra e mobiljeve të hotelit reflektohet kryesisht në ngjyrën e natyrshme të drurit, ngjyrën e sipërfaqes së hotelit dhe ngjyrën e bojës së pikturës, ngjyrën dekorative të sipërfaqes së dërrasës artificiale, ngjyrën moderne industriale të metalit, plastikës dhe qelqit, dhe ngjyra e lëkurës dhe pëlhurës së mobiljeve të buta të hotelit. Përveç aplikimit të ngjyrës së mobiljeve të hotelit, dizajni me ngjyra i dizajnit të mobiljeve të hotelit duhet të marrë parasysh edhe faktorët e mëposhtëm: mobiljet e hotelit dhe faktorët e mjedisit të brendshëm: mobiljet e hotelit dhe mjedisi i hapësirës së brendshme janë pjesë e hapësirës, ​​kështu që ngjyra e mobiljeve të hotelit duhet të të jetë nga pjesa e brendshme në tërësi Mjedisi është një ton harmonik. Mobiljet e hotelit janë të pandashme nga muret, toka, perdet, pëlhurat dhe mjediset hapësinore. Me pak fjalë, dizajni me ngjyra i mobiljeve të hotelit duhet të konsiderohet në tërësi me ambientin e brendshëm dhe funksionin e tij. Mobilje për banket hoteli, karrige banketi hoteli, karrige banketi, mbështetje për mobilje hoteli, mobilje banketi
nuk ka të dhëna
Si një nga prodhuesit kryesorë në botë të mobiljeve metalike prej druri, Yumeya është e përkushtuar në kërkimin e kokrrave të drurit metalik. Ka tre avantazhe të kokrrës së drurit metalik të Yumeya, "Pa nyje dhe pa boshllëk", "E qartë", "E qëndrueshme". Për të marrë një kontakt në një karrige metalike, Yumeya lançoi karrigen e parë 3D në botë me grurë druri në 2018.
nuk ka të dhëna
CONTACT US

Email::  Info@youmeiya.net.

MP / Whatsapp:86 13534726803

Adresa: Industria Zhennan, Qyteti Heshan, Provinca Guangdong, Kinë

Video i Furniture i Yumeya

XML

E drejta e autorit © 2021 Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd | Harta e faqes
bisedë në internet
Hello, please leave your name and email here before chat online so that we won't miss your message and contact you smoothly.