Yumeya Furniture - Prodhuesi kryesor i karrigeve të ngrënies nga metali prej druri & Furnizues i përgjithshëm


Furniza e Banketit të Hotelit

Muntimet e banketit hoteli

Salla e banketeve i referohet vendeve që mund të përdoren për të mbajtur aktivitete të tilla si aktivitete të ndryshme dasmash, mitingje të mëdha, darkë kompanie, raportime, leksione, njoftime për shtyp, ekspozita të produkteve, mbajtjen e shfaqjeve letrare të vogla dhe të mesme dhe vallëzimet.

Furniza e Banketit të Hotelit 1

Sipas llojeve të ndryshme të sallave të banketeve, si përputhen tavolinat dhe karriget e ngrënies me tema të ndryshme?

(01) Tavolinë dhe karrige në stilin e tryezës së rrumbullakët: përdorni një tryezë të rrumbullakët kineze, duke vendosur ulëse rreth tryezës së rrumbullakët, e cila përdoret më shpesh për bankete. Ka korridore midis tavolinës dhe tavolinës.

Shënim: Jashtë tryezës kryesore kur shtrohet banketi, tavolinat e tjera të rrumbullakëta nuk dallohen nga drejtimi i tryezës. Nëse bëhet fjalë për diskutim në grup, sedilja nuk vendoset në drejtimin e skenës.

Furniza e Banketit të Hotelit 2

(02) Tavolina dhe karrige të stilit të skenës: Duke u ngjitur në skenë ose podium në vend, ka një pistë në mes.

Shënim: Kjo formë stagnimi është forma më pozitive në një ambient të kufizuar, si një kinema - një vend për person.

(03) Tavolina dhe karrige në formë U: Lidhni tryezën dhe vendosni një katror, ​​të hapur përpara drejtkëndëshit, karrigia vendoset në periferi të tavolinës dhe tavolina e projektorit zakonisht vendoset në hapje. ; Pozicioni i nikoqirit të takimit nuk është krijuar për të krijuar një atmosferë relativisht të lehtë për të vendosur disa mikrofona të tjerë për të folur lirshëm, karrigia që mbulon mbulesën e karriges do të tregojë një notë më të lartë.

