Yumeya Furniture - Prodhuesi kryesor i karrigeve të ngrënies nga metali prej druri & Furnizues i përgjithshëm


Pse duhet të keni një karrige hoteli?

Futja e karrigeve të hotelit

Pse duhet të keni një karrige hoteli? 1

Ato janë një pjesë e rëndësishme e kulturës sonë dhe si ndikojnë në jetën tonë të përditshme. Ka kaq shumë restorante të shkëlqyera atje që ofrojnë ndenjëse dhe ngrënie me cilësi të mirë. Por duhet të dini se pjesa më e rëndësishme e udhëtimit tuaj është vetë ndenjësja. Të gjithë e kemi parë të ndodhë në udhëtimet tona, por duhet të kujtojmë se nëse duam të shkojmë diku të ri, duhet të jemi të vetëdijshëm për atë që po ndodh në jetën tonë të përditshme. Pra, kur udhëtojmë, duhet të mësojmë se çfarë po ndodh në jetën tonë të përditshme. Kjo do të na ndihmojë të kuptojmë se çfarë po ndodh në jetën tonë të përditshme.

Një nga arsyet kryesore që njerëzit shkojnë në shtrat në hotele është për shkak të mënyrës se si vishen. Ata lehtë mund të heqin rrobat e tyre dhe të ndryshojnë në ngjyra të ndryshme, ose thjesht të dalin nga dhoma pa i parë. Një karrige e mirë hoteli duhet të jetë në gjendje të përshtatet me formën e trupit të tyre dhe me mënyrën se si lëvizin. Nëse jetoni në hotel për një kohë të gjatë, atëherë duhet të keni një karrige që është e lehtë për t'u përdorur dhe e lehtë për t'u vendosur. Duhet të jetë i rehatshëm dhe të mos zërë shumë hapësirë. E njëjta gjë vlen edhe për çdo lloj çante udhëtimi, e cila duhet të jetë prej materiali të qëndrueshëm.

Ato janë të lira dhe të thjeshta, por nuk janë të lira. Ato mund të shndërrohen lehtësisht në hotele luksoze nëse thjesht i ndërtoni rreth ndërtesës suaj. Kur blini një karrige hoteli, përfitoni nga një opsion i përballueshëm që nuk përfshin rinovime të mëdha. Avantazhi kryesor i blerjes së një karrige hoteli është se është i vogël dhe i lehtë, kështu që mund ta merrni me vete kudo që të shkoni. Gjithashtu ju lejon të ecni nëpër dhomën tuaj të ndenjes në një mënyrë elegant.

Procesi i prodhimit të karrigeve të hotelit

Pse duhet të keni një karrige hoteli? 2

Nëse jeni duke kërkuar për një mënyrë të besueshme për ta mbajtur biznesin tuaj privat, atëherë hotelet janë vendi i duhur për të filluar. Ato nuk janë vetëm të lira, por ofrojnë edhe shërbime cilësore që mund ta bëjnë qëndrimin tuaj të rehatshëm. Është e lehtë të konfigurosh dhe të përdorësh një laptop, ose edhe më mirë, një lidhje interneti. Nëse do të punoni në hotel, atëherë duhet të dini se si të përdorni një laptop.

Në botën tonë, njerëzit punojnë në mënyra shumë specifike. Nëse dëshironi të ndërtoni një qendër të madhe konferencash, atëherë duhet të siguroheni që materialet e përdorura të jenë të qëndrueshme dhe të dizajnuara mirë. Për shembull, nëse dëshironi të përdorni ngjyra të ndryshme mobiljesh, atëherë zakonisht nevojitet një ngjyrë më neutrale. Në mënyrë që të mund të prodhoni mobilje që duken elegante dhe të thjeshta për t'u montuar, atëherë nevojitet një material më i fortë. Është e rëndësishme të dini se nëse përdorni materiale me cilësi të lartë, atëherë do të jetë më e vështirë të blini mobilje me cilësi të mirë.

Për të ofruar rehati dhe komoditet për njerëzit në vendin e punës, nevojitet një karrige që mund të përballojë temperaturat e larta. Ato janë gjithashtu thelbësore për një ekzekutiv që punon në një vend ku mund të largohen nga trafiku dhe nuk duan të lënë zyrën e tyre ose makinën e tyre të parkuar në një garazh. Teknologjia pas këtyre karrigeve njihet si mbështjellje e butë. Ato janë të disponueshme në ngjyra dhe dizajne të ndryshme dhe ka shumë lloje materialesh që mund të përdoren për të mbrojtur karrigen nga mbinxehja. Zbutja e butë zakonisht aplikohet me disa metoda të ndryshme, të tilla si izolimi me nxehtësi, lëmimi dhe disa pëlhura tapiceri.

Kur futeni në një dhomë hoteli, njiheni me njerëz që do të jenë në hotelin tuaj dhe ata do t'ju thonë se cilësia e ushqimit është mjaft e mirë. Ata gjithashtu ju thonë se nëse doni të shkoni në spa, atëherë duhet të shkoni në sallon masazhesh ose në një dhomë me avull. Ky është një shërbim i mahnitshëm që përdorin shumë njerëz dhe ka kaq shumë vende që mund t'ju ndihmojnë për të kursyer para. Gjëja më e mirë për këtë shërbim është se është i lirë dhe i lehtë për t'u përdorur.

Përparësitë e karrigeve të hotelit

Në shoqërinë e sotme, njerëzit mendojnë për sasinë e parave që shpenzojnë për pushimet e tyre. Nëse jeni duke kërkuar për një vend të mirë për të qëndruar, atëherë hotelet janë opsioni më i mirë. Ata kanë modele dhe marka të ndryshme që ofrojnë shërbime të shkëlqyera dhe mund të ofrojnë lehtësitë e duhura për nevojat tuaja. Në hotele, njerëzit mund të marrin ndihmë falas nga miqtë dhe anëtarët e familjes së tyre. Hotelet gjithashtu mund të ofrojnë shërbime emergjente nëse është e nevojshme.

Ju mund të përdorni laptopin tuaj për të modifikuar foto, video dhe media të tjera dixhitale në të njëjtën mënyrë që do të përdornit telefonin tuaj. Ka shumë gjëra që mund të bëni për të përmirësuar aftësitë dhe përvojën tuaj në fotografi. Mënyra më e mirë për të mësuar se si të përdorni internetin është të merrni mësime në internet. Një instruktor i mirë do të jetë në gjendje t'ju ndihmojë të gjeni kurset më të mira për ju. Është vërtet e lehtë të humbasësh në botën e teknologjisë dhe të mësosh se si të përdorësh internetin. Nëse do t'i mësoni dikujt të ri se si të përdorë internetin, atëherë është mirë t'i pyesni se çfarë po mësojnë rreth teknologjisë.

Unë kurrë nuk kam qenë në të vërtetë për të blerë ndonjë mobilje, por kjo është sepse më pëlqen të kaloj kohë me familjen time dhe t'i shijoj ato. Është thjesht bukur të jesh në gjendje të ulesh në karrigen tënde dhe të relaksohesh ndërkohë që je duke parë televizor ose duke gatuar darkë. Ka shumë gjëra që mund të bëhen në karrigen tuaj, prandaj sigurohuni që të zgjidhni atë të duhurin për ju. Një karrige e mirë duhet të jetë e rehatshme dhe të mos zërë shumë hapësirë ​​në trupin tuaj. Ato duhet të jenë të lehta për t'u përdorur dhe të ofrojnë rehati në dhomë.

Ju duhet të keni një karrige hoteli sepse mund të kurseni para duke i përdorur ato. Mënyra e vetme për të kursyer para është blerja e llojit të duhur të karriges. Shumica e njerëzve që do të shpenzojnë shumë para për udhëtime nuk do të jenë në gjendje t'i përdorin ato aq sa dikur. Është gjithashtu e rëndësishme të theksohet se ka shumë lloje të karrigeve të disponueshme në treg dhe disa janë bërë vetëm nga plastika. Kjo do të thotë se ata janë vërtet të fortë dhe të fortë. Nëse jeni duke kërkuar për një karrige cilësore, atëherë shikoni stilet e ndryshme të disponueshme.

Si të përdorim karriget e hotelit?

