Yumeya Chairs - Водечки производител на трпезариски столици од метал од дрво & Додавач на големи


Yumeya столици бренд метални трпезариски столици за продажба 1
Yumeya столици бренд метални трпезариски столици за продажба 2
Yumeya столици бренд метални трпезариски столици за продажба 3
Yumeya столици бренд метални трпезариски столици за продажба 4
Yumeya столици бренд метални трпезариски столици за продажба 5
Yumeya столици бренд метални трпезариски столици за продажба 6
Yumeya столици бренд метални трпезариски столици за продажба 7
Yumeya столици бренд метални трпезариски столици за продажба 1
Yumeya столици бренд метални трпезариски столици за продажба 2
Yumeya столици бренд метални трпезариски столици за продажба 3
Yumeya столици бренд метални трпезариски столици за продажба 4
Yumeya столици бренд метални трпезариски столици за продажба 5
Yumeya столици бренд метални трпезариски столици за продажба 6
Yumeya столици бренд метални трпезариски столици за продажба 7

Yumeya столици бренд метални трпезариски столици за продажба

Апратирај

Yumeya Metal Wood Grain Seating серијата 1495 вклучува странично столче, фотелја, столче за бар и софа. Тоа е ново дизајн & Чекај.   Tiger Powder Coat, водечка светска компанија за премачкување во прав, основана во 1934 година во Австрија. Во светот има седум научно-истражувачки институции од светска класа и повеќе од 30 филијали ширум светот. Тигарот е палтото.   5 пати трајни. Во меѓувреме, тоа е.   зелен производ, дека нема олово, кадмиум и други отровни материи.   Од 2017 година, Yumeya Furniture и Tiger Coat постигнаа стратешка соработка. До сега, заеднички лансиравме две технологии кои беа пионерски од индустријата.

---Дуу--Платот ,   Комбинирање на издржливоста на прашкаста облога со ефектот на бојата

--- Дијаман... Технологи , А е тврд како дијамант, 5 пати отпорен на абење од конвенционалната технологија

Yumeya столици бренд метални трпезариски столици за продажба 8

Направен од 2,0 mm алуминиум, YG7175 го помина тестот за јачина на ANS/BIFMA X5.4-2012 и EN 16139:2013/AC:2013 ниво 2. Yumeya ви ветува 10 години гаранција за рамка која може да ве ослободи од грижата за продажба после сервис. Уникатниот дизајн, особено дизајнот на грбот, го прави столот многу поинаков од обичната трпезариска столица која може да го надгради нивото на местото. Во меѓувреме, уникатниот грб може да му даде на корисникот најдобра поддршка и удобност. W Со третман со метално дрво Yumeya, столот може да им помогне на луѓето да добијат изглед и допир на дрво во метална рамка.   Покриен со заштитник од не'рѓосувачки челик, може да предизвика оштетување на воздухот.   Заедно со страничното столче, фотелја и троседот во истата серија, YG7175 е додаток на идеен производ за Кафе, Дом за стари лица, Хотел, Свадба & Користење на настанот.

Yumeya столици бренд метални трпезариски столици за продажба 9
Yumeya столици бренд метални трпезариски столици за продажба 10
Yumeya столици бренд метални трпезариски столици за продажба 11

Клучен функција

1. Алуминиумската рамка со Јоеја ’S & Структура

- 10-годишна рамка

---Поминете тест за јачина на EN 16139:2013 / AC: 2013 ниво 2 / ANS / BIFMA X5.4-2012

--- Може да поднесе повеќе од 500 фунти  

 

2. Завршување на метална дрвена житота

--- Добијте го изгледот на дрвото и допрете низ финишот на зрната од дрво.

---Различна опција за боја на зрно дрво

 

Детал на производи

Во филозофијата на Yumeya Furniture, мислиме дека производите со висок квалитет треба да вклучуваат 5 аспекти, „Безбедност“, „Удобно“, „Стандард“, „Одлични детали“ и „Вредносен пакет“.

