Yumeya Chairs - Водечки производител на трпезариски столици од метал од дрво & Додавач на големи


Столици за компанијата за сениорско живеење Yumeya Chairs 1
Столици за компанијата за сениорско живеење Yumeya Chairs 2
Столици за компанијата за сениорско живеење Yumeya Chairs 3
Столици за компанијата за сениорско живеење Yumeya Chairs 4
Столици за компанијата за сениорско живеење Yumeya Chairs 5
Столици за компанијата за сениорско живеење Yumeya Chairs 1
Столици за компанијата за сениорско живеење Yumeya Chairs 2
Столици за компанијата за сениорско живеење Yumeya Chairs 3
Столици за компанијата за сениорско живеење Yumeya Chairs 4
Столици за компанијата за сениорско живеење Yumeya Chairs 5

Столици за компанијата за сениорско живеење Yumeya Chairs

Апратирај

Столовите за стари лица им помагаат на луѓето во последните години од својот живот да уживаат во мали задоволства и да го искористат најдоброто од своето време, како и да ги намалат физичките и емоционалните предизвици со кои се соочуваат.

Со акцентот на стареењето во општеството, постарите лица постојано бараат производи за да ја задржат својата независност и мобилност.


Детали за производот на столчињата за постари лицаВоведување на производи


Столиците Yumeya Chairs за постари лица се соодветно дизајнирани за да ја зачуваат употребата на материјали, што го прави конкурентен. Сите аспекти на производот, како што се перформансите, издржливоста, достапноста итн., се внимателно тестирани и тестирани за време на производството и пред испораката. Позитивниот одговор на пазарот укажува на добра пазарна перспектива на производот.

Yumeya Metal Wood Grain Seating серијата 1495 вклучува странично столче, фотелја, столче за бар и софа. Тоа е ново дизајн & Чекај.   Tiger Powder Coat, водечка светска компанија за премачкување во прав, основана во 1934 година во Австрија. Во светот има седум научно-истражувачки институции од светска класа и повеќе од 30 филијали ширум светот. Тигарот е палтото.   5 пати трајни. Во меѓувреме, тоа е.   зелен производ, дека нема олово, кадмиум и други отровни материи.   Од 2017 година, Yumeya Furniture и Tiger Coat постигнаа стратешка соработка. До сега, заеднички лансиравме две технологии кои беа пионерски од индустријата.

---Дуу--Платот ,   Комбинирање на издржливоста на прашкаста облога со ефектот на бојата

--- Дијаман... Технологи , А е тврд како дијамант, 5 пати отпорен на абење од конвенционалната технологија

Столици за компанијата за сениорско живеење Yumeya Chairs 6

Направен од 2,0 mm алуминиум, софата со две седишта YSF1050-L го поминува тестот за јачина на ANS/BIFMA X5.4-2012 и EN 16139:2013/AC:2013 ниво 2. Yumeya ви ветува 10 години гаранција за рамка која може да ве ослободи од грижата за продажба после сервис. Уникатниот дизајн, особено дизајнот на задниот дел, го прават софата голема поинаква од обичната софа која може да го надгради нивото на местото. Во меѓувреме, уникатниот грб може да му даде на корисникот најдобра поддршка и удобност. W Со третман со метално дрво Yumeya, столот може да им помогне на луѓето да добијат изглед и допир на дрво во метална рамка.

Столици за компанијата за сениорско живеење Yumeya Chairs 7
Столици за компанијата за сениорско живеење Yumeya Chairs 8
Столици за компанијата за сениорско живеење Yumeya Chairs 9

Клучен функција

1. Алуминиумската рамка со Јоеја ’S & Структура

- 10-годишна рамка

---Поминете тест за јачина на EN 16139:2013 / AC: 2013 ниво 2 / ANS / BIFMA X5.4-2012

--- Може да поднесе повеќе од 500 фунти  

 

2. Завршување на метална дрвена житота

--- Добијте го изгледот на дрвото и допрете низ финишот на зрната од дрво.