Me arsye të forta. Të gjithë e dimë se ka njerëz që përdorin karrige hoteli dhe hotelet nuk do të jenë kurrë të kënaqur me to. Kur keni mobilje të këqija, atëherë duhet të siguroheni që mobiljet të jenë të pastra dhe të punuara mirë. Pastrimi dhe mirëmbajtja e duhur do të ndihmojë që mobiljet të duken të shkëlqyera për vitet në vijim. Pastrimi dhe mirëmbajtja e mirë do të sigurojë që mobiljet të qëndrojnë të pastra dhe pa kimikate të dëmshme. Gjithashtu do të parandalojë që njollat ​​të futen në tapiceri dhe të shkaktojnë probleme në jetën tuaj.

Është e mundur të gjeni mënyra për të bërë vetë karrigen tuaj duke përdorur materiale të thjeshta. Shumë nga metodat që ne përdorim janë mjaft efektive dhe mund të përshtaten për çdo stil shtëpie. Në shumicën e rasteve, njerëzit vijnë në zyrën tonë dhe porosisin karriget e tyre në internet. Ata nuk dinë t'i përdorin siç duhet dhe nuk dinë t'i ruajnë siç duhet karriget e tyre. Mënyra më e lehtë për t'u siguruar që karriget tuaja të përdoren siç duhet është t'i pastroni ato rregullisht. Artikujt e mëposhtëm do t'ju ndihmojnë të vendosni për mënyrën më të mirë të përdorimit të karrigeve të hotelit.

Karriget e akomodimit janë të shtrenjta dhe shpesh shumë të pakëndshme. Ju duhet të dini se çfarë lloj karrige dëshironi përpara se të vendosni të blini një të tillë. Dhe, ka kaq shumë opsione atje, gjë që është e mirë për njerëzit që duan të blejnë mobilje që i përshtaten llojit të trupit të tyre. Është gjithashtu e rëndësishme të zgjidhni karrigen e duhur për nevojat tuaja. Disa njerëz mund të mos jenë në gjendje të përballojnë karrigen që duan sepse nuk e dinë se çfarë lloj karrige duan.

Ka shumë lloje karrigesh në dispozicion, por një nga më të rëndësishmet është mbështetësja e krahut. Një mbështetëse krahu mund të përdoret për të ofruar rehati dhe për të mbrojtur kokën nga dëmtimi i shkaktuar nga rënia. Ekzistojnë gjithashtu lloje të ndryshme karrigesh që mund të përdoren për çdo rast. Një karrige e mirë duhet të jetë në gjendje të përballojë erërat e forta dhe shiun dhe do t'ju zgjasë një kohë të gjatë. Nëse keni një problem me shpinën ose këmbën, atëherë është më mirë të kërkoni ndihmë nga një profesionist i cili mund t'ju japë këshilla se si të trajtoni problemin e shpinës.

