Yumeya Chairs - Водечки производител на трпезариски столици од метал од дрво & Додавач на големи


Yumeya столици Кафе столици и столици 1
Yumeya столици Кафе столици и столици 2
Yumeya столици Кафе столици и столици 3
Yumeya столици Кафе столици и столици 4
Yumeya столици Кафе столици и столици 5
Yumeya столици Кафе столици и столици 6
Yumeya столици Кафе столици и столици 7
Yumeya столици Кафе столици и столици 1
Yumeya столици Кафе столици и столици 2
Yumeya столици Кафе столици и столици 3
Yumeya столици Кафе столици и столици 4
Yumeya столици Кафе столици и столици 5
Yumeya столици Кафе столици и столици 6
Yumeya столици Кафе столици и столици 7

Yumeya столици Кафе столици и столици

Апратирај

Детали за производот за кафеанските столици и столчињаБрзи детали


Со цел да бидеме поконкурентни, нашите кафулиња и столчиња се дизајнирани да бидат уникатни. Нашиот професионален тим гарантира дека производот е беспрекорен и без проблеми пред да ја напушти фабриката. Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd. ќе направи целосна подготовка за надворешно пакување на кафеански столчиња и табуретки.Информации за продукт


Извонредниот квалитет на кафулињата и столиците е прикажан во деталите.

Серијата Yumeya Cafe Cahirs 1451 вклучува странично столче, фотелја и столче. Тоа е најпопуларен модерен дизајн столици од дрво.   Преобразено од класичен стол од масивно дрво,   1451   Серија   има висока јачина на метален стол и текстура од цврсто дрво.   Столиците на Металното дрво ги комбинираат предностите на металните столчиња и цврсти дрвени столчиња. ’, '20% - 30% од цена ’, 'Цврсто дрвена текстура ’. Ако потенцијален клиент кој го препознава брендот на вашата компанија со висок квалитет, но не може да си ја дозволи високата цена на столчето од цврсто дрво, столчињата од метално дрво со висок квалитет, но ниска цена ќе бидат добра опција. Столот Metal Wood Grain е ефикасно продолжување на столот од цврсто дрво на пазарот & Клиентите.

Yumeya столици Кафе столици и столици 8

Направен од 2,0 mm алуминиум, YL1452 го поминува тестот за јачина на ANS/BIFMA X5.4-2012 и EN 16139:2013/AC:2013 ниво 2. Во меѓувреме, Yumeya ви ветува 10 години гаранција за рамка.   Целокупниот дизајн на YL1452 е многу елегантен. Дебелиот и голем дизајн на грбот може да му даде на корисникот најдобра поддршка и удобност. Специјалниот дизајн на мали раце може да им даде на корисниците фокус и поддршка кога е потребно, што ја прави оваа фотелја уникатна и посебна од нормалната кафуле, и може да го подобри нивото на местото. Со Yumeya, третманот со гарин од метално дрво може да им помогне на луѓето да добијат изглед и допир на дрво во метална рамка.   Сите овие фактори го направија YL1452 најдобар избор за кафе, старечки дом, хотел, свадба & Користење на настанот.

Yumeya столици Кафе столици и столици 9
Yumeya столици Кафе столици и столици 10
Yumeya столици Кафе столици и столици 11

Клучен функција

1. Алуминиумската рамка со Јоеја ’S & Структура

- 10-годишна рамка

---Поминете тест за јачина на EN 16139:2013 / AC: 2013 ниво 2 / ANS / BIFMA X5.4-2012

--- Може да поднесе повеќе од 500 фунти  

 

2. Завршување на метална дрвена житота

--- Добијте го изгледот на дрвото и допрете низ финишот на зрната од дрво.

---Различна опција за боја на зрно дрво

 

Детал на производи

Во филозофијата на Yumeya Furniture, мислиме дека производите со висок квалитет треба да вклучуваат 5 аспекти, „Безбедност“, „Удобно“, „Стандард“, „Одлични детали“ и „Вредносен пакет“.

1. Безбедност: Безбедноста вклучува два дела, безбедност на силата и безбедност на деталите.

--- Безбедност на јачината: со шаблони цевки и структура, може да издржи повеќе од 500 фунти

---Безбедност на деталите: добро полиран, мазен, без метален трн и нема да ја гребе раката на корисникот

2. Добрино:  Дизајнот на целото столче ја следи ергономијата.  

---101 Степен, најдобар степен за грбот и седиштето, давајќи му на корисникот најудобна положба за седење.

---170 степени, совршен радијан на грбот, совршено одговара на задниот радијан на корисникот.

---3-5 степени, соодветен наклон на површината на седиштето, ефективна поддршка на лумбалниот 'рбет на корисникот.

3. Стандардно:   Не е тешко да се направи еден добар стол. Но, за рефус цел, само кога сите столици во еден стандард  ' Иста големина ’ Иста поглед. ’Може да биде висок квалитет. Yumeya Furniture користи увезени машини за сечење од Јапонија, роботи за заварување, машини за тапацир за автомобили итн. За намалување на човечка грешка. Разликата во големината на сите столици Yumeya е контрола од 3 мм.

4.   Одлични детали:   Деталите што може да се допрат се совршени, што е висококвалитетен производ.

--- Мазен заварен спој, воопшто не се гледа белег од заварување.

--- Соработена со Тигр TM   Палто во прав, светски позната марка на пудра, 3 пати поотпорна на абење, секојдневно гребење во никој случај.

