Yumeya Furniture - Prodhuesi kryesor i karrigeve të ngrënies nga metali prej druri & Furnizues i përgjithshëm


5 arsyet më të mira pse duhet të përdorni karriget e banketit në hotel

Pse karriget e banketit të hotelit?

5 arsyet më të mira pse duhet të përdorni karriget e banketit në hotel 1

Ka disa arsye pse karriget e banketeve të hoteleve janë të njohura. Së pari, ato janë më të qëndrueshme dhe jo aq të ngurtë sa disa nga pjesët e tjera plastike të materialit të tyre. Në fakt, ka shumë më tepër opsione sesa mund të mendoni. Pra, këtu janë disa arsye pse karriget e banketeve të hoteleve janë të njohura. Ato janë të lehta dhe lehtësisht të transportueshme. Dhe, për shkak se janë fleksibël, mund të vendosen në çdo vend ku duhet të shkoni. Gjithashtu, për shkak se ato janë të lehta për t'u përdorur, ato janë shumë të qëndrueshme dhe të lehta për t'u përdorur. Dhe, për shkak se ato janë prej çeliku inox, ato janë me peshë të lehtë dhe me kosto efektive.

Askush nuk dëshiron të jetë në hotele, por ka të drejtë të kontrollojë se sa njerëz i përdorin ato. Ekzistojnë dy lloje të karrigeve të banketit të hotelit dhe çdo lloj karrige ka një numër butonash që lidhen me butonin në pjesën e pasme të karriges. Nëse dëshironi të kurseni para në udhëtimin tuaj, atëherë ekzistojnë dy lloje të karrigeve të banketit në hotel. Mund të blini një të lirë në restorant ose të blini online dhe të përdorni informacionin që keni për tavolinën, karriget dhe dekorimet për ta bërë atë të duket mirë.

Tabela ideale duhet të jetë në një dhomë të vogël ose të madhe. Për shembull, një tavolinë duhet të jetë në gjendje të trajtojë dy persona dhe një zyrë duhet të jetë në gjendje të trajtojë një person. Ky është lloji i mobiljeve që shumica e njerëzve përdorin në jetën e tyre të përditshme. Ata duhet të kenë mbushje të mjaftueshme për të mbuluar të gjithë trupin dhe jo vetëm që ta bëjnë më të lehtë lëvizjen, por edhe ta mbajnë atë të ngrohtë. Një karrige gjithashtu duhet të jetë e lehtë për t'u pastruar dhe pa pluhur. Duhet të jetë gjithashtu e lehtë për t'u pastruar nëse keni pak papastërti në duart tuaja.

Shumica e hoteleve janë shumë më komode se shtëpia juaj tipike. Ju mund të keni restorantin tuaj të preferuar në shtëpinë tuaj ose edhe vetëm një vend për të ngrënë në një tryezë. Mysafiri juaj mund të pushojë dhe të shijojë vaktin e tyre pa u kapur në pjesën e pasme të dhomës. Ka shumë lloje të ndryshme karrigesh nga të cilat mund të zgjidhni dhe ka shumë stile dhe forma të ndryshme nga të cilat mund të zgjidhni. Nëse dëshironi të krijoni një atmosferë me stil, atëherë sigurohuni që të zgjidhni llojin e duhur të karriges për nevojat tuaja.

5 arsyet më të mira pse duhet të përdorni karriget e banketit në hotel 2

Çfarë duhet të keni parasysh kur blini karrige banketi hoteli

Ka shumë lloje të karrigeve në treg dhe disa njerëz zgjedhin t'i blejnë ato pasi janë më të shtrenjta se të tjerët. Avantazhi kryesor i blerjes së karrigeve të banketit në hotel është se ato janë të lira dhe të lehta për t'u montuar. Nëse nuk e keni idenë se çfarë lloj karrigeje kërkoni, atëherë lexoni dhe mësoni rreth llojeve të ndryshme të karrigeve. Informacioni se si të zgjidhni karrigen e duhur mund të gjenden në këtë blog.

Një nga gjërat më të rëndësishme që duhet të keni parasysh kur blini karrige banketi hoteli është se ato janë të forta dhe do t'ju qëndrojnë për një kohë të gjatë. Shumica e njerëzve që blejnë karrige banketi hoteli i kanë bërë ato në ngjyra dhe dizajne të ndryshme. Kjo është për shkak se ato janë fleksibël dhe mund të rregullohen lehtësisht për t'iu përshtatur stilit tuaj. Kjo është për shkak se ato janë shumë të lehta dhe të lehta për t'u ruajtur. Kur blini karrige banketi hoteli, do të merrni cilësinë më të mirë me një çmim shumë të ulët. Do të merrni edhe një karrige elegante që nuk do të zërë shumë hapësirë ​​në dhomën tuaj të ndenjes.

Nëse jeni duke kërkuar për një karrige restoranti të lirë, atëherë shikoni informacionin në lidhje me produktin e tyre dhe krahasojeni atë me konkurrentin e tyre. Nëse nuk e keni idenë se çfarë po bëjnë, atëherë shikoni rishikimet dhe zbuloni nëse ato do të jenë zgjedhja juaj më e mirë. Ka shumë kompani që ofrojnë mobilje dhe aksesorë me cilësi të lartë që do të funksionojnë mirë për ju. Është e rëndësishme të zgjidhni kompaninë e duhur për nevojat tuaja.

Për shumë vite, nuk isha i sigurt se çfarë do të ndodhte me mobiljet e mia. Me globalizimin e planetit tonë, ne jemi bërë shumë të shqetësuar se si do ta përdorim teknologjinë tonë për t'u kthyer në një jetë normale. Për të parandaluar që kjo të ndodhë, ne kemi zhvilluar një aplikacion të quajtur 'lidhja e karrigeve të hotelit.

Gjeni karriget perfekte të banketit të hotelit për ju

Shumica e njerëzve në botë po martohen, por ka shumë mundësi të tjera në dispozicion. Ju mund të zgjidhni nga një sërë llojesh të ndryshme karrigesh dhe të zgjidhni atë që i përshtatet më mirë nevojave tuaja. Zgjidhni atë që i përshtatet më së miri nevojave tuaja dhe gjeni atë që i përshtatet më së miri nevojave tuaja. Është shumë e rëndësishme të siguroheni që karrigia që zgjidhni është prej materiali të qëndrueshëm dhe do të zgjasë një kohë të gjatë. Gjithashtu, sigurohuni që karrigia të jetë e fortë dhe nuk do të dëmtojë mobiljet tuaja.

Shumë njerëz mendojnë se gjetja e karrigeve perfekte të banketit të hotelit është njësoj si të blini, por në fakt është mjaft e lehtë. Thjesht duhet të dini se çfarë lloj mobiljesh kërkoni dhe sa kohë do t'ju duhet për të arritur atje. Ky udhëzues do t'ju ndihmojë të kuptoni se çfarë lloj mobiljesh keni nevojë dhe çfarë lloj tavoline do të jetë më e mira për ju. E mira e mobiljeve është se ato janë të thjeshta për t'u bërë dhe kanë një lartësi të rregullueshme, kështu që mund t'i vendosni lehtësisht në shtëpinë ose zyrën tuaj.

Ka shumë gjëra që mund të bëni për të ndihmuar në kërkimin tuaj për karriget perfekte të banketit të hotelit. Kam pasur kaq shumë njerëz që më kanë thënë se sa të rëndësishëm janë për mua dhe sa të rëndësishëm janë për mua. Një nga gjërat më të rëndësishme që mund të bëj është t'i jap burrit tim një vend për të fjetur. E vetmja gjë që është e rëndësishme për mua është ajo që ai duhet të punojë.

Gjetja e karrigeve perfekte të banketit të hotelit për ju është një formë arti. Ju mund të zgjidhni nga disa lloje të ndryshme mobiljesh, duke përfshirë karriget që mund të gjenden në ngjyra dhe stile të ndryshme. Nëse jeni duke kërkuar për një vend për t'u ulur ose për t'u çlodhur, atëherë gjeni karrigen e përsosur që do t'jua bëjë jetën më të lehtë. Ka kaq shumë gjëra që mund të bëhen për ta bërë jetën tuaj më të lehtë. Gjëja më e mirë për gjetjen e karriges perfekte është se ajo është e lehtë për t'u përdorur dhe ka shumë përdorime. Gjeni karrigen perfekte që do t'jua bëjë jetën më të lehtë.

