Yumeya Chairs - Водечки производител на трпезариски столици од метал од дрво & Додавач на големи


Совети кои ќе ви помогнат да дизајнирате совршени столчиња во стил на банкет за таа забава

Имајте ги на ум овие совети кога купувате задни врати за столици за да го намалите опсегот на избори што ќе го надополнат дизајнот и темата на вашиот настан. Вратите на столици доаѓаат во широк спектар на бои, дизајни, материјали и стилови кои можат да ви помогнат да го создадете изгледот што го сакате, но со толку многу опции за избор, изборот на една не е лесен подвиг. Ако изборот на чаршафи за стилот на вашата маса за забава е составен дел од дизајнот на вашиот настан, изборот на совршени врати на столот исто така игра важна улога во истакнувањето на целокупната естетика на вашиот настан.

Совети кои ќе ви помогнат да дизајнирате совршени столчиња во стил на банкет за таа забава 1

Размислете за бојата на вашите навлаки за столици или шини за маси и изберете соодветни врати за покривање на столици за да додадете фантастичен ефект на декорацијата на вашиот настан или играјте со чудни комбинации на бои и креативни комбинации на бои за навлаки за столици и врати за столици кои додаваат привлечен изглед. допир на стил за украсување на вашиот стол. На пример, ако местото на вашата свадба има преклопни столчиња или столчиња за банкет, изберете спандекс појаси за стол или врзете ги уникатно околу везените појаси за столчиња кои зрачат со заводлив шарм. Координаторите на настани можат да додадат и ремени, врвки, лакови или навлаки за столици за дополнителен декор.

Разновидноста на чијаварските столчиња, голи или украсени, е она што ги тера клиентите и планерите за забави да ги избираат одново и одново. Значи, без разлика дали планирате еколошка свадба во штала или се подготвувате за важна прослава, столовите Chiavari можат да ви помогнат да ги сместите гостите со стил. Тркалезна маса за банкет со столчиња Chiavari во простран простор за седење ќе им даде на гостите доволно простор за слободно движење.

Размислете да поставите неколку маси за коктел на работ од подиумот за да им дадете простор на гостите да се релаксираат, а потоа отстранете ги кога сите ќе седнат на вечера или подгответе ги за гости. Пијат додека ја слушаат омилената музика. Песна. Ако имате час за коктел во истата област со рецепцијата, ве молиме оставете простор околу барот за да поставите коктел маса за дружење. Ако забавата што ја планирате не е свечена вечера за седење, можеби ќе сакате да обезбедите седишта за само половина од гостите и да обезбедите висока коктел маса за гостите да станат и да разговараат додека уживаат во закуски и пијалоци.

Погоден е за вмрежување и отворени забави кога не се сите во собата во исто време. Употребата на масата за коктел создава посоцијална средина, дозволувајќи им на гостите да се движат низ собата или настанот без да бидат врзани за едно место.

Совети кои ќе ви помогнат да дизајнирате совршени столчиња во стил на банкет за таа забава 2

Ако имате голема просторија за забава, можете да изберете квадратни и правоаголни маси и да ги распоредите во стил соодветен за местото на одржување. Седиштата на отворено обично се погодни за мали банкети, а гостите можат да седат со секого по желба. За банкетите на компанијата, одделенијата може да се организираат заедно, при што почесниот гостин седи до лидерот на компанијата. Изборот на маса за банкет и нејзиниот стил на распоред во местото на настанот ќе влијаат на начинот на кој гостите комуницираат.

Како семејна трпезариска маса, стилот на банкет ја максимизира можноста вашите гости да се дружат. Иако стилот на банкет е одличен за разговор со гостите, интеракцијата е фокусирана околу масата на која седат вашите гости. Треба да бидете сигурни дека секој гостин се чувствува удобно со масата и столовите поставени за вашата забава.

Следно, одлучете дали вашите гости седат на тркалезна маса, на квадратна маса или на правоаголна маса и одредете колку гости може да собере секоја маса (ова ќе ви помогне да го пресметате вкупниот број на маси). Сега кога знаете кои табели ќе се користат, подредете ги.

Седнете на најдобрите седишта во куќата, без разлика дали тоа е обезбедување подобар поглед на главната маса или поставување на маса за љубовници веднаш пред подиумот за танцување на групата. Поставете ги важните гости (ВИП лица, меден месец) во центарот на собата, така што тие се во центарот на акцијата и внимателно избирајте ги централните делови бидејќи можат да го блокираат текот на разговорот на масата.

Долгите маси во стилот на банкет изгледаат особено импресивни кога работите на големи површини. Овој трендовски стил на седење прави фотографиите да се истакнат и помага да се создаде интимна атмосфера без разлика на големината на вашиот настан.

