Yumeya Furniture - Prodhuesi kryesor i karrigeve të ngrënies nga metali prej druri & Furnizues i përgjithshëm


Hoteli - I bukur dhe komod, kush është më i rëndësishëm për divanin e hotelit?

E bukur dhe komode, kush është më i rëndësishëm për divanin e hotelit?

Karrige banketi hoteli divan hoteli i bukur, një divan i bukur hoteli sjell efekte më të mira dekorative në hotel. Ajo jo vetëm që mund t'i sjellë një përshtypje të parë të mirë Gu-së, por gjithashtu mund t'u japë klientëve një mjedis më të mirë pushimi Thelbi Imagjinoni që shumë njerëz tani shpenzojnë qindra mijëra dhe bëjnë miliona për të dekoruar shtëpitë e tyre. Thelbi Një mjedis i bukur dekorimi është kërkesa e konsumatorit për hotelet, dhe gjithashtu mund të sjellë më shumë klientë dhe kthime më të larta në hotel. Sepse çmimet e dhomave me pamje të bukur dhe dhomave të thjeshta janë shumë të ndryshme.

Hoteli - I bukur dhe komod, kush është më i rëndësishëm për divanin e hotelit? 1

Le të flasim për komoditetin e divanit të hotelit. Cili është atributi i parë i divanit të hotelit? Është një mjet, dhe roli i mjetit është për t'u përdorur. Komoditeti i divanit të hotelit mund të sublimohet. Komoditeti i divanit të hotelit i kushtohet funksionit të përdorimit të tij. Si mjet ulur, cili është funksioni i divanit të hotelit?

Sigurisht, njerëzit ulen dhe pushojnë, por mendoni përsëri, cili është ndryshimi midis pjesës tjetër, cili është ndryshimi midis qëndrimit në këmbë dhe uljes? Sigurisht, është e rehatshme, dhe është më e rehatshme të ulesh e të pushosh. Komoditeti i divanit është të përforcojë funksionin origjinal të pushimit të divanit. Shumë divane hotelesh janë të dizajnuara me inxhinieri ergonomike. Pse? Është për të përmirësuar komoditetin e divanit të hotelit.

Hoteli - I bukur dhe komod, kush është më i rëndësishëm për divanin e hotelit? 2

Për sa i përket dy shfaqjeve të divanit të hotelit, një kërkesë janë të dyja. Sepse në shumicën e rasteve ato nuk janë konfliktuale. Estetika e divanit të hotelit përcakton përshtypjen e parë të klientit për hotelin, dhe komoditeti i divanit të hotelit përcakton përvojën e konsumit të klientit për hotelin.

Mobilje për banket hoteli, karrige banketi hoteli, karrige banketi, mbështetje për mobilje hoteli, mobilje banketi

