Yumeya Chairs - Водечки производител на трпезариски столици од метал од дрво & Додавач на големи


YQF2009 Јумеја трпезариска столица за тапацир со метален тапацир од дрво на големо 1
YQF2009 Јумеја трпезариска столица за тапацир со метален тапацир од дрво на големо 2
YQF2009 Јумеја трпезариска столица за тапацир со метален тапацир од дрво на големо 3
YQF2009 Јумеја трпезариска столица за тапацир со метален тапацир од дрво на големо 4
YQF2009 Јумеја трпезариска столица за тапацир со метален тапацир од дрво на големо 5
YQF2009 Јумеја трпезариска столица за тапацир со метален тапацир од дрво на големо 6
YQF2009 Јумеја трпезариска столица за тапацир со метален тапацир од дрво на големо 7
YQF2009 Јумеја трпезариска столица за тапацир со метален тапацир од дрво на големо 1
YQF2009 Јумеја трпезариска столица за тапацир со метален тапацир од дрво на големо 2
YQF2009 Јумеја трпезариска столица за тапацир со метален тапацир од дрво на големо 3
YQF2009 Јумеја трпезариска столица за тапацир со метален тапацир од дрво на големо 4
YQF2009 Јумеја трпезариска столица за тапацир со метален тапацир од дрво на големо 5
YQF2009 Јумеја трпезариска столица за тапацир со метален тапацир од дрво на големо 6
YQF2009 Јумеја трпезариска столица за тапацир со метален тапацир од дрво на големо 7

YQF2009 Јумеја трпезариска столица за тапацир со метален тапацир од дрво на големо

Големина:
H870 * SH470* W450* AW590* D630mm
COM:
2.10 Јарти
Спека:
Не можам да стојам
Пакетот:
Картон
Сценарија на апликацијата:
Хотел, Кафе, Дом за стари лица, Казино, Договор
Способност за доделување:
40000 pcs месецо
MOQ:
100 Pcs
Ве молиме пополнете го формуларот подолу за да побарате понуда или да побарате повеќе информации за нас. Ве молиме да бидете колку што е можно подетално во вашата порака, и ние ќе се вратам на вас што е можно поскоро со одговор. Ние сме подготвени да почнеме да работиме на вашиот нов проект, контактирајте со нас сега за да започнете.

  Упс ...!

  Нема податоци за производот.

  Одете на почетната страница

  Серијата Yumeya Dining столици 2028 вклучува странично столче, фотелја и столче.   Откако ја направи првата столица од метално дрво во 1998 година, Јумеја е посветена на истражување на зрно метално дрво повеќе од 20 години. Во многу практики, постепено разбираме дека површинскиот третман е систем, има најмалку 5 клучни точки за да се добие совршено зрно од метално дрво.

  --- Добро полирање,   Вршењето површинска обработка на стол, слично на шминката, пред сè мора да има мазна рамка. Сите столици Yumeya треба да поминат низ четири процеси на полирање пред да можат формално да влезат во процесот на површинска обработка.  Полирање на компоненти --- Полирање после заварување --- Фино полирање за целото столче --- Полирање после чистење.  По 4 чекори, може да постигне добар рамен и мазен ефект.

  ---Добриот слој во прав може ефикасно да развие боја,   Од 2017 година, Yumeya соработува со Тигар R  Прашок за метален премаз во прав. Може целосно да ја прикаже текстурата на дрвото, да ја зголеми верноста и да обезбеди 5 пати отпорност на абење.  

  --- Убаво сечење, совршено. Yumeya е единствената фабрика реализирана еден стол еден калап. Целата дрвена зрнеста хартија е исечена со калапот што одговара на столот.   Затоа, целата дрвена зрнеста хартија може ефикасно да се усогласи со столот без никаков спој или празнина

  --- Целосен контакт, осигурете го ефектот на пренос на топлина,   Металното дрво е технологија за пренос на топлина. Затоа, целосниот контакт е клучен фактор. Ние користиме пластичен калап со цврстина на висока температура за да обезбедиме целосен контакт на дрвената хартија и прашокот за да постигнеме јасен ефект.

  ---Прецизна контрола на температурата и времето,   Времето и температурата се суптилна комбинација. Секоја промена во параметрите ќе влијае на целокупниот ефект, или нема да биде отпорна на абење или различна боја. По долгогодишно истражување, Yumeya ја најде најдобрата комбинација на време и температура за да обезбеди најдобар ефект на зрно дрво.

