Yumeya Furniture - Prodhuesi kryesor i karrigeve të ngrënies nga metali prej druri & Furnizues i përgjithshëm


Mobilje për banket hoteli - të vogla Kushtojini vëmendje krijimit të efekteve të ndryshme artistike

Mobilje për banket hoteli - kushtojini vëmendje të vogël për të krijuar efekte të ndryshme artistike

Llojet e zejeve me karakteristika lokale të dizajnit të hotelit janë shumë të pasura. Roli i arredimit në brendësi nuk mund të injorohet. Shkalla, ngjyra, stili dhe vendndodhja e tij duhet t'i binden konceptit të dizajnit të brendshëm dhe t'i shërbejnë krijimit të atmosferës, në mënyrë që arkitektura dhe veprat e artit të plotësojnë njëra-tjetrën në vend që secila të ecë dhe të kompensojë njëra-tjetrën.

Mobilje për banket hoteli - të vogla Kushtojini vëmendje krijimit të efekteve të ndryshme artistike 1

Brendësia e hotelit është art i pastër ose vepra arti praktike. Për sa kohë është i mobiluar, faktorët e formës, ngjyrës dhe teksturës së tij janë të lidhur me shumë faktorë në hapësirën përreth. Forma dhe hapësira kufizohen dhe pasqyrohen me njëra-tjetrën, duke krijuar karakteristikat rajonale të hapësirës së përgjithshme. Çdo vepër arti e arredimit jo vetëm që duhet të tregojë temën e vet, por edhe të koordinohet me ambientin e hapësirës. Vetëm në këtë mënyrë ai mund të pasqyrojë bukurinë dekorative të karakteristikave të ndryshme të hapësirës, ​​të formojë një atmosferë unike mjedisore dhe të japë konotacione të thella kulturore. Madhësia e palosjeve të brendshme duhet të jetë një marrëdhënie e mirë proporcionale me shkallën e mobiljeve të hapësirës së brendshme.

Agjenti i brendshëm është shumë i madh, duke e bërë shpesh hapësirën të duket e vogël dhe e mbushur me njerëz, duke prodhuar një ndjenjë depresioni dhe mërzie. Shumë i vogël mund ta bëjë hapësirën shumë të zbrazët. Marrëdhënia midis përbërësve të ambienteve të brendshme reflekton karakteristikat themelore të dizajnit të brendshëm. Prandaj, dizajni i çdo orendi si një pjesë e unifikuar ose e përgjithshme e dhomës nuk konsiderohet pa marrë parasysh ndërveprimin e ngjyrave, ndriçimit, linjave, formave, modeleve, teksturës ose hapësirës në përbërje. Thelbi Një nga këta elementë të përbërjes do të luajë një rol të caktuar në efektin e përgjithshëm dhe do të formojë një bukuri kompozimi.

Prandaj, vëmendja e vogël do të krijojë efekte të ndryshme artistike. Dizajni dhe përdorimi i mobiljeve të banketit të hotelit mund ta bëjë hapësirën e hotelit të lulëzojë me ngjyra. Dizajneri nuk do të lejojë një detaj të vogël, sepse mund të krijojë një theks të ri.

Merrni kontakt me ne
Artikujt e rekomanduar
Qendra Info Blog Lajme
Mobilje për banket hoteli - dy dallime të bojës me llak të përdorura zakonisht
Mobilje për banket hoteli - dy dallime të bojës me llak të përdorura zakonisht
Mobilje për banket hoteli - dy dallime të zakonshme me bojë llak Për shkak të mjedisit të tij të veçantë të përdorimit, kërkesat e mobiljeve të hotelit janë të ndryshme nga mobiljet e zyrës dhe më të ndryshme nga mobiljet civile. Bojë është një film shumë i rëndësishëm mbrojtës për mobiljet e hotelit. Essence Boja e mobiljeve të hotelit ndahet kryesisht në dy pjesë kryesore, bojë me bazë uji dhe bojë rrëshirë. Duke marrë parasysh vështirësinë e kostove të prodhimit dhe mjeshtërisë, boja me rrëshirë është një bojë që përdoret zakonisht në mobiljet e hoteleve. Bojë me rrëshirë mund të ndahet në bojë poliester dhe bojë nitro. Tani le të flasim për këto dy bojë që luajtën një rol të mirë në mobilimin e hotelit. Boja nitro e mobiljeve të hotelit njihet edhe si bojë me spërkatje dhe gram dylli. Është kryesisht pambuk nitrifikues dhe shton rrëshirë sintetike, agjent të fortë, tretës dhe hollues për të bërë materiale bazë. Materiali bazë transparent pa lëndë ushqyese është një llak nitro, dhe lëngu i errët që përmban ngjyrën është një bojë magnetike nitro. Filmi i bojës nitro mund të marrë një shkëlqim të lartë përmes lustrimit. Është bojë e përdorur zakonisht. Thelbi Filmi i bojës poliuretani është i fortë dhe rezistent ndaj konsumit. Ka një shkëlqim të lartë pas lustrimit. Rezistenca e tij ndaj ujit, rezistenca ndaj nxehtësisë dhe rezistenca e acidit-alkalit janë të mira. Boja poliestër e mobiljeve të hotelit është filmi kryesor me rrëshirë poliestër. Mobiljet e larta të hoteleve dhe hoteleve të përdorura zakonisht janë bojë poliestër e pangopur, e cila njihet edhe si bojë piano. Karakteristikat e bojës poliestër të pangopur: Filmi i bojës së bojës është i plotë, i qartë dhe transparent, dhe fortësia dhe shkëlqimi i tij janë më të larta se llojet e tjera të bojës; trashësia e filmit të ndërtimit mund të arrijë 1 mm, e cila nuk është e krahasueshme me llojet e tjera të bojës; rezistenca ndaj ujit, rezistenca ndaj nxehtësisë Dhe performanca afatshkurtër e flakës rezistente ndaj dritës është më e mirë se llojet e tjera të llakut. Filmi i bojës akrilike është i ndritshëm dhe i fortë dhe ka mbajtje të mirë të ngjyrave, performancë ndriçimi, rezistencë ndaj ujit dhe ngjitje të mirë. Është lëmuar dhe modifikuar me film të lëmuar bojë dhe mund të zgjasë për një kohë të gjatë. Shtoni një sasi të përshtatshme të agjentit eliminues dhe materialeve ndihmëse. Për shkak të dozës së ndryshme të agjentit ndriçues, shkëlqimi i filmit të bojës është gjithashtu i ndryshëm. Kërkimi popullor: karrige hoteli Guangdong, prodhuesi i mobiljeve të hotelit në Guangdong, prodhuesi i karrigeve të banketeve të hotelit
Pse duhet të keni një karrige banketi për shitje?
