Yumeya Furniture - Prodhuesi kryesor i karrigeve të ngrënies nga metali prej druri & Furnizues i përgjithshëm


A i dini rregullat e mobiljeve me porosi të hotelit?

A i dini rregullat e mobiljeve me porosi të hotelit?

Me zhvillimin e mobiljeve me porosi të hotelit tani, mobiljet janë thelbësore për çdo hotel tani. Është një pjesë relativisht e rëndësishme e dizajnit të hotelit dhe ka një ndikim të madh në fluksin e pasagjerëve të hotelit. Pse është Hotel Vjena? Sa e nxehtë, sepse ka disa rregulla kur personalizoni mobiljet, le të kuptojmë se cilat janë rregullat kur bëhet fjalë për Mobilje me porosi.

A i dini rregullat e mobiljeve me porosi të hotelit? 1

Para përzgjedhjes së personalizimit të mobiljeve të hotelit, Hoteli i Vjenës bëri një klasifikim të detajuar të mobiljeve që përfshin: mobiljet standarde të dhomës, mobiljet e suitës dhe mobiljet e suitës presidenciale.

Pavarësisht nga mobiljet standarde të suitës, kërkesat funksionale dhe përbërja e mobiljeve janë në thelb të ngjashme. Jo vetëm që duhet të ketë funksionin e gjumit dhe pushimit, por duhet t'i kushtojë vëmendje edhe shkrimit dhe ruajtjes së bagazheve të vogla. Kabinete, kabinete TV, karrige casual, tavolina kafeje, komodina etj. Nuk mungojnë.

Është e nevojshme të kemi disa specifika nëse zgjedhja e materialeve për prodhuesit e mobiljeve hoteliere është e arsyeshme. Mobiljet e ndryshme hoteliere janë gjithashtu të ndryshme nga përbërësit; dhe nëse përmbajtja e lagështisë së drurit tejkalohet dhe përmbajtja e lagështisë është e lartë, druri është më i lehtë për t'u shtrembëruar. Deformim; nëse struktura e mobiljeve është e fortë; nëse mobiljet janë të sheshta; nëse mobiljet e mobiljeve janë rreptësisht të rrepta; nëse është një dërrasë druri, një PVC apo një letër paralyerje, duhet t'i kushtoni vëmendje nëse lëkura është e rrafshuar. Shkuma dhe qepja nuk janë strikte.

Sa më sipër janë problemet që vihet re Hoteli i Vjenës gjatë zgjedhjes së prodhimit të mobiljeve hoteliere me porosi dhe kur dizajni i mobiljeve me porosi, varet nëse është i koordinuar me stilin dhe ngjyrën e dizajnit të hotelit. Përveç elementëve të tillë si dizajni i ndriçimit, një rol shumë të rëndësishëm në të luajnë edhe mobiljet.

A i dini rregullat e mobiljeve me porosi të hotelit? 2

Rregullat e përzgjedhjes së Hotelit të Vjenës janë shtrirja e përgjithshme, e cila është e ndarë, e përcaktuar dhe e pasuruar për të pasuruar të gjithë marrëdhënien hapësinore të brendshme. Përveç funksionalitetit të tyre të domosdoshëm, mobiljet janë gjithashtu një element dekorativ efektiv në mjedisin hapësinor.

Sa më sipër është një hyrje në prodhimin e mobiljeve të hoteleve në Vjenë. Për të sjellë efekte më të mira në hotel, kur zgjidhni mobilje hoteli me porosi, nëse jeni të interesuar për produktet tona, ju lutemi kontaktoni Guangdong.

Kërkimi popullor: karrige hoteli Guangdong, mobilje banketi, karrige banketi, mobilje banketi Foshan, mobilje banketi Guangdong