Класичниот стил на стол кој ги поттикнува гостите да комуницираат едни со други. Внимателниот стил на седење дава тон за вашите активности и ги прави гостите да се чувствуваат удобно и опуштено. За време на свадбите и приемите, вашите гости треба да седат некаде, но типот на стол што ќе го изберете исто така ќе влијае на вашата свадбена декорација и севкупна убавина.

Има многу други детали (список на гости, цвеќиња, храна, облека... итн.) да се грижите за денот на свадбата, па лесно е да го оставите изнајмувањето на столчето во позадина, особено ако местото на вашата свадба е предвидено или немате седиште. Прилагодете го вашиот буџет за да си ги дозволите трошоците за изнајмување модни настани. Кога планирате забава или настан, изнајмувањето маси и столови е главен приоритет. Без разлика дали планирате мали или големи настани, вклучувајќи родендени, свадби, туш за бебиња, училишни и семејни собири, состаноци и конференции, ќе треба да изнајмите столици и маси.

Во зависност од големината на вашата соба и големината на масите, ќе треба да го прилагодите распоредот на просторот за да одговара на вашиот објект. Одлуката за уредување на подиумот, масите, сцената и баровите ќе има големо влијание врз текот на вечерта и важно е да се погрижите да го организирате просторот за правилно користење и прикажување на местото. Погледнете некои од нашите распореди на маси и дознајте кои дизајни на соби се соодветни за специфичните забави што ги правите оваа сезона.

На пример, тркалезни, квадратни и правоаголни маси ќе создадат поинтересни распореди за седење и можат да создадат простор за дополнително седење на свадба или настан. За многу големи банкети, распоредот на седиштата им помага на гостите да најдат место побрзо и им овозможува на паровите и групите да седат заедно. Овој тип на распоред на седење е идеален за настани како што се церемонии, свадби, веридби, божиќни забави, годишнини, туш за бебиња и сите други неформални настани.

Седиштата во стилот на кабаре најчесто се наоѓаат во конференциски сали и други корпоративни простори каде масата во облик на Ц е опкружена со столици. Кабаре седишта за повеќе звучници Стилот на кабаре е сличен на стилот на банкет, освен што нема седишта на едната страна од масата. Ова е одлична опција ако сакате вашиот настан да ги нуди социјалните поволности што ги нудат тркалезните маси, а притоа да им гарантира на вашите гости јасен поглед на областа за презентација.

Тркалезните маси лоцирани низ местото на настанот се идеални за настан кој ќе вклучува оброк. Слично на дизајнот на седење во стил на коктел, бар-масите со столици се одлични за коктел забава. Седиштата во стил на банкет е вообичаен аранжман за седење во рестораните и хотелите каде столовите се наредени во круг околу масата.

