Yumeya Chairs - Водечки производител на трпезариски столици од метал од дрво & Додавач на големи


Yumeya столици брендирани прилагодени тапацирани трпезариски столици со краци 1
Yumeya столици брендирани прилагодени тапацирани трпезариски столици со краци 2
Yumeya столици брендирани прилагодени тапацирани трпезариски столици со краци 3
Yumeya столици брендирани прилагодени тапацирани трпезариски столици со краци 4
Yumeya столици брендирани прилагодени тапацирани трпезариски столици со краци 5
Yumeya столици брендирани прилагодени тапацирани трпезариски столици со краци 6
Yumeya столици брендирани прилагодени тапацирани трпезариски столици со краци 7
Yumeya столици брендирани прилагодени тапацирани трпезариски столици со краци 1
Yumeya столици брендирани прилагодени тапацирани трпезариски столици со краци 2
Yumeya столици брендирани прилагодени тапацирани трпезариски столици со краци 3
Yumeya столици брендирани прилагодени тапацирани трпезариски столици со краци 4
Yumeya столици брендирани прилагодени тапацирани трпезариски столици со краци 5
Yumeya столици брендирани прилагодени тапацирани трпезариски столици со краци 6
Yumeya столици брендирани прилагодени тапацирани трпезариски столици со краци 7

Yumeya столици брендирани прилагодени тапацирани трпезариски столици со краци

Апратирај

Детали за производот за тапацирани трпезариски столчиња со крациВоведување на производи


Дизајнот на Yumeya Chairs тапацирани трпезариски столици со раце нуди уникатна комбинација на естетика и функционалност. Имплементацијата на системот за контрола на квалитетот обезбедува производот да биде без дефекти. Сите наши.

Yumeya Aluminum Cafe столици од серијата 1455 вклучува странично столче, фотелја и столче. Тоа е најжешкото седење од метално дрво во продажба. Јузиа СМ ВеталName   W Од   G Врнец   Е   широко признат од пазарот. Покрај тоа што е реално цврсто дрво   Текстура ,   Таму се.   Ј СМЕРВАЛА   А Двагс   О Јумеа метално дрво. .  

1) Без спој и без празнина, спојниците помеѓу цевките може да се прекриат со проѕирно зрно од дрво, без преголеми шевови или без покриено зрно од дрво.

2) Јасно, сите површини на целиот мебел се покриени со проѕирно и природно зрно дрво, а проблемот со нејасна и нејасна текстура нема да се појави.

3) Издржлив, соработувајте со светски познатиот бренд за палто во прав Тигар. Јузиа ’Зрното дрво може да биде 5 пати издржливо од сличните производи на пазарот. Освен тоа, дури и најсложените услови за секојдневно чистење, вклучително и белилото, нема да ги оштетат финишот и изгледот.

Yumeya столици брендирани прилагодени тапацирани трпезариски столици со краци 8

Изработен од 2,0 mm алуминиум, YL1455 го помина тестот за јачина на ANS/BIFMA X5.4-2012 и EN 16139:2013/AC:2013 ниво 2. Во меѓувреме, Yumeya ви ветува 10 години гаранција за рамка. Целокупниот дизајн на страничното столче, конусна цевка за нога, удобен дизајн на грбот,   е многу елегантен, со Yumeya третманот со гарин од метално дрво може да им помогне на луѓето да добијат изглед и допир на дрво во метална рамка. Сите овие фактори ја направија кафеанската столица добар избор за кафуле, старечки дом, хотел, свадба & Користење на настанот.

Yumeya столици брендирани прилагодени тапацирани трпезариски столици со краци 9
Yumeya столици брендирани прилагодени тапацирани трпезариски столици со краци 10
Yumeya столици брендирани прилагодени тапацирани трпезариски столици со краци 11

Клучен функција

1. Алуминиумската рамка со Јоеја ’S & Структура

- 10-годишна рамка

---Поминете тест за јачина на EN 16139:2013 / AC: 2013 ниво 2 / ANS / BIFMA X5.4-2012

--- Може да поднесе повеќе од 500 фунти  

2. Завршување на метална дрвена житота

--- Добијте го изгледот на дрвото и допрете низ финишот на зрната од дрво.