Merrni kontakt me ne
Artikujt e rekomanduar
Qendra Info Blog Lajme
Prodhuesi i mobiljeve të banketit në hotel - dizajn Rreth mobiljeve të hotelit
Prodhuesi i mobiljeve të banketit në hotel - dizajn Rreth mobiljeve të hotelit
Prodhuesi i mobiljeve për banket hoteli | Dizajn rreth mobiljeve të hotelit Dizajni dhe shtrirja mbështetëse e mobiljeve është një pjesë e rëndësishme e dizajnit të brendshëm të hoteleve moderne, i cili ka një ndikim të rëndësishëm në mjedisin e brendshëm. Me zhvillimin socio-ekonomik dhe ekonomik dhe përmirësimin e estetikës janë rritur edhe kërkesat e njerëzve për dizajn për mobilje hoteliere. Ka shumë lloje të mobiljeve hoteliere. Sipas ndarjeve funksionale në hotel, mobiljet në ambjentet publike janë për pushimin e mysafirëve, duke përfshirë divane, ulëse, tavolina kafeje etj. Mobiljet e pjesëve të kateringut përfshijnë tavolinat e ngrënies, karriget e ngrënies, tavolinat e barit, tavolinat dhe karriget e kafesë, etj. Divan, tavolina kafeje, tavolina, sedilje, dollapë muri për magazinimin e artikujve. Sa më i madh të jetë hoteli i nivelit të lartë, aq më shumë lloje mobiljesh janë përgjegjës për funksionet sociale. Funksionet e hoteleve ekonomike janë relativisht të thjeshta, dhe llojet e mobiljeve janë relativisht të reduktuara. Karrige bankete Dizajni i mobiljeve të hotelit ka dy kuptime: Njëra është praktika dhe komoditeti i saj. Në dizajnin e ambienteve të brendshme, marrëdhënia midis mobiljeve dhe aktiviteteve njerëzore është e lidhur ngushtë me njerëzit dhe duhet të pasqyrohet kudo; konceptet e dizajnit të orientuara nga njerëzit; E dyta është zbukurimi i saj Mobiljet janë roli kryesor për të pasqyruar atmosferën e brendshme dhe efektin artistik. Mobiljet e mira jo vetëm që i bëjnë njerëzit të ndihen komod dhe komod, por gjithashtu u japin njerëzve kënaqësi dhe gëzim estetik. Disa njerëz i krahasojnë mobiljet e mira me vezët, sepse pavarësisht nga cili kënd i vezëve, vezët janë një e tërë, domethënë të thjeshta dhe të pasura, domethënë të thjeshta dhe të pasura, duke i bërë njerëzit të ndihen sërish të lumtur. Që në fillim të shekullit të 20-të, Gjermania; Bauhaus; propozoi konceptin e dizajnit modern të mobiljeve, duke u fokusuar në funksionale, praktike, të bazuara në ergonomi, duke theksuar prodhimin industrial, duke i dhënë lojë të plotë bujarisë, duke braktisur dekorimin shtesë dhe kombinimin e lehtë të rregullimit për t'iu përshtatur kërkesave të ndryshme të përshtatjes.
Njihuni me karriget tuaja të reja të banketit të grumbulluara?
Korniza me Yumeya ’S & Struktura 1. 10 vjet garancit 2. Kalimi i testit të forcës së EN 16139:2013 / AC: 2013 niveli 2 / ANS / BIFMA X5.4-2012 3. Mund të përballojë më shumë se 500 paund Parametri përkatës 1. Madhësia: H940*SH470*W430*D585mm 2. COM: 0.80 jardë 3. Rafte: Lartësia maksimale 10 copë Skenarët e aplikimit: Hotel, Kafene, Shtëpi pleqsh, Kazino, Kontratë Korniza me Yumeya ’S & Struktura 1. 10 vjet garancit 2. Kalimi i testit të forcës së EN 16139:2013 / AC: 2013 niveli 2 / ANS / BIFMA X5.4-2012 3. Mund të mbajnë më shumë se 500 kg. Parametrat 1. Madhësia: H940*SH470* W430* D585mm 2. COM: 0.80 jardë 3. Stack: Maksimum 10 pcs Skenarë të aplikativit: Hotel, Kafene, Shtëpi pleqsh, Kazino, Kontratë # karrige banketi të grumbullueshme Karriget e banketit të ngjashëm. Karriget e banketit të ngjashëm. ● vlerësojmë shumë laboratorët tanë të produkteve, pajisjet e prodhimit dhe objektet e inspektimit të produktit. ● Karriget tona të ngrënies metalike, karriget e banketit, mobiljet tregtare janë bërë nga pëlhura të zgjedhura mirë, miqësore me lëkurën; ato janë të ngjyrosura në mënyrë solide me teknologji të avancuar; ato janë të dizajnuara në bel perfekt për të përmirësuar efektet vizuale; ato përpunohen me teknika klasike të rrobaqepësisë dhe rrugëzimit për të krijuar një formë të përshtatshme. Sipas sistemit të rreptë të menaxhimit të cilësisë, Yumeya Chairs ka kaluar çertifikatat e cilësisë të audituara nga organizatat ndërkombëtare. Ndërkohë, ne gjithmonë e konsiderojmë inovacionin teknologjik si konkurrencën thelbësore dhe insistojmë në zhvillimin e produkteve në një mënyrë inovative. Karriget tona të banketeve të grumbulluara janë rezultati ynë më i ri. Për më tepër, ne fokusohemi shumë në cilësinë e shërbimit dhe synojmë t'u ofrojmë klientëve në të gjithë botën shërbime të menduara. Ju lutemi mos hezitoni të bëni çdo pyetje që mund të keni. Të interesuar për më shumë raste apo kompania jonë? Na kontaktoni! Shfaq Detajet Shitet karrige banketi me mbrapa katrore prej çeliku YT2026 Yumeya