Pse duhet të keni një karrige banketi për shitje?
Shitet karriget e banketit Është e lehtë të krijosh një dyqan online me burimet dhe mbështetjen e një ekipi me përvojë dhe njohuri të shërbimit të bareve dhe restoranteve. Kjo e bën më të lehtë menaxhimin e hapësirës suaj të ngjarjeve. Një burim i shkëlqyer për dekoruesit e shtëpive është libri që ju tregon se si të përdorni internetin për të ndërtuar një hapësirë ​​të sigurt. Faqja e internetit mund të përdoret për të bërë video dhe për të shtuar çdo grafikë që mund të dëshironi të ndani. Ky është një vend ku njerëzit mund të zgjedhin nga shumë lloje të ndryshme mobiljesh, dhe ne të gjithë duhet të jemi në gjendje të zgjedhim një. Për një punë të mirë nga dikush që ka shpenzuar kohë duke studiuar drejtësinë, atëherë nuk ka vend më të mirë për të filluar sesa me shtypjen e imët të bibliotekës tuaj lokale. Ka shumë mënyra për të fituar para në internet, dhe nëse jeni të interesuar të mësoni më shumë se si të fitoni para online, atëherë ju lutemi lexoni këtë postim në blog se pse duhet të keni një karrige banketi për shitje. Është e vështirë të blesh një karrige nga një rajon shterpë dhe i goditur nga varfëria. Nëse nuk keni para për të blerë një karrige, atëherë nuk ka asnjë mënyrë për të gjetur një vend për ta blerë atë. Njerëzit që jetojnë në ato vende mund të marrin mobiljet e tyre dhe të paguajnë deri në 50 rupi për to. Kur njerëzit nuk paguajnë, ata mund të përdorin kursimet e tyre vetëm për të blerë karriget nga furnitorët më të mirë në treg. Njerëzit që jetojnë në këto vende nuk do të kenë mundësi t'i blejnë ato sepse kanë frikë se mos humbasin paratë e tyre. Karriget e banketit për shitje zakonisht nuk janë të disponueshme në dyqane. Ato përdoren nga kompani të vogla dhe mund të jenë shumë të shtrenjta. Kur duhet të blini një karrige banketi, ka disa gjëra që duhet t'i shikoni. Një vend i mirë për të filluar është me ligjet për sigurinë e familjes dhe miqve tuaj. Në treg ka shumë lloje të ndryshme të karrigeve të banketit. Një vend i mirë për të filluar është me rregulloret se çfarë lloj karrige dëshironi të blini. Është gjithmonë më mirë të merrni llojin e duhur të karriges që do të jetë perfekte për nevojat tuaja. Udhëzimet e produktit të karrigeve të banketit në shitje Nëse jeni të interesuar të blini një karrige banketi, ju lutemi lexoni këtë udhëzues. Kur blini një karrige banketi, është gjithmonë e rëndësishme të kontrolloni që ajo të mos jetë bërë për t'iu përshtatur specifikimeve të ndenjësisë ose që është vetëm një pjesë e mobiljeve. Nëse jeni duke kërkuar për një lloj të caktuar mobiljesh, atëherë shikoni këtë udhëzues. Karriget e banketit janë zakonisht të disponueshme në disa forma dhe madhësi të ndryshme. Nëse jeni të interesuar të blini një karrige banketi, ju lutemi lexoni këtë udhëzues. Shumica e njerëzve janë të njohur me prezantimin e barstools dhe ata nuk e kuptojnë se ka disa lloje të ndryshme të karrigeve në dispozicion. Ka dy lloje karrigesh, secila me veçoritë dhe funksionet e veta. Ka dy lloje karrigesh, njëra për përdorim të jashtëm dhe tjetra për përdorim të brendshëm. Dallimi midis dy llojeve të karrigeve nuk është gjithmonë i dukshëm. Vetëm kur të keni një kuptim të mirë të bazave se si të përdorni një stol bar, mund të vendosni se çfarë lloj karrige dëshironi të blini. Është e vështirë të gjesh një përgjigje për çdo pyetje që ke në lidhje me blerjen e karrigeve të banketit. Mënyra e vetme për të marrë përgjigje për të gjitha pyetjet që keni është t'i bëni ato drejtpërdrejt nga personi që ka porositur karriget e banketit. Nëse po mendoni të blini karrige banketi, atëherë ka disa arsye të mira për t'i blerë ato. Disa njerëz e përdorin buxhetin e tyre me mençuri dhe sigurohen që të marrin informacionin e duhur për atë që po blejnë. Karriget e banketit për shitje shpesh gjenden në hotele dhe restorante të nivelit të lartë. Shumë karrige banketi janë të pajisura me pulla që mund të ndizen dhe fiken, duke i bërë ato të përshtatshme për një madhësi të caktuar tavoline. Ka edhe shumë lloje të tjera të karrigeve të banketit, si p.sh., rrathët, çadrat, tepes, barstools, kolltuqe, filxhanë kafeje, peceta, qirinj, etj. Nëse keni ndonjë pyetje në lidhje me karriget e banketit për shitje, ju lutemi na kontaktoni. Këshilla për kujdesin e karrigeve të banketit në shitje Karriget e banketit janë të rëndësishme në çdo lloj biznesi sepse mund të jenë shumë të dobishme për ta bërë biznesin tuaj më efikas. Njerëzit i përdorin ato për t'u çlodhur, për të dalë jashtë dhe thjesht për të pasur një vend për t'u ulur. Megjithatë, nuk është gjithmonë e mundur të kurseni para duke blerë karrige banketi në internet. Kostoja e blerjes së karrigeve të banketit në internet është gjithashtu mjaft e lartë. Një përfaqësues i mirë i shërbimit ndaj klientit do t'ju ndihmojë me të gjitha pyetjet që keni në lidhje me