Merrni kontakt me ne
Artikujt e rekomanduar
Qendra Info Blog Lajme
Momenti i ri është këtu. karriget e ngrënies së restorantit komercial po lëshohen
Momenti i ri është këtu. karriget e ngrënies së restorantit komercial po lëshohen
Shitje me shumicë stofi ngrënjeje prej druri prej alumini me shumicë Po kërkoni karrige për restorant në kafene? Detaje rreth YG7187 Yumeya stoli ngrënieje me kokrra alumini të modës me shumicë, karrige restoranti kafenesh në Yumeya Furniture. Ju lutem na kontaktoni! Përcaktime: ● Madhësia:H1120*SH760*W450*D550mm ● COM: 1.40 metra. ● Stack: Nuk mund të mbështjell ● Paketa: Karton ● Skenarët e aplikimit: Hotel, Kafene, Shtëpi pleqsh, Kazino, Kontratë ● Aftësia e furnizimit: 40000 copë në muaj ● MOQ: 100 pcs ● vlerësoi shumë pajisjet tona të përparuara të prodhimit dhe fabrikën në shkallë të gjerë. ● Karriget metalike të ngrënies, karriget e banketit, mobiljet komerciale të Yumeya Chairs janë bërë nga materiale të sigurta, miqësore me mjedisin dhe rezistente ndaj konsumit dhe të qëndrueshme. Ata nuk do të shkaktojnë ndotje në mjedis. Ato kanë dizajn në modë, performancë të shkëlqyer, jetë të gjatë shërbimi, pastrim dhe instalim të lehtë. Ata janë lavdëruar dhe besuar njëzëri në industri. Duke kaluar përmes rikombinimit të burimeve dhe përmirësimit të sistemit të menaxhimit, Yumeya Chairs ka përmirësuar me sukses kapacitetin dhe efikasitetin tonë të prodhimit. Ne kemi për qëllim t'i ofrojmë çdo klienti produkte të kënaqshme dhe shërbim profesional pas shitjes. Ne premtojmë se mallrat do t'u dërgohen klientëve brenda kohës së caktuar të sigurt dhe të shëndoshë. Pa marrë parasysh se çfarë pyetje keni apo çfarë produkte ju nevojiten, mos hezitoni të na kontaktoni në çdo kohë. Ne kemi nxjerrë një produkt të ri - karriget komerciale të restorantit dhe ju mirëpresim sinqerisht të na vizitoni për një udhëtim në terren. stol ngrënieje kokrra druri alumini. Në pritje të bashkëpunimit tuaj! Për të mirëpritur këtë festival, Yumeya Chairs ka nisur shitjen tonë për . Shfaq Detajet http://www.youmeiya.net/product/yg7187-yumeya-wholesale-fashion-aluminium-wood-grain-dining-stool.html
Mobiljet e banketit të hotelit - Nga vjen vlera e mobiljeve të hotelit?
Mobiljet e banketit të hotelit - Nga vjen vlera e mobiljeve të hotelit?
Mobilje për banket hoteli -Nga vjen vlera e mobiljeve të hotelit? Qeniet njerëzore janë në zhvillim dhe shoqëria. Në ditët e sotme, të gjitha sferat e jetës kanë nisur një trend të modës dhe industria e mobiljeve të hoteleve nuk bën përjashtim. Përveç ruajtjes së disa modeleve tradicionale të dizajnit të mobiljeve, ndryshimi dhe inovacioni i fuqishëm. Mobiljet e reja moderne të hotelit janë një nga zbulimet. Kërkesa të reja për të zhvilluar dhe plotësuar nevojat e jetës materiale dhe shpirtërore të njerëzve modernë. Ka shumë lloje të mobiljeve moderne hoteliere. Sipas ndarjeve funksionale në hotel, mobiljet në ambiente publike janë për të pushuar mysafirët, duke përfshirë divanet, ndenjëset, tavolinat e kafesë etj. Mobiljet e pjesëve të kateringut përfshijnë tavolina ngrënie, karrige ngrënie, tavolina kafeje dhe karrige etj. Disa mobilje përfshijnë krevate, komodina, divane, tavolina kafeje, tavolina, ndenjëse, dollapë muri për artikujt e ruajtjes. Sa më i madh të jetë hoteli i nivelit të lartë, aq më shumë lloje mobiljesh janë përgjegjës për funksionet sociale. 1. Praktik dhe rehat. Në dizajnin modern të mobiljeve të hoteleve, marrëdhënia midis mobiljeve dhe njerëzve është e lidhur ngushtë me njerëzit dhe duhet të pasqyrohet kudo; i orientuar nga njerëzit; Koncepti i dizajnit përdoret për njerëzit dhe i lehtë për njerëzit. Kjo është praktike. Për shembull, disa tavolina hotelesh janë të bukura. Mund të përdoret si tavolinë ngrënieje. Në të njëjtën kohë, ajo pasqyron shkathtësinë. Për një shembull tjetër, garderoba e dhomës së miqve mund të paloset dhe paloset në një bar të vogël. Duke u nisur nga procesi i projektimit, është e nevojshme të tregohet një ndjenjë hierarkie dhe këndi për të kaluar mjedisin e brendshëm dhe të jashtëm për të kaluar mjedisin. Për shembull, në hapësirën e kufizuar, përdorimi i shushurimës inox, ekranit inox, pasqyrës së murit, etj. Për të rritur ndjenjën e hapësirës. Së dyti, natyra artistike, dekorative Mobilja është roli kryesor që pasqyron atmosferën e brendshme dhe efektet artistike. Vendosja e shkëlqyer e