Yumeya Chairs - Водечки производител на трпезариски столици од метал од дрво & Додавач на големи


Трговија на големо на столици за кафе Yumeya столици Бренд 1
Трговија на големо на столици за кафе Yumeya столици Бренд 2
Трговија на големо на столици за кафе Yumeya столици Бренд 3
Трговија на големо на столици за кафе Yumeya столици Бренд 4
Трговија на големо на столици за кафе Yumeya столици Бренд 5
Трговија на големо на столици за кафе Yumeya столици Бренд 6
Трговија на големо на столици за кафе Yumeya столици Бренд 7
Трговија на големо на столици за кафе Yumeya столици Бренд 1
Трговија на големо на столици за кафе Yumeya столици Бренд 2
Трговија на големо на столици за кафе Yumeya столици Бренд 3
Трговија на големо на столици за кафе Yumeya столици Бренд 4
Трговија на големо на столици за кафе Yumeya столици Бренд 5
Трговија на големо на столици за кафе Yumeya столици Бренд 6
Трговија на големо на столици за кафе Yumeya столици Бренд 7

Трговија на големо на столици за кафе Yumeya столици Бренд

Апратирај

Предности на компанијата


· Yumeya Chairs столици за кафе е со различни атрактивни стилови на дизајн.


· Бидејќи прашинските грини не се лесно да се залепат на ткаенината, која е затегната, така што корисниците ќе имаат помалку алергии ноќе, што може да оштети други работи.


· Масовно производство на столици за кафуле со висок квалитет е достапно во Yumeya Chairs.


Yumeya трпезариски столици од серијата 1341 вклучува странично столче, фотелја и столче. Yumeya е еден од водечките светски производители на метално дрво во Кина.  Yumeya има повеќе од 20000 m2 работилница и повеќе од 200 работници.  Комплетната производна линија е клучот за Yumeya да обезбеди стабилни и висококвалитетни производи. Начинот на производство на независно производство и отфрлање на надворешната обработка му овозможува на Yumeya да биде првата компанија која реализира 25-дневен брз брод во индустријата за прилагодено мебел. Во меѓувреме, може ефикасно да ги заштити авторските права на клиентите и да избегне маѓепсана конкуренција. Јумеја разбира дека сегашната конкуренција има промени во синџирот на снабдување. Со цел да им даде на клиентите поконкурентни производи, Yumeya е посветена на механичка надградба. Во моментов, Yumeya стана една од фабриките со најсовремена опрема во целата индустрија.

---Вејлдинг Роботи, Yumeya Furniture има 5 увезени од Јапонија роботи за заварување. Може да заварува 500 столчиња дневно, три пати поефикасни од човечките. Со унифициран стандард, грешката може да се контролира во рок од 1 мм.

--- Автоматски grinder, p. подмачкајте ги сите заварени споеви во согласност со единствените стандарди за да се осигурате дека сите заварени споеви се мазни и рамномерни, како што е интегрираното формирање.

---Автоматска транспортна линија, т автоматската транспортна линија ги поврзува сите производни врски, што може ефективно да ги заштеди трошоците и времето на транспортот. Во меѓувреме, може ефикасно да го избегне судирот додека се транспортира, осигурувајќи дека сите производи се најдобро заштитени.

- Машина за тестирање, Ј umeya има две машини за тестирање на силата, сите столчиња на Yumeya го поминуваат тестот за јачина на ANS/BIFMA X5.4-2012 и EN 16139:2013/AC:2013 ниво 2.  Со 10 години гаранција за рамката, Yumeya ветува дека ќе замени нов стол во рок од 10 години ако проблемот е предизвикан од проблем со структурата M.  Трговија на големо на столици за кафе Yumeya столици Бренд 8

Столот е сменет од класичен и популарен стол од масивно дрво.   Уникатниот дизајн на грбот може да му даде на корисникот најдоброто удобно, седечко, но не и уморно.   Дизајнот на раката може да обезбеди сигурно место за рацете, а исто така да обезбеди одредена поддршка, особено за постарите лица. Сепак, поради посебниот дизајн на грбот, столчето од масивно дрво многу лесно се крши. Ама за тоа.   YW5603, беше м. И заедно со 2.0 мим.   поминете го тестот за јачина на ANS/BIFMA X5.4-2012 и EN 16139:2013/AC:2013 ниво 2. Yumeya ви ветува 10 години гаранција за рамка која може да ве ослободи од грижата за продажба после сервис. W Со третман со метално дрво Yumeya, столот може да им помогне на луѓето да добијат изглед и допир на дрво во метална рамка.   Сите овие факторе   YW5603   најдобра замена за столче од масивно дрво за кафуле, старечки дом, хотел, свадба & Користење на настанот.

