Yumeya Furniture - Prodhuesi kryesor i karrigeve të ngrënies nga metali prej druri & Furnizues i përgjithshëm


Gjëra të rëndësishme që duhen marrë parasysh përpara se të blini një karrige ngrënieje për banket

Nëse ju nevojitet për të qenë të rehatshëm, sigurohuni që të uleni në karrigen e ngrënies në dyqanin e mobiljeve - dhe shkurtimisht. Është gjithashtu e rëndësishme të zgjidhni një tavolinë ngrënieje restoranti me hapësirë ​​​​të mjaftueshme për këmbët. Së paku, duhet të lini një krevat marinari 36 inç rreth tavolinës për të vënë në dorë karriget e ngrënies me madhësi të plotë. Nëse përdorni karrige më të mëdha, si p.sh.

Gjëra të rëndësishme që duhen marrë parasysh përpara se të blini një karrige ngrënieje për banket 1

Ndërsa mund të mos jeni në gjendje të përcaktoni saktësisht se çfarë hapësire dëshironi për restorantin tuaj në këtë fazë, është e mençur t'i hidhni një sy disa madhësive të ndenjëseve në restorant për të parë se sa hapësirë ​​kërkohet për karrige të ndryshme. Krijimi i një grafiku të ndenjëseve për restorantin tuaj do t'ju ndihmojë të zgjidhni dhe blini vendet që dëshironi. Kjo do t'ju ndihmojë të përcaktoni se si të përdorni sa më mirë hapësirën që keni dhe të kuptoni se sa hapësirë ​​mund të përshtatni rehat në restorantin tuaj. Kur planifikoni ndenjësen tuaj në restorant, duhet të keni parasysh sa të relaksuar do të jetë ambienti juaj, sa intime do të jenë darkuesit tuaj dhe nëse dëshironi të ofroni lloje të ndryshme ndenjëse.

Nëse po e përdorni restorantin tuaj për qëllime të tjera, siç janë ngjarjet, mund të dëshironi të gjeni opsione më fleksibël, të tilla si karriget që grumbullohen mirë njëra mbi tjetrën. Nëse keni hapësirë ​​të kufizuar, do t'ju duhet të vendosni nëse keni nevojë të blini karrige të mëdha komode dhe divane apo karriget e drejta me shpinë do të kenë më shumë kuptim. Vendosja e grupeve të mëdha për një takim mund ta bëjë të gjithë hapësirën të duket e mbushur me njerëz, për të shmangur këtë është e rëndësishme të kuptoni nëse mysafirët tuaj kanë nevojë për hapësirë ​​shtesë, veçanërisht kur bëhet fjalë për ndenjësen e familjes, një hapësirë ​​e vogël karrocash në një restorant familjar do të bëjë që ju të ndiheni. i qetë me gjithë ambientin e restorantit. Është shumë e rëndësishme të keni një zonë ngrënieje fleksibël ku sendet si mobiljet e përdorura duhet të jenë lehtësisht të aksesueshme për t'u lëvizur.

Përveç kësaj, nëse hapësira juaj është një restorant hoteli që ofron mëngjes me shuplakë në mëngjes dhe kamerierë në mbrëmje, është shumë e rëndësishme të keni një restorant që kombinon këto dy kategori për shkak të hapësirës së kufizuar. Nëse restoranti juaj ka një zonë ndenjëse në natyrë, mund t'ju duhet të kërkoni mobilje që mund të përdoren si brenda ashtu edhe jashtë. Mobiljet tërheqëse i shtojnë shije atmosferës së përgjithshme të çdo hapësire, prandaj është e rëndësishme të konsideroni në mënyrë strategjike uljen në zonën e ngrënies.

Përveç kësaj, karriget e dizajnuara me hijeshi ose karriget me shpinë të hapur ofrojnë shikueshmëri më të madhe, duke e bërë zonën e vogël të ngrënies të duket e gjerë. Restorantet gustator priren të kenë ndenjëse më të gjera për rehati dhe qëndrueshmëri maksimale. E vetmja gjë për t'u kujdesur është lartësia e sediljes së karriges - shumë prej tyre janë shumë të ulëta për t'u përdorur në një tavolinë ngrënieje.

Gjëra të rëndësishme që duhen marrë parasysh përpara se të blini një karrige ngrënieje për banket 2

Shumë nga klientët tanë preferojnë të përdorin stola në vend të karrigeve të ngrënies në mënyrë që të mund të strehojnë një numër të ndryshëm njerëzish. Kur bëhet fjalë për të lënë më shumë njerëz të ulen në tryezën e ngrënies, një tjetër trend i madh është përdorimi i stolave ​​në vend të karrigeve. Shumë klube përdorin karriget e ngrënies dhe karriget e banketit së bashku, dhe gjithashtu mund të përdorin karrige të grumbulluara në restorante.

Nëse nuk ju pëlqen ideja e karrigeve prej lëkure (edhe pse ato janë shumë më të lehta për t'u pastruar), mendoni të blini karrige ngrënieje me mbulesa që mund të hiqen dhe lahen. Si alternativë, mund të konsideroni edhe karriget me kornizë druri, por me një pjesë më të vogël të butë të bazës. Kjo është veçanërisht e rëndësishme sepse disa karrige plastike të ngrënies mund të thyhen lehtësisht.

Një gabim i zakonshëm që shoh është blerja e karrigeve që nuk plotësojnë tryezën e tyre të ngrënies. Ndërsa unë mendoj se nuk duhet të blini një tavolinë dhe karrige të plotë, karriget e ngrënies ende duhet të flasin në një farë mënyre me pjesën tjetër të dhomës (ose me dizajnin e përgjithshëm të shtëpisë). Arsyeja që unë them të mos blini një tavolinë dhe karrige së bashku është sepse ato sjellin shumë të njëjtin material në hapësirë.

Tavolina juaj e ngrënies duhet të jetë në harmoni me stilin e dhomës në të cilën është vendosur, qoftë ajo një dhomë ngrënieje zyrtare, një kuzhinë ose një dhomë e madhe me një zonë ngrënieje. Për të përcaktuar stilin e një karrige ngrënieje, është e rëndësishme të merrni parasysh madhësinë dhe formën e tavolinës së ngrënies. Shumica e tavolinave dhe karrigeve të restoranteve do të adoptojnë madhësinë dhe lartësinë standarde të lartpërmendur.

Në këtë rast, do t'ju nevojiten karrige restorantesh komerciale që do të jenë të rehatshme për rreth një orë, por jo aq të rehatshme sa të ftuarit tuaj të vendosin në tavolinat tuaja. Në një restorant të ushqimit të shpejtë, zgjedhja e karrigeve më të forta prej druri, metali ose plastike mund të jetë një mënyrë e shkëlqyer për të arritur stilin që dëshironi pa ndikuar shumë në komoditetin e darkës, ndërsa në një restorant familjar ose të pasur, karriget e pakëndshme mund të nënkuptojnë më pak gota. të verës. dhe refuzime të sjellshme nga menyja e ëmbëlsirave.

Ju gjithashtu duhet të mendoni për markën e restorantit tuaj dhe dizajnin e brendshëm për të gjetur stilin e duhur për ndenjësen tuaj. Pasi të keni zgjedhur karriget me madhësinë e duhur dhe t'i keni krijuar ato nga materiali që funksionon më mirë për dhomën tuaj të ngrënies, përqendrohuni te dizajni. Një nga gjërat më të rëndësishme për t'u marrë parasysh kur blini tavolina dhe karrige restoranti është ambienti ose tema.

