Yumeya Furniture - Prodhuesi kryesor i karrigeve të ngrënies nga metali prej druri & Furnizues i përgjithshëm


Kolltuku më i mirë :3 Kam nevojë për ndihmë!!! 10 pikë ;)?

Karriget më të larta të shpinës janë më të rehatshmet, pasi ato e mbështesin më mirë kokën tuaj

Kolltuku më i mirë :3 Kam nevojë për ndihmë!!! 10 pikë ;)? 1

1. A ka ndonjë mënyrë për të "lyer" apo lyer pëlhurën e një kolltuku?

Po, mundesh. Por unë do t'i shikoja udhëzimet për përdorim në mobilje me shumë kujdes

2. Për të gjithë ju ekonomistët e kolltukëve atje jashtë, cili është gabimi më i madh që ka bërë vendi ynë, nga pikëpamja ekonomike?

Jam plotësisht dakord me ju për rezervën federale dhe për shumat joreale të shpenzimeve nga administrata aktuale dhe ajo e mëparshme

Kolltuku më i mirë :3 Kam nevojë për ndihmë!!! 10 pikë ;)? 2

3. xhaxhai im urinon në kolltukun e tij gjatë gjithë kohës, të lutem, çfarë mund të them që ta kaloj atë që është e rëndë?

Ai duhet të mbajë pelenë për të rritur nëse nuk mund të kontrollojë fshikëzën e tij. Në rast të dështimit, vendoseni kolltukun e tij në një kukull dhe rrotullojeni jashtë në verandë ose në oborrin e shtëpisë dhe shpërndani pak tallash rreth tij duke shpjeguar se nëse dëshiron të jetë si një kafshë oborri, atëherë do të trajtohet si një e tillë. E di që tingëllon pak e ashpër, por nëse ai nuk do të kujdeset për veten, mund të mendoni ta dërgoni në një institucion kujdesi, pasi është e qartë se ai nuk mund të kujdeset për veten.

4. Sa prej jush janë presidentë kolltuku me zgjidhjen?

Zgjidhja për çfarë, a ka shkaktuar probleme Bush?

5. Pse teoricienët ushtarakë, kritikët e kolltukëve dhe lojtarët e luftës mendojnë se lufta është e lehtë?

Unë nuk mendoj se ata besojnë se lufta është e lehtë, por shumë gjeneralë të lashtë bënë gabime kritike që mund t'i kishin llogaritur. është thjesht e lehtë për ta që të shohin të kaluarën dhe të thonë "hurr hurr, kjo është budallallëk prej tyre që ta bëjnë këtë" nuk do të thotë se mendimi i tyre do të thotë asgjë, thjesht do të thotë se u pëlqen të vënë në dukje të dukshmen.

6. Si një krah i djathtë çfarë mendoni, a po e humb India fuqinë e saj të butë demokratike (sekularizmi, pluralizmi, toleranca) apo janë thjesht tekat dhe fantazitë e liberalëve të kolltukut?

Kur ishte India laike sipas dëshirës së liberalëve? Ishte gjatë trazirave të vitit 1984? A ishte gjatë trazirave të vitit 2002? E gjithë kjo nuk është gjë tjetër veçse nostalgji e rreme e liberalëve. Shumë nuk e pëlqejnë qeverinë aktuale, kështu që ata mendojnë se India dikur ka qenë një strehë liberale, megjithëse të njëjtët liberalë theksojnë se si India ka nuhatur intolerancë dhe urrejtje dhe se si duhet t'i votojmë për ta ndryshuar atë. Për liberalët, India bëhet intolerante kur ata nuk janë ne fuqi.

7. A do ta "kolltush" këtë për mua, të lutem? Në lidhje me SHBA. Dhe Irani?

Kam frikë se është e pashpresë të presësh një gjykim të mirë nga administrata aktuale. Kam ndjenjën e tmerrshme se ata në të vërtetë duan të sjellin Harmagedonin, për të nxituar përpara ditën e Rrëmbimit, Jezusin duke u kthyer, të gjitha ato gjëra. Unë nuk besoj në të gjitha këto, por kam frikë se e bën Bush dhe e ka rrethuar veten me njerëz që e bëjnë këtë. Sinqerisht, jam shumë i frikësuar. Unë besoj se është koha për të nisur procedurat e shkarkimit, fillimisht kundër Cheney dhe më pas Bush. Përndryshe, ne mund të kishim Presidentin Cheney **TURNDËRI!!!**

8. Ju lutemi bëhuni terapisti im i kolltukut - kam nevojë për këshilla për marrëdhëniet.?

padyshim që ai ka kaluar shumë dhe kjo e ka ndryshuar shumë, kjo duhet të jetë jashtëzakonisht e vështirë për të dy dhe është shumë e trishtueshme. Por ndoshta ai ka të drejtë dhe jeta në vendlindjen e tij është më e mirë, ai do të jetë më i lumtur që në këmbim duhet t'ju bëjë më të lumtur. Ai nuk ju lejon të flisni me të tani, gjë që është një shenjë se ai ka ende ndjenja për ju. E vetmja gjë që mund të them është se ju uroj fat të mirë!

9. Ëndërroja gjarpërinjtë e vegjël të zinj që dilnin nga kolltuku ku isha ulur. Unë gjithashtu u ngrita dhe i qëllova të gjithë, dhe më pas qëllova u2018motheru2019 e tyre të madhe, jeshile. Çfarë do të thotë kjo?

Në përvojën time shumë të kufizuar, interpretimi i ëndrrave kërkon një bisedë ku ëndërrimtari u përgjigjet pyetjeve kryesore: Pyetja më e rëndësishme është se cilat janë ndjenjat që keni pasur gjatë kësaj ëndrre? Frikë? Zemërimi? Hakmarrja? Tmerr? Ose diçka tjetër (këto ndjenja pasqyrojnë prirjen time ndaj asaj që përshkruani, por mund të mos jenë fare ajo që po ndjenit). A ishte ky kolltuk i njohur për ju, si një karrige e preferuar? Apo ishte thjesht një karrige? A ndiheshit ndryshe duke gjuajtur gjarpërinjtë e vegjël kundrejt atij të madh? Çfarë ju sjellin në mendje apo nënkuptojnë ngjyrat e zeza dhe jeshile? Gjarpërinjtë mund të nënkuptojnë gjëra të ndryshme në kultura të ndryshme; gjithashtu ngjyrat mund të nënkuptojnë gjëra të ndryshme. Pa përgjigje për këto pyetje, do të përpiqesha ta interpretoja sikur të ishte ëndrra ime. Ja çfarë do të thotë për mua: Gjarpërinjtë do të lidheshin me Biblën dhe Perëndinë dhe ndjenjat e mia për historinë e Adamit dhe Evës - gjë që më godiste gjithmonë si Zot duke e ditur që Adami dhe Eva ishin të dobët dhe të gabueshëm dhe më pas i vendosi dhe i ndëshkoi për të qenë të dobët dhe të gabueshëm. Kështu që ndjenja ime ndoshta do të ishte konfuzioni, tradhtia dhe zhgënjimi, si dhe frika nëse do të përjetoja ëndrrën që përshkruani sepse më duken gjarpërinjtë paksa të frikshëm. Gjarpërinjtë e vegjël ka të ngjarë të ndiheshin dërrmues ndërsa përpiqesha t'i qëlloja të gjithë dhe më pas të mëdhenjtë gjarpri jeshil mund të nënkuptojë problemin e vërtetë për mua. Meqenëse është e gjelbër dhe kjo më bën të mendoj për paratë - rrënja e problemit për mua do të ishte te paratë. Tani që kam disa nga ndjenjat e brendshme dhe simbolet e mundshme që kanë kuptim për mua, do të vazhdoj të pyes tre më shumë pyetje: A është diçka në lidhje me ëndrrën një jehonë e diçkaje të fundit? (Ndoshta po shikoja një dokumentar për gjarpërinjtë një ditë më parë dhe më duket i pakuptimtë si mbetje në ëndrrën time). Nëse nuk ka mbetje, atëherë...A ka diçka që ka lidhje me paratë në jetën time që më ka bërë të ndihem i dërrmuar, i shqetësuar dhe ndoshta i tradhtuar? Ndoshta kam shumë detyra në punë për shkak të një punonjësi tjetër që e lëshon topin? Apo ndoshta kam qenë në garë për të përfunduar detyrat për të marrë një bonus të madh? Mendoj se çfarë mund të ndodhë në jetën time që pasqyron ndjenjat dhe simbolet në ëndërr dhe shumë herë jam në gjendje të zbres në kuptimin pas ëndrrës. Unë kam qenë në gjendje ta bëj këtë edhe me njerëz me të cilët jam i afërt. Si mund ta di që e kam interpretuar saktë? Zakonisht kjo ndjenjë në gjoksin tim është e ngjashme me ndjenjën e nxjerrjes së frymës dhe ndjenjës së paqes. Është sikur kam gjetur përgjigjen e saktë për një problem kompleks matematikor dhe e di që është e saktë. Njerëzit që kam ndihmuar gjithashtu thonë se papritur e dinë se kjo është arsyeja e ëndrrës. Përsëri, kjo nuk është efektive pa personin që e pa ëndrrën t'u përgjigjet pyetjeve nga këndvështrimi, përvoja dhe simbolika e tyre kulturore.