Kërkim popullor:, mobilje për banket hoteli, karrige banketi hoteli

Merrni kontakt me ne
Artikujt e rekomanduar
Qendra Info Blog Lajme
Karrigia e banketit të hotelit - merr parasysh stilet dhe funksionet, cila markë është e mirë për mobiljet e hotelit
Karrigia e banketit të hotelit - merr parasysh stilet dhe funksionet, cila markë është e mirë për mobiljet e hotelit
Karrigia e banketit të hotelit -merr parasysh stilet dhe funksionet, cila markë është e mirë për personalizimin e mobiljeve të hotelit? Përshtatja e mobiljeve të hotelit është ende e panjohur për shumë njerëz dhe është pak më ndryshe nga mobiljet e shtëpisë. Para së gjithash, prezantimi i materialeve të përdorura në personalizimin e mobiljeve të hoteleve. Të gjithë e dinë se materialet e përdorura në personalizimin e mobiljeve të hotelit jo vetëm që mund të ndikojnë në kohën e përdorimit të produktit, por gjithashtu ndikojnë drejtpërdrejt në përvojën e mysafirëve. Materiale të ndryshme janë bërë nga çmime të ndryshme të produkteve. Materialet që përdoren aktualisht për të bërë mobilje janë pjatat, druri i fortë dhe druri i pllakës. Midis tyre, mobiljet e hotelit me dru të fortë kanë çmimin më të lartë me porosi; ndjekur nga kombinimi i drurit të dërrasës, më të përballueshmet janë edhe çarçafët, por mobiljet prej druri të ngurtë janë më miqësore me mjedisin. Modeli i hotelit në stilin e dobët Cilat janë masat paraprake që duhet të dini për mobiljet e hotelit? Kjo ju sjell prezantimin e stilit personal të mobiljeve hoteliere. Karriget e banketeve të hoteleve janë aktualisht më të zakonshme në stilin personal të mobiljeve të hotelit, duke përfshirë stilin mesdhetar, kinez, baritor korean, baritor i stilit evropian, thjeshtësi në stilin evropian, stil neo-klasik, baritor amerikan dhe amerikan, etj. Ka nevojë për konsumator. Megjithatë, dekorimi i stilit të mobiljeve në një dhomë është relativisht i njëtrajtshëm, gjë që mund të sigurojë koordinimin e hapësirës së përgjithshme, në mënyrë që të mos e bëjë produktin pengues, duke sjellë kështu ndjenja të këqija tek njerëzit që vijnë për të qëndruar. Përshtatje-Funksioni i Mobiljeve të Hotelit Në procesin e personalizimit të mobiljeve të hotelit, jo vetëm që kërkesat e dizajnit të pamjes janë shumë strikte, por ata gjithashtu duan të përdorin dizajne të ndryshme të arsyeshme të hapësirës për të rritur hapësirën e brendshme të ruajtjes ose funksione të tjera, në mënyrë që të jetë e dobishme. Gjatë procesit të personalizimit të mobiljeve të hotelit, dizajnerit mund t'i kërkohet t'i kushtojë më shumë vëmendje prakticitetit në dizajnimin e produktit dhe në të njëjtën kohë, mund të shtoni edhe një dizajn pak të humanizuar në mënyrë që mobiljet të tregojnë shumë hijeshi në detaje Ndjenjat komode. Nëse përdorni mobilje hoteli në shtëpinë tuaj, mund të dëshironi të shtoni disa elementë të personalitetit me karakteristikat tuaja për ta bërë atë më të veçantë. Marka e mobiljeve të hotelit Përshtatja e mobiljeve të hoteleve, qoftë nga stili dhe funksioni, shtron kërkesa të larta për projektuesit dhe prodhuesit, veçanërisht pasi kërkesat e njerëzve për konsum shpirtëror vlerësohen gjithnjë e më shumë, hotelet duhet të rrisin vëmendjen e tyre ndaj mobiljeve. Zgjedhja e një marke garancie është kërkesa e çdo operatori hoteli. Mobilje për banket hoteli, karrige banketi hoteli, karrige banketi, mbështetje për mobilje hoteli, mobilje banketi
Mobiljet e banketit të hotelit - Stili i dizajnit të restorantit duhet t'i kushtojë vëmendje disa të mëdhave
Mobiljet e banketit të hotelit - Stili i dizajnit të restorantit duhet t'i kushtojë vëmendje disa të mëdhave
Mobilje për banket hoteli - Stili i dizajnit të restorantit duhet t'i kushtojë vëmendje disa çështjeve kryesore Nga njëra anë: dizajni ndjek stilin e përgjithshëm të shtëpisë Kur zgjidhet stili i dizajnit të dekorimit të restorantit, ai mund të jetë në përputhje me stilin e mobiljeve, ose mund të përcaktojë gjithashtu stilin e pavarur përmes preferencave. Disa njerëz tashmë kanë tavolina dhe karrige ngrënieje dhe mobilje të tjera restoranti, të cilat mund të dizajnohen sipas stilit të mobiljeve. Aspekti i dytë: ngjyra e ngrohtë mund të nxisë oreksin Kur njerëzit shijojnë ushqimin, faktorët mjedisorë do të ndikojnë në oreksin. Për shembull, ngjyra e restorantit është një nga faktorët. Kur dizajnoni dekorimin, mund të konsideroni përdorimin e ngjyrave të ngrohta, të tilla si e verdha, portokallia-e kuqe, etj. Këto ngjyra i bëjnë njerëzit të ndihen shumë ngrohtë dhe mund të nxisin oreksin e njerëzve. Sigurisht, këto nuk janë absolute, dhe zgjidhni të përputhen sipas preferencës tuaj. Aspekti i tretë: tavolinë ngrënie me madhësi të hapësirës së