Mobilje për banket hoteli-si të zgjidhni një divan me kartë restoranti-
Mobilje për banket hoteli-si të zgjidhni një divan me kartë restoranti-
Mobilje për banket hoteli - si të zgjidhni një divan me kartë restoranti? Si të zgjidhni një divan me kartë restoranti? Nëse restorantet moderne janë të mirëpritur nga konsumatorët, nuk varet vetëm nga fakti nëse ushqimi i restorantit është i shëndetshëm dhe i shijshëm, ambienti i ngrënies së restorantit është bërë tashmë një kriter kryesor për zgjedhjen e njerëzve. Prandaj, për t'u dashur dhe njohur nga klientët në restorantet e tyre, ata duhet të fokusohen në ambientin e ngrënies. Ambienti i ngrënies përfshin stile dekorimi, mobilje restoranti, zgjedhje enësh etj. Tani aplikimi i divanit të sediljes me kartë është shumë i gjerë. Në thelb, çdo restorant do të vendosë një kartolinë në restorant në mënyrë që klientët të kenë hapësirë ​​relativisht private ngrënieje. Pra, si të zgjidhni një divan me kartë restoranti? Si të zgjidhni një divan me kartë restoranti? Para së gjithash, zgjedhja e pëlhurës së divanit duhet të merret parasysh në zgjedhjen e sediljeve të kartave të restorantit. Pëlhura e divanit të kartës duhet të zgjidhet e butë dhe e rehatshme. Në përgjithësi, klientët që shkojnë në restorant për të ngrënë janë gjithashtu një qëllim i rëndësishëm për të pushuar. Është shumë e këndshme për të ngrënë duke pushuar në divanin e butë dhe të rehatshëm. Nëse klienti mendon se divani i restorantit është i rehatshëm, atëherë ai mund të qëndrojë më gjatë dhe më pas do të rrisë mundësinë e vazhdimit të konsumit në restorant. Sedilja e kartës së pëlhurës prej lëkure është një nga pëlhurat më të njohura, të cilat janë të njohura nga konsumatorët për shkak të karakteristikave të tyre të lehta për t'u marrë dhe të ndotura. Së dyti, divani me kartë duhet të jetë në përputhje me stilin e dekorimit të restorantit. Para se të dekoroni restorantet, duhet të porosisni tonin paraprakisht. Në këtë mënyrë, kur zgjidhni një divan me kartë restoranti, duhet të zgjidhni sipas stilit të vendimit. Përndryshe, divani dhe restoranti nuk do të jenë të pakëndshëm. Qingdao Wanqianjia Ge Co., Ltd. ka një divan me karta me shumë stile dhe shumica e përdoruesve mund të zgjedhin. Kur zgjidhni një kartë divan restoranti, sigurohuni që të matni paraprakisht hapësirën e rezervuar në restorant dhe zgjidhni divanin e duhur të madhësisë sipas madhësisë së duhur. Stilet e ndryshme të kartelave janë të ndryshme. Mijëra mobilje Qingdao mbështesin sediljet me kartë për t'i personalizuar dhe për të bërë një divan të përshtatshëm me kartë restoranti. Si të zgjidhni një divan me kartë restoranti? Së fundmi, shumë e rëndësishme është edhe zgjedhja e ngjyrave të divanit. Çdo divan me letra me mijëra mobilje në Qingdao do të ketë ngjyra të ndryshme me ngjyra të ndryshme që klientët të zgjedhin. Për sa i përket përzgjedhjes së ngjyrave, ajo duhet të jetë në përputhje me tonin bazë të ngjyrës në restorant dhe të rehatshme me komoditetin e klientëve. Katër pikat e mësipërme janë mënyra e blerjes së kartës së restorantit të ofruar për ju. Guangdong Co., Ltd. është një prodhues i specializuar në prodhimin e mobiljeve me porosi për banket hotelesh. Është bërë me porosi për ju dhe është i sigurt dhe i besueshëm. Në të njëjtën kohë, ofron projektim, prodhim, instalim dhe pas shitjes. Shërbimi i Dragoit.
Mobilje Banquet Hotel -Hyrje në Divane Banquet Hotel Funksionale -kompani Dynamics -hotel Ban
Mobilje Banquet Hotel -Hyrje në Divane Banquet Hotel Funksionale -kompani Dynamics -hotel Ban