Kur dizajnoni një restorant, një nga gjërat më të rëndësishme që duhet të keni parasysh janë mobiljet tuaja. Megjithëse ky mund të mos duket si një funksion i dukshëm i tavolinave dhe karrigeve të restorantit tuaj, mobiljet e restorantit që zgjidhni mund të thonë shumë për vlerat e biznesit tuaj. Mobiljet mund të jenë të rëndësishme për markën tuaj dhe gjithashtu mund të ndihmojnë një blerës të kuptojë se çfarë të presë kur shohin emrin tuaj në një ndërtesë.

Dijeni se si dyshemeja do të godasë karrigen tuaj. Pavarësisht nëse janë dysheme druri, qilima ose pllaka, secila sipërfaqe dyshemeje kërkon një butësi të ndryshme. Nëse planifikoni të përdorni dy ose më shumë karrige në secilën anë të gjatë të tavolinës, sigurohuni që të ketë vend për t'i rrëshqitur ato duke u përplasur me njëra-tjetrën me bazën ose këmbët e tavolinës. Kjo jo vetëm që do t'ju lejojë të siguroheni që karriget të jenë të vendosura saktë nën tavolinë, por që kur të uleni në karrigen e ngrënies, do të ketë gjithashtu hapësirë ​​të mjaftueshme për këmbët për t'u ulur nën tavolinë.

Është gjithashtu e rëndësishme të merrni parasysh lartësinë e tryezës suaj të re të ngrënies. Kur po hartoni planimetrinë e restorantit tuaj në letër, mund të mendoni se dhoma e ngrënies do të përshtatet me tavolina të shumta.

Prandaj, është shumë e rëndësishme të njihni mirë hapësirën tuaj në mënyrë që të dizajnoni hapësirën e ngrënies sipas nevojave të klientëve. Që klientët të kenë një përvojë të mirë në restorant, është e rëndësishme të merren parasysh preferencat e tyre dhe të rregullojnë hapësirën e tyre të ngrënies në restorant në përputhje me rrethanat. Një dizajn i qëndrueshëm dhe i qëndrueshëm i dhomës së ngrënies për restorantin tuaj do t'ju ndihmojë të ndërtoni markën tuaj dhe të krijoni një përvojë që do t'i bëjë njerëzit të kthehen për më shumë.