Стапи во контакт со нас
нема податок
Препорачани статии
Информација БлогComment ВестиName
Мебел за хотелски банкет - како да се користат естетските гледишта за купување и поставување мебел?
Мебел за хотелски банкет - како да се користат естетските гледишта за купување и поставување мебел?
Мебел за хотелски банкет - како да се користат естетските гледишта за купување и поставување мебел? При купувањето хотелски мебел треба да се обрне внимание на практичноста на хотелскиот мебел. Поставувањето на хотелскиот мебел е исто така многу особено. Хотелскиот мебел со висока стапка на користење треба да биде што е можно поудобен. Оние со мала стапка на употреба треба да бидат што е можно поубави и често да го менуваат прилагодувањето. Високиот хотелски мебел треба да се избегнува од предната страна до средината на личноста или средината и да додадете некои украси. Користете естетски гледишта за купување и поставување мебел за да ги исполните барањата за унифициран стил, еколошка координација, карактеристики на времето и практична конзистентност. Вашата соба дефинитивно ќе ја зголеми бојата и бојата, убавината и убавината. Поделени со употреба: Има цивилен мебел, хотелски и хотелски мебел, мебел за хотелски банкет, канцелариски мебел итн. Сировен материјал: Дрвениот материјал се нарекува дрвен мебел; Металот се нарекува метален мебел; Пластиката се нарекува пластичен мебел; мебел од бамбус лоза направен од бамбусов лоза. Според материјалната сегментација, сегашниот пазар има: 1. Главното тело на мебелот за мебел од цврсто дрво е направено од дрво, а се користат само мала количина на кохезивни плочи како што е иверица. Мебелот од цврсто дрво е генерално фиксиран со конструкција на лопатка. Материјалите од цврсто дрво може да се поделат на бејлум, бел бор, даб, бејлум итн. Мебелот од тврдо дрво е уште една голема категорија на мебел од цврсто дрво, исто така познат како мебел во кинески стил. Направен е од традиционалниот стил и структура на мебелот од династиите Минг и Кинг во мојата земја. Изработен е од скапоцено дрво како розово дрво, розово дрво и розово дрво. Има висока уметничка и колекционерска вредност. 2. Главните компоненти на мебелот и мебелот од табла користат вештачки плочи, како што се иверица, честички, фина дограма, влакна со средна густина итн. Овој тип на мебел е генерално расклопување структура, но површината декорација е постојано реновирање е повеќе модерен. 3. Деловите од витканиот дрвен мебел и мебел се свиткуваат со дрвена единечна штица низ калапот за лепило. Линиите се мазни и променливи, формата е убава и еластична. Тоа е популарен мебел дома и во странство. 4. Мебел за домот од поли амин пена е лесен, што е погодно за обработка и формирање за да се постигне ефект на декорација. Доколку има некои седишта на софата, деловите за украсување на границата на некои кревети и кабинети се обработуваат со технологија на политарин пена. 5. Мебелот од FRP и мебелот од стакло се обработуваат со стаклена ткаенина и епоксидна смола преку мувла. Во последниве години, достапен е мебел од калено стакло. 6. Металниот мебел се базира на челични цевки и бакарни цевки, со мебел направен од челични плочи или вештачки плочи. Специјализирани за производство на големи модерни производствени претпријатија како што се хотелски банкет мебел од средна класа, мебел за поддршка на хотели, серии на производители на хотелски мебел по нарачка, инженерска поддршка и други прилагодени производствени компании. Чаохуи има напредна опрема за производство на мебел и технологија за производство на мебел дома и во странство. Тој има група професионални дизајнери на мебел и искусен технички персонал. Професионалниот тим ќе ја создаде највредната хотелска средина за вас! Чаохуи Хотелски мебел е еден од националните производители на мебел за големи хотелски банкети. Најдобрите десет добавувачи на мебел за банкет со златен медал во провинцијата Гуангдонг го придружуваат вашиот хотелски мебел. Златен квалитет, заслужуваш!
Што треба да знаете за нашата најнова комерцијална кафуле!
Што треба да знаете за нашата најнова комерцијална кафуле!
