Yumeya Chairs - Водечки производител на трпезариски столици од метал од дрво & Додавач на големи


Yumeya Chairs - Водечки производител на трпезариски столици од метал од дрво & Додавач на големи


Се продава банкет столче Yumeya Chairs - 1
Се продава банкет столче Yumeya Chairs - 2
Се продава банкет столче Yumeya Chairs - 3
Се продава банкет столче Yumeya Chairs - 4
Се продава банкет столче Yumeya Chairs - 5
Се продава банкет столче Yumeya Chairs - 6
Се продава банкет столче Yumeya Chairs - 1
Се продава банкет столче Yumeya Chairs - 2
Се продава банкет столче Yumeya Chairs - 3
Се продава банкет столче Yumeya Chairs - 4
Се продава банкет столче Yumeya Chairs - 5
Се продава банкет столче Yumeya Chairs - 6

Се продава банкет столче Yumeya Chairs -

Апратирај

Yumeya Chairs е професионален производител на мебел за банкети. Нашите производи вклучуваат столчиња за вечера, маси за банкет, тркалезни маси, покривки и постелнина.

Се продава банкет столче

Yumeya Metal Wood Grain Lounge YSF1060 е направен од алуминиумска дебелина од 2,0 мм. Тоа поминете го тестот за јачина на EN 16139:2013 / AC: 2013 ниво 2 и ANS / BIFMA X5.4-2012. Нема никаков проблем да се поднесе повеќе од 500 фунти. Во меѓувреме, Yumeya обезбедува 10-годишна гаранција за рамка. Во текот на 10 години, доколку има некаков проблем предизвикан од структурата, ние ќе ви замениме нов салон бесплатно. Со пената за мувла со висока густина и најдобриот заден агол може да ги натера сите да седат удобно во однос на тоа кој седи во неа, мажи или жени.   Избор на различни функционални ткаенини, антибактериски, отпорни на мувла, лесно се чисти, повеќе од 100.000 жлебови, YSF1060 може да се користи во различни апликации, како што се постари лица за живеење, здравствена заштита, кафуле, лоби, просторија за престој, заеднички простор итн.

Се продава банкет столче Yumeya Chairs - 7

Во 1998, г. Гонг, основачот на Yumeya, го разви првиот стол од метално дрво, отвори нова ера.  Сега Yumeya стана еден од водечките светски производители на столчиња за метално дрво. Постојат 3 неспоредливи предности на зрното од метално дрво Yumeya.

1.   Нема заеднички и без разлика:   Зглобовите помеѓу цевководите можат да бидат покриени со проѕирно дрво, без преголеми шевови или без покриено зрно од дрво. Сега Yumeya го постигна ефектот на едно-на-еден совпаѓање на хартија со зрно дрво и рамка преку PCM машината.

2.   Чисто како вистински дрвено жито.:   Постојат две клучни точки за да се добие чисто зрно од дрво како вистинско, слојот од прав и целосниот допир на хартијата и пудрата. Преку соработката со пудрата Tiger се подобрува рендерирањето на бојата на зрното дрво на пудрата, а зрното дрво е појасно. Во меѓувреме, Yumeya разви специјален ПВЦ калап отпорен на високи температури, кој може да обезбеди целосен контакт помеѓу дрвната зрнеста хартија и прашокот.   Столицата од метално дрво Yumeya, дури и ако погледнете внимателно, ќе имате илузија дека ова е стол од цврсто дрво.

3.   Уштено:   Комерцијалниот мебел има поголеми шанси за судир од мебелот за домаќинство, што предизвикува и лош прв впечаток и скапа замена на мебелот. Затоа, комерцијалниот мебел ќе има посебни барања за отпорност на абење.   Отпорноста на абење на зрното од метално дрво се одредува со прашокот. Врз основа на ова, Yumeya од 2017 година ја започна соработката со Tiger Powder Coat, светски познат професионален бренд за метал во прав. Сега Yumeya's Metal Wood Grain е повеќе од 3 пати издржлив од истиот производ на пазарот. Тоа значи дека столчето од метално дрво Yumeya може да го задржи својот добар изглед со години.  


Се продава банкет столче Yumeya Chairs - 8
Се продава банкет столче Yumeya Chairs - 9
Се продава банкет столче Yumeya Chairs - 10

Клучен функција

1. Алуминиумска рамка со цевка со модел на Yumeya & Структура

- 10-годишна рамка

---Поминете тест за јачина на EN 16139:2013 / AC: 2013 ниво 2 / ANS / BIFMA X5.4-2012

--- Може да поднесе повеќе од 500 фунти  


2. Завршување на метална дрвена житота

--- Добијте го изгледот на дрвото и допрете низ финишот на зрната од дрво.

---Различна опција за боја на зрно дрво


Детал на производи

Филозофијата за квалитет на Yumeya е „Добар квалитет = безбедност + удобност + стандард + детали + пакет“.   Сите столчиња од метално дрво Yumeya може да носат повеќе од 500 фунти и со 10-годишна гаранција за рамката.

1.   Безбедност:   Безбедносното столче не само што има структурна безбедност, туку и детали за безбедноста. Може.   ве ослободи од маката на постпродажната услуга , и направи брендот да има поголема конотација.

--- Сила безбедност:   Сите столчиња на Yumeya го поминуваат тестот за јачина на EN 16139:2013 / AC: 2013 ниво 2 и ANS / BIFMA X5.4-2012.

² Користете алуминиум од 6061 одделение што е највисоко ниво во индустријата.

² Дебелината е повеќе од 2 мм,   а напрегнатите делови е дури и повеќе од 4мм.

² Цврстина на алуминиум од 15-16 степени, што го надминува меѓународниот стандард од 14 степени.

² Патентентна цифра & Структура - зајакната туширање & Изградена во структура силата е најмалку двојно поголема од редовната.

--- Деталноста:   Покрај силата, Јумеја внимава и на невидливите безбедносни проблеми, како што е металниот трн што може да ги чеша рацете. Сите столчиња на Yumeya ќе бидат полирани најмалку 3 пати и прегледани 9 пати пред да можат да се сметаат за квалификувани производи и да се испорачаат на клиентите.

2.   Утешн:   Долгогодишното искуство во изработка на комерцијални столици ни кажува дека добрата столица мора да биде удобност.   Удобноста значи дека може да му донесе удобно искуство на клиентот и да го натера да почувствува дека потрошувачката вреди повеќе.   Секој стол што го дизајниравме е ергономски.

---101 степени, најдоброто ниво на грбот го прави убаво да се потпреме.

---170 степени, совршен радијан на грбот, совршено одговара на задниот радијан на корисникот.

---3-5 степени, соодветен наклон на површината на седиштето, ефективна поддршка на лумбалниот 'рбет на корисникот.

Дополнително, користиме авто-пена со високо враќање и умерена цврстина, која не само што има долг работен век, туку и може да направи   сите седат удобно, без разлика кој седи во него - мажи или жени.

3.   Одлична детала:   Што е детал? Нијансите ја одразуваат генијалноста на производот, што најдобро може да ја одрази вредноста на производот. Кога ќе ја добиете столицата од метално дрво на Yumeya, ќе се восхитувате на генијалноста на Yumeya. Секој стол изгледа како ремек-дело.

---Реален ефект на текстура од цврсто дрво

² Многу клиенти имаат такво недоразбирање што Yumeya испорачува погрешна стока од столици од цврсто дрво.

² Нема шанси. Во соработка со Tiger Powder Coat, издржливоста е повеќе од три пати поголема од онаа на слични производи на пазарот.

--- Бајн влечен заедник:   Воопшто не може да се види трага од заварување. Тоа е како да се произведува со калап.

--- Издржливото ткаенина изгледа прекрасно

² Мартиндејлот од сите стандардни ткаенини на Yumeya е повеќе од 30.000 рути.

² Со посебен третман, лесно се чисти, погоден за комерцијална употреба.

--- Висока ресибилност пена:   65 m3/kg пена за мувла без талк, долг животен век, користење 5 години нема да излезе од форма.

--- Совршена напколница.:   Линијата на перницата е мазна и права.

Производите со генијални детали можат да го подобрат искуството и задоволството на вашите клиенти, што може многу да ја олесни вашата продажба.  

Се продава банкет столче Yumeya Chairs - 11
Се продава банкет столче Yumeya Chairs - 12
Се продава банкет столче Yumeya Chairs - 13


Како изгледа во лоби, чекална & Обична област?

Метален дрвен столд нема дупки и шевови, во комбинација со ефективни програми за чистење, може ефикасно да го спречи ширењето на бактерии и вируси.   Во меѓувреме,   Метален дрвен столд ги комбинира предностите на металните столици и столовите од цврсто дрво, „поголема јачина“, „40% - 50% од цената“, „текстура од цврсто дрво“. Така, сега се повеќе и повеќе комерцијално место,   како што се хотел, кафе, клуб, старечки дом, сениорско живеење и така натаму,   изберете Yumeya метално дрво жито столици наместо цврсто дрво стол за да   го скрати циклусот на враќање на инвестицијата.