Merrni kontakt me ne
Artikujt e rekomanduar
Qendra Info Blog Lajme
Si mund të përmirësojnë karriget e hotelit përvojën tuaj të mysafirëve?
Si mund të përmirësojnë karriget e hotelit përvojën tuaj të mysafirëve?
Kur bëhet fjalë për mikpritjen, një nga gjërat më të rëndësishme që mund të ofroni për mysafirët tuaj është një vend i rehatshëm për t'u ulur. Në fund të fundit, kur njerëzit janë të lodhur, ata nuk duan asgjë më shumë se një vend për të pushuar kokën dhe për të pushuar. Duke ofruar karrige me cilësi të lartë që janë elegant dhe të rehatshme, ju mund të bëni një ndryshim të madh në përvojën e përgjithshme të hotelit të mysafirëve tuaj. Ata jo vetëm që do ta vlerësojnë rehatinë shtesë, por gjithashtu mund të kenë më shumë gjasa të kthehen në të ardhmen! • Rëndësia e karrigeve të hotelit Nëse zotëroni një hotel, e dini se përshtypjet e para janë gjithçka. Kur mysafirët tuaj hyjnë në holl, ju dëshironi që ata të impresionohen nga d écor dhe atmosferën e përgjithshme të hapësirës. Një element shpesh i anashkaluar i dizajnit të hollit të hotelit janë karriget. Besoni apo jo, lloji i karrigeve që zgjidhni për hollin tuaj mund të ketë një ndikim të madh në përshtypjet e para të mysafirëve tuaj. Lloji i karrigeve që zgjidhni për hollin tuaj mund të ketë një ndikim të madh në përshtypjet e para të mysafirëve. • Këtu janë disa gjëra që duhet të keni parasysh kur zgjidhni karriget për hollin e hotelit tuaj: ... Komforti është çelësi Kur të ftuarit hyjnë në hollin tuaj, ata duhet të ndihen sikur mund të pushojnë dhe të shijojnë mjedisin e tyre. Zgjedhja e karrigeve të rehatshme është një mënyrë e shkëlqyer për të promovuar këtë ndjenjë. Kërkoni karrige me ndenjëse prej pelushi dhe shumë mbështetje për shpinën. ▷ Stili Stili i hollit tuaj duhet të pasqyrohet në mobiljet që zgjidhni. Nëse lobi juaj ka një ndjenjë moderne, kërkoni karrige me linja të pastra dhe dizajne të thjeshta. Nëse do të keni një pamje më tradicionale, zgjidhni karriget me detaje të zbukuruara dhe pëlhura të pasura. Mendo Funksionet Përveç që të duken bukur, mobiliet e hollit tuaj duhet të jenë edhe funksionale. Sigurohuni që të ketë vende të mjaftueshme për të gjithë të ftuarit tuaj dhe që karriget të jenë të rregulluara në një mënyrë që promovon bisedën dhe ndërveprimin. Kur bëhet fjalë për krijimin e një hapësire mikpritëse dhe ftuese për lobi, mos e neglizhoni rëndësinë e zgjedhjes së karrigeve të duhura. Komoditeti, stili dhe funksionaliteti janë të gjithë faktorë të rëndësishëm për t'u marrë parasysh kur zgjidhni mobilje për hollin e hotelit tuaj. Mbani parasysh këto këshilla ndërsa blini karrige dhe me siguri do të gjeni ato që do t'u bëjnë përshtypje mysafirëve tuaj që nga momenti kur ata shkelin në hotelin tuaj. • Ku të blej karriget e Hotelit? Jeni në kërkim të karrigeve perfekte për hotelin tuaj? Mos shiko më tej se. Karriget Yumeya , një prodhues me reputacion i njohur për cilësinë e lartë dhe opsionet e personalizueshme. Jo vetëm që ofrojnë një përzgjedhje të gjerë mobiljesh komerciale, por produktet e tyre janë gjithashtu të dizajnuara me kujdes nga një stilist i vlerësuar me çmime nga Hong Kongu Me këtë. mbi 1000 produkte të dizajnuara vetë për të zgjedhur, me siguri do të gjeni përshtatjen e përsosur për estetikën dhe nevojat e hotelit tuaj. Mos u kënaqni me asnjë furnizues mobiljesh - besoni ekspertëve të Yumeya Chairs për t'ju ofruar karrige të bukura dhe të qëndrueshme që do t'u bëjnë përshtypje mysafirëve tuaj. • Llojet e karrigeve të hotelit dhe përfitimet e tyre Si pronar hoteli, ju dëshironi t'u ofroni miqve tuaj përvojën më të mirë të mundshme. Kjo përfshin sigurimin që ata të kenë mundësi të rehatshme, me stil të ndenjëseve në të gjithë hotelin. Nga lobi në restorant e deri te vetë dhomat, karriget e duhura mund të bëjnë ndryshimin. Por me kaq shumë lloje të ndryshme Karrige hotele Në treg, si e dini se cilat janë të duhurat për pronën tuaj? Vazhdoni të lexoni për të mësuar rreth llojeve të ndryshme të karrigeve të hotelit dhe përfitimet e tyre. 1. Karrige ushqimi metali A D metali Karrige ining është një mundësi e shkëlqyer për një restorant hoteli. Këto karrige janë të qëndrueshme dhe të lehta për t'u pastruar, gjë që është e rëndësishme në një zonë ngrënieje me trafik të lartë. Ata gjithashtu vijnë në një shumëllojshmëri stilesh, kështu që ju mund të gjeni ato që përputhen me dekorin e restorantit tuaj. Plus, karriget metalike janë zakonisht shumë të përballueshme, gjë që është e rëndësishme kur arredoni një hapësirë ​​të madhe. 2. Karrige metalike prej drurit Nëse jeni duke kërkuar për një opsion më të pasur për restorantin tuaj të hotelit, atëherë merrni parasysh një Karrige prej druri metali . Këto karrige kanë të njëjtën qëndrueshmëri dhe veti të lehta për t'u pastruar si karriget e zakonshme metalike, por ato gjithashtu kanë një dekorim elegant prej druri që do t'u bëjë përshtypje mysafirëve tuaj. Karriget metalike prej druri janë më të shtrenjta se karriget e zakonshme metalike, por ato janë gjithsesi një opsion relativisht buxhetor për të mobiluar një hapësirë ​​të madhe. 3. Karriget e restorantit Nëse dëshironi t'i jepni restorantit të hotelit tuaj një pamje më të sofistikuar, atëherë mendoni të investoni në karriget e restorantit. Këto karrige zakonisht janë të veshura me susta dhe kanë një dizajn elegant. Ata janë gjithashtu shumë të rehatshëm, gjë që është e rëndësishme për mysafirët e hotelit që janë duke darkuar për një periudhë të gjatë kohore. Karriget e restorantit vijnë në stile të ndryshme duke përfshirë Recaro, Eames dhe Bistro, kështu që me siguri do të gjeni ato që përputhen me dekorin e restorantit tuaj. 4. Karriget e Kafes Për një kafene hoteli ose kafene, do të dëshironi të zgjidhni karriget që janë të rehatshme dhe me stil. Karriget e kafenesë zakonisht kanë një dizajn të thjeshtë dhe janë të veshura me susta me një pëlhurë të lehtë. Ata janë gjithashtu zakonisht të lehta, gjë që i bën të lehtë për t'u lëvizur. Karriget e kafenesë janë një mundësi e shkëlqyer për mysafirët e hotelit që duan të pushojnë dhe të shijojnë një filxhan kafe ose çaj. 5. Karriget e banketit Nëse jeni duke kërkuar për karrige hoteli për një ngjarje të madhe, atëherë merrni parasysh karriget e banketit. Këto karrige janë të dizajnuara për të qenë të qëndrueshme dhe të rehatshme, dhe ato mund të veshura me susta me pëlhura të ndryshme. Karriget e banketit kanë gjithashtu një dizajn të thjeshtë, gjë që i bën ato të lehta për t'u vendosur dhe hequr. Ka shumë lloje të ndryshme të karrigeve të hotelit në treg, secila me përfitimet e veta. Karriget metalike të ngrënies janë të qëndrueshme dhe të lehta për t'u pastruar, ndërsa karriget metalike prej druri janë më të pasura dhe mbresëlënëse. Kur zgjidhni karriget e hotelit për pronën tuaj, merrni parasysh buxhetin tuaj dhe stilin e përgjithshëm të hotelit tuaj për të gjetur opsionin e përsosur për mysafirët tuaj. Konklusioni Karriget e hotelit janë një pjesë e rëndësishme e përvojës së mysafirëve, dhe kjo ’Është e rëndësishme të zgjidhni karriget që do të jenë të rehatshme dhe me stil. Skuadra jonë. Karriget Yumeya mund t'ju ndihmojë të gjeni karriget e përsosura të hotelit për biznesin tuaj – nëse keni nevojë për karrige ngrënieje metalike, karrige metalike prej druri ose çdo lloj karrige tjetër. Ne kemi një shumëllojshmëri të gjerë opsionesh për të zgjedhur, të gjitha prej të cilave janë bërë me materiale dhe ndërtim të cilësisë së lartë. Merr një citim të lirë sot!
Karrige banketi hoteli -si te zgjidhni strukturen e materialit te mobiljeve te banketit hotel -kompania Dynami
Karrige banketi hoteli -si te zgjidhni strukturen e materialit te mobiljeve te banketit hotel -kompania Dynami