Këshilla të brendshme për përdorimin e karrigeve të banketit në hotel

Qëllimi i një karrige banketi është që të bëjë më të lehtë për mysafirët të kalojnë vaktin e tyre. Kjo do të thotë që nëse të ftuarit duhet të ulen në ndenjëse, ata mund të përdorin një filxhan ose kafe. Për njerëzit që nuk kanë akses në një tavolinë, ata mund të përdorin gjithashtu një vend të vetëm. Ekzistojnë dy lloje tavolinash në treg, njëra për ngjarje private dhe tjetra për ngjarje private. Ato janë të vogla dhe të lehta dhe janë të lehta për t'u pastruar. Kur njerëzit duan të ulen në një vend që nuk është shumë i zënë, ata mund ta palosin lehtësisht tryezën dhe ta vendosin në çantën e tyre.

Zgjidhja për ndalimin e tavolinave të restoranteve nga restorantet është të filloni duke kaluar nëpër të gjitha informacionet që mund të merrni në vendin tuaj. Kjo do ta bëjë më të lehtë për ju të gjeni atë që kërkoni dhe të vendosni se çfarë lloj mobiljesh të përdorni. Kur keni një porosi, menyja zakonisht shfaqet në ekran. Në restorante, ka shumë lloje të ndryshme tavolinash në dispozicion dhe disa njerëz zgjedhin të përdorin një nga opsionet.

Më pëlqen puna si asistente personale. Pjesa ime e preferuar e të qenit klient është kur më duhet të punoj në restorant ose të bëj disa punë të tjera. Për shembull, kur jam në dyqan ushqimor, shpesh e përdor ndenjësen time për të marrë pak ushqim dhe pije. Kur jam larg shtëpisë, zakonisht përdor sediljen e pasme për t'u kujdesur për kompjuterin dhe lidhjen time me internetin. Kjo më bën një punëtor të shkëlqyer që punon në zyrë.

Karriget e banketit të hoteleve janë një nga llojet më të zakonshme të mobiljeve të zyrës në shtëpitë moderne. Këto karrige përdoren edhe në restorante dhe shumë vende të tjera në botë. Përveç kësaj, ato janë shumë elegante dhe komode. Ato janë të qëndrueshme dhe kanë qëndrueshmëri të mirë. Nëse jeni duke kërkuar për një karrige të besueshme, atëherë duhet të shkoni për një lloj karrige tjetër dhe ta blini atë në një vend ku mund ta gjeni lehtësisht.