Merrni kontakt me ne
Artikujt e rekomanduar
Qendra Info Blog Lajme
Vetëm në! Karriget e ushqimit të veshur me susta ka lançuar!
Vetëm në! Karriget e ushqimit të veshur me susta ka lançuar!
● foli shumë për menaxhimin e prodhimit dhe kontrollin e cilësisë. ● Bazuar në pajisjet e avancuara, Yumeya Chairs përpunon karriget metalike të ngrënies, karriget e banketit, mobiljet tregtare në një mënyrë të përpunuar. Materiali metalik derdhet në të njëjtën kohë. Produktet janë të disponueshme me trashësi të barabartë, sipërfaqe të lëmuar, cilësi të lartë, saktësi të madhe të madhësisë, strukturë kompakte, vulosje të mirë dhe aplikime të gjera. Për Cafe Chair nuk është vetëm mobilim, por edhe zbukurim. Në konsideratë të plotë të prakticitetit dhe bukurisë, metali i kokrrës së drurit Yumeya Karrige e ngrënies kafe. ka karakteristika të dukshme, siguri, pëlhurë të rehatshme, të larë dhe kështu me radhë. Karriget e ngrënies së kafesë prej alumini me grurë druri Yumeya ka më shumë se 10000 raste të suksesshme në më shumë se 80 vende të botës, duke përfshirë shumë restorante të njohura të nivelit të lartë si HK Meixin, Il Cielo (Beverly Hills, LA), restorantet më romantike në LA. Karrige kafenesh me shumice na kontaktoni. Shfaq Detajet Përcaktime: ● Madhësia:H905*SH470*W500*AW585*D610 ● COM: 1.50 metra. ● Stack: Nuk mund të mbështjell ● Paketa: Karton ● Skenarët e aplikimit: Hotel, Kafene, Shtëpi pleqsh, Kazino, Kontratë ● Aftësia e furnizimit: 40000 copë në muaj ● MOQ: 100 pcs Që nga themelimi, Yumeya Chairs beson në parimin e 'orientimit të klientëve'. Pas vitesh zhvillimi, ne kemi zotëruar aftësitë e kërkimit dhe zhvillimit shkencor në shumë shkallë dhe kemi formuar një proces të plotë shërbimi me një ndalesë. Ekipi ynë i shërbimit është i përbërë nga disa profesionistë. Ata janë të aftë për të komunikuar me njerëzit dhe për të zotëruar njohuritë për historinë e kompanisë sonë dhe të gjitha seritë e produkteve, duke përfshirë produktin tonë më të ri - karriget e ngrënies me susta. Na kontaktoni ose na lini një mesazh nëse dëshironi të dini detaje rreth nesh. Klikoni këtu për të parë më shumë raste që kemi kryer për plotësimin e kërkesave të ndryshme. http://www.youmeiya.net/product/yw5588-yumeya-new-design-wood-grain-aluminium-upholstery-arm-dining-chair.html
Gjithçka që duhet të dini për karriget e ngrënies së banketit
Gjithçka që duhet të dini për karriget e ngrënies së banketit
Vizitorët do të formojnë një imazh mendor të vendit nga Vëzhgim Tek mobiljet. Karriget e banketit të restorantit që zgjidhni duhet të jenë tërheqëse dhe të lëmuara mirë, ato do të kenë një strukturë të lëmuar dhe do të tërheqin vizitorë. Qëndroni te ky artikull për disa minuta të tjera dhe merrni gjithçka që duhet të dini Karriget e ushqimit dhe si duhet të zgjidhni më të mirët. Çfarë janë karriget e ngrënies së banketit? Karriget e banketit janë karrige të palosshme me katër këmbë , këto janë karriget më të lehta pa mbështetëse krahu. Nëse jeni duke kërkuar për një pamje të thjeshtë estetike në eventin tuaj, duhet të shkoni te karriget e ngrënies së banketit. Të qenit të grumbullueshme i bën ato mjaft të lehta për t'u ruajtur. Për më tepër, zgjedhje Karriget e ushqimit ju ofron shumë ide dekorative. Ato mund të dekorohen duke përdorur materiale të ndryshme si lule, fjongo, shalle dhe tullumbace. Merrni karriget e banketit për eventin tuaj të radhës dhe jepini një pamje elegante! Cilat karrige ngrënieje banketi duhet të zgjidhni dhe pse? ● Karriget e banketit prej hekuri janë të forta dhe janë prej metali të pastër, si hekuri. ● Një nga karriget më të lira të banketit është bërë prej plastike. ● Ju duhet të zgjidhni aluminin ose çelikun nëse keni nevojë për karrige të forta banketi. Nëse po pyesni për llojin e karrigeve të banketit, duhet të zgjidhni karriget prej hekuri. Shumica e njerëzve përdorin karrige metalike për ceremonitë dhe ngjarjet e tyre të dasmës, pasi ato mund të lyhen lehtësisht për të dhënë një pamje të zbukuruar. Mund të pikturosh. Karriget e ushqimit Sipas vullnetit tënd. Si prodhohen karriget e ngrënies së banketeve metalike prej druri? 1. Një shtresë pluhuri aplikohet në karriget metalike për t'i mbuluar ato. 2. Më pas, kokrriza e drurit aplikohet nga një letër me kokërr druri në shtresën pluhur. 3. Ngjyra e letrës me kokërr druri transferohet përmes teknologjisë së transferimit të nxehtësisë në sipërfaqen metalike të karriges. 4. Pasi të jetë transferuar ngjyra, mund ta hiqni letrën nga karrigia metalike. Duhet të kujdeseni se sa imët është prerë metali, në çfarë temperature bëhet procesi i ngrohjes dhe sa kohë merr i gjithë procesi. Përfitimet e karrigeve të ngrënies së banketit metalik të drurit 1. Mjedisi miqësore Drith i dru Karriget e ushqimit në fakt përbëhen nga një bazë aliazh metalik, dhe më pas bëhen një ose dy mbulesa mbi të. Këto mbulesa janë disi artificiale, por thelbi kryesor i produktit është i ripërdorshëm dhe i riciklueshëm. Në këtë mënyrë, ndryshe nga karriget e zakonshme prej druri, të cilat varen drejtpërdrejt nga shpyllëzimi për prodhimin e tyre, është më pak e dëmshme për ekosistemin tonë. 2. Stili dhe Perëndia Në bazën metalike të këtyre karrigeve, siç u përmend më lart, mund të aplikoni një shtresë druri ose alumini sipas shijes tuaj dhe temës së dhomës tuaj të ngrënies. Një pallto alumini mund të jetë më e mirë nëse dëshironi një pamje më të avancuar dhe moderne. Por nëse doni të shtoni një hijeshi prej druri në koleksionin tuaj, atëherë opsioni i grurit prej druri është më i përshtatshëm. 3. Korniza e ngurtë Ndryshe nga karriget normale, Karrige dru nuk përbëhen nga nënnjësi të shumta të cilat bashkohen për të krijuar strukturën aktuale të karriges. Problemi me atë procedurë ishte se linte boshllëqe ku njësitë takoheshin ose lidheshin së bashku, duke i bërë pikat lidhëse më të cenueshme. Pak shumë presion mbi boshllëkun dhe karrigia mund të mos jetë në gjendje të qëndrojë. 4. Paraqitja e Placidit Për shkak të mbulesës metalike ose prej druri në materialin bazë, Drithë dru B Karriget ngrënie jep një pamje të lëmuar dhe të rrahur. Asnjë vrazhdësi apo parregullsi e asnjë lloji nuk shihet në sipërfaqen e saj. 5. Më ekonomik dhe i gjatë Këto b e re. Karriget ngrënie janë më të lira dhe më të qëndrueshme se karriget tuaja të përditshme. Materiali bazë përpunohet në mënyrë më efektive, duke ulur koston e produktit. Çmimi është i arritshëm për njerëzit e çdo renditje financiare. 6. Duke kërkuar hapësirë e magazinimit më të vogël Mbi të gjitha këto përfitime, këto karrige kanë edhe një avantazh më shumë kur bëhet fjalë për të qenë të dobishëm. Këto karrige kërkojnë shumë pak hapësirë ​​për t'u vendosur kur nuk janë në përdorim, sepse ato mund të vendosen mbi njëra-tjetrën. Rreth 5-10 prej tyre mund të vendosen njëra mbi tjetrën. Mbështillje Ju duhet të dini gjithçka rreth llojeve të ndryshme të karrigeve, se si janë bërë karriget metalike prej druri dhe përfitimet e tyre. Karrige ngrëniese Preferohen në dasma për shkak të fleksibilitetit dhe stileve të ndryshme të aranzhimit. Këto karrige mund t'i porositni tani nga Youmeiya. dhe krijoni një pamje elegante në funksionin tuaj.