Karrige e banketit të hotelit -si të zgjidhni një strukturë materiale mobiljesh për banket hoteli Cilësia e hotelit përcakton notën e hotelit. Buxheti i kostos së mobiljeve të ndryshme hoteliere do të ndikojë gjithashtu në ndryshimin në cilësinë e prodhimit të mobiljeve hoteliere. Duhet të merret parasysh dizajni i strukturës së materialit të mobiljeve të hotelit. Duhet të merren parasysh 6 pikat e mëposhtme. Kur dizajnoni, mund të përqendroheni në aspektet e mëposhtme: Cilësia e Paraqitë Cilësia e pamjes së mobiljeve të hotelit kërkon fillimisht tavanin e mobiljeve, mjeshtëri të shkëlqyer, dekorim delikat dhe strukturë të qartë dhe të bukur. Mobiljet e shtëpisë zakonisht përdorin pllakë grimcash, dërrasa fibrash me densitet të mesëm, pllakë të imët prej druri, pllakë me presion të shtresës dhe të tjera si nënshtresa, përdorni dru të hollë, rimeso druri dhe tre splinta si materiale mbuluese. Karakteristikat materiale të nënshtresave të ndryshme dhe materialeve ballë për ballë janë gjithashtu të ndryshme. Mos i kushtoni vëmendje karakteristikave të materialit dhe metodës së saktë të përdorimit, gjë që shpesh shkakton ngrohjen e tabelës. Karakteristikat strukturore të pjesës së pasme të panelit dhe materialit të faqes së përparme të mobiljeve të hotelit Hehua duhet të jenë të njëjta ose të ngjashme. Përmbajtja e lagështisë së nënshtresës në përgjithësi kërkon 6 10%. Materialet e përzgjedhura duhet të jenë sa më të mira. Mundohuni të shkurtoni kohën e ngarkimit dhe kompresorit në përpunimin e punishtes, karakteristikat e ndryshme të materialeve, përmbajtjen e lagështisë së materialeve të ndryshme ballë për ballë, kushtojini vëmendje trashësisë së ndryshme të ngjitësit, kohës së shtypjes dhe presionit. Forca strukturore Shumica e mobiljeve të dhomës së miqve janë mobilje fikse. Në përgjithësi, pllaka e strukturës është struktura kryesore. Si metodë kombinimi përdoren vida druri, lidhës harduerësh dhe ngjitës. Kur përdorni materialet, kushtojini vëmendje karakteristikave të ndryshme të materialeve, si p.sh. dërrasën e grimcave, kapja e pllakës me densitet të mesëm është e dobët dhe shmangni atë në pjesët që kërkojnë aktivitete të shpeshta ose nevojë për fuqi të fortë gozhdimi, si p.sh. vidhat e menteshave të derës, hekurudha e nënshkrimit dhe hekurudha e poshtme. Vendi i vidhos është i lehtë për t'u liruar. Varëse harduerike në ekranin e krevatit dhe murin e kornizës duhet t'i kushtojnë vëmendje të veçantë ose të përdorin drurin në vend të përforcimit. Në ditët e sotme, katrorët prej druri janë struktura të përmbysura 45 gradë. Kostot materiale Sipas të njëjtave kërkesa për kërkesat e përdorimit, përpiquni të përdorni materiale me kosto të ulët. Në të njëjtën kohë, kushtojini vëmendje përdorimit të pjesëve të vogla të materialeve ndërsa përdorni materiale të mëdha petë për të përmirësuar plotësisht shkallën e përdorimit të pllakës. Numri i mobiljeve të dhomës është përgjithësisht i madh. Mundohuni ta përdorni kompjuterin në mënyrë të arsyeshme sa më shumë që të jetë e mundur. Pjesa e madhe e materialit dhe pjesët e vogla përdoren për përdorim të plotë për të ulur koston e materialit. Struktura të ndryshme duhet t'i kushtojnë vëmendje krahasimit të kostove materiale. Mobilje banketi hoteli, karrige banketi hoteli, karrige banketi, mobilje banketi Prodhimi i efektivitetit të lartë Në rastin e kostos së të njëjtit material, ai material është i lehtë për t'u përpunuar dhe ai proces mund të kursejë koston e procesit dhe të përmirësojë efikasitetin. Sidomos në proceset e bluarjes vertikale, hekurosjes dhe gdhendjes, ai material është i lehtë për t'u përpunuar dhe prerë, i lehtë për t'u lëmuar dhe i pastër. Transporti Kati i hotelit është përgjithësisht i lartë dhe pesha e mobiljeve është e lehtë për transport të lehtë. Në veçanti, ka disa shtretër të bashkuar dhe disa tavolina të zgjatura shkrimi. Ashensori nuk mund të transportohet. Ashensori i mallrave në përgjithësi prishet gjatë instalimit të mobiljeve. Si ta transportoni atë në mënyrë të sigurt, nevojitet një konsideratë e veçantë nga pesha dhe struktura e materialit. Paraqitja e sigurisë Në përgjithësi, hotelet nuk kanë një rregullim të qartë të pa formaldehidit, por ka kërkesa për parandalimin e zjarrit të mobiljeve për të përdorur pllaka rezistente ndaj zjarrit, bojë kundër djegies, pëlhura rezistente ndaj flakës, etj. nën lejen e hotelit. Nga hotelet e nivelit të lartë kërkohet madje të bëjnë mobilje prej druri. Faktorët e mësipërm duhet të merren parasysh në mënyrë gjithëpërfshirëse të ndërthurjes në aplikime praktike. Funksioni i mobiljeve hoteliere kërkon marrëdhënie ndërvepruese me strukturën e arsyeshme të materialit dhe rregullimin e procesit të punëtorisë së kompanive të mobiljeve hoteliere. Hoteli kërkon që ai të mund të prodhojë në mënyrë efikase dhe të reduktojë kostot. Procesi profesional i përpunimit dhe pajisjet e përpunimit mund të përdoren për të bërë prodhimin e mobiljeve në përputhje me kërkesat e komoditetit të orientuara drejt hoteleve të nivelit të lartë. Kërkim popullor:, mobilje për banket hoteli, karrige banketi hoteli
Ju duhet t'i kushtoni më shumë vëmendje këtyre çështjeve të personalizimit të mobiljeve të banketeve të hoteleve
Ju duhet t'i kushtoni më shumë vëmendje këtyre çështjeve të personalizimit të mobiljeve të banketeve të hoteleve
Ju duhet t'i kushtoni më shumë vëmendje këtyre çështjeve të personalizimit të mobiljeve të banketeve në hotel Ka shumë vëmendje për personalizimin e mobiljeve të banketit në hotel. Nëse nuk zgjidhni në ditët e para, do të ketë shumë telashe në funksionimin e ardhshëm të hotelit. Askush nuk e ka problem problemin. Prandaj, kur zgjidhni një prodhues me porosi mobiljesh për banket hoteli, duhet të bëni një punë të mirë hetimi 1. Koha e përgjigjes pas shitjes dhe shitjes Prodhuesit e mobiljeve të banketeve të hoteleve do të marrin pjesë në çdo proces në fillim të projektit. Nga dizajni i stilit, formulimi i planit, vendosja e projektit, prodhimi dhe instalimi dhe proceset e tjera, ato do të tërheqin përvojën e prodhimit dhe nivelin e shërbimit të një prodhuesi, dhe ju mund të dini nëse përzgjedhja është e saktë. 2. Plani i projektimit të hotelitë Pasi kompania e projektimit të përcaktojë planin e projektimit, është e nevojshme të instaloni procesin për të përcaktuar stilin dhe stilin e mobiljeve. Gjatë kësaj periudhe, sigurohuni që të konfirmoni diagramin e prodhimit, grafikun e efekteve të secilit produkt, nëse përputhet me stilin e dekorimit dhe stilin e hotelit. Prodhimi i mobiljeve nuk mund të ndryshohet. 3. Kushtoji vëmendje përdorimi i mobiljeve Roli kryesor i mobiljeve të banketeve të hoteleve është disponueshmëria dhe zbukurimi. Megjithatë, kompania e projektimit projektoi shumë produkte që nuk mund të përdoreshin pa ditur strukturën e mobiljeve. Ata nuk duhet të jenë të gatshëm të tregojnë personalitetin e tyre në një mënyrë dhe t'i kushtojnë vëmendje racionalitetit dhe prakticitetit. 4. Lëreni bosh për bukurinë për të shmangur mbeturinat Disa njerëz janë mësuar ta vendosin vendin plot me qenie, dhe disa stilistë do të lënë shumë hapësirë ​​për njerëzit që të imagjinojnë. Shumë vende të panevojshme mund të mbushen pa mobilje. Mobiljet e hotelit duhet të përshtaten me kushtet lokale, ashtu siç duhet, kushtojini vëmendje për të shmangur mbeturinat e panevojshme. 5. Koha e dorëzimit Është shumë e rëndësishme të konfirmoni kohën e dorëzimit paraprakisht, sepse shumica e mobiljeve të hotelit janë të gdhendura me dorë, dhe pajisjet teke janë të personalizuara. Kompleksiteti i të gjitha produkteve është shumë më i lartë se mobiljet e zyrës. Koha konvencionale tipike e dorëzimit konfirmohet nga vizatimi deri në dorëzimin e prodhimit të porosisë. Pas 8 deri 10 javë të mallrave