mobiljeve në hotel dhe faqosja e ekranit do t'i bëjë njerëzit të ndihen rehat. E thjeshtë dhe e bukur, duke i bërë njerëzit të ndihen të lumtur. Pjesa më e madhe e paraqitjes së mobiljeve moderne të hoteleve nis nga stili i thjeshtë i dizajnit. Prandaj, mobiljet e hotelit janë më të veçanta për përputhjen e ngjyrave. Kjo është një metodë më e re e dekorimit. Për shembull, dizajni i ndriçimit është një pjesë e rëndësishme e tij. Dritat moderne të hoteleve janë më të lehta. Drita e butë e ngrohtë është kryesore, dhe ndriçimi i arsyeshëm mund ta bëjë atmosferën hapësinore të hotelit të krijojë një ngrohtësi. Kërkim popullor: mbështetje për mobilje hoteli, mobilje për banket hoteli, mobilje banketi, karrige banketi, prodhues mobiljesh për banket
Mobilje Hoteli Banquet - si të Mirëmbajmë Mobiljet Origjinale të Banketeve të Hotelit prej druri
Mobilje Hoteli Banquet - si të Mirëmbajmë Mobiljet Origjinale të Banketeve të Hotelit prej druri
Mobilje për banket hoteli - si të mirëmbani mobiljet origjinale të banketeve të hotelit prej druri 1. Vazhdoni të hidratoni dhe hidratoni. Hidratimi dhe hidratimi i mobiljeve të banketit prej druri nuk mund të sigurohet nga uji, që do të thotë se nuk mund ta fshini thjesht me lecka të lagura. Në vend të kësaj, duhet të zgjidhni mobilje profesionale për banket për vajra esencialë. Ai përmban vaj natyral portokalli të përthithur nga fibrat e drurit. , Ju mund të mbyllni ujin në dru për të parandaluar deformimin e çarjes së drurit dhe në të njëjtën kohë të ushqeni drurin, mobiljet prej druri të banketit zëvendësohen nga brenda në jashtë, zgjasni jetën e shërbimit të mobiljeve të banketit. Mirëmbajtja e mobiljeve të banketeve prej druri Produktet e mobiljeve të banketit prej druri natyral, avantazhi më i madh është kokrriza e drurit natyral dhe ngjyra natyrale e ndryshueshme. Duke qenë se druri natyral është një trup organik që merr frymë vazhdimisht, është e nevojshme që të vendoset në një mjedis me temperaturë dhe lagështi të përshtatshme. Në të njëjtën kohë, është e nevojshme të shmangni pijet, kimikatet ose objektet e mbinxehura në sipërfaqe, në mënyrë që të mos dëmtohet ngjyra natyrale në sipërfaqen e sipërfaqes së drurit. Nëse është prej Mei Nai Board, kur një papastërti e madhe është më shumë, mund të përdorni pastruesin neutral të holluar për ta fshirë një herë me ujë të ngrohtë dhe më pas ta fshini me ujë. Mos harroni ta fshini me një leckë të butë të thatë. Më pas përdorni dyll mirëmbajtjeje dhe ndriçues, edhe nëse keni bërë arritje të mëdha. Vetëm duke i kushtuar vëmendje pastrimit dhe mirëmbajtjes së përditshme, mobiljet e banketit prej druri mund të jenë të reja për një kohë të gjatë. Së dyti, për të parandaluar pluhurin. Në përgjithësi, mobiljet relativisht të larta të banketit prej druri të bëra me sofër, dru tik, lis, arrë, etj. është e dekoruar me mobilje të hollë të gdhendur. Mobiljet shpejt "plaken" vrasës. Mobilje banketi hoteli, karrige banketi hoteli, karrige banketi, mobilje banketi Së treti, shmangi dritën e drejtpërdrejtë të diellit. Nëse mobiljet e shkëlqyera prej druri të banketit janë ekspozuar në diell, pjesa e kohës së lirë është zbehur, druri është shumë i thatë dhe shfaqen çarje. Si të mirëmbani mobiljet e banketit me dru Druri është një material natyral. Edhe pse është bërë mobilje banketi, ajo nuk i humb karakteristikat e bimës. Mobiljet prej druri të banketit kanë përshtypje dhe përthithje unike dhe prodhojnë shumë mutacione materiale me ndryshimet në temperaturën e ambientit. Shumë konsumatorë që kanë mobilje banketi me trungje, gjithmonë shpesh fshijnë dhe fshijnë mobiljet prej druri të banketit në fillim, dhe ata janë shumë dembel për ta injoruar atë për një kohë të gjatë. Në fakt, nëse doni të bëni mobilje banketi duke i mbrojtur dhe përdorur për një kohë të gjatë, puna e zakonshme e pastrimit dhe mirëmbajtjes do të jetë thelbësore. Përndryshe, sapo të ndodhë një dëm i madh, është një telash i madh. Megjithatë, përderisa i kushtoni vëmendje parimeve të mëposhtme, mirëmbajtja e mobiljeve të banketit prej druri mund të bëhet lehtësisht dhe e thjeshtë. Mund të jetë paksa e panjohur për mobiljet e banketit me trung. Nuk ka rëndësi. Le të prezantojmë së pari mobiljet e banketit me trungje në detaje. Pasi t'ju njoftoj fillimisht për mobiljet e banketit prej druri, do t'ju shpjegoj se si të mirëmbani mobiljet e banketit të hotelit origjinal prej druri. Pranimi gjithashtu mund të zgjidhet më thellë dhe mund të përdoret në procesin e përdorimit të ardhshëm. Kërkim popullor:, mobilje banketi, karrige banketi hoteli