Një karrige ngrënieje e re, befasuese fantazmë nga Yumeya Chairs
Një karrige ngrënieje e re, befasuese fantazmë nga Yumeya Chairs
Duke ofruar shërbimin më të kujdesshëm, ne synojmë të ofrojmë shërbimin më delikat. Vizita e klientëve tanë vërteton popullaritetin tonë në rritje në industri. Karriget Yumeya janë kryesuese në segmentin vendas dhe njihen mirë nga klientët në vendet e huaja. Si një ndërmarrje e standardizuar, Yumeya Chairs dallohet në tregun global të pajisjeve dhe është miratuar nga shumë institucione ndërkombëtare. Për Cafe Chair nuk është vetëm mobilim, por edhe zbukurim. Në konsideratë të plotë të prakticitetit dhe bukurisë, metali i kokrrës së drurit Yumeya Karrige e ngrënies kafe. ka karakteristika të dukshme, siguri, pëlhurë të rehatshme, të larë dhe kështu me radhë. Karriget e ngrënies së kafesë prej alumini me grurë druri Yumeya ka më shumë se 10000 raste të suksesshme në më shumë se 80 vende të botës, duke përfshirë shumë restorante të njohura të nivelit të lartë si HK Meixin, Il Cielo (Beverly Hills, LA), restorantet më romantike në LA. Karrige kafenesh me shumice na kontaktoni. Shfaq Detajet Përcaktime: ● Madhësia:H945*SH470*W480*D580mm ● COM:0.90 metr ● Stack: 5 pc lartë ● Paketa: Karton ● Skenarët e aplikimit: Hotel, Kafene, Shtëpi pleqsh, Kazino, Kontratë ● Aftësia e furnizimit: 40000 copë në muaj ● MOQ: 100 pcs Bazuar në konceptin e shërbimit të 'sinqeriteti në radhë të parë, klientët kryesorë', Yumeya Chairs është gjithmonë e përkushtuar për të ofruar produkte të shkëlqyera dhe gjithashtu shërbime të kujdesshme para-shitjes dhe pas shitjes. I përbërë nga disa profesionistë, ekipi ynë i pas shitjes garanton se çdo paketë do të dorëzohet në kohë. Për më tepër, çdo problem do të zgjidhet sa më shpejt të jetë e mundur. Ju mirëpresim sinqerisht të na kontaktoni për më shumë informacion në lidhje me produktin tonë të ri karriget e ngrënies fantazmë. Na kontaktoni tani! Le t'ju tregojmë raste më të suksesshme për udhëzimin tuaj. http://www.youmeiya.net/product/yl1497-yumeya-luxury-fan-back-design-aluminium-wood-grain-ghost-chair.html
Karrige banketi hoteli - Çfarë lloj mobilie druri është me të vërtetë - kompania Dynamics - hotel Ba
Karrige banketi hoteli - Çfarë lloj mobilie druri është me të vërtetë - kompania Dynamics - hotel Ba
Karrige e banketit të hotelit - Çfarë lloj mobiljesh prej druri është me të vërtetë e cilësisë së lartë Në një epokë të zhvillimit me shpejtësi të lartë sot, estetika e të gjithëve ka evoluar në një stil modern të vendosur me zhvillimin e kohës. Mobiljet prej druri më të forta janë ngritur, sepse ato përputhen më shumë me produktet e teknologjisë aktuale, si TV, kompjuterë, kondicionerë etj., si dhe me materialet aktuale të përmirësimit të shtëpisë, si dyer, dritare, dërrasa porcelani etj. Është i fortë dhe ka edhe një lloj bujkrobi të kthyer si zot. Krapi kërcen nga dera e dragoit dhe peshku kot kthehet, por a e dini? Tani e ashtuquajtura; dru; pjesën më të madhe të grilës dhe përzierjes që ne përdorim në përmirësimin e shtëpisë, e cila zakonisht njihet si bajgë druri (materialet e ndryshme të mbetura pas prerjes), përziejmë bajgat e drurit së bashku Bëhet në një formë fikse dhe disa vizatime të freskëta i janë bashkangjitur. shtresa e jashtme. Në këtë mënyrë, mobilje; edhe nëse është bërë, duket shumë e thjeshtë dhe nuk është e vështirë të bëhet. Nuk mund të mos pyes këtu, a u pëlqen njerëzve në epokën e re paketimi vulgar? Mobilje banketi hoteli, karrige banketi hoteli, karrige banketi, mobilje banketi Nëse zgjedhim këtë lloj mobilie në shtëpi, së shpejti do të gjejmë probleme. Shumë qoshe të qosheve do të ngrihen dhe do të dëmtohen. Tregu i mobiljeve mund të shohë të mirat e këqija të problemit. Disa njerëz mund të thonë se ne po përdorim mobilje shumë të shtrenjta, madje të përziera, jo aq sa thoni ju. Por a është vërtet kështu? Të ashtuquajturat mallra të nivelit të lartë, në analizë përfundimtare, janë pak më të larta në specifikimet e përziera, dhe solidarët përdoren më mirë, por në fakt, ndryshimi i supës nuk ndryshon ilaçin. Pas një kohe të gjatë, ose hahet nga insektet ose depërtohet nga lagështia. Është e lehtë të thyesh raftin e shpërndarë dhe nuk e duroj dot goditjen si gozhdë. Mund të thuhet se ka shpenzuar më shumë para për të blerë një tigër letre. Shpesh, nuk mund ta them. Pse të mos jesh kokëfortë këtu? Që nga viti; klasës së lartë; mobiljet nuk mund ta përballojnë atë, çfarë lloj mobiljesh prej druri janë të cilësisë së lartë pa thonjëza. A është një produkt superior? Mallrat e kalbura përdoren kryesisht në materialet e këmbëve, dhe produktet superiore janë pikërisht e kundërta. Drurët e përzgjedhur janë pyje me cilësi të lartë në Azinë Juglindore. Nga Hainani, Vietnami, Laosi, Nepali, India dhe rajone të tjera të Azisë Juglindore, ato transportohen drejtpërdrejt në Yufenglin dhe bëhen nga mjeshtrit e vjetër. Ndiqni dyllin dhe në fund porosisni atë në shtëpi nga klienti. Ky lloj mobilie superiore nuk është gjë tjetër veçse përdorimi i trungjeve në vend të këpucëve më të ulëta, por rezultati është shumë i ndryshëm. > Kërkim popullor: karrige banketi hoteli, mobilje banketi hoteli, mobilje banketi
Karrige e banketit të hotelit - çfarë është mobilimi i hotelit në stilin klasik kinez -
Karrige e banketit të hotelit - çfarë është mobilimi i hotelit në stilin klasik kinez -
Karrige e banketit të hotelit - çfarë janë mobiljet e hotelit në stilin klasik kinez? Mobiljet klasike të hoteleve të ashtuquajtura kineze janë në dizajnin e përmirësimit të shtëpisë, thelbi i kulturës antike të vendit tonë, linjat, format, modelet e rrobave, paraqitjet e brendshme dhe stilet dhe format e mobiljeve. Jo vetem; si; atje jane; zot-si; efekte estetike. Karakteristika kryesore e tij është se druri tradicional si materialet kryesore dekorative, i jep lojë të plotë metodës unike strukturore të materialeve prej druri, dhe më pas përdor ngjyrën si mjet, dhe plotësohet me piktura shumëngjyrëshe, kaligrafi, gdhendje, mobilje dhe arte dhe vepra artizanale për të arritur kthimi i efektit të projektimit Park Gui Zhenzhen. Karakteristikat e mobiljeve të hoteleve të stilit klasik kinez janë më të zakonshmet në dinastitë Ming dhe Qing. Mobiljet e banketit të hotelit Karakteristikat e mobiljeve të dinastisë Ming: Kushtojini vëmendje dhe përdorimi i strukturave me tene-dhe -prerje gjatë prodhimit i bën mobiliet më rigoroze dhe më të imta, duke nxjerrë në pah karakteristikat e vetë strukturës prej druri, duke e bërë dekorimin e mobiljeve më natyral dhe më të përsosur. Karakteristikat e stilit të mobiljeve të stilit kinez të dinastisë Qing janë shumë të ngjashme me prodhimin e mobiljeve në dinastinë Ming, por ka dallime në prodhimin e tyre. Ajo gjithashtu i kushton vëmendje inovacionit të saj në formën e saj, dhe ka shumë stile. Konsolidoni mobiljet më atmosferike dhe të mrekullueshme. Mobiljet e hoteleve të stilit klasik kinez shpesh u japin njerëzve vazhdimësi historike dhe venat rajonale, gjë që e bën ambientin e brendshëm të nxjerrë në pah karakteristikat e imazhit të origjinës kulturore kombëtare. Kina është një vend multietnik, kështu që kur flasim për stilin klasik të shtëpisë kineze, në fakt përfshin stilin kombëtar. Për shkak të formave të ndryshme të rajoneve, klimës, mjedisit, zakoneve të jetesës, zakoneve, besimeve fetare dhe materialeve lokale të ndërtimit dhe metodave të ndërtimit, ato kanë forma dhe stile unike. , Kryesisht reflektohet në paraqitjen, trupin, pamjen, ngjyrën, strukturën dhe metodën e përpunimit. Në fakt, efekti i stilit të pastër klasik kinez të shijes origjinale nuk mund të arrihet. Më së shumti, mund të thuhet vetëm se njerëzit përpiqen të imitojnë këtë formë, ose thënë ndryshe, ky stil përfaqëson nostalgjinë dhe admirimin e disa njerëzve për stilet tradicionale. Nuk mund të riprodhohet kurrë në jetë dhe do të mbetet gjithmonë në ëndrrat e njerëzve. Mobilje për banket hoteli, karrige banketi hoteli, karrige banketi, mbështetje për mobilje hoteli, mobilje banketi