Mobilje për banket hoteli - i vogël Kushtojini vëmendje për të krijuar efekte të ndryshme artistike_1
Mobilje për banket hoteli - i vogël Kushtojini vëmendje për të krijuar efekte të ndryshme artistike_1
Mobilje për banket hoteli - kushtojini vëmendje të vogël për të krijuar efekte të ndryshme artistike Llojet e zejeve me karakteristika lokale të dizajnit të hotelit janë shumë të pasura. Roli i arredimit në brendësi nuk mund të injorohet. Shkalla, ngjyra, stili dhe vendndodhja e tij duhet t'i binden konceptit të dizajnit të brendshëm dhe t'i shërbejnë krijimit të atmosferës, në mënyrë që arkitektura dhe veprat e artit të plotësojnë njëra-tjetrën në vend që secila të ecë dhe të kompensojë njëra-tjetrën. Brendësia e hotelit është art i pastër ose vepra arti praktike. Për sa kohë është i mobiluar, faktorët e formës, ngjyrës dhe teksturës së tij janë të lidhur me shumë faktorë në hapësirën përreth. Forma dhe hapësira kufizohen dhe pasqyrohen me njëra-tjetrën, duke krijuar karakteristikat rajonale të hapësirës së përgjithshme. Çdo vepër arti e arredimit jo vetëm që duhet të tregojë temën e vet, por edhe të koordinohet me ambientin e hapësirës. Vetëm në këtë mënyrë ai mund të pasqyrojë bukurinë dekorative të karakteristikave të ndryshme të hapësirës, ​​të formojë një atmosferë unike mjedisore dhe të japë konotacione të thella kulturore. Madhësia e palosjeve të brendshme duhet të jetë një marrëdhënie e mirë proporcionale me shkallën e mobiljeve të hapësirës së brendshme. Agjenti i brendshëm është shumë i madh, duke e bërë shpesh hapësirën të duket e vogël dhe e mbushur me njerëz, duke prodhuar një ndjenjë depresioni dhe mërzie. Shumë i vogël mund ta bëjë hapësirën shumë të zbrazët. Marrëdhënia midis përbërësve të ambienteve të brendshme reflekton karakteristikat themelore të dizajnit të brendshëm. Prandaj, dizajni i çdo orendi si një pjesë e unifikuar ose e përgjithshme e dhomës nuk konsiderohet pa marrë parasysh ndërveprimin e ngjyrave, ndriçimit, linjave, formave, modeleve, teksturës ose hapësirës në përbërje. Thelbi Një nga këta elementë të përbërjes do të luajë një rol të caktuar në efektin e përgjithshëm dhe do të formojë një bukuri kompozimi. Prandaj, vëmendja e vogël do të krijojë efekte të ndryshme artistike. Dizajni dhe përdorimi i mobiljeve të banketit të hotelit mund ta bëjë hapësirën e hotelit të lulëzojë me ngjyra. Dizajneri nuk do të lejojë një detaj të vogël, sepse mund të krijojë një theks të ri.
Mobilje për banket hoteli - si të blini mobilje për restorant hoteli? -Cor Company Dynamic -Banket hoteli
Mobilje për banket hoteli - si të blini mobilje për restorant hoteli? -Cor Company Dynamic -Banket hoteli
Mobilje për banket hoteli - si të blini mobilje për restorant hoteli? Mobiljet e hotelit dhe restorantit mund të ndahen në seri të ndryshme sipas stilit të dekorimit dhe pozicionimit të restorantit: 1. Mobilje restorantesh luksoze, të përdorura kryesisht në hotele me yje dhe klube luksoze. Është kryesisht një klasë luksoze dhe atmosferike, duke nxjerrë në pah luksin dhe fisnikërinë e gdhendjes së mobiljeve të restoranteve; 2. Mobiljet e restoranteve të hoteleve butik të nivelit të mesëm përdoren kryesisht për hotele të ndryshme biznesi dhe hotele urbane ekspres. Ai fokusohet në dhomat private të hoteleve me dru të ngurtë me cilësi të ulët. Ai thekson kryesisht strukturën e kokrrave të drurit, cilësinë e lartë, çmimin mesatar, konotacionin e ulët dhe konotativ; 3. Përdorni përgjithësisht mobilje të thjeshta restoranti, kryesisht duke theksuar ekonominë dhe praktike, mund të përdoren kryesisht me kosto dhe cilësi. Fokusi është në çmimin e të përballueshme. Blerja e mobiljeve të hoteleve dhe restoranteve bazohet kryesisht në pozicionimin e ndryshëm të operatorit për të dhënë zgjidhjen e përgjithshme të prokurimit. Guangdong Co., Ltd. ka grumbulluar përvojë të pasur në personalizimin e mobiljeve të restoranteve për të prezantuar parimet e blerjes së mobiljeve të restoranteve të hotelit. Për problemet dhe masat paraprake të blerjes së mobiljeve të restorantit të hotelit: 1. Inspektimi i fabrikës: Pas përcaktimit të stilit të dekorimit dhe buxhetit, duhet të gjejmë një prodhues të mobiljeve të restorantit, në mënyrë që ndërmjetësit të fitojnë diferencën dhe ta kuptojnë atë në vend. Mund të shihet se fuqia e prodhimit të një fabrike. 2. Cilësia e produktit me përvojë në vend: Ai përfshin kryesisht thellësinë e tavolinës së ngrënies së hotelit, lartësinë e tavolinës së ngrënies së hotelit dhe parmakut të karriges, dhe butësinë dhe qëndrueshmërinë e mobiljeve të restorantit. Kur blini mobilje për restorant, së pari mund të uleni dhe të shihni. Provoni komoditetin e të gjithë trupit kur jeni në ndenjëse. Nëse butësia e tavolinës së ngrënies, karriges dhe karrigeve dhe shpinës së shpinës janë të rehatshme. Forcë. 3. Kontrolloni me kujdes detajet e restorantit: detajet e mobiljeve janë shumë të rëndësishme. Nga detajet e strukturës së mobiljeve, mund të përqendroheni në nyjet si tendon dhe vidhat. Ju mund ta njihni me detaje qëndrueshmërinë e mobiljeve. Rekomandohet që të provoni t'i hidhni një sy vetë kur e blini dhe të tundni pak trupin tuaj për të përjetuar detajet cilësore të mobiljeve të restorantit.
Hotele - Cilat janë stilet e mobiljeve moderne të hoteleve - stile të ndryshme të mobiljeve moderne të hoteleve
Hotele - Cilat janë stilet e mobiljeve moderne të hoteleve - stile të ndryshme të mobiljeve moderne të hoteleve
Cilat janë stilet e mobiljeve moderne të hoteleve? Prezantohen stile të ndryshme të mobiljeve moderne të hoteleve Mobilja e hotelit në stilin pastoral është e rrumbullakët. Një ëndërr baritore dhe stil baritor është një peizazh i vogël që përdor materiale natyrore për të imituar mjedisin natyror, në mënyrë që të formësojë stilin fushor të hapësirës së dhomës së ndenjes. Mobiljet e brendshme dhe varëse janë gjithashtu një mjet i rëndësishëm për të krijuar stilin e dekorimit të dhomës. Për shembull, dollapët e bërë nga Bai Song dhe duke ruajtur natyrën e tyre natyrale, divani, karriget, tapetet prej kashte, dyshekët prej kashte, tavolinat prej druri, perdet me stampa blu dhe maskat e krevatit, etj. Tekstura natyrale ishte shumë e impresionuar. Nëse në murin me pluhur të bardhë varen dekorime të ndryshme të bëra me bar, dru, bambu, letër, hekur dhe materiale të tjera, shtohet atmosfera rurale e dhomës së ndenjes. Mobiljet hoteliere të stilit perëndimor janë mobilje të thjeshta, të ndritshme, të shpejta dhe praktike. Karakteristikat kryesore janë të thjeshta dhe të thjeshta. Mobiljet e banketeve të hoteleve i kushtojnë rëndësi efikasitetit të përdorimit të ambienteve të brendshme, duke theksuar se shtrirja e ambienteve të brendshme duhet të kryhet në përputhje me parimin e dallimit funksional. Mobiljet, planimetria dhe hapësira bashkëpunojnë ngushtë dhe mbrojnë tepricat e braktisura, të lodhshme dhe të lodhshme. Dekorimi shtesë e bën paraqitjen e brendshme më koncize, të ndritshme, të përshtatshme dhe praktike. Korbusier, mjeshtri i shkollave moderne, tha:; Muret e dhomave të gjumit dhe të dhomave tuaja të ngrënies duhet të jenë të lëmuara dhe pajisjet vendosen në mur për të zëvendësuar shumë mobilje. ; Kjo jo vetëm që kursen hapësirë ​​dhe materiale, por gjithashtu e bën strukturën e brendshme freskuese, të rregullt, plot kuptim të kohës dhe bukurinë e përgjithshme, që pasqyron ndjekjen e fraksioneve moderne; më pak është më shumë; Mobiljet e hotelit në stilin tradicional, tifozët ndarës të ëndrrave kineze të lashta dhe antike, kapuç, ekran, perde janë të domosdoshme në teknikat e dekorimit. Boshti i simetrisë pothuajse bëhet një formulë fikse e