Yumeya Chairs - Водечки производител на трпезариски столици од метал од дрво & Додавач на големи


Yumeya Chairs - Водечки производител на трпезариски столици од метал од дрво & Додавач на големи


Yumeya Chairs Сениорски столици-1 1
Yumeya Chairs Сениорски столици-1 2
Yumeya Chairs Сениорски столици-1 3
Yumeya Chairs Сениорски столици-1 4
Yumeya Chairs Сениорски столици-1 5
Yumeya Chairs Сениорски столици-1 6
Yumeya Chairs Сениорски столици-1 7
Yumeya Chairs Сениорски столици-1 1
Yumeya Chairs Сениорски столици-1 2
Yumeya Chairs Сениорски столици-1 3
Yumeya Chairs Сениорски столици-1 4
Yumeya Chairs Сениорски столици-1 5
Yumeya Chairs Сениорски столици-1 6
Yumeya Chairs Сениорски столици-1 7

Yumeya Chairs Сениорски столици-1

Апратирај

Овие столчиња се за постари лица, но може да ги користи секој. Тие се многу лесни за движење наоколу, па не треба да се грижите дали ќе ви се испречат. Овие столчиња исто така ќе направат некој да се чувствува поудобно, а не како да седи на подот.

Столот го олеснува стоењето и седнувањето, може да се користи во креветот или на подот и е одличен додаток во установа за асистенција.


Детали за производот за сениорските столчињаВоведување на производи


Нашата технологија на производство на столици за постари лица Yumeya Chairs е напред во индустријата. Производот е произведен со висока прецизност за да ги исполни поставените стандарди за квалитет во индустријата. Овој брендиран производ Yumeya Chairs воспостави своја одлична репутација на пазарот.

Yumeya трпезариски столици од серијата 5645 има 6 различни стилови, фотелја, поширока фотелја, столче за бар, единечен софа & Два месо. Yumeya Metal Wood Grain Seating се препознаени од многу светски брендови на хотелски синџири со пет ѕвезди, како што се Шангри Ла, Мериот, Хилтон итн. Во меѓувреме, Yumeya Metal Wood Grain Seating се исто така признати од Дизни, Емаар и други познати компании. Емаар, гигант за недвижнини низ ОАЕ, е една од најголемите компании за недвижнини во светот. На 13 мај 2020 година, имотите на Емаар се рангираа на 981 место на листата на Форбс за глобално претпријатие 2000 година за 2020 година. Кулата Бурџ Калифа е обележје на имотите на Емар. Од 2016 година, Yumeya постигна соработка со Emaar, обезбедувајќи мебел за хотелите на Emaar, салите за банкет и други комерцијални места.

Yumeya Chairs Сениорски столици-1 8

Направен од 2,0 mm алуминиум, столчето за пациенти со висок грб YW5646 го поминува тестот за јачина на ANS/BIFMA X5.4-2012 и EN 16139:2013/AC:2013 ниво 2. Yumeya ви ветува 10 години гаранција за рамка која може да ве ослободи од грижата за продажба после сервис. Целокупниот дизајн е едноставен, но многу елегантен. Едноставните прави линии им даваат на луѓето најдобриот визуелен ефект и најудобното чувство за седење. Поширокот   дизајнот може да го направи столот погоден за сите клиенти и да обезбеди најдобра удобност. Дизајнот на раката може да обезбеди сигурно место за рацете, а исто така да обезбеди одредена поддршка, особено за постарите лица.   W ith Yumeya обработка на зрно од метално дрво, на   Поширока стол на рака.   може да им помогне на луѓето да добијат изглед и допир на дрво во метална рамка без да се размножуваат бактерии и вируси.   Сите овие факторе   YW5646.   добар дополнителен мебел за Дом за стари лица, Здрава нега и живеење на стари лица.

Yumeya Chairs Сениорски столици-1 9
Yumeya Chairs Сениорски столици-1 10
Yumeya Chairs Сениорски столици-1 11

Клучен функција

1. Алуминиумската рамка со Јоеја ’S & Структура

- 10-годишна рамка

---Поминете тест за јачина на EN 16139:2013 / AC: 2013 ниво 2 / ANS / BIFMA X5.4-2012

--- Може да поднесе повеќе од 500 фунти  

 

2. Завршување на метална дрвена житота

--- Добијте го изгледот на дрвото и допрете низ финишот на зрната од дрво.

---Различна опција за боја на зрно дрво

 

Детал на производи

Во филозофијата на Yumeya Furniture, мислиме дека производите со висок квалитет треба да вклучуваат 5 аспекти, „Безбедност“, „Удобно“, „Стандард“, „Одлични детали“ и „Вредносен пакет“.

1. Безбедност: Безбедноста вклучува два дела, безбедност на силата и безбедност на деталите.

--- Безбедност на јачината: со шаблони цевки и структура, може да издржи повеќе од 500 фунти

---Безбедност на деталите: добро полиран, мазен, без метален трн и нема да ја гребе раката на корисникот

2. Добрино:  Дизајнот на целото столче ја следи ергономијата.  

---101 Степен, најдобар степен за грбот и седиштето, давајќи му на корисникот најудобна положба за седење.

---170 степени, совршен радијан на грбот, совршено одговара на задниот радијан на корисникот.

---3-5 степени, соодветен наклон на површината на седиштето, ефективна поддршка на лумбалниот 'рбет на корисникот.

3. Стандардно:   Не е тешко да се направи еден добар стол. Но, за рефус цел, само кога сите столици во еден стандард  ' Иста големина ’ Иста поглед. ’Може да биде висок квалитет. Yumeya Furniture користи увезени машини за сечење од Јапонија, роботи за заварување, машини за тапацир за автомобили итн. За намалување на човечка грешка. Разликата во големината на сите столици Yumeya е контрола од 3 мм.