Merrni kontakt me ne
Artikujt e rekomanduar
Qendra Info Blog Lajme
Karrige e banketit të hotelit - si të përcaktoni madhësinë e tryezës së ngrënies së restorantit
Karrige e banketit të hotelit - si të përcaktoni madhësinë e tryezës së ngrënies së restorantit
Karrige e banketit të hotelit - si të përcaktoni madhësinë e tryezës së ngrënies së restorantit 1. Tavolinë fang. 76 cm shumëzuar me 76 cm drejtkëndëshe është një madhësi e zakonshme e tavolinës së hotelit. Nëse karrigia mund të arrijë në fund të tavolinës, edhe nëse është një cep i vogël, mund të vendosni një tavolinë ngrënieje me gjashtë vende. Kur darkoni, thjesht mund të tërhiqni tavolinën e ngrënies që ju nevojitet. Tavolina e ngrënies 76 cm është një madhësi standarde, të paktën jo më pak se 70 cm, përndryshe, kur të uleni, do të prekni njëri-tjetrin sepse tavolina e ngrënies është shumë e ngushtë. Këmbët e tavolinës së ngrënies janë më mirë të tkurren në mes. Nëse katër këmbët janë rregulluar në katër qoshet, është shumë e papërshtatshme. Lartësia e tavolinës është përgjithësisht 70 cm, me një karrige me lartësi 41,5 cm. Desktopi është më i ulët. Kur darkoni, mund ta shihni qartë ushqimin në tryezë. Karrige e banketit hoteli 2. Tavolina e raundit. Nëse mobiljet e dhomës së ndenjes dhe restorantit janë katrore ose drejtkëndëshe, diametri i tavolinës së rrumbullakët mund të rritet nga 15 cm. Në shtëpitë e zakonshme të vogla dhe të mesme, nëse një tavolinë ngrënieje me diametër 120 cm shpesh është shumë e madhe, mund të personalizoni një tavolinë të rrumbullakët me diametër 114 cm, e cila gjithashtu mund të ulë 8-9 persona, por duket e gjerë. . Nëse përdorni një tavolinë ngrënieje me diametër 90 cm ose më shumë, nuk mund të vendosni shumë karrige fikse. Nëse vendosni 8 karrige në një diametër prej 120 cm, ajo është e mbushur me njerëz dhe mund të vendosen 4 6 karrige. 3. Hape tavolinën. Tavolina hapëse dhe mbyllëse, e njohur edhe si tavolina shtrirëse, mund të ndryshohet nga një tavolinë katrore 90 cm ose një tavolinë e rrumbullakët 105 cm në tavolina 135 170 cm të gjata ose tavolina eliptike (me madhësi të ndryshme), e cila është shumë e përshtatshme për mysafirët. për ta përdorur për një kohë të gjatë. Mobilje për banket hoteli, karrige banketi hoteli, karrige banketi, mbështetje për mobilje hoteli, mobilje banketi
Mobilje për banket hoteli - të cilat janë më të rëndësishme për komoditetin dhe bukurinë
Mobilje për banket hoteli - të cilat janë më të rëndësishme për komoditetin dhe bukurinë
Mobilje për banket hoteli - e cila është më e rëndësishme për komoditetin dhe bukurinë Në përgjithësi, kur blejnë mobilje hoteli në fabrikën e mobiljeve të banketeve të hotelit, operatori fokusohet kryesisht në dy aspekte. Nga njëra anë, është mjaft e mirë, dhe nga ana tjetër, është rehati. Këta dy faktorë luajnë një rol vendimtar në mobilimin e hoteleve, pra cili është relativisht më i rëndësishëm? Fillimisht, le të hedhim një vështrim se çfarë i sjellin hotelit dy atributet e mobiljeve të hotelit? Një mobilje e bukur hoteli do të sjellë efekte më të mira dekorative në hotel. Ai jo vetëm që u la përshtypje të mirë klientëve, por gjithashtu u siguroi klientëve një mjedis më të mirë pushimi. Imagjinoni që shumë njerëz tani shpenzojnë qindra mijëra dekorime të shtëpisë së tyre. Çfarë është kjo? Shumica e tyre përdoren në estetikën dekorative, por kërkesat e tyre funksionale nuk janë të dukshme. Përdorimi i mobiljeve të shkëlqyera hoteliere të nivelit të lartë është për të përmbushur nevojat e klientit për hotele, mund të sjellë më shumë klientë dhe fitime më të larta për hotelin. Sepse çmimi i dhomës dhe dekorimi i thjeshtë i dhomës pas dekorimit është shumë i ndryshëm. Pastaj le të flasim për ndikimin e komoditetit të mobiljeve të hotelit në hotel. Cili është atributi kryesor i mobiljeve të hotelit, ai është një mjet dhe roli i tij është të përdoret. Komoditeti lejon që mobiljet e hotelit të kthehen në thelbin e tyre. Komoditeti i mobiljeve të hotelit përcakton përdorimin e tij funksional. Për sa i përket divanit, kur njerëzit ulen dhe pushojnë, mund të mendojmë se cili është ndryshimi midis pushimit dhe ndryshimit midis qëndrimit në këmbë dhe uljes? Sigurisht, është e rehatshme, dhe është më e rehatshme të ulesh e të pushosh. Komoditeti i divanit është zgjerimi i funksionit origjinal të pushimit të divanit. Shumë divane hotelesh janë të dizajnuara sipas ergonomisë. Pse? Është për të përmirësuar komoditetin e mobiljeve të hotelit. Në fakt, kur kryhet prokurimi i mobiljeve të hoteleve, këto dy funksione nuk janë në kundërshtim. Shumica e tyre janë të pajtueshme me njëri-tjetrin. Në përgjithësi, mobiljet e hotelit mund të jenë jo vetëm më të bukura, por edhe më praktike, dhe e njëjta datë çmimi është pak më e shtrenjtë. Prandaj, kur bëjmë dekorimin e hotelit, duhet të marrim parasysh plotësisht nevojat tona aktuale.
Mobiljet e ndryshme të banketeve të hoteleve kanë materiale të ndryshme, a i dini këto?
Mobiljet e ndryshme të banketeve të hoteleve kanë materiale të ndryshme, a i dini këto?
Mobiljet e ndryshme të banketeve të hoteleve kanë materiale të ndryshme, a i dini këto? Personaliteti i mobiljeve të hotelit. Me përparimin e jetës së njerëzve, ndjekja e disponimit të jetës së njerëzve po bëhet gjithnjë e më e larmishme, personaliteti dhe njerëz të ndryshëm me personalitete të ndryshme dhe stile të ndryshme mobiljesh. Kontrasti i ngjyrave është i fortë, disa janë të çuditshëm, ka sharm alternativ, disa përmbajnë temperament pedant dhe disa kanë një atmosferë të fortë artistike. Njerëzit kanë kërkimin dhe kërkesat më të larta për materialin. Kushtojini më shumë vëmendje produkteve të mobiljeve miqësore me mjedisin dhe të shëndetshme. Ka një ambient të mirë hoteli dhe shtëpie, i cili padyshim do t'i shtojë një kompilim të pafund hotelit apo familjes tuaj. Përbërja dhe materialet e mobiljeve të hotelit kanë cilësinë e kasës. Sigurisht, mobiljet e ndryshme të hotelit kanë kërkesa të ndryshme materiale, dhe materialet e sipërfaqes janë të ndryshme. Të tilla si vendet mbështetëse të kabinetit, karriges dhe tavolinës, lëndët e para relativisht të forta për materialet e zgjedhura do të jenë relativisht të forta. Pesha e hasur mund të thuhet se është një bar. Lëndët e para të brendshme janë të vërteta. Për të kaluar rrjetën, madje edhe për t'u trajtuar me insekte molë dhe insekte parandaluese. U zbulua se kishte sy të insekteve përpara blerjes së mobiljeve të banketit të hotelit. Përveç kësaj, është e nevojshme të kontrollohet nëse pjesa e brendshme e mobiljeve të hotelit është e prishur. Është e mjaftueshme për ta marrë. Mund të thuhet vetëm se cilësia mund të thuhet vetëm shqetësuese. Monitoroni nëse materialet e tij kimike kanë rreziqe për trupin e njeriut. Përmbajtja e ujit në mobiljet e hotelit nuk mund të kalojë 12%, dhe lëndët e para duhet të thahen. Testet e tjera, veçanërisht qytetet jugore, janë nervoze. Mobiljet prej druri të hoteleve do të krijojnë koloni pas thithjes së ujit, oksidimit të mëtejshëm, gjë që do të ndikojë në aplikime dhe do të zvogëlojë jetën. Struktura e mobiljeve të hotelit duhet të jetë e fortë. Garderoba, karrige, karrige, raft i dedikuar hotelit etj. mund të pastrohet në mobilje për të parë pasojat e anti-rrëshqitjes në mobilje. Nëse tingulli nuk është i këndshëm dhe me zhurmë, analiza e mortit nuk është në vend dhe struktura nuk është e fortë. Kushtoji vëmendje blerjes. Kërkim popullor: karrige banketi hoteli, mobilje banketi, mbështetje për mobilje hoteli
Si të dalloni cilësinë e karrigeve të banketit të hoteleve
Si të dalloni cilësinë e karrigeve të banketit të hoteleve