За Кафе Чаир не е само мебел, туку и украс. Со целосно разгледување на практичноста и убавината, Yumeya дрво зрнести метал Столица за трпење на кафе. има очигледни карактеристики, безбедност, удобно, ткаенина што може да се пере и така натаму. Кафулешката фотелја од алуминиумско зрно од дрво Yumeya има повеќе од 10000 успешни случаи во повеќе од 80 земји низ светот, вклучително и многу познати ресторани од висока класа како HK Meixin, Il Cielo (Беверли Хилс, Лос Анџелес), најромантичните ресторани во ЛА. Кафеански столчиња на големо, контактирајте не. Прикажи детали Спецификации: ● Големина: H840*SH470*W510*AW630*D610mm ● КОМ: 2.20 метри ● Стак: ● Пакет: Картон. ● Сценарија за апликација: хотел, кафуле, старечки дом, казино, договор ● Способност за снабдување: 40000 парчиња месечно ● MOQ: 100 pcs Основана во , Yumeya Chairs сега стана водечки производител на производи за пакување во индустријата за мебел за ресторани со регрутирани многу таленти и увезена машина за обработка. Ние продолжуваме да ја продолжуваме посветеноста на ''. Ако имате интерес за нашиот производ, проверете ја нашата почетна страница http://youmeiya.net сега! http://www.youmeiya.net/product/yw5660-yumeya-wholesale-aluminium-wood-grain-cafe-dining-upholstery-arm-chair.html
Ууууу! Лансираме нов производ - кафуле метални столчиња!
Ууууу! Лансираме нов производ - кафуле метални столчиња!
Yumeya Chairs е секогаш ориентирана кон клиентите и е посветена да ги нуди најдобрите производи и услуги за секој клиент на ефикасен начин. Како едно од водечките претпријатија во оваа област, Yumeya Chairs се фокусира на производство на производи со висок квалитет, вклучително и YQF2006 Yumeya топла продажба на метално дрво жито столче за трпезарија за хотели/кафе. кафе метал столици е широко се применува во индустријата за обувки. Се користи за производство и преработка на сите видови обувки како што се кожени чевли, патики, сандали, чизми и платнени чевли. Во Yumeya Chairs, нашите квалификувани работници, напредната технологија и систематскиот систем за управување придонесуваат за одржлив раст. Водечки R &Ниво Д: Нашата водечка во индустријата Р &Нивото Д е постигнато преку континуирано истражување и технолошки развој, како и со ослободување на креативноста на нашите дизајнери. Металните трпезариски столчиња на Yumeya Chairs, столот за банкет, комерцијалниот мебел се достапни во повеќе видови и разновидни стилови. Имаат мека текстура и јасни обрасци. Тие се отпорни на абење и дишат со голема еластичност и практичност. Yumeya Chairs е основана во. Долги години отсекогаш сме посветени на бизнисот со моден накит. Постојано учиме искуство во производството на квалитетен накит од врсниците дома и во странство. Во текот на процесот, ние изградивме сопствен начин на производство, кој е широко пофален во индустријата. За Кафе Чаир не е само мебел, туку и украс. Со целосно разгледување на практичноста и убавината, Yumeya дрво зрнести метал Столица за трпење на кафе. има очигледни карактеристики, безбедност, удобно, ткаенина што може да се пере и така натаму. Кафулешката фотелја од алуминиумско зрно од дрво Yumeya има повеќе од 10000 успешни случаи во повеќе од 80 земји низ светот, вклучително и многу познати ресторани од висока класа како HK Meixin, Il Cielo (Беверли Хилс, Лос Анџелес), најромантичните ресторани во ЛА. Кафеански столчиња на големо, контактирајте не. Прикажи детали Спецификации: ● Големина: H895*SH470*W510*D610mm ● КОМ: 2.00 метри ● Стак: ● Пакет: Картон. ● Сценарија за апликација: хотел, кафуле, старечки дом, казино, договор ● Способност за снабдување: 40000 парчиња месечно ● MOQ: 100 pcs Од основањето, Yumeya Chairs го води нашиот бизнис строго следејќи ги меѓународните правила и стандарди. Го ажуриравме нашето ниво на технологија и го подобривме производствениот капацитет. Во прилог на стандардизирани и приспособени производи, ние сме во состојба да обезбедиме широк спектар на услуги, вклучително и услуга за следење на статусот на нарачките. Секој клиент може да ја има вистинската стока во одреденото време. Ако сакате да дознаете повеќе за кафе металните столчиња - нашиот ново развиен производ, јавете ни се во секое време. Контактирајте не сега! Дозволете ни да ви покажеме поуспешни случаи за ваше водство. http://www.youmeiya.net/product/yqf2006-yumeya-hot-sale-metal-wood-grain-hotel-cafe-upholstery-dining-chair.html
НАЈНОВИОТ мебел за кафуле на големо, зарем не е неверојатно?
НАЈНОВИОТ мебел за кафуле на големо, зарем не е неверојатно?
Жешка продажба Wood Grain Metal Хотел/кафе Стол за трпезарија | Јумеја столици Нашата YQF2011 Yumeya топла продажба на столче за трпезарија од метал од дрво за хотели/кафулиња обезбедува високи перформанси со современ дизајн. Имаме решенија за големопродажба на мебел за кафулиња за сите ваши потреби. Спецификации: ● Големина: H820*SH470*W470*D560mm ● КОМ: 1.30 метри ● Стак: ● Пакет: Картон. ● Сценарија за апликација: хотел, кафуле, старечки дом, казино, договор ● Способност за снабдување: 40000 парчиња месечно ● MOQ: 100 pcs Yumeya Chairs е секогаш ориентирана кон клиентите и е посветена да ги нуди најдобрите производи и услуги за секој клиент на ефикасен начин. Yumeya Chairs е водечка во домашниот сегмент и е добро препознаена од клиентите во странски земји. Начелото на нас е нудење на исклучителна и најдобра