restorantit Tavolina të mëdha ngrënieje me restorante të vogla, tavolina të vogla ngrënieje me restorante të mëdha, që ndikojnë në hapësirën e restorantit dhe ndjesi të pakëndshme. Kur dizajnoni dekorimin e restorantit, së pari mund t'i matni të dhënat sipas preferencave tuaja, të krahasoni me të përgjithshmen, të shmangni të tepërt ose shumë të vogla. Aspekti i katërt: dekorim i butë dhe riparuar frymëmarrjen e përgjithshme Dekorimi i butë mund të kompensojë mungesën e dekorimit të fortë të restorantit, dhe gjithashtu mund të nxjerrë në pah të gjithë stilin e dizajnit të dekorimit. Pëlhurat e pëlhurave si pëlhura e tavolinës së ngrënies dhe perdet duhet të jenë të lehta për t'u pastruar, dhe pikturat dekorative në mur duhet gjithashtu të zgjedhin një temë të ngrohtë dhe freskuese sa më shumë që të jetë e mundur për t'iu përshtatur restorantit në tërësi. Me përmirësimin e vazhdueshëm të standardeve të jetesës së njerëzve, stili i tavolinave dhe karrigeve në treg po bëhet gjithnjë e më i larmishëm. Megjithatë, kur blejmë një tavolinë dhe karrige ngrënieje, përveçse t'i kushtojmë vëmendje stilit të saj të përgjithshëm, duhet ta njohim atë edhe me dizajnin e madhësisë së saj. Kur blejmë tavolina dhe karrige ngrënieje, gjithsesi duhet të dimë për prodhuesit e tavolinave dhe karrigeve të këtij restoranti. Tavolina dhe karriget e dhomës së ngrënies janë enët e jetesës që nuk mund të na mungojnë në jetën e përditshme. Ushqimi në jetën tonë është absolutisht i pandashëm nga tavolina e ngrënies dhe karriget. Prandaj, zgjedhjet e njerëzve të tavolinave dhe karrigeve të ngrënies në zgjedhjen e mobiljeve të restoranteve vlerësohen veçanërisht. Krahas stilit për nga stili është në përputhje me stilin dekorativ të të gjithë restorantit tonë dhe kërkesat për cilësi janë të larta. Guangdong Co., Ltd. kuotat e pajisjeve të automatizuara të prodhimit të avancuar! Specializuar në prodhimin e hoteleve të ndryshme, karrige banketi, karrige çanta, karrige hoteli aliazh alumini, mobilje restoranti me temë, mobilje restorantesh perëndimore dhe produkte të tjera! Përdorimi i turshive tradicionale dhe proceset e njomjes me fosfor nuk është rërë! sigurimin e cilësisë! Kërkimi popullor: mobilje mbështetëse hoteli, karrige banketi, mobilje banketi hoteli
Mobilje për banket hoteli -Mobilje banketi të ndryshme Metoda të ndryshme mirëmbajtjeje -kompani Dynamics
Mobilje për banket hoteli -Mobilje banketi të ndryshme Metoda të ndryshme mirëmbajtjeje -kompani Dynamics
Mobilje për banket hoteli - mobilje të ndryshme banketi, metoda të ndryshme mirëmbajtjeje Mobilje prej druri për banket hoteli: Në zonën veriore, përmbajtja e ujit që përdoret për mobilje është midis 8% dhe 12%, dhe përmbajtja e ujit në dërrasën e grimcave dhe pllakën me fibra mesatare është midis 4% dhe 13%. Nëse jeni në një mjedis shumë të lagësht ose shumë të thatë për një kohë të gjatë, kjo do të shkaktojë efekte negative në mobilje. Mobiljet prej druri do të fryhen dhe deformohen pas lagështirës, ​​dhe struktura do të jetë e lirshme pas tharjes. Filmi i bojës në sipërfaqen e mobiljeve prej druri do të zverdhet dhe zbehet nën diell, duke përshpejtuar plakjen e lëkurës së llakuar dhe plasaritjen. Prandaj, është mirë të mos vendosni mobilje prej druri në ballkon. Ju duhet të shmangni rrezet e forta të diellit direkte. Dalje të shkëlqyera ajri me ajër të kondicionuar. Gjithashtu duhet të ndizni kondicionerin për të ftohur dhomën për të ftohur dhe për të lagështuar dhomën. Aplikoni një shtresë dylli në sirtar, skajin e derës dhe rrëshqitjen e poshtme për të parandaluar hapjen dhe mbylljen e vështirë për shkak të zgjerimit. Vendosja e disa topave sanitare në vende më të lagështa mund të parandalojë në mënyrë efektive insektet nga kafshimi i ushqimit. Divan pëlhure e mobiljeve për banket hoteli: rrezet e forta të diellit çojnë lehtësisht në zbehjen e divanit, duke përshpejtuar plakjen e mobiljeve prej pëlhure. Divani prej pëlhure vendoset më së miri në një vend që mund të shmangë diellin, ose të përdorë perden për të bllokuar diellin në mesditë. Duhet të përdoret për të hequr pluhurin në divan me fshesë me korrent ose furçë. Në qiellin e lagësht, është më mirë të përdorni një jastëk divan që mund të jetë i mirë ose i papërshkueshëm nga uji dhe shpesh i pastër. Divan lëkure për mobilje banketi hoteli: rrezet e diellit do ta zbehin divanin prej lëkure, do të plaket dhe do të humbasë shkëlqimin e tyre. Për shkak se ajri është i lagësht dhe trupi i njeriut djersitet shumë, vrimat e vogla të lëkurës do të thithin djersën dhe lagështinë. Ulur në të ndihet ngjitëse, lëkura gjithashtu do të prodhojë erë. Në fund, divani deformohet për shkak të mungesës së lëkurës. Përdorni