Kur zgjedhim karriget e banketit të hoteleve, si duhet t'i dallojmë materialet e tyre? Le të mësojmë se si të dallojmë cilësinë e lidhjes së aluminit.Metoda për dallimin e cilësisë së lidhjes së aluminit:1. Pamja: ju mund të shihni se si është karrigia e banketit prej hekuri prej alumini. Është shumë e rëndësishme të shihet nëse madhësia është e arsyeshme dhe nëse i bën njerëzit të ndihen rehat. Nëse shihni se karrigia e banketit është shumë e çuditshme, nuk do ta blini. Duhet të blesh atë që të pëlqen. Nëse nuk ju pëlqen, nuk do ta përdorni shpesh edhe pasi ta blini. 2. Manual: cilësia e punës manuale do të ndikojë drejtpërdrejt nëse karrigia e banketit është e mirë dhe e plotë. Nëse punonjësit janë në humor të keq, efekti i produktit mund të mos jetë shumë i mirë. Sigurisht, ky supozim vështirë se ekziston. Është vetëm një shembull. Stafi është ende shumë serioz. Makina mund të shkaktojë disa gabime dhe devijime. Duhet t'i kushtojmë vëmendje gjatë përzgjedhjes.3. Materialet: për shkak se materialet e karrigeve janë të ndryshme, duke përfshirë karriget plastike, aliazh alumini, hekuri etj., edhe materialet e përdorura janë të ndryshme, kështu që fillimisht duhet të mendojmë se çfarë materialesh duam të blejmë kur zgjedhim.4. Paketimi: pas blerjes së karriges, paketimi dhe transporti i karriges janë gjithashtu shumë të rëndësishme, sepse në procesin e transportit, nëse vozitni në një rrugë të paqëndrueshme, mund të ketë përplasje, e cila do të shkaktojë fërkime midis karrigeve dhe të lërë gërvishtje. karriget. Nëse klienti është i pakënaqur me mallrat pas marrjes së mallrave, ai mund të refuzohet. Kështu ndodh kur ambalazhi nuk është i mirë, ndaj duhet t'i paketojmë sa më shumë karriget për të shmangur këtë situatë. Përmbajtja e mësipërme është metoda e përzgjedhjes së cilësisë së karriges së banketit. Kur blejmë karrige, do të zgjedhim atë që është e rehatshme dhe që duket shumë, dhe më pas do t'i referohemi sipas madhësisë dhe vendosjes së dhomës së ndenjes. Prandaj, ka shumë lloje karrigesh, thjesht zgjidhni atë që është e përshtatshme për veten tonë.
Karrige e banketit të hotelit - Cilat janë karakteristikat e mobiljeve të hotelit me stil modern të thjeshtë?
Karrige e banketit të hotelit - Cilat janë karakteristikat e mobiljeve të hotelit me stil modern të thjeshtë?
Qoftë karrigia e banketit me formë unike apo divani që thekson komoditetin, kombinimi i duhur i funksionalitetit dhe dekorimit të tij, si dhe mobiljet e thjeshta moderne të banketit të dhomave të hotelit me standarde të fokusuara në performancën e mbrojtjes së mjedisit janë më të pëlqyera nga njerëzit. Qoftë karrigia e banketit me formë unike ose divani që thekson rehatinë, kombinimi i duhur i funksionalitetit dhe dekorimit, si dhe mobiljet e thjeshta moderne të banketit të dhomave të hotelit me standarde të fokusuara në performancën e mbrojtjes së mjedisit janë më të njohura. Le të hedhim një vështrim në karakteristikat e stilit modern të thjeshtë dhe mobiljeve të thjeshta standarde moderne të dhomës së banketit të hotelit. , mobilje për banket hoteli, karrige banketi hoteli, karrige banketi, mobilje banketi Ajo thekson dizajnin funksional, linjat e thjeshta dhe të lëmuara dhe kontrastin e fortë të ngjyrave, të cilat janë karakteristikat e mobiljeve standarde moderne të dhomave të banketit të hoteleve. Një numër i madh materialesh të reja si xhami i temperuar dhe çelik inox përdoren si materiale ndihmëse, e cila është gjithashtu një metodë e zakonshme dekorative e stilit modern, mobilje të thjeshta dhe standarde moderne për banket hoteli, të cilat mund t'u sjellin njerëzve një ndjenjë avangarde dhe të papërmbajtur. Për shkak të linjave të thjeshta, elementeve të pakta dekorative dhe stilit të thjeshtë modern, mobiljet e banketit të dhomave standarde moderne të hotelit kanë nevojë për një dekorim të përsosur të butë për të treguar ndjenjën estetike. Për shembull, divani ka nevojë për jastëkë, tavolina e ngrënies ka nevojë për leckë tavoline dhe shtrati ka nevojë për perde dhe çarçafë. Instalimi i butë në vend është çelësi i dekorimit modern të erës. Pavarësisht se sa e madhe është dhoma, ajo duhet të jetë e gjerë. Nuk ka nevojë për një dekorim të rëndë dhe shumë mobilje të thjeshta standarde moderne për banket hoteli, të cilat mund të maksimizojnë koordinimin e përgjithshëm midis hapësirës dhe mobiljeve të banketit në dekorim dhe paraqitje. Struktura gjeometrike është adoptuar në modelim, i cili është stili modern i modës minimaliste. Ajo mbron t'i japë lojë të plotë efikasitetit maksimal të përdorimit në hapësirë ​​të kufizuar. Përzgjedhja e mobiljeve të banketeve të hoteleve të dhomave moderne standarde të thjeshta thekson se forma i nënshtrohet funksionit, dhe të gjitha nga pikëpamja praktike, hidhni dekorimin shtesë të tepërt, pikë për pikë. Thjeshtësia nuk është vetëm një mënyrë jetese, por edhe një filozofi e jetës. Tingulli dhe ngjyra në shtëpi nuk është shumë, por bashkëvendosje. Shumë ngjyra do t'u japin njerëzve një ndjenjë çrregullimi. Në stilin modern të thjeshtë, ngjyrat më të pastra përdoren për përputhje. Në këtë mënyrë, pavarësisht nga forma dhe shtrirja hapësinore e mobiljeve të banketit në hotelin e thjeshtë modern të dhomës me standarde, ajo do t'u japë njerëzve një surprizë freskuese. Shpresoj se karakteristikat e mobiljeve të banketeve në stilin modern të thjeshtë mund t'ju ndihmojnë., si një nga prodhuesit më të mëdhenj të mobiljeve të banketeve të hoteleve në Kinë dhe një nga dhjetë furnizuesit më të mirë të mobiljeve për banket hotelesh me medalje ari në Provincën Guangdong, ne do të përcjellim hotelin tuaj mobilje banketi. Cilësia e arit, ti e meriton atë!
Karrige e banketit në hotel - Cilat janë karakteristikat e stilit modern të thjeshtë?
Karrige e banketit në hotel - Cilat janë karakteristikat e stilit modern të thjeshtë?
Çanta e thjeshtë moderne dhe e thjeshtë në stilin e karriges së banketit të hotelit, pamje e thjeshtë dhe funksion i fortë, duke theksuar veçorinë dhe abstraksionin e formës dhe objekteve të hapësirës së brendshme. Stili modern i thjeshtë, siç sugjeron edhe emri, është që të gjitha detajet të duken shumë të thjeshta. Dekorimi është shumë i thjeshtë, në mënyrë që hapësira të duket shumë e thjeshtë dhe atmosferike. Ka më pak pjesë dekorative, por përsa i përket ngjyrës dhe shtrirjes, duhet shumë mund në përzgjedhjen dhe përputhjen e materialeve të dekorimit. Kjo është një mbretëri që nuk mund të dizajnohet nga stilistë të zakonshëm. Pa dyshim, stili i dekorimit të stilit modern të thjeshtë kujdeset për dashurinë e të rinjve. Jeta e ngarkuar urbane tashmë na ka lodhur nga pirja dhe pirja. Ne preferojmë një shtëpi të qetë, paqësore, të ndritshme, të gjerë dhe komode për të eliminuar lodhjen e punës dhe për të harruar zhurmën e qytetit. Ky është gjithashtu një nga stilet më të njohura të dekorimit: stili modern i thjeshtë. Thjeshtësia nuk është mungesë e elementeve të dizajnit, është një nivel më i lartë i sferës krijuese. Për sa i përket dizajnit të brendshëm, nuk është të heqësh dorë nga rregullat dhe thjeshtësia e hapësirës origjinale arkitekturore dhe të dekorosh në mënyrë arbitrare bartësin arkitekturor. Por në dizajn, më shumë theks i kushtohet funksionit, integritetit të strukturës dhe formës, si dhe thellësisë dhe saktësisë së materialit, teknologjisë dhe hapësirës. Përdorimi i teknikave të thjeshta për krijimin e ambienteve të brendshme kërkon që dizajnerët të kenë njohuri të larta të dizajnit dhe përvojë praktike. Dizajnerët duhet të hyjnë thellë në jetë, të mendojnë në mënyrë të përsëritur, të mendojnë dhe të rafinojnë me kujdes, dhe të përdorin gjuhën më të vogël të dizajnit për të shprehur konotacionin më të thellë të