Merrni kontakt me ne
Artikujt e rekomanduar
Qendra Info Blog Lajme
Bëhuni I PARI që provoni kafenenë më të madhe të kolltukut?
Bëhuni I PARI që provoni kafenenë më të madhe të kolltukut?
Ajo ka një mori karakteristikash, si p.sh. janë prova perfekte që cilësia e tij plotëson standardet ndërkombëtare. Nëse jeni të interesuar për këtë artikull, kushtojini vëmendje kafeneja e kolltukëve është bërë nga lëndë të para të kualifikuara dhe të lehta për t'u përpunuar. Duke kombinuar të gjithë performancën e shkëlqyer të këtyre materialeve, është i qëndrueshëm dhe i qëndrueshëm në përdorim. Pikat kryesore të tij përfshijnë kryesisht. Është një kombinim i përsosur i të gjithë përsosmërisë dhe është i detyruar të krijojë përfitime për klientët. Ne kemi mbështetur qëllimin për të qenë një nga prodhuesit kryesorë. Të gjitha komentet, si dhe pyetjet në lidhje me kolltukun e kafesë prej alumini me kokrra druri cilësor YW5659 Yumeya, mirëpriten nga Yumeya Chairs. Jini të lirë të na kontaktoni: +86 13534726803 me telefon ose me email. Kolltukë kafeje alumini me kokrra moderne cilësore druri YW5659 Yumeya Përcaktime: ● Madhësia: H820*SH470*W470*AW580*D580mm ● COM: 0,80 metr ● Stack: 5 pc lartë ● Paketa: Karton ● Skenarët e aplikimit: Hotel, Kafene, Shtëpi pleqsh, Kazino, Kontratë ● Aftësia e furnizimit: 40000 copë në muaj ● MOQ: 100 pcs Yumeya Chairs fokusohet në parimin e "përmirësim të vazhdueshëm të cilësisë së produktit" Dhe sjell aktivisht R.&Kërkimi D përpara prodhimit. Yumeya Chairs është një lojtar kyç në industrinë vendase me produkte kryesore si kolltuku i kafesë me kokrra druri cilësor modern YW5659 Yumeya. Ajo ka ndërtuar imazhin e saj të mirë në botë. Parimi ynë i bashkëpunimit është. Kafeneja e kolltukut ka performancë të qëndrueshme dhe cilësi të besueshme, e cila prodhohet me kujdes bazuar në materiale të shkëlqyera. Mund të aplikohet në shumë industri si në kimikate, makina, ndërtim inxhinierik, prodhim makinerie, pajisje elektrike dhe përmirësimin e shtëpive. Yumeya Chairs është i përkushtuar ndaj inovacionit teknik, menaxhimit fleksibël dhe përmirësimit të pajisjeve të përpunimit për të përmirësuar efikasitetin e prodhimit. Lëvize R&Niveli D: R jonë lider në industri&Niveli D është arritur përmes kërkimit të vazhdueshëm dhe zhvillimit teknologjik, si dhe duke shpalosur kreativitetin e stilistëve tanë. Karriget metalike të ngrënies, karriget e banketit, mobiljet komerciale të Yumeya Chairs janë bërë nga materiale me qëndrueshmëri të mirë dhe cilësi të lartë. Ato kanë avantazhet e rezistencës ndaj konsumit, rezistencës ndaj korrozionit dhe rezistencës së mirë. Ato mund të përdoren gjerësisht në skena të ndryshme industriale. Në vitet e kaluar, Kryetart Jumeya ka përqëndruar në R&D dhe prodhimin e makinerive. Makineritë tona fitojnë besimin dhe njohjen për performancën me kosto të lartë, cilësi të mirë dhe çmim të favorshëm. Nëse kthimi është shkaktuar nga cilësia e produktit ose gabimi nga ne, ju do të garantoheni të merrni 100% rimbursim. E themeluar vite më parë, Yumeya Chairs ka grumbulluar përvojë të pasur në projektimin, zhvillimin dhe prodhimin e serive të ndryshme të produkteve. Ndër to, kafeneja me kolltukë është produkti më i ri i zhvilluar në mënyrë të pavarur nga ne. Duke u mbështetur në ekipin tonë të shërbimit, ne ofrojmë statusin më të fundit të porosisë për klientët dhe zgjidhim problemet në çdo kohë. Nëse dëshironi të dini më shumë informacion rreth nesh ose produkteve tona, ju lutemi na kontaktoni. Nëse keni ndonjë pyetje në lidhje me tonën ose ne, ju mirëpresim ngrohtësisht nga ne për të vizituar fabrikën tonë. Nëse keni pritur të bëni blerjet tuaja për pushime, atëherë sot është dita juaj! Ne kemi nisur një SUPER SHPITJE festash! http://www.youmeiya.net/product/professional-modern-aluminium-wood-grain-cafe-armchair.html
Yumeya Chairs lëshon një kolltuk të ri
Yumeya Chairs lëshon një kolltuk të ri
Karrige hoteli me shumicë me shumicë - Meqenëse mobiljet e sallës së banketeve/sallave të funksionimit duhet të zëvendësohen sipas efektit, Yumeya Karrige e hotelit ka karakteristikat e dukshme të qëndrueshmërisë së lartë, standardit të unifikuar dhe të ngjeshur, e cila është karriget ideale të ngrënies të stivueshme për banket/sallë ballore/sallë funksionesh. Yumeya Karrige e banketit të hotelit njihet nga shumë marka globale të hoteleve me pesë yje, si Shangri La, Marriott, Hilton, etj. Ndërkohë, Jumeya Karriget e ngrënies së hotelit njihen edhe nga Disney, Emaar dhe kompani të tjera të njohura. Karriget e ngrënies metalike të grumbulluara Yumeya janë të njohura në shumë hotele të famshme në mbarë botën. Korniza me Yumeya ’S & strukturën 1.10 vjet garanci kornizë 2. Kaloni testin e forcës së EN 16139:2013 / AC: 2013 niveli 2 / ANS / BIFMA X5.4-2012 3. Mund të durojë më shumë se 500 paund Parametri përkatës 1.Madhësia: H830*SH455*AW535*D525mm 2. Stack: Lartësia maksimale 10 copë Skenarët e aplikimit: Hotel, Kafene, Shtëpi pleqsh, Kazino, Kontratë Shfaq Detajet Yumeya Chairs njihet shumë nga shumë organizata për produktet dhe shërbimet tona të shkëlqyera. Ne kemi krijuar një sistem të menaxhimit të cilësisë në përputhje të plotë me standardet e cilësisë dhe jemi miratuar nga shumë institucione të klasit të parë. Ne punojmë me kompani të besueshme logjistike për të siguruar që çdo paketë të dorëzohet në mënyrë të sigurt dhe në kohë. Nëse dëshironi të provoni kolltukun e produktit tonë të ri dhe ta diskutoni me ne për informacione të mëtejshme, na kontaktoni. Të interesuar për më shumë raste apo kompania jonë? Na kontaktoni! http://www.youmeiya.net/product/fashion-stacking-plastic-hotel-conference-arm-chair-black-colormp001.html
Njoftim: Zbulohet kolltuku prej alumini!
Kartel i aluminit Karrocën e aluminit Karrocën e aluminit Përcaktime: ● Madhësia: H820*SH470*W470*AW580*D580mm ● COM: 0,80 metr ● Stack: 5 pc lartë ● Paketa: Karton ● Skenarët e aplikimit: Hotel, Kafene, Shtëpi pleqsh, Kazino, Kontratë ● Aftësia e furnizimit: 40000 copë në muaj ● MOQ: 100 pcs Yumeya Chairs fokusohet në parimin e "përmirësim të vazhdueshëm të cilësisë së produktit " Dhe sjell aktivisht R. &Kërkimi D përpara prodhimit. Karriget Yumeya merr drejtimin në prodhim prej vitesh. Duke ofruar shërbimin më të vëmendshëm, ne synojmë të ofrojmë kolltukun më delikat .alumini është i besueshëm në cilësi dhe i qëndrueshëm në performancë. Është i përshtatshëm për ndriçim të jashtëm, energji elektrike shtëpiake dhe sisteme të energjisë diellore. Yumeya Chairs është i përkushtuar ndaj inovacionit teknik, menaxhimit fleksibël dhe përmirësimit të pajisjeve të përpunimit për të përmirësuar efikasitetin e prodhimit. Lëvize R &Niveli D: R jonë lider në industri &Niveli D është arritur përmes kërkimit të vazhdueshëm dhe zhvillimit teknologjik, si dhe duke shpalosur kreativitetin e stilistëve tanë. Karriget metalike të ngrënies, karriget e banketit, mobiljet komerciale të Yumeya Chairs janë të besuara dhe të vlerësuara nga shumica e përdoruesve për cilësi të mirë dhe efikasitet të konsiderueshëm. Karriget Yumeya u krijua në . Pas shumë vitesh lufte dhe zhvillimi, ne tani bëhemi një prodhues instrumentesh muzikore me bazë prodhimi profesionale dhe pajisje të avancuara prodhimi. Nëse kemi marrëveshje rimbursimi, ju do të jeni përgjegjës për tarifat e transportit të kthimit. Bilanci do t'ju kthehet mbrapsht pasi të marrim artikujt. Kryetarët Jumeya janë specializuar në drejtimin e bizneseve të përgjithshme të projektimit, prodhimit, R&D dhe shitjeve. Aktualisht, ne i shërbejmë me gjithë zemër një numri të madh klientësh të angazhuar në fusha të ndryshme. Në procesin e komunikimit me klientët, ne i përmbahemi gjithmonë parimit të biznesit 'klienti i pari' për t'u ofruar atyre shërbimin më të mirë. Kompania jonë mbulon një gamë të gjerë shërbimesh duke përfshirë një shërbim të dorëzimit në kohë. Nëse keni interes të punoni me ne ose dëshironi të dini më shumë rreth kolltukut prej alumini, na kontaktoni. Të interesuar për më shumë raste apo kompania jonë? Na kontaktoni! Shfaq Detajet Kolltukë kafeje alumini me kokrra moderne cilësore druri YW5659 Yumeya
Një karrige rekreative Si të zgjidhni?
Një karrige rekreative Si të zgjidhni?
Epo, njeriu nuk duhet të jetë i varfër që të dëshirojë të kursejë para, apo jo? Një kolltuk IKEA Poang mund të kushtojë vetëm 199 dollarë krejt të re, por nëse dikush shet një të përdorur në gjendje të mirë për 30 dollarë, jam i sigurt se nuk do të paguaj 170 dollarë shtesë për privilegjin që t'i nxjerr vetë pjesët nga kutia. Man Utd gloryhunters, si është të 'mbështesësh' ekipin tënd nga kolltukët? Ju jeni një tifoz i zemëruar i Man City nga Bangladeshi nuk jeni ju. - Mjaft i drejtë lol. Ku mund të gjej kolltuqe të lira të bardha? Depot në shtëpi ose ulët natyrisht. Si të rimbushni një kolltuk - për fillestarët Rimbushja e një kolltuku mund të duket si diçka e rezervuar për profesionistët - por nuk duhet të jetë kështu! Shumë elementë kryesorë, kthesa, nyje të ndërlikuara dhe pëlhura të shtrira në mënyrë perfekte mund të duken dërrmuese për një fillestar. Por kolltukët e rinj janë goxha të shtrenjtë, dhe nëse i vjetri juaj ka vlerë sentimentale, më besoni, nuk ka nevojë ta zëvendësoni ose të shpenzoni shumë para për ta rikuperuar. Mos më keqkuptoni tapiceritë profesionale janë të shkëlqyera dhe ne mund t'ju drejtojmë në drejtimin e shumë - por nëse doni të 'kaloni' vetë, ky udhëzues fillestar se si të rimbushni një kolltuk është për ju! P.S. Ky postim u publikua fillimisht në 2019 dhe është përditësuar për të përfshirë këshilla dhe truket shtesë! Gjilpërë dhe fije për tapiceri të rënda (në të njëjtën ngjyrë me pëlhurën tuaj) Në varësi të karriges tuaj specifike, mund t'ju nevojiten gjithashtu: zbukurim, mbushje me fibra polifonike, gome jorgan, ngjitës pëlhure, këmbë të reja kolltuku, shirita ngjitës kartoni, shirita ngjitës metalikë. Së pari lexoni udhëzuesin për të marrë një ide nëse do t'ju duhet ndonjë nga këto artikuj shtesë. Rimbushja e një kolltuku do të kërkojë pak kohë. Bëhuni gati për të vënë në diku nga 10 deri në 15 orë për këtë projekt. Nëse keni vetëm disa orë kohë të lirë në ditë, do t'ju duhet një javë për ta përfunduar atë. Zgjedhja e pëlhurës suaj të re është sigurisht zgjidhja më e rëndësishme që do të bëni në përgatitje për projektin tuaj të ri dhe është gjithashtu pjesa argëtuese! Mund të jetë shumë e shtrenjtë, veçanërisht ato më të rëndat që janë më të qëndrueshme dhe të përsosura për kolltuqe. Ju duhet t'i kushtoni pak kohë gjuetisë së pëlhurave. Vizitoni dyqanet lokale të pëlhurave dhe fokusohuni në tapiceri dhe pëlhurë