Hotel - Si të blini mobilje hoteli të stilit amerikan?
Hotel - Si të blini mobilje hoteli të stilit amerikan?
Si të blini mobilje hoteli të stilit amerikan? Mobiljet hoteliere të stilit amerikan theksojnë një ndjenjë historie. Përdor teknika antike. Mobiljet e hotelit në stilin amerikan bazohen në ngjyrën natyrale të ngjyrës së trungut. Atmosfera e përgjithshme e ngjyrave të dhomave të bardha, të kuqe, jeshile dhe kafe është më e zakonshme. Veçanërisht në zgjedhjen e ngjyrave të mureve, mobiljeve dhe orendive - natyrale, nostalgjike dhe nxjerrja e ngjyrës së thjeshtë të stilit amerikan është një karakteristikë tipike e stilit amerikan. Edhe pse disa blerës nuk mund të pranojnë erozionin e erës dhe insektet, pikat e zeza ose kafe janë më të zakonshme. Kjo metodë është për të simuluar reshjet e ngjyrave të ndotjes pas përdorimit afatgjatë. Boja e mobiljeve amerikane është kryesisht e errët dhe e errët, dhe detajet e gdhendjes së pjesës së drurit nuk duhet të jenë shumë të komplikuara. Divanet e hoteleve amerikane janë të gjera dhe komode për të krijuar një stil shtëpie të përzemërt. Sipërfaqja e divanit është kryesisht e mbuluar me pëlhura të trasha, dhe shumica e tyre bazohen në vija dhe modele dekorimi me lule. Kombinimi i shumëllojshëm i çantave është një tipar kryesor i divanit amerikan. Një grup divanesh amerikane ka 34 produkte dhe përfshin 56 pëlhura divanesh, kështu që është e nevojshme t'i kushtohet vëmendje përputhjes së përgjithshme të pëlhurës. Për të bashkëpunuar me divanin e madh, edhe tavolina e kafesë e hotelit amerikan do të jetë e madhe, kryesisht korniza druri ose kornizë hekuri e zbukuruar me këmbë mace. Nuk ka dollapë të veçantë TV apo dollapë të kombinuar në mobiljet e hoteleve të stilit amerikan. Në përgjithësi, stile të ndryshme të kabineteve të ulëta ose sirtarëve zëvendësohen. Mobilje për banket hoteli, karrige banketi hoteli, karrige banketi, mbështetje për mobilje hoteli, mobilje banketi
Zhvillimi me karbon të ulët në një rrugë të gjatë për karriget e hoteleve
Zhvillimi me karbon të ulët në një rrugë të gjatë për karriget e hoteleve
Zhvillimi me karbon të ulët në një rrugë të gjatë për karriget e hoteleve Karboni i ulët është një qëndrim ndaj jetës dhe një përgjegjësi jetësore. Mobiljet e restorantit me karbon të ulët përfshihen gradualisht në pjesët dhe pjesët e jetës. Vitet e fundit, mobiljet e karrigeve të hoteleve prej çeliku inoks të restoranteve me karbon të ulët janë bërë kërkesa bazë për konsumatorët. Shumë restorante, hotele prej çeliku inox dhe kompani mobiljesh për karrige e kuptojnë gjithashtu se vetëm kompanitë mund të arrijnë me të vërtetë karbon të ulët në përgjigje të rregullimit të modelit të industrisë së mobiljeve të restorantit, dhe në të njëjtën kohë kanë marrë zhvillimin e shpejtë të vetë ndërmarrjes. Megjithatë, shumë kompani të mobiljeve për restorante ende ndjehen të humbura në rrugën e zhvillimit me karbon të ulët. Si të zvogëloni qartë rrugën e mobiljeve të restorantit me karbon? Një nivel tjetër i shtëpisë me karbon të ulët është ruajtja e energjisë. Aktualisht, përpunimi industrial nuk është i thellë, menaxhimi është relativisht i gjerë dhe përfitimet e kapacitetit duhet të përmirësohen. Materiali i parë i industrisë së mobiljeve të restoranteve është druri. Në përgjigje të situatës aktuale, duhet të bëhet përpunimi më i thellë i mobiljeve të restoranteve për të përshpejtuar përmirësimin e procesit dhe metodat e menaxhimit të gjerë duhet të shndërrohen në metoda intensive të menaxhimit. Vetëm në këtë mënyrë mund të kontribuojmë në qëllimet e jetës me karbon të ulët. Që nga fillimi, industria e mobiljeve të karrigeve të hoteleve prej çeliku inox të restorantit ka kërkuar risi. Gjatë gjithë zhvillimit të industrisë së mobiljeve të karrigeve të hotelit me aliazh alumini të restorantit, ne pamë shumë risi, por këto risi janë në thelb inovative në stilin e dizajnit dhe stilit. Me ardhjen e ekonomisë me karbon të ulët, industria e mobiljeve të karrigeve të hoteleve në restorante duhet të inovojë përmes më shumë kanaleve për t'iu përshtatur tendencës së zhvillimit industrial të ardhshëm. Lëndët e para mund të provohen