Yumeya Chairs - Водечки производител на трпезариски столици од метал од дрво & Додавач на големи


Yumeya Chairs - Водечки производител на трпезариски столици од метал од дрво & Додавач на големи


Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 1
Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 2
Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 3
Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 4
Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 5
Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 6
Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 7
Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 8
Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 9
Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 10
Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 11
Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 12
Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 13
Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 1
Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 2
Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 3
Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 4
Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 5
Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 6
Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 7
Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 8
Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 9
Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 10
Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 11
Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 12
Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 13

Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици

Апратирај

Yumeya Chairs Brand е најдоверливата компанија за онлајн кафулиња. Од дизајн, до производство, имаме тим од искусни професионалци кои знаат што е потребно за да се направи висококвалитетен мебел. Нашата цел е да ви обезбедиме најдобар квалитет по пристапни цени, за да можете да ја трансформирате вашата визија во реалност.

Достапни столици со различни бои и големини.

Yumeya трпезариски столчиња од серијата 1495 вклучува странично столче, фотелја и столче. Yumeya е првото претпријатие што примени технологија на зрно од метално дрво на метални столчиња. Досега, повеќе од 20 години неуморно работиме на иновација на технологијата за зрно дрво. Сега.   Јузиа   Имаше.   Бек А Јас бев пионер во индустријата за метално дрво и го водев развојот на индустријата .

- 1998, г. Гонг, основач на Yumeya Furniture, разви   првиот стол со зрно од метално дрво

---2010 година, основана Yumeya, специјализирана за производство на стол од метално дрво.  

--- 2011 година, Јумеа се појави.   Концепт   Еден стол е   Поставувај   Хартија   Да не постигне заедничка цел. .  

--- 2015, Јумеја го разви.   Првата машина за сечење на хартија.   за да се надгради конзистентноста помеѓу хартијата од дрво и металната рамка.  

--- 2017 година, Yumeya ја започнува соработката со   Тигр , глобален гигант во прав, за да го направи зрното дрво појасно и поотпорно на абење.  

--- 2018, Јујмиа лансирана.   првата 3D столица од дрво во светот . Оттогаш, луѓето можат да го добијат изгледот и допирот на дрво на метален стол.

Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 14

Направен од 2,0 mm алуминиум, YG7175 го помина тестот за јачина на ANS/BIFMA X5.4-2012 и EN 16139:2013/AC:2013 ниво 2. Yumeya ви ветува 10 години гаранција за рамка која може да ве ослободи од грижата за продажба после сервис. Уникатниот дизајн, особено дизајнот на грбот, го прави столот многу поинаков од обичната трпезариска столица која може да го надгради нивото на местото. Во меѓувреме, уникатниот грб може да му даде на корисникот најдобра поддршка и удобност. W Со третман со метално дрво Yumeya, столот може да им помогне на луѓето да добијат изглед и допир на дрво во метална рамка.   Покриен со заштитник од не'рѓосувачки челик, може да предизвика оштетување на воздухот.   Заедно со страничното столче, фотелја и троседот во истата серија, YG7175 е додаток на идеен производ за Кафе, Дом за стари лица, Хотел, Свадба & Користење на настанот.

Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 15
Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 16
Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 17

Клучен функција

1. Алуминиумска рамка со цевка со модел на Yumeya & Структура

- 10-годишна рамка

---Поминете тест за јачина на EN 16139:2013 / AC: 2013 ниво 2 / ANS / BIFMA X5.4-2012

--- Може да поднесе повеќе од 500 фунти  

 

2. Завршување на метална дрвена житота

--- Добијте го изгледот на дрвото и допрете низ финишот на зрната од дрво.

---Различна опција за боја на зрно дрво

 

Детал на производи

Во филозофијата на Yumeya Furniture, мислиме дека производите со висок квалитет треба да вклучуваат 5 аспекти, „Безбедност“, „Удобно“, „Стандард“, „Одлични детали“ и „Вредносен пакет“.

1. Безбедност: Безбедноста вклучува два дела, безбедност на силата и безбедност на деталите.

--- Безбедност на јачината: со шаблони цевки и структура, може да издржи повеќе од 500 фунти

---Безбедност на деталите: добро полиран, мазен, без метален трн и нема да ја гребе раката на корисникот

2. Добрино:  Дизајнот на целото столче ја следи ергономијата.  

---101 Степен, најдобар степен за грбот и седиштето, давајќи му на корисникот најудобна положба за седење.

---170 степени, совршен радијан на грбот, совршено одговара на задниот радијан на корисникот.

---3-5 степени, соодветен наклон на површината на седиштето, ефективна поддршка на лумбалниот 'рбет на корисникот.

3. Стандардно:   Не е тешко да се направи еден добар стол. Но, за рефус цел, само кога сите столици во еден стандард  „иста големина“ „ист изглед“, може да биде со висок квалитет. Yumeya Furniture користи увезени машини за сечење од Јапонија, роботи за заварување, машини за тапацир за автомобили итн. За намалување на човечка грешка. Разликата во големината на сите столици Yumeya е контрола од 3 мм.

4.   Одлични детали:   Деталите што може да се допрат се совршени, што е висококвