Yumeya Chairs - Водечки производител на трпезариски столици од метал од дрво & Додавач на големи


Yumeya Chairs - Водечки производител на трпезариски столици од метал од дрво & Додавач на големи


Фабрика за столици за венчавки Марка за столици Yumeya 1
Фабрика за столици за венчавки Марка за столици Yumeya 2
Фабрика за столици за венчавки Марка за столици Yumeya 3
Фабрика за столици за венчавки Марка за столици Yumeya 4
Фабрика за столици за венчавки Марка за столици Yumeya 5
Фабрика за столици за венчавки Марка за столици Yumeya 6
Фабрика за столици за венчавки Марка за столици Yumeya 1
Фабрика за столици за венчавки Марка за столици Yumeya 2
Фабрика за столици за венчавки Марка за столици Yumeya 3
Фабрика за столици за венчавки Марка за столици Yumeya 4
Фабрика за столици за венчавки Марка за столици Yumeya 5
Фабрика за столици за венчавки Марка за столици Yumeya 6

Фабрика за столици за венчавки Марка за столици Yumeya

Апратирај

Водечки производител на венчални столчиња со уникатен стил. Yumeya е животен сон кој е во служба долги години, постојано се подобрува, а сега брендот е еден од најпопуларните производители во оваа област.

столовите се направени по нарачка, компанијата може да произведе било кој стол во која било боја


Детали за производот од фабриката за венчални столчињаОпис на производи


Фабрика за венчални столчиња од Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd. е со супериорен квалитет. Се произведува врз основа на барањата за безбедност и квалитет на владата и индустријата, производот е 100% квалификуван. Целиот производствен процес на фабриката за столчиња за венчавки е строго контролиран од професионални КК.

Yumeya Metal Wood Grain Seating серијата 1495 вклучува странично столче, фотелја, столче за бар и софа. Тоа е ново дизајн & Чекај.   Tiger Powder Coat, водечка светска компанија за премачкување во прав, основана во 1934 година во Австрија. Во светот има седум научно-истражувачки институции од светска класа и повеќе од 30 филијали ширум светот. Тигарот е палтото.   5 пати трајни. Во меѓувреме, тоа е.   зелен производ, дека нема олово, кадмиум и други отровни материи.   Од 2017 година, Yumeya Furniture и Tiger Coat постигнаа стратешка соработка. До сега, заеднички лансиравме две технологии кои беа пионерски од индустријата.

---Дуу--Платот ,   Комбинирање на издржливоста на прашкаста облога со ефектот на бојата

--- Дијаман... Технологи , А е тврд како дијамант, 5 пати отпорен на абење од конвенционалната технологија

Фабрика за столици за венчавки Марка за столици Yumeya 7

Изработен од 2,0 mm алуминиум, YSF1050-S го поминува тестот за јачина на ANS/BIFMA X5.4-2012 и EN 16139:2013/AC:2013 ниво 2. Yumeya ви ветува 10 години гаранција за рамка која може да ве ослободи од грижата за продажба после сервис. Уникатниот дизајн, особено дизајнот на задниот дел, го прават софата голема поинаква од обичната софа која може да го надгради нивото на местото. Во меѓувреме, уникатниот грб може да му даде на корисникот најдобра поддршка и удобност.   W Со третман со метално дрво Yumeya, столот може да им помогне на луѓето да добијат изглед и допир на дрво во метална рамка.

Фабрика за столици за венчавки Марка за столици Yumeya 8
Фабрика за столици за венчавки Марка за столици Yumeya 9
Фабрика за столици за венчавки Марка за столици Yumeya 10

Клучен функција

1. Алуминиумската рамка со Јоеја ’S & Структура

- 10-годишна рамка

---Поминете тест за јачина на EN 16139:2013 / AC: 2013 ниво 2 / ANS / BIFMA X5.4-2012

--- Може да поднесе повеќе од 500 фунти  

 

2. Завршување на метална дрвена житота

--- Добијте го изгледот на дрвото и допрете низ финишот на зрната од дрво.

---Различна опција за боја на зрно дрво

 

Детал на производи

Во филозофијата на Yumeya Furniture, мислиме дека производите со висок квалитет треба да вклучуваат 5 аспекти, „Безбедност“, „Удобно“, „Стандард“, „Одлични детали“ и „Вредносен пакет“.

1. Безбедност: Безбедноста вклучува два дела, безбедност на силата и безбедност на деталите.

--- Безбедност на јачината: со шаблони цевки и структура, може да издржи повеќе од 500 фунти

---Безбедност на деталите: добро полиран, мазен, без метален трн и нема да ја гребе раката на корисникот

2. Добрино:  Дизајнот на целото столче ја следи ергономијата.  

---101 Степен, најдобар степен за грбот и седиштето, давајќи му на корисникот најудобна положба за седење.

---170 степени, совршен радијан на грбот, совршено одговара на задниот радијан на корисникот.

---3-5 степени, соодветен наклон на површината на седиштето, ефективна поддршка на лумбалниот 'рбет на корисникот.

3. Стандардно:   Не е тешко да се направи еден добар стол. Но, за рефус цел, само кога сите столици во еден стандард  ' Иста големина ’ Иста поглед. ’Може да биде висок квалитет. Yumeya Furniture користи увезени машини за сечење од Јапонија, роботи за заварување, машини за тапацир за автомобили итн. За намалување на човечка грешка. Разликата во големината на сите столици Yumeya е контрола од 3 мм.

4.   Одлични детали:   Деталите што може да се допрат се совршени, што е висококвалитетен производ.

--- Мазен заварен спој, воопшто не се гледа белег од заварување.

--- Соработена со Тигр TM   Палто во прав, светски позната марка на пудра, 3 пати поотпорна на абење, секојдневно гребење во никој случај.

-- 65 m 3 /kg Пена за мувла без талк, висока еластичност и долг животен век, со користење 5 години нема да излезе во форма.

--- Мартиндејлот од целата стандардна ткаенина на Yumeya има повеќе од 30.000 рабови, отпорен на абење и лесен за чистење, погоден за комерцијална употреба.

---Совршен тапацир, линијата на перничињата е мазна и права.

5.   Пакет на вредност:   Има две работи за пакет со вредност, ефектна заштита и заштеда на простор.   Без да се жртвува удобноста, инженерските дизајнери на Yumeya се обидуваат сè најдобро да ја подобрат количината на товарење за да постигнат највисоки трошковни перформанси на производите.   Во меѓувреме, сите пакети се предмет на симулациски тест за транспорт за да се осигура дека столот е во добра заштита.

Фабрика за столици за венчавки Марка за столици Yumeya 11
Фабрика за столици за венчавки Марка за столици Yumeya 12
Фабрика за столици за венчавки Марка за столици Yumeya 13

 

Како изгледа во Лоби? & Чекалница (Кафе / Хотел / Сениор Ливинг)?

Бидејќи столчето од метално дрво Yumeya е компактно и непорозно, нема да размножува бактерии и вируси. Цената е само 20% - 30% од   стол од цврсто дрво, но неговата цврстина е поголема од столицата од масивно дрво. Во меѓувреме, тој е наредени и лесен, што може да р намалување на тежината и цената на ласерската операција . Со 10 години гаранција за рамка, има 0   Цената за одржување и одржување   Загрижувајте се бесплатно по продавање. Сите овие фактори прават поставете го циклусот на враќање на инвестицијата да биде реален. Така, сега се повеќе и повеќе комерцијални места, како што се хотел, кафе, клуб, старечки дом, сениорско живеење и така натаму, изберете столчиња од метално дрво Yumeya наместо стол од цврсто дрво.

Фабрика за столици за венчавки Марка за столици Yumeya 14
Фабрика за столици за венчавки Марка за столици Yumeya 15
Фабрика за столици за венчавки Марка за столици Yumeya 16

 

Опции на боја

Yumeya обезбедува разновидни површински третмани, вклучително и зрно од метално дрво, прав, палто во прав Dou и повеќе од 20 бои. Можете да изберете соодветна површинска обработка според вашиот стил на декорација и буџет, или можете да се консултирате со вашиот професионален консултант за совет.

Дрвено зрно
Фабрика за столици за венчавки Марка за столици Yumeya 17

A01 Валент

Фабрика за столици за венчавки Марка за столици Yumeya 18

A02 Валент

Фабрика за столици за венчавки Марка за столици Yumeya 19

A03 Валент

Фабрика за столици за венчавки Марка за столици Yumeya 20

А05 Бек

Фабрика за столици за венчавки Марка за столици Yumeya 21

А07 Шари

Фабрика за столици за венчавки Марка за столици Yumeya 22

A09 Валент

Фабрика за столици за венчавки Марка за столици Yumeya 23

А30 Ок

Фабрика за столици за венчавки Марка за столици Yumeya 24

A50 Валент

Фабрика за столици за венчавки Марка за столици Yumeya 25

A51 Валент

Фабрика за столици за венчавки Марка за столици Yumeya 26

A52 Валент

Фабрика за столици за венчавки Марка за столици Yumeya 27

A53 Валент

Паптот
Фабрика за столици за венчавки Марка за столици Yumeya 28

PC01

Фабрика за столици за венчавки Марка за столици Yumeya 29

PC05

Фабрика за столици за венчавки Марка за столици Yumeya 30

PC06

Фабрика за столици за венчавки Марка за столици Yumeya 31

PC21

 

Ду ТМ
Фабрика за столици за венчавки Марка за столици Yumeya 32

SP8011

Фабрика за столици за венчавки Марка за столици Yumeya 33

SP8021

 

Надворешен палтот
Фабрика за столици за венчавки Марка за столици Yumeya 34

M-OD-PC-001

Фабрика за столици за венчавки Марка за столици Yumeya 35

M-OD-PC-004

 Предност на компанијата


• Нашата компанија има најпрофесионален тим за услуги, така што можеме да обезбедиме сеопфатна и брза услуга, како што е решавање на проблемите на клиентите.
• Yumeya Chairs има тим за истражување и развој составен од професионални технички програмери. Развиваме и дизајнираме производи со иновативни концепти за истражување и развој за да се осигураме дека секој чекор на производот од дизајн, развој до производство е професионален и ефикасен.
• Yumeya Chairs има одлична географска локација со неколку железници и автопати во близина, што овозможува погодност за транспорт.
Здраво, благодарам за вашиот интерес за Yumeya Chairs! Ако имате какви било потреби, ве молиме контактирајте не. Ние сме посветени да ви служиме.


колку тежат твоите столчиња?

нема податок
Контактирајте не
Остави порака
we welcome custom designs and ideas and is able to cater to the specific requirements. for more information, please visit the website or contact us directly with questions or inquiries.
Како еден од водечките светски производители на мебел од дрво од метал, Yumeya е посветен на истражување на зрно од метал од дрво. Има три предности на зрното од метално дрво на Yumeya, „Без спој и без празнина“, „Бистро“, „Издржлив“. Со цел да добие допир во метално столче, Yumeya го лансираше првиот во светот 3D стол од зрно дрво во 2018 година.
нема податок
CONTACT US

Е- пошта:   Info@ youmeiya.net

MP / Whatsapp:86 13534726803

Адреса: Женан индустрија, Хешан Сити, провинција Гуангдонг, Кина

Видео на Јумеја

XML

Авторски права © 2021 Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd | Тајп
разговор преку Интернет
Hello, please leave your name and email here before chat online so that we won't miss your message and contact you smoothly.