një leckë për të fshirë divanin dhe zgjidhni produkte të veçanta pastrimi dhe produkte infermierore për të shmangur çarjet e lëkurës. Është mirë ta mbani dhomën të thatë, në mënyrë që të shmangni stinët me shi dhe tokën e lagësht për të mykur në fund të divanit. Mobiljet e banketit të hotelit me bastun prej palme kacavjerrëse: Edhe pse mobiljet prej bastun prej palme kacavjerrëse nuk kanë frikë nga lagështia, por në ditët e mbytura, boshllëqet e boshllëqeve të bastun prej palme kacavjerrëse mykohen lehtësisht dhe krijojnë myk. Shpesh pastrohet dhe transparent, dhe departamenti që kontakton tokën duhet të ngjyhet në ujë. Mobiljet e hardhisë janë shumë të lehta për t'u çarë në një vend të nxehtë dhe të thatë. Shmangni shkrepjen direkte nga dielli për të parandaluar zbehjen dhe tharjen e materialeve të hardhisë. Mos jini shumë afër burimit të nxehtësisë për të shmangur deformimin, përkuljen dhe plasaritjen. Mobiljet prej bastun prej palme kacavjerrëse do të bëhen të pista pas një periudhe kohe. Duhet të pastrohet në kohë. Mund të fshihet me kripë të lehtë. Mund të jetë i njollosur dhe fleksibël. Mobiljet e banketit Iron Hotel: Mobiljet prej hekuri për t'i bërë ballë diellit për një kohë të gjatë do të shkaktojnë zbehje dhe çarje të shtresës së bojës sipërfaqësore, si dhe oksidim dhe përkeqësim të metaleve. Nëse hasni në një rreze të fortë dielli dhe nuk mund të hiqni mobiljet, mund të përdorni perde. Hidratimi do të shkaktojë ndryshkjen e metaleve, dhe acidi dhe alkali gjithashtu kanë efekte erozionesh në metale. Shpesh mund të fshihet me leckë vaji dhe pastrues të butë. Duhet të shmangë kontaktin me substanca acido-bazike si uthulla, uji me sapun, uji me sodë.
Karriget e banketit të hotelit - cilat janë pikat kryesore të dizajnit të hotelit të restorantit perëndimor amerikan?
Karriget e banketit të hotelit - cilat janë pikat kryesore të dizajnit të hotelit të restorantit perëndimor amerikan?
Karriget e banketit të hotelit - cilat janë pikat kryesore të dizajnit të hotelit të restorantit perëndimor amerikan? Krahasuar me tryezën e rrumbullakët të Kinës, tavolinat dhe karriget e ngrënies mbretërore britanike dhe tavolinat dhe karriget e hoteleve të restoranteve perëndimore amerikane janë vërtet krenare. Tavolina dhe karriget e restoranteve perëndimore amerikane që janë qindra mijëra vjet kulturë dhe reshje teknike duket se janë tavolina dhe karrige ngrënieje të stilit kinez dhe evropian; është e vrazhdë; shumë, por këto nuk e pengojnë favorizimin e njerëzve modernë për tavolinat dhe karriget e restoranteve perëndimore amerikane. Pra, cilat janë pikat kryesore të dizajnit të tavolinave dhe karrigeve të restorantit perëndimor amerikan dhe të jenë kaq të gjera për audiencën? Prodhuesi i karrigeve të banketit të hotelit do t'ju shpjegojë: Këtu bëhet fjalë për origjinën e mobiljeve amerikane! Mobiljet amerikane u bënë të njohura pas Luftës së Dytë Botërore, përjetuan modernizmin, postmodernizmin, veçanërisht në fund të viteve 1980; lëvizja e mobiljeve të artit; më vonë, tradita e mobiljeve tregoi personalitetin filloi të mbizotërojë në mbarë botën. Në këtë kohë, mobiljet amerikane me shprehje të lirë hynë gradualisht në vizionin e njerëzve dhe gradualisht u ndoqën nga shumë njerëz të modës. Në këtë proces, falë përhapjes së shpejtë të ekonomisë dhe kulturës amerikane në nivel global, kultura amerikane është bërë gradualisht një kulturë e modës dhe kultura amerikane e hotelerisë nuk bën përjashtim. Së bashku me zhvillimin e markave të furnizimit me zinxhirë amerikanë në të gjithë botën, tavolinat dhe karriget e restoranteve perëndimore amerikane janë promovuar gjithashtu globalisht. Në Kinë, me globalizimin e shpejtë ekonomik vitet e fundit, tavolinat dhe karriget e restoranteve perëndimore amerikane janë aplikuar edhe në restorante të ndryshme perëndimore dhe restorante të modës. Në fakt, në epokën e re, tavolinat dhe karriget e restoranteve perëndimore amerikane që nuk kanë marrë shumë kulturë tradicionale janë më të favorshme se mobiljet e stilit kinez dhe evropian. Stili i lirë i restoranteve perëndimore amerikane tregon bukurinë e tij krijuese, dhe ka formuar një estetikë unike amerikane nën ndikimin e koncepteve. Karakteristikat e tavolinave dhe karrigeve të restorantit perëndimor amerikan: 1. Tavolinat dhe karriget e restoranteve perëndimore amerikane fokusohen tek druri i fortë në përzgjedhjen e materialeve. Nuk ka freski të drurit të përgjithshëm të ngurtë, por fokusohet në atmosferën e thjeshtë dhe të thjeshtë të drurit origjinal. 2. Është përmendur më sipër. Krahasuar me stilin kinez dhe evropian, tavolinat dhe karriget e restoranteve perëndimore amerikane madje mund të thuhet se janë të ashpra, por kjo është bërë tipari i tij i jashtëzakonshëm. Nuk ka tavolina dhe karrige të kujdesshme të restorantit perëndimor amerikan që përkojnë me estetikën e njerëzve modernë dhe ndihmojnë për të nxjerrë në pah atmosferën e tij.