dekorimi. Upcycle My Stuff ka një udhëzues të dobishëm për të gjitha llojet e ndryshme të pëlhurave tapiceri dhe kur është më mirë t'i përdorni ato - mund të gjeni gjithashtu fletën e mashtrimit të blerjeve të printueshme në fund të këtij postimi për t'ju mbajtur të drejtë! Sigurisht që tashmë mund të keni në mendje një ngjyrë ose model të veçantë - kjo është e mirë si pikënisje, por sigurohuni që nuk po blini një pëlhurë jopraktike që nuk do t'i rezistojë përdorimit që do të marrë kolltuku juaj! Shumica e llojeve të pëlhurave këto ditë vijnë në një gamë të madhe ngjyrash dhe modelesh, kështu që nëse filloni fillimisht me llojin e pëlhurës dhe më pas kaloni te modeli dhe ngjyra që zakonisht është rendi më i mirë! Dëshironi të hyni në ciklin e ri? Merrni kohë për të kapur dyqanin tuaj të bamirësisë lokale (ose dyqanin e kursimeve nëse jeni në Amerikën e Veriut). Jeni ende duke kërkuar për një pëlhurë në anën më të rëndë dhe do t'ju duhet të bëni disa matje të karriges suaj për t'u siguruar që keni gjetur një pjesë që është mjaft e madhe për të punuar (shih më poshtë). E pranoj plotësisht se mund të duhet pak kohë për të gjetur pëlhurë të vjetër ose të përdorur që është madhësia e duhur për projektin tuaj dhe në një model që ju pëlqen, kështu që mos u stresoni shumë nëse keni nevojë të përdorni pëlhurë të re - ju po shpëtoni kolltuk në fund të fundit! Sa pëlhurë ju nevojitet? Por, sa pëlhurë ju nevojitet për të veshur një kolltuk? Këtu është një fletë mashtrimi që gjetëm për t'ju ndihmuar të vlerësoni nevojat tuaja për pëlhurë. Fatkeqësisht është vetëm në oborre, por nëse jeni në MB një oborr = 0,91 metra, kështu që nëse përdorni të njëjtat matje në imazhin më poshtë, duhet të keni disa shtesë për skenarët 'vetëm në rast'. Përveç blerjes së disa metrave pëlhurë, do t'ju duhen disa gjëra të tjera për të filluar tapiceri të kolltukut tuaj. Së pari, do t'ju duhet të caktoni një hapësirë ​​​​si zonën tuaj të punës. Madhësia e hapësirës do të varet nga madhësia e kolltukut tuaj. Sigurohuni që të keni hapësirë ​​të mjaftueshme për të rrotulluar karrigen rreth boshtit të saj dhe tokë të mjaftueshme për të shtruar pëlhurën tuaj për të manovruar lehtësisht dhe për të prerë pjesët. Dhe nëse do ta bëni këtë projekt në disa faza, atëherë do të ishte ideale ta keni këtë në një dhomë ku mund të mbyllni derën dhe të harroni të gjithë rrëmujën për pak kohë! Shihni listën e materialeve të mësipërme për një listë të plotë të artikujve që do t'ju nevojiten, kryesorja është një armë kryesore, kështu që thjesht doja të flisja për to shkurtimisht këtu. Nëse sapo po filloni dhe nuk jeni të sigurt se sa punë tapiceri do të bëni në të vërtetë - shkoni për një manual për të filluar. Ata marrin pak më shumë kontroll dhe përpjekje, por ata e bëjnë punën. Nëse e keni kapur tashmë defektin e tapicerisë ose keni ndonjë problem me mbërthimin tuaj, atëherë një pistoletë elektrike është padyshim më e lehtë për t'u trajtuar dhe e bën të gjithë punën të shkojë pak më shpejt. Nëse nuk jeni të sigurt se çfarë madhësie ju nevojiten, provoni të kaloni përpara në hapin tjetër - duke hequr pëlhurën - përpara se të blini kapëse për projektin tuaj. Më pas mund të hiqni disa nga kapëset ekzistuese dhe të matni gjatësinë e kunjave (nëse mund t'i nxirrni drejt). Megjithatë, nuk ka asnjë madhësi të caktuar perfekte për prodhimet tuaja. Një rregull i përgjithshëm është se sa më e trashë dhe më e rëndë të zgjidhni pëlhurën tuaj, aq më të mëdha duhet të jenë elementët tuaj kryesorë. Nëse nuk zotëroni tashmë një armë kryesore, kontrolloni këtë fillimisht pasi armë të ndryshme kryesore marrin kapëse me madhësi të ndryshme. Mos u stresoni për këtë, por ia vlen të bëni një kontroll të shpejtë përpara se të blini. Nëse jeni duke blerë një armë të re kryesore, ato shpesh vijnë me grushtin tuaj të shumtë të kyçeve të përfshira. Bëni foto përpara se të hiqni pëlhurën ekzistuese! Pasi të jeni gati me materialet tuaja, gjëja më e rëndësishme përpara se të filloni projektin tuaj është të bëni fotografi nga këndvështrime të shumta. Fillimisht, fotografoni karrigen tuaj të vjetër në mënyrë që të shihni se si duket në tërësi, dhe më pas fotografoni pasi të keni hequr secilën pjesë të tapiceri. Këto foto do të shërbejnë si një udhëzues projekti dixhital dhe do t'ju mundësojnë të rivendosni siç duhet kolltukun. Përpara se të filloni të hiqni tapiceri, do t'ju duhet të hiqni këmbët e karriges tuaj. Disa mund të vidhosen lehtësisht, por nëse janë gozhduar në karrige, do t'ju duhet të përdorni një kaçavidë me kokë të sheshtë për t'i hequr me kujdes. Lërini mënjanë, mund të dëshironi t'i lyeni ose t'i rifinoni përpara se t'i ribashkoni. Nëse vërtet nuk ju pëlqejnë ato, mund të blini gjithashtu zëvendësime në stile të ndryshme. Pasi të keni mbaruar heqjen e këmbëve, mund të filloni të hiqni pak nga pak tapiceri ekzistuese. Mundohuni të mos e grisni ose grisni shumë (përsëri mos u stresoni për këtë, thjesht do të thotë ta hiqni ngadalë dhe me kujdes, mos e hiqni atë në copa!). Sigurohuni që të etiketoni çdo copë pëlhure që hiqni (kjo është arsyeja pse etiketat ngjitëse janë në listën e materialeve!) dhe përpiquni të hiqni sa më mirë çdo pjesë të plotë - në mënyrë që ta përdorni si shabllon për pëlhurën tuaj të re . Ideja që qëndron në këtë mënyrë është që ju do të dini se cila pjesë shkon kur të vini të lidhni pëlhurën tuaj të re. Etiketimi mund të ndihet që kërkon pak kohë, por me të vërtetë e bën pak më të lehtë të gjithë procesin e rimbushjes. Shihni më poshtë për rendin më të mirë për të hequr pëlhurën tuaj. Përveç pëlhurës së vjetër të tapicerisë, do të ketë edhe pjesë të tjera që mund t'ju duhet t'i hiqni ose përpara se të hiqni pëlhurën - gjëra të tilla si tubacionet dhe zbukurimet, ose më pas, të tilla si kartoni dhe shiritat e vjetër ngjitës. Etiketoni edhe këto (me shënimet ngjitëse) për të ditur se ku t'i vendosni më vonë - nëse janë në rregull - ose për të ditur se çfarë duhet të zëvendësohet me materiale të reja. Do të varet nga lloji i karriges se çfarë do të gjeni ndërsa ecni përpara! Pasi të keni hequr këmbët, filloni të hiqni pëlhurën nga poshtë lart. Pjesa e parë e pëlhurës që duhet të hiqni ka të ngjarë të jetë pëlhura në pjesën e poshtme të karriges pasi ka të ngjarë të jetë ajo me të gjitha skajet e saj të aksesueshme për heqjen e kapëseve ose qepjeve. Një trishtues & një heqës lëndësh mund të ndihmojë për të hequr çdo copë pëlhure pa e grisur atë. Sa herë që hiqni një copë pëlhure, do të zbuloni shtresa të tjera pëlhure që mund të hiqen, si dhe larja dhe mbushja, ruani dhe etiketoni gjithçka që mundeni dhe vazhdoni të bëni shumë foto për t'iu referuar kur të vini në rivendosjen e gjithçkaje. së bashku. Pasi ta keni hequr pëlhurën nga fundi, vazhdoni të hiqni pëlhurën në pjesën e pasme dhe anash të karriges, dhe në fund, pëlhurën në mbështetëse të krahëve. Kapjet dhe shiritat ngjitës mund të hiqen me një ngritës kapëse ose me një majë me një kaçavidë me kokë të sheshtë. Mbani shiritat ngjitës pasi do t'ju nevojiten për të vendosur përsëri pëlhurën e re. Nëse janë vërtet të vjetra dhe po shpërbëhen, matini për t'i zëvendësuar me të reja. Nëse do të zëvendësoni mbushjen e tapicerisë Në këtë pikë do të keni një pamje të mirë të mbushjes/mbushjes në kolltukun tuaj. Nëse është në gjendje të mirë, lëreni të qetë. Nëse jeni fillestar, unë do t'ju sugjeroja të filloni me një copë për të cilën jeni mjaft të sigurt se pragu ka një mbështjellje dhe mbushje të mirë, pasi zëvendësimi i kësaj në densitetin e nevojshëm është pak më i ndërlikuar sesa thjesht zëvendësimi i pëlhurës së tapicerisë. Megjithatë, mund të bëhet (edhe nga fillestarët) duke përdorur mbushje/mbushje me fibra polifonike me një shtresë jorgani sipër për të dhënë një përfundim më të barabartë. Nëse mendoni se mund ta shisni ndonjëherë karrigen tuaj, atëherë duhet të kërkoni rregullat e zjarrit në vendin tuaj. Nëse dëshironi të shisni një pjesë të mobiljeve të veshur me susta në MB për shembull, ju duhet një etiketë zjarri dhe ka kërkesa të tjera për llojet e pëlhurave për t'u përdorur si brenda dhe jashtë karriges suaj, në mënyrë që të plotësoni këto kërkesa. Hapi 4: Prisni pëlhurën tuaj (të re) në madhësi Prerja e pëlhurës së re është relativisht e lehtë pasi të hiqni pëlhurën e vjetër nga kolltuku juaj. Vendoseni pëlhurën e re në tokë dhe rregulloni copat e pëlhurës së hequr sipër saj. Sigurohuni që t'i rregulloni ato për të përdorur sa më mirë pëlhurën tuaj të re. Mbërtheni copat e pëlhurës së hequr në të renë dhe filloni të prisni me kujdes me gërshërë pëlhure për të marrë kopje të sakta të pëlhurës për kolltukun tuaj. Mundohuni të mos humbisni asnjë nga etiketat tuaja gjatë procesit. Procesi i rimbushjes duhet të bëhet në rend të kundërt. Çfarë do të thotë kjo? Pjesa e parë e pëlhurës që keni hequr do të jetë pjesa e fundit që keni vendosur, dhe pjesa e fundit që keni hequr do të jetë e para në listën tuaj të "vendosjes". Kjo është ajo ku etiketat dhe fotot vijnë me të vërtetë të dobishme. Truku është të ngjitni copa pëlhure saktësisht siç ishin ngjitur më parë. Përdorni armën tuaj kryesore dhe ngjitni shiritat në përputhje me rrethanat. Nëse kishte pjesë të qepura së bashku, do t'ju duhet të përdorni gjilpërën dhe fillin për t'i qepur së bashku. Një këshillë tjetër nga një prej anëtarëve të grupit tonë të komunitetit në Facebook Upcycle My Stuff - Share My Stuff është përdorimi i ngjitësit të pëlhurave në zonat ku nuk mund të arrijnë lëndët kryesore. Kur lidhni shiritat ngjitës, dëshironi të matni sa kohë duhet të jenë duke i lidhur me skajin e kolltukut, pikërisht aty ku dëshironi t'i instaloni. Nëse nuk jeni të sigurt, kontrolloni fotot që keni bërë kur po ndanit gjithçka dhe matni sërish shiritat që keni nxjerrë. Pasi të keni prerë një shirit ngjitës, dëshironi të palosni pëlhurën rreth 3 cm mbrapa përgjatë kornizës së skajit të kolltukut. Pastaj duhet ta shpalosni me kujdes pëlhurën dhe të shtyni dhëmbët përmes saj. Më pas palosni pëlhurën, vetëm këtë herë brenda, duke u siguruar që palosja të jetë në një linjë me palosjen në kornizën e kolltukut. Trokitni thonjtë me çekiçin tuaj të tapiceri derisa shiriti ngjitës të futet. Kjo do t'ju ndihmojë ta bëni pëlhurën e re të bukur dhe të ngushtë në anët e kolltukut pa treguar asnjë metal nga jashtë. Në vend të çekiçit përdoret një çekiç për të mos dëmtuar pëlhurën ose pjesët delikate të karriges, por nëse keni vetëm një çekiç dhe përdorni një pëlhurë më të fortë, mos u shqetësoni shumë për këtë. Është e vështirë të përshkruash disa nga këto teknika, kështu që gjetëm disa video