blerjen e karrigeve të banketit në internet. Është mirë të blini karrige banketi në internet përpara se të filloni të kërkoni çmimin më të mirë. Askush nuk dëshiron të jetojë në një mjedis të mbushur me njerëz. Njerëzit vazhdimisht flasin për atë që është e rëndësishme për ta dhe çfarë jo. Problemi është se njerëzit duan të jetojnë në një mjedis të mbushur me njerëz. Është e vështirë të thuash se sa e rëndësishme është të blesh një karrige që është projektuar për të përballuar kërkesat e shumta të jetës së përditshme. Duhet të jemi të kujdesshëm kur blejmë një karrige që është projektuar për t'iu përshtatur formës së trupit tonë. Nëse nuk e dimë se çfarë po bëjmë, atëherë do të kemi më pak gjasa ta blejmë atë. Të gjithë duhet të kenë një karrige banketi. Kur zgjidhni një karrige, është e rëndësishme të kontrolloni se çfarë lloj mobiljesh kërkoni. Mënyra e vetme për të ditur se çfarë lloj mobiljesh kërkoni është të pyesni miqtë dhe familjen tuaj. Mos kini frikë të pyesni miqtë tuaj nëse kanë një ose dy karrige në dispozicion, por vetëm për shkak se ata kanë një nuk do të thotë se nuk duhet ta kenë një të tillë. Është më mirë të merrni një në vendin tuaj nëse jeni të interesuar ta keni një të tillë. Kur jeni duke udhëtuar jashtë vendit, është e lehtë të kuptosh pse njerëzit duan të kalojnë më shumë kohë në vendin e tyre. Numri i njerëzve që vizitojnë vendin tuaj do të rritet me numrin e vizitorëve dhe ata do të kenë më shumë gjasa të qëndrojnë në vendin tuaj. Arsyeja kryesore për të vizituar vendin tuaj është t'u jepni atyre pak rehati në udhëtimin e tyre. Njerëzit kanë shumë gjëra të tjera që duhet të bëjnë, të tilla si udhëtimi, ngrënia, blerja dhe shkuarja në supermarket. Kur jeni duke udhëtuar jashtë vendit, duhet të siguroheni që të merrni shërbimin më cilësor.
Arsyet për të shtuar karriget e banketit për shitje në punën tuaj sot
Arsyet për të shtuar karriget e banketit për shitje në punën tuaj sot
Nëse nuk ka karrige në vendin tuaj të dasmës (ose nëse keni nevojë për opsione të tjera), është më mirë të filloni kërkimin tuaj nga një kompani me qira e dasmave në zonën tuaj. Përveç karrigeve të dasmave, shumica e këtyre planifikuesve të ngjarjeve mund të ofrojnë shërbime të tjera me qira për festa që ju nevojiten në ditë të rëndësishme - mendoni për çadrat e dasmës, dyshemetë e vallëzimit, enët e tavolinës, gotat dhe mbulesat e tavolinës, mund t'i përdorni për të personalizuar mobiljet tuaja. ...Ka shumë detaje të tjera (lista e të ftuarve, lulet, ushqimi, veshja... etj.) në ditën e dasmës për t'u shqetësuar, është e lehtë të lini me qira karrigen e dasmës në sfond, veçanërisht nëse vendi juaj i dasmës është parashikuar ose nuk keni vende. Rregulloni buxhetin tuaj për të përballuar koston e marrjes me qira të ngjarjeve të modës. Pavarësisht nëse është një ngjarje korporative ose banket, sigurimi i ulëseve shtesë në kishë ose instalimi i karrigeve të shkollës në klasë, karriget e stivuara janë një zgjidhje komode për ndenjëse. Karriget e banketit të grumbulluara janë të lehta për t'u riorganizuar për ngjarje të ndryshme dhe për t'u ruajtur kur nuk përdoren. Nëse jeni duke kërkuar për karrige banketi, ne kemi një gamë të madhe dhe të larmishme artikujsh me porosi, si dhe tavolina bufeje dhe shërbime. Ne jemi te specializuar në zhvillimin e mobiljeve të banketeve me porosi për markat, grupet dhe pronat. Tregu i Karrigeve ka mbi 35 vjet që ofron karrige banketi me cilësi të lartë dhe elegante. Ne do të jemi të lumtur të diskutojmë nevojat tuaja për ndenjëse në banket dhe t'ju ndihmojmë të zgjidhni karrigen e duhur për nevojat tuaja specifike. Lexoni më tej për të mësuar rreth llojeve më të njohura të tavolinave të banketeve, pse janë kaq të njohura, si t'i rregulloni ato në mënyrë korrekte dhe gjashtë ide të papritura të dizajnit të tavolinave të banketeve për dasma dhe ahengje. Shtoni karriget e banketit në tryezën tuaj të ngrënies familjare për të shtuar një ngjyrë të kundërta në dhomën e ngrënies ose kuzhinën tuaj. Tavolina e banketit në formë drejtkëndëshe mund të jetë zgjidhja më e mirë për dhoma të gjata ose dhoma me hapësira të mëdha muri pa asnjë detaj. Për shembull, mbani mend se nëse vendosni shumë tavolina banketi përballë njëra-tjetrës, do të duhet shumë kohë që të ftuarit të kalojnë në anën tjetër të tryezës. Rregulloni tabelat një nga një ose mbushni ato në një distancë të përshtatshme duke përdorur shabllonin e paraqitjes së banketit. Për të vlerësuar se sa tavolina banketi do të përshtaten në një dhomë, së pari kuptoni dimensionet e sakta të ndenjëseve në dhomë. Ky është hapësira katrore e dhomës minus hapësirën e lirë për daljet e zjarrit, pjesët e dhomës që nuk janë të përshtatshme për një tavolinë banketi, për shembull, hapësira e kërkuar për një lokal dhe hapësirën pas tij ose një pistë vallëzimi. Tavolinat e banketeve duhet të jenë të vendosura