Yumeya Chairs - Водечки производител на трпезариски столици од метал од дрво & Додавач на големи


YG7175 Трпезариска тапацир за тапацир од алуминиум од дрво со нов дизајн на Yumeya 1
YG7175 Трпезариска тапацир за тапацир од алуминиум од дрво со нов дизајн на Yumeya 2
YG7175 Трпезариска тапацир за тапацир од алуминиум од дрво со нов дизајн на Yumeya 3
YG7175 Трпезариска тапацир за тапацир од алуминиум од дрво со нов дизајн на Yumeya 4
YG7175 Трпезариска тапацир за тапацир од алуминиум од дрво со нов дизајн на Yumeya 5
YG7175 Трпезариска тапацир за тапацир од алуминиум од дрво со нов дизајн на Yumeya 6
YG7175 Трпезариска тапацир за тапацир од алуминиум од дрво со нов дизајн на Yumeya 7
YG7175 Трпезариска тапацир за тапацир од алуминиум од дрво со нов дизајн на Yumeya 1
YG7175 Трпезариска тапацир за тапацир од алуминиум од дрво со нов дизајн на Yumeya 2
YG7175 Трпезариска тапацир за тапацир од алуминиум од дрво со нов дизајн на Yumeya 3
YG7175 Трпезариска тапацир за тапацир од алуминиум од дрво со нов дизајн на Yumeya 4
YG7175 Трпезариска тапацир за тапацир од алуминиум од дрво со нов дизајн на Yumeya 5
YG7175 Трпезариска тапацир за тапацир од алуминиум од дрво со нов дизајн на Yumeya 6
YG7175 Трпезариска тапацир за тапацир од алуминиум од дрво со нов дизајн на Yumeya 7

YG7175 Трпезариска тапацир за тапацир од алуминиум од дрво со нов дизајн на Yumeya

Големина:
H1120*SH760*W450* D550mm
COM:
1.80 Јарти
Спека:
Не можам да стојам
Пакетот:
Картон
Сценарија на апликацијата:
Хотел, Кафе, Дом за стари лица, Казино, Договор
Способност за доделување:
40000 pcs месецо
MOQ:
100 Pcs
Ве молиме пополнете го формуларот подолу за да побарате понуда или да побарате повеќе информации за нас. Ве молиме да бидете колку што е можно подетално во вашата порака, и ние ќе се вратам на вас што е можно поскоро со одговор. Ние сме подготвени да почнеме да работиме на вашиот нов проект, контактирајте со нас сега за да започнете.

    Упс ...!

    Нема податоци за производот.

    Одете на почетната страница

    Yumeya Metal Wood Grain Seating серијата 1495 вклучува странично столче, фотелја, столче за бар и софа. Тоа е ново дизајн & Чекај.   Tiger Powder Coat, водечка светска компанија за премачкување во прав, основана во 1934 година во Австрија. Во светот има седум научно-истражувачки институции од светска класа и повеќе од 30 филијали ширум светот. Тигарот е палтото.   5 пати трајни. Во меѓувреме, тоа е.   зелен производ, дека нема олово, кадмиум и други отровни материи.   Од 2017 година, Yumeya Furniture и Tiger Coat постигнаа стратешка соработка. До сега, заеднички лансиравме две технологии кои беа пионерски од индустријата.

    ---Дуу--Платот ,   Комбинирање на издржливоста на прашкаста облога со ефектот на бојата

    --- Дијаман... Технологи , А е тврд како дијамант, 5 пати отпорен на абење од конвенционалната технологија

    YG7175 Трпезариска тапацир за тапацир од алуминиум од дрво со нов дизајн на Yumeya 8

    Направен од 2,0 mm алуминиум, YG7175 го помина тестот за јачина на ANS/BIFMA X5.4-2012 и EN 16139:2013/AC:2013 ниво 2. Yumeya ви ветува 10 години гаранција за рамка која може да ве ослободи од грижата за продажба после сервис. Уникатниот дизајн, особено дизајнот на грбот, го прави столот многу поинаков од обичната трпезариска столица која може да го надгради нивото на местото. Во меѓувреме, уникатниот грб може да му даде на корисникот најдобра поддршка и удобност. W Со третман со метално дрво Yumeya, столот може да им помогне на луѓето да добијат изглед и допир на дрво во метална рамка.   Покриен со заштитник од не'рѓосувачки челик, може да предизвика оштетување на воздухот.   Заедно со страничното столче, фотелја и троседот во истата серија, YG7175 е додаток на идеен производ за Кафе, Дом за стари лица, Хотел, Свадба & Користење на настанот.