të cilat i kemi futur më poshtë, ku ekspertët po demonstrojnë përdorimin e shiritave ngjitës prej metali dhe kartoni. Disa karrige do t'i kenë të dyja dhe disa mund të kenë vetëm një. Kur bëhet fjalë për jastëkun e sediljes, do t'ju duhet të lini armën kryesore dhe të bëni gjithçka me dorë me ndihmën e një gjilpëre dhe fijeje ose makinë qepëse. Disa kolltuqe mund të kenë funde sediljeje prej druri, gjë që do ta bëjë shumë më të lehtë rimbushjen e tyre - sepse mund të përdorni armën kryesore, por ky nuk është dizajni më i zakonshëm. Në përgjithësi, jastëku i sediljes së kolltukut është plotësisht i butë dhe nuk ka asgjë për t'u ngjitur, kështu që do të dëshironi të bëni të njëjtën gjë si me pjesët e tjera të pëlhurës dhe ta zgjidhni atë për të prerë copa zëvendësuese dhe më pas qepni në një mënyrë kopjimi për t'u përsëritur. mbulesa e vjetër e jastëkut. Kjo është pjesa më e vështirë e punës nëse nuk jeni tashmë një kanalizim i sigurt, kështu që merreni ngadalë dhe mos kini frikë ta hiqni atë pas përpjekjes tuaj të parë nëse përfundoni me qepje me onde ose një përfundim ndryshe të pabarabartë. Nëse kolltuku juaj është për përdorimin tuaj dhe jo për rishitje, unë do të sugjeroja të ripërdorni zinxhirin ekzistues nëse është një, pasi do ta dini se është saktësisht gjatësia e duhur (dhe zakonisht nuk është e dukshme kur sedilja është në përdorim ). Ky postim ka një mënyrë të shpejtë dhe të lehtë për të bërë mbulesa zëvendësuese të jastëkëve - edhe për një kanalizim fillestar. Nëse keni ndërmend të shisni copën tuaj të përfunduar, padyshim që do të dëshironi të blini një zinxhir të ri në ngjyrën e duhur. Gjithashtu, ju lutemi referojuni shënimit tonë më lart se nëse keni ndërmend të shesni karrigen tuaj, duhet të jeni të sigurt se jeni në përputhje me rregulloret e sigurisë nga zjarri në vendin tuaj. Një gjë që ka shumë të ngjarë të duhet të qepni është çdo tubacion zëvendësues. Zakonisht gjendet në jastëk dhe mbështetëse për krahët, por ndonjëherë vendoset edhe përgjatë qepjeve në të gjithë karrigen - veçanërisht në karriget e pasme të krahëve. Zëvendësimi i tubacioneve është sigurisht opsionale, por për fillestarët prerja e tubave ose prerja e thonjve mund të jetë një mënyrë e shkëlqyeshme për të maskuar një përfundim më pak se perfekt me kapëset tuaja! Tubacionet ose zbukurimi gjithashtu tenton t'i japë një pamje më profesionale karriges suaj, kështu që ia vlen ta provoni. Ju mund të jeni në gjendje të preni pëlhurën në tubacionin ekzistues për të nxjerrë kordonin dhe për ta përdorur atë si bazë për tubacionet tuaja të reja duke mbështjellë pëlhurë të përshtatshme ose të kundërta rreth tij. Përndryshe, mund të provoni të përsërisni tubacionet ekzistuese duke përdorur tubacione të reja pambuku për të mbështjellë pëlhurën tuaj rreth e rrotull ose të blini disa tubacione të gatshme. Vjen ne ngjyra te ndryshme me trashesi. Një domosdoshmëri perfeksioniste për fazën përfundimtare janë këmbët e reja të kolltukut. Por sigurisht që ka të reja dhe ka të reja. Ju mund t'i bëni përsëri këmbët tuaja të vjetra duke i lyer me lëmues dhe rilyer ose duke i lyer ato gjithashtu. Sigurohuni që çfarëdo që zgjidhni për këmbët që ato të plotësojnë dizajnin e ri të kolltukut tuaj. Më në fund merrni parasysh materialin që keni zgjedhur për karrigen tuaj dhe nëse i përshtatet scotchgarding për ta mbrojtur atë nga derdhjet. Hapi 7: Uluni dhe relaksohuni në karrigen tuaj të re nga e vjetër Ky është sigurisht një udhëzues për fillestarët dhe është e vështirë të përgjithësohet kur bëhet fjalë për tapiceri pasi çdo stil karrigeje do të ndryshojë disi në ekzekutimin e saj. Shpresojmë që ky udhëzues t'ju ketë dhënë një shije të procesit dhe t'ju ketë zbutur oreksin për të mësuar më shumë truke dhe këshilla. Nëse ju pëlqen ky postim dhe dëshironi të ktheheni tek ai më vonë, mos harroni ta pin atë! Mund të gjeni më shumë nga mësimet tona për tapiceri këtu: Si të rimbushni një tapiceri (pa e hequr nga muri!) Pëlhurë për projekte tapiceri - Çfarë duhet përdorur & Kur Nëse keni disa këshilla për të ndarë, do të donim që të lini një koment ose të shkoni në faqen tonë në Facebook për t'u bashkuar me bisedën. Po kërkoni më shumë frymëzim për ndryshimin e kolltukut tuaj? Shkoni te artikulli ynë Frymëzimi i Makeover për Kolltukë ose përdorni udhëzuesin më poshtë për të zgjedhur pëlhurën e duhur për projektin tuaj të tapiceri.
Kolltuku Nordik: Është gjithashtu një mjet kulturor
Kolltuku Nordik: Është gjithashtu një mjet kulturor
E keni fjalën për më të njohurit? Për sa "moderne" po flisni? Kanë qenë vetëm 6 në 100 vitet e fundit dhe 2 prej tyre nuk janë zgjedhur, nënkryetarë që kanë trashëguar postin. Jimmy Carter fitoi paqe në Lindjen e Mesme, të paktën për një kohë. 1. Luftëtarët e kolltukëve shpesh dështojnë, dhe ne jemi helmuar.................? Don Henley nga Eagles, në albumin solo, mendoj se quhet Fundi i Pafajësisë dhe ne jemi helmuar nga përrallat tona. 2. Kam humbur një luftë me këtë fëmijë, ai është një kampion shteti 2 herë në mundje. si ta përballoj këtë në shkollë? Ju mund ta injoroni atë ose ndoshta ta merrni atë në më shumë luftime. Njerëzit janë të vegjël pak.chez dhe gjithmonë do të flasin për plehrat. Kam kapur shumë ferr edhe në shkollë për këtë. E vërteta është se unë u përmbajta për të mos lënduar djalin tjetër, por tani luftoj për t'i dhënë fund seriozisht. Duhet të kesh një burrë me lëkurë të trashë. E di që është e keqe, por është ajo që është nëse nuk dëshiron të përfundosh në dëshpërim dhe të dëbosh. Unë thjesht do të isha sikur po, kështu që cili është prejardhja juaj luftarake ose kur ishte hera e fundit që luftuat një kampion shteti 2 herë? Oh kjo është e drejtë, kurrë sepse nuk do të kishit topat. Nuk ndryshon vërtet as kur plakeni. Unë u bëra boksier dhe nëse nuk do t'i rrëzoja, do të merrja kritika të padrejta, pavarësisht se çfarë do të ndodhte, nga njerëz që nuk kanë hyrë kurrë në ring dhe nuk kanë luftuar në jetën e tyre. Të gjithë e duan dhe qendërmbrojtës kolltuk. E injorova kryesisht, por mund të them, oh mirë, le të shohim nëse mund ta bësh më mirë. Cfare eshte kjo? Oh, ju nuk mund të bëni atë që bëj unë dhe nuk keni vënë kurrë një dorezë. Thjesht lëreni dhe mbani mend se çfarë po ju them është e vërtetë. Nëse do të kishit ndonjë ide që njerëzit e BS flasin për disa nga luftëtarët dhe boksierët më të mirë të mma në forumet e internetit, atëherë do t'ju jepte një ide të mirë se sa të ndyrë janë njerëzit dhe çfarë do të thonë. Nëse ata do ta quajnë chuck liddell pak ch ose të mbivlerësuar, ata me siguri do t'ju bëjnë. Mbaje kokën lart. 3. A janë kritikët e kolltukëve që drejtojnë luftën në Irak në raportet e mediave? Amerika humbi në Vietnam ashtu si do të jetë në Irak për shkak të politikave të pahijshme të qeverisë, jo ushtarëve që luftuan këto luftëra. Bush është njëlloj si Johnson, duke refuzuar të dëgjojë këshilltarët ushtarakë etj. nga kokëfortësia sepse nuk donin të pranonin gabimet e tyre. Amerikanët mund t'i votojnë vetëm këta Presidentë brenda ose jashtë. Shikimi i gjakderdhjeve në lajme nuk është arsyeja pse këto luftëra vazhdojnë 4. Cilat janë disa këshilla të mira për trajtimin e psikologëve të kolltukëve, të cilët "diagnostikojnë" narcistë të gjithë me të cilët janë të papajtueshëm? Mos u përpiq. Është e lodhshme. Ashtu si përpjekja për të shfarosur çdo mushkonjë të fundit në oborrin e shtëpisë tuaj. Nëse thoni diçka, thoni: "Narcisizmi është një diagnozë e vërtetë - një diagnozë e rrallë. Nuk është një tipar personalitet. Ka shumë burime të mira atje nëse doni të mësoni më shumë. ". 5. Sa prej jush janë presidentë kolltuku me zgjidhjen? Të gjithë jemi. Është pothuajse si një qendërmbrojtës të hënën në mëngjes. 6. Ushtarakë të vërtetë (jo luftëtarët e kolltukut të rremë që postojnë në këtë seksion)? Në Luftën e Dytë Botërore do të isha i zënë duke qëlluar mbi njerëzit (në Gjermani) që shërbenin nën drejtimin e tij... Pra, përgjigjja është jo;) 7. Pse "dhomat e gatshme" në transportuesit e avionëve kanë ndenjëse të stilit të kolltukut, siç do të gjeni në një avion? Karriget janë të dizajnuara për një sërë përdorimesh. Ato mund të përdoren si tavolina (ka një tavolinë të palosshme në anën e secilës karrige) për informime ose leksione të gjata. Ata kanë një sirtar në fund për të mbajtur pajisje të rëndësishme, dokumente dhe botime (ashtu si tavolinat e shkollës). Ata duhet të jenë të rehatshëm, në mënyrë që të uleni në to për orë të tëra të mos jetë tepër e vështirë (karriget e pakëndshme në fakt rrisin lodhjen e trupit dhe kjo nuk është mirë nëse supozohet të shkoni dhe të luftoni me dikë menjëherë).
A ka thyer edhe një kolltuk tjetër DR Bad Natën e kaluar..?
A ka thyer edhe një kolltuk tjetër DR Bad Natën e kaluar..?
Kitty po tregohet kontradiktor me veten lol.. FQ: Ai ka blerë një karrige çeliku në vend të kësaj 1. Ushtarakë të vërtetë (jo luftëtarët e kolltukut të rremë që postojnë në këtë seksion)? Xhaxhai im e bëri dhe në fakt e takoi njeriun. Atij i bëri përshtypje. Xhaxhai im ishte i vetmi anëtar i familjes sime që luftoi ndonjëherë në një betejë të famshme për të cilën unë e njoh, nëse nuk e llogaritni Sam Houston dhe ai ishte i lidhur vetëm me martesë. Xhaxhai "Bud" luftoi në Betejën e Bulge. Babai im ishte nën MacArthur në Paqësor. Unë nuk jam një ushtarak i vërtetë dhe ndoshta nuk duhet t'i përgjigjesha kësaj, por nga gjithçka që më ka thënë xhaxhai im dhe gjithçka që kam lexuar në historinë e shkollës së mesme dhe të kolegjit, do të isha krenar të shërbeja nën të. Gjenerali im i dytë i preferuar pas strategjisë së Robert E Lee 2. Si ka mundësi që çdo liberal i gjakosur me zemër dhe politikan kolltuk në Quora nuk rrah këmbët deri në kufi dhe personalisht garanton dhe sponsorizon disa (madje edhe një) të paligjshme/të? Pse dreqin duhet të jetë edhe e nevojshme? Që kur ishte aplikimi për azil një akt "ilegal"? Nëse sistemi në të vërtetë funksionon, askush nuk duhet të ketë nevojë që dikush të nxitojë dhe të garantojë personalisht për emigrantët individualë (të cilët ata as nuk i njohin) është menduar të jetë punë e Sigurisë Kombëtare dhe Departamenti i Emigracionit t'i pranojë dhe t'i verifikojë këta njerëz në një mënyrë të rregullt, johisterike në një mënyrë që të mbështesë standardet e vendosura në traktatet ndërkombëtare të të drejtave të njeriut, në të cilat SHBA është nënshkruese. Si është e mundur që kaq shumë konservatorë janë kaq të shpejtë për të parë familjet që ikin nga dhuna si “ilegale”? 