Mobilje banketi hoteli hyrje në divanet funksionale të banketeve të hoteleve Tavolinat dhe karriget e ngrënies së hotelit janë divane funksionale: prodhuesit e mobiljeve hoteliere për banket ndahen në dy lloje, një: shtrirja është funksion manual, manuali gjithashtu mund të tundë dhe rrotullojë divanet e banketit, prodhuesit e mobiljeve hoteliere: funksioni elektrik shtrirje, energji elektrike Ju gjithashtu mund të tundni dhe rrotullohen. Me një furnizim me energji të integruar të baterisë litium, tema e kornizës së aliazhit mund të zgjidhet në rul ose kordonin rrotullues të energjisë. Tavolina e ngrënies dhe karrigia e hotelit me prekje të butë me mikrofibër, performancë e mahnitshme mbrojtëse. Produktet e përzgjedhura të përfunduara me mikrofibra janë pëlhura të reja të zhvilluara. Përmban garzë të hollë dhe të hollë, të kombinuar me butësi natyrale dhe prekje ideale, e cila është e lehtë për të kënaqur mirëmbajtjen dhe kundër konsumit dhe duhet thyer. Pëlhurat e endjes janë të buta dhe të rehatshme, të mira për t'u veshur, me ngjyrë të gjatë. Pas një prove të rëndë, të gjitha pëlhurat e pambukut ose kadifeja Snowy, nuk tkurren, nuk zbehen dhe bëjnë teknikat e duhura parandaluese ndaj zjarrit, të papërshkueshëm nga uji, pluhuri dhe antistatike, si përpunimi, sensi tredimensional, shumë përmbajtje garzash, rezistenca ndaj gërryerjes. rezistenca, rezistenca ndaj rezistencës ndaj konsumit Më shumë se 100,000 herë. Lëkura është fisnike, cilësi e përjetshme, kujdes i butë. Zgjidh një lëkurë të mirë. Lëkura e butë dhe e lëmuar mbështet karakteristikat e tyre natyrore. Krijo një atmosferë elegante. Prodhuesit vendas të mobiljeve të banketeve të hoteleve dhe prodhuesit e huaj të mobiljeve hoteliere shfaqen në procesin e stilistëve klasikë të mobiljeve dhe kreativitetit në procesin e ndryshimit të procesit. Dizajneri do të tregojë stilin klasik, vetë-stil dhe shpirtëror modern, ekrani klasik i mobiljeve Bëhet një tipar i rëndësishëm i stilit neoklasik.
Karriget e banketit të hotelit - cilat janë pikat kryesore të dizajnit të hotelit të restorantit perëndimor amerikan?
Karriget e banketit të hotelit - cilat janë pikat kryesore të dizajnit të hotelit të restorantit perëndimor amerikan?
Karriget e banketit të hotelit - cilat janë pikat kryesore të dizajnit të hotelit të restorantit perëndimor amerikan? Krahasuar me tryezën e rrumbullakët të Kinës, tavolinat dhe karriget e ngrënies mbretërore britanike dhe tavolinat dhe karriget e hoteleve të restoranteve perëndimore amerikane janë vërtet krenare. Tavolina dhe karriget e restoranteve perëndimore amerikane që janë qindra mijëra vjet kulturë dhe reshje teknike duket se janë tavolina dhe karrige ngrënieje të stilit kinez dhe evropian; është e vrazhdë; shumë, por këto nuk e pengojnë favorizimin e njerëzve modernë për tavolinat dhe karriget e restoranteve perëndimore amerikane. Pra, cilat janë pikat kryesore të dizajnit të tavolinave dhe karrigeve të restorantit perëndimor amerikan dhe të jenë kaq të gjera për audiencën? Prodhuesi i karrigeve të banketit të hotelit do t'ju shpjegojë: Këtu bëhet fjalë për origjinën e mobiljeve amerikane! Mobiljet amerikane u bënë të njohura pas Luftës së Dytë Botërore, përjetuan modernizmin, postmodernizmin, veçanërisht në fund të viteve 1980; lëvizja e mobiljeve të artit; më vonë, tradita e mobiljeve tregoi personalitetin filloi të mbizotërojë në mbarë botën. Në këtë kohë, mobiljet amerikane me shprehje të lirë hynë gradualisht në vizionin e njerëzve dhe gradualisht u ndoqën nga shumë njerëz të modës. Në këtë proces, falë përhapjes së shpejtë të ekonomisë dhe kulturës amerikane në nivel global, kultura amerikane është bërë gradualisht një kulturë e modës dhe kultura amerikane e hotelerisë nuk bën përjashtim. Së bashku me zhvillimin e markave të furnizimit me zinxhirë amerikanë në të gjithë botën, tavolinat dhe karriget e restoranteve perëndimore amerikane janë promovuar gjithashtu globalisht. Në Kinë, me globalizimin e shpejtë ekonomik vitet e fundit, tavolinat dhe karriget e restoranteve perëndimore amerikane janë aplikuar edhe në restorante të ndryshme perëndimore dhe restorante të modës. Në fakt, në epokën e re, tavolinat