    YG7175 Трпезариска тапацир за тапацир од алуминиум од дрво со нов дизајн на Yumeya 9
    YG7175 Трпезариска тапацир за тапацир од алуминиум од дрво со нов дизајн на Yumeya 10
    YG7175 Трпезариска тапацир за тапацир од алуминиум од дрво со нов дизајн на Yumeya 11

    Клучен функција

    1. Алуминиумската рамка со Јоеја ’S & Структура

    - 10-годишна рамка

    ---Поминете тест за јачина на EN 16139:2013 / AC: 2013 ниво 2 / ANS / BIFMA X5.4-2012

    --- Може да поднесе повеќе од 500 фунти  

     

    2. Завршување на метална дрвена житота

    --- Добијте го изгледот на дрвото и допрете низ финишот на зрната од дрво.

    ---Различна опција за боја на зрно дрво

     

    Детал на производи

    Во филозофијата на Yumeya Furniture, мислиме дека производите со висок квалитет треба да вклучуваат 5 аспекти, „Безбедност“, „Удобно“, „Стандард“, „Одлични детали“ и „Вредносен пакет“.

    1. Безбедност: Безбедноста вклучува два дела, безбедност на силата и безбедност на деталите.

    --- Безбедност на јачината: со шаблони цевки и структура, може да издржи повеќе од 500 фунти

    ---Безбедност на деталите: добро полиран, мазен, без метален трн и нема да ја гребе раката на корисникот

    2. Добрино:  Дизајнот на целото столче ја следи ергономијата.  

    ---101 Степен, најдобар степен за грбот и седиштето, давајќи му на корисникот најудобна положба за седење.

    ---170 степени, совршен радијан на грбот, совршено одговара на задниот радијан на корисникот.

    ---3-5 степени, соодветен наклон на површината на седиштето, ефективна поддршка на лумбалниот 'рбет на корисникот.

    3. Стандардно:   Не е тешко да се направи еден добар стол. Но, за рефус цел, само кога сите столици во еден стандард  ' Иста големина ’ Иста поглед. ’Може да биде висок квалитет. Yumeya Furniture користи увезени машини за сечење од Јапонија, роботи за заварување, машини за тапацир за автомобили итн. За намалување на човечка грешка. Разликата во големината на сите столици Yumeya е контрола од 3 мм.

    4.   Одлични детали:   Деталите што може да се допрат се совршени, што е висококвалитетен производ.

    --- Мазен заварен спој, воопшто не се гледа белег од заварување.

    --- Соработена со Тигр TM   Палто во прав, светски позната марка на пудра, 3 пати поотпорна на абење, секојдневно гребење во никој случај.

    -- 65 m 3 /kg Пена за мувла без талк, висока еластичност и долг животен век, со користење 5 години нема да излезе во форма.

    --- Мартиндејлот од целата стандардна ткаенина на Yumeya има повеќе од 30.000 рабови, отпорен на абење и лесен за чистење, погоден за комерцијална употреба.

    ---Совршен тапацир, линијата на перничињата е мазна и права.

    5.   Пакет на вредност:   Има две работи за пакет со вредност, ефектна заштита и заштеда на простор.   Без да се жртвува удобноста, инженерските дизајнери на Yumeya се обидуваат сè најдобро да ја подобрат количината на товарење за да постигнат највисоки трошковни перформанси на производите.   Во меѓувреме, сите пакети се предмет на симулациски тест за транспорт за да се осигура дека столот е во добра заштита.

    YG7175 Трпезариска тапацир за тапацир од алуминиум од дрво со нов дизајн на Yumeya 12
    YG7175 Трпезариска тапацир за тапацир од алуминиум од дрво со нов дизајн на Yumeya 13
    YG7175 Трпезариска тапацир за тапацир од алуминиум од дрво со нов дизајн на Yumeya 14

     

    Како изгледа во јадење (Кафе / Хотел / Сениор Ливинг)?

    Бидејќи столчето од метално дрво Yumeya е компактно и непорозно, нема да размножува бактерии и вируси. Цената е само 20% - 30% од   стол од цврсто дрво, но неговата цврстина е поголема од столицата од масивно дрво. Во меѓувреме, тој е наредени и лесен, што може да р намалување на тежината и цената на ласерската операција . Со 10 години гаранција за рамка, има 0   Цената за одржување и одржување   Загрижувајте се бесплатно по продавање. Сите овие фактори прават поставете го циклусот на враќање на инвестицијата да биде реален. Така, сега се повеќе и повеќе комерцијални места, како што се хотел, кафе, клуб, старечки дом, сениорско живеење и така натаму, изберете столчиња од метално дрво Yumeya наместо стол од цврсто дрво.