rreth 5 metra larg njëra-tjetrës për karriget dhe korridoret. Kjo karrige e gjithanshme e stivueshme është një mundësi e shkëlqyer për kishat, dhomat e banketeve, dhomat e trajnimit, hotelet, qendrat e kongreseve dhe shkollat. Karriget e palosshme janë një opsion popullor për çdo stil martese. Ato mund të lihen vetëm ose të zbukurohen lehtësisht me stilolapsa me majë dhe dekorime të tjera. Ne i kemi porositur këto, karrigia është e qëndrueshme dhe e lehtë për t'u pastruar. Ne porositëm karrige shtesë për një ngjarje të ardhshme, kështu që na pëlqen që ato palosen kaq lehtë dhe "karroca e karriges falas" e bën lëvizjen kaq të lehtë dhe relaksuese. Karriget Ghost zakonisht kanë një mbështetëse të rrumbullakët, por mund të gjeni edhe një pamje ultra-moderne me një mbështetëse katrore. Më shpesh të përdorura në dasma tradicionale dhe raste zyrtare, ato mund të lihen lakuriq ose të veshura me mbulesa pëlhure të karrigeve. Ato zakonisht jepen me qira për ngjarje formale siç janë pritjet e dasmave për t'i bërë karriget dhe mobiljet më tërheqëse. Është një lloj ndenjëseje që mund të gjendet në klube të vendit, hotele, restorante, salla dasmash dhe shumë vende të tjera. Shpesh, vendet e banketit mund të strehojnë qindra njerëz. Për dasma, konferenca, ngjarje të korporatave dhe ngjarje të tjera, ngjarja do të përdorë hapësirën e banketit dhe më pas karriget do të zhvendosen në zonën e ruajtjes për ngjarjen e radhës. Kompanitë përdorin karriget e banketeve për shumë arsye, nga konferencat dhe prezantimet deri te ngjarjet e korporatave dhe shkollave. Tavolinat e banketit të rrumbullakëta dhe drejtkëndëshe janë më të zakonshmet për shkak të përfitimeve të shumta sociale dhe logjistike. Karrigia e ngrënies është një dizajn i veçantë i përdorur rreth tavolinës së ngrënies. Sediljet e karrigeve ndryshojnë shumë në dizajn dhe mund të përputhen ose jo me modelin e shpinës (mbrapa) të karriges. Karriget mund të vlerësohen bazuar në sa kohë mund të përdoren me lehtësi: karrige 8-orëshe, karrige 24-orëshe, e kështu me radhë. Megjithatë, pozicioni i shtrirë mund të mos jetë i përshtatshëm për karriget e dizajnuara për punë ose ngrënie në tavolinë. Pjesa e pasme e karriges do të mbajë një pjesë të peshës së pasagjerit ndërsa zvogëlon peshën e pjesëve të tjera të trupit. Shtimi i një shpine fleksibël do të rrisë nivelin e rehatisë së karriges dhe do të shtojë rreth 26 dollarë për karrige. Sa i përket sediljes FormFlex, e cila gjithashtu rrit nivelin e rehatisë së ndenjëseve, ky opsion është standard në shumicën e karrigeve të banketit MityLite, megjithatë disa prodhues përfshijnë një shtesë për një ndenjëse fleksibël. Nëse qëllimi është të ofroni rehati maksimale për mysafirët tuaj, do të jetë e vështirë të gjeni një opsion më të mirë sesa karriget e banketit me tapiceri vinili ose pëlhure. Duke qenë se familjet priren të kalojnë pjesën më të madhe të kohës në dhomën e ndenjes, duhet të kujdeseni për komoditetin me divane dhe karrige. Vendet e mbushura dhe karriget e mbushura lejojnë punonjësit tuaj të ulen të qetë gjatë gjithë takimit. Periodikisht, kur kemi seanca më të gjata të qepjes, njerëzit sjellin karrige më të rehatshme nga shtëpia. Është për këtë arsye që kur të ndërrojmë karriget vitin e ardhshëm, unë do të kërkoj karrige diku tjetër. Vlerësuar 5/5 nga Anonymous nga Stack Chair, Black Trapezoid. 52 karriget kanë ardhur në gjendje të mirë, përveç një sediljeje të dëmtuar. Nuk kam marrë ende një zëvendësim, duke shpresuar ta zgjidh këtë problem. E vlerësuar 4 në 5 nga Anonim. Karrige e mbyllur 2.5 inç. Së fundmi kemi blerë karrige për zyrën tonë. Tavolinë e Lancasterit dhe karriget. Karrige banketi e kuqe e stivosur me ndenjëse të mbushur 1''. Ne përdorim në kafenenë ku punonte babai im. Ato ishin të mbuluara me pëlhurë ose lëkurë, ishin prej druri të gdhendur dhe ishin shumë më të ulëta se karriget e sotme - ndonjëherë sediljet e karrigeve ishin vetëm 10 inç (25 cm) të larta. Në disa raste, karrigia përdor materiale të shumta; për shembull, këmbët dhe korniza mund të jenë prej metali, ndërsa sedilja dhe mbështetësja mund të jenë prej plastike. Lloji i materialit të sediljes dhe shpinës së karriges do të ndikojë shumë në çmimin e karriges së banketit. Lloji i materialit të karriges së banketit që dëshironi varet nga qëllimi i përdorimit të karriges. Kur blini karrige banketi, mbani mend se karriget e lira dhe karriget e lira nuk janë e njëjta gjë, dhe ju mund të merrni karrige banketi cilësore me çmime të përballueshme. Opsionet dhe aksesorët shtesë si sedilja FormFlex, mbështetësja fleksibël, montimi dhe këmbët e shtrira shtojnë koston e karriges.
Karriget e banketit të hotelit - cilat janë pikat kryesore të dizajnit të hotelit të restorantit perëndimor amerikan?
Karriget e banketit të hotelit - cilat janë pikat kryesore të dizajnit të hotelit të restorantit perëndimor amerikan?