1. Безбедност: Безбедноста вклучува два дела, безбедност на силата и безбедност на деталите.

--- Безбедност на јачината: со шаблони цевки и структура, може да издржи повеќе од 500 фунти

---Безбедност на деталите: добро полиран, мазен, без метален трн и нема да ја гребе раката на корисникот

2. Добрино:  Дизајнот на целото столче ја следи ергономијата.  

---101 Степен, најдобар степен за грбот и седиштето, давајќи му на корисникот најудобна положба за седење.

---170 степени, совршен радијан на грбот, совршено одговара на задниот радијан на корисникот.

---3-5 степени, соодветен наклон на површината на седиштето, ефективна поддршка на лумбалниот 'рбет на корисникот.

3. Стандардно:   Не е тешко да се направи еден добар стол. Но, за рефус цел, само кога сите столици во еден стандард  ' Иста големина ’ Иста поглед. ’Може да биде висок квалитет. Yumeya Furniture користи увезени машини за сечење од Јапонија, роботи за заварување, машини за тапацир за автомобили итн. За намалување на човечка грешка. Разликата во големината на сите столици Yumeya е контрола од 3 мм.

4.   Одлични детали:   Деталите што може да се допрат се совршени, што е висококвалитетен производ.

--- Мазен заварен спој, воопшто не се гледа белег од заварување.

--- Соработена со Тигр TM   Палто во прав, светски позната марка на пудра, 3 пати поотпорна на абење, секојдневно гребење во никој случај.

-- 65 m 3 /kg Пена за мувла без талк, висока еластичност и долг животен век, со користење 5 години нема да излезе во форма.

--- Мартиндејлот од целата стандардна ткаенина на Yumeya има повеќе од 30.000 рабови, отпорен на абење и лесен за чистење, погоден за комерцијална употреба.

---Совршен тапацир, линијата на перничињата е мазна и права.

5.   Пакет на вредност:   Има две работи за пакет со вредност, ефектна заштита и заштеда на простор.   Без да се жртвува удобноста, инженерските дизајнери на Yumeya се обидуваат сè најдобро да ја подобрат количината на товарење за да постигнат највисоки трошковни перформанси на производите.   Во меѓувреме, сите пакети се предмет на симулациски тест за транспорт за да се осигура дека столот е во добра заштита.

Yumeya столици бренд метални трпезариски столици за продажба 12
Yumeya столици бренд метални трпезариски столици за продажба 13
Yumeya столици бренд метални трпезариски столици за продажба 14

 

Како изгледа во јадење (Кафе / Хотел / Сениор Ливинг)?

Бидејќи столчето од метално дрво Yumeya е компактно и непорозно, нема да размножува бактерии и вируси. Цената е само 20% - 30% од   стол од цврсто дрво, но неговата цврстина е поголема од столицата од масивно дрво. Во меѓувреме, тој е наредени и лесен, што може да р намалување на тежината и цената на ласерската операција . Со 10 години гаранција за рамка, има 0   Цената за одржување и одржување   Загрижувајте се бесплатно по продавање. Сите овие фактори прават поставете го циклусот на враќање на инвестицијата да биде реален. Така, сега се повеќе и повеќе комерцијални места, како што се хотел, кафе, клуб, старечки дом, сениорско живеење и така натаму, изберете столчиња од метално дрво Yumeya наместо стол од цврсто дрво.

Yumeya столици бренд метални трпезариски столици за продажба 15
Yumeya столици бренд метални трпезариски столици за продажба 16
Yumeya столици бренд метални трпезариски столици за продажба 17

 

Опции на боја

Yumeya обезбедува разновидни површински третмани, вклучително и зрно од метално дрво, прав, палто во прав Dou и повеќе од 20 бои. Можете да изберете соодветна површинска обработка според вашиот стил на декорација и буџет, или можете да се консултирате со вашиот професионален консултант за совет.

