Yumeya Chairs - Водечки производител на трпезариски столици од метал од дрво & Додавач на големи


Yumeya столици бренд Најдобри натрупувачки патио столици 1
Yumeya столици бренд Најдобри натрупувачки патио столици 2
Yumeya столици бренд Најдобри натрупувачки патио столици 3
Yumeya столици бренд Најдобри натрупувачки патио столици 4
Yumeya столици бренд Најдобри натрупувачки патио столици 5
Yumeya столици бренд Најдобри натрупувачки патио столици 6
Yumeya столици бренд Најдобри натрупувачки патио столици 1
Yumeya столици бренд Најдобри натрупувачки патио столици 2
Yumeya столици бренд Најдобри натрупувачки патио столици 3
Yumeya столици бренд Најдобри натрупувачки патио столици 4
Yumeya столици бренд Најдобри натрупувачки патио столици 5
Yumeya столици бренд Најдобри натрупувачки патио столици 6

Yumeya столици бренд Најдобри натрупувачки патио столици

Апратирај

Детали за производот за најдобрите столици за двор што се наложуваатБрзи детали


Најдобрите дворни столчиња што се наложуваат се развиваат кон функционални, практични и украсни типови. Патентираниот дизајн на овој производ ги обезбедува посакуваните перформанси. Со цел да се исполнат барањата за повисок квалитет на клиентите, Yumeya Chairs спроведе префинета процедура за обезбедување квалитет.Воведување на производи


Специфичните детали за најдобрите столчиња за двор што се наложуваат се претставени подолу.

Yumeya Metal Wood Grain Lounge YSF1060 е направен од алуминиумска дебелина од 2,0 мм. Тоа поминете го тестот за јачина на EN 16139:2013 / AC: 2013 ниво 2 и ANS / BIFMA X5.4-2012. Нема никаков проблем да се поднесе повеќе од 500 фунти. Во меѓувреме, Yumeya обезбедува 10-годишна гаранција за рамка. Во текот на 10 години, доколку има некаков проблем предизвикан од структурата, ние ќе ви замениме нов салон бесплатно. Со пената за мувла со висока густина и најдобриот заден агол може да ги натера сите да седат удобно во однос на тоа кој седи во неа, мажи или жени.   Избор на различни функционални ткаенини, антибактериски, отпорни на мувла, лесно се чисти, повеќе од 100.000 жлебови, YSF1060 може да се користи во различни апликации, како што се постари лица за живеење, здравствена заштита, кафуле, лоби, просторија за престој, заеднички простор итн.

Yumeya столици бренд Најдобри натрупувачки патио столици 7

Во 1998, г. Гонг, основачот на Yumeya, го разви првиот стол од метално дрво, отвори нова ера.  Сега Yumeya стана еден од водечките светски производители на столчиња за метално дрво. Постојат 3 неспоредливи предности на зрното од метално дрво Yumeya.

1.   Нема заеднички и без разлика:   Зглобовите помеѓу цевководите можат да бидат покриени со проѕирно дрво, без преголеми шевови или без покриено зрно од дрво. Сега Yumeya го постигна ефектот на едно-на-еден совпаѓање на хартија со зрно дрво и рамка преку PCM машината.

2.   Чисто како вистински дрвено жито.:   Постојат две клучни точки за да се добие чисто зрно од дрво како вистинско, слојот од прав и целосниот допир на хартијата и пудрата. Преку соработката со пудрата Tiger се подобрува рендерирањето на бојата на зрното дрво на пудрата, а зрното дрво е појасно. Во меѓувреме, Yumeya разви специјален ПВЦ калап отпорен на високи температури, кој може да обезбеди целосен контакт помеѓу дрвната зрнеста хартија и прашокот.   Столицата од метално дрво Yumeya, дури и ако погледнете внимателно, ќе имате илузија дека ова е стол од цврсто дрво.

3.   Уштено:   Комерцијалниот мебел има поголеми шанси за судир од мебелот за домаќинство, што предизвикува и лош прв впечаток и скапа замена на мебелот. Затоа, комерцијалниот мебел ќе има посебни барања за отпорност на абење.   Отпорноста на абење на зрното од метално дрво се одредува со прашокот. Врз основа на ова, Yumeya од 2017 година ја започна соработката со Tiger Powder Coat, светски познат професионален бренд за метал во прав. Сега Yumeya's Metal Wood Grain е повеќе од 3 пати издржлив од истиот производ на пазарот. Тоа значи дека столчето од метално дрво Yumeya може да го задржи својот добар изглед со години.  