të inovohen, në mënyrë që të shkrihen një sërë materialesh, dhe druri i fortë, metali, plastika, qelqi, fibra, etj. për të reduktuar ciklin e prerjes së materialeve të ngurta druri dhe për të zgjeruar zonën e gjelbër. Procesi mund të provojë inovacionin dhe të përmirësojë efikasitetin e përpunimit dhe vlerën e prodhimit për frymë duke përmirësuar përmbajtjen teknike të pajisjeve përpunuese. Kjo mund të zvogëlojë ciklin e prodhimit dhe të kursejë humbjen e energjisë, duke arritur kështu një qëllim ciklik të jetës me karbon të ulët. Konsumatorët kanë nevojë për mobilje restoranti të shëndetshme dhe miqësore me mjedisin për të garantuar jetën, por çfarë është një mobilje restoranti të shëndetshme dhe miqësore me mjedisin, material mobiljesh të shëndetshëm për karriget e hotelit në restorant, i cili duhet të jetë një material miqësor me mjedisin, i cili ka karakteristikat e degradimit natyror, pa ndotje mjedisi dhe ripërdorimi i ciklit. Është një material i ri i gjelbër, që kursen energji, miqësor ndaj mjedisit dhe i teknologjisë së lartë. Nga përzgjedhja e lëndëve të para për mobiljet e karrigeve të hoteleve të restoranteve deri te teknologjia e përmirësimit, deri te menaxhimi i menaxhimit të sistemit të prodhimit, ai duhet të zbatohet në vend. Mobiljet e karrigeve të hotelit të restorantit duhet të bëhen mirë për të thënë se kemi hyrë në pragun e jetëgjatësisë me karbon të ulët. Ekspertët e industrisë vunë në dukje se përballë zhvillimit dhe ndryshimit të modeleve të industrisë së mobiljeve të karrigeve të hoteleve në restorante, kompanitë e hoteleve të restoranteve dhe mobiljeve për karrige duhet të zbulojnë me vëmendje nevojat e konsumatorëve, t'u shërbejnë klientëve çiltërsisht, të fillojnë nga thelbi i produkteve të mobiljeve për karriget e hoteleve të restoranteve dhe me energji. mbrojnë restorante me karbon të ulët. Motivet e karrigeve të hotelit. Mobiljet e karrigeve të hotelit të restorantit me karbon të ulët jo vetëm që ndikojnë në prodhimin e investimeve të menaxhuara nga industria e hotelierisë, por gjithashtu prekin realisht interesat jetike të klientëve. Zhvillimi i karbonit të ulët është rruga afatgjatë e mobiljeve siç janë karriget e hoteleve.
Karriget e banketit të hotelit - cilat janë pikat kryesore të dizajnit të hotelit të restorantit perëndimor amerikan?
Karriget e banketit të hotelit - cilat janë pikat kryesore të dizajnit të hotelit të restorantit perëndimor amerikan?
Karriget e banketit të hotelit - cilat janë pikat kryesore të dizajnit të hotelit të restorantit perëndimor amerikan? Krahasuar me tryezën e rrumbullakët të Kinës, tavolinat dhe karriget e ngrënies mbretërore britanike dhe tavolinat dhe karriget e hoteleve të restoranteve perëndimore amerikane janë vërtet krenare. Tavolina dhe karriget e restoranteve perëndimore amerikane që janë qindra mijëra vjet kulturë dhe reshje teknike duket se janë tavolina dhe karrige ngrënieje të stilit kinez dhe evropian; është e vrazhdë; shumë, por këto nuk e pengojnë favorizimin e njerëzve modernë për tavolinat dhe karriget e restoranteve perëndimore amerikane. Pra, cilat janë pikat kryesore të dizajnit të tavolinave dhe karrigeve të restorantit perëndimor amerikan dhe të jenë kaq të gjera për audiencën? Prodhuesi i karrigeve të banketit të hotelit do t'ju shpjegojë: Këtu bëhet fjalë për origjinën e mobiljeve amerikane! Mobiljet amerikane u bënë të njohura pas Luftës së Dytë Botërore, përjetuan modernizmin, postmodernizmin, veçanërisht në fund të viteve 1980; lëvizja e mobiljeve të artit; më vonë, tradita e mobiljeve tregoi personalitetin filloi të mbizotërojë në mbarë botën. Në këtë kohë, mobiljet amerikane me shprehje të lirë hynë gradualisht në vizionin e njerëzve dhe gradualisht u ndoqën nga shumë njerëz të modës. Në këtë proces, falë përhapjes së shpejtë të ekonomisë dhe kulturës amerikane në nivel global, kultura amerikane është bërë gradualisht një kulturë e modës dhe kultura amerikane e hotelerisë nuk bën përjashtim. Së bashku me zhvillimin e markave të furnizimit me zinxhirë amerikanë në të gjithë botën, tavolinat dhe karriget e restoranteve perëndimore amerikane janë promovuar gjithashtu globalisht. Në Kinë, me globalizimin e shpejtë ekonomik vitet e fundit, tavolinat dhe karriget e restoranteve perëndimore amerikane janë aplikuar edhe në restorante të ndryshme perëndimore dhe restorante të