Се продава банкет столче Yumeya Chairs - 14
Се продава банкет столче Yumeya Chairs - 15
Се продава банкет столче Yumeya Chairs - 16


Опции на боја

Yumeya обезбедува разновидни површински третмани, вклучително и зрно од метално дрво, прав, палто во прав Dou и повеќе од 20 бои. Можете да изберете соодветна површинска обработка според вашиот стил на декорација и буџет, или можете да се консултирате со вашиот професионален консултант за совет.

Дрвено зрно
Се продава банкет столче Yumeya Chairs - 17

A01 Валент

Се продава банкет столче Yumeya Chairs - 18

A02 Валент

Се продава банкет столче Yumeya Chairs - 19

A03 Валент

Се продава банкет столче Yumeya Chairs - 20

А05 Бек

Се продава банкет столче Yumeya Chairs - 21

А07 Шари

Се продава банкет столче Yumeya Chairs - 22

A09 Валент

Се продава банкет столче Yumeya Chairs - 23

А30 Ок

Се продава банкет столче Yumeya Chairs - 24

A50 Валент

Се продава банкет столче Yumeya Chairs - 25

A51 Валент

Се продава банкет столче Yumeya Chairs - 26

A52 Валент

Се продава банкет столче Yumeya Chairs - 27

A53 Валент

Паптот
Се продава банкет столче Yumeya Chairs - 28

PC01

Се продава банкет столче Yumeya Chairs - 29

PC05

Се продава банкет столче Yumeya Chairs - 30

PC06

Се продава банкет столче Yumeya Chairs - 31

PC21


Ду ТМ
Се продава банкет столче Yumeya Chairs - 32

SP8011

Се продава банкет столче Yumeya Chairs - 33

SP8021


Надворешен палтот
Се продава банкет столче Yumeya Chairs - 34

M-OD-PC-001

Се продава банкет столче Yumeya Chairs - 35

M-OD-PC-004Предности на компанијата


· Столицата на Јумеа сопродавање содржи лесен дифузитер, кој е развиен од нашиот прв клас Р иД тим. Сите членови на нашиот тим вложија напори за подобрување на ефикасноста на пропустливоста на светлосниот дифузор.


· банкет стол за продажба е произведен врз основа на висококвалитетни материјали. Тоа нема да предизвика никакви штетни материи за човечкото тело, за да се избегнат човечки алергии. Покрај тоа, има добра отпорност на корозија, отпорност на абење и отпорност на оксидација. Нема да се оксидира или обезбојува при долгорочно носење.


· Производот наиде на широк прием на пазарот поради добрите економски придобивки.


áâ Компанија: ´æàα · Со седиште во Кина, Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd. е позната производствена компанија специјализирана за дизајн, развој, производство, продажба и дистрибуција на банкет стол за продажба. &åã · Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd. цврсто го следи трендот на високотехнолошки развој. 䦕 · Се стремиме да негуваме здрава, разновидна и инклузивна култура каде што сите наши вработени можат да го исполнат неговиот или нејзиниот потенцијал, а со тоа да обезбедиме постојана одржливост, раст и успех на нашата компанија. 縢© Примена на производот. ¤°δ÷ Банкет столот за продажба развиен од Yumeya Chairs е широко користен во различни области. éêè Според различните потреби на клиентите, би можеле да приспособиме сеопфатни и ефикасни решенија за нив.  εη колку чини банкет столчето за продажба? ð
нема податок
Контактирајте не
Остави порака
we welcome custom designs and ideas and is able to cater to the specific requirements. for more information, please visit the website or contact us directly with questions or inquiries.
Како еден од водечките светски производители на мебел од дрво од метал, Yumeya е посветен на истражување на зрно од метал од дрво. Има три предности на зрното од метално дрво на Yumeya, „Без спој и без празнина“, „Бистро“, „Издржлив“. Со цел да добие допир во метално столче, Yumeya го лансираше првиот во светот 3D стол од зрно дрво во 2018 година.
нема податок
CONTACT US

Е- пошта:   Info@ youmeiya.net

MP / Whatsapp:86 13534726803

Адреса: Женан индустрија, Хешан Сити, провинција Гуангдонг, Кина

Видео на Јумеја

XML

Авторски права © 2021 Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd | Тајп
разговор преку Интернет
Hello, please leave your name and email here before chat online so that we won't miss your message and contact you smoothly.