dhe karriget e restoranteve perëndimore amerikane që nuk kanë marrë shumë kulturë tradicionale janë më të favorshme se mobiljet e stilit kinez dhe evropian. Stili i lirë i restoranteve perëndimore amerikane tregon bukurinë e tij krijuese, dhe ka formuar një estetikë unike amerikane nën ndikimin e koncepteve. Karakteristikat e tavolinave dhe karrigeve të restorantit perëndimor amerikan: 1. Tavolinat dhe karriget e restoranteve perëndimore amerikane fokusohen tek druri i fortë në përzgjedhjen e materialeve. Nuk ka freski të drurit të përgjithshëm të ngurtë, por fokusohet në atmosferën e thjeshtë dhe të thjeshtë të drurit origjinal. 2. Është përmendur më sipër. Krahasuar me stilin kinez dhe evropian, tavolinat dhe karriget e restoranteve perëndimore amerikane madje mund të thuhet se janë të ashpra, por kjo është bërë tipari i tij i jashtëzakonshëm. Nuk ka tavolina dhe karrige të kujdesshme të restorantit perëndimor amerikan që përkojnë me estetikën e njerëzve modernë dhe ndihmojnë për të nxjerrë në pah atmosferën e tij.
Karrige banketi hoteli - Mobilje hoteli me çanta moderne të buta të thjeshta, ju e meritoni!
Karrige banketi hoteli - Mobilje hoteli me çanta moderne të buta të thjeshta, ju e meritoni!
Karrige e banketit të hotelit - mobilje hoteli e thjeshtë moderne me çanta të buta, ju e meritoni! Stili i thjeshtuar i karriges së banketit me çanta të buta moderne është i thjeshtë dhe i fuqishëm, duke theksuar natyrën e vetme dhe abstraksionin e hapësirës së brendshme dhe të objekteve. Stili modern minimalist, siç sugjeron edhe emri, i bën të gjitha detajet të duken shumë të thjeshta. Thjeshtësia në dekorim e bën hapësirën të duket shumë koncize dhe atmosferike. Pjesët dekorative janë të pakta, por në ngjyrë dhe plan urbanistik, duhet shumë energji për t'u përshtatur me zgjedhjen e materialeve të dekorimit. Ky është një shtet që nuk është projektuar nga stilistë të zakonshëm. Mobilje banketi hoteli, karrige banketi hoteli, karrige banketi, mobilje banketi Nuk ka dyshim se stili modern dhe i thjeshtë i dekorimit të stilit plotëson dashurinë e të rinjve. Qyteti është i zënë duke jetuar. Tashmë na ka bërë të shqetësohemi me qiellin dhe dritën dhe gjelbërimin. Lodhja, duke harruar zhurmën e qytetit. Ky është gjithashtu një nga stilet më të njohura të dekorimit: stili modern minimalist. Thjeshtësia nuk është mungesë e elementeve të dizajnit. Është një nivel më i lartë i gjendjes krijuese. Për sa i përket dizajnit të brendshëm, nuk është e nevojshme të braktisni rregullat dhe thjeshtësinë e hapësirës origjinale të ndërtesës dhe të dekoroni në mënyrë arbitrare mbajtësin e ndërtesës. Në vend të kësaj, dizajni është më intensiv, thekson integritetin e strukturës dhe formës dhe ndjek thellësinë dhe saktësinë e performancës së materialeve, teknologjisë dhe hapësirës. Krijuar në dhomë me metoda të thjeshta, kërkon gjithashtu që projektuesit të kenë njohuri më të larta të dizajnit dhe përvojë praktike. Projektuesi duhet të jetojë në thellësi, të mendojë në mënyrë të përsëritur, ta shqyrtojë me kujdes dhe ta rafinojë me kujdes dhe të përdorë gjuhën më të vogël të dizajnit për të shprehur më të thellën. dizajn i brendshëm. Hiqni kompleksitetin dhe thjeshtësinë, hiqni të vërtetën dhe shkallën e lartë të ngjyrosjes dhe formën jashtëzakonisht koncize të ngjyrës. Me premisën e plotësimit të nevojave funksionale, hapësira, njerëzit dhe gjërat kombinohen me një kombinim të arsyeshëm dhe të rafinuar, dhe penelatat më të rafinuara përshkruajnë efektin më të pasur dhe lëvizës. Kjo është gjendja më e lartë e artit të projektimit. Karakteristikat e karrigeve të banketit të hoteleve(1) Theksoni dizajnin funksional, linjat e thjeshta dhe të lëmuara dhe kontrastin e fortë të ngjyrave. Kjo është karakteristikë e një karrige banketi hoteli në stil modern. (2) Një numër i madh materialesh të reja si qelqi i kalbur dhe çelik inox përdoren si materiale ndihmëse, e cila është gjithashtu një metodë e zakonshme dekorative për karriget e banketeve të hoteleve në stilin modern, të cilat mund t'u sjellin njerëzve një ndjenjë avangarde dhe ndjenjë