---Различна опција за боја на зрно дрво

 

Детал на производи

Во филозофијата на Yumeya Furniture, мислиме дека производите со висок квалитет треба да вклучуваат 5 аспекти, „Безбедност“, „Удобно“, „Стандард“, „Одлични детали“ и „Вредносен пакет“.

1. Безбедност: Безбедноста вклучува два дела, безбедност на силата и безбедност на деталите.

--- Безбедност на јачината: со шаблони цевки и структура, може да издржи повеќе од 500 фунти

---Безбедност на деталите: добро полиран, мазен, без метален трн и нема да ја гребе раката на корисникот

2. Добрино:  Дизајнот на целото столче ја следи ергономијата.  

---101 Степен, најдобар степен за грбот и седиштето, давајќи му на корисникот најудобна положба за седење.

---170 степени, совршен радијан на грбот, совршено одговара на задниот радијан на корисникот.

---3-5 степени, соодветен наклон на површината на седиштето, ефективна поддршка на лумбалниот 'рбет на корисникот.

3. Стандардно:   Не е тешко да се направи еден добар стол. Но, за рефус цел, само кога сите столици во еден стандард  ' Иста големина ’ Иста поглед. ’Може да биде висок квалитет. Yumeya Furniture користи увезени машини за сечење од Јапонија, роботи за заварување, машини за тапацир за автомобили итн. За намалување на човечка грешка. Разликата во големината на сите столици Yumeya е контрола од 3 мм.

4.   Одлични детали:   Деталите што може да се допрат се совршени, што е висококвалитетен производ.

--- Мазен заварен спој, воопшто не се гледа белег од заварување.

--- Соработена со Тигр TM   Палто во прав, светски позната марка на пудра, 3 пати поотпорна на абење, секојдневно гребење во никој случај.

-- 65 m 3 /kg Пена за мувла без талк, висока еластичност и долг животен век, со користење 5 години нема да излезе во форма.

--- Мартиндејлот од целата стандардна ткаенина на Yumeya има повеќе од 30.000 рабови, отпорен на абење и лесен за чистење, погоден за комерцијална употреба.

---Совршен тапацир, линијата на перничињата е мазна и права.

5.   Пакет на вредност:   Има две работи за пакет со вредност, ефектна заштита и заштеда на простор.   Без да се жртвува удобноста, инженерските дизајнери на Yumeya се обидуваат сè најдобро да ја подобрат количината на товарење за да постигнат највисоки трошковни перформанси на производите.   Во меѓувреме, сите пакети се предмет на симулациски тест за транспорт за да се осигура дека столот е во добра заштита.

Столици за компанијата за сениорско живеење Yumeya Chairs 10
Столици за компанијата за сениорско живеење Yumeya Chairs 11
Столици за компанијата за сениорско живеење Yumeya Chairs 12

 

Како изгледа во Лоби? & Чекалница (Кафе / Хотел / Сениор Ливинг)?

Бидејќи столчето од метално дрво Yumeya е компактно и непорозно, нема да размножува бактерии и вируси. Цената е само 20% - 30% од   стол од цврсто дрво, но неговата цврстина е поголема од столицата од масивно дрво. Во меѓувреме, тој е наредени и лесен, што може да р намалување на тежината и цената на ласерската операција . Со 10 години гаранција за рамка, има 0   Цената за одржување и одржување   Загрижувајте се бесплатно по продавање. Сите овие фактори прават поставете го циклусот на враќање на инвестицијата да биде реален. Така, сега се повеќе и повеќе комерцијални места, како што се хотел, кафе, клуб, старечки дом, сениорско живеење и така натаму, изберете столчиња од метално дрво Yumeya наместо стол од цврсто дрво.