Трговија на големо на столици за кафе Yumeya столици Бренд 9
Трговија на големо на столици за кафе Yumeya столици Бренд 10
Трговија на големо на столици за кафе Yumeya столици Бренд 11

Клучен функција

1. Алуминиумската рамка со Јоеја ’S & Структура

- 10-годишна рамка

---Поминете тест за јачина на EN 16139:2013 / AC: 2013 ниво 2 / ANS / BIFMA X5.4-2012

--- Може да поднесе повеќе од 500 фунти  

 

2. Завршување на метална дрвена житота

--- Добијте го изгледот на дрвото и допрете низ финишот на зрната од дрво.

---Различна опција за боја на зрно дрво

 

Детал на производи

Во филозофијата на Yumeya Furniture, мислиме дека производите со висок квалитет треба да вклучуваат 5 аспекти, „Безбедност“, „Удобно“, „Стандард“, „Одлични детали“ и „Вредносен пакет“.

1. Безбедност: Безбедноста вклучува два дела, безбедност на силата и безбедност на деталите.

--- Безбедност на јачината: со шаблони цевки и структура, може да издржи повеќе од 500 фунти

---Безбедност на деталите: добро полиран, мазен, без метален трн и нема да ја гребе раката на корисникот

2. Добрино:  Дизајнот на целото столче ја следи ергономијата.  

---101 Степен, најдобар степен за грбот и седиштето, давајќи му на корисникот најудобна положба за седење.

---170 степени, совршен радијан на грбот, совршено одговара на задниот радијан на корисникот.

---3-5 степени, соодветен наклон на површината на седиштето, ефективна поддршка на лумбалниот 'рбет на корисникот.

3. Стандардно:   Не е тешко да се направи еден добар стол. Но, за рефус цел, само кога сите столици во еден стандард  ' Иста големина ’ Иста поглед. ’Може да биде висок квалитет. Yumeya Furniture користи увезени машини за сечење од Јапонија, роботи за заварување, машини за тапацир за автомобили итн. За намалување на човечка грешка. Разликата во големината на сите столици Yumeya е контрола од 3 мм.

4.   Одлични детали:   Деталите што може да се допрат се совршени, што е висококвалитетен производ.

--- Мазен заварен спој, воопшто не се гледа белег од заварување.

--- Соработена со Тигр TM   Палто во прав, светски позната марка на пудра, 3 пати поотпорна на абење, секојдневно гребење во никој случај.

-- 65 m 3 /kg Пена за мувла без талк, висока еластичност и долг животен век, со користење 5 години нема да излезе во форма.

--- Мартиндејлот од целата стандардна ткаенина на Yumeya има повеќе од 30.000 рабови, отпорен на абење и лесен за чистење, погоден за комерцијална употреба.

---Совршен тапацир, линијата на перничињата е мазна и права.

5.   Пакет на вредност:   Има две работи за пакет со вредност, ефектна заштита и заштеда на простор.   Без да се жртвува удобноста, инженерските дизајнери на Yumeya се обидуваат сè најдобро да ја подобрат количината на товарење за да постигнат највисоки трошковни перформанси на производите.   Во меѓувреме, сите пакети се предмет на симулациски тест за транспорт за да се осигура дека столот е во добра заштита.

Трговија на големо на столици за кафе Yumeya столици Бренд 12
Трговија на големо на столици за кафе Yumeya столици Бренд 13
Трговија на големо на столици за кафе Yumeya столици Бренд 14

 

Како изгледа во јадење (Кафе / Хотел / Сениор Ливинг)?

Бидејќи столчето од метално дрво Yumeya е компактно и непорозно, нема да размножува бактерии и вируси. Цената е само 20% - 30% од   стол од цврсто дрво, но неговата цврстина е поголема од столицата од масивно дрво. Во меѓувреме, тој е наредени и лесен, што може да р намалување на тежината и цената на ласерската операција . Со 10 години гаранција за рамка, има 0   Цената за одржување и одржување   Загрижувајте се бесплатно по продавање. Сите овие фактори прават поставете го циклусот на враќање на инвестицијата да биде реален. Така, сега се повеќе и повеќе комерцијални места, како што се хотел, кафе, клуб, старечки дом, сениорско живеење и така натаму, изберете столчиња од метално дрво Yumeya наместо стол од цврсто дрво.

Трговија на големо на столици за кафе Yumeya столици Бренд 15
Трговија на големо на столици за кафе Yumeya столици Бренд 16
Трговија на големо на столици за кафе Yumeya столици Бренд 17

 

Опции на боја

Yumeya обезбедува разновидни површински третмани, вклучително и зрно од метално дрво, прав, палто во прав Dou и повеќе од 20 бои. Можете да изберете соодветна површинска обработка според вашиот стил на декорација и буџет, или можете да се консултирате со вашиот професионален консултант за совет.