Karriget e Kafeve, karriget e ushqimit dhe karriget e ushqimit
Karriget e Kafeve, karriget e ushqimit dhe karriget e ushqimit
Një karrige kafeje është një klasik i përjetshëm dhe mund të përdoret për të krijuar tavolina kafeje mahnitëse. Jeta jonë e përditshme do të ishte shumë më elegante nëse do të kishim një karrige kafeje në shtëpi. Këto karrige janë prej druri dhe kanë një ndenjëse që është projektuar kryesisht për t'u ulur, por mund të përdoret gjithashtu si një pjesë e theksuar. Ato vijnë në forma dhe madhësi të ndryshme, kështu që ju mund ta bëni atë të përsosur për dhomën tuaj të ndenjes ose çdo dhomë tjetër në shtëpinë tuaj. Kjo nuk është një kafene, por një karrige. Është bërë nga materiali tapiceri i cili mund të përdoret për krijimin e mobiljeve në shtëpi. Materiali është prej lëkure të cilësisë së lartë dhe mund të qëndrojë në një copë për vite pa asnjë dëmtim. Është opsioni i përsosur për të krijuar mobiljet tuaja, të cilat do të duken fantastike, por edhe të rehatshme për t'u ulur për shumë orë në të njëjtën kohë. Dikush mund të pyesë nëse materiali do të rezultojë në rehati afatgjatë apo jo, por nuk ka dyshime për qëndrueshmërinë e këtij produkti, sepse ai është testuar dhe vërtetuar se është i vërtetë ndaj fjalës së tij. Ky është artikulli për karriget verbuese të kafesë që mund të shihet në internet. Një kafene është gjithmonë një vend ku mund të bisedohet, por ka disa fusha që nuk janë të mira për biseda të tilla. Pra, cilat vende do të ishin më të mira se kafenetë për diskutime? Karriget e një kafeneje janë si vendi i përsosur për të pasur një diskutim. Ato ofrojnë atmosferën dhe ndriçimin e duhur që do t'ju bëjë të ndiheni si në shtëpinë tuaj ndërsa keni një bisedë të këndshme. Pra, kur kompanitë duhet të gjenerojnë përmbajtje për të promovuar produktet ose shërbimet e tyre, ato e përdorin atë për të krijuar përmbajtje rreth produktit ose shërbimit të tyre. Këto karrige janë aq të lezetshme saqë përdoren edhe nga kompani të tjera. Me sa duket, ato nuk janë të dobishme vetëm për një kafene, por mund të përdoren edhe në aeroporte, restorante dhe hotele. Karriget e kafesë duken sikur janë prej druri të lehtë, pothuajse të brishtë. Dizajni i tyre është i thjeshtë dhe elegant. Ky seksion është gjithashtu një mundësi e shkëlqyeshme për të treguar kreativitetin tuaj duke bërë diçka që mund të mos jetë e përshtatshme për një projektues ose një arkitekt të vendit të punës. Ka shumë njerëz që duan të lexojnë libra ose të marrin pjesë në konferenca dhe të gjithë këta njerëz urrejnë të ulen në një karrige të mërzitshme. Disa individë madje zgjedhin të "ulen" në një jastëk gjatë gjithë ditës, ndërsa të tjerë preferojnë të shtrihen në dysheme. Artikulli: Nëse dëshironi një karrige elegante që është e rehatshme për lexim, ulje dhe relaksim, thjesht uluni në një karrige kafeje! Gjëja më e mirë për karriget tona është se ato janë të lira dhe të lehta për t'u mirëmbajtur. Është e vështirë të gjesh karriget më të mira për kafenenë apo restorantin tënd. Mund të shpenzoni shumë para për të blerë më të mirën, por kjo nuk do t'ju bëjë kurrë të lumtur. Edhe nëse e bëni, kjo vetëm do të ndryshojë përvojën tuaj. Një tavolinë kafeje është një vend i mrekullueshëm për të pasur biseda të mira dhe për të ndarë informacione me miqtë dhe anëtarët e familjes për atë që po bëni në këtë moment dhe sa e ngarkuar është jeta në shtëpi. Pra, pse të mos mendoni të blini një tavolinë kafeje që do të shërbente gjithashtu si një pjesë e shkëlqyer e bisedës? Çdo karrige do të jetë e ndryshme, por le të mësojmë pak rreth tyre në mënyrë që të ngushtojmë kërkimin. Tabela flet për karriget dhe llojet e ndryshme të karrigeve nga të cilat mund të zgjidhni. Me sa di unë, çdo kompani ka preferencat e veta kur bëhet fjalë për uljen. Por ka disa gjëra të përgjithshme që duhet të keni parasysh në mënyrë që të bëni zgjedhjen më të lehtë për ju: Çfarë lloj karrige kërkoni? Do të ulesh në të? A do të paloset apo do të paloset lart? Çfarë lloj jastëkësh dëshironi? Sa e gjerë është hapësira juaj dhe sa keni nevojë për të? Nga çfarë lloj materiali është bërë kjo karrige dhe është plastika apo druri ajo që preferoni? Sa do të kushtojnë këto karrige (kosto për vend) dhe si Karriget më të mira të kafesë në botë janë ato që ju mbështesin në mënyrë perfekte dhe ofrojnë një përvojë unike për klientët tuaj. Ato jo vetëm që ofrojnë rehati, por gjithashtu shtojnë një element luksi në jetën e klientëve të tyre.
Sa kushtojnë tavolinat dhe karriget e ushqimit të shpejtë në mensë? Si të zgjidhni tavolinat e ushqimit të shpejtë dhe
Sa kushtojnë tavolinat dhe karriget e ushqimit të shpejtë në mensë? Si të zgjidhni tavolinat e ushqimit të shpejtë dhe
Duhet të dimë se tavolina dhe karrigia e ngrënies në mensë janë një lloj enësh për katering dhe materialet e saj përdoren shumë. Stili kryesor është lidhja midis desktopit dhe sediljes. Tavolinat dhe karriget e ngrënies në mensa përdoren shpesh në restorantet kryesore, kolegjet dhe universitetet ose fabrikat kryesore për mysafirët, studentët dhe punonjësit. Ndërkohë, forma dhe madhësia e tavolinave dhe karrigeve të ngrënies në mensë janë ende shumë të hollë. Le ta kuptojmë së bashku. Sa kushtojnë tavolinat dhe karriget e ushqimit të shpejtë në mensë? Si të zgjidhni tavolinat dhe karriget e ushqimit të shpejtë? Le të hedhim një vështrim në detaje. Sa kushtojnë tavolinat dhe karriget e ushqimit të shpejtë në mensë: Yihua tavolina dhe karrigia e ngrënies në shtëpi jca3210010 2390Dashuria në shtëpi fst-9036 2880 Tavolina e ngrënies Jiabaiting YH30 1740Tavolina e dasmës cz-10 1664.0 Kombinimi i tavolinës dhe karriges Zhenyuan d55 2850 Tavoline ngrenie 70060a2 6550IKEA Norton tavoline e palosshme 502.902.24 1299.0Jacques tavoline ngrenie m2102 4460 Tavolinë ngrënie IKEA yorkmark me një tavolinë dhe katër karrige 799.0Tavolinë ngrënieje "Love home" mn-1603 4653Tavolinë ngrënieje "Love home" xxg-08 999 Shuneng tavoline ngrenie ss003 2226IKEA Henrich tavoline ngrenie nje tavoline dhe dy karrige 4993.0IKEA Stoner / Tavoline Henrich dhe 6 karrige 5393.0 IKEA granner tavoline ngrenie me nje tavoline dhe kater karrige 1199.0 IKEA dosby / toyas tavoline ngrenie nje tavoline dhe kater karrige 2995.0Connaton