услуга за клиентите. Трговија на големо со мебел за кафулиња е применлива во многу индустриски области како што е декорацијата, воздушната, електричната енергија, новата енергија, хемиската индустрија и автомобилското производство. Во Yumeya Chairs, нашите квалификувани работници, напредната технологија и систематскиот систем за управување придонесуваат за одржлив раст. Инновација- ориентиран R &Д: Иновацијата во технологијата на производство и развојот на производи е клучот за нас. Во услови на жестока конкуренција каде што всушност е конкуренција за иновации, би сакале да инвестираме повеќе и во хардвер и во софтвер. Металните трпезариски столици, банкет стол, комерцијалниот мебел на Yumeya Chairs се направени од еколошки и безбедни материјали. Се произведува врз основа на софистицирана технологија на производство и фина обработка. Тој е добро дизајниран и практичен со повеќе типови, одличен квалитет и прифатлива цена. Yumeya Chairs е основана во . Врз основа на долгогодишно истражување и пракса, стекнуваме богато производствено искуство и ја подобруваме производната способност на метални трпезариски столови, стол за банкет, комерцијален мебел. Што се однесува до упатствата за враќање, можете да го контактирате нашиот тим за постпродажна услуга. Со години искуство во Р иД, Јумеа столчињата може да дизајнира и производи засновани на барањата на клиентите. Имаме сет на процеси за контрола на квалитетот во строга согласност со националните стандарди. Тоа осигурува дека можеме да испорачаме квалификувани производи со високи стандарди, вклучувајќи го и нашиот нов производ мебел за кафулиња на големо. Исто така, обезбедуваме клиентите да уживаат во задоволувачките услуги што ги нудат нашите професионални вработени. Ако сакате да дознаете повеќе за нас, не двоумете се да не контактирате. Контактирајте не сега! Дозволете ни да ви покажеме поуспешни случаи за ваше водство. Прикажи детали http://www.youmeiya.net/product/yqf2011-yumeya-hot-sale-wood-grain-metal-hotel-cafe-dining-chair.html
НОВО ВО | метално кафуле штотуку пристигна!
НОВО ВО | метално кафуле штотуку пристигна!
Тој се разликува од другите со карактеристики како што се . Сертификатите, вклучително и се негова предност на пазарот. Доколку имате прашања за овој производ, добредојдени сте да пребарувате повеќе информации на Развиваме метално кафуле откако ќе ги потврдиме барањата и вкусовите на клиентите бидејќи знаеме дека барањата можат да ги опишат сите функции на производот, како и ограничувањата под кои треба да се реализираат овие функции. По неколкумесечни напори, успешно направивме производот да биде од и така натаму. Се очекува да ги задоволи или надмине потребите на клиентите. Нудејќи ја највнимателната услуга, имаме за цел да обезбедиме најделикатни .Yumeya Chairs топло ја поздравува вашата посета на нашата фабрика. Ве молиме слободно контактирајте не на +86 13534726803 или . YQF2004 Yumeya трговија на големо со метален тапацир од дрво, хотел/кафе стол за јадење Спецификации: ● Големина: H860*SH470*W510*D610mm ● КОМ: 1,80 метри ● Стак: ● Пакет: Картон. ● Сценарија за апликација: хотел, кафуле, старечки дом, казино, договор ● Способност за снабдување: 40000 парчиња месечно ● MOQ: 100 pcs Со нудење на највнимателна услуга, имаме за цел да обезбедиме најделикатна. Како што се развива Yumeya Chairs, ќе привлечеме повеќе клиенти како гости од кои ќе не запознаат. Како водечки бренд во индустријата, Yumeya Chairs има добра репутација на брендот и привлекува многу странски клиенти. Како стандардизирано претпријатие, Yumeya Chairs се издвојува на глобалниот пазар на хардвер и е одобрен од многу меѓународни институции. Со текот на годините, Yumeya Chairs им нуди на клиентите производи со висок квалитет и ефикасни постпродажни услуги со цел да им донесе неограничени придобивки. Откако посветивме многу на развој на производи и подобрување на квалитетот на услугите, воспоставивме висока репутација на пазарите. Ветуваме дека на секој клиент ширум светот ќе му обезбедиме брза и професионална услуга која ги покрива услугите за претпродажба, продажба и постпродажни услуги. Без разлика каде се наоѓате или во кој бизнис се занимавате, ние би сакале да ви помогнеме да се справите со кој било проблем. Доколку сакате да дознаете повеќе детали за нашиот нов производ метален кафуле или за нашата компанија, слободно контактирајте не. Кликнете овде за да видите повеќе случаи што ги спроведовме за исполнување на различни барања. http://www.youmeiya.net/product/yqf2004-yumeya-wholesale-wood-grain-metal-upholstery-hotel-cafe-dining-chair.html
Не е макета туку вистинско НОВО столче за кафе во ресторанот!
Не е макета туку вистинско НОВО столче за кафе во ресторанот!