Yumeya столици бренд Најдобри натрупувачки патио столици 8
Yumeya столици бренд Најдобри натрупувачки патио столици 9
Yumeya столици бренд Најдобри натрупувачки патио столици 10

Клучен функција

1. Алуминиумска рамка со цевка со модел на Yumeya & Структура

- 10-годишна рамка

---Поминете тест за јачина на EN 16139:2013 / AC: 2013 ниво 2 / ANS / BIFMA X5.4-2012

--- Може да поднесе повеќе од 500 фунти  


2. Завршување на метална дрвена житота

--- Добијте го изгледот на дрвото и допрете низ финишот на зрната од дрво.

---Различна опција за боја на зрно дрво


Детал на производи

Филозофијата за квалитет на Yumeya е „Добар квалитет = безбедност + удобност + стандард + детали + пакет“.   Сите столчиња од метално дрво Yumeya може да носат повеќе од 500 фунти и со 10-годишна гаранција за рамката.

1.   Безбедност:   Безбедносното столче не само што има структурна безбедност, туку и детали за безбедноста. Може.   ве ослободи од маката на постпродажната услуга , и направи брендот да има поголема конотација.

--- Сила безбедност:   Сите столчиња на Yumeya го поминуваат тестот за јачина на EN 16139:2013 / AC: 2013 ниво 2 и ANS / BIFMA X5.4-2012.

² Користете алуминиум од 6061 одделение што е највисоко ниво во индустријата.

² Дебелината е повеќе од 2 мм,   а напрегнатите делови е дури и повеќе од 4мм.

² Цврстина на алуминиум од 15-16 степени, што го надминува меѓународниот стандард од 14 степени.

² Патентентна цифра & Структура - зајакната туширање & Изградена во структура силата е најмалку двојно поголема од редовната.

--- Деталноста:   Покрај силата, Јумеја внимава и на невидливите безбедносни проблеми, како што е металниот трн што може да ги чеша рацете. Сите столчиња на Yumeya ќе бидат полирани најмалку 3 пати и прегледани 9 пати пред да можат да се сметаат за квалификувани производи и да се испорачаат на клиентите.

2.   Утешн:   Долгогодишното искуство во изработка на комерцијални столици ни кажува дека добрата столица мора да биде удобност.   Удобноста значи дека може да му донесе удобно искуство на клиентот и да го натера да почувствува дека потрошувачката вреди повеќе.   Секој стол што го дизајниравме е ергономски.

---101 степени, најдоброто ниво на грбот го прави убаво да се потпреме.

---170 степени, совршен радијан на грбот, совршено одговара на задниот радијан на корисникот.

---3-5 степени, соодветен наклон на површината на седиштето, ефективна поддршка на лумбалниот 'рбет на корисникот.

Дополнително, користиме авто-пена со високо враќање и умерена цврстина, која не само што има долг работен век, туку и може да направи   сите седат удобно, без разлика кој седи во него - мажи или жени.

3.   Одлична детала:   Што е детал? Нијансите ја одразуваат генијалноста на производот, што најдобро може да ја одрази вредноста на производот. Кога ќе ја добиете столицата од метално дрво на Yumeya, ќе се восхитувате на генијалноста на Yumeya. Секој стол изгледа како ремек-дело.

---Реален ефект на текстура од цврсто дрво

² Многу клиенти имаат такво недоразбирање што Yumeya испорачува погрешна стока од столици од цврсто дрво.

² Нема шанси. Во соработка со Tiger Powder Coat, издржливоста е повеќе од три пати поголема од онаа на слични производи на пазарот.

--- Бајн влечен заедник:   Воопшто не може да се види трага од заварување. Тоа е како да се произведува со калап.

--- Издржливото ткаенина изгледа прекрасно

² Мартиндејлот од сите стандардни ткаенини на Yumeya е повеќе од 30.000 рути.

² Со посебен третман, лесно се чисти, погоден за комерцијална употреба.

--- Висока ресибилност пена:   65 m3/kg пена за мувла без талк, долг животен век, користење 5 години нема да излезе од форма.

--- Совршена напколница.:   Линијата на перницата е мазна и права.

Производите со генијални детали можат да го подобрат искуството и задоволството на вашите клиенти, што може многу да ја олесни вашата продажба.  