Karriget e banketit të hotelit - cilat janë pikat kryesore të dizajnit të hotelit të restorantit perëndimor amerikan? Krahasuar me tryezën e rrumbullakët të Kinës, tavolinat dhe karriget e ngrënies mbretërore britanike dhe tavolinat dhe karriget e hoteleve të restoranteve perëndimore amerikane janë vërtet krenare. Tavolina dhe karriget e restoranteve perëndimore amerikane që janë qindra mijëra vjet kulturë dhe reshje teknike duket se janë tavolina dhe karrige ngrënieje të stilit kinez dhe evropian; është e vrazhdë; shumë, por këto nuk e pengojnë favorizimin e njerëzve modernë për tavolinat dhe karriget e restoranteve perëndimore amerikane. Pra, cilat janë pikat kryesore të dizajnit të tavolinave dhe karrigeve të restorantit perëndimor amerikan dhe të jenë kaq të gjera për audiencën? Prodhuesi i karrigeve të banketit të hotelit do t'ju shpjegojë: Këtu bëhet fjalë për origjinën e mobiljeve amerikane! Mobiljet amerikane u bënë të njohura pas Luftës së Dytë Botërore, përjetuan modernizmin, postmodernizmin, veçanërisht në fund të viteve 1980; lëvizja e mobiljeve të artit; më vonë, tradita e mobiljeve tregoi personalitetin filloi të mbizotërojë në mbarë botën. Në këtë kohë, mobiljet amerikane me shprehje të lirë hynë gradualisht në vizionin e njerëzve dhe gradualisht u ndoqën nga shumë njerëz të modës. Në këtë proces, falë përhapjes së shpejtë të ekonomisë dhe kulturës amerikane në nivel global, kultura amerikane është bërë gradualisht një kulturë e modës dhe kultura amerikane e hotelerisë nuk bën përjashtim. Së bashku me zhvillimin e markave të furnizimit me zinxhirë amerikanë në të gjithë botën, tavolinat dhe karriget e restoranteve perëndimore amerikane janë promovuar gjithashtu globalisht. Në Kinë, me globalizimin e shpejtë ekonomik vitet e fundit, tavolinat dhe karriget e restoranteve perëndimore amerikane janë aplikuar edhe në restorante të ndryshme perëndimore dhe restorante të modës. Në fakt, në epokën e re, tavolinat dhe karriget e restoranteve perëndimore amerikane që nuk kanë marrë shumë kulturë tradicionale janë më të favorshme se mobiljet e stilit kinez dhe evropian. Stili i lirë i restoranteve perëndimore amerikane tregon bukurinë e tij krijuese, dhe ka formuar një estetikë unike amerikane nën ndikimin e koncepteve. Karakteristikat e tavolinave dhe karrigeve të restorantit perëndimor amerikan: 1. Tavolinat dhe karriget e restoranteve perëndimore amerikane fokusohen tek druri i fortë në përzgjedhjen e materialeve. Nuk ka freski të drurit të përgjithshëm të ngurtë, por fokusohet në atmosferën e thjeshtë dhe të thjeshtë të drurit origjinal. 2. Është përmendur më sipër. Krahasuar me stilin kinez dhe evropian, tavolinat dhe karriget e restoranteve perëndimore amerikane madje mund të thuhet se janë të ashpra, por kjo është bërë tipari i tij i jashtëzakonshëm. Nuk ka tavolina dhe karrige të kujdesshme të restorantit perëndimor amerikan që përkojnë me estetikën e njerëzve modernë dhe ndihmojnë për të nxjerrë në pah atmosferën e tij.
Karrige banketi hoteli - Mobilje hoteli me çanta moderne të buta të thjeshta, ju e meritoni!
Karrige banketi hoteli - Mobilje hoteli me çanta moderne të buta të thjeshta, ju e meritoni!
Karrige e banketit të hotelit - mobilje hoteli e thjeshtë moderne me çanta të buta, ju e meritoni! Stili i thjeshtuar i karriges së banketit me çanta të buta moderne është i thjeshtë dhe i fuqishëm, duke theksuar natyrën e vetme dhe abstraksionin e hapësirës së brendshme dhe të objekteve. Stili modern minimalist, siç sugjeron edhe emri, i bën të gjitha detajet të duken shumë të thjeshta. Thjeshtësia në dekorim e bën hapësirën të duket shumë koncize dhe atmosferike. Pjesët dekorative janë të pakta, por në ngjyrë dhe plan urbanistik, duhet shumë energji për t'u përshtatur me zgjedhjen e materialeve të dekorimit. Ky është një shtet që nuk është projektuar nga stilistë të zakonshëm. Mobilje banketi hoteli, karrige banketi hoteli, karrige banketi, mobilje banketi Nuk ka dyshim se stili modern dhe i thjeshtë i dekorimit të stilit plotëson dashurinë e të rinjve. Qyteti është i zënë duke jetuar. Tashmë na ka bërë të shqetësohemi me qiellin dhe dritën dhe gjelbërimin. Lodhja, duke harruar zhurmën e qytetit. Ky është gjithashtu një nga stilet më të njohura të dekorimit: stili modern minimalist. Thjeshtësia nuk është mungesë e elementeve të dizajnit. Është një nivel më i lartë i gjendjes krijuese. Për sa i përket dizajnit të brendshëm, nuk është e nevojshme të braktisni rregullat dhe thjeshtësinë e hapësirës origjinale të ndërtesës dhe të dekoroni në mënyrë arbitrare mbajtësin e ndërtesës. Në vend të kësaj, dizajni është më intensiv, thekson integritetin e strukturës dhe formës dhe ndjek thellësinë dhe saktësinë e performancës së materialeve, teknologjisë dhe hapësirës. Krijuar në dhomë me metoda të thjeshta, kërkon gjithashtu që projektuesit të kenë njohuri më të larta të dizajnit dhe përvojë praktike. Projektuesi duhet të jetojë në thellësi, të mendojë në mënyrë të përsëritur, ta shqyrtojë me kujdes dhe ta rafinojë me kujdes dhe të përdorë gjuhën më të vogël të dizajnit për të shprehur më të thellën. dizajn i brendshëm. Hiqni kompleksitetin dhe thjeshtësinë, hiqni të vërtetën dhe shkallën e lartë të ngjyrosjes dhe formën jashtëzakonisht koncize të ngjyrës. Me premisën e plotësimit të nevojave funksionale, hapësira, njerëzit dhe gjërat kombinohen me një kombinim të arsyeshëm dhe të rafinuar, dhe penelatat më të rafinuara përshkruajnë efektin më të pasur dhe lëvizës. Kjo është gjendja më e lartë e artit të projektimit. Karakteristikat e karrigeve të banketit të hoteleve(1) Theksoni dizajnin funksional, linjat e thjeshta dhe të lëmuara dhe kontrastin e fortë të ngjyrave. Kjo është karakteristikë e një karrige banketi hoteli në stil modern. (2) Një numër i madh materialesh të reja si qelqi i kalbur dhe çelik inox përdoren si materiale ndihmëse, e cila është gjithashtu një metodë e zakonshme dekorative për karriget e banketeve të hoteleve në stilin modern, të cilat mund t'u sjellin njerëzve një ndjenjë avangarde dhe ndjenjë të papërmbajtur. (3) Për shkak të linjave të thjeshta dhe elementeve të pakta dekorative, karrigia e banketit të hotelit në stil modern kërkon orendi të buta perfekte për të treguar bukurinë. Për shembull, divani ka nevojë për jastëk, tavolina e ngrënies kërkon mbulesa tavoline, krevate dhe çarçafë duhet të shoqërohen me perde dhe çarçafë. Zbehja e butë është çelësi i stilit modern.Stil (1) Hapësira e brendshme është e hapur dhe transparente e brendshme dhe e jashtme, dhe liria e ndjekjes së mureve të pakufizuar ndiqet në dizajnin grafik të hapësirës. karakterizohet nga forma e thjeshtë, cilësi e pastër dhe mjeshtëri e hollë.