dizajnit. Sfera më e lartë e artit të dizajnit është të eliminojë kompleksitetin dhe të thjeshtojë, të eliminojë të rremën dhe të ruajë të vërtetën, të kombinojë hapësirën, njerëzit dhe gjërat në mënyrë të arsyeshme dhe delikate mbi premisën e plotësimit të nevojave funksionale dhe të përshkruajë efektet hapësinore më të pasura dhe lëvizëse. me goditjet më koncize.Veçoritë e karriges së banketit të hotelit (1) Thekson dizajnin funksional, linjat e thjeshta dhe të lëmuara dhe kontrastin e fortë të ngjyrave, të cilat janë karakteristikat e karrigeve të banketeve në hotelet moderne. e cila është gjithashtu një metodë e zakonshme dekorative e karrigeve të banketeve në hotelet moderne, e cila mund t'u sjellë njerëzve një ndjenjë avangarde dhe të papërmbajtur. tregojnë bukurinë. Për shembull, divani ka nevojë për jastëkë, tavolina e ngrënies ka nevojë për leckë tavoline dhe shtrati ka nevojë për perde dhe çarçafë për t'u nisur. Instalimi i butë në vend është çelësi i stilit modern. Karakteristikat e stilit (1) Hapësira e brendshme është e hapur, transparente brenda dhe jashtë, dhe liria e pa kufizuar nga muri mbajtës është ndjekur në dizajnin grafik të hapësirës. (2) Muret e brendshme, dyshemetë, tavanet, karriget e banketeve të hoteleve dhe madje llambat dhe veglat karakterizohen nga modelimi i thjeshtë, tekstura e pastër dhe teknologjia e shkëlqyer. (3) Konsiderohet se çdo dizajn kompleks, komponentë të veçantë pa vlerë praktike dhe çdo dekorim do të rrisë koston e ndërtimit, dhe theksohet se forma duhet të shërbejë më shumë funksione. për aq sa është e mundur, dhe madhësia e dyerve dhe dritareve duhet të projektohet sipas sistemit modular.(5) Produktet e thjeshta industriale shpesh përdoren në ambiente të mbyllura. Karriget e banketit të hoteleve dhe gjërat e nevojshme të përditshme kryesisht përdorin vija të drejta, si dhe përdoren qelqi dhe metali. Karakteristikat e bizhuterive Bizhuteritë moderne të stilit të thjeshtë janë më të pazakonta nga të gjitha stilet e dekorimit të shtëpisë. Disa linja të thjeshta, dizajn unik dhe madje edhe bizhuteri shumë kreative dhe të personalizuara mund të bëhen pjesë e dekorimit të shtëpisë në stil modern të thjeshtë.
Karriget e banketeve të hoteleve me fryrje Llojet, dizajni dhe përfitimet
Karriget e banketeve të hoteleve me fryrje Llojet, dizajni dhe përfitimet
Futja e karrigeve të banketeve në hotel Ashtu si me çdo biznes, shumë njerëz nuk e kuptojnë se një kompanie do të ketë nevojë për një mobilje të specializuar. Kur jeni në gjendje t'i ofroni shërbimet tuaja dikujt që ka interes për diçka ose mobilje restoranti, është e rëndësishme të dini se çfarë lloj mobiljesh po ofroni. Mobiljet e duhura mund t'ju ndihmojnë të krijoni një tryezë të personalizuar që do t'i përshtatet personalitetit dhe preferencave tuaja. Për ta bërë tryezën tuaj unike, është e rëndësishme të zgjidhni mobiljet e duhura për nevojat tuaja. Nëse dëshironi të kaloni një natë të mrekullueshme, atëherë ka shumë gjëra që mund të bëni për ta bërë qëndrimin tuaj më të këndshëm. Ka kaq shumë stile të ndryshme mobiljesh për të zgjedhur dhe secila prej tyre ka përfitimet e veta. Për shembull, nëse doni të jeni në gjendje të krijoni një vend të këndshëm për t'u çlodhur, atëherë ka shumë dizajne dhe lloje të ndryshme mobiljesh për të zgjedhur. Të gjitha këto opsione mund të bëhen në stile të ndryshme dhe të gjitha ato mund të kombinohen për të krijuar një karrige të mirë. Si një material i shkallës industriale, ne kemi bërë një rrugë të gjatë që kur përdornim për të bërë gjëra të tilla si puna në fabrika. Nuk është më e mundur të ndërtosh vetëm makineri të mëdha dhe t'i bësh ato të punojnë së bashku. Ne duhet të krijojmë vende pune më të mira për njerëzit që i bëjnë punët e tyre në të njëjtën mënyrë. Kompania jonë do t'i përdorë këto ide për të përmirësuar mjedisin botëror duke e bërë biznesin tonë më efikas. Nëse mund ta bëjmë më të lehtë për njerëzit që të punojnë së bashku, atëherë do të kemi një të ardhme shumë më të mirë. Ka disa arsye shumë të mira pse njerëzit i përdorin ato. E para është sepse ato janë shumë të rehatshme dhe të lehta. Dhe së dyti, sepse ato janë të lehta për t'u montuar. Nëse i keni përdorur prej vitesh, e dini se sa e rëndësishme është të siguroheni që ato të jenë të sigurta dhe të pastra. Shumë njerëz mendojnë se nëse i përdorin për dasmën e tyre, atëherë do të turpërohen nga zhurma dhe dridhja e të ftuarve. Por nëse i përdorni për dasmën tuaj, atëherë e dini se sa e rëndësishme është të siguroheni që ato të jenë të sigurta dhe të pastra. Këshilla për zgjedhjen e karrigeve të banketit në hotel Gjëja më e mirë për mobiljet e jashtme është se ato janë të lehta dhe jo shumë të rënda. Ka shumë lloje të ndryshme mobiljesh për ambiente të jashtme, por ju mund të zgjidhni atë që i përshtatet nevojave dhe preferencave tuaja. Nëse dëshironi të relaksoheni në kopshtin tuaj, atëherë mobiljet e jashtme janë mënyra për të shkuar. Ky lloj mobiljesh në natyrë është një zgjedhje e shkëlqyer për ata që duan të pushojnë në kopshtin e tyre dhe të shijojnë jashtë. Është e lehtë të zgjidhni llojin e duhur të mobiljeve të jashtme për kopshtin tuaj dhe ta përdorni me mençuri. Karriget e banketit të hotelit përdoren nga kuzhinierët për t'u dhënë miqve të tyre komoditetin e ambientit të tyre në natyrë. Një karrige e mirë duhet të jetë në gjendje të përballojë shumë ndikime nga përdorimi i rëndë dhe është shumë i dobishëm si për përdorim në shtëpi ashtu edhe në zyrë. Duhet të jetë i fortë dhe i bërë mirë dhe i qëndrueshëm. Çmimi i një karrige duhet të jetë së paku 800 dollarë. Nëse dëshironi ta bëni dhomën tuaj të ngrënies të ndihet rehat dhe luksoze, atëherë një karrige e mirë duhet të jetë ajo që mund të bëjë të gjitha gjërat që dëshironi të bëjë. Ata janë mjaft të njohur në restorante dhe bare, por jo të gjitha hotelet kanë tavolina që janë mjaft të bollshme për të ulur mysafirët tuaj. E rëndësishme është të zgjidhni tavolinën e duhur për festën tuaj. Shumica e hoteleve kanë tavolina që janë shumë të mëdha dhe do të zënë pjesën më të madhe të dhomës. Ju duhet të zgjidhni tryezën e duhur për festën tuaj në mënyrë që të mund të përdoret si bazë për aktivitetet e njerëzve të tjerë. Ju duhet të zgjidhni tavolinën e duhur për festën tuaj sepse kjo do t'ju ndihmojë të merrni më shumë të ftuar. Karrigia ideale e ngrënies është e përshtatshme për ngrënie të rastësishme në një mjedis modern. Avantazhi kryesor i përdorimit të kësaj karrige është se mund të përdoret si nga fillestarët ashtu edhe nga profesionistët. Një karrige e rehatshme do t'ju ofrojë shumë ushtrime, por gjithashtu do t'ju bëjë të ndiheni të relaksuar dhe të sigurt kur jeni ulur në dhomën tuaj të hotelit. Ka disa lloje karrigesh në treg, por të gjitha kanë të mirat dhe të këqijat e tyre. Ju mund të zgjidhni një nga dy opsionet për të marrë vlerën më të mirë për paratë tuaja. Si të përdorni karriget e banketit në hotel? E vetmja gjë që shumica e njerëzve harrojnë kur udhëtojnë është se ata mund të hyjnë pa shumë sherr. Për shumë njerëz, është e vështirë të gjesh çmimin më të mirë për udhëtimin e tyre dhe nëse kanë pak ose aspak para, atëherë është e lehtë të bëjnë gabime. Ky artikull do t'ju mësojë se si të përdorni karriget e banketit në hotel. Ka kaq shumë lloje të ndryshme karrigesh të disponueshme në treg, dhe ka kaq shumë dizajne të ndryshme nga të cilat mund të zgjidhni. Për shembull, nëse dëshironi të blini një kartë dhuratë, atëherë zgjidhni një tavolinë me një kolltuk ose tavolinë që ka një lartësi të lartë karrige. Përveç kësaj, nëse dëshironi të keni një eksperiencë ngrënieje më të relaksuar, atëherë zgjidhni një tavolinë