modës. Në fakt, në epokën e re, tavolinat dhe karriget e restoranteve perëndimore amerikane që nuk kanë marrë shumë kulturë tradicionale janë më të favorshme se mobiljet e stilit kinez dhe evropian. Stili i lirë i restoranteve perëndimore amerikane tregon bukurinë e tij krijuese, dhe ka formuar një estetikë unike amerikane nën ndikimin e koncepteve. Karakteristikat e tavolinave dhe karrigeve të restorantit perëndimor amerikan: 1. Tavolinat dhe karriget e restoranteve perëndimore amerikane fokusohen tek druri i fortë në përzgjedhjen e materialeve. Nuk ka freski të drurit të përgjithshëm të ngurtë, por fokusohet në atmosferën e thjeshtë dhe të thjeshtë të drurit origjinal. 2. Është përmendur më sipër. Krahasuar me stilin kinez dhe evropian, tavolinat dhe karriget e restoranteve perëndimore amerikane madje mund të thuhet se janë të ashpra, por kjo është bërë tipari i tij i jashtëzakonshëm. Nuk ka tavolina dhe karrige të kujdesshme të restorantit perëndimor amerikan që përkojnë me estetikën e njerëzve modernë dhe ndihmojnë për të nxjerrë në pah atmosferën e tij.
Karrige banketi hoteli - Mobilje hoteli me çanta moderne të buta të thjeshta, ju e meritoni!
Karrige banketi hoteli - Mobilje hoteli me çanta moderne të buta të thjeshta, ju e meritoni!
Karrige e banketit të hotelit - mobilje hoteli e thjeshtë moderne me çanta të buta, ju e meritoni! Stili i thjeshtuar i karriges së banketit me çanta të buta moderne është i thjeshtë dhe i fuqishëm, duke theksuar natyrën e vetme dhe abstraksionin e hapësirës së brendshme dhe të objekteve. Stili modern minimalist, siç sugjeron edhe emri, i bën të gjitha detajet të duken shumë të thjeshta. Thjeshtësia në dekorim e bën hapësirën të duket shumë koncize dhe atmosferike. Pjesët dekorative janë të pakta, por në ngjyrë dhe plan urbanistik, duhet shumë energji për t'u përshtatur me zgjedhjen e materialeve të dekorimit. Ky është një shtet që nuk është projektuar nga stilistë të zakonshëm. Mobilje banketi hoteli, karrige banketi hoteli, karrige banketi, mobilje banketi Nuk ka dyshim se stili modern dhe i thjeshtë i dekorimit të stilit plotëson dashurinë e të rinjve. Qyteti është i zënë duke jetuar. Tashmë na ka bërë të shqetësohemi me qiellin dhe dritën dhe gjelbërimin. Lodhja, duke harruar zhurmën e qytetit. Ky është gjithashtu një nga stilet më të njohura të dekorimit: stili modern minimalist. Thjeshtësia nuk është mungesë e elementeve të dizajnit. Është një nivel më i lartë i gjendjes krijuese. Për sa i përket dizajnit të brendshëm, nuk është e nevojshme të braktisni rregullat dhe thjeshtësinë e hapësirës origjinale të ndërtesës dhe të dekoroni në mënyrë arbitrare mbajtësin e ndërtesës. Në vend të kësaj, dizajni është më intensiv, thekson integritetin e strukturës dhe formës dhe ndjek thellësinë dhe saktësinë e performancës së materialeve, teknologjisë dhe hapësirës. Krijuar në dhomë me metoda të thjeshta, kërkon gjithashtu që projektuesit të kenë njohuri më të larta të dizajnit dhe përvojë praktike. Projektuesi duhet të jetojë në thellësi, të mendojë në mënyrë të përsëritur, ta shqyrtojë me kujdes dhe ta rafinojë me kujdes dhe të përdorë gjuhën më të vogël të dizajnit për të shprehur më të thellën. dizajn i brendshëm. Hiqni kompleksitetin dhe thjeshtësinë, hiqni të vërtetën dhe shkallën e lartë të ngjyrosjes dhe formën jashtëzakonisht koncize të ngjyrës. Me premisën e plotësimit të nevojave funksionale, hapësira, njerëzit dhe gjërat kombinohen me një kombinim të arsyeshëm dhe të rafinuar, dhe penelatat më të rafinuara përshkruajnë efektin më të pasur dhe lëvizës. Kjo është gjendja më e lartë e artit të projektimit. Karakteristikat e karrigeve të banketit të hoteleve(1) Theksoni dizajnin funksional, linjat e thjeshta dhe të lëmuara dhe kontrastin e fortë të ngjyrave. Kjo është karakteristikë e një karrige banketi hoteli në stil modern. (2) Një numër i madh materialesh të reja si qelqi i kalbur dhe çelik inox përdoren si materiale ndihmëse, e cila është gjithashtu një metodë e zakonshme dekorative për karriget e banketeve të hoteleve në stilin modern, të cilat mund t'u sjellin njerëzve një ndjenjë avangarde dhe ndjenjë të papërmbajtur. (3) Për shkak të linjave të thjeshta dhe elementeve të pakta dekorative, karrigia e banketit të hotelit në stil modern kërkon orendi të buta perfekte për të treguar bukurinë. Për shembull, divani ka nevojë për jastëk, tavolina e ngrënies kërkon mbulesa tavoline, krevate dhe çarçafë duhet të shoqërohen me perde dhe çarçafë. Zbehja e butë është çelësi i stilit modern.Stil (1) Hapësira e brendshme është e hapur dhe transparente e brendshme dhe e jashtme, dhe liria e ndjekjes së mureve të pakufizuar ndiqet në dizajnin grafik të hapësirës. karakterizohet nga forma e thjeshtë, cilësi e pastër dhe mjeshtëri e hollë.