Karrige banketi hoteli - Mobilje hoteli me çanta moderne të buta të thjeshta, ju e meritoni!
Karrige banketi hoteli - Mobilje hoteli me çanta moderne të buta të thjeshta, ju e meritoni!
Karrige e banketit të hotelit - mobilje hoteli e thjeshtë moderne me çanta të buta, ju e meritoni! Stili i thjeshtuar i karriges së banketit me çanta të buta moderne është i thjeshtë dhe i fuqishëm, duke theksuar natyrën e vetme dhe abstraksionin e hapësirës së brendshme dhe të objekteve. Stili modern minimalist, siç sugjeron edhe emri, i bën të gjitha detajet të duken shumë të thjeshta. Thjeshtësia në dekorim e bën hapësirën të duket shumë koncize dhe atmosferike. Pjesët dekorative janë të pakta, por në ngjyrë dhe plan urbanistik, duhet shumë energji për t'u përshtatur me zgjedhjen e materialeve të dekorimit. Ky është një shtet që nuk është projektuar nga stilistë të zakonshëm. Mobilje banketi hoteli, karrige banketi hoteli, karrige banketi, mobilje banketi Nuk ka dyshim se stili modern dhe i thjeshtë i dekorimit të stilit plotëson dashurinë e të rinjve. Qyteti është i zënë duke jetuar. Tashmë na ka bërë të shqetësohemi me qiellin dhe dritën dhe gjelbërimin. Lodhja, duke harruar zhurmën e qytetit. Ky është gjithashtu një nga stilet më të njohura të dekorimit: stili modern minimalist. Thjeshtësia nuk është mungesë e elementeve të dizajnit. Është një nivel më i lartë i gjendjes krijuese. Për sa i përket dizajnit të brendshëm, nuk është e nevojshme të braktisni rregullat dhe thjeshtësinë e hapësirës origjinale të ndërtesës dhe të dekoroni në mënyrë arbitrare mbajtësin e ndërtesës. Në vend të kësaj, dizajni është më intensiv, thekson integritetin e strukturës dhe formës dhe ndjek thellësinë dhe saktësinë e performancës së materialeve, teknologjisë dhe hapësirës. Krijuar në dhomë me metoda të thjeshta, kërkon gjithashtu që projektuesit të kenë njohuri më të larta të dizajnit dhe përvojë praktike. Projektuesi duhet të jetojë në thellësi, të mendojë në mënyrë të përsëritur, ta shqyrtojë me kujdes dhe ta rafinojë me kujdes dhe të përdorë gjuhën më të vogël të dizajnit për të shprehur më të thellën. dizajn i brendshëm. Hiqni kompleksitetin dhe thjeshtësinë, hiqni të vërtetën dhe shkallën e lartë të ngjyrosjes dhe formën jashtëzakonisht koncize të ngjyrës. Me premisën e plotësimit të nevojave funksionale, hapësira, njerëzit dhe gjërat kombinohen me një kombinim të arsyeshëm dhe të rafinuar, dhe penelatat më të rafinuara përshkruajnë efektin më të pasur dhe lëvizës. Kjo është gjendja më e lartë e artit të projektimit. Karakteristikat e karrigeve të banketit të hoteleve(1) Theksoni dizajnin funksional, linjat e thjeshta dhe të lëmuara dhe kontrastin e fortë të ngjyrave. Kjo është karakteristikë e një karrige banketi hoteli në stil modern. (2) Një numër i madh materialesh të reja si qelqi i kalbur dhe çelik inox përdoren si materiale ndihmëse, e cila është gjithashtu një metodë e zakonshme dekorative për karriget e banketeve të hoteleve në stilin modern, të cilat mund t'u sjellin njerëzve një ndjenjë avangarde dhe ndjenjë të papërmbajtur. (3) Për shkak të linjave të thjeshta dhe elementeve të pakta dekorative, karrigia e banketit të hotelit në stil modern kërkon orendi të buta perfekte për të treguar bukurinë. Për shembull, divani ka nevojë për jastëk, tavolina e ngrënies kërkon mbulesa tavoline, krevate dhe çarçafë duhet të shoqërohen me perde dhe çarçafë. Zbehja e butë është çelësi i stilit modern.Stil (1) Hapësira e brendshme është e hapur dhe transparente e brendshme dhe e jashtme, dhe liria e ndjekjes së mureve të pakufizuar ndiqet në dizajnin grafik të hapësirës. karakterizohet nga forma e thjeshtë, cilësi e pastër dhe mjeshtëri e hollë.(3) Përpiquni të dekoroni dhe anuloni gjërat e tepërta sa më shumë që të jetë e mundur. Besohet se çdo dizajn kompleks do të rrisë koston e kostove të ndërtimit pa vlerë praktike dhe ndonjë dekorim, dhe theksohet se forma duhet të shërbejë më shumë funksione.(4) Komponentët standardë përdoren sa më shumë që të jetë e mundur në komponentët e ndërtesës dhe të brendshme. (5) Produktet e thjeshta industriale përdoren shpesh në ambiente të mbyllura. Karriget e banketit të hotelit dhe gjërat e nevojshme të përditshme përdoren kryesisht në linjë, dhe metalet e qelqit përdoren më së shumti.Karakteristike Bizhuteritë e stilit modern minimalist janë më eklektik nga të gjitha stilet e përmirësimit të shtëpisë. Disa nga linjat e thjeshta, aksesorët unikë dhe madje krijues dhe të personalitetit mund të bëhen pjesë e përmirësimit të stilit modern minimalist të shtëpisë. Kërkimi popullor:, mobilje për banket hoteli, karrige banketi hoteli, mobilje banketi