domosdoshme në paraqitjen e dhomës së ndenjes. Përveç kësaj, pasqyra e shisheve që simbolizon pasqyrën e mbarë dhe të mbarë të shisheve përbën një stil të përsosur tradicional të dekorimit të dhomës së ndenjes. Karakterizohet nga shija e dyfishtë e solemnitetit dhe elegancës. Sidoqoftë, në dekorimin e brendshëm të hoteleve moderne, është e pamundur të imitohen plotësisht metodat tradicionale, por mund të kërkohet vetëm temperamenti elegant kinez në stil. Për shembull, faqosja e sallës vendos një karrige rrethi të ndritshme midis një grupi divanesh. Ky kombinim disponohet modeli dhe ngjyra për të koordinuar dhe unifikuar. Mund të ketë një qilim të thurur me dorë në tokë dhe disa piktura të peizazhit kinez dhe çifteli janë varur në mur. Vendosni pak Tang Sancai ose porcelan lulesh, mbillni disa bambu jeshile, disa rrotulla perde të bukura bambuje në dritare dhe ndarjet e hapësirës së brendshme përdorin ventilator dyshemeje ose ekrane të shkëlqyera. Stili i mobiljeve të hotelit në stilin japonez është i thjeshtë dhe elegant, por duhet të përshtatet me zakonet e jetesës së pronarit. Përdorni formatin e cekët me ujë të pastër, ndriçimin e kornizave prej druri, dyshemenë në dysheme; tatami; vendosni disa jastëkë dhe tavolina të shkurtra japoneze, përdorni letër për të shtyrë dritaret dhe dyert tërheqëse, kompozime të stilit japonez të vizatuar me dorë, kompozime të stilit japonez Mallra llak, tasa druri, porcelani, etj. Mobiljet klasike të hotelit perëndimor janë një bukuri klasike e mrekullueshme dhe elegante. Ajo karakterizohet nga e mrekullueshme dhe elegante. Nëse është e pamundur të shpenzosh shuma të mëdha parash, duhet të mësosh frymën e saj dhe të arrish; Zoti; Për shembull, në të kaluarën, grupet e mobiljeve me një pjesë të tipit këmbë të përkulura tani duket se janë të vjetruara. Megjithatë, nëse këto mobilje të vjetra lyhen sërish, si p.sh. lyer me ngjyrë të bardhë, dhe vizatoni vija të arta në këmbë, efekti do të jetë krejtësisht i ndryshëm. Linja e derës, dritares dhe pasqyrës gjithashtu mund të lyhet me ngjyrë të bardhë. E bardhë elegante, por jo e mrekullueshme, kështu që mund të përdorni letër-muri të printuar, tapet, perde dhe maska ​​krevatesh. Modeli është më i miri për të pasur një shije klasike dhe duhet t'i kushtoni vëmendje jehonës midis disa modeleve dhe ngjyrës. Stili modern i detit, komode dhe kompakte, hapësirë ​​harmonike, dekorimi i dhomës së ndenjes së seafit është sa ekonomik aq edhe komod dhe i bukur dhe plotëson kërkesat e jetës moderne. Për shembull, dizajnet e banimit janë të qëndrueshme, kushtojini vëmendje hapësirës së aktivitetit publik. Mobiljet i kushtojnë vëmendje koordinimit dhe prakticitetit të përgjithshëm. Hapësira e modës e printimit blu të stilit vendas manifestohet kryesisht në respektimin e zakoneve tradicionale të njerëzve, zakoneve dhe zakoneve, si dhe në ruajtjen e karakteristikave popullore. Për shembull: perdet dhe masat e krevatit janë bërë me leckë të printuar blu popullore. Disa qift ose varëse rrobash dhe shishe janë varur në murin me pluhur të bardhë dhe disa enë me lule dhe qeramikë janë vendosur në mobilje. Një shembull tjetër janë pirunët e peshkut, rrjetat e peshkut dhe lopatat e varura në mur, duke i bërë njerëzit të ndihen sikur janë në shtëpinë e një peshkatari. Në këtë mënyrë, peizazhi i dhomës është plot ngjyra dhe interesant. Mobilje për banket hoteli, karrige banketi hoteli, karrige banketi, mbështetje për mobilje hoteli, mobilje banketi
Si të hiqni mobiliet është lyer - si të hiqni njollat ​​e mobiljeve
Si të hiqni mobiliet është lyer - si të hiqni njollat ​​e mobiljeve
Si t'i heqim mobiljet? 1. Motivet e bardhë të laksë Shumë mobilje të stilit të thjeshtë përdorin dru të bardhë të llakuar në pikturë, ose përdorin drejtpërdrejt lafshën e butë për të theksuar ngjyrën, por kjo ngjyrë e jashtme njolloset lehtësisht. Kjo ka shumë të ngjarë të njolloset në ngjyrën e disa librave. Në fakt, nëse doni ta zgjidhni këtë problem, ideja më miqësore me mjedisin është të përdorni një leckë të butë të lagur për të zhytur një ujë të caktuar bananeje. Pasi ngjyra të jetë e ndotur dhe e pastër, ju e dini se pas pastrimit, Gjurmët gjithashtu mund ta bëjnë sensin e përgjithshëm pamor më të ri. Filigram: Mobiljet nuk i fshijnë në kohë për shkak të ujit që pikon. Pas një periudhe kohe, uji depërton në hendekun e filmit të bojës dhe grumbullohet, në mënyrë që filmi i bojës të ketë një filigran. Në këtë rast, mjafton të mbuloni një leckë të pastër të lagur në shenjat e filigranit dhe më pas hekurosni me kujdes leckën e lagur me hekur, në mënyrë që uji i grumbulluar në filigranë të zihet me avull. Metoda e riparimit të shenjave të djegies së filmit të bojës: Nëse filmi i bojës së mobiljeve digjet nga bishti i cigares, hiri ose nuk fiket, duke lënë shenja të djegura pa djegur drurin poshtë shtresës së bojës së koksit, mund të përdorni një pjesë të vogël vijash të holla për të mbështjellë një koka e shkopinjve me kokë. , Fshini butësisht shenjat e djegies, më pas aplikoni një shtresë me shenja të fokusit të lëngshëm dylli për ta hequr atë. Së dyti, difë Në jetë, divani është mobilia më serioze që ndotet nga ngjyra, sepse shumë familje blejnë divan pëlhure, por rrobat që thurin mëndafsh në trup shpesh shkaktojnë lyerje, sidomos pas qëndrimit të gjatë ulur. Khan, pasi shikoi serialin për një kohë, bëri që një divan të linte një gjurmë prapanicë. Më pas, fokusi i problemit është se si ta pastroni këtë divan. Për shkak se kompletet e divaneve të divaneve të ndryshme shpesh janë të ndryshme, nëse dëshironi ta personalizoni, do të jetë më e mundimshme. Natyrisht, përveç divanit prej pëlhure, një mall i kërkuar është edhe materiali prej lëkure, i cili e ka problemin e ngjyrosjes në dobësinë e përditshme. Është më e mundimshme për ta zgjidhur atë. Dizajni i lëkurës nuk ka një divan që mund të qërohet sipas dëshirës. Mënyra më e lehtë për ta zgjidhur është të blini disa specializues lëkure nga interneti dhe më pas përdorni një peshqir të pastër për ta zhytur mbi të, fshijeni në sipërfaqe derisa blloku i ngjyrave të bëhet i pastër. Prandaj, në procesin e pastrimit, mund të shtoni disa agjentë pastrimi të tretshëm përmes detergjentit të pastrimit të divaneve prej pëlhure për të arritur një efekt të shkëlqyer pastrimi. Ngjyrosja divergjente dhe u bë e paqartë, duke lënë një shenjë të thjeshtë në kostumin e divanit, e cila është padyshim e padurueshme për çrregullimin obsesiv-kompulsiv. Së treti, mobilje druri të fortë Para së gjithash, mobiljet prej druri të ngurtë të pastër nuk mund të zhyten në shumë ujë, përndryshe mund të shkaktojnë një ndikim të caktuar cilësor. Së dyti, nuk është e nevojshme të përdoren shumë lëndë kimike, të cilat do të dëmtojnë strukturën prej druri, dhe në jetë heqja e ngjyrave të mobiljeve prej druri të ngurtë është shumë e vështirë. Nëse lloji i shtëpisë me ndotjen më të rëndë, është për shkak të disa mobiljeve origjinale të drurit të ngurtë, sepse në krahasim me shtresën e llakut në krahasim me pamjen, pasi ndoten nga ngjyra Gjurmët, por ngjyra e modelit të drurit të fortë është më e pakëndshme. . Direkt, është kryesisht parandalimi i pari. Lëndët e para me ngjyra në të janë përgjithësisht disa letra të kuqe në dasmën kineze. Printimi dhe ngjyrosja si pëlhura e kuqe është më e zakonshme në dyert e drurit të ngurtë, dhe mbulesat e kuqe të ngrënies janë gjithashtu të lehta për t'u ngjyrosur pigmentin në tavolinë pasi të hasni në supë. 1. Trajtimi i gërvishtjeve të mobiljeve Nëse mobiljet janë gërvishtur aksidentalisht, por nuk e prekin drurin poshtë shtresës së bojës, mund të përdorni një leckë të butë për të zhytur pak zgjidhje dylli të shkrirë dhe ta aplikoni atë në dëmtimin e filmit të bojës për të mbuluar plagët. Pasi dylli të jetë ngurtësuar, aplikojeni përsëri, në mënyrë që nëse e aplikoni në mënyrë të përsëritur disa herë, të mund të mbuloni plagët e membranës. 2. Përveç njollave të vajit në mobilje prej druri Çaji i mbetur është një pastrues i shkëlqyer. Pasi ta aplikoni, spërkatni një sasi të vogël miell misri për provë dhe në fund fshijeni miellin e misrit. Mielli i misrit mund të thithë të gjithë papastërtinë e përthithur në sipërfaqen e mobiljeve, duke e bërë sipërfaqen e bojës të lëmuar dhe të ndritshme. 3. Trajtim i të verdhë Bojë e bardhë në sipërfaqen e mobiljeve do të ndryshojë ngjyrën për një kohë të gjatë. Mund të përdorni një leckë dhe të zhytni pastën e dhëmbëve për ta provuar. Kujdes të mos jesh shumë i fortë. Ju gjithashtu mund t'i trazoni dy të verdhat e vezëve dhe ta aplikoni me një furçë të butë në vendin e verdhë. Vetëm pastër. 4. Bojë mbi bojë në mobilje prej druri Mund të shtoni dy uthull të bardhë në një pjesë të ujit, të fshini bojën e mobiljeve prej druri me një sfungjer me një lëng të përzier dhe më pas ta lani dhe ta thani.