Дрвено зрно
Yumeya столици бренд метални трпезариски столици за продажба 18

A01 Валент

Yumeya столици бренд метални трпезариски столици за продажба 19

A02 Валент

Yumeya столици бренд метални трпезариски столици за продажба 20

A03 Валент

Yumeya столици бренд метални трпезариски столици за продажба 21

А05 Бек

Yumeya столици бренд метални трпезариски столици за продажба 22

А07 Шари

Yumeya столици бренд метални трпезариски столици за продажба 23

A09 Валент

Yumeya столици бренд метални трпезариски столици за продажба 24

А30 Ок

Yumeya столици бренд метални трпезариски столици за продажба 25

A50 Валент

Yumeya столици бренд метални трпезариски столици за продажба 26

A51 Валент

Yumeya столици бренд метални трпезариски столици за продажба 27

A52 Валент

Yumeya столици бренд метални трпезариски столици за продажба 28

A53 Валент

Паптот
Yumeya столици бренд метални трпезариски столици за продажба 29

PC01

Yumeya столици бренд метални трпезариски столици за продажба 30

PC05

Yumeya столици бренд метални трпезариски столици за продажба 31

PC06

Yumeya столици бренд метални трпезариски столици за продажба 32

PC21

 

Ду ТМ
Yumeya столици бренд метални трпезариски столици за продажба 33

SP8011

Yumeya столици бренд метални трпезариски столици за продажба 34

SP8021

 

Надворешен палтот
Yumeya столици бренд метални трпезариски столици за продажба 35

M-OD-PC-001

Yumeya столици бренд метални трпезариски столици за продажба 36

M-OD-PC-004

 


Предности на компанијата


· Дизајнот на металните трпезариски столици Yumeya Chairs за продажба е ориентиран кон човекот. Концептот наречен „биомеханичко замавнување“ е усвоен за време на дизајнот кој има за цел да им овозможи на стапалата да слетаат на земја во редовен и удобен ритам.


· Овој производ не е склон кон таблети. Кога ќе почнат да се натрупуваат топчиња од ткаенината, дури и најмеката постелнина ќе се претвори во непријатна ситуација.


· Производот ужива зголемена репутација на пазарот и има големи изгледи за развој.


Компанија:


· Со вредните вработени, Yumeya Chairs е исто така похрабра да обезбеди подобри метални трпезариски столици за продажба.


· Yumeya Chairs целосно воспостави релативно комплетен технички систем за производство на метални трпезариски столици за продажба.


· Yumeya Chairs донесува решителни одлуки да биде водечки снабдувач во индустријата за продажба на метални трпезариски столици. Јави се!


Примена на производот.


Металните трпезариски столчиња за продажба произведени од нашата компанија можат да се применат на различни полиња и сценарија. Така, различните барања на различни луѓе може да се задоволат.


Yumeya Chairs обезбедува сеопфатни и разумни решенија засновани на специфичните ситуации и потреби на клиентите.


нема податок
Најнови производи
нема податок
Топла производи
нема податок
Контактирајте не
Остави порака
we welcome custom designs and ideas and is able to cater to the specific requirements. for more information, please visit the website or contact us directly with questions or inquiries.
Како еден од водечките светски производители на мебел од дрво од метал, Yumeya е посветен на истражување на зрно од метал од дрво. Има три предности на зрното од метално дрво на Yumeya, „Без спој и без празнина“, „Бистро“, „Издржлив“. Со цел да добие допир во метално столче, Yumeya го лансираше првиот во светот 3D стол од зрно дрво во 2018 година.
нема податок
CONTACT US

Е- пошта:   Info@youmeiya.net

MP / Whatsapp:86 13534726803

Адреса: Женан индустрија, Хешан Сити, провинција Гуангдонг, Кина


Видео на Јумеја

XML

Авторски права © 2021 Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd | Тајп
разговор преку Интернет
Hello, please leave your name and email here before chat online so that we won't miss your message and contact you smoothly.