3. filozofitë e kolltukut; pse ndonjëherë kalojnë si përgjigje? disa nga filozofitë më të mëdha mund të vijnë nga të paarsimuarit, nëse kjo është ajo që ju e quani "filozofitë e kolltukut". Mos e shes njeriun e shkurtër. nëse e bëni këtë, po e shisni veten shkurt. këshilla e urtë nga një person i pa arsimuar në filozofi. megjithatë, pavarësisht nga seksioni, ka njerëz që përgjigjen në mënyrë të papërshtatshme - jo vetëm që do të thotë vrazhdësi ose përgjigje krejtësisht jashtë murit - thjesht të papërshtatshme për thelbin e vërtetë të pyetjes. E shoh këtë gjatë gjithë kohës. Mund të jetë e zhgënjyer. Mendoj se kjo është arsyeja pse do të konsiderohej "tëharrje" përmes përgjigjeve të asaj që është e përshtatshme. Tani ka një pyetje, pse vdesin foshnjat - nëse të gjithë kanë një qëllim, çfarë qëllimi kishin foshnjat - (Dukej e natyrshme në pyetjen ishte koha dhe qëllimi ishin të lidhura drejtpërdrejt - gjë që është e pavërtetë) Unë do t'i përgjigjesha, por ndërsa mendova për këtë kishte aq shumë qëllime sa mund të ishte shkruar një letër mbi të. Nuk iu përgjigja. Po sikur të bëja? Si mund të thuash që unë isha një mendimtar më i thellë ose më pak i thellë se ti ose isha më shumë ose më pak i arsimuar se ti? Si do ta dinit nëse përgjigja ime ishte shumë e keqe apo shumë filozofike? Çfarë është testi i lakmusit - a nuk është filozofia pak a shumë subjektive - pa parametra të themi që gjendet në matematikë apo muzikë? Më ndriço, po të duash - sarkazma nuk synohet fare. Unë i kuptoj zhgënjimet tuaja me të vërtetë i kuptoj. "Ata kalojnë për përgjigje" në çdo seksion, jo vetëm filozofi. Dhe po, nëse mendoni se përgjigja është serioze, atëherë po, ashtu si unë tani, ata mendojnë se "në të vërtetë ka kuptim". Mos u ofendoni nga e dukshme - mund të jetë mënyra se si një person shkon mirë në këtë botë të madhe të frikshme indiferente. 4. Për të gjithë ju ekonomistët e kolltukëve atje jashtë, cili është gabimi më i madh që ka bërë vendi ynë, nga pikëpamja ekonomike? Banka e rezervës federale. Që lejon shpenzimet e deficitit të egra 5. Sa prej jush janë presidentë kolltuku me zgjidhjen? Unë nuk mund të mos e marr batën.... Ka kaq shumë probleme dhe një internet kaq të vogël për të shkruar. Do t'i drejtoj disa. Iraku -- tërhiqni të gjitha trupat TANI. Lëreni vakumin dhe nuk më intereson. Jeta e një amerikani apo britaniku vlen më shumë se i gjithë ai vend budalla. Lërini të kenë atë që u vjen. Afganistan -- Vendosni trupat nga Iraku atje dhe gjeni Oshamën. Vritni çdo taleban dhe anëtar të Al-Kaedës që mundeni. Fryni malet për të ëmbëlsirë nëse duhet. Rusia -- mos e injoroni faktin që perdja e kuqe po mbyllet sërish. Politika e jashtme -- aktualisht një katastrofë e plotë. Nuk di nga të filloj pasi të rregullohet Afganistani. Por unë mendoj se kthimi në një politikë izolacioniste është një fillim i mirë. Mbyllni bazat që nuk bëjnë gjë tjetër veçse mbrojnë qeveritë kukull. Imigrimi -- Filloni të përpunoni emigrantët me një shpejtësi dhe nivel që e bën të panevojshëm kalimin e kufirit për emigrantët e ndershëm. Më pas mund t'i qëlloni të tjerët sepse do ta dini se nuk janë të mirë. Sigurimet Shoqërore -- Ndaloni të huazoni prej tij. Gjeni investime të mira publike që japin një kthim më të mirë. Kujdesi shëndetësor -- Siguroni shkollim dhe stimuj për të edukuar më shumë mjekë dhe profesionistë të kujdesit shëndetësor. VICE - Legalizojnë dhe taksat, tenxhere, bixhozi, prostitucioni brenda udhëzimeve të detyrueshme. Të ardhurat duhet të financojnë kujdesin shëndetësor dhe policinë që zbaton udhëzimet e përmendura. Arsimi -- financoni arsimin për çdo qytetar përmes kolegjit Jr. TATIMET -- mund të tatimin mbi të ardhurat personale dhe të zbatojë një taksë kombëtare të shitjes. Zbatimi i një akcize për fuqinë punëtore të huaj. OK, mjafton që të gjithë të zemërohen me mua.
Në rregull, djem dhe vajza, le të jemi trajnerë në kolltuk sonte.?
Në rregull, djem dhe vajza, le të jemi trajnerë në kolltuk sonte.?
Mendoj se duhet ta ngasësh Johnson-in tani, sepse padyshim që ai po luan nxehtë. Mendoj se kjo do ta motivojë Lulin të luajë më fort dhe më intensivisht. Haha po, kjo është padyshim ajo që Pittsburgh duhet të bëjë, të tregtojë Stall Malkin etj. 1. Dekoroni rreth një kolltuku shumëngjyrësh? Cila është ngjyra dominuese në karrige? Tërhiqeni atë dhe përshtatni një mbulesë të fortë për divanin. Theksoni me jastëkë të hedhur në vija duke përdorur një ose dy ngjyra të tjera të tërhequra nga karrigia 2. Cili është ndryshimi midis një fizikani teorik dhe një fizikani të kolltukut? A mund të ketë ndonjëherë një tjetër Michael Faraday? Faraday nuk dinte matematikë përtej aritmetikës dhe disa algjebrës bazë: ai e përshkroi veten me modesti si "amathematik". Megjithatë, Maxwell shkruan se përdorimi i linjave të forcës nga Faradei e tregon atë "...që në realitet ka qenë një matematikan i një niveli shumë të lartë - një nga i cili matematikanët e së ardhmes mund të nxjerrin metoda të vlefshme dhe pjellore". Pra, a mundet që Ed Witten të frymëzohet frytshëm nga veprat e, të themi, Deepak Chopra? Kjo mbetet për t'u treguar. 3. xhaxhai im urinon në kolltukun e tij gjatë gjithë kohës, të lutem, çfarë mund të them që ta kaloj atë që është e rëndë? Thuaji se vetëm për shkak se është me aftësi të kufizuara, kjo nuk i jep të drejtën të jetë derr 4. A ka ndonjë ekspert politik të kolltukut që dëshiron të më japë pikëpamjet e tyre se si do të ndodhin trazirat në Egjipt? nëse dikush më kërkon t'i aftësoj të kuptojnë atë që unë mendoj... megjithatë besimi dhe politika nuk janë në të vërtetë mendime thjesht njerëzore, ato janë 2 nga çështjet që ka të ngjarë të marrin një shtysë nga dikush, kështu që prirem të eci butësisht, pasi nuk do të përfundoja më në fund në një luftim me grusht... kuptoj jashtëzakonisht shumë se disa këndvështrime të mia nuk janë saktësisht standarde. 5. A mund ta zgjidhni një kolltuk këtë problem të kullimit të lavamanit? Është koha e rrënjës. Thirr një plumb me një gjarpëri 6. A do ta "kolltush" këtë për mua, të lutem? Në lidhje me SHBA. Dhe Irani? Përshtypja ime: Së pari ju duhet një kartë pikësh. Rusia i ka ofruar mbështetje Iranit, duke përfshirë ndihmën bërthamore, me një takim të planifikuar për në tetor. Sa më gjatë të jetë e lidhur SHBA-ja në Irak, aq më shumë shanse ka Putini për të rindërtuar sferën e vjetër të ndikimit të BRSS. Strategjia origjinale pas fronit duket se ka qenë Iraku, pastaj Irani për të kontrolluar energjinë e Gjirit Persik në njërën anë dhe miqtë tanë "më të mirë" në anën tjetër, Arabia Saudite. Ne u bllokuam, tani pjesë e historisë, por loja vazhdon. Përgjigjet? '. Sec. Rajs ka thirrur një samit për principat e Gjirit, kështu që ne do të flasim. Nuk është gabim të flasësh, kjo është gjithmonë e preferueshme ndaj opsioneve ushtarake, edhe nëse përfundimisht çon në opsione ushtarake. Jo, takimi nuk do ta bënte pozicionin tonë më të pasigurt, por vendosja e një shteti palestinez në tavolinë për fillim mund të jetë e pasigurt, nëse kjo është kumbulla me gjethe ulliri të ofruar nga ana jonë. Marrëveshja e vërtetë ndoshta do të jetë me rusët mbi shtetet e ish-BRSS, si Gjeorgjia, për t'i lejuar ata të kthehen në sferën ruse pa pengesë në këmbim që Rusia ta lërë Iranin të kujdeset për veten e tij, ose jo. Sido që të shkojë nga këtu, diplomacia do të luajë një rol qendror, edhe nëse nuk e shohim atë në lajme. Unë jam i inkurajuar nga kapaciteti i Sekretares Rice, por i dekurajuar nga deklarata që lexova se samiti po thirrej për të krijuar një shtet palestinez, i cili mund të krahasohet me grisjen e një dërrase nga fundi i varkës suaj në hark për të rregulluar një rrjedhje. në të ashpër. Sa i përket Iranit, përfundimi është se ne mund të shkojmë në luftë me ta së shpejti ose jo. Qëndroni të sintonizuar, së shpejti do të bëhet edhe më interesante. Unë as nuk do të përpiqesha të drejtoja gjeneralin se çfarë rruge do të marrë kjo, sepse kjo varet nga vendimet që merren tani për të cilat nuk jam në dijeni dhe nga mënyra se si do të përballen samiti dhe Rusia. Asnjë nga ne nuk e di se çfarë do të shndërrohen në këto ngjarje, miq të rinj më të mirë të gjetur ose luftë me Iranin në të ardhmen e afërt. Mendimi im është një pushtim i Iranit brenda dy muajsh deri në një vit, nëse ndërkohë nuk ndërpriten disa marrëveshje të shëndosha.
Tendencat e reja të dizajnit të brendshëm 2022 për ambiente të ndryshme
Tendencat e reja të dizajnit të brendshëm 2022 për ambiente të ndryshme
Një dhomë gjumi është një dhomë, zakonisht me një zonë të vogël, e projektuar për relaksim, gjumë dhe lexim. Dizajni i tij fokusohet në thjeshtësinë dhe lehtësinë e përdorimit. Shpesh përdoren dritare të larta dhe i kushtohet shumë vëmendje ndriçimit. Hapësira është e ndarë në zona të vogla të kushtëzuara në të cilat ndodhen një vend gjumi, tavolina e veshjes, kolltuku dhe orendi të tjera, megjithatë, në përgjithësi, natyra e hapur e brendshme ruhet. Ku mund të gjej kolltuqe të lira të bardha? Depot në shtëpi ose ulët natyrisht. Udhëzuesi ynë i rishikimeve të kolltukëve Mega IKEA (Pas një vizite argëtuese në dyqanin IKEA) Çfarë mund të jetë më argëtuese sesa të ulesh në kolltuqe gjatë gjithë ditës? Jo shume. Kam bërë një testim të shpejtë dhe kam shkruar shënime për shumë nga kolltukët më të shitur të IKEA-s. Mora të gjitha ato të dhëna dhe informacione dhe bashkova këtë udhëzues epik të rishikimeve të kolltukëve IKEA. Zbuloni se cilat mendoj se janë kolltukët më të mirë IKEA këtu. Blerja në internet për mobilje është një makth. Ju me të vërtetë nuk keni asnjë mënyrë për të ditur se sa e rehatshme është diçka dhe nëse do t'ju pëlqejë vërtet në hapësirën tuaj. Mobiljet janë një nga ato gjëra që vërtet duhet t'i shihni, prekni, ndjeni dhe provoni përpara se t'i blini. Ndërsa vlerësimet e klientëve janë të shkëlqyera dhe të shkëlqyera, ato në të vërtetë janë vetëm njëkahëshe. A i krahasoi ky person të gjitha opsionet e tjera të disponueshme, apo thjesht patën fat dhe e pëlqyen vërtet atë që zgjodhën kur mbërriti në pragun e tyre? Epo, ju jeni me fat sepse dola dhe bëra pak kërkime! Për të ofruar një përmbledhje të sinqertë dhe të detajuar të opsioneve të kolltukëve të IKEA-s, shkova në vendndodhjen e Jacksonville, Florida, dhe kalova orë të tëra duke rishikuar çdo kolltuk që ata kanë në sallën e ekspozimit të tyre. U ula (përplasa), u kërceva, u përpoqa të strukem dhe të bëja një sy gjumë në disa prej tyre. Kontrollova për qëndrueshmëri dhe qëndrueshmëri. Edhe unë mund të kem rënë në dashuri me një ose dy prej tyre! Por, përpara se të shkoj te rishikimet e mia për zgjedhjet e kolltukëve të IKEA-s, duhet të parashtroj atë që është e rëndësishme për mua në zgjedhjen e një kolltuku. Ju mund të keni