    YG7175 Трпезариска тапацир за тапацир од алуминиум од дрво со нов дизајн на Yumeya 15
    YG7175 Трпезариска тапацир за тапацир од алуминиум од дрво со нов дизајн на Yumeya 16
    YG7175 Трпезариска тапацир за тапацир од алуминиум од дрво со нов дизајн на Yumeya 17

     

    Опции на боја

    Yumeya обезбедува разновидни површински третмани, вклучително и зрно од метално дрво, прав, палто во прав Dou и повеќе од 20 бои. Можете да изберете соодветна површинска обработка според вашиот стил на декорација и буџет, или можете да се консултирате со вашиот професионален консултант за совет.

    Дрвено зрно
    YG7175 Трпезариска тапацир за тапацир од алуминиум од дрво со нов дизајн на Yumeya 18

    A01 Валент

    YG7175 Трпезариска тапацир за тапацир од алуминиум од дрво со нов дизајн на Yumeya 19

    A02 Валент

    YG7175 Трпезариска тапацир за тапацир од алуминиум од дрво со нов дизајн на Yumeya 20

    A03 Валент

    YG7175 Трпезариска тапацир за тапацир од алуминиум од дрво со нов дизајн на Yumeya 21

    А05 Бек

    YG7175 Трпезариска тапацир за тапацир од алуминиум од дрво со нов дизајн на Yumeya 22

    А07 Шари

    YG7175 Трпезариска тапацир за тапацир од алуминиум од дрво со нов дизајн на Yumeya 23

    A09 Валент

    YG7175 Трпезариска тапацир за тапацир од алуминиум од дрво со нов дизајн на Yumeya 24

    А30 Ок

    YG7175 Трпезариска тапацир за тапацир од алуминиум од дрво со нов дизајн на Yumeya 25

    A50 Валент

    YG7175 Трпезариска тапацир за тапацир од алуминиум од дрво со нов дизајн на Yumeya 26

    A51 Валент

    YG7175 Трпезариска тапацир за тапацир од алуминиум од дрво со нов дизајн на Yumeya 27

    A52 Валент

    YG7175 Трпезариска тапацир за тапацир од алуминиум од дрво со нов дизајн на Yumeya 28

    A53 Валент

    Паптот
    YG7175 Трпезариска тапацир за тапацир од алуминиум од дрво со нов дизајн на Yumeya 29

    PC01

    YG7175 Трпезариска тапацир за тапацир од алуминиум од дрво со нов дизајн на Yumeya 30

    PC05

    YG7175 Трпезариска тапацир за тапацир од алуминиум од дрво со нов дизајн на Yumeya 31

    PC06

    YG7175 Трпезариска тапацир за тапацир од алуминиум од дрво со нов дизајн на Yumeya 32

    PC21

     

    Ду ТМ
    YG7175 Трпезариска тапацир за тапацир од алуминиум од дрво со нов дизајн на Yumeya 33

    SP8011

    YG7175 Трпезариска тапацир за тапацир од алуминиум од дрво со нов дизајн на Yumeya 34

    SP8021

     

    Надворешен палтот
    YG7175 Трпезариска тапацир за тапацир од алуминиум од дрво со нов дизајн на Yumeya 35

    M-OD-PC-001

    YG7175 Трпезариска тапацир за тапацир од алуминиум од дрво со нов дизајн на Yumeya 36

    M-OD-PC-004

     

    Поврзани производи
    нема податок
    Дали имате прашање поврзано со овој производ?
    Поставете прашање поврзано со производот. За сите други прашања,   Пополни под формата.
    Дополнителни производи
    нема податок
    Како еден од водечките светски производители на мебел од дрво од метал, Yumeya е посветен на истражување на зрно од метал од дрво. Има три предности на зрното од метално дрво на Yumeya, „Без спој и без празнина“, „Бистро“, „Издржлив“. Со цел да добие допир во метално столче, Yumeya го лансираше првиот во светот 3D стол од зрно дрво во 2018 година.
    нема податок
    CONTACT US

    Е- пошта:   Info@youmeiya.net

    MP / Whatsapp:86 13534726803

    Адреса: Женан индустрија, Хешан Сити, провинција Гуангдонг, Кина


    Видео на Јумеја

    XML

    Авторски права © 2021 Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd | Тајп
    разговор преку Интернет
    Hello, please leave your name and email here before chat online so that we won't miss your message and contact you smoothly.