Столици за компанијата за сениорско живеење Yumeya Chairs 13
Столици за компанијата за сениорско живеење Yumeya Chairs 14
Столици за компанијата за сениорско живеење Yumeya Chairs 15

 

Опции на боја

Yumeya обезбедува разновидни површински третмани, вклучително и зрно од метално дрво, прав, палто во прав Dou и повеќе од 20 бои. Можете да изберете соодветна површинска обработка според вашиот стил на декорација и буџет, или можете да се консултирате со вашиот професионален консултант за совет.

Дрвено зрно
Столици за компанијата за сениорско живеење Yumeya Chairs 16

A01 Валент

Столици за компанијата за сениорско живеење Yumeya Chairs 17

A02 Валент

Столици за компанијата за сениорско живеење Yumeya Chairs 18

A03 Валент

Столици за компанијата за сениорско живеење Yumeya Chairs 19

А05 Бек

Столици за компанијата за сениорско живеење Yumeya Chairs 20

А07 Шари

Столици за компанијата за сениорско живеење Yumeya Chairs 21

A09 Валент

Столици за компанијата за сениорско живеење Yumeya Chairs 22

А30 Ок

Столици за компанијата за сениорско живеење Yumeya Chairs 23

A50 Валент

Столици за компанијата за сениорско живеење Yumeya Chairs 24

A51 Валент

Столици за компанијата за сениорско живеење Yumeya Chairs 25

A52 Валент

Столици за компанијата за сениорско живеење Yumeya Chairs 26

A53 Валент

Паптот
Столици за компанијата за сениорско живеење Yumeya Chairs 27

PC01

Столици за компанијата за сениорско живеење Yumeya Chairs 28

PC05

Столици за компанијата за сениорско живеење Yumeya Chairs 29

PC06

Столици за компанијата за сениорско живеење Yumeya Chairs 30

PC21

 

Ду ТМ
Столици за компанијата за сениорско живеење Yumeya Chairs 31

SP8011

Столици за компанијата за сениорско живеење Yumeya Chairs 32

SP8021

 

Надворешен палтот
Столици за компанијата за сениорско живеење Yumeya Chairs 33

M-OD-PC-001

Столици за компанијата за сениорско живеење Yumeya Chairs 34

M-OD-PC-004

 Предност на компанијата


• Yumeya Chairs ги гледа изгледите за развој со иновативен и напреден став и обезбедува повеќе и подобри услуги за клиентите со упорност и искреност.
• Yumeya Chairs има силен технички тим ангажиран во независни иновации. Во меѓувреме, активно ја зајакнуваме соработката со домашните истражувачки институти. Ние регрутираме познати експерти во индустријата како наши високи консултанти. Сето ова обезбедува силна техничка поддршка за нашиот развој.
• Продажната мрежа на Yumeya Chairs опфаќа од многу провинции и градови до региони низ целата земја.
Ако имате какви било прашања, слободно консултирајте се со Yumeya Chairs.


Овие столчиња изгледаат одлично, но дали доаѓаат во други бои?

нема податок
Контактирајте не
Остави порака
we welcome custom designs and ideas and is able to cater to the specific requirements. for more information, please visit the website or contact us directly with questions or inquiries.
Како еден од водечките светски производители на мебел од дрво од метал, Yumeya е посветен на истражување на зрно од метал од дрво. Има три предности на зрното од метално дрво на Yumeya, „Без спој и без празнина“, „Бистро“, „Издржлив“. Со цел да добие допир во метално столче, Yumeya го лансираше првиот во светот 3D стол од зрно дрво во 2018 година.
нема податок
CONTACT US

Е- пошта:   Info@ youmeiya.net

MP / Whatsapp:86 13534726803

Адреса: Женан индустрија, Хешан Сити, провинција Гуангдонг, Кина

Видео на Јумеја

XML

Авторски права © 2021 Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd | Тајп
разговор преку Интернет
Hello, please leave your name and email here before chat online so that we won't miss your message and contact you smoothly.