tavoline ngrenie sa6439 2899 Yifeng tavoline ngrenie 4110 1680Nje tavoline dhe kater karrige qmct007 4203.0Tavoline arre e zeze 09zdt6-2 1483.0 Tavolinë moderne prej druri Jingyue 09zdt1 1382.0 Tavolinë ngrënieje mobiljesh Jianwei 100.0Si të zgjidhni tavolina dhe karrige të ushqimit të shpejtë: Nëse sipërfaqja e shtëpisë është e madhe dhe ka një restorant të pavarur, mund të zgjidhni një tavolinë plot me ndjenja të trasha që të përshtatet me hapësirën; Nëse zona e restorantit është e kufizuar dhe numri i darkuesve nuk është i sigurt, ndoshta darkuesit do të shtojnë gjatë pushimeve, ju mund të zgjidhni stilin më të zakonshëm në treg tani - tavolinën e ngrënies teleskopike, domethënë ka një tabelë të lëvizshme. . Mund ta vendosni në tavolinë ose ta hiqni kur nuk e përdorni. Mos blini një tavolinë ngrënieje shumë të madhe për vetëm tre ose katër mbledhje në vit. Familjet e vogla me sipërfaqe të kufizuar mund të lënë një tavolinë të shërbejë si një shumëllojshmëri karakteresh, si tavolina mahjong, e cila mund të përdoret jo vetëm si tavolinë shkrimi, por edhe si argëtim. Në një familje pa një restorant të pavarur, gjëja e parë që duhet menduar është nëse tavolina mund të kënaqë të gjithë anëtarët e familjes? A është i përshtatshëm për ta marrë atë. Prandaj, tavolina e ngrënies e palosshme që shihet zakonisht në treg është e përshtatshme për përzgjedhje. Së dyti, ajo mund të zgjidhet sipas personalitetit të përgjithshëm të shtëpisë. Nëse dhoma gjumi është dekorim luksoz, tavolina e ngrënies duhet të zgjedhë stilin përkatës, siç është personaliteti evropian i mbajtjes klasike; Nëse personaliteti i dhomës së gjumit fokusohet tek thjeshtësia, mund të mendoni të blini një banak xhami të thjeshtë dhe bujar. Sa kushtojnë tavolinat dhe karriget e ushqimit të shpejtë në mensë dhe si t'i zgjidhni ato? Sot, Xiaobian do të ndajë kaq shumë për ju. Megjithatë, Xiaobian ende dëshiron t'ju kujtojë se tavolina e ngrënies është veçanërisht e nevojshme. Janë tavolinat dhe karriget e ushqimit të shpejtë në mensë. Disa njerëz thonë se një tavolinë është një model për veshjen e të gjithëve. Për të treguar personalitetin e saj të përbashkët, mund të zgjidhni mbulesa tavoline të ndryshme. Për shembull, mbulesa e kursyer e kërpit tregon një shije tradicionale dhe mbulesa e mrekullueshme e tavolinës mund t'i bëjë njerëzit të ndiejnë një erë të këndshme dhe të gjallë.
Tavolinat dhe karriget e ushqimit të shpejtë prej çeliku inoks ju ndihmojnë të krijoni një jetë shtëpiake në modë!
Tavolinat dhe karriget e ushqimit të shpejtë prej çeliku inoks ju ndihmojnë të krijoni një jetë shtëpiake në modë!
Tavolinat dhe karriget e ushqimit të shpejtë shihen shpesh në jetën tonë të përditshme dhe duhen përdorur shpesh. Ka shumë lloje materialesh për tavolinat dhe karriget e ushqimit të shpejtë, si çelik inox, plastika, druri etj. Tavolinat dhe karriget e ushqimit të shpejtë prej çeliku inox janë më të qëndrueshme se tavolinat dhe karriget e tjera dhe nuk dëmtohen lehtë. Gjithnjë e më shumë dyqane dhe familje do të zgjedhin të përdorin tavolina dhe karrige të ushqimit të shpejtë prej çeliku inox. Ndoshta disa miq nuk dinë shumë për tavolinat dhe karriget e ushqimit të shpejtë prej çeliku inox. Më pas, ne mund t'ju prezantojmë atë. Tavolinat dhe karriget e ushqimit të shpejtë prej çeliku inox janë prej çeliku inox, i cili ka karakteristikat e rezistencës së mirë ndaj korrozionit, forcës së lartë, qëndrueshmërisë dhe rezistencës së fortë ndaj konsumit. Mund të sigurojë që deformimi të mos ndodhë pas një periudhe të gjatë prove. Për sa i përket pamjes, struktura e tavolinës së ngrënies dhe karriges prej çeliku inoks është më e lehtë, pamja duket më në modë dhe bujare, struktura e modelimit është shumë e thjeshtë, ngjyra është e vetme dhe natyrale dhe sensi i mirë i përshkueshmërisë do ta bëjë të gjithë përdorimin hapësira e padukshme dhe më e gjerë. Teknologjia e përpunimit të tavolinës dhe karriges së ngrënies prej çeliku inox është gjithashtu shumë e thjeshtë. Duke përdorur disa teknologji të veçanta, pikat e saldimit mund të fshihen mirë në lidhjen e tubave inox, në mënyrë që të përmirësohet bukuria dhe cilësia e të gjithë mobiljeve. Në të njëjtën kohë, siguria është gjithashtu e garantuar. Tavolinat dhe karriget tona të zakonshme të ngrënies prej çeliku të pandryshkshëm nuk janë të gjitha prej çeliku inox, por janë të kombinuara me dru të ngurtë, xhami, mermer dhe materiale të tjera për të maksimizuar efektin estetik. Karriget e tavolinës së ngrënies prej çeliku inox janë kaq të njohura sepse kanë shumë përparësi dhe janë shumë të dashur nga njerëzit. Vendosja e një tavoline dhe karrigeje të qëndrueshme dhe bujare në dhomën e ndenjes mund të simbolizojë mirëqenien dhe stabilitetin e një familjeje. Me çelik inox si kornizë e përgjithshme dhe xhami të kalitur të sigurt dhe të besueshëm si tavan, pamja e përgjithshme do të jetë më e nivelit të lartë dhe më luksoze dhe nuk do të ketë plasaritje si tavolina e ngrënies prej druri. Tavolina dhe karrigia e ngrënies prej çeliku inox me dizajn me dy shtresa kanë kapacitet mbajtës më të fortë dhe materiali prej çeliku inox duket i ndritshëm dhe i pastër, gjë që mund të realizojë fare mirë kombinimin e përsosur të praktikueshmërisë dhe estetikës. Çdo vend përpiqet për përsosmëri, përshkruan atmosferën elegante të jetës me linja të thjeshta dhe nxjerr në pah interesin elegant të jetës me mjeshtëri të hollë. Tavolina dhe karrigia e ngrënies prej çeliku inox mund të testohen të jenë shumë rezistente ndaj korrozionit, nuk ndryshken lehtë, tekstura është shumë e lëmuar dhe e sheshtë, ka një shkëlqim të fortë metalik dhe duket shumë bukur dhe në modë. Tavolinat dhe karriget e ngrënies prej çeliku inox me tavolina prej xhami u japin njerëzve një ndjesi elegante dhe sjellin një teksturë të ndryshme në jetën e zakonshme të shtëpisë. Sa më sipër janë njohuritë për tavolinat dhe karriget e ushqimit të shpejtë prej çeliku inox. Mund t'i referohesh vetë. Unë shpresoj se do të jetë e dobishme për ju. Ky artikull u botua fillimisht në faqen e internetit të dekorimit të Groundhog (www.tobosu. Com. Për ribotim, ju lutemi tregoni adresën origjinale: / / www.tobosu.com/article/xcjy/9171.html
Si të kujdeseni për karriget tuaja të reja të ngrënies Ghost
Si të kujdeseni për karriget tuaja të reja të ngrënies Ghost