Трпезариско столче за тапацир со нов дизајн од алуминиумско дрво Барате столче за кафуле во ресторан? Детали за YL1452 Yumeya, нов дизајн, тапацир од алуминиумско дрво за столче за јадење на мебелот Yumeya. Истражување! Спецификации: ● Големина: H850*SH470*W470*AW620*D590mm ● КОМ: 1.20 метри ● Стак: ● Пакет: Картон. ● Сценарија за апликација: хотел, кафуле, старечки дом, казино, договор ● Способност за снабдување: 40000 парчиња месечно ● MOQ: 100 pcs Yumeya Chairs секогаш се држи до нашите начела "Квалитетот е прв. " со фокусирање на контрола на квалитетот, подобрување на услугата и брз одговор. Yumeya Chairs игра улога во домашниот бизнис, благодарение на неговите висококвалитетни производи, како што се YL1452, столчето за трпезарија со тапацир од алуминиумско зрно дрво Yumeya со нов дизајн и услугите за целосни процеси. преработка на индустриски материјали во области како што се декорација, воздушна, електрична енергија, нова енергија, хемиска индустрија и автомобилско производство, кои вклучуваат керамика, камен, стакло, обоени метали, црни метали и други материјали од лим. Со напредна технологија за заварување, сечење, полирање и друга производна технологија и поддржан персонал, Yumeya Chairs ветува беспрекорни производи и внимателна услуга што им се обезбедува на клиентите. Водечки R &Ниво Д: Нашата водечка во индустријата Р &Нивото Д е постигнато преку континуирано истражување и технолошки развој, како и со ослободување на креативноста на нашите дизајнери. Механичката опрема на Yumeya Chairs има разумна структура, нов дизајн, стабилни перформанси и сигурен квалитет. И нашиот производ е удобен за ракување и има само малку бучава додека го користите. Основана во , Yumeya Chairs отсекогаш се придржувала до основната вредност да уживате во спортот и да уживате во здравјето. Ние се стремиме да одговориме на разновидните потреби на различни групи потрошувачи. Продолжуваме да обезбедуваме висококвалитетни метални трпезариски столчиња, стол за банкет, комерцијален мебел. Потпирајќи се на силните иновациски способности и научно-истражувачката сила, Yumeya Chairs зазема важна позиција во индустријата. Како компанија водена од квалитетот, ставаме акцент на квалитетот на производот, како и на квалитетот на услугата. Нашиот сервисен тим е добро обучен да има длабоко познавање за секоја серија производи, вклучувајќи го и нашиот најнов производ ресторански столче за кафе, нашата корпоративна култура и развој на компанијата итн. Никогаш не двоумете се да не контактирате и членовите на тимот можат да ве задоволат. Заинтересирани за повеќе случаи или нашата компанија? Контактирајте не! Прикажи детали http://www.youmeiya.net/product/yl1452-yumeya-new-design-aluminium-wood-grain-upholstery-dining-chair.html
Kick Back with the New Arrival: тапацирани столчиња за трпезарија
Kick Back with the New Arrival: тапацирани столчиња за трпезарија
За Кафе Чаир не е само мебел, туку и украс. Со целосно разгледување на практичноста и убавината, Yumeya дрво зрнести метал Столица за трпење на кафе. има очигледни карактеристики, безбедност, удобно, ткаенина што може да се пере и така натаму. Кафулешката фотелја од алуминиумско зрно од дрво Yumeya има повеќе од 10000 успешни случаи во повеќе од 80 земји низ светот, вклучително и многу познати ресторани од висока класа како HK Meixin, Il Cielo (Беверли Хилс, Лос Анџелес), најромантичните ресторани во ЛА. Кафеански столчиња на големо, контактирајте не. Прикажи детали Спецификации: ● Големина: H850*SH470*W470*D590mm ● КОМ: 1.20 метри ● Стак: ● Пакет: Картон. ● Сценарија за апликација: хотел, кафуле, старечки дом, казино, договор ● Способност за снабдување: 40000 парчиња месечно ● MOQ: 100 pcs По години на солиден и брз развој, Yumeya Chairs прерасна во едно од најпрофесионалните и највлијателните претпријатија во Кина. Во моментов, се развивме во претпријатие која интегрира дизајн, R&D, произведување заедно и формиравме интелигентен индустриски синџир. покрај тоа што на клиентите им нудиме различни производи, вклучително и тапацирани столици за трпезарија, ние им обезбедуваме внимателни услуги во текот на целиот процес на трансакција. Ако сакате да дознаете повеќе информации за нашиот нов производ или за нашата компанија, контактирајте не. Со нетрпение очекуваме да соработуваме со вас. Можете исто така да не контактирате преку или +86 13534726803 за да се распрашате за деталите за .И ако сте на пазарот за некоја празнична продажба, подгответе се да се нафрлите! зделките штотуку почнуваат. http://www.youmeiya.net/product/yl1451-yumeya-modern-aluminium-wood-grain-upholstery-dining-chair.html
Време е да го откриеме: НОВИ трпезарии за кафе!