(3) Përpiquni të dekoroni dhe anuloni gjërat e tepërta sa më shumë që të jetë e mundur. Besohet se çdo dizajn kompleks do të rrisë koston e kostove të ndërtimit pa vlerë praktike dhe ndonjë dekorim, dhe theksohet se forma duhet të shërbejë më shumë funksione.(4) Komponentët standardë përdoren sa më shumë që të jetë e mundur në komponentët e ndërtesës dhe të brendshme. (5) Produktet e thjeshta industriale përdoren shpesh në ambiente të mbyllura. Karriget e banketit të hotelit dhe gjërat e nevojshme të përditshme përdoren kryesisht në linjë, dhe metalet e qelqit përdoren më së shumti.Karakteristike Bizhuteritë e stilit modern minimalist janë më eklektik nga të gjitha stilet e përmirësimit të shtëpisë. Disa nga linjat e thjeshta, aksesorët unikë dhe madje krijues dhe të personalitetit mund të bëhen pjesë e përmirësimit të stilit modern minimalist të shtëpisë. Kërkimi popullor:, mobilje për banket hoteli, karrige banketi hoteli, mobilje banketi
Karrige e banketit të hotelit - cilat janë karakteristikat e mobiljeve të hotelit në stilin modern minimalist? -Kor C
Karrige e banketit të hotelit - cilat janë karakteristikat e mobiljeve të hotelit në stilin modern minimalist? -Kor C
Karrige e banketit të hotelit - cilat janë karakteristikat e mobiljeve hoteliere të stilit modern minimalist? Qoftë një karrige banketi unike, qoftë një divan që thekson komoditetin, funksionaliteti dhe dekorueshmëria e tij thjesht kombinohen, dhe mobiljet e thjeshta dhe moderne të banketit të hoteleve standarde që i kushtojnë vëmendje performancës mjedisore janë më të pëlqyera nga njerëzit. Pavarësisht nëse është një karrige banketi unike, ose një divan që thekson rehatinë, funksionaliteti dhe dekorueshmëria e tij thjesht kombinohen, dhe thjeshtësia dhe mobiljet moderne të banketit të hoteleve që i kushtojnë vëmendje performancës mjedisore janë më të pëlqyera nga njerëzit. Le t'i hedhim një sy modernitetit së bashku. Cilat janë karakteristikat e një stili të thjeshtë dhe një mobilje standarde moderne dhome banketi. Mobilje banketi hoteli, karrige banketi hoteli, karrige banketi, mobilje banketi Theksimi i dizajnit funksional, linjave të thjeshta dhe të lëmuara dhe kontrastit të fortë të ngjyrave. Kjo është karakteristikë e mobiljeve moderne të banketeve të hoteleve të stilit modern. Përdorimi i materialeve të reja si xhami i kalbur dhe çeliku inox si materiale ndihmëse është gjithashtu një metodë e zakonshme dekorative për mobiljet e banketeve të hoteleve të stilit modern të thjeshtë dhe standarde moderne, e cila mund t'u sjellë njerëzve një Ndjenja e avangardës dhe ndjenjës së papërmbajtur. Për shkak të linjave të thjeshta dhe elementeve të pakta dekorative, stili modern i thjeshtë Mobiljet moderne të banketit të hoteleve kërkojnë orendi të buta perfekte për të treguar bukurinë. Për shembull, divani ka nevojë për jastëk, tavolina e ngrënies kërkon mbulesa tavoline, krevate dhe çarçafë duhet të shoqërohen me perde dhe çarçafë. Mobiljet e buta janë çelësi i dekorimit modern me erë. Pavarësisht se sa e madhe është dhoma, ajo duhet të jetë e gjerë. Nuk ka nevojë për dekorim të lodhshëm dhe mobilje të tepruar të thjeshtë dhe moderne të banketit të dhomës, e cila pasqyron koordinimin e përgjithshëm të hapësirës dhe mobiljeve të banketit në dekorimin dhe paraqitjen. Për sa i përket stilimit, struktura gjeometrike është më së shumti, e cila është stil modern minimalist. Propozim për të luajtur efikasitetin më të madh të përdorimit në hapësirë ​​të kufizuar. Mobiljet standarde të thjeshta dhe moderne të banketit të dhomës zgjedhin të theksojnë funksionin e formimit. Nga një këndvështrim praktik, dekorimi i tepërt i shtimit braktiset deri në fund. E thjeshta nuk është thjesht një mënyrë jetese, por edhe një filozofi e jetës. Tingulli në shtëpi nuk është më në përputhje. Shumë ngjyra do t'u japin njerëzve një ndjenjë të rrëmujshme dhe do të përdorin më shumë ngjyra të pastra për t'u përshtatur me stilet moderne minimaliste, kështu që pavarësisht nga forma e thjeshtë dhe moderne e mobiljeve standarde të dhomës së banketit dhe shtrirja hapësinore, do t'u japë njerëzve një surprizë freskuese. Shpresoj modernitetin e kohëve moderne. Cilat janë karakteristikat e mobiljeve të banketeve të stilit të thjeshtë që mund t'ju ndihmojnë. Si një nga prodhuesit kombëtarë të mobiljeve të banketeve të hoteleve në shkallë të gjerë, dhjetë furnizuesit më të mirë të mobiljeve për banket hotelesh me medalje ari në provincën Guangdong shoqërojnë mobiljet tuaja të banketit në hotel. Cilësi ari, ju e meritoni!Kërkim popullor: karrige banketi hoteli, mobilje banketi hoteli, mobilje banketi
Karrige e banketit të hotelit - flasim për pastrimin e pastrimit të mobiljeve të hotelit
Karrige e banketit të hotelit - flasim për pastrimin e pastrimit të mobiljeve të hotelit