Karrige e banketit të hotelit - cilat janë karakteristikat e mobiljeve të hotelit në stilin modern minimalist? -Kor C
Karrige e banketit të hotelit - cilat janë karakteristikat e mobiljeve të hotelit në stilin modern minimalist? -Kor C
Karrige e banketit të hotelit - cilat janë karakteristikat e mobiljeve hoteliere të stilit modern minimalist? Qoftë një karrige banketi unike, qoftë një divan që thekson komoditetin, funksionaliteti dhe dekorueshmëria e tij thjesht kombinohen, dhe mobiljet e thjeshta dhe moderne të banketit të hoteleve standarde që i kushtojnë vëmendje performancës mjedisore janë më të pëlqyera nga njerëzit. Pavarësisht nëse është një karrige banketi unike, ose një divan që thekson rehatinë, funksionaliteti dhe dekorueshmëria e tij thjesht kombinohen, dhe thjeshtësia dhe mobiljet moderne të banketit të hoteleve që i kushtojnë vëmendje performancës mjedisore janë më të pëlqyera nga njerëzit. Le t'i hedhim një sy modernitetit së bashku. Cilat janë karakteristikat e një stili të thjeshtë dhe një mobilje standarde moderne dhome banketi. Mobilje banketi hoteli, karrige banketi hoteli, karrige banketi, mobilje banketi Theksimi i dizajnit funksional, linjave të thjeshta dhe të lëmuara dhe kontrastit të fortë të ngjyrave. Kjo është karakteristikë e mobiljeve moderne të banketeve të hoteleve të stilit modern. Përdorimi i materialeve të reja si xhami i kalbur dhe çeliku inox si materiale ndihmëse është gjithashtu një metodë e zakonshme dekorative për mobiljet e banketeve të hoteleve të stilit modern të thjeshtë dhe standarde moderne, e cila mund t'u sjellë njerëzve një Ndjenja e avangardës dhe ndjenjës së papërmbajtur. Për shkak të linjave të thjeshta dhe elementeve të pakta dekorative, stili modern i thjeshtë Mobiljet moderne të banketit të hoteleve kërkojnë orendi të buta perfekte për të treguar bukurinë. Për shembull, divani ka nevojë për jastëk, tavolina e ngrënies kërkon mbulesa tavoline, krevate dhe çarçafë duhet të shoqërohen me perde dhe çarçafë. Mobiljet e buta janë çelësi i dekorimit modern me erë. Pavarësisht se sa e madhe është dhoma, ajo duhet të jetë e gjerë. Nuk ka nevojë për dekorim të lodhshëm dhe mobilje të tepruar të thjeshtë dhe moderne të banketit të dhomës, e cila pasqyron koordinimin e përgjithshëm të hapësirës dhe mobiljeve të banketit në dekorimin dhe paraqitjen. Për sa i përket stilimit, struktura gjeometrike është më së shumti, e cila është stil modern minimalist. Propozim për të luajtur efikasitetin më të madh të përdorimit në hapësirë ​​të kufizuar. Mobiljet standarde të thjeshta dhe moderne të banketit të dhomës zgjedhin të theksojnë funksionin e formimit. Nga një këndvështrim praktik, dekorimi i tepërt i shtimit braktiset deri në fund. E thjeshta nuk është thjesht një mënyrë jetese, por edhe një filozofi e jetës. Tingulli në shtëpi nuk është më në përputhje. Shumë ngjyra do t'u japin njerëzve një ndjenjë të rrëmujshme dhe do të përdorin më shumë ngjyra të pastra për t'u përshtatur me stilet moderne minimaliste, kështu që pavarësisht nga forma e thjeshtë dhe moderne e mobiljeve standarde të dhomës së banketit dhe shtrirja hapësinore, do t'u japë njerëzve një surprizë freskuese. Shpresoj modernitetin e kohëve moderne. Cilat janë karakteristikat e mobiljeve të banketeve të stilit të thjeshtë që mund t'ju ndihmojnë. Si një nga prodhuesit kombëtarë të mobiljeve të banketeve të hoteleve në shkallë të gjerë, dhjetë furnizuesit më të mirë të mobiljeve për banket hotelesh me medalje ari në provincën Guangdong shoqërojnë mobiljet tuaja të banketit në hotel. Cilësi ari, ju e meritoni!Kërkim popullor: karrige banketi hoteli, mobilje banketi hoteli, mobilje banketi
Karrige e banketit të hotelit - flasim për pastrimin e pastrimit të mobiljeve të hotelit
Karrige e banketit të hotelit - flasim për pastrimin e pastrimit të mobiljeve të hotelit