me një vend të rehatshëm. Është shumë e rëndësishme të theksohet se jo të gjitha karriget janë krijuar të barabarta dhe jo të gjitha janë krijuar të barabarta. Ka edhe disa arsye të shkëlqyera pse njerëzit preferojnë të kenë një zonë ndenjëse me një kolltuk ose tavolinë. Është shumë e rëndësishme t'i mbani mysafirët tuaj të lumtur dhe të sigurt kur të mbërrijnë në tryezën tuaj. Ata duhet të ulen në tryezën tuaj dhe të kenë një vend ku të ulen nëse duan të hanë ose të pushojnë. Është gjithashtu e rëndësishme të keni parasysh se çfarë lloj mobiljesh do të përdorni, pasi mund të ndikojë në cilësinë e ushqimit të tryezës tuaj. Disa njerëz preferojnë një karrige të mirë sepse është më e lehtë për të pastruar dhe dezinfektuar tavolinën përpara se të hanë ose ndërsa të tjerë preferojnë një karrige të rehatshme sepse është më pak e kushtueshme. Kur zgjidhni një karrige, sigurohuni që ajo të jetë e rehatshme për ju dhe që të jetë e fortë dhe jo e prirur për rrëshqitje. Karriget e banketeve të hoteleve përdoren shpesh në aeroporte dhe vende të tjera publike. Një karrige banketi është një nga mënyrat e pakta për të ruajtur mjedisin. Ato janë krijuar për t'u ulur rehat dhe nuk zënë shumë hapësirë ​​në dhomën tuaj. Dizajni i një karrige banketi mund t'ju ndihmojë të siguroheni që mysafirët tuaj të kenë një qëndrim të rehatshëm. Kur përdorni një karrige banketi, është mirë të zgjidhni një material të qëndrueshëm që do të zgjasë për vitet në vijim. Gjithashtu, nëse keni fëmijë, ata mund të kenë nevojë të zëvendësohen para se të lindin. Specifikimet e karrigeve të banketit të hoteleve Disa njerëz besojnë se karriget e banketeve të hoteleve janë të mira për ata që marrin pjesë në ahengje që kanë udhëtime të kufizuara në vende të tjera. Kjo është e gabuar. Disa njerëz mendojnë se po kalojnë një kohë të keqe në restorant, sepse mund të humbasin në konfuzion. Njerëzit nuk e dinë se çfarë po ndodh me mobiljet dhe ata nuk e dinë se çfarë po ndodh me pjesën tjetër të botës. Nuk është e qartë se çfarë po ndodh me pjesën tjetër të botës. Kur bëhet fjalë për mikpritjen, ne kemi lloj-lloj njerëzish të ndryshëm që punojnë në hotele. Disa njerëz thjesht janë duke punuar në zyrë ose në një vend tjetër fizik ku punojnë. Të tjerët janë profesionistë që punojnë në fushën e tyre. Këta njerëz punojnë në një kompani të madhe ose në një avion. Shpesh atyre u kërkohet të ndihmojnë stafin duke i ndihmuar me ndonjë formë të asistencës personale. Një menaxher i mirë do të sigurohet që personi të jetë në gjendje të bëjë atë që duhet të bëjë. Askush nuk ka shkelur në hotel që nga Lufta e Dytë Botërore. Por ne të gjithë e dimë se kur bëhet fjalë për t'i bërë njerëzit të ndihen të mirëpritur, ka shumë lloje të ndryshme mobiljesh. Dhe të gjithë e dimë se zgjedhja e karriges së duhur nuk është gjithmonë e lehtë. Disa njerëz kanë kërkesa specifike për llojin e mobiljeve që kërkojnë dhe sa kohë do të shpenzojnë për to. Ky artikull do t'ju mësojë rregullat bazë të blerjes së një karrige. Fokusi ynë kryesor është te karriget e restorantit. Në restorante, ne duam të ofrojmë një atmosferë të shëndetshme dhe miqësore për mysafirët tanë. Me kaq shumë gjëra për të zgjedhur, zgjedhja e karriges së duhur është një nga vendimet më të rëndësishme që marrim. Me zgjedhjet tona, është e lehtë të humbësh në konfuzionin e gjetjes së karriges së duhur. Jemi përpjekur të jemi më shumë se kaq. Ne gjithmonë përpiqemi t'u ofrojmë klientëve tanë shërbimin më të mirë. Aplikimi i karrigeve të banketeve në hotel Karriget e banketit të hoteleve janë shumë të dobishme për t'i bërë njerëzit të ndihen rehat dhe të relaksohen. Megjithatë, ato mund të përdoren gjithashtu për t'i dhënë rehati trupit tuaj kur jeni ulur në një dhomë. Njerëzit shpesh kanë qëndrim të dobët kur ulen në një dhomë. Ka edhe shumë përdorime të tjera të karrigeve të banketeve të hoteleve. Disa njerëz i përdorin ato për të argëtuar veten dhe të tjerë i përdorin ato për të ofruar argëtim për miqtë dhe familjen e tyre. Është mirë të keni një karrige të mirë që do t'ju ndihmojë të relaksoni trupin tuaj. Inovacioni i Indisë i Universitetit të Shkencës dhe Teknologjisë Bushwait po u mundëson shkencëtarëve të krijojnë gjëra që do t'i lejojnë ata të prodhojnë produkte të reja. Studiuesit po ofrojnë mostra falas të produktit, të cilat mund të përdoren nga njerëzit që duan të mësojnë për planetin e tyre. Mund të përdoret për të zhvilluar prototipa për përdorim në shkallë të gjerë të konsumatorëve. Mund të përdoret gjithashtu për të gjeneruar energji diellore për energjinë e ndërtesave. Ka disa njerëz që punojnë në hotele dhe i përdorin si rekuizita. Disa njerëz mund të lëndohen duke rënë ose duke u hedhur në ujë, por është shumë e vështirë t'i shpjegosh dikujt se çfarë po bëjnë. Nuk ka të bëjë vetëm me sigurinë, por edhe me komoditetin. Për shembull, dikujt mund t'i duhet të zbresë nga makina e tij kur dalin nga makina për shkak të një aksidenti të keq. Mënyra më e sigurt për të parandaluar dëmtimet është të punësoni një avokat ose një shërbim urgjence. Askush nuk e di llojin e saktë të karriges që përdoret në hotele. Ne kemi qenë në industri për shumë vite dhe e dimë se sa e rëndësishme është t'i mbajmë klientët tanë të lumtur. Kur përdorni tryezën tuaj si një vend për të pushuar peshën tuaj trupore, e bën më të lehtë ruajtjen e qëndrimit tuaj dhe të jeni në gjendje të ecni më lehtë. Aplikimi i karrigeve të banketit të hotelit bën të mundur ofrimin e një pamje tërheqëse për mysafirët tuaj dhe u jep atyre ndjenjën e rehatisë kur ata janë ulur në një vend ku mund të pushojnë dhe të kujdesen për veten e tyre.
Karrige banketi - Pikat kryesore të dizajnit të karrigeve të banketit në hotel
Karrige banketi - Pikat kryesore të dizajnit të karrigeve të banketit në hotel
Përkufizimi i dizajnit të karrigeve të banketit: Dizajni i karrigeve të banketit i referohet rafinimit, plotësimit dhe perfeksionimit të vizatimeve në bazë të diagramit të gjendjes ose diagramit skematik dhe në kombinim me situatën aktuale të vendit të prodhimit dhe instalimit. Vizatimet e projektuara të karrigeve të banketit plotësojnë kërkesat teknike të pronarit ose projektuesit, plotësojnë specifikimet e projektimit dhe specifikimet e prodhimit dhe instalimit të produkteve përkatëse, dhe mund të drejtojnë drejtpërdrejt prodhimin në vend dhe ndërtimin e instalimit përmes rishikimit dhe integrimit grafik., banket hoteli mobilje, karrige banketi hoteli, Karrige banketi, mobilje banketi Dizajni i karrigeve të banketit është një punë e detajuar në fazat e mesme dhe të mëvonshme të projektit inxhinierik ose dizajnit të produktit. Pasi të konfirmohet skema e projektimit konceptual, ajo do të hyjë në fazën e projektimit të karrigeve të banketit.Qëllimi i Projektimit të Karrigeve të Banketit:1. Vizatimet pas karrigeve të banketit janë të zbatueshme për të përmbushur funksionimin e prodhimit të punishtes dhe për të kontrolluar progresin e prodhimit. 