të papërmbajtur. (3) Për shkak të linjave të thjeshta dhe elementeve të pakta dekorative, karrigia e banketit të hotelit në stil modern kërkon orendi të buta perfekte për të treguar bukurinë. Për shembull, divani ka nevojë për jastëk, tavolina e ngrënies kërkon mbulesa tavoline, krevate dhe çarçafë duhet të shoqërohen me perde dhe çarçafë. Zbehja e butë është çelësi i stilit modern.Stil (1) Hapësira e brendshme është e hapur dhe transparente e brendshme dhe e jashtme, dhe liria e ndjekjes së mureve të pakufizuar ndiqet në dizajnin grafik të hapësirës. karakterizohet nga forma e thjeshtë, cilësi e pastër dhe mjeshtëri e hollë.(3) Përpiquni të dekoroni dhe anuloni gjërat e tepërta sa më shumë që të jetë e mundur. Besohet se çdo dizajn kompleks do të rrisë koston e kostove të ndërtimit pa vlerë praktike dhe ndonjë dekorim, dhe theksohet se forma duhet të shërbejë më shumë funksione.(4) Komponentët standardë përdoren sa më shumë që të jetë e mundur në komponentët e ndërtesës dhe të brendshme. (5) Produktet e thjeshta industriale përdoren shpesh në ambiente të mbyllura. Karriget e banketit të hotelit dhe gjërat e nevojshme të përditshme përdoren kryesisht në linjë, dhe metalet e qelqit përdoren më së shumti.Karakteristike Bizhuteritë e stilit modern minimalist janë më eklektik nga të gjitha stilet e përmirësimit të shtëpisë. Disa nga linjat e thjeshta, aksesorët unikë dhe madje krijues dhe të personalitetit mund të bëhen pjesë e përmirësimit të stilit modern minimalist të shtëpisë. Kërkimi popullor:, mobilje për banket hoteli, karrige banketi hoteli, mobilje banketi
Karrige e banketit të hotelit - cilat janë karakteristikat e mobiljeve të hotelit në stilin modern minimalist? -Kor C
Karrige e banketit të hotelit - cilat janë karakteristikat e mobiljeve të hotelit në stilin modern minimalist? -Kor C
Karrige e banketit të hotelit - cilat janë karakteristikat e mobiljeve hoteliere të stilit modern minimalist? Qoftë një karrige banketi unike, qoftë një divan që thekson komoditetin, funksionaliteti dhe dekorueshmëria e tij thjesht kombinohen, dhe mobiljet e thjeshta dhe moderne të banketit të hoteleve standarde që i kushtojnë vëmendje performancës mjedisore janë më të pëlqyera nga njerëzit. Pavarësisht nëse është një karrige banketi unike, ose një divan që thekson rehatinë, funksionaliteti dhe dekorueshmëria e tij thjesht kombinohen, dhe thjeshtësia dhe mobiljet moderne të banketit të hoteleve që i kushtojnë vëmendje performancës mjedisore janë më të pëlqyera nga njerëzit. Le t'i hedhim një sy modernitetit së bashku. Cilat janë karakteristikat e një stili të thjeshtë dhe një mobilje standarde moderne dhome banketi. Mobilje banketi hoteli, karrige banketi hoteli, karrige banketi, mobilje banketi Theksimi i dizajnit funksional, linjave të thjeshta dhe të lëmuara dhe kontrastit të fortë të ngjyrave. Kjo është karakteristikë e mobiljeve moderne të banketeve të hoteleve të stilit modern. Përdorimi i materialeve të reja si xhami i kalbur dhe çeliku inox si materiale ndihmëse është gjithashtu një metodë e zakonshme dekorative për mobiljet e banketeve të hoteleve të stilit modern të thjeshtë dhe standarde moderne, e cila mund t'u sjellë njerëzve një Ndjenja e avangardës dhe ndjenjës së papërmbajtur. Për shkak të linjave të thjeshta dhe elementeve të pakta dekorative, stili modern i thjeshtë Mobiljet moderne të banketit të hoteleve kërkojnë orendi të buta perfekte për të treguar bukurinë. Për shembull, divani ka nevojë për jastëk, tavolina e ngrënies kërkon mbulesa tavoline, krevate dhe çarçafë duhet të shoqërohen me perde dhe çarçafë. Mobiljet e buta janë çelësi i dekorimit modern me erë. Pavarësisht se sa e madhe është dhoma, ajo duhet të jetë e gjerë. Nuk ka nevojë për dekorim të lodhshëm dhe mobilje të tepruar të thjeshtë dhe moderne të banketit të dhomës, e cila pasqyron koordinimin e përgjithshëm të hapësirës dhe mobiljeve të banketit në dekorimin dhe paraqitjen. Për sa i përket stilimit, struktura gjeometrike është më së shumti, e cila është stil modern minimalist. Propozim për të luajtur efikasitetin më të madh të