Karrige e banketit të hotelit - flasim për pastrimin e pastrimit të mobiljeve të hotelit Kohët e fundit çështja e pastrimit të hoteleve ka hyrë sërish në vizionin e të gjithëve dhe ka shkaktuar diskutime të mëdha. Në fakt, pastrimi i hotelit është shumë më i lartë se standardi i pastrimit të shtëpisë. Në fund të fundit, ajo po përballet me banorë të ndryshëm. Për t'u dhënë atyre përvojën më të mirë të jetesës, pastrimi i shtëpive të hotelit ka standarde të ndryshme. Proceset e përgjithshme të pastrimit nuk mund të plotësojnë kërkesat e mirëmbajtjes së mobiljeve të hotelit. Disa metoda të pastrimit të përditshëm të pastrimit mund të shkaktojnë edhe dëmtim të mobiljeve të hotelit. Në raste të rënda, madje do të ndikojë në bukurinë e të gjithë hapësirës. Prandaj, gjatë pastrimit të mobiljeve të hotelit, duhet t'i kushtojmë vëmendje të madhe aspekteve të mëposhtme: 1. Mos përdorni leckë të trashë ose rroba të vjetra për të fshirë mobiljet e hotelit. Në përgjithësi, pastrimi zyrtar duhet të përdorë peshqirë, produkte pambuku ose pëlhura që thithin ujin, si p.sh. kadife. Sepse shtrirja e ashpër dhe koka e fillit do të gërvishtin sipërfaqen e lëmuar të mobiljeve, duke sjellë shumë gërvishtje dhe duke ndikuar në estetikën vizuale. 2. Mos e fshini me leckë kur pastroni pluhurin e mobiljeve të hotelit. Pluhuri i zakonshëm përbëhet nga rëra, fibra dhe substanca të tjera. Në fërkimin me pëlhura, këto substanca mund të dëmtojnë lehtësisht sipërfaqen e bojës në mobilje. Në planin afatgjatë, do të shkatërrojë shkëlqimin e mobiljeve dhe do të zvogëlojë jetën e tij të shërbimit. Prandaj, mund të përdorni peshqirë profesionistë të lagur me vakum. Ky material është i butë dhe ka një kapacitet të fortë vakumi. 3. Pastrimi i mobiljeve dhe detergjenti i përputhshëm kanë gjithashtu kërkesa të caktuara. Për shembull, sapuni i përditshëm, esenca e larjes së enëve duhet të shmanget me vendosmëri, sepse ato nuk mund të heqin në mënyrë efektive njollat ​​e mobiljeve, të cilat do të shkaktojnë korrozion të caktuar të drurit të mobiljeve. Forma ose deformimi. Për pastrimin e sprejit duhet të përdoren mobilje të posaçme, në mënyrë që të hiqen njollat. 4. Jo i gjithë dylli për kujdesin e mobiljeve mund të përdoret për mirëmbajtjen e mobiljeve të hotelit, sepse në këto mobilje zakonisht nuk përfshihet lëkura. Dylli infermieror ka një performancë të fortë stimuluese të plakjes për lëkurën, duke e bërë lëkurën të vjetërohet në një periudhë të shkurtër kohe dhe të shkurtojë ndjeshëm jetën e shërbimit. Pra, mobiljet prej lëkure duhet të zgjedhin lëkurën Kërkim popullor: karrige banketi hoteli, mobilje banketi hoteli, mobilje banketi, karrige banketi, karrige hoteli Guangdong
Karrige e banketit hotel - e zakonshme Karrige e banketit hoteli Stil Klasifikimi -kompani Dynamics -hotel Banque
Karrige e banketit hotel - e zakonshme Karrige e banketit hoteli Stil Klasifikimi -kompani Dynamics -hotel Banque
Karrige e banketit në hotel -Klasifikimi i zakonshëm i stilit të karrigeve të banketit në hotel Një hotel me pesë yje nuk është mjaft i mirë, mjedisi nuk mjafton dhe lidhet me shumë faktorë, si të gjithë ambientet e arredimit të hotelit dhe modelet e shërbimit të hotelit me yje etj. Një pjesë e objekteve mbështetëse të dekorimit është e vetëkuptueshme për rëndësinë e mjedisit të hotelit dhe tërheqjen e klientëve. Mobilje për banket hoteli, karrige banketi hoteli, karrige banketi, mobilje bankete Karrige banketi me porosi Hoteli Stili i karrigeve të banketit të hotelit bëhet më i pasur dhe më i pasur, gjë që jo vetëm që plotëson ndjekja e njerëzve modernë për personalizimin, por edhe një interpretim i mirë i stilit të jetesës së modës. Në hartimin e karriges së banketit të hotelit, duhet të kujdesemi për stilin e vetë dekorimit të hotelit në mënyrë që të pasqyrojmë më mirë efektin e përgjithshëm të dekorimit të hotelit. Stili i karriges së banketit të hotelit ka këto kategori:1. Karrige bankete moderne e hotelit me erëMinimalizëm; filozofia e jetës është përgjithësisht e njohur në kulturën e sotme popullore, duke bërë që karriget moderne të banketeve të hoteleve të përdoren gjerësisht në hotele. Aktualisht, karrigia e banketit të hotelit me erë dominohet nga forma të drejta, të thjeshta dhe të ndritshme, të karakterizuara nga moda, shkëlqimi dhe praktika.2. Karrige banketi hoteli me dredha-dredha Përmirësimi i vazhdueshëm i përparimit të shkencës dhe teknologjisë dhe procesit të prodhimit të karrigeve të banketit ka lejuar që karriget e banketeve të hoteleve të kenë më shumë mundësi në materiale dhe forma. Duke u mbështetur në ndryshimet e pafundme midis materialeve të reja, teknologjive të reja dhe dritës dhe hijes, ndiqni dekonstruksionin e hapësirës së papërvojë, kryeni me guxim aranzhimet me ngjyra të ndezura mbi bazën e dizajnit të karrigeve moderne të banketeve të hoteleve dhe zgjedhjen e materialeve me ngurtësi dhe butësi. Kjo është karrigia e banketit të hotelit në stil modern avangarde.3. Karrige elegante e banketit në hotel Njerëzit elegantë që kanë marrë arsim të lartë kanë ndjekur gjithmonë pa u lodhur elegantizmin modern. Ata fokusohen në shijen, theksojnë rehatinë dhe ngrohtësinë. Prandaj, disa hotele të nivelit të lartë kanë kërkesa të larta për karriget e banketit. Ne e quajmë një karrige elegante banketi hoteli.4. Karrige e re