(3) Përpiquni të dekoroni dhe anuloni gjërat e tepërta sa më shumë që të jetë e mundur. Besohet se çdo dizajn kompleks do të rrisë koston e kostove të ndërtimit pa vlerë praktike dhe ndonjë dekorim, dhe theksohet se forma duhet të shërbejë më shumë funksione.(4) Komponentët standardë përdoren sa më shumë që të jetë e mundur në komponentët e ndërtesës dhe të brendshme. (5) Produktet e thjeshta industriale përdoren shpesh në ambiente të mbyllura. Karriget e banketit të hotelit dhe gjërat e nevojshme të përditshme përdoren kryesisht në linjë, dhe metalet e qelqit përdoren më së shumti.Karakteristike Bizhuteritë e stilit modern minimalist janë më eklektik nga të gjitha stilet e përmirësimit të shtëpisë. Disa nga linjat e thjeshta, aksesorët unikë dhe madje krijues dhe të personalitetit mund të bëhen pjesë e përmirësimit të stilit modern minimalist të shtëpisë. Kërkimi popullor:, mobilje për banket hoteli, karrige banketi hoteli, mobilje banketi
Karrige e banketit të hotelit - cilat janë karakteristikat e mobiljeve të hotelit në stilin modern minimalist? -Kor C
Karrige e banketit të hotelit - cilat janë karakteristikat e mobiljeve të hotelit në stilin modern minimalist? -Kor C
Karrige e banketit të hotelit - cilat janë karakteristikat e mobiljeve hoteliere të stilit modern minimalist? Qoftë një karrige banketi unike, qoftë një divan që thekson komoditetin, funksionaliteti dhe dekorueshmëria e tij thjesht kombinohen, dhe mobiljet e thjeshta dhe moderne të banketit të hoteleve standarde që i kushtojnë vëmendje performancës mjedisore janë më të pëlqyera nga njerëzit. Pavarësisht nëse është një karrige banketi unike, ose një divan që thekson rehatinë, funksionaliteti dhe dekorueshmëria e tij thjesht kombinohen, dhe thjeshtësia dhe mobiljet moderne të banketit të hoteleve që i kushtojnë vëmendje performancës mjedisore janë më të pëlqyera nga njerëzit. Le t'i hedhim një sy modernitetit së bashku. Cilat janë karakteristikat e një stili të thjeshtë dhe një mobilje standarde moderne dhome banketi. Mobilje banketi hoteli, karrige banketi hoteli, karrige banketi, mobilje banketi Theksimi i dizajnit funksional, linjave të thjeshta dhe të lëmuara dhe kontrastit të fortë të ngjyrave. Kjo është karakteristikë e mobiljeve moderne të banketeve të hoteleve të stilit modern. Përdorimi i materialeve të reja si xhami i kalbur dhe çeliku inox si materiale ndihmëse është gjithashtu një metodë e zakonshme dekorative për mobiljet e banketeve të hoteleve të stilit modern të thjeshtë dhe standarde moderne, e cila mund t'u sjellë njerëzve një Ndjenja e avangardës dhe ndjenjës së papërmbajtur. Për shkak të linjave të thjeshta dhe elementeve të pakta dekorative, stili modern i thjeshtë Mobiljet moderne të banketit të hoteleve kërkojnë orendi të buta perfekte për të treguar bukurinë. Për shembull, divani ka nevojë për jastëk, tavolina e ngrënies kërkon mbulesa tavoline, krevate dhe çarçafë duhet të shoqërohen me perde dhe çarçafë. Mobiljet e buta janë çelësi i dekorimit modern me erë. Pavarësisht se sa e madhe është dhoma, ajo duhet të jetë e gjerë. Nuk ka nevojë për dekorim të lodhshëm dhe mobilje të tepruar të thjeshtë dhe moderne të banketit të dhomës, e cila pasqyron koordinimin e përgjithshëm të hapësirës dhe mobiljeve të banketit në dekorimin dhe paraqitjen. Për sa i përket stilimit, struktura gjeometrike është më së shumti, e cila është stil modern minimalist. Propozim për të luajtur efikasitetin më të madh të përdorimit në hapësirë ​​të kufizuar. Mobiljet standarde të thjeshta dhe moderne të banketit të dhomës zgjedhin të theksojnë funksionin e formimit. Nga një këndvështrim praktik, dekorimi i tepërt i shtimit braktiset deri në fund. E thjeshta nuk është thjesht një mënyrë jetese, por edhe një filozofi e jetës. Tingulli në shtëpi nuk është më në përputhje. Shumë ngjyra do t'u japin njerëzve një ndjenjë të rrëmujshme dhe do të përdorin më shumë ngjyra të pastra për t'u përshtatur me stilet moderne