Ky qilim prej lëkure delesh artificiale mund të përdoret si mbulesë karrigeje dhe disponohet në ngjyrë kafe të butë, rozë dhe gri. Mund ta lini tapetin me lesh artificial të bjerë midis pjesës së pasme të sediljes dhe bazës së sediljes, ose mund ta mbështesni për të mbuluar pjesën e pasme të karriges. Sedilja e lakuar dhe mbështetësja e krahut, të cilat përputhen në mënyrë të përkryer me motivin bashkëkohor, i shtojnë gjithashtu rehati kësaj karrige unike. Fakti që karrigia është transparente e bën gjithashtu një zgjidhje të shkëlqyer për hapësira të vogla. Për shkak se karrigia është e tejdukshme (megjithëse vjen në nuanca të ndryshme, e bardhë mat dhe e zezë me shkëlqim), ajo vepron si një kameleon dhe mund të funksionojë lehtësisht në çdo hapësirë, pa marrë parasysh stilin e dizajnit apo paletën e ngjyrave. Karrigia fantazmë është e përshtatshme për një tavolinë ngrënieje, pranë një oxhaku në dhomën e ndenjes ose e fshehur nën një tavolinë shkrimi. Me komoditetet e saj të brendshme, mund të zgjidhni lehtësisht një karrige fantazmë rreth tryezës suaj të ngrënies, edhe nëse është klasike. Mund të bëni të njëjtën gjë me karriget e ngrënies metalike, ose t'i lini bosh për një pamje më industriale. Karriget e ngrënies plastike vijnë në një larmi ngjyrash dhe stilesh, kështu që çdokush mund t'i përdorë në çdo hapësirë. Këto karrige integrohen pa probleme në çdo hapësirë, nga kuzhina ose dhoma e ngrënies në dhomën e ndenjes, studimin ose zyrën. Mund të përdorni karrige shtesë në shtëpinë tuaj ose t'i ruani në garazh kur nuk janë në përdorim. Gjithashtu, mbani në mend nëse keni nevojë për karrige ngrënieje me kokë tavoline, pasi mbështetësit e krahëve mund të mos përshtaten plotësisht nën tavolinë në varësi të lartësisë dhe madhësisë. Ka shumë materiale të shkëlqyera për karriget e ngrënies, por më i miri do të varet nga preferencat tuaja personale dhe stili i jetesës. Nëse dëshironi tapiceri që është më e lehtë për t'u ruajtur, provoni të fshini karriget e ngrënies prej lëkure që janë më pak të prirura ndaj njollave dhe lotëve. Së fundi, karriget plastike janë shumë të lehta për t'u pastruar. Këto karrige akrilike rrëshqasin pikërisht nën tryezën e ngrënies, gjë që është e mrekullueshme nëse nuk keni hapësirë. Ndoshta, aty ku do t'i shihja më shpesh këto karrige, do të ishte një dhomë ngrënie e bukur. Kjo zonë e mrekullueshme e ngrënies thekson cilësinë dhe thjeshtësinë dhe do të duket e mrekullueshme me karriget Philippe Starks Ghost. Është një kontrast i tillë midis materialeve dhe drurit të errët në qendër të unazës së pastër të karriges që e rrethon atë. Mund të përdoret si kufje rreth tavolinës së ngrënies ose si tavolinë dhe karrige e pavarur. Është i gjithanshëm dhe shumë i përshtatshëm për t'u përdorur si karrige ngrënieje, por mund të përshtatet mirë edhe me shumë ambiente të tjera, madje edhe në disa ambiente të jashtme, si tarraca dhe oborre, apo lokale dhe hapësira tregtare. Duket shumë e përshtatshme si karrige me theks, por mund të përdoret edhe si pjesë e një dhome si dhomë ngrënie apo ndenje. Mund të jetë një karrige në çerdhe, ose mund të jetë objekt i një grupi ngrënieje. Për shkak të stilit të tij, përshtatet mirë me ambientet e brendshme moderne ose më tradicionale. Me linjat e tij më moderne, mund të jetë një zgjedhje e mirë edhe për adhuruesit e minimalistëve. Është gjithashtu një zgjidhje e mirë afatgjatë falë kutisë plastike që mbahet e lehtë si e re. Emrit të tij origjinal Louis Ghost Chair emrin ikonik i ka materialit transparent të polikarbonatit, i cili e pengon atë të duket fantazmë. Ai jep një ndjenjë moderniteti, duke u mbështetur në histori. Dizajni ishte më i thjeshtë se në të kaluarën, me vija të drejta, simetri dhe forma të thjeshta si drejtkëndësha dhe ovale (këmbët e drejta dhe të ngushta të karriges janë tregues të stilit të saj neoklasik). Një banjo e pazakontë kërkon ide të pazakonta dekorimi, prandaj u përdorën karriget fantazmë sepse nuk dallohen nga tema kryesore. Më vete, këto sende janë argëtuese dhe moderne, por ato funksionojnë shkëlqyeshëm edhe në shtëpitë në tranzicion; Produkte të tilla si karrigia Louis Ghost kombinojnë qartë format klasike me materialet më moderne për një rezultat freskues. Të kesh një tavolinë ose zonë pune në një hapësirë ​​si dhoma gjumi ose dhomen e ndjenjes mund të mos jetë estetikisht perfekte dhe një karrige e pastër akrilike mund të ndihmojë vërtet me këtë kombinim më pak të kundërta. Karrigia do të bashkohej dhe do të tërhiqte më pak vëmendje, gjë që do të bënte që tavolina të binte më pak. Një tjetër zgjidhje praktike dhe moderne për përdorimin e një karrige Lucite kur ju duhet të kombinoni përdorime të shumta në një dhomë, si për shembull një hapësirë ​​zyre në një dhomë gjumi. Kjo dhomë ngrënie ka më shumë se sa hapësirë ​​​​të mjaftueshme për një karrige më të rëndë. Me sa duket më shumë një familje karrigesh, kjo karrige mund të përdoret padyshim për zonën e ngrënies. Karrigia Ghost, prej plastike, është shumë më e lehtë se ajo standarde. Kjo tabelë e zakonshme e madhësisë së karriges Ghost ju vjen në ndihmë nëse po përpiqeni të kuptoni nëse mbështetësit e krahëve përshtaten nën tryezën me të cilën po planifikoni ta përdorni. Në këto kushte, Karrigia Ghost është zgjedhja e duhur për dhomën tuaj të ngrënies, studimin, dhomën e gjumit dhe madje edhe zyrën tuaj. Përdorni një karrige fantazmë për të bërë një deklaratë ose për të devijuar vëmendjen tuaj në një veçori tjetër të dhomës. Fshijeni njollën butësisht, duke pasur kujdes që të mos e fërkoni shumë fort ose të mos e mbuloni jashtëqitjen shumë. Këto karrige Flash janë perfekte për restorante elegante ose më formale, si dhe për lloje të ndryshme eventesh të brendshme ose të jashtme. Por fantazma nuk u ndal me kaq. Stark krijoi gjithashtu një sërë karrigesh transparente, tavolina dhe aksesorë si pasqyra për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm. Në vitin 2002, dizajneri francez i brendshëm dhe i produkteve Philippe Starck ktheu kolltukun klasik të veshur me susta Louis XVI për të krijuar karrigen Ghost. Edhe pse shumica e njerëzve e lidhin karrigen Ghost me stilistin Philippe Starck, Munis tha se karrigia e parë me të njëjtin emër ishte projektuar nga Chini Boeri dhe Tomu Katayanagi 15 vjet më parë. Në vitin 1998, ai projektoi karrigen e tij La Marie, një karrige bazë në polikarbonat të pastër ose me ngjyrë. Bëra një kërkim të vogël dhe zbulova se karriga Kartell është prej polikarbonati dhe falsifikimet janë prej akriliku (lucit). Karrigia Starck Louis Ghost shitet me pakicë për 445 dollarë secila, kështu që nuk është çudi që dizajnerët dhe kompanitë e mobiljeve kanë parë kërkesë për një version më të lirë, si dhe mobilje plastike më transparente. Karrigia Louis Ghost 4852 nga stilisti francez Philippe Starck për Dizajn nga kompania italiane e dizajnit Kartell do të prezantohet më 23 mars 2010 në Muzeun Kartell në Milano.
Gjithçka që duhet të dini për karriget e dasmës në tregun e Lindjes së Mesme