Karriget më të mira të hotelit për para
Karriget më të mira të hotelit për para
Këto karrige janë prej fibër karboni dhe me detaje profesionale. Ato janë krijuar për të dhënë një cilësi të lartë rehati dhe mbështetje kur qëndroni në këmbë për periudha të gjata. Karrige të tilla janë përdorur si një zgjidhje me kosto efektive për drejtuesit e korporatës gjatë kurseve të trajnimit ose si pjesë e një dhome takimesh të korporatës. Karriget mund të përdoren në skenarë të ndryshëm: takime, konferenca, takime biznesi, etj. Disa kompani marrin disa pjesë nga furnitorët dhe i përdorin ato në zyrat e tyre ose dhomat e konferencave ndërsa marrin pjesë në takimet e klientëve. Kompani të tjera blejnë të gjithë linjën standarde të produkteve të industrisë të prodhuar nga prodhuesi i cili shpesh është i bazuar në një vend tjetër (Kinë). Kompania është e lumtur të kursejë para për kostot e saj të shtrenjta operative, por merr më pak se sa pritej kthim nga investimi nga kjo blerje pasi rrit vetëm inventarin e produkteve të ngjashme rreth tyre Ky seksion ka të bëjë me karriget e hoteleve luksoze. Një karrige e mirë duhet të jetë e qëndrueshme dhe e rehatshme. Ai jo vetëm që duhet të duket elegant, por gjithashtu duhet të jetë ergonomik, i fortë dhe i lehtë. Ne përdorim karriget çdo ditë në zyrat tona, në mënyrë që të dimë se për çfarë janë të mira. Një karrige hoteli luksoz do t'i bëjë shumë mirë, kështu që pse të mos i shfaqni ato aftësi? Për këtë seksion, ne kemi përfshirë disa nga modelet më të mira atje. Ne ju kemi ofruar edhe disa ide për karriget tuaja luksoze të hotelit që nuk kushtojnë një pasuri ose që kërkojnë shumë punë nga ana juaj! Nëse mendoni se mund të bëni diçka të ngjashme vetë, atëherë shkoni për të! Nuk ka nevojë të rishpikësh timonin! Edhe pse tregu i karrigeve është i ngopur me më shumë se dhjetë mijë vende, ka ende shumë njerëz që preferojnë të ulen në një karrige të rehatshme dhe me stil. Arsyeja është se mbështetësja dhe sedilja mund të kenë rëndësi në imazhin e tyre për veten. Kur blini një mobilje hoteli luksoz, po blini një imazh të nivelit të lartë të sofistikimit dhe elegancës. Do të thotë gjithashtu se keni shpenzuar para për të, ndaj zgjidhni një karrige që i përshtatet stilit dhe personalitetit tuaj. Përdorni karriget si një element të vetë-shprehjes, jo vetëm si mobilje për t'u ulur. Nuk ka asnjë standard të caktuar për cilësinë kur bëhet fjalë për karriget e markave luksoze - stilistë të ndryshëm do të përdorin materiale, ngjyra apo edhe materiale të ndryshme si çeliku ose druri në dizajnin e tyre. Karriget e hoteleve luksoze janë pozicione ulur për klientët në hotel. Ato janë krijuar për t'u siguruar që mund të jenë të rehatshme dhe në të njëjtën kohë efikase në të gjitha situatat. Karriget janë projektuar për të ofruar rehati për lloje të ndryshme trupash. Ato gjithashtu kanë veçori si qepjet, dimensionet e sediljeve dhe dizajni ergonomik që i bën të përshtatshme për të gjitha moshat. Paga mesatare e një hoteli luksoz është 24,000 dollarë, por ka disa modele që kanë një çmim më të lartë, si karriget e nivelit të lartë. Por në këtë artikull do të fokusohemi në karriget e nivelit të mesëm dhe buxhetit. Karriget që kushtojnë rreth 500-600 dollarë mund të gjenden në shumë hotele luksoze. Ato janë dizajnuar me stil specifik në mendje, ndaj duhet të duken të shkëlqyera dhe të përmbushin të gjitha pritjet e klientëve. Por ju nuk duhet të shpenzoni një pasuri për të marrë një nga këto karrige. Ju mund të merrni një të tillë për 100 dollarë! E ardhmja e karrigeve të hoteleve luksoze është mjaft e qartë. Hotelet luksoze janë atraksioni më i madh turistik në botë dhe ata duhet të konkurrojnë me atraksione të tjera për të tërhequr klientët. Ka shumë parime që mund të ndjekim gjatë projektimit dhe ndërtimit të karrigeve luksoze të hoteleve. “Karriget në hotel janë prej materialeve më të mira dhe janë përzgjedhur me kujdes nga dizajnerët e hotelit për tërheqjen e tyre estetike. Prandaj ato janë elegante, luksoze, ekskluzive dhe shumë të shtrenjta. Punonjësi mesatar shpenzon rreth një orë në ditë në tavolinën e tyre. Kjo lë pak kohë për gjëra që janë më tërheqëse dhe vendimtare. Një holl hoteli është një vend i mrekullueshëm për të kaluar minutat e para të ditës suaj, por është gjithashtu një pasuri e paluajtshme kryesore për dikë që thjesht kërkon të kryejë disa punë. Dhe, nëse jeni pjesë e një hoteli luksoz, ka shumë pajisje shtesë për t'ju mbajtur të argëtuar gjatë qëndrimit tuaj.
Karriget më të mira të hotelit për para
Karriget më të mira të hotelit për para
Këto karrige janë prej fibër karboni dhe me detaje profesionale. Ato janë krijuar për të dhënë një cilësi të lartë rehati dhe mbështetje kur qëndroni në këmbë për periudha të gjata. Karrige të tilla janë përdorur si një zgjidhje me kosto efektive për drejtuesit e korporatës gjatë kurseve të trajnimit ose si pjesë e një dhome takimesh të korporatës. Karriget mund të përdoren në skenarë të ndryshëm: takime, konferenca, takime biznesi, etj. Disa kompani marrin disa pjesë nga furnitorët dhe i përdorin ato në zyrat e tyre ose dhomat e konferencave ndërsa marrin pjesë në takimet e klientëve. Kompani të tjera blejnë të gjithë linjën standarde të produkteve të industrisë të prodhuar nga prodhuesi i cili shpesh është i bazuar në një vend tjetër (Kinë). Kompania është e lumtur të kursejë para për kostot e saj të shtrenjta operative, por merr më pak se sa pritej kthim nga investimi nga kjo blerje pasi rrit vetëm inventarin e produkteve të ngjashme rreth tyre Ky seksion ka të bëjë me karriget e hoteleve luksoze. Një karrige e mirë duhet të jetë e qëndrueshme dhe e rehatshme. Ai jo vetëm që duhet të duket elegant, por gjithashtu duhet të jetë ergonomik, i fortë dhe i lehtë. Ne përdorim karriget çdo ditë në zyrat tona, në mënyrë që të dimë se për çfarë janë të mira. Një karrige hoteli luksoz do t'i bëjë shumë mirë, kështu që pse të mos i shfaqni ato aftësi? Për këtë seksion, ne kemi përfshirë disa nga modelet më të mira atje. Ne ju kemi ofruar edhe disa ide për karriget tuaja luksoze të hotelit që nuk kushtojnë një pasuri ose që kërkojnë shumë punë nga ana juaj! Nëse mendoni se mund të bëni diçka të ngjashme vetë, atëherë shkoni për të! Nuk ka nevojë të rishpikësh timonin! Edhe pse tregu i karrigeve është i ngopur me më shumë se dhjetë mijë vende, ka ende shumë njerëz që preferojnë të ulen në një karrige të rehatshme dhe me stil. Arsyeja është se mbështetësja dhe sedilja mund të kenë rëndësi në imazhin e tyre për veten. Kur blini një mobilje hoteli luksoz, po blini një imazh të nivelit të lartë të sofistikimit dhe elegancës. Do të thotë gjithashtu se keni shpenzuar para për të, ndaj zgjidhni një karrige që i përshtatet stilit dhe personalitetit tuaj. Përdorni karriget si një element të vetë-shprehjes, jo vetëm si mobilje për t'u ulur. Nuk ka asnjë standard të caktuar për cilësinë kur bëhet fjalë për karriget e markave luksoze - stilistë të ndryshëm do të përdorin materiale, ngjyra apo edhe materiale të ndryshme si çeliku ose druri në dizajnin e tyre. Karriget e hoteleve luksoze janë pozicione ulur për klientët në hotel. Ato janë krijuar për t'u siguruar që mund të jenë të rehatshme dhe në të njëjtën kohë efikase në të gjitha situatat. Karriget janë projektuar për të ofruar rehati për lloje të ndryshme trupash. Ato gjithashtu kanë veçori si qepjet, dimensionet e sediljeve dhe dizajni ergonomik që i bën të përshtatshme për të gjitha moshat. Paga mesatare e një hoteli luksoz është 24,000 dollarë, por ka disa modele që kanë një çmim më të lartë, si karriget e nivelit të lartë. Por në këtë artikull do të fokusohemi në karriget e nivelit të mesëm dhe buxhetit. Karriget që kushtojnë rreth 500-600 dollarë mund të gjenden në shumë hotele luksoze. Ato janë dizajnuar me stil specifik në mendje, ndaj duhet të duken të shkëlqyera dhe të përmbushin të gjitha pritjet e klientëve. Por ju nuk duhet të shpenzoni një pasuri për të marrë një nga këto karrige. Ju mund të merrni një të tillë për 100 dollarë! E ardhmja e karrigeve të hoteleve luksoze është mjaft e qartë. Hotelet luksoze janë atraksioni më i madh turistik në botë dhe ata duhet të konkurrojnë me atraksione të tjera për të tërhequr klientët. Ka shumë parime që mund të ndjekim gjatë projektimit dhe ndërtimit të karrigeve luksoze të hoteleve. “Karriget në hotel janë prej materialeve më të mira dhe janë përzgjedhur me kujdes nga dizajnerët e hotelit për tërheqjen e tyre estetike. Prandaj ato janë elegante, luksoze, ekskluzive dhe shumë të shtrenjta. Punonjësi mesatar shpenzon rreth një orë në ditë në tavolinën e tyre. Kjo lë pak kohë për gjëra që janë më tërheqëse dhe vendimtare. Një holl hoteli është një vend i mrekullueshëm për të kaluar minutat e para të ditës suaj, por është gjithashtu një pasuri e paluajtshme kryesore për dikë që thjesht kërkon të kryejë disa punë. Dhe, nëse jeni pjesë e një hoteli luksoz, ka shumë pajisje shtesë për t'ju mbajtur të argëtuar gjatë qëndrimit tuaj.
Karriget më të mira të hotelit për para
Karriget më të mira të hotelit për para
Këto karrige janë prej fibër karboni dhe me detaje profesionale. Ato janë krijuar për të dhënë një cilësi të lartë rehati dhe mbështetje kur qëndroni në këmbë për periudha të gjata. Karrige të tilla janë përdorur si një zgjidhje me kosto efektive për drejtuesit e korporatës gjatë kurseve të trajnimit ose si pjesë e një dhome takimesh të korporatës. Karriget mund të përdoren në skenarë të ndryshëm: takime, konferenca, takime biznesi, etj. Disa kompani marrin disa pjesë nga furnitorët dhe i përdorin ato në zyrat e tyre ose dhomat e konferencave ndërsa marrin pjesë në takimet e klientëve. Kompani të tjera blejnë të gjithë linjën standarde të produkteve të industrisë të prodhuar nga prodhuesi i cili shpesh është i bazuar në një vend tjetër (Kinë). Kompania është e lumtur të kursejë para për kostot e saj të shtrenjta operative, por merr më pak se sa pritej kthim nga investimi nga kjo blerje pasi rrit vetëm inventarin e produkteve të ngjashme rreth tyre Ky seksion ka të bëjë me karriget e hoteleve luksoze. Një karrige e mirë duhet të jetë e qëndrueshme dhe e rehatshme. Ai jo vetëm që duhet të duket elegant, por gjithashtu duhet të jetë ergonomik, i fortë dhe i lehtë. Ne përdorim karriget çdo ditë në zyrat tona, në mënyrë që të dimë se për çfarë janë të mira. Një karrige hoteli luksoz do t'i bëjë shumë mirë, kështu që pse të mos i shfaqni ato aftësi? Për këtë seksion, ne kemi përfshirë disa nga modelet më të mira atje. Ne ju kemi ofruar edhe disa ide për karriget tuaja luksoze të hotelit që nuk kushtojnë një pasuri ose që kërkojnë shumë punë nga ana juaj! Nëse mendoni se mund të bëni diçka të ngjashme vetë, atëherë shkoni për të! Nuk ka nevojë të rishpikësh timonin! Edhe pse tregu i karrigeve është i ngopur me më shumë se dhjetë mijë vende, ka ende shumë njerëz që preferojnë të ulen në një karrige të rehatshme dhe me stil. Arsyeja është se mbështetësja dhe sedilja mund të kenë rëndësi në imazhin e tyre për veten. Kur blini një mobilje hoteli luksoz, po blini një imazh të nivelit të lartë të sofistikimit dhe elegancës. Do të thotë gjithashtu se keni shpenzuar para për të, ndaj zgjidhni një karrige që i përshtatet stilit dhe personalitetit tuaj. Përdorni karriget si një element të vetë-shprehjes, jo vetëm si mobilje për t'u ulur. Nuk ka asnjë standard të caktuar për cilësinë kur bëhet fjalë për karriget e markave luksoze - stilistë të ndryshëm do të përdorin materiale, ngjyra apo edhe materiale të ndryshme si çeliku ose druri në dizajnin e tyre. Karriget e hoteleve luksoze janë pozicione ulur për klientët në hotel. Ato janë krijuar për t'u siguruar që mund të jenë të rehatshme dhe në të njëjtën kohë efikase në të gjitha situatat. Karriget janë projektuar për të ofruar rehati për lloje të ndryshme trupash. Ato gjithashtu kanë veçori si qepjet, dimensionet e sediljeve dhe dizajni ergonomik që i bën të përshtatshme për të gjitha moshat. Paga mesatare e një hoteli luksoz është 24,000 dollarë, por ka disa modele që kanë një çmim më të lartë, si karriget e nivelit të lartë. Por në këtë artikull do të fokusohemi në karriget e nivelit të mesëm dhe buxhetit. Karriget që kushtojnë rreth 500-600 dollarë mund të gjenden në shumë hotele luksoze. Ato janë dizajnuar me stil specifik në mendje, ndaj duhet të duken të shkëlqyera dhe të përmbushin të gjitha pritjet e klientëve. Por ju nuk duhet të shpenzoni një pasuri për të marrë një nga këto karrige. Ju mund të merrni një të tillë për 100 dollarë! E ardhmja e karrigeve të hoteleve luksoze është mjaft e qartë. Hotelet luksoze janë atraksioni më i madh turistik në botë dhe ata duhet të konkurrojnë me atraksione të tjera për të tërhequr klientët. Ka shumë parime që mund të ndjekim gjatë projektimit dhe ndërtimit të karrigeve luksoze të hoteleve. “Karriget në hotel janë prej materialeve më të mira dhe janë përzgjedhur me kujdes nga dizajnerët e hotelit për tërheqjen e tyre estetike. Prandaj ato janë elegante, luksoze, ekskluzive dhe shumë të shtrenjta. Punonjësi mesatar shpenzon rreth një orë në ditë në tavolinën e tyre. Kjo lë pak kohë për gjëra që janë më tërheqëse dhe vendimtare. Një holl hoteli është një vend i mrekullueshëm për të kaluar minutat e para të ditës suaj, por është gjithashtu një pasuri e paluajtshme kryesore për dikë që thjesht kërkon të kryejë disa punë. Dhe, nëse jeni pjesë e një hoteli luksoz, ka shumë pajisje shtesë për t'ju mbajtur të argëtuar gjatë qëndrimit tuaj.
nuk ka të dhëna
Si një nga prodhuesit kryesorë në botë të mobiljeve metalike prej druri, Yumeya është e përkushtuar në kërkimin e kokrrave të drurit metalik. Ka tre avantazhe të kokrrës së drurit metalik të Yumeya, "Pa nyje dhe pa boshllëk", "E qartë", "E qëndrueshme". Për të marrë një kontakt në një karrige metalike, Yumeya lançoi karrigen e parë 3D në botë me grurë druri në 2018.
nuk ka të dhëna
CONTACT US

Email::  Info@youmeiya.net.

MP / Whatsapp:86 13534726803

Adresa: Industria Zhennan, Qyteti Heshan, Provinca Guangdong, Kinë

Video i Furniture i Yumeya

XML

E drejta e autorit © 2021 Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd | Harta e faqes
bisedë në internet
Hello, please leave your name and email here before chat online so that we won't miss your message and contact you smoothly.