një grup kriteresh të ndryshme nga unë. Edhe kur nuk më pëlqente veçanërisht një dizajn apo model, përpiqesha të imagjinoja një situatë ku dikush do të dëshironte ta blinte atë. Ndërsa të gjitha këto janë qartësisht mendimi im personal, e kuptoj që nuk jam autoriteti në të gjitha gjërat kolltuqe! Per mua kerkoj nje kolltuk per sallon. Si një nga hapësirat më të përdorura në shtëpinë time, dhoma ime duhet të jetë komode dhe komode. Tani në dhomën tonë të ndenjes po ndodh një atmosferë vintage-taket-fshatar, (dhe funksionon) dhe nuk ka plan për ta ndryshuar atë së shpejti. Kur jemi duke kërkuar për një kolltuk, ne duam diçka që do të jetë gjithmonë e rehatshme për t'u ulur - jo vetëm kur kemi mysafirë. Nuk duhet të jetë e drekuar, ose ndenjësja kryesore në dhomë, por duhet të jetë një kolltuk drejt të cilit do të tërhiqemi nëse duam të shikojmë televizor, të thurim ose të lexojmë në mënyrë aktive. Nuk dua të kem mobilje “show” në dhomën time të ndenjjes! Ne duam gjithashtu diçka që është lehtësisht e pastrueshme, pasi kemi një përzierje husky/corgi prej 40 paund që derdhet ashtu siç nuk do ta besoni dhe ka gjithmonë putra me baltë (#DogMomLife). Gjithashtu, ne presim familjen dhe miqtë tanë dhe kemi 9 nipa nga mosha 1 deri në 10 vjeç që vijnë dhe shoqërohen me ne. Të gjitha mobiljet në dhomën tonë të ndenjes duhet të jenë të qëndrueshme dhe të qëndrueshme! Me këtë jashtë rrugës, këtu është rishikimi ynë përfundimtar i të gjitha opsioneve të kolltukëve në IKEA! Ngjyra / Tapiceri / Pajisja: 4 ngjyra pëlhure për të zgjedhur dhe 1 opsion lëkure Stili retro përshtatet në shumë estetikë të ndryshme Krahët e lartë të bëjnë të ndihesh paksa i mbyllur në Përshtypjen e përgjithshme: Në rregull, më duhet të pranoj se mendimi i parë kur pashë këto karrige ishin sa të adhurueshme ishin. Më pëlqyen ngjyrat e ndritshme, të gjalla! Nuk shihni shpesh kolltuqe në portokalli dhe të verdhë të ndezur! Këto do të ishin një opsion i mirë për një hapësirë ​​të vogël, dhe për shkak se kanë një dizajn interesant, por retro, mendoj se do të ishin të mira për një estetikë bashkëkohore ose moderne. Ata janë çuditërisht të rehatshëm, por ndoshta jo diçka ku unë do të ulesha nëse nuk do të ziheshin vende të tjera. Më pëlqen mënyra se si duket më shumë sesa sa e rehatshme është. Krahët e lartë të bëjnë të ndihesh i mbyllur. Gjithashtu, unë nuk jam një grua e vogël dhe ndërsa kofshët e mia përshtaten mirë, mund të jetë diçka që do të dëshironit ta provoni përpara se të blini nëse trupi juaj është më i madh në zonën e ijeve dhe kofshëve. Ngjyra / Tapiceri / Pajisja: E disponueshme vetëm në lëkurë të zezë/kafe Përshtypja e përgjithshme: Kur pashë për herë të parë këtë karrige, nuk mendova se do të më pëlqente. Unë nuk jam një adhurues i madh i lëkurës në përgjithësi, dhe nuk më pëlqeu ngjyra. Ishte shumë e errët për shijen time. Megjithatë, më pëlqeu fakti që lëkura nuk duket e lirë, por e vërtetë. Kur u ula në të, ishte çuditërisht më komode sesa mendova. Pranë tij ishte osmani i përshtatshëm dhe me këmbët lart, isha mjaft i kënaqur. Padyshim që nuk është një karrige e dredhur, por do t'i jepja një 6 në një shkallë nga 1 deri në 10. Shënime shtesë: Në dispozicion edhe në versionin XL. Divanet e përputhshme, sedilja e dashur dhe osmanja janë gjithashtu të disponueshme. Mbulesa të lëvizshme janë të disponueshme për të ndryshuar pamjen dhe lahen në makinë Përshtypja e përgjithshme: Një vështrim në këtë karrige dhe ju vërtet dëshironi të uleni në të! Duket komode dhe komode dhe është një dizajn shumë tradicional. Kur mendoni për një kolltuk të dhomës së ndenjes, ky është modeli që ju shfaqet në kokë. Më pëlqeu fakti që këmbët e mia preknin tokën në të, por kisha edhe hapësirë ​​të mjaftueshme për t'u shtrirë mbi krahë. Në fakt, ishte aq e rehatshme sa mund të kisha marrë një sy gjumë në të! Nëse kjo do të ishte në dhomën time të ndenjes, do të doja patjetër të ulesha në të. Përshtypja e përgjithshme: Më pëlqeu shumë pamja e këtij kolltuk. Dukej se ishte mjaft komode, dhe më pëlqeu shumë detaji interesant i krahut, dhe se si ato ishin të shkurtra me ruching në anët, duke u përkulur deri në bazë. Mbulesa prej pëlhure dukej e qëndrueshme edhe në showroom. Por kur u ula mbi të, ishte vërtet e fortë dhe nuk e prisja këtë. (Mos u rrëzo!) Për të provuar pjesën e pasme, më duhej të ngrihesha lart dhe këmbët e mia nuk preknin dyshemenë. Kjo mund të jetë më mirë nëse keni njerëz të gjatë në shtëpinë tuaj. E keqja më e madhe që mund të gjeja, megjithatë, është se krahët që i kam dashur aq shumë, ne në fakt janë mjaft të lëkundur. Mund t'i shtyja jashtë dhe t'i tundja përpara dhe mbrapa. Pra, sa i përket qëndrueshmërisë, pyes se sa do të zgjaste kjo para se dikush të thyente krahun! Ngjyra / Tapiceri / Pajisja: Asnjë - disponohet vetëm një stil dhe ngjyrë Ngjyra është neutrale dhe mund të shkojë me shumë dekore të ndryshme Aspak e fortë Praktikisht pa jastëk fare Përshtypja e përgjithshme: Ky kolltuk duket sikur do të copëtohej para se të ulesha. në të. Gruaja ime është një person mjaft i imët, madje edhe ajo ndjeu sikur do të prishej. Më pëlqeu tipari kërcim/roker, por përveç kësaj, është një kalim i vështirë për ne. Megjithatë, mund të jetë një opsion i mirë për dhomën e një fëmije. Megjithatë, unë vë në dyshim qëndrueshmërinë. Plus, për shkak se vjen vetëm në një ngjyrë, është i prirur të njolloset lehtësisht. Jastëku mund të pastrohet vetëm me një leckë të lagur, kështu që mund të mos keni fat nëse fëmija juaj derdh lëngun e tij mbi të! Ngjyra / Tapiceri / Pajisja: 9 opsione tapiceri për të zgjedhur, 2 opsione të ndryshme kornize Shumë opsione ngjyrash dhe kombinime kornizash për të zgjedhur Opsioni për të marrë një jastëk më të trashë për ta bërë atë më të rehatshëm Varësisht nga jastëku që merrni, ai mund të jetë shumë i fortë Përshtypja e përgjithshme: Ky model është ndoshta një nga kolltukët më të njohur që shet IKEA. Unë ndoshta njoh 20 njerëz që e kanë këtë në shtëpitë e tyre. Mendoj se ka shumë opsione të ndryshme nga të cilat mund të zgjidhni, midis ngjyrës, llojit të jastëkut dhe kornizës që mund të krijoni pak a shumë një konfigurim që funksionon në çdo dhomë. Më dukej se ishte shumë më i fortë se kushëriri i Pello. Isha pak i shqetësuar se sa e pakëndshme ishte në fillim, por më pas gjeta një konfigurim me një jastëk të përmirësuar dhe u ndjeva shumë më mirë. Më pëlqen shumë fakti që kërcen dhe ndoshta mund të bie në gjumë në të pa problem - veçanërisht me një osman që përputhet. Për ne, mendoj se ky do të ishte një opsion i mirë për ta vendosur në dhomën e gjumit ose zyrën tonë. Mund ta gjeja veten duke lexuar një libër të mirë pranë një dritareje dhe duke e lëkundur butësisht veten në një gjendje qetësie! Shumë opsione ngjyrash dhe modelesh për të zgjedhur për t'iu përshtatur dhomës suaj Mbulesa e jastëkut mund të hiqet, por vetëm pastrohet në vend Jo shumë komode për uljen e përditshme Përshtypja e përgjithshme: Ky është një kolltuk klasik me krahë nga IKEA. Duket vërtet bukur dhe do ta konsideroja më shumë si një dekorim në dhomën time, sesa një vend optimal ku do të doja të ulesha. Nuk është aspak komode, por me të vërtetë e ngre një dhomë në të cilën ndodhet për shkak të linjave tradicionale. Do të dukej mirë në një dhomë të gjallë zyrtare. E vetmja gjë që më pëlqeu vërtet në lidhje me këtë karrige ishte modeli i qepurit! Zakonisht nuk jam nga ata që më pëlqejnë shumë mobiljet me modele, por për disa arsye, kjo thjesht më foli. Më pëlqen të kem një hapësirë ​​vërtet moderne në zyrën time me ngjyra shumë të ndritshme aty-këtu, sepse më mban të frymëzuar. Kjo do të përshtatet në mënyrë të përkryer në qoshe, me jastëkë të ndezur me ngjyra të forta! Mbulesa që hiqet lehtësisht mund të lahet në makinë dhe mund të fiket për të ndryshuar stilin e dhomës tuaj. Selia e ngushtë ishte pak e gërvishtur Mbulesa dukej pak e çuditshme, e shtrirë mbi kornizë Përshtypja e përgjithshme: Nuk ka zile dhe bilbila për këtë kolltuk. Është goxha standard dhe mund të shkojë me një sërë dekoresh të ndryshme, sepse ka një mori mbulesash tapiceri të ndryshme që mund t'i merrni për ta mbuluar atë. Megjithatë, nuk më pëlqeu sa "shtrirë" ishin kopertinat. Do të preferoja shumë një kolltuk me një mbulesë që në fakt dukej sikur ishte pjesë e karriges. Këto kopertina, nga ana tjetër, duken si mbulesa. Për më tepër, më dukej se ishte një ulëse e ngushtë dhe kofshët e mia padyshim preknin të gjithë gjatësinë e krahut. Pavarësisht, ishte në të vërtetë komode, edhe pse pak e fortë për dëshirën time. Ngjyra / Tapiceri / Pajisja: 5 opsione tapicerie ose 3 opsione lëkure për të zgjedhur. -Vetëm i pastër, ndërkohë që mund të lani me makinë vetëm mbulesat e jastëkut prej pëlhure Përshtypja e përgjithshme: Më pëlqeu shumë ky kolltuk. Para së gjithash, ka kaq shumë opsione të ndryshme tapiceri për të zgjedhur, sa që padyshim që ka një që i përshtatet dhomës tuaj. Ishte me të vërtetë i fortë dhe nuk kishte asnjë dorë në krahët kur i shtyje. Më pëlqeu sa e gjerë ishte sedilja sepse mund të ulesha patjetër këmbëkryq ose në këmbë ndërsa shikoja TV. Gjithashtu më pëlqyen shumë jastëkët e dyfishtë në pjesën e pasme për mbështetje shtesë të qafës. Ndërsa nuk do të ndihesha shumë rehat duke fjetur në të, patjetër që do të ulesha rregullisht në dhomën time të ndenjes. Është komode dhe funksionale, dhe linjat e dizajnit i japin një pamje vërtet të pastër në hapësirën tuaj. Shënime shtesë: Ofrohet gjithashtu version më i shkurtër/më i gjerë. Mbrapa e lartë ju bën të uleni drejt Jastëku nuk është shumë i trashë dhe ndoshta i pakëndshëm për qëndrimin ulur afatgjatë. Përshtypja e përgjithshme: Ekzistojnë dy opsione të disponueshme për Vedbo - një version më i shkurtër dhe një i gjatë. Provova vetëm atë të gjatë dhe në fakt u habita që ishte shumë më komode sesa dukej. Sigurisht që nuk është një karrige drejt së cilës do të gravitoja nëse do të kishte opsione të tjera në një dhomë, por nëse do të kishim shoqëri, do të ulesha këtu. Më pëlqyen krahët e formuar të krahëve dhe ndjeva sikur të isha ulur këtu më bëri të rregulloja qëndrimin tim. Ndonëse nuk ishte aq i mbështjellë sa më pëlqen zakonisht kolltukët e mi, më pëlqeu fakti që ky jastëk ishte i mbështjellë me velcro deri në fund, në mënyrë që të mos përfundonte në dysheme sa herë që dikush ngrihej. Dizajni me shpinë të rrumbullakosur ju përqafon ndërsa jeni ulur, por jo në një mënyrë të pakëndshme Përshtypja e përgjithshme: Një dizajn tërheqës, ku ju përqafon disi nga mbrapa. Unë jam 5'4", dhe shpejt mund t'i ngrija duart lart dhe t'i vendosja në fund të karriges, gjë