Столици за трпење во кафет Столици за храна Столици за храна Спецификации: ● Големина: H1220*SH760*W450*D550mm ● COM: 0,90 метри ● Стак: ● Пакет: Картон. ● Сценарија за апликација: хотел, кафуле, старечки дом, казино, договор ● Способност за снабдување: 40000 парчиња месечно ● MOQ: 100 pcs Обрнувавме внимание на производството на најдобрите и обезбедувањето најпрофесионална услуга. Посетата покажува дека YG7058 Yumeya духовен алуминиумски дрвен кафуле столче за јадење со отстранлива функција на перница на Yumeya столици ужива голема популарност и препознатливост во многу области и региони како што се . потрошувачите во многу земји, Yumeya Chairs останува бренд број еден во индустријата. Како стандардизирано претпријатие, Yumeya Chairs се издвојува на глобалниот пазар на хардвер и е одобрен од многу меѓународни институции. Yumeya Chairs се труди да ги подобри нашите производствени способности и технолошко ниво за да не држи пред другите конкуренти во индустријата. Имаме група професионалци за услуги кои се одговорни за одговарање на прашања поставени од клиенти преку Интернет или телефон, следење на логистичкиот статус и помагање на клиентите да го решат секој проблем. Без разлика дали сакате да добиете повеќе информации за тоа што, зошто и како правиме, пробајте го нашиот нов производ - столчиња за јадење во кафе или би сакале да се здружиме, би сакале да слушнеме од вас. Јавете се ако имате прашања за YG7058 Кафулешка трпезарија од алуминиумско зрно дрво Yumeya со отстранлива функција за перниче и Yumeya столици. Поласкани ни е и чест ни е да ви служиме. За да го прославиме овој празник, планираме да го продадеме нашиот за промоција. Прикажи детали YG7058 YG7058 Yumeya ghost алуминиумско дрво за кафуле табуретка со отстранлива функција на перница
алуминиумски столчиња за редење: Одете во продажба!
алуминиумски столчиња за редење: Одете во продажба!
Тој поседува многу предности, како што се .Тоа е производ сертифициран под .Ве молиме погледнете ако сте заинтересирани за овој производ. Во суштина, перформансите на производот и неговиот квалитет во голема мера се одлучуваат од неговите суровини. Во однос на суровините на алуминиумските столчиња за редење, тие поминаа низ многу тестови на нивните хемиски компоненти и перформанси. На овој начин квалитетот на производот е загарантиран од изворот. Во моментов, производот е тестиран за да има и други својства. Нудејќи ја највнимателната услуга, имаме за цел да обезбедиме најделикатна. Сите коментари, како и прашањата за YW5508 Yumeya од духно дрво од алуминиум за натрупување на кафуле / фотелја за трпезарија во хотел, се добредојдени од Yumeya Chairs. Ве молиме слободно контактирајте со нас: +86 13534726803 по телефон или преку е-пошта. YW5508 фотелја за натрупување на кафуле/хотелска трпезарија од алуминиум на Yumeya Спецификации: ● Големина: H945*SH470*W480*AW580*D580mm ● COM: 0,90 метри ● Стак: 5 pc висок ● Пакет: Картон. ● Сценарија за апликација: хотел, кафуле, старечки дом, казино, договор ● Способност за снабдување: 40000 парчиња месечно ● MOQ: 100 pcs Yumeya Chairs секогаш се држи до нашите начела "Квалитетот е прв. " со фокусирање на контрола на квалитетот, подобрување на услугата и брз одговор. Yumeya Chairs ја предводи индустријата со години. Нашиот принцип на соработка е: алуминиумските столчиња за редење имаат предности од HD квалитет, непречена репродукција, брз одговор и силно потопување. Може да се примени нашироко на места како што се трговски центри, сали за искуство со VR, тематски паркови за VR и аркадни градови. Yumeya Chairs е посветена на технички иновации, флексибилно управување и надградба на опремата за обработка за да се подобри ефикасноста на производството. Водечки R &Ниво Д: Нашата водечка во индустријата Р &Нивото Д е постигнато преку континуирано истражување и технолошки развој, како и со ослободување на креативноста на нашите дизајнери. Металните трпезариски столчиња на Yumeya Chairs, столот за банкет, комерцијалниот мебел се дизајнирани врз основа на висока густина со густа кожа и добра флексибилност. Освен тоа, тие се водоотпорни, отпорни на влага и издржливи. Yumeya Chairs значително ја подобрува дизајнот и технологијата на производство на метални трпезариски столчиња, стол за банкет, комерцијален мебел врз основа на години на акумулација. Водиме релативно комплетен индустриски ланец и придонесуваме за брзиот развој на индустријата за играчки. Салдото ќе ви биде вратено откако ќе ги добиеме ставките. Придржувајќи се кон концептот ориентиран кон луѓето, Yumeya Chairs создаде одличен технички тим и сервисен тим. Долго време ги анализираме потребите на клиентите ангажирани во различни области. Исто така, инвестиравме многу во технолошките иновации за да ја обезбедиме конкурентноста на производот, а со тоа да не држиме пред другите конкуренти. Во нашата компанија, клиентите не само што можат да ги добијат најдобрите производи како што се нашите најнови алуминиумски столчиња за редење, туку и да уживаат во задоволителна услуга. Доколку имате какви било прашања, добредојдовте да не контактирате.