e banketit të hotelit kinez Karrigia e re e banketit të hotelit kinez integron në mënyrë të përsosur trashëgiminë e thellë të modës moderne dhe kulturës klasike. Ka efektet estetike të dyfishta të klasikes dhe modernes, dhe kombinimi perfekt i strukturës dhe stileve i lejon njerëzit të shijojnë civilizimin shpirtëror dhe komoditetin në të njëjtën kohë. Karrigia e re kineze e banketit të hotelit nuk harrohet performanca praktike e karriges së banketit duke i kushtuar vëmendje shijes. Stili i karriges së banketit të hotelit do të sjellë një eksperiencë ndryshe në mjedis dhe një ndjesi komode për njerëzit. Prandaj, stili i dekorimit të karriges së banketit të hotelit lidhet edhe me fluksin e pasagjerëve.
Karrige e banketit të hotelit - Industria e mobiljeve ka shumë mobilje që nuk i kushton vëmendje raportit
Karrige e banketit të hotelit - Industria e mobiljeve ka shumë mobilje që nuk i kushton vëmendje raportit
Karrige e banketit të hotelit - industria e mobiljeve ka shumë mobilje duke mos i kushtuar vëmendje racionalitetit të dizajnit të mobiljeve Dizajni i mobiljeve për banket duhet të ndjekë këtë parim, duke u fokusuar në racionalitetin dhe komoditetin e dizajnit të mobiljeve të banketit, në mënyrë që të plotësojë më mirë nevojat e njerëzve modernë për mobilje banketi. Ka shumë mobilje në industrinë e mobiljeve që nuk i kushtojnë vëmendje racionalitetit e dizajnit të mobiljeve. Edhe pse stili është unik, lartësia dhe proporcioni janë të paarsyeshme. Përdorimi afatgjatë do të ketë një ndikim të caktuar në shëndetin e njeriut. Jo vetëm mobiljet e shtëpisë, mobiljet e banketeve gjithashtu i kushtojnë vëmendje racionalitetit të dizajnit të mobiljeve. Për të marrë vizita në tetë partitë, është e rëndësishme të sigurohet komoditeti i jetesës. Le të hedhim një vështrim në pikat kryesore të dizajnit të mobiljeve. Parimi i dizajnit të mobiljeve të banketit Mobilje banketi hoteli, karrige banketi hoteli, karrige banketi, mobilje banketi Tabela: Nëse tavolina është shumë e shkurtër, pjesa e sipërme e trupit do të shtrihet në mënyrë të pavullnetshme mbi tavolinë, dhe koka do të varet. Gunga me përkulje afatgjatë, shtylla kurrizore, beli dhe qafa ndjejnë lehtësisht dhimbje dhe lodhje. Në raste të rënda, mund të shkaktojë sëmundje të palcës kurrizore. Tendosja e muskujve të mesit, spondiloza e qafës së mitrës dhe sëmundje të tjera. Karrigia: Kur uleni në karrige me këmbë të sheshta, nëse kofshët tuaja janë paralele me tokën dhe viçat mund të jenë vertikalisht në tokë, lartësia e karriges është e përshtatshme. Karrigia është shumë afër tokës dhe njerëzit janë ulur në të. Për një kohë të gjatë, këmbët, beli dhe krahët janë lehtësisht të lodhur, gjë që mund të shkaktojë disa sëmundje të belit dhe artrit. Divan: Nëse divani është shumë i ulët dhe i butë, njerëzit do të bllokohen brenda, gjë që do të ndikojë në shëndetin e shtyllës kurrizore. Tavolina e kafesë: Lartësia e tavolinës duhet të jetë e njëjtë me divanin, në mënyrë që të marrim lehtësisht gjërat në tavolinë. Tavolina e kafesë është shumë e ulët. Kur njerëzit marrin sende, fuqia e krahëve dhe e shpinës duhet të përdoret. Pjesa e pasme lëndohet lehtë. Kabineti i televizorit: Lartësia e kabinetit të televizorit duhet të sigurojë që shikimi pas sediljeve të jetë pikërisht qendra e ekranit të televizorit. Nëse kabineti i televizorit është shumë i shkurtër, do të shkaktojë një mospërfillje, koka do të varet në mënyrë të pavullnetshme dhe nuk do të jetë e mirë për shtyllën kurrizore të qafës së mitrës dhe shikimin. Prandaj, për dizajnin e mobiljeve të banketit, personalizimi i mobiljeve të banketit duhet t'i kushtojë vëmendje pamjes , madhësia, proporcioni, cilësia dhe mbrojtja e mjedisit. Këta faktorë do të ndikojnë në prakticitetin, bukurinë dhe të menduarit e mobiljeve të banketit. Kërkim popullor:, mobilje për banket hoteli, karrige banketi hoteli
nuk ka të dhëna
Si një nga prodhuesit kryesorë në botë të mobiljeve metalike prej druri, Yumeya është e përkushtuar në kërkimin e kokrrave të drurit metalik. Ka tre avantazhe të kokrrës së drurit metalik të Yumeya, "Pa nyje dhe pa boshllëk", "E qartë", "E qëndrueshme". Për të marrë një kontakt në një karrige metalike, Yumeya lançoi karrigen e parë 3D në botë me grurë druri në 2018.
nuk ka të dhëna
CONTACT US

Email::  Info@youmeiya.net.

MP / Whatsapp:86 13534726803

Adresa: Industria Zhennan, Qyteti Heshan, Provinca Guangdong, Kinë

Video i Furniture i Yumeya

XML

E drejta e autorit © 2021 Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd | Harta e faqes
bisedë në internet
Hello, please leave your name and email here before chat online so that we won't miss your message and contact you smoothly.