Karriget e dasmës janë më shumë se një vend i rehatshëm për të ftuarit për t'u ulur gjatë ceremonisë dhe pritjes. Në tregun e Lindjes së Mesme, ato luajnë një rol integral në vendosjen e tonit dhe ambientit të ditës suaj të dasmës. Nga ndenjëset klasike në stilin e banketit deri te fronet luksoze të përshtatshme për anëtarët e familjes mbretërore, nuk mungojnë opsionet kur bëhet fjalë për karriget e dasmës. Por me kaq shumë zgjedhje në dispozicion, ku të filloni? Mos kërkoni më tej! Në këtë udhëzues gjithëpërfshirës, ​​ne do të mbulojmë gjithçka që ju duhet të dini rreth Karrige martese në tregun e Lindjes së Mesme. Pavarësisht nëse jeni një nuse e ardhshme ose një planifikues dasmash në kërkim të frymëzimit, lidhuni dhe përgatituni të mësoni gjithçka rreth këtyre pjesëve thelbësore të mobiljeve që do ta bëjnë ditën tuaj të madhe të paharrueshme. E di. D ndryshe T llojet e W edding C qime I n T ai Lindja e Mesme M arket Kur planifikoni një martesë në Lindjen e Mesme, është e rëndësishme të jeni të vetëdijshëm për llojet e ndryshme të karrigeve që janë në dispozicion në treg. Këtu është një udhëzues për llojet e ndryshme të karrigeve të dasmës që janë të njohura në Lindjen e Mesme: 1. Karriget e palosshme: Karriget e palosshme janë një zgjedhje popullore për dasma në Lindjen e Mesme pasi ato janë të lehta për t'u transportuar dhe mund të ruhen lehtësisht. Ato janë të disponueshme në një larmi ngjyrash dhe modelesh, kështu që ju mund të gjeni atë që i përshtatet temës suaj të dasmës. 2. Karriget prej druri: Karriget prej druri janë një tjetër opsion popullor për dasma në Lindjen e Mesme. Ato ofrojnë një pamje dhe ndjesi klasike dhe mund të dekorohen me lule ose detaje të tjera që të përputhen me temën tuaj të dasmës. 3. Karriget me bastun prej palme kacavjerrëse: Karriget me bastun prej palme kacavjerrëse janë një opsion elegant për dasma në natyrë në Lindjen e Mesme. Ato janë të qëndrueshme dhe mund të përballojnë motin e nxehtë, duke i bërë ato ideale për dasma në destinacion. 4. Karriget metalike: Karriget metalike janë një zgjedhje popullore për dasma të brendshme në Lindjen e Mesme pasi ato ofrojnë një pamje moderne. Ato janë të disponueshme në një larmi ngjyrash dhe modelesh, kështu që ju mund të gjeni atë që i përshtatet temës suaj të dasmës. 5Karriget Chiavari: Karriget Chiavari janë një opsion luksoz për dasma. Ato janë shumë elegante dhe të rehatshme, por mund të jenë mjaft të shtrenjta Historia e karrigeve të dasmave në Lindjen e Mesme Karriget e dasmës janë përdorur në Lindjen e Mesme për shekuj, dhe historia e tyre është e pasur dhe magjepsëse. Karriget e lashta të dasmave bëheshin prej druri ose guri dhe shpesh të zbukuruara me gdhendje ose veshje. Në periudhën mesjetare, karriget e dasmës shpesh ishin prej metali dhe ndonjëherë të praruara ose pikturuar. Sot, karriget e dasmës janë të disponueshme në një larmi materialesh dhe stilesh, por ato vazhdojnë të jenë një pjesë jetike e dasmave të Lindjes së Mesme. Karriget e dasmës luajnë një rol thelbësor në shumë kultura të Lindjes së Mesme. Në disa tradita, nusja dhe dhëndri ulen në karrige të veçanta gjatë ceremonisë, ndërsa ata mund të ndajnë një karrige të vetme në të tjerat. Numri i karrigeve të kërkuara ndryshon në varësi të madhësisë së festës së dasmës, por nuk është e pazakontë që të ketë dhjetëra apo edhe qindra karrige në një dasmë të madhe. Ndërsa karriget e dasmës kanë ndryshuar me kalimin e shekujve, qëllimi i tyre ka mbetur i njëjtë: të ofrojnë një vend të rehatshëm për nusen dhe dhëndrin gjatë një prej ditëve më të rëndësishme të jetës së tyre. E di. M ost P opulare W edding C qimet në Lindjen e Mesme M arket Kur bëhet fjalë për karriget e dasmës, opsionet më të njohura në tregun e Lindjes së Mesme janë ato që janë sa elegant, aq edhe komode. Shumë çifte zgjedhin të shkojnë me karrige tradicionale të bardha ose të fildishtë për ceremoninë e tyre, por një sërë ngjyrash të tjera po bëhen gjithnjë e më popullore. Disa nga stilet më të njohura të karrigeve të dasmave në Lindjen e Mesme përfshijnë: 1. Karriget e palosshme: Karriget e palosshme janë një opsion i shkëlqyer për çiftet që duan të jenë në gjendje të transportojnë lehtësisht karriget e tyre nga një vend në tjetrin. Ato janë gjithashtu të lehta për t'u ruajtur, gjë që mund të jetë e dobishme nëse planifikoni t'i përdorni për ngjarje të shumta. 2. Metali Karriget: Karriget metalike janë shumë të qëndrueshme dhe të qëndrueshme, kështu që njerëzit nuk do të duhet t'i zëvendësoni aq shpesh sa llojet e tjera të karrigeve. Ato janë gjithashtu të lehta për t'u pastruar dhe mirëmbajtur, kështu që ata munden mbaj duken të reja prej vitesh. Karriget metalike janë gjithashtu shumë elegant dhe mund të shtojnë një prekje të klasit në çdo dhomë. 3. Karriget Ghost: Karriget fantazmë po bëhen gjithnjë e më të njohura për shkak të transparencës së tyre unike. Ato krijojnë një pamje eterike që është e përkryer për çdo ceremoni martese apo pritje. Traditat e karrigeve të dasmës në Lindjen e Mesme Kur bëhet fjalë për traditat e karrigeve të dasmës në Lindjen e Mesme, ka disa gjëra kyçe që duhen mbajtur parasysh. Para së gjithash, dasmat në Lindjen e Mesme janë zakonisht çështje mjaft luksoze, kështu që prisni të shihni shumë karrige të bukura dhe të zbukuruara në ekspozitë. Së dyti, është traditë që nusja dhe dhëndri të ulen në karrige të veçanta gjatë ceremonisë, shpesh me prindërit e tyre të ulur pranë tyre. Së fundi, mos u habitni nëse shihni disa të ftuar të ulur në dysheme - kjo është krejtësisht normale në shumë kultura të Lindjes së Mesme! Si të zgjidhni karrigen e duhur të dasmës Kur bëhet fjalë për karriget e dasmës, duhet të mbani mend disa gjëra për të zgjedhur ato të duhurat për ditën tuaj të madhe. Ja disa këshilla.: - Madhësia dhe pesha : Karriget e dasmës vijnë në madhësi të ndryshme. Sigurohuni që të matni hapësirën tuaj të disponueshme dhe të zgjidhni karriget që do të përshtaten rehat. Mos harroni se të ftuarit do të ulen në këto karrige për periudha të gjata, kështu që komoditeti është thelbësor! -Stil: Shumë stile të ndryshme të karrigeve të dasmës janë në dispozicion, nga tradicionale në moderne. Zgjidhni një stil që përshtatet me temën e përgjithshme dhe estetikën e dasmës tuaj. -Buxhet: Karriget e dasmës mund të variojnë në çmim, kështu që përcaktimi i një buxheti përpara se të filloni kërkimin tuaj është thelbësor. Kjo do të ndihmojë në ngushtimin e opsioneve tuaja dhe do ta bëjë më të lehtë procesin e blerjes. Me këto këshilla në mendje, me siguri do të gjeni karriget e përsosura të dasmës për ditën tuaj të veçantë! Konklusioni Me një shumëllojshmëri kaq të gjerë të karrigeve të dasmës në Lindjen e Mesme, mund të jetë e vështirë të siguroheni që po zgjidhni ato të duhurat për ditën tuaj të veçantë. Nga stilet tradicionale të ndenjëseve deri tek modelet moderne dhe bashkëkohore, shumë zgjedhje janë në dispozicion për çiftet që kërkojnë mënyra unike për të sjellë në jetë vizionin e tyre të martesës së ëndrrave. Shpresojmë që ky artikull t'ju ketë dhënë një pasqyrë të dobishme se cilat lloje karrigesh janë të njohura në tregun e Lindjes së Mesme dhe si mund të shkoni për t'i gjetur ato. Fat i mirë me të gjitha planifikimet tuaja të dasmës!
nuk ka të dhëna
Si një nga prodhuesit kryesorë në botë të mobiljeve metalike prej druri, Yumeya është e përkushtuar në kërkimin e kokrrave të drurit metalik. Ka tre avantazhe të kokrrës së drurit metalik të Yumeya, "Pa nyje dhe pa boshllëk", "E qartë", "E qëndrueshme". Për të marrë një kontakt në një karrige metalike, Yumeya lançoi karrigen e parë 3D në botë me grurë druri në 2018.
nuk ka të dhëna
CONTACT US

Email::  Info@youmeiya.net.

MP / Whatsapp:86 13534726803

Adresa: Industria Zhennan, Qyteti Heshan, Provinca Guangdong, Kinë

Video i Furniture i Yumeya

XML

E drejta e autorit © 2021 Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd | Harta e faqes
bisedë në internet
Hello, please leave your name and email here before chat online so that we won't miss your message and contact you smoothly.