Karrige e banketit të hotelit - flasim për pastrimin e pastrimit të mobiljeve të hotelit Kohët e fundit çështja e pastrimit të hoteleve ka hyrë sërish në vizionin e të gjithëve dhe ka shkaktuar diskutime të mëdha. Në fakt, pastrimi i hotelit është shumë më i lartë se standardi i pastrimit të shtëpisë. Në fund të fundit, ajo po përballet me banorë të ndryshëm. Për t'u dhënë atyre përvojën më të mirë të jetesës, pastrimi i shtëpive të hotelit ka standarde të ndryshme. Proceset e përgjithshme të pastrimit nuk mund të plotësojnë kërkesat e mirëmbajtjes së mobiljeve të hotelit. Disa metoda të pastrimit të përditshëm të pastrimit mund të shkaktojnë edhe dëmtim të mobiljeve të hotelit. Në raste të rënda, madje do të ndikojë në bukurinë e të gjithë hapësirës. Prandaj, gjatë pastrimit të mobiljeve të hotelit, duhet t'i kushtojmë vëmendje të madhe aspekteve të mëposhtme: 1. Mos përdorni leckë të trashë ose rroba të vjetra për të fshirë mobiljet e hotelit. Në përgjithësi, pastrimi zyrtar duhet të përdorë peshqirë, produkte pambuku ose pëlhura që thithin ujin, si p.sh. kadife. Sepse shtrirja e ashpër dhe koka e fillit do të gërvishtin sipërfaqen e lëmuar të mobiljeve, duke sjellë shumë gërvishtje dhe duke ndikuar në estetikën vizuale. 2. Mos e fshini me leckë kur pastroni pluhurin e mobiljeve të hotelit. Pluhuri i zakonshëm përbëhet nga rëra, fibra dhe substanca të tjera. Në fërkimin me pëlhura, këto substanca mund të dëmtojnë lehtësisht sipërfaqen e bojës në mobilje. Në planin afatgjatë, do të shkatërrojë shkëlqimin e mobiljeve dhe do të zvogëlojë jetën e tij të shërbimit. Prandaj, mund të përdorni peshqirë profesionistë të lagur me vakum. Ky material është i butë dhe ka një kapacitet të fortë vakumi. 3. Pastrimi i mobiljeve dhe detergjenti i përputhshëm kanë gjithashtu kërkesa të caktuara. Për shembull, sapuni i përditshëm, esenca e larjes së enëve duhet të shmanget me vendosmëri, sepse ato nuk mund të heqin në mënyrë efektive njollat ​​e mobiljeve, të cilat do të shkaktojnë korrozion të caktuar të drurit të mobiljeve. Forma ose deformimi. Për pastrimin e sprejit duhet të përdoren mobilje të posaçme, në mënyrë që të hiqen njollat. 4. Jo i gjithë dylli për kujdesin e mobiljeve mund të përdoret për mirëmbajtjen e mobiljeve të hotelit, sepse në këto mobilje zakonisht nuk përfshihet lëkura. Dylli infermieror ka një performancë të fortë stimuluese të plakjes për lëkurën, duke e bërë lëkurën të vjetërohet në një periudhë të shkurtër kohe dhe të shkurtojë ndjeshëm jetën e shërbimit. Pra, mobiljet prej lëkure duhet të zgjedhin lëkurën Kërkim popullor: karrige banketi hoteli, mobilje banketi hoteli, mobilje banketi, karrige banketi, karrige hoteli Guangdong
Karrige e banketit hotel - e zakonshme Karrige e banketit hoteli Stil Klasifikimi -kompani Dynamics -hotel Banque
Karrige e banketit hotel - e zakonshme Karrige e banketit hoteli Stil Klasifikimi -kompani Dynamics -hotel Banque
Karrige e banketit në hotel -Klasifikimi i zakonshëm i stilit të karrigeve të banketit në hotel Një hotel me pesë yje nuk është mjaft i mirë, mjedisi nuk mjafton dhe lidhet me shumë faktorë, si të gjithë ambientet e arredimit të hotelit dhe modelet e shërbimit të hotelit me yje etj. Një pjesë e objekteve mbështetëse të dekorimit është e vetëkuptueshme për rëndësinë e mjedisit të hotelit dhe tërheqjen e klientëve. Mobilje për banket hoteli, karrige banketi hoteli, karrige banketi, mobilje bankete Karrige banketi me porosi Hoteli Stili i karrigeve të banketit të hotelit bëhet më i pasur dhe më i pasur, gjë që jo vetëm që plotëson ndjekja e njerëzve modernë për personalizimin, por edhe një interpretim i mirë i stilit të jetesës së modës. Në hartimin e karriges së banketit të hotelit, duhet të kujdesemi për stilin e vetë dekorimit të hotelit në mënyrë që të pasqyrojmë më mirë efektin e përgjithshëm të dekorimit të hotelit. Stili i karriges së banketit të hotelit ka këto kategori:1. Karrige bankete moderne e hotelit me erëMinimalizëm; filozofia e jetës është përgjithësisht e njohur në kulturën e sotme popullore, duke bërë që karriget moderne të banketeve të hoteleve të përdoren gjerësisht në hotele. Aktualisht, karrigia e banketit të hotelit me erë dominohet nga forma të drejta, të thjeshta dhe të ndritshme, të karakterizuara nga moda, shkëlqimi dhe praktika.2. Karrige banketi hoteli me dredha-dredha Përmirësimi i vazhdueshëm i përparimit të shkencës dhe teknologjisë dhe procesit të prodhimit të karrigeve të banketit ka lejuar që karriget e banketeve të hoteleve të kenë më shumë mundësi në materiale dhe forma. Duke u mbështetur në ndryshimet e pafundme midis materialeve të reja, teknologjive të reja dhe dritës dhe hijes, ndiqni dekonstruksionin e hapësirës së papërvojë, kryeni me guxim aranzhimet me ngjyra të ndezura mbi bazën e dizajnit të karrigeve moderne të banketeve të hoteleve dhe zgjedhjen e materialeve me ngurtësi dhe butësi. Kjo është karrigia e banketit të hotelit në stil modern avangarde.3. Karrige elegante e banketit në hotel Njerëzit elegantë që kanë marrë arsim të lartë kanë ndjekur gjithmonë pa u lodhur elegantizmin modern. Ata fokusohen në shijen, theksojnë rehatinë dhe ngrohtësinë. Prandaj, disa hotele të nivelit të lartë kanë kërkesa të larta për karriget e banketit. Ne e quajmë një karrige elegante banketi hoteli.4. Karrige e re e banketit të hotelit kinez Karrigia e re e banketit të hotelit kinez integron në mënyrë të përsosur trashëgiminë e thellë të modës moderne dhe kulturës klasike. Ka efektet estetike të dyfishta të klasikes dhe modernes, dhe kombinimi perfekt i strukturës dhe stileve i lejon njerëzit të shijojnë civilizimin shpirtëror dhe komoditetin në të njëjtën kohë. Karrigia e re kineze e banketit të hotelit nuk harrohet performanca praktike e karriges së banketit duke i kushtuar vëmendje shijes. Stili i karriges së banketit të hotelit do të sjellë një eksperiencë ndryshe në mjedis dhe një ndjesi komode për njerëzit. Prandaj, stili i dekorimit të karriges së banketit të hotelit lidhet edhe me fluksin e pasagjerëve.