Сите коментари, како и прашањата за YW5508 Yumeya од духно дрво од алуминиум за натрупување на кафуле / фотелја за трпезарија во хотел, се добредојдени од Yumeya Chairs. Ве молиме слободно контактирајте со нас: +86 13534726803 по телефон или по е-пошта. На овој фестивал, Yumeya Chairs започна серија промоции за . http://www.youmeiya.net/product/yw5508-yumeya-ghost-wood-grain-aluminium-stacking-cafe-hotel-dining-arm-chair.html
Големо е! Новите столчиња за кафуле е тука!
Големо е! Новите столчиња за кафуле е тука!
Луксузен дизајн на грб Дрво жито алуминиумски кафуле Трпезариско столче Yumeya YL1498 Барате алуминиумски кафулиња на отворено? Детали за YL1498 Yumeya луксузен дизајн на грб од дрво со алуминиумски кафулиња/хотелски стол за јадење на Yumeya Furniture. Ве молам, контактирајте не! Спецификации: ● Големина: H945*SH470*W480*D580mm ● COM: 0,90 метри ● Стак: 5 pc висок ● Пакет: Картон. ● Сценарија за апликација: хотел, кафуле, старечки дом, казино, договор ● Способност за снабдување: 40000 парчиња месечно ● MOQ: 100 pcs Yumeya Chairs се фокусира на принципот на "континуирано подобрување на квалитетот на производот " И активно води R &Д истражување пред производство. Yumeya Chairs е водечка во домашниот сегмент и е добро препознаена од клиентите во странски земји. Начелото на нас е да се држат до нудење на исклучителна и најдобра услуга за клиентите. Добрите по квалитет и поволни по цена, столовите за кафулиња се високо рентабилен производ кој може широко да се користи во многу области како што се хемикалии, автомобили, инженерска конструкција, производство на машини, електрични апарати и надградба на куќи. Во Yumeya Chairs, нашите квалификувани работници, напредната технологија и систематскиот систем за управување придонесуваат за одржлив раст. Водечки R &Ниво Д: Нашата водечка во индустријата Р &Нивото Д е постигнато преку континуирано истражување и технолошки развој, како и со ослободување на креативноста на нашите дизајнери. Металните трпезариски столчиња на Yumeya Chairs, столот за банкет, комерцијалниот мебел се со разумен дизајн, повеќе функции и широки апликации. Тие се издржливи за употреба, заштедуваат енергија и се еколошки. Yumeya Chairs е основана во. Врз основа на долгогодишното учење и напредок, значително ја подобривме технологијата на производство на електрична опрема и се истакнавме во жестоката конкуренција. Во голема мера ја подобривме корпоративната популарност и репутација. Што се однесува до упатствата за враќање, можете да го контактирате нашиот тим за постпродажна услуга. Поминувајќи низ многу тешкотии, Yumeya Chairs се разви во професионално претпријатие со наши основни технологии и силни производствени капацитети. Ние ја зголемуваме нашата сила на Р иД со учење од познати брендови и вработување на индустриските експерти. Исто така. Ние поставивме професионален тим, кој е главно одговорен за понудување на клиентите за поттикнување на Q&A услуги и следење на редот по испорака. Ние осигуруваме дека секој производ, вклучително и столчиња за кафуле, се испорачува по многу конкурентна цена. Контактирајте не за поповолни цени. Доколку сакате да дознаете повеќе за Yumeya Chairs, можете да започнете со прелистување сега. На нашата веб-страница се претставени многу слики за нашите производи, околината на компанијата и посетата на клиентите. Ако имате какви било прашања, ве молиме слободно контактирајте не! Телефон: +86 13534726803. Нашиот ќе биде лансиран за враќање на вашата поддршка и грижа со години. Прикажи детали http://www.youmeiya.net/product/yumeya-luxury-back-design-wood-grain-aluminium-cafe-hotel-dining-chair.html
нема податок
Како еден од водечките светски производители на мебел од дрво од метал, Yumeya е посветен на истражување на зрно од метал од дрво. Има три предности на зрното од метално дрво на Yumeya, „Без спој и без празнина“, „Бистро“, „Издржлив“. Со цел да добие допир во метално столче, Yumeya го лансираше првиот во светот 3D стол од зрно дрво во 2018 година.
нема податок
CONTACT US

Е- пошта:   Info@youmeiya.net

MP / Whatsapp:86 13534726803

Адреса: Женан индустрија, Хешан Сити, провинција Гуангдонг, Кина


Видео на Јумеја

XML

Авторски права © 2021 Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd | Тајп
разговор преку Интернет
Hello, please leave your name and email here before chat online so that we won't miss your message and contact you smoothly.