  YQF2009 Јумеја трпезариска столица за тапацир со метален тапацир од дрво на големо 8

  Направен од челик од 1,5 мм, YQF2009 го поминува тестот за јачина на ANS/BIFMA X5.4-2012 и EN 16139:2013/AC:2013 ниво 2. Во меѓувреме, Yumeya ви ветува 10 години гаранција за рамка.   Целокупниот дизајн на столот,   конусна цевка за нога, удобен дизајн на грбот, Е елегантен. .   Дизајнот на раката за тапацир може да обезбеди сигурно место за рацете, а исто така да обезбеди одредена поддршка, особено за постарите лица. Со Yumeya, третманот со гарин од метално дрво може да им помогне на луѓето да добијат изглед и допир на дрво во метална рамка.   Сите овие фактори ја направија кафеанската столица добар избор за кафуле, старечки дом, хотел, свадба & Користење на настанот.

  YQF2009 Јумеја трпезариска столица за тапацир со метален тапацир од дрво на големо 9
  YQF2009 Јумеја трпезариска столица за тапацир со метален тапацир од дрво на големо 10
  YQF2009 Јумеја трпезариска столица за тапацир со метален тапацир од дрво на големо 11

   

  Клучен функција

  1. Челична рамка со Јумеја ’S & Структура

  - 10-годишна рамка

  ---Поминете тест за јачина на EN 16139:2013 / AC: 2013 ниво 2 / ANS / BIFMA X5.4-2012

  --- Може да поднесе повеќе од 500 фунти  

   

  2. Завршување на метална дрвена житота

  --- Добијте го изгледот на дрвото и допрете низ финишот на зрната од дрво.

  ---Различна опција за боја на зрно дрво

   

  Детал на производи

  Во филозофијата на Yumeya Furniture, мислиме дека производите со висок квалитет треба да вклучуваат 5 аспекти, „Безбедност“, „Удобно“, „Стандард“, „Одлични детали“ и „Вредносен пакет“.

  1. Безбедност: Безбедноста вклучува два дела, безбедност на силата и безбедност на деталите.

  --- Безбедност на јачината: со шаблони цевки и структура, може да издржи повеќе од 500 фунти

  ---Безбедност на деталите: добро полиран, мазен, без метален трн и нема да ја гребе раката на корисникот

  2. Добрино:  Дизајнот на целото столче ја следи ергономијата.  

  ---101 Степен, најдобар степен за грбот и седиштето, давајќи му на корисникот најудобна положба за седење.

  ---170 степени, совршен радијан на грбот, совршено одговара на задниот радијан на корисникот.

  ---3-5 степени, соодветен наклон на површината на седиштето, ефективна поддршка на лумбалниот 'рбет на корисникот.

  3. Стандардно:   Не е тешко да се направи еден добар стол. Но, за рефус цел, само кога сите столици во еден стандард  ' Иста големина ’ Иста поглед. ’Може да биде висок квалитет. Yumeya Furniture користи увезени машини за сечење од Јапонија, роботи за заварување, машини за тапацир за автомобили итн. За намалување на човечка грешка. Разликата во големината на сите столици Yumeya е контрола од 3 мм.

  4.   Одлични детали:   Деталите што може да се допрат се совршени, што е висококвалитетен производ.

  --- Мазен заварен спој, воопшто не се гледа белег од заварување.

  --- Соработена со Тигр TM   Палто во прав, светски позната марка на пудра, 3 пати поотпорна на абење, секојдневно гребење во никој случај.

  -- 65 m 3 /kg Пена за мувла без талк, висока еластичност и долг животен век, со користење 5 години нема да излезе во форма.

  --- Мартиндејлот од целата стандардна ткаенина на Yumeya има повеќе од 30.000 рабови, отпорен на абење и лесен за чистење, погоден за комерцијална употреба.

  ---Совршен тапацир, линијата на перничињата е мазна и права.

  5.   Пакет на вредност:   Има две работи за пакет со вредност, ефектна заштита и заштеда на простор.   Без да се жртвува удобноста, инженерските дизајнери на Yumeya се обидуваат сè најдобро да ја подобрат количината на товарење за да постигнат највисоки трошковни перформанси на производите.   Во меѓувреме, сите пакети се предмет на симулациски тест за транспорт за да се осигура дека столот е во добра заштита.

  YQF2009 Јумеја трпезариска столица за тапацир со метален тапацир од дрво на големо 12
  YQF2009 Јумеја трпезариска столица за тапацир со метален тапацир од дрво на големо 13
  YQF2009 Јумеја трпезариска столица за тапацир со метален тапацир од дрво на големо 14

   

  Како изгледа во јадење (Кафе / Хотел / Сениор Ливинг)?