Karrige e banketit të hotelit - Industria e mobiljeve ka shumë mobilje që nuk i kushton vëmendje raportit
Karrige e banketit të hotelit - Industria e mobiljeve ka shumë mobilje që nuk i kushton vëmendje raportit
Karrige e banketit të hotelit - industria e mobiljeve ka shumë mobilje duke mos i kushtuar vëmendje racionalitetit të dizajnit të mobiljeve Dizajni i mobiljeve për banket duhet të ndjekë këtë parim, duke u fokusuar në racionalitetin dhe komoditetin e dizajnit të mobiljeve të banketit, në mënyrë që të plotësojë më mirë nevojat e njerëzve modernë për mobilje banketi. Ka shumë mobilje në industrinë e mobiljeve që nuk i kushtojnë vëmendje racionalitetit e dizajnit të mobiljeve. Edhe pse stili është unik, lartësia dhe proporcioni janë të paarsyeshme. Përdorimi afatgjatë do të ketë një ndikim të caktuar në shëndetin e njeriut. Jo vetëm mobiljet e shtëpisë, mobiljet e banketeve gjithashtu i kushtojnë vëmendje racionalitetit të dizajnit të mobiljeve. Për të marrë vizita në tetë partitë, është e rëndësishme të sigurohet komoditeti i jetesës. Le të hedhim një vështrim në pikat kryesore të dizajnit të mobiljeve. Parimi i dizajnit të mobiljeve të banketit Mobilje banketi hoteli, karrige banketi hoteli, karrige banketi, mobilje banketi Tabela: Nëse tavolina është shumë e shkurtër, pjesa e sipërme e trupit do të shtrihet në mënyrë të pavullnetshme mbi tavolinë, dhe koka do të varet. Gunga me përkulje afatgjatë, shtylla kurrizore, beli dhe qafa ndjejnë lehtësisht dhimbje dhe lodhje. Në raste të rënda, mund të shkaktojë sëmundje të palcës kurrizore. Tendosja e muskujve të mesit, spondiloza e qafës së mitrës dhe sëmundje të tjera. Karrigia: Kur uleni në karrige me këmbë të sheshta, nëse kofshët tuaja janë paralele me tokën dhe viçat mund të jenë vertikalisht në tokë, lartësia e karriges është e përshtatshme. Karrigia është shumë afër tokës dhe njerëzit janë ulur në të. Për një kohë të gjatë, këmbët, beli dhe krahët janë lehtësisht të lodhur, gjë që mund të shkaktojë disa sëmundje të belit dhe artrit. Divan: Nëse divani është shumë i ulët dhe i butë, njerëzit do të bllokohen brenda, gjë që do të ndikojë në shëndetin e shtyllës kurrizore. Tavolina e kafesë: Lartësia e tavolinës duhet të jetë e njëjtë me divanin, në mënyrë që të marrim lehtësisht gjërat në tavolinë. Tavolina e kafesë është shumë e ulët. Kur njerëzit marrin sende, fuqia e krahëve dhe e shpinës duhet të përdoret. Pjesa e pasme lëndohet lehtë. Kabineti i televizorit: Lartësia e kabinetit të televizorit duhet të sigurojë që shikimi pas sediljeve të jetë pikërisht qendra e ekranit të televizorit. Nëse kabineti i televizorit është shumë i shkurtër, do të shkaktojë një mospërfillje, koka do të varet në mënyrë të pavullnetshme dhe nuk do të jetë e mirë për shtyllën kurrizore të qafës së mitrës dhe shikimin. Prandaj, për dizajnin e mobiljeve të banketit, personalizimi i mobiljeve të banketit duhet t'i kushtojë vëmendje pamjes , madhësia, proporcioni, cilësia dhe mbrojtja e mjedisit. Këta faktorë do të ndikojnë në prakticitetin, bukurinë dhe të menduarit e mobiljeve të banketit. Kërkim popullor:, mobilje për banket hoteli, karrige banketi hoteli
nuk ka të dhëna
Si një nga prodhuesit kryesorë në botë të mobiljeve metalike prej druri, Yumeya është e përkushtuar në kërkimin e kokrrave të drurit metalik. Ka tre avantazhe të kokrrës së drurit metalik të Yumeya, "Pa nyje dhe pa boshllëk", "E qartë", "E qëndrueshme". Për të marrë një kontakt në një karrige metalike, Yumeya lançoi karrigen e parë 3D në botë me grurë druri në 2018.
nuk ka të dhëna
CONTACT US

Email::  Info@youmeiya.net.

MP / Whatsapp:86 13534726803

Adresa: Industria Zhennan, Qyteti Heshan, Provinca Guangdong, Kinë

Video i Furniture i Yumeya

XML

E drejta e autorit © 2021 Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd | Harta e faqes
bisedë në internet
Hello, please leave your name and email here before chat online so that we won't miss your message and contact you smoothly.