4.   Одлични детали:   Деталите што може да се допрат се совршени, што е висококвалитетен производ.

--- Мазен заварен спој, воопшто не се гледа белег од заварување.

--- Соработена со Тигр TM   Палто во прав, светски позната марка на пудра, 3 пати поотпорна на абење, секојдневно гребење во никој случај.

-- 65 m 3 /kg Пена за мувла без талк, висока еластичност и долг животен век, со користење 5 години нема да излезе во форма.

--- Мартиндејлот од целата стандардна ткаенина на Yumeya има повеќе од 30.000 рабови, отпорен на абење и лесен за чистење, погоден за комерцијална употреба.

---Совршен тапацир, линијата на перничињата е мазна и права.

5.   Пакет на вредност:   Има две работи за пакет со вредност, ефектна заштита и заштеда на простор.   Без да се жртвува удобноста, инженерските дизајнери на Yumeya се обидуваат сè најдобро да ја подобрат количината на товарење за да постигнат највисоки трошковни перформанси на производите.   Во меѓувреме, сите пакети се предмет на симулациски тест за транспорт за да се осигура дека столот е во добра заштита.

Yumeya Chairs Сениорски столици-1 12
Yumeya Chairs Сениорски столици-1 13
Yumeya Chairs Сениорски столици-1 14

 

Како изгледа во Лоби? & Чекалница (Кафе / Хотел / Сениор Ливинг)?

Бидејќи столчето од метално дрво Yumeya е компактно и непорозно, нема да размножува бактерии и вируси. Цената е само 20% - 30% од   стол од цврсто дрво, но неговата цврстина е поголема од столицата од масивно дрво. Во меѓувреме, тој е наредени и лесен, што може да р намалување на тежината и цената на ласерската операција . Со 10 години гаранција за рамка, има 0   Цената за одржување и одржување   Загрижувајте се бесплатно по продавање. Сите овие фактори прават поставете го циклусот на враќање на инвестицијата да биде реален. Така, сега се повеќе и повеќе комерцијални места, како што се хотел, кафе, клуб, старечки дом, сениорско живеење и така натаму, изберете столчиња од метално дрво Yumeya наместо стол од цврсто дрво.

Yumeya Chairs Сениорски столици-1 15
Yumeya Chairs Сениорски столици-1 16
Yumeya Chairs Сениорски столици-1 17

 

Опции на боја

Yumeya обезбедува разновидни површински третмани, вклучително и зрно од метално дрво, прав, палто во прав Dou и повеќе од 20 бои. Можете да изберете соодветна површинска обработка според вашиот стил на декорација и буџет, или можете да се консултирате со вашиот професионален консултант за совет.

Дрвено зрно
Yumeya Chairs Сениорски столици-1 18

A01 Валент

Yumeya Chairs Сениорски столици-1 19

A02 Валент

Yumeya Chairs Сениорски столици-1 20

A03 Валент

Yumeya Chairs Сениорски столици-1 21

А05 Бек

Yumeya Chairs Сениорски столици-1 22

А07 Шари

Yumeya Chairs Сениорски столици-1 23

A09 Валент

Yumeya Chairs Сениорски столици-1 24

А30 Ок

Yumeya Chairs Сениорски столици-1 25

A50 Валент

Yumeya Chairs Сениорски столици-1 26

A51 Валент

Yumeya Chairs Сениорски столици-1 27

A52 Валент

Yumeya Chairs Сениорски столици-1 28

A53 Валент

Паптот
Yumeya Chairs Сениорски столици-1 29

PC01

Yumeya Chairs Сениорски столици-1 30

PC05

Yumeya Chairs Сениорски столици-1 31

PC06

Yumeya Chairs Сениорски столици-1 32

PC21

 

Ду ТМ
Yumeya Chairs Сениорски столици-1 33

SP8011

Yumeya Chairs Сениорски столици-1 34

SP8021

 

Надворешен палтот
Yumeya Chairs Сениорски столици-1 35

M-OD-PC-001

Yumeya Chairs Сениорски столици-1 36

M-OD-PC-004Предност на компанијата


• Со одличен систем за управување со логистика, Yumeya Chairs е посветена на обезбедување ефикасна испорака за клиентите, за да го подобри нивното задоволство од нашата компанија.
• Основана во Yumeya Чаирс има добра репутација на домашниот и странскиот пазар.
• Нашата компанија ужива во супериорна локација со удобен копнен транспорт. Затоа, дава предности за надворешна продажба.
Yumeya Chairs е професионална фармацевтска компанија. метални трпезариски столови, банкет стол, комерцијален мебел се достапни во повеќе видови и со добар квалитет. Добредојдовте да не контактирате за консултации или деловна соработка!


како може столовите Yumeya да им помогнат на постарите да останат активни и мобилни?

нема податок
Контактирајте не
Остави порака
we welcome custom designs and ideas and is able to cater to the specific requirements. for more information, please visit the website or contact us directly with questions or inquiries.
Како еден од водечките светски производители на мебел од дрво од метал, Yumeya е посветен на истражување на зрно од метал од дрво. Има три предности на зрното од метално дрво на Yumeya, „Без спој и без празнина“, „Бистро“, „Издржлив“. Со цел да добие допир во метално столче, Yumeya го лансираше првиот во светот 3D стол од зрно дрво во 2018 година.
нема податок
CONTACT US

Е- пошта:   Info@ youmeiya.net

MP / Whatsapp:86 13534726803

Адреса: Женан индустрија, Хешан Сити, провинција Гуангдонг, Кина

Видео на Јумеја

XML

Авторски права © 2021 Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd | Тајп
разговор преку Интернет
Hello, please leave your name and email here before chat online so that we won't miss your message and contact you smoothly.