minimaliste, kështu që pavarësisht nga forma e thjeshtë dhe moderne e mobiljeve standarde të dhomës së banketit dhe shtrirja hapësinore, do t'u japë njerëzve një surprizë freskuese. Shpresoj modernitetin e kohëve moderne. Cilat janë karakteristikat e mobiljeve të banketeve të stilit të thjeshtë që mund t'ju ndihmojnë. Si një nga prodhuesit kombëtarë të mobiljeve të banketeve të hoteleve në shkallë të gjerë, dhjetë furnizuesit më të mirë të mobiljeve për banket hotelesh me medalje ari në provincën Guangdong shoqërojnë mobiljet tuaja të banketit në hotel. Cilësi ari, ju e meritoni!Kërkim popullor: karrige banketi hoteli, mobilje banketi hoteli, mobilje banketi
Karrige e banketit të hotelit - flasim për pastrimin e pastrimit të mobiljeve të hotelit
Karrige e banketit të hotelit - flasim për pastrimin e pastrimit të mobiljeve të hotelit
Karrige e banketit të hotelit - flasim për pastrimin e pastrimit të mobiljeve të hotelit Kohët e fundit çështja e pastrimit të hoteleve ka hyrë sërish në vizionin e të gjithëve dhe ka shkaktuar diskutime të mëdha. Në fakt, pastrimi i hotelit është shumë më i lartë se standardi i pastrimit të shtëpisë. Në fund të fundit, ajo po përballet me banorë të ndryshëm. Për t'u dhënë atyre përvojën më të mirë të jetesës, pastrimi i shtëpive të hotelit ka standarde të ndryshme. Proceset e përgjithshme të pastrimit nuk mund të plotësojnë kërkesat e mirëmbajtjes së mobiljeve të hotelit. Disa metoda të pastrimit të përditshëm të pastrimit mund të shkaktojnë edhe dëmtim të mobiljeve të hotelit. Në raste të rënda, madje do të ndikojë në bukurinë e të gjithë hapësirës. Prandaj, gjatë pastrimit të mobiljeve të hotelit, duhet t'i kushtojmë vëmendje të madhe aspekteve të mëposhtme: 1. Mos përdorni leckë të trashë ose rroba të vjetra për të fshirë mobiljet e hotelit. Në përgjithësi, pastrimi zyrtar duhet të përdorë peshqirë, produkte pambuku ose pëlhura që thithin ujin, si p.sh. kadife. Sepse shtrirja e ashpër dhe koka e fillit do të gërvishtin sipërfaqen e lëmuar të mobiljeve, duke sjellë shumë gërvishtje dhe duke ndikuar në estetikën vizuale. 2. Mos e fshini me leckë kur pastroni pluhurin e mobiljeve të hotelit. Pluhuri i zakonshëm përbëhet nga rëra, fibra dhe substanca të tjera. Në fërkimin me pëlhura, këto substanca mund të dëmtojnë lehtësisht sipërfaqen e bojës në mobilje. Në planin afatgjatë, do të shkatërrojë shkëlqimin e mobiljeve dhe do të zvogëlojë jetën e tij të shërbimit. Prandaj, mund të përdorni peshqirë profesionistë të lagur me vakum. Ky material është i butë dhe ka një kapacitet të fortë vakumi. 3. Pastrimi i mobiljeve dhe detergjenti i përputhshëm kanë gjithashtu kërkesa të caktuara. Për shembull, sapuni i përditshëm, esenca e larjes së enëve duhet të shmanget me vendosmëri, sepse ato nuk mund të heqin në mënyrë efektive njollat ​​e mobiljeve, të cilat do të shkaktojnë korrozion të caktuar të drurit të mobiljeve. Forma ose deformimi. Për pastrimin e sprejit duhet të përdoren mobilje të posaçme, në mënyrë që të hiqen njollat. 4. Jo i gjithë dylli për kujdesin e mobiljeve mund të përdoret për mirëmbajtjen e mobiljeve të hotelit, sepse në këto mobilje zakonisht nuk përfshihet lëkura. Dylli infermieror ka një performancë të fortë stimuluese të plakjes për lëkurën, duke e bërë lëkurën të vjetërohet në një periudhë të shkurtër kohe dhe të shkurtojë ndjeshëm jetën e shërbimit. Pra, mobiljet prej lëkure duhet të zgjedhin lëkurën Kërkim popullor: karrige banketi hoteli, mobilje banketi hoteli, mobilje banketi, karrige banketi, karrige hoteli Guangdong
nuk ka të dhëna
Si një nga prodhuesit kryesorë në botë të mobiljeve metalike prej druri, Yumeya është e përkushtuar në kërkimin e kokrrave të drurit metalik. Ka tre avantazhe të kokrrës së drurit metalik të Yumeya, "Pa nyje dhe pa boshllëk", "E qartë", "E qëndrueshme". Për të marrë një kontakt në një karrige metalike, Yumeya lançoi karrigen e parë 3D në botë me grurë druri në 2018.
nuk ka të dhëna
CONTACT US

Email::  Info@youmeiya.net.

MP / Whatsapp:86 13534726803

Adresa: Industria Zhennan, Qyteti Heshan, Provinca Guangdong, Kinë

Video i Furniture i Yumeya

XML

E drejta e autorit © 2021 Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd | Harta e faqes
bisedë në internet
Hello, please leave your name and email here before chat online so that we won't miss your message and contact you smoothly.