përdorimit në hapësirë ​​të kufizuar. Mobiljet standarde të thjeshta dhe moderne të banketit të dhomës zgjedhin të theksojnë funksionin e formimit. Nga një këndvështrim praktik, dekorimi i tepërt i shtimit braktiset deri në fund. E thjeshta nuk është thjesht një mënyrë jetese, por edhe një filozofi e jetës. Tingulli në shtëpi nuk është më në përputhje. Shumë ngjyra do t'u japin njerëzve një ndjenjë të rrëmujshme dhe do të përdorin më shumë ngjyra të pastra për t'u përshtatur me stilet moderne minimaliste, kështu që pavarësisht nga forma e thjeshtë dhe moderne e mobiljeve standarde të dhomës së banketit dhe shtrirja hapësinore, do t'u japë njerëzve një surprizë freskuese. Shpresoj modernitetin e kohëve moderne. Cilat janë karakteristikat e mobiljeve të banketeve të stilit të thjeshtë që mund t'ju ndihmojnë. Si një nga prodhuesit kombëtarë të mobiljeve të banketeve të hoteleve në shkallë të gjerë, dhjetë furnizuesit më të mirë të mobiljeve për banket hotelesh me medalje ari në provincën Guangdong shoqërojnë mobiljet tuaja të banketit në hotel. Cilësi ari, ju e meritoni!Kërkim popullor: karrige banketi hoteli, mobilje banketi hoteli, mobilje banketi
Karrige e banketit të hotelit - flasim për pastrimin e pastrimit të mobiljeve të hotelit
Karrige e banketit të hotelit - flasim për pastrimin e pastrimit të mobiljeve të hotelit
Karrige e banketit të hotelit - flasim për pastrimin e pastrimit të mobiljeve të hotelit Kohët e fundit çështja e pastrimit të hoteleve ka hyrë sërish në vizionin e të gjithëve dhe ka shkaktuar diskutime të mëdha. Në fakt, pastrimi i hotelit është shumë më i lartë se standardi i pastrimit të shtëpisë. Në fund të fundit, ajo po përballet me banorë të ndryshëm. Për t'u dhënë atyre përvojën më të mirë të jetesës, pastrimi i shtëpive të hotelit ka standarde të ndryshme. Proceset e përgjithshme të pastrimit nuk mund të plotësojnë kërkesat e mirëmbajtjes së mobiljeve të hotelit. Disa metoda të pastrimit të përditshëm të pastrimit mund të shkaktojnë edhe dëmtim të mobiljeve të hotelit. Në raste të rënda, madje do të ndikojë në bukurinë e të gjithë hapësirës. Prandaj, gjatë pastrimit të mobiljeve të hotelit, duhet t'i kushtojmë vëmendje të madhe aspekteve të mëposhtme: 1. Mos përdorni leckë të trashë ose rroba të vjetra për të fshirë mobiljet e hotelit. Në përgjithësi, pastrimi zyrtar duhet të përdorë peshqirë, produkte pambuku ose pëlhura që thithin ujin, si p.sh. kadife. Sepse shtrirja e ashpër dhe koka e fillit do të gërvishtin sipërfaqen e lëmuar të mobiljeve, duke sjellë shumë gërvishtje dhe duke ndikuar në estetikën vizuale. 2. Mos e fshini me leckë kur pastroni pluhurin e mobiljeve të hotelit. Pluhuri i zakonshëm përbëhet nga rëra, fibra dhe substanca të tjera. Në fërkimin me pëlhura, këto substanca mund të dëmtojnë lehtësisht sipërfaqen e bojës në mobilje. Në planin afatgjatë, do të shkatërrojë shkëlqimin e mobiljeve dhe do të zvogëlojë jetën e tij të shërbimit. Prandaj, mund të përdorni peshqirë profesionistë të lagur me vakum. Ky material është i butë dhe ka një kapacitet të fortë vakumi. 3. Pastrimi i mobiljeve dhe detergjenti i përputhshëm kanë gjithashtu kërkesa të caktuara. Për shembull, sapuni i përditshëm, esenca e larjes së enëve duhet të shmanget me vendosmëri, sepse ato nuk mund të heqin në mënyrë efektive njollat ​​e mobiljeve, të cilat do të shkaktojnë korrozion të caktuar të drurit të mobiljeve. Forma ose deformimi. Për pastrimin e sprejit duhet të përdoren mobilje të posaçme, në mënyrë që të hiqen njollat. 4. Jo i gjithë dylli për kujdesin e mobiljeve mund të përdoret për mirëmbajtjen e mobiljeve të hotelit, sepse në këto mobilje zakonisht nuk përfshihet lëkura. Dylli infermieror ka një performancë të fortë stimuluese të plakjes për lëkurën, duke e bërë lëkurën të vjetërohet në një periudhë të shkurtër kohe dhe të shkurtojë ndjeshëm jetën e shërbimit. Pra, mobiljet prej lëkure duhet të zgjedhin lëkurën Kërkim popullor: karrige banketi hoteli, mobilje banketi hoteli, mobilje banketi, karrige banketi, karrige hoteli Guangdong