Yumeya столици бренд Најдобри натрупувачки патио столици 11
Yumeya столици бренд Најдобри натрупувачки патио столици 12
Yumeya столици бренд Најдобри натрупувачки патио столици 13


Како изгледа во лоби, чекална & Обична област?

Метален дрвен столд нема дупки и шевови, во комбинација со ефективни програми за чистење, може ефикасно да го спречи ширењето на бактерии и вируси.   Во меѓувреме,   Метален дрвен столд ги комбинира предностите на металните столици и столовите од цврсто дрво, „поголема јачина“, „40% - 50% од цената“, „текстура од цврсто дрво“. Така, сега се повеќе и повеќе комерцијално место,   како што се хотел, кафе, клуб, старечки дом, сениорско живеење и така натаму,   изберете Yumeya метално дрво жито столици наместо цврсто дрво стол за да   го скрати циклусот на враќање на инвестицијата.

Yumeya столици бренд Најдобри натрупувачки патио столици 14
Yumeya столици бренд Најдобри натрупувачки патио столици 15
Yumeya столици бренд Најдобри натрупувачки патио столици 16


Опции на боја

Yumeya обезбедува разновидни површински третмани, вклучително и зрно од метално дрво, прав, палто во прав Dou и повеќе од 20 бои. Можете да изберете соодветна површинска обработка според вашиот стил на декорација и буџет, или можете да се консултирате со вашиот професионален консултант за совет.

Дрвено зрно
Yumeya столици бренд Најдобри натрупувачки патио столици 17

A01 Валент

Yumeya столици бренд Најдобри натрупувачки патио столици 18

A02 Валент

Yumeya столици бренд Најдобри натрупувачки патио столици 19

A03 Валент

Yumeya столици бренд Најдобри натрупувачки патио столици 20

А05 Бек

Yumeya столици бренд Најдобри натрупувачки патио столици 21

А07 Шари

Yumeya столици бренд Најдобри натрупувачки патио столици 22

A09 Валент

Yumeya столици бренд Најдобри натрупувачки патио столици 23

А30 Ок

Yumeya столици бренд Најдобри натрупувачки патио столици 24

A50 Валент

Yumeya столици бренд Најдобри натрупувачки патио столици 25

A51 Валент

Yumeya столици бренд Најдобри натрупувачки патио столици 26

A52 Валент

Yumeya столици бренд Најдобри натрупувачки патио столици 27

A53 Валент

Паптот
Yumeya столици бренд Најдобри натрупувачки патио столици 28

PC01

Yumeya столици бренд Најдобри натрупувачки патио столици 29

PC05

Yumeya столици бренд Најдобри натрупувачки патио столици 30

PC06

Yumeya столици бренд Најдобри натрупувачки патио столици 31

PC21


Ду ТМ
Yumeya столици бренд Најдобри натрупувачки патио столици 32

SP8011

Yumeya столици бренд Најдобри натрупувачки патио столици 33

SP8021


Надворешен палтот
Yumeya столици бренд Најдобри натрупувачки патио столици 34

M-OD-PC-001

Yumeya столици бренд Најдобри натрупувачки патио столици 35

M-OD-PC-004


áâ´æàα& Предности на компанијата åãä¦ Се наоѓа во џијанг мажи, Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd. Е главно ангажиран во Р и Д и производство на столовите за трпење метал, столицата, комерцијални мебел. Нашата компанија се придржува до принципот „клиентот прв“ за да обезбеди квалитетни услуги за клиентите. Искрено ги поздравуваме клиентите со потреба да не контактираат и да соработуваат со нас! •ç
нема податок
Најнови производи
нема податок
Топла производи
нема податок
Контактирајте не
Остави порака
we welcome custom designs and ideas and is able to cater to the specific requirements. for more information, please visit the website or contact us directly with questions or inquiries.
Како еден од водечките светски производители на мебел од дрво од метал, Yumeya е посветен на истражување на зрно од метал од дрво. Има три предности на зрното од метално дрво на Yumeya, „Без спој и без празнина“, „Бистро“, „Издржлив“. Со цел да добие допир во метално столче, Yumeya го лансираше првиот во светот 3D стол од зрно дрво во 2018 година.
нема податок
CONTACT US

Е- пошта:   Info@youmeiya.net

MP / Whatsapp:86 13534726803

Адреса: Женан индустрија, Хешан Сити, провинција Гуангдонг, Кина


Видео на Јумеја

XML

Авторски права © 2021 Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd | Тајп
разговор преку Интернет
Hello, please leave your name and email here before chat online so that we won't miss your message and contact you smoothly.