që ishte një mënyrë shumë e rehatshme për t'u ulur. Por nëse jeni më i gjatë, mund të ndiheni sikur jeni ulur në karrigen e një fëmije! Jastëku i shtuar i shpinës në zonën e mesit përmirëson nivelin e rehatisë. Megjithatë, do të zgjidhja të ulesha në këtë karrige vetëm nëse do të kishim mysafirë, në mënyrë që të mund të lija ndenjësen më të rehatshme për ta. Ndërsa testova të gjitha kolltukët e ndryshëm që ishin në dispozicion në Jacksonville IKEA, bëhej gjithnjë e më e vështirë të zgjidhja një të preferuar të vetëm. Kështu, në vend të kësaj, zgjodha dy: Lidhult dhe Poang. Do ta vendosja patjetër Lidhult në dhomën time të ndenjes dhe do të doja të ulesha në të - ndoshta rregullisht kur nuk kërkoja të flija. Më pëlqeu shumë sa i gjerë ishte dhe që mund të rrija këmbëkryq, ose të rregullohesha për të qenë më rehat. Jastëkët e dyfishtë në pjesën e pasme më ndihmuan vërtet me mbështetjen e qafës dhe mund ta gjeja veten ulur atje dhe shkruaja ose lexoja. Plus, për shkak se është shumë i fortë, nuk do të shqetësohesha nëse kërcej mbi të për t'u përshtatur për t'u bërë më rehat. Është një karrige e shkëlqyer për t'u angazhuar në biseda me njerëz, ose për të parë TV gjithashtu! Zgjodha gjithashtu Poang sepse është një opsion i besueshëm dhe ka vërtet shumë vende ku do të ishte i dobishëm. Për mua, do të vendosja një në dhomën time të gjumit pranë dritares, ku më pëlqen të pi një kafe në mëngjes dhe të lexoj meditimin tim të përditshëm. Është e relaksuar të ulesh sepse mund të shtrihem mjaftueshëm dhe mund të lëkundem veten, gjë që më ndihmon të ngre trupin tim kur jam në ankth. Kthehuni te të gjitha rishikimet tona të mobiljeve IKEA këtu.
Paraqitja e karrocës së Melisës dhe Doug Fëmijëve, kompjuteri mashtrimin e Melisës dhe Doug Fëmijat
Paraqitja e karrocës së Melisës dhe Doug Fëmijëve, kompjuteri mashtrimin e Melisës dhe Doug Fëmijat
Mashtrimi i kompjuterit i melisë & Karroca e fëmijës Mashtrimi kompjuterik është një krim kibernetik dhe akti i përdorimit të një kompjuteri për të marrë ose ndryshuar të dhënat elektronike, ose për të fituar përdorim të paligjshëm të një kompjuteri ose sistemi. Në Shtetet e Bashkuara, mashtrimi kompjuterik është i ndaluar në mënyrë specifike nga Akti i Mashtrimit dhe Abuzimit Kompjuterik, i cili kriminalizon aktet e lidhura me kompjuterin nën juridiksionin federal. Llojet e mashtrimit kompjuterik përfshijnë: Shpërndarja e mesazheve të gabimit Qasja në kompjuterë të paautorizuar Angazhimi në nxjerrjen e të dhënave përmes spyware dhe malware Hakimi në sistemet kompjuterike për të hyrë në mënyrë të paligjshme në informacionin personal, si kartat e kreditit ose numrat e sigurimeve shoqërore Dërgimi i viruseve kompjuterike ose krimbave me qëllimin për të shkatërruar ose shkatërruar kompjuterin ose sistemin e një pale tjetër. Phishing, inxhinieri sociale, viruset dhe sulmet DDoS janë taktika mjaft të njohura që përdoren për të ndërprerë shërbimin ose për të fituar akses në rrjetin e dikujt tjetër, por kjo listë nuk është përfshirëse. ------ Pasojat e melisa & Karroca e fëmijës Baza e Forcave Ajrore Nellis në Las Vegas, posti i Danit, prishi protokollin ushtarak duke ftuar miqtë civilë të Shersty në shërbimin e saj përkujtimor. Në një vigjilje me qirinj pranë kapelës së bazës, avionët lexuan thirrjen e kompanisë. John "Polar Bear" Butler (atëherë 26), një neo-nazist i njohur, u dënua për vrasjet dhe u dënua me vdekje. Ai dyshohet se ishte udhëheqësi i një grupi të quajtur Independent Nazi Skins. Pas apelimit, dënimi me vdekje i Butlerit u lirua dhe atij iu dhanë katër dënime të përjetshme pa lirim me kusht nga një juri. Gjykata e Lartë e Nevadës hodhi poshtë ankesën e John Polar Bear Butler në shkurt 2010. Ai është i regjistruar në njësinë e bandave të Departamentit të Policisë Metropolitane të Las Vegasit si supremacist i bardhë. Ai aktualisht ndodhet në burgun shtetëror të shkretëtirës së lartë në Nevada. ------ Germn Bracco i melisë & Karroca e fëmijës German Bracco (lindur më 22 gusht 1998 në Mexico City, Meksikë) është një aktor televiziv meksikan dhe aktor skene. Më i njohur për rolin e tij Federico Becker në telenovelën Caer en tentacin (20172018) të Televisa-s, rol për të cilin ai fitoi çmimin për aktorin kryesor të ri më të mirë në 36-të TVyNovelas Awards. Edhe pse më parë kishte një rol kryesor në serialin Yo soy yo (20162018), dramë adoleshente e rrjetit meksikan Canal Once. Kohët e fundit ai ka pasur role të rëndësishme në seriale si Mi marido tiene ms familia (20182019), sezoni i dytë i dramës familjare meksikane Mi marido tiene familia, dhe ku ai luajti zuzarin Guido Musi dhe La usurpadora si Emilio Bernal, djalin të presidentit të Meksikës. Në skenë ka marrë pjesë në La sociedad de los poetas muertos (20182019), adaptim meksikan i filmit Dead Poets Society. ------ Rëndësia historike e melisës & Karroca e fëmijës Kalifornia fiton konkursin për herë të dytë. Karolina e Jugut fiton pozitën e parë nënkampione për herë të dytë. Herën e fundit që u vendos në 2008. Virxhinia Perëndimore fiton pozitën e dytë nënkampione për herë të dytë. Herën e fundit që u vendos në 2005. Gjeorgjia fiton për herë të dytë vendin e tretë nënkampion. Herën e fundit që u vendos në 1983. Minesota fiton pozitën e 4-të nënkampion për herë të parë. Shtetet që u renditën në gjysmëfinale vitin e kaluar ishin Alabama, Georgia, Hawaii, Kansas, Nju Jorku, Karolina e Jugut dhe Virxhinia Perëndimore. Gjeorgjia, Kansasi, Karolina e Jugut dhe Virxhinia Perëndimore u renditën për të tretin vit radhazi. Alabama, Hawaii dhe Nju Jorku bënë vendosjen e tyre të dytë radhazi. Kalifornia, Maryland, Minesota, Misuri dhe Nju Xhersi u vendosën për herë të fundit në 2011. Arkansas dhe Tenesi u vendosën për herë të fundit në vitin 2010. Luiziana e vendosur për herë të fundit në vitin 2009. U vendos për herë të fundit në vitin 2002. ------ William Spencer Anderson nga Melissa & Karroca e fëmijës Uilliam Spencer Anderson (c. 1832 27 shtator 1872) ishte një politikan dhe eksplorues liberian me origjinë amerikane. Fillimisht një berber, Anderson emigroi në Liberi në moshën 20-vjeçare dhe brenda pesë viteve kishte trashëguar një plantacion sheqeri. Ai zgjeroi biznesin dhe u bë prodhuesi më i madh i sheqerit dhe kafesë në Liberi. Hyrja në politikë me Partinë True Whig, Anderson u zgjodh si Kryetar i Dhomës së Përfaqësuesve nga viti 1869 deri në 1871. Ai ndërmori një ekspeditë për të përzënë një rrugë nga Monrovia në Moussodougou në atë që tani është Burkina Faso, por ai u detyrua të braktiste përpjekjen. Pas kthimit në Monrovia, Anderson negocioi me sukses një hua prej 500,000 dollarësh për qeverinë nga financuesit britanikë. Megjithatë ai mori kritika për kushtet e kredisë dhe u arrestua. Ai u vra më 27 shtator 1872 ------ Personazhet dhe kastet e melisës & Karroca e fëmijës Kompania e Teatrit Atlantik CastF. Murray Abraham - Kontrolli/Zoti që Gjykon J.R. Horne - Mr.Broodhum/Engel 2/Understudy Xhordan Lage - Z. Sebatacheck/Teksan/Djalë Mark Linn-Baker - McMartin/Zoti që dashuron Mary McCann - Recepsioniste/Grua e re Del Rrëshajë - Polhemus/Earl/Engjëll 1 Joey Slotnik - Nelson/Waiters Jonathan Keke - Një/Maitere D' Elizabeth Marvel - Gruaja me karrocën e fëmijës/Lady Friend aktorët e teatrit të rrugës Bleecker. Murray Abraham - Kontrolli/Zoti që Gjykon J.R. Horne - Mr.Broodhum/Engel 2/Understudy Xhordan Lage - Z. Sebatacheck/Teksan/Djalë Mark Linn-Baker - McMartin/Zoti që dashuron Mary McCann - Recepsioniste/Grua e re Del Rrëshajë - Polhemus/Earl/Engjëll 1 Joey Slotnik - Nelson/Waiters Tim Hopper- One/Maitere D' Johanna Day - Grua me karrocë fëmijësh/Zonjë shoqe ------ Melissa Gonzlez (hokej në fushë) nga melissa & Karroca e fëmijës Melissa Gonzlez (lindur më 24 janar 1989) është një lojtare amerikane hokej në fushë. Në Lojërat Olimpike Verore 2012, ajo konkurroi për ekipin kombëtar. Ajo ka lindur në Peekskill, Nju Jork. Ajo ndoqi shkollën e mesme Lakeland. Gonzlez përfundoi karrierën e saj kolegjiale në hokej në terren në Universitetin e Connecticut. Ajo fitoi çmime të shumta gjatë karrierës së saj kolegjiale, duke përfshirë Skuadrën e Parë All-Amerikane dhe Lojtarin Mbrojtës të Vitit në Big East Conference. Gonzalez ka marrë pjesë në ndeshjet e Kampionatit Botëror që nga viti 2014. Ajo u emërua Lojtarja më e Mirë e Turneut në gjysmëfinalet e Ligës Botërore 2017 në Johannesburg, Afrika e Jugut. Përvoja olimpike e Gonzlez përfshin Lojërat Olimpike 2012 në Londër, Angli dhe Lojërat Olimpike 2016 në Rio de Zhaneiro, Brazil. Përveç lojës, ajo ka qenë një ndihmës trajnere vullnetare në UConn, Yale dhe Universitetin e Massachusetts. ------ Drama e përditshme e melisë & Karroca e fëmijës Duke filluar nga 4 prilli 2016, u miratua një format i ri (si dramë e përditshme), i transmetuar në kykNET gjatë ditëve të javës në orën 21:30, në episode 30 minutëshe. Cast i sapunit Stephanie Baartman në rolin e Bibi Jozelin Broderik si Nina David Klatworthy si Xherald Verner Kotser si Blitz Kristo si Poti Arno Greef si Tomasi David Luu si Simoni Vaughn Lucas si Denveri Jolen Martin si Xhejdë Fezile Mpela si Ike Rina Nienaber si Koekie Johan Scholtz si Shalk Brand. Elsi Slabbert si Anja Franci Swanepoel si Laetitia. Altus Theart si Fafa Beltrami Christel van den Bergh në rolin e Renate Marijke van der Westhuizen në rolin e Maryke Ilse-Lee van Niekerk në rolin e Lorette Louis Van Niekerk si Festi Sean van Noordwyk në rolin e Reitz Bekker Anlia van Rensburg si Sasha David Vlok si Gideon Bekeri Ava u bën si Bella Melisa duke u shkuar si Chrizanda ------ Diskografi e melisë & Karroca e fëmijës Des Diables et des Dieux CD dsm1901 - DSM Music - Mars 2019 Opus 7: Elevation CD AD-HUN-87-CD - Advoxya Records - maj 2014 Im Mortelle CD dsm1301 - DSM Music, Audioglobe - Janar 2013 Ultimum Omnium - The Black Edition CD dsm1202 - DSM Music, Audioglobe - maj 2012 Ultimum Omnium CD dsm1201 - DSM Music, Audioglobe - Prill 2012 single eXsangue Digital nr051 - Nilaihah Records - Shtator 2011 Nuk ka asnjë kurë CD nr049 - Nilaihah Records - Prill 2011 DSM CD nr046 - Nilaihah Records - Gusht 2010 Heroine Digital - Ionium Records - 3 maj, 2010 Trance :N: Dance CD - Aural Music / DreamCell11, Soolfood - Shtator 2009 Muzikë seksuale për masive seksuale dixhitale - Muzikë dëgjimore / DreamCell11 - 2009 L'Empire des Sens CD - Episodi i fundit / Pluhur argjendi / Metal Blade / Hekur, M10 - 2001 ------ VendosjetKonkurentët e melisës & Karroca e fëmijës Miss Earth Shtetet e Bashkuara Kishte 23 nga 31 kandidate me shtetin që përfaqësojnë: Arizona - Azia Arkansas - Freedim Leatherman. Kaliforni - Brittany Ann