  Бидејќи столчето од метално дрво Yumeya е компактно и непорозно, нема да размножува бактерии и вируси. Цената е само 20% - 30% од   стол од цврсто дрво, но неговата цврстина е поголема од столицата од масивно дрво. Во меѓувреме, тој е наредени и лесен, што може да р намалување на тежината и цената на ласерската операција . Со 10 години гаранција за рамка, има 0   Цената за одржување и одржување   Загрижувајте се бесплатно по продавање. Сите овие фактори прават поставете го циклусот на враќање на инвестицијата да биде реален. Така, сега се повеќе и повеќе комерцијални места, како што се хотел, кафе, клуб, старечки дом, сениорско живеење и така натаму, изберете столчиња од метално дрво Yumeya наместо стол од цврсто дрво.

  YQF2009 Јумеја трпезариска столица за тапацир со метален тапацир од дрво на големо 15
  YQF2009 Јумеја трпезариска столица за тапацир со метален тапацир од дрво на големо 16
  YQF2009 Јумеја трпезариска столица за тапацир со метален тапацир од дрво на големо 17

   

  Опции на боја

  Yumeya обезбедува разновидни површински третмани, вклучително и зрно од метално дрво, прав, палто во прав Dou и повеќе од 20 бои. Можете да изберете соодветна површинска обработка според вашиот стил на декорација и буџет, или можете да се консултирате со вашиот професионален консултант за совет.

  Дрвено зрно
  YQF2009 Јумеја трпезариска столица за тапацир со метален тапацир од дрво на големо 18

  A01 Валент

  YQF2009 Јумеја трпезариска столица за тапацир со метален тапацир од дрво на големо 19

  A02 Валент

  YQF2009 Јумеја трпезариска столица за тапацир со метален тапацир од дрво на големо 20

  A03 Валент

  YQF2009 Јумеја трпезариска столица за тапацир со метален тапацир од дрво на големо 21

  А05 Бек

  YQF2009 Јумеја трпезариска столица за тапацир со метален тапацир од дрво на големо 22

  А07 Шари

  YQF2009 Јумеја трпезариска столица за тапацир со метален тапацир од дрво на големо 23

  A09 Валент

  YQF2009 Јумеја трпезариска столица за тапацир со метален тапацир од дрво на големо 24

  А30 Ок

  YQF2009 Јумеја трпезариска столица за тапацир со метален тапацир од дрво на големо 25

  A50 Валент

  YQF2009 Јумеја трпезариска столица за тапацир со метален тапацир од дрво на големо 26

  A51 Валент

  YQF2009 Јумеја трпезариска столица за тапацир со метален тапацир од дрво на големо 27

  A52 Валент

  YQF2009 Јумеја трпезариска столица за тапацир со метален тапацир од дрво на големо 28

  A53 Валент

  Паптот
  YQF2009 Јумеја трпезариска столица за тапацир со метален тапацир од дрво на големо 29

  PC01

  YQF2009 Јумеја трпезариска столица за тапацир со метален тапацир од дрво на големо 30

  PC05

  YQF2009 Јумеја трпезариска столица за тапацир со метален тапацир од дрво на големо 31

  PC06

  YQF2009 Јумеја трпезариска столица за тапацир со метален тапацир од дрво на големо 32

  PC21

   

  Ду ТМ
  YQF2009 Јумеја трпезариска столица за тапацир со метален тапацир од дрво на големо 33

  SP8011

  YQF2009 Јумеја трпезариска столица за тапацир со метален тапацир од дрво на големо 34

  SP8021

   

  Надворешен палтот
  YQF2009 Јумеја трпезариска столица за тапацир со метален тапацир од дрво на големо 35

  M-OD-PC-001

  YQF2009 Јумеја трпезариска столица за тапацир со метален тапацир од дрво на големо 36

  M-OD-PC-004

   

  Поврзани производи
  нема податок
  Дали имате прашање поврзано со овој производ?
  Поставете прашање поврзано со производот. За сите други прашања,   Пополни под формата.
  Дополнителни производи
  нема податок
  Како еден од водечките светски производители на мебел од дрво од метал, Yumeya е посветен на истражување на зрно од метал од дрво. Има три предности на зрното од метално дрво на Yumeya, „Без спој и без празнина“, „Бистро“, „Издржлив“. Со цел да добие допир во метално столче, Yumeya го лансираше првиот во светот 3D стол од зрно дрво во 2018 година.
  нема податок
  CONTACT US

  Е- пошта:   Info@youmeiya.net

  MP / Whatsapp:86 13534726803

  Адреса: Женан индустрија, Хешан Сити, провинција Гуангдонг, Кина


  Видео на Јумеја

  XML

  Авторски права © 2021 Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd | Тајп
  разговор преку Интернет
  Hello, please leave your name and email here before chat online so that we won't miss your message and contact you smoothly.