---Различна опција за боја на зрно дрво

 

Детал на производи

Во филозофијата на Yumeya Furniture, мислиме дека производите со висок квалитет треба да вклучуваат 5 аспекти, „Безбедност“, „Удобно“, „Стандард“, „Одлични детали“ и „Вредносен пакет“.

1. Безбедност: Безбедноста вклучува два дела, безбедност на силата и безбедност на деталите.

--- Безбедност на јачината: со шаблони цевки и структура, може да издржи повеќе од 500 фунти

---Безбедност на деталите: добро полиран, мазен, без метален трн и нема да ја гребе раката на корисникот

2. Добрино:  Дизајнот на целото столче ја следи ергономијата.  

---101 Степен, најдобар степен за грбот и седиштето, давајќи му на корисникот најудобна положба за седење.

---170 степени, совршен радијан на грбот, совршено одговара на задниот радијан на корисникот.

---3-5 степени, соодветен наклон на површината на седиштето, ефективна поддршка на лумбалниот 'рбет на корисникот.

3. Стандардно:   Не е тешко да се направи еден добар стол. Но, за рефус цел, само кога сите столици во еден стандард  ' Иста големина ’ Иста поглед. ’Може да биде висок квалитет. Yumeya Furniture користи увезени машини за сечење од Јапонија, роботи за заварување, машини за тапацир за автомобили итн. За намалување на човечка грешка. Разликата во големината на сите столици Yumeya е контрола од 3 мм.

4.   Одлични детали:   Деталите што може да се допрат се совршени, што е висококвалитетен производ.

--- Мазен заварен спој, воопшто не се гледа белег од заварување.

--- Соработена со Тигр TM   Палто во прав, светски позната марка на пудра, 3 пати поотпорна на абење, секојдневно гребење во никој случај.

-- 65 m 3 /kg Пена за мувла без талк, висока еластичност и долг животен век, со користење 5 години нема да излезе во форма.

--- Мартиндејлот од целата стандардна ткаенина на Yumeya има повеќе од 30.000 рабови, отпорен на абење и лесен за чистење, погоден за комерцијална употреба.

---Совршен тапацир, линијата на перничињата е мазна и права.

5.   Пакет на вредност:   Има две работи за пакет со вредност, ефектна заштита и заштеда на простор.   Без да се жртвува удобноста, инженерските дизајнери на Yumeya се обидуваат сè најдобро да ја подобрат количината на товарење за да постигнат највисоки трошковни перформанси на производите.   Во меѓувреме, сите пакети се предмет на симулациски тест за транспорт за да се осигура дека столот е во добра заштита.

Yumeya столици брендирани прилагодени тапацирани трпезариски столици со краци 12
Yumeya столици брендирани прилагодени тапацирани трпезариски столици со краци 13
Yumeya столици брендирани прилагодени тапацирани трпезариски столици со краци 14

 

Како изгледа во јадење (Кафе / Хотел / Сениор Ливинг)?

Бидејќи столчето од метално дрво Yumeya е компактно и непорозно, нема да размножува бактерии и вируси. Цената е само 20% - 30% од   стол од цврсто дрво, но неговата цврстина е поголема од столицата од масивно дрво. Во меѓувреме, тој е наредени и лесен, што може да р намалување на тежината и цената на ласерската операција . Со 10 години гаранција за рамка, има 0   Цената за одржување и одржување   Загрижувајте се бесплатно по продавање. Сите овие фактори прават поставете го циклусот на враќање на инвестицијата да биде реален. Така, сега се повеќе и повеќе комерцијални места, како што се хотел, кафе, клуб, старечки дом, сениорско живеење и така натаму, изберете столчиња од метално дрво Yumeya наместо стол од цврсто дрво.

Yumeya столици брендирани прилагодени тапацирани трпезариски столици со краци 15
Yumeya столици брендирани прилагодени тапацирани трпезариски столици со краци 16
Yumeya столици брендирани прилагодени тапацирани трпезариски столици со краци 17

 

Опции на боја

Yumeya обезбедува разновидни површински третмани, вклучително и зрно од метално дрво, прав, палто во прав Dou и повеќе од 20 бои. Можете да изберете соодветна површинска обработка според вашиот стил на декорација и буџет, или можете да се консултирате со вашиот професионален консултант за совет.