Payne District of Columbia - Mackenzie Green Empire State - Jaleesa Petekin Florida - Elizabeth Tran Grand Florida - Maria Manzo Golden State - Candie Herrera Illinois - Elizabeth Cortez Komuniteti Latin SHBA - Natalie Medina Lone Star State - Ashley Garner Maine - Anie Zhan Baptiste Maryland - Ruby Johnson. Massachusetts - Olea Nickitina. Michigan - Tereza Alvarez Misisipi - Kotie Rouse Nju Xhersi - Romainë Youseline Nju Jork - Melissa Nicole Ocampo Kalifornia Veriore - Ereka Lambe Pacific Northwest - Megan Kelly Rhode Island - Courtenay Good Southern California - Cece Campos Teksas - JoAnn Imosi Emale West Coast - Samantha Joy Hart ------ Moti i melisë & Karroca e fëmijës Weathervanes është albumi debutues në studio i grupit indie pop amerikan Freelance Whales. Albumi u publikua më 29 dhjetor 2009. Kënga "Generator ^ First Floor" u përdor për të ndihmuar në nisjen e ridizajnimit të ri të Twitter më 14 shtator 2010 dhe u vu në dispozicion për shkarkim falas. E njëjta këngë u shfaq gjithashtu në një reklamë të Starbucks, e cila u transmetua për herë të parë në mars 2011. Kënga "Generator ^ Second Floor" u përdor në episodin e dytë të serialit të rrjetit USA Covert Affairs, gjatë skenës ku Auggie i mëson Anit se si të luftojë. Kënga "Starring" u përdor në episodin premierë të serialit të adaptimit të MTV të vitit 2012 të The Inbetweeners, i cili u transmetua më 20 gusht 2012. "Starring" luan gjatë skenës së kafenesë, kur Carly flet me Simon. Kënga “We Could be Friends” është përdorur në episodin e 12-të të Ugly Betty, me titull “Blackout”. ------ Stenli i jugut të Melisës & Karroca e fëmijës Stenli A. South (2 shkurt 1928 - 20 mars 2016) ishte një arkeolog amerikan i cili ishte një përkrahës kryesor i lëvizjes së arkeologjisë procesore. Kontributet kryesore të Jugut në arkeologji kanë të bëjnë me ndihmën për të legjitimuar atë si një përpjekje më shkencore. Për më tepër, Jugu mori pjesë në gërmimet dhe kërkimet e një numri vendesh historike në të gjithë Karolinën e Veriut dhe Jugore, duke përfshirë Town Creek Indian Mound, Charles Towne Landing (SC), Brunswick Town, North Carolina, Bethabara (afër Winston-Salem, NC), siti John Bartlam në Cain Hoy (SC), dhe Santa Elena (afër Beaufort, SC), si dhe Fort Dobbs dhe Arsenal Fayetteville. Stanley South ishte një pionier i rëndësishëm i sfondit teorik të arkeologjisë Historike. Ai fillimisht punoi si arkeolog shtetëror në Karolinën e Veriut dhe u bë profesor në vitin 1969 në Institutin e Arkeologjisë dhe Antropologjisë së Karolinës së Jugut / Universiteti i Karolinës së Jugut. ------ Krijimi i melisë & Karroca e fëmijës Eric Williams po udhëtonte me makinë me anëtarët e The Best Thing Ever për të filmuar një dokumentar rreth tyre. Gjatë mesit të udhëtimit, ai vendosi të hapte grupin e tij për të hapur shfaqje për The Best Thing Ever, dhe së shpejti iu bashkua Alec Billig dhe Jennifer Page nga The Best Thing Ever. Ata luajtën shfaqjen e tyre të parë në një shkallë lëvizëse në Mall of America. The Eskalators publikuan regjistrimin e tyre të parë, Never Break Down, në prill 2008. Menjëherë pas kësaj, promotori i qytetit të Nju Jorkut, Joe Ahearn, iu afrua grupit për të performuar në një makinë metroje përpara një prej shfaqjeve të tij të ardhshme. Eskalatorët ranë dakord dhe kanë vazhduar të luajnë shfaqje metroje, secila e përqendruar në një stacion të ndryshëm të metrosë dhe linjë treni. ------ Jeta e hershme e melisë & Karroca e fëmijës Daniel Christopher Shersty lindi në Florida dhe jetoi atje pjesën më të madhe të jetës së tij. Prindërit e tij ishin ndarë në kohën kur ai ishte tre vjeç dhe Daniel u zhvendos në New Milford, Connecticut me babanë e tij, Walter dhe njerkën e tij, Sharon Arndt përpara se të kthehej në Florida. Shersty ishte një anëtar i turpshëm, por i pëlqyer i komuniteteve të tij shkollore dhe mori pjesë në aktivitete të tilla si shfaqjet shkollore dhe grupi marshues. IQ-ja e tij u testua në vitin e tij të vogël të shkollës së mesme dhe ndërsa rezultati i tij ishte në dy përqindëshin më të lartë për moshën e tij, gjendja financiare e familjes së tij nënkuptonte që Shersty nuk ishte në gjendje të paguante për kolegj. Si rezultat, ai vendosi të bashkohej me Forcat Ajrore për ta lejuar atë të financonte studimet e tij të ardhshme ------ Ron Cahute e melisë & Karroca e fëmijës Ron Cahute (Ukrainisht: o o) (lindur më 26 mars 1955 në Toronto, Kanada) është një artist dhe kompozitor ukrainas-kanadez. Ai është një lojtar fizarmonikë dhe anëtar themelues i grupit muzikor ukrainas-kanadez Burya (ukrainisht: ) (përkthim anglisht: Stuhia). Ai është një aranzhues, inxhinier zëri, producent muzikor dhe drejtor muzikor për ansamblet ukrainase të kërcimit në Toronto. Cahute e filloi karrierën e tij muzikore në vitin 1962 si baterist në grupin e babait të tij të ndjerë Maurice Cahute. Në vitin 1969, ai themeloi një grup muzikor ukrainas-kanadez, i cili më vonë u quajt Burya. Ai lëshoi ​​mbi 30 albume ose me Burya ose si artist solo. Si interpretues i ftuar me artistë të tjerë të muzikës ai ka interpretuar në 178 albume që Cahute ka realizuar me Nana Mouskouri, Sofia Rotaru, Lisa Dalbello, Melissa Manchester dhe Catherine McKinnon.
Kolltukë Kritikët e Muzikës! Koha për opinionet tuaja profesionale!?
Kolltukë Kritikët e Muzikës! Koha për opinionet tuaja profesionale!?
Bethoven 4 - 10 Beethoven 5 - 9.3 Mozart 20 - 10 Mozart 21 - 10 Mozart 27 - 10 Brahms 1 - Abstain Brahms 2 - Abstain Bartok 2 - 8.9 Bartok 3 - 4.3 Rachmaninchmans - Rachmaninoff4 -1 - Abstain Rachmaninoff Rapsody - Abstain Scriabin - ? Emëroni zëvendësimin me Prometheun, Poeme de Feu Khachaturian - 0 Macdowell 2 - 0 Ravel D major (Majtas) - 10 Ravel G major - 10 Liszt 1 - Abstain Liszt 2 - Abstain Prokofiev 1 - 9 Prokofiev 2 - 13 Pro Shostakovich 2 - 10 Grieg 1 - negativ 10 (e vendose, duhej ta bëje këtë) Hummel 3 - 0 Medtner 1 - 0 Medtner 2 - 0 Medtner 3 - 0 Chopin 1 - 0 Chopin 2 - 0 Dvorak - 4.5 Saint-Saens 2 - 7 Saint-Saens 5 - 3 Stenhammer 1 - 0 Stenhammer 2 - 0 Busoni - 0 Pierne - 0 Tveitt 4 'Northern Lights' - 0 Ralph Vaughan Williams 1 - 0 Amy Beach 1 - 0 Moszkowski - 0 Tchaikovsky - 0 Tchaikovsky 2 - Abstenim Tchaikovsky 3 - Abstenim Scharwenka 1 - 0 Scharwenka 4 - 0 Rautaavara 1 - 1.5 Rautaavara 2 - ? Rautaavara 3 - ? Rubinstein 4 - 0 Mendelssohn 2 - 0 Thalberg - 0 Berber - 8,9 do të shtoja: Koncerti për Piano Poulenc - 10 Manuel de Falla Noches En Los Jardines de Espaa 8,5 Thomas Ades Koncerti për Piano 10 Panairi është i drejtë: do të doja të shihja vlerësimet tuaja për lista juaj e postuar përpara se kjo temë të mbyllet për një votim ose BA/ (mund të duhet të ripërpunohet në tre kolona ose më shumë për t'iu përshtatur hapësirës së caktuar) Unë jam vendosur të marr anketën për të ndihmuar në mbledhjen e statistikave tuaja. Mirë. Ky është një sondazh, në një mënyrë apo në tjetrën. Nuk ka asnjë zhanër për Sondazhin specifik për muzikën klasike, kështu që ja ku është. Disa shpirtra menduan se ia vlente t'i hidhte poshtë mendimet e disa popujve, përfshirë edhe të miat. Mendoj se dhënia e gishtave, votimi ose zgjedhja e një BA duhet të çaktivizohet për pyetjet e sondazhit. Sapo është mbledhur opinioni kolektiv. 1. Pse teoricienët ushtarakë, kritikët e kolltukëve dhe lojtarët e luftës mendojnë se lufta është e lehtë? Unë vetëm mund të komentoj me të vërtetë pikën tuaj në lidhje me kalorësit Templarë. Së pari, Templarët e njihnin Levantin mjaft mirë nga Beteja e Hattinit. Ata kishin luftuar, punuar dhe jetuar në atë zonë për rreth 70 vjet kur ndodhi ajo betejë. Dhe beteja u zhvillua në territorin e krishterë. Beteja ndodhi gjatë rrugës nga Jeruzalemi në Tiberias, e cila ishte në pronësi të Kontit Raymond të Tripolit. Beteja u zhvillua atje sepse Saladini ishte i zënë me rrethimin e Tiberiadës. Raymond u këshillua që të mos shkonte në ndihmë të Tiberias (madje edhe të braktiste gruan e tij tek Saladini). Konsensusi i përgjithshëm midis latinëve ishte se ishte marrëzi të përpiqeshe të sulmoje Saladinin në pozicionin e tij aktual. Mjerisht, Mbreti Guy de Lusignan ishte mjaft sylesh, dhe Gerard de Ridefort (Mjeshtri i Madh i Templarëve) dhe Reynaud de Chatillon të dy ia kishin thënë Saladinit. Kaq shumë në ushtri prisnin të humbnin betejën, dhe nuk ishte vetëm faji i Templarëve. Oh, dhe latinët i njihnin mjaft mirë stilet e luftimit të arabëve dhe turqve deri në këtë pikë. Ata kishin luftuar tashmë dy kryqëzata dhe beteja të vogla të panumërta deri në këtë pikë. Teoricienët ushtarakë i trajtojnë këto tema në këtë mënyrë sepse është puna e tyre. Ata studiojnë veprimet ushtarake në mënyrë që të zhvillojnë strategji e cila mund të zbatohet në situata aktuale. Ata përdorin të kuptuarit e pasëm dhe mund (si ne të gjithë) të shikojnë Betejën e Hattinit dhe të thonë se, po latinët e prishën mendjen. Gjëja që më zemëron për atë që ju zemëron është që ju të fshini menjëherë atë që thonë këta TEORISTËT USHTARAKE, KRITIKË KOLLERRIKE dhe LUFTARI. Kuptohet, shumë (sidomos lojtarët) kanë shumë më pak njohuri për strategjinë dhe taktikat sesa mburren, por kjo nuk do të thotë se ata e kanë gabim. Latinët në Hattin padyshim morën rrugën e gabuar të veprimit, dhe kjo e gjymtoi mbretërinë e tyre dhe çoi në fitoren përfundimtare muslimane 100 vjet më vonë. Më falni që vazhdova kaq gjatë. 2. Për të gjithë ju ekonomistët e kolltukëve atje jashtë, cili është gabimi më i madh që ka bërë vendi ynë, nga pikëpamja ekonomike? Borxhi kombëtar është rritur çdo vit që nga viti 1957. Shkon dorë për dore me opsionin tuaj të tretë, por ju humbisni pikën e Keynes, ashtu si qeveria jonë. Keynes mbrojti shlyerjen e borxhit gjatë bumit ekonomik, modeli i tij nuk ndiqet fare. 3. Anketa e teatrit në kolltuk Ndeshje futbolli në TV apo ndeshje kriket.? Ndeshje me kriketë
nuk ka të dhëna
Si një nga prodhuesit kryesorë në botë të mobiljeve metalike prej druri, Yumeya është e përkushtuar në kërkimin e kokrrave të drurit metalik. Ka tre avantazhe të kokrrës së drurit metalik të Yumeya, "Pa nyje dhe pa boshllëk", "E qartë", "E qëndrueshme". Për të marrë një kontakt në një karrige metalike, Yumeya lançoi karrigen e parë 3D në botë me grurë druri në 2018.
nuk ka të dhëna
CONTACT US

Email::  Info@youmeiya.net.

MP / Whatsapp:86 13534726803

Adresa: Industria Zhennan, Qyteti Heshan, Provinca Guangdong, Kinë

Video i Furniture i Yumeya

XML

E drejta e autorit © 2021 Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd | Harta e faqes
bisedë në internet
Hello, please leave your name and email here before chat online so that we won't miss your message and contact you smoothly.