Karrige e banketit hotel - e zakonshme Karrige e banketit hoteli Stil Klasifikimi -kompani Dynamics -hotel Banque
Karrige e banketit hotel - e zakonshme Karrige e banketit hoteli Stil Klasifikimi -kompani Dynamics -hotel Banque
Karrige e banketit në hotel -Klasifikimi i zakonshëm i stilit të karrigeve të banketit në hotel Një hotel me pesë yje nuk është mjaft i mirë, mjedisi nuk mjafton dhe lidhet me shumë faktorë, si të gjithë ambientet e arredimit të hotelit dhe modelet e shërbimit të hotelit me yje etj. Një pjesë e objekteve mbështetëse të dekorimit është e vetëkuptueshme për rëndësinë e mjedisit të hotelit dhe tërheqjen e klientëve. Mobilje për banket hoteli, karrige banketi hoteli, karrige banketi, mobilje bankete Karrige banketi me porosi Hoteli Stili i karrigeve të banketit të hotelit bëhet më i pasur dhe më i pasur, gjë që jo vetëm që plotëson ndjekja e njerëzve modernë për personalizimin, por edhe një interpretim i mirë i stilit të jetesës së modës. Në hartimin e karriges së banketit të hotelit, duhet të kujdesemi për stilin e vetë dekorimit të hotelit në mënyrë që të pasqyrojmë më mirë efektin e përgjithshëm të dekorimit të hotelit. Stili i karriges së banketit të hotelit ka këto kategori:1. Karrige bankete moderne e hotelit me erëMinimalizëm; filozofia e jetës është përgjithësisht e njohur në kulturën e sotme popullore, duke bërë që karriget moderne të banketeve të hoteleve të përdoren gjerësisht në hotele. Aktualisht, karrigia e banketit të hotelit me erë dominohet nga forma të drejta, të thjeshta dhe të ndritshme, të karakterizuara nga moda, shkëlqimi dhe praktika.2. Karrige banketi hoteli me dredha-dredha Përmirësimi i vazhdueshëm i përparimit të shkencës dhe teknologjisë dhe procesit të prodhimit të karrigeve të banketit ka lejuar që karriget e banketeve të hoteleve të kenë më shumë mundësi në materiale dhe forma. Duke u mbështetur në ndryshimet e pafundme midis materialeve të reja, teknologjive të reja dhe dritës dhe hijes, ndiqni dekonstruksionin e hapësirës së papërvojë, kryeni me guxim aranzhimet me ngjyra të ndezura mbi bazën e dizajnit të karrigeve moderne të banketeve të hoteleve dhe zgjedhjen e materialeve me ngurtësi dhe butësi. Kjo është karrigia e banketit të hotelit në stil modern avangarde.3. Karrige elegante e banketit në hotel Njerëzit elegantë që kanë marrë arsim të lartë kanë ndjekur gjithmonë pa u lodhur elegantizmin modern. Ata fokusohen në shijen, theksojnë rehatinë dhe ngrohtësinë. Prandaj, disa hotele të nivelit të lartë kanë kërkesa të larta për karriget e banketit. Ne e quajmë një karrige elegante banketi hoteli.4. Karrige e re e banketit të hotelit kinez Karrigia e re e banketit të hotelit kinez integron në mënyrë të përsosur trashëgiminë e thellë të modës moderne dhe kulturës klasike. Ka efektet estetike të dyfishta të klasikes dhe modernes, dhe kombinimi perfekt i strukturës dhe stileve i lejon njerëzit të shijojnë civilizimin shpirtëror dhe komoditetin në të njëjtën kohë. Karrigia e re kineze e banketit të hotelit nuk harrohet performanca praktike e karriges së banketit duke i kushtuar vëmendje shijes. Stili i karriges së banketit të hotelit do të sjellë një eksperiencë ndryshe në mjedis dhe një ndjesi komode për njerëzit. Prandaj, stili i dekorimit të karriges së banketit të hotelit lidhet edhe me fluksin e pasagjerëve.
nuk ka të dhëna
Si një nga prodhuesit kryesorë në botë të mobiljeve metalike prej druri, Yumeya është e përkushtuar në kërkimin e kokrrave të drurit metalik. Ka tre avantazhe të kokrrës së drurit metalik të Yumeya, "Pa nyje dhe pa boshllëk", "E qartë", "E qëndrueshme". Për të marrë një kontakt në një karrige metalike, Yumeya lançoi karrigen e parë 3D në botë me grurë druri në 2018.
nuk ka të dhëna
CONTACT US

Email::  Info@youmeiya.net.

MP / Whatsapp:86 13534726803

Adresa: Industria Zhennan, Qyteti Heshan, Provinca Guangdong, Kinë

Video i Furniture i Yumeya

XML

E drejta e autorit © 2021 Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd | Harta e faqes
bisedë në internet
Hello, please leave your name and email here before chat online so that we won't miss your message and contact you smoothly.