Дрвено зрно
Yumeya столици брендирани прилагодени тапацирани трпезариски столици со краци 18

A01 Валент

Yumeya столици брендирани прилагодени тапацирани трпезариски столици со краци 19

A02 Валент

Yumeya столици брендирани прилагодени тапацирани трпезариски столици со краци 20

A03 Валент

Yumeya столици брендирани прилагодени тапацирани трпезариски столици со краци 21

А05 Бек

Yumeya столици брендирани прилагодени тапацирани трпезариски столици со краци 22

А07 Шари

Yumeya столици брендирани прилагодени тапацирани трпезариски столици со краци 23

A09 Валент

Yumeya столици брендирани прилагодени тапацирани трпезариски столици со краци 24

А30 Ок

Yumeya столици брендирани прилагодени тапацирани трпезариски столици со краци 25

A50 Валент

Yumeya столици брендирани прилагодени тапацирани трпезариски столици со краци 26

A51 Валент

Yumeya столици брендирани прилагодени тапацирани трпезариски столици со краци 27

A52 Валент

Yumeya столици брендирани прилагодени тапацирани трпезариски столици со краци 28

A53 Валент

Паптот
Yumeya столици брендирани прилагодени тапацирани трпезариски столици со краци 29

PC01

Yumeya столици брендирани прилагодени тапацирани трпезариски столици со краци 30

PC05

Yumeya столици брендирани прилагодени тапацирани трпезариски столици со краци 31

PC06

Yumeya столици брендирани прилагодени тапацирани трпезариски столици со краци 32

PC21

 

Ду ТМ
Yumeya столици брендирани прилагодени тапацирани трпезариски столици со краци 33

SP8011

Yumeya столици брендирани прилагодени тапацирани трпезариски столици со краци 34

SP8021

 

Надворешен палтот
Yumeya столици брендирани прилагодени тапацирани трпезариски столици со краци 35

M-OD-PC-001

Yumeya столици брендирани прилагодени тапацирани трпезариски столици со краци 36

M-OD-PC-004

 Компанија:


• Претседателот на Јумеа има професионален експертски тим и висококвалитетен персонал. Големите производствени способности на членовите на тимот придонесуваат за брзиот развој на нашата компанија.
• Yumeya Chairs има продажна мрежа која покрива од целата земја до Америка, Австралија, Африка и други земји.
• Основана во Yumeya Chairs секогаш одржува доминантна позиција во жестоката конкуренција во зависност од силната економска сила, напредната производствена способност и добрата деловна репутација.
• Нашата компанија им нуди на клиентите различни разумни решенија за услуги со цел „создавање најдобра услуга“.
Yumeya Chairs е професионална фармацевтска компанија. Отсекогаш сме се фокусирале на квалитетот, безбедноста и доверливоста на лекот. Ако е потребно, ве молам контактирајте ни.


нема податок
Најнови производи
нема податок
Топла производи
нема податок
Контактирајте не
Остави порака
we welcome custom designs and ideas and is able to cater to the specific requirements. for more information, please visit the website or contact us directly with questions or inquiries.
Како еден од водечките светски производители на мебел од дрво од метал, Yumeya е посветен на истражување на зрно од метал од дрво. Има три предности на зрното од метално дрво на Yumeya, „Без спој и без празнина“, „Бистро“, „Издржлив“. Со цел да добие допир во метално столче, Yumeya го лансираше првиот во светот 3D стол од зрно дрво во 2018 година.
нема податок
CONTACT US

Е- пошта:   Info@youmeiya.net

MP / Whatsapp:86 13534726803

Адреса: Женан индустрија, Хешан Сити, провинција Гуангдонг, Кина


Видео на Јумеја

XML

Авторски права © 2021 Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd | Тајп
разговор преку Интернет
Hello, please leave your name and email here before chat online so that we won't miss your message and contact you smoothly.