-- 65 m 3 /kg Пена за мувла без талк, висока еластичност и долг животен век, со користење 5 години нема да излезе во форма.

--- Мартиндејлот од целата стандардна ткаенина на Yumeya има повеќе од 30.000 рабови, отпорен на абење и лесен за чистење, погоден за комерцијална употреба.

---Совршен тапацир, линијата на перничињата е мазна и права.

5.   Пакет на вредност:   Има две работи за пакет со вредност, ефектна заштита и заштеда на простор.   Без да се жртвува удобноста, инженерските дизајнери на Yumeya се обидуваат сè најдобро да ја подобрат количината на товарење за да постигнат највисоки трошковни перформанси на производите.   Во меѓувреме, сите пакети се предмет на симулациски тест за транспорт за да се осигура дека столот е во добра заштита.

Yumeya столици Кафе столици и столици 12
Yumeya столици Кафе столици и столици 13
Yumeya столици Кафе столици и столици 14

 

Како изгледа во јадење (Кафе / Хотел / Сениор Ливинг)?

Бидејќи столчето од метално дрво Yumeya е компактно и непорозно, нема да размножува бактерии и вируси. Цената е само 20% - 30% од   стол од цврсто дрво, но неговата цврстина е поголема од столицата од масивно дрво. Во меѓувреме, тој е наредени и лесен, што може да р намалување на тежината и цената на ласерската операција . Со 10 години гаранција за рамка, има 0   Цената за одржување и одржување   Загрижувајте се бесплатно по продавање. Сите овие фактори прават поставете го циклусот на враќање на инвестицијата да биде реален. Така, сега се повеќе и повеќе комерцијални места, како што се хотел, кафе, клуб, старечки дом, сениорско живеење и така натаму, изберете столчиња од метално дрво Yumeya наместо стол од цврсто дрво.

Yumeya столици Кафе столици и столици 15
Yumeya столици Кафе столици и столици 16
Yumeya столици Кафе столици и столици 17

 

Опции на боја

Yumeya обезбедува разновидни површински третмани, вклучително и зрно од метално дрво, прав, палто во прав Dou и повеќе од 20 бои. Можете да изберете соодветна површинска обработка според вашиот стил на декорација и буџет, или можете да се консултирате со вашиот професионален консултант за совет.

Дрвено зрно
Yumeya столици Кафе столици и столици 18

A01 Валент

Yumeya столици Кафе столици и столици 19

A02 Валент

Yumeya столици Кафе столици и столици 20

A03 Валент

Yumeya столици Кафе столици и столици 21

А05 Бек

Yumeya столици Кафе столици и столици 22

А07 Шари

Yumeya столици Кафе столици и столици 23

A09 Валент

Yumeya столици Кафе столици и столици 24

А30 Ок

Yumeya столици Кафе столици и столици 25

A50 Валент

Yumeya столици Кафе столици и столици 26

A51 Валент

Yumeya столици Кафе столици и столици 27

A52 Валент

Yumeya столици Кафе столици и столици 28

A53 Валент

Паптот
Yumeya столици Кафе столици и столици 29

PC01

Yumeya столици Кафе столици и столици 30

PC05

Yumeya столици Кафе столици и столици 31

PC06

Yumeya столици Кафе столици и столици 32

PC21

 

Ду ТМ
Yumeya столици Кафе столици и столици 33

SP8011

Yumeya столици Кафе столици и столици 34

SP8021

 

Надворешен палтот
Yumeya столици Кафе столици и столици 35

M-OD-PC-001

Yumeya столици Кафе столици и столици 36

M-OD-PC-004

 Информации за компанијата


Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd. Е компанија во Џианг мажи. Нашата компанија главно произведува метални трпезариски столчиња, банкет стол, комерцијален мебел. Во иднина, Yumeya Chairs ќе продолжат да бидат агресивни, пионерски и иновативни. Посветуваме големо внимание на интегритетот и деловната репутација. Нашата цел е да развиеме квалитетни производи и да изградиме одличен бренд. Добиваме доверба и поддршка од клиентите во зависност од добрите производи и професионалните услуги. Претседателот на Јумеа воведе голем број таленти и формира тим на Р иД за да обезбеди технички сили за развој на производот и иновации. Yumeya Chairs секогаш посветува внимание на клиентите. Според реалните потреби на клиентите, би можеле да приспособиме сеопфатни и професионални решенија за нив.
Ние ви обезбедуваме производи со висок квалитет и со нетрпение го очекуваме вашето барање.


нема податок
Најнови производи
нема податок
Топла производи
нема податок
Контактирајте не
Остави порака
we welcome custom designs and ideas and is able to cater to the specific requirements. for more information, please visit the website or contact us directly with questions or inquiries.
Како еден од водечките светски производители на мебел од дрво од метал, Yumeya е посветен на истражување на зрно од метал од дрво. Има три предности на зрното од метално дрво на Yumeya, „Без спој и без празнина“, „Бистро“, „Издржлив“. Со цел да добие допир во метално столче, Yumeya го лансираше првиот во светот 3D стол од зрно дрво во 2018 година.
нема податок
CONTACT US

Е- пошта:   Info@youmeiya.net

MP / Whatsapp:86 13534726803

Адреса: Женан индустрија, Хешан Сити, провинција Гуангдонг, Кина


Видео на Јумеја

XML

Авторски права © 2021 Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd | Тајп
разговор преку Интернет
Hello, please leave your name and email here before chat online so that we won't miss your message and contact you smoothly.