Дрвено зрно
Трговија на големо на столици за кафе Yumeya столици Бренд 18

A01 Валент

Трговија на големо на столици за кафе Yumeya столици Бренд 19

A02 Валент

Трговија на големо на столици за кафе Yumeya столици Бренд 20

A03 Валент

Трговија на големо на столици за кафе Yumeya столици Бренд 21

А05 Бек

Трговија на големо на столици за кафе Yumeya столици Бренд 22

А07 Шари

Трговија на големо на столици за кафе Yumeya столици Бренд 23

A09 Валент

Трговија на големо на столици за кафе Yumeya столици Бренд 24

А30 Ок

Трговија на големо на столици за кафе Yumeya столици Бренд 25

A50 Валент

Трговија на големо на столици за кафе Yumeya столици Бренд 26

A51 Валент

Трговија на големо на столици за кафе Yumeya столици Бренд 27

A52 Валент

Трговија на големо на столици за кафе Yumeya столици Бренд 28

A53 Валент

Паптот
Трговија на големо на столици за кафе Yumeya столици Бренд 29

PC01

Трговија на големо на столици за кафе Yumeya столици Бренд 30

PC05

Трговија на големо на столици за кафе Yumeya столици Бренд 31

PC06

Трговија на големо на столици за кафе Yumeya столици Бренд 32

PC21

 

Ду ТМ
Трговија на големо на столици за кафе Yumeya столици Бренд 33

SP8011

Трговија на големо на столици за кафе Yumeya столици Бренд 34

SP8021

 

Надворешен палтот
Трговија на големо на столици за кафе Yumeya столици Бренд 35

M-OD-PC-001

Трговија на големо на столици за кафе Yumeya столици Бренд 36

M-OD-PC-004

 


Компанија:


· Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd., високо кредибилна компанија во Кина, е позната на пазарот по способноста и предностите во производството на столици за кафе.


· Фабриката има многу професионални и врвни производствени капацитети. Овие капацитети ни овозможуваат да обезбедиме сеопфатни услуги за производи, вклучувајќи правење примероци, производство на производи и тестирање на квалитетот. Нашата компанија има многу врвни технички столбови и работници. Тие имаат изобилен и длабок увид во карактеристиките на производите, маркетингот, трендовите за набавки и промоцијата на брендот во столовите за кафуле.


· Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd. ја нагласува важноста на искрен и пријателски однос со нашите клиенти. Прашајте онлајн!


Детали на производи


Следно, Yumeya Chairs ќе ви ги претстави специфичните детали за столици за кафуле.Примена на производот.


Столиците за кафе Yumeya Chairs се широко користени во индустријата.


Yumeya Chairs инсистира на клиентите да им обезбеди сеопфатни решенија засновани на нивните реални потреби, за да им помогне да постигнат долгорочен успех.Споредување на производи


Во споредба со другите производи од истата категорија, столиците за кафе Yumeya Chairs ги имаат следните предности.Претходни предноси


Јумеа претседателот има група технички персонал со големи технички способности. Имаме и добро обучен персонал ангажиран во пост-продажна услуга. Тие играат значајна улога во одржливиот развој.


Yumeya Chairs е високо признат од клиентите и се добро прифатени во индустријата за квалитетни производи и професионални услуги.


Нашата компанија е посветена да стане општествено почитувано претпријатие. Инсистираме на принципот „безбедноста се заснова на квалитетот, а квалитетот е вкоренет во искреноста“, а како деловна филозофија го земаме „чесниот и кредит, прагматичен развој и соработката меѓу двете страни“.


Од основањето во Yumeya Чаирс помина низ развојот со години. Сега, имаме напредни техники за производство и обработка.


Yumeya Chairs продолжува да го иновира бизнис моделот. Ние комбинираме онлајн канали со офлајн канали и го прошируваме продажниот канал, што ни овозможува да изградиме маркетинг мрежа на национално ниво.


нема податок
Најнови производи
нема податок
Топла производи
нема податок
Контактирајте не
Остави порака
we welcome custom designs and ideas and is able to cater to the specific requirements. for more information, please visit the website or contact us directly with questions or inquiries.
Како еден од водечките светски производители на мебел од дрво од метал, Yumeya е посветен на истражување на зрно од метал од дрво. Има три предности на зрното од метално дрво на Yumeya, „Без спој и без празнина“, „Бистро“, „Издржлив“. Со цел да добие допир во метално столче, Yumeya го лансираше првиот во светот 3D стол од зрно дрво во 2018 година.
нема податок
CONTACT US

Е- пошта:   Info@youmeiya.net

MP / Whatsapp:86 13534726803

Адреса: Женан индустрија, Хешан Сити, провинција Гуангдонг, Кина


Видео на Јумеја

XML

Авторски права © 2021 Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd | Тајп
разговор преку Интернет
Hello, please leave your name and email here before chat online so that we won't miss your message and contact you smoothly.