2. Pas karriges së banketit, vizatimet janë më të detajuara, dhe buxheti i produktit të porosisë mund të rregullohet më tej.3. Vizatimet pas karriges së banketit janë më të përsosura për të qartësuar fushën e punës së prodhimit, instalimit dhe lidhjeve të tjera, në mënyrë që të sigurojnë kushte të favorshme për bashkëpunim me punimin kryq.4. Vizatimet e karrigeve pas banketit janë sistemuar, bazuar në mediumin midis projektuesit dhe njësive të prodhimit dhe instalimit, në mënyrë që të përshpejtojnë ecurinë e projektit. Objektivat e dizajnit të karrigeve të banketit: Nëpërmjet vazhdimit të vizatimit të montuar të dizajnit, karrigia e banketit optimizon dhe rregullon mënyrën specifike të strukturës, praktikën e procesit dhe rregullimin e procesit të produktit, në mënyrë që të bëjë plotësisht të zbatueshme vizatimet e projektimit dhe prodhimit të karriges së banketit. , dhe plotësojnë kërkesat strikte që produktet e montuara të mund të prodhohen dhe instalohen me saktësi sipas vizatimeve. Nëpërmjet dizajnit të karriges së banketit, optimizoni dhe plotësoni nyjet dhe seksionet e detajuara teknologjike që nuk janë shprehur në vizatimin e projektimit, plotësoni lëshimet e përmbajtjet që nuk përfshihen në listën e produkteve dhe rregullojnë me saktësi buxhetin e prodhimit të produktit. Nëpërmjet plotësimit, përmirësimit dhe optimizimit të vizatimeve të projektimit nga dizajni i karriges së banketit, sqaroni më tej ndërfaqen e punës në terren midis departamentit të projektimit dhe disiplinave të tjera si prodhimi dhe instalimi, dhe sqaroni përmbajtjet e mundshme të kryqëzuara, në mënyrë që të krijohen favorizime kushtet për një bashkëpunim të qetë të disiplinave të ndryshme.Funksioni i Projektimit të Karrigeve të Banketit: Si mjet ndërmjet projektimit dhe prodhimit, dizajni i karrigeve të banketit bazohet në koordinimin me disiplina të tjera për të siguruar zbatimin e funksionimit praktik të kësaj disipline dhe realizimin përfundimtar të kreativitetit të dizajnit. Dizajni i karrigeve të banketit thekson gjetjen e problemeve, reflektimin e problemeve dhe paraqitjen e zgjidhjeve konstruktive. Nëpërmjet projektimit të karrigeve të banketit në vizatimin e projektimit, ndihmoni projektuesin të gjejë problemet ekzistuese në skemë dhe kryqëzimin e mundshëm midis disiplinave të ndryshme; Në të njëjtën kohë, ndihmoni procesin e prodhimit për të kuptuar qëllimin e projektimit dhe për të reflektuar në kohë problemet e zbatueshmërisë dhe ndërveprimit të disiplinave përkatëse te projektuesi; Në procesin e gjetjes dhe reflektimit të problemeve, dizajni i karriges së banketit parashtron sugjerime të arsyeshme, ia paraqet ato projektuesit për referencë, ndihmon njësinë kryesore të projektimit për të zgjidhur shpejt dhe me efektivitet problemet dhe për të përshpejtuar ecurinë e projektit.
10 Këshilla të dobishme për karriget e banketit në hotel
10 Këshilla të dobishme për karriget e banketit në hotel
Përpara se të shqyrtoni idetë e mundshme të dizajnit të dhomës së ngrënies së restorantit, duhet të përcaktoni nëse do të përdorni një ose më shumë dhoma dhe më pas të ndani të gjithë hapësirën në dispozicion. Një vendndodhje e vendosur (si një sallë balluke hoteli) shpesh ka sugjerime të mira për paraqitjen, por nëse jeni duke punuar në një vend që nuk pret shumë dasma, mund t'ju duhet të dilni me idetë tuaja. Gjatë dasmave dhe pritjeve, të ftuarit tuaj duhet të ulen diku, por lloji i karriges që zgjidhni do të ndikojë gjithashtu në dekorimin e dasmës dhe bukurinë e përgjithshme. Ka shumë detaje të tjera në ditën e dasmës (lista e të ftuarve, lulet, ushqimet, rrobat... Të shqetësohesh. Është e lehtë të lini me qira karrigen e dasmës në sfond, veçanërisht nëse vendi juaj i dasmës është i parashikuar ose nuk keni një vend. Rregulloni buxhetin tuaj për të përballuar koston e marrjes me qira të ngjarjeve të modës. Por mbani në mend se karriget do të shfaqen në shumë nga fotot tuaja të dasmës. Në varësi të madhësisë së listës së të ftuarve, mund të ketë qindra karrige në të gjithë vendin. Pavarësisht nëse zgjidhni tavolina kokteji për të gjithë hapësirën, ose i përzieni me lloje të tjera ndenjëse, sigurohuni që të vendosni karrige në formë U-je rreth tyre me hapjen përballë pikës qendrore të zgjedhur. Konsideroni të rregulloni disa tavolina kokteji përgjatë skajit të pistës së vallëzimit në mënyrë që të ftuarit të kenë vend për t'u çlodhur, më pas hiqni ato kur të gjithë të ulen për darkë ose lërini gati për t'i vendosur të ftuarit. Pijet e tyre kur dëgjojnë muzikën e tyre të preferuar. Këngë. Nëse keni orë kokteji në të njëjtën zonë me tavolinën e pritjes, lini hapësirë ​​përreth bareve që të vendosni tavolina kokteji për shoqërim. Konsideroni ndenjëset e ngritura nëse është e nevojshme dhe mos harroni tavolinën e një fëmije nëse është e nevojshme. Më pas, vendosni nëse të ftuarit tuaj janë ulur në një tryezë të rrumbullakët, në një tryezë katrore ose në një tryezë drejtkëndore dhe përcaktoni se sa të ftuar mund të mbajë secila tryezë (kjo do t'ju ndihmojë të llogarisni numrin total të tavolinave). Kur vendosni për dekorin dhe paraqitjen e restorantit të ri, sigurohuni që të lexoni udhëzuesin e ndenjëseve. Hapësira e disponueshme për sediljet e restorantit përcakton komoditetin e mysafirëve. Mbani në mend se tavolinat e stilit të banketit zakonisht mund të strehojnë 8 deri në 10 persona. Sa më pak njerëz në tavolinë, aq më pak e frikshme është për të ftuarit që të fillojnë një bisedë me njëri-tjetrin. Tavolinat për dy janë shtuar në shumë vende pasi ato janë ideale për një darkë për dy dhe nuk lënë dy vende bosh në një tavolinë apo stendë për katër. Plus, këto tabela fundore janë të shkëlqyera për të zhvendosur një shtesë në një tjetër tavolinë ose fund kabine për të pritur festa të mëdha. Kjo mund të arrihet me të dy stilet e mobiljeve, në varësi të lartësisë së tavolinës. Vendet e banketit janë tavolina të rrumbullakëta të shpërndara në mënyrë të barabartë në hapësirë. Përdoreni këtë lloj ndenjëse për grupet që do të ishin shumë të mbushura me njerëz në një tavolinë banketi tipike dhe jepuni atyre që ulen në çdo skaj hapësirë ​​shtesë me bërryl. Karriget mund të vendosen në njërën ose të dyja anët e tavolinave. Salla e mbledhjeve dhe karriget e mbledhjeve kanë një tavolinë të gjatë drejtkëndore ku të ftuarit mund të ulen përballë njëri-tjetrit. Kur bëhet fjalë për ndenjësen e banketit dhe llojet e ngjarjeve për të cilat përdoret ky stil ndenjëse, të ftuarit shpesh ulen pjesën më të madhe të ditës / mbrëmjes, dhe suksesi i ngjarjes varet shumë nga komoditeti i ofruar nga karriget. Siguroni ndenjëse shumëfunksionale, të përshtatshme për të gjitha rastet, karriget e banketit mund të përdoren për qëllime dhe aktivitete të ndryshme. E njohur zakonisht si "tavolinë lundruese", tavolinat dhe karriget portative mund të vendosen kudo. Këto ndenjëse zakonisht ndodhen në qendër të restorantit, larg mureve apo strukturave të tjera. Ky stil i vendosjes së banketit përdor një tryezë të bërë nga trekëndësha të parregullt, gjashtëkëndësh, ovale ose çdo formë që nuk mund ta identifikoni me hostin. Ky stil është më i miri për darkat ku të ftuarit duhet të ulen dhe të darkojnë në vend të një tavoline bufeje. Organizimi i sallës së banketeve në hotel me tavolinë të lartë dhe tavolina të rrumbullakëta. Kjo tavolinë banketi është bërë duke lidhur tavolina në formë U me karrige të vendosura përgjatë pjesës së jashtme të tavolinës. Është një stil efektiv për vendosjen e tavolinave të banketeve në grupe të vogla për diskutime dhe prezantime. Me këtë lloj shtrimi tavoline, të ftuarit ulen në njërën anë të tryezës së rrumbullakët për të mbikëqyrur përgatitjen. Të ftuarit do të zënë gjysmën e sipërfaqes së tavolinës, që padyshim do të thotë se ky lloj tavoline do të kërkojë dy herë më shumë sipërfaqe shërbimi sesa një tryezë e rrumbullakët. Përpara se të shqyrtoni këtë opsion, sigurohuni që dhoma juaj e banketit të ketë karrige në natyrë dhe hapësirë ​​për karriget e panevojshme. Pothuajse të gjitha kompanitë e furnizimit të dasmave në vend kanë karrige dasme me dru të bardhë ose rrëshirë të bardhë (shih imazhet më lart). Më shpesh të përdorura në dasma tradicionale dhe raste zyrtare, ato mund të lihen lakuriq ose të veshura me mbulesa pëlhure të karrigeve. Karriget e banketeve kanë qenë gjithmonë një zgjedhje popullore për tubime të mëdha si dasma, ceremoni çmimesh, fjalime dhe konferenca, por ato gjithashtu po bëhen gjithnjë e më të njohura në shkolla, klube sportive dhe ndërtesa lokale, ose thjesht përdoren si ndenjëse. Përveç kësaj, shkoni në restorante dhe bare gjatë orëve të pikut. Forma, madhësia, materiali dhe ngjyra duhet të përputhen me hapësirën e përdorur. Karrigia e banketit gjithashtu duhet të jetë mjaft e lehtë që të jetë e lehtë për t'u lëvizur dhe shumëfunksionale, veçanërisht në vendet ku kërkesat dhe vendosja mund të ndryshojnë shpesh. Megjithatë, një karrige pa hekura të grumbulluara do të deformojë dhe do të vesh jastëkun e sediljes me kalimin e kohës. Nuk është ideale, por marrja me qira e 10 mbulesave të karrigeve ju shkurton buxhetin në krahasim me marrjen me qira të 200, dhe shumë nga fotot tuaja të rëndësishme do të jenë me tavolinën kryesore. Dhoma juaj e banketit mund të ketë mbulesa karrigesh me një kosto shtesë, ose mund të keni një marrëdhënie ekzistuese me një kompani me qira që mund të sigurojë mbulesa karrigesh që do të përputhen me karriget e tyre të shëmtuara. Mos rezervoni mbulesa të mbyllura të karrigeve - duhet të siguroheni që ato të përshtaten me karrigen e shëmtuar në fjalë, përndryshe do të përfundoni me një karrige të shëmtuar për shkak të mbulesës së karriges të rrudhur dhe të papërshtatshme (ose më keq, nuk do të ketë asnjë karrige mbuloj... Edhe karrige do të përshtatet! Kompania e qirasë do të jetë gjithashtu në gjendje të dorëzojë mbulesat e karrigeve direkt në vendin e ngjarjes dhe të ketë staf në dispozicion për të instaluar kapakët dhe për të lidhur dyert. Shumica e furnitorëve ofrojnë gjithashtu karroca karrige për ta bërë transportimin e karrigeve më efikase dhe të përshtatshme. Çmimi i saktë për marrjen me qira të një karrige martese varet nga numri i të ftuarve që ftoni, lloji i karriges që zgjidhni dhe madje edhe nga vendndodhja juaj. Përveç karrigeve të dasmave, shumica e këtyre planifikuesve të ngjarjeve mund të marrin me qira festa të tjera që ju nevojiten në ditë të rëndësishme - mendoni për tendat e dasmës, dyshemetë e vallëzimit, enët e tavolinës, gotat dhe mbulesat e tavolinës, mund t'i përdorni për të personalizuar mobiljet tuaja. ...
Karrige e banketit të hotelit - Mobilje hoteli me çanta të buta moderne të thjeshta, ju e meritoni!
Karrige e banketit të hotelit - Mobilje hoteli me çanta të buta moderne të thjeshta, ju e meritoni!
Çanta e thjeshtë moderne dhe e thjeshtë në stilin e karriges së banketit të hotelit, pamje e thjeshtë dhe funksion i fortë, duke theksuar veçorinë dhe abstraksionin e formës dhe objekteve të hapësirës së brendshme. Stili modern i thjeshtë, siç sugjeron edhe emri, është që të gjitha detajet të duken shumë të thjeshta. Dekorimi është shumë i thjeshtë, në mënyrë që hapësira të duket shumë e thjeshtë dhe atmosferike. Ka më pak pjesë dekorative, por përsa i përket ngjyrës dhe shtrirjes, duhet shumë mund në përzgjedhjen dhe përputhjen e materialeve të dekorimit. Kjo është një mbretëri që nuk mund të dizajnohet nga stilistë të zakonshëm., mobilje banketi hoteli, karrige banketi hoteli, karrige banketi, mobilje banketi Pa dyshim, stili i dekorimit të stilit modern të thjeshtë kujdeset për dashurinë e të rinjve. Jeta e ngarkuar urbane tashmë na ka lodhur nga pirja dhe pirja. Ne preferojmë një shtëpi të qetë, paqësore, të ndritshme, të gjerë dhe komode për të eliminuar lodhjen e punës dhe për të harruar zhurmën e qytetit. Ky është gjithashtu një nga stilet më të njohura të dekorimit: stili modern i thjeshtë. Thjeshtësia nuk është mungesë e elementeve të dizajnit, është një nivel më i lartë i sferës krijuese. Për sa i përket dizajnit të brendshëm, nuk është të heqësh dorë nga rregullat dhe thjeshtësia e hapësirës origjinale arkitekturore dhe të dekorosh në mënyrë arbitrare bartësin arkitekturor. Por në dizajn, më shumë theks i kushtohet funksionit, integritetit të strukturës dhe formës, si dhe thellësisë dhe saktësisë së materialit, teknologjisë dhe hapësirës. Përdorimi i teknikave të thjeshta për të krijuar ambiente të mbyllura kërkon që dizajnerët të kenë njohuri të larta të dizajnit dhe përvojë praktike. Dizajnerët duhet të hyjnë thellë në jetë, të mendojnë në mënyrë të përsëritur, të mendojnë dhe të rafinojnë me kujdes, dhe të përdorin gjuhën më të vogël të dizajnit për të shprehur konotacionin më të thellë të dizajnit. Sfera më e lartë e artit të dizajnit është të eliminojë kompleksin dhe të thjeshtojë, të eliminojë të rremën dhe të ruajë të vërtetën, të kombinojë hapësirën, njerëzit dhe gjërat në mënyrë të arsyeshme dhe delikate mbi premisën e plotësimit të nevojave funksionale dhe të përshkruajë efektet hapësinore më të pasura dhe lëvizëse. me goditjet më koncize. Veçoritë e karriges së banketit të hotelit (1) Thekson dizajnin funksional, linjat e thjeshta dhe të lëmuara dhe kontrastin e fortë të ngjyrave, të cilat janë karakteristikat e karrigeve të banketit në hotelet moderne. si materiale ndihmëse, e cila është gjithashtu një metodë e zakonshme dekorative e karrigeve të banketit në hotelet moderne, të cilat mund t'u sjellin njerëzve një ndjenjë avangarde dhe të papërmbajtur. (3) Për shkak të linjave të thjeshta dhe elementeve të pakta dekorative, karriget e banketit në hotelet e stilit modern kanë nevojë për përshtatje të përsosur të butë për të treguar bukurinë. Për shembull, divani ka nevojë për jastëkë, tavolina e ngrënies ka nevojë për leckë tavoline dhe shtrati ka nevojë për perde dhe çarçafë për t'u nisur. Instalimi i butë në vend është çelësi i stilit modern. Karakteristikat e stilit(1) Hapësira e brendshme është e hapur, transparente brenda dhe jashtë, dhe liria e pa kufizuar nga muri mbajtës është ndjekur në dizajnin grafik hapësinor. (2) Muret e brendshme, dyshemetë, tavanet, karriget e banketeve të hoteleve, madje edhe llambat dhe veglat e kuzhinës karakterizohen nga modelimi i thjeshtë, tekstura e pastër dhe teknologjia e shkëlqyer. (3) Konsiderohet se çdo dizajn kompleks, komponentë të veçantë pa vlerë praktike dhe çdo dekorim do rrisin koston e ndërtimit, dhe theksohet se forma duhet të shërbejë më shumë funksione.(4) Komponentët standardë do të përdoren për komponentët e ndërtesave dhe të brendshme sa më shumë që të jetë e mundur, dhe madhësia e dyerve dhe dritareve duhet të projektohet sipas sistemit modular. . (5) Produktet e thjeshta industriale përdoren shpesh në ambiente të mbyllura. Karriget e banketit të hoteleve dhe gjërat e nevojshme të përditshme kryesisht përdorin vija të drejta, dhe përdoren gjithashtu qelqi dhe metali. Karakteristikat e bizhuterive Bizhuteritë moderne në stil të thjeshtë janë më të pazakonta nga të gjitha stilet e dekorimit të shtëpisë. Disa linja të thjeshta, dizajn unik dhe madje edhe bizhuteri shumë kreative dhe të personalizuara mund të bëhen pjesë e dekorimit të shtëpisë në stil modern të thjeshtë.
nuk ka të dhëna
Si një nga prodhuesit kryesorë në botë të mobiljeve metalike prej druri, Yumeya është e përkushtuar në kërkimin e kokrrave të drurit metalik. Ka tre avantazhe të kokrrës së drurit metalik të Yumeya, "Pa nyje dhe pa boshllëk", "E qartë", "E qëndrueshme". Për të marrë një kontakt në një karrige metalike, Yumeya lançoi karrigen e parë 3D në botë me grurë druri në 2018.
nuk ka të dhëna
CONTACT US

Email::  Info@youmeiya.net.

MP / Whatsapp:86 13534726803

Adresa: Industria Zhennan, Qyteti Heshan, Provinca Guangdong, Kinë

Video i Furniture i Yumeya

XML

E drejta e autorit © 2021 Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd | Harta e faqes
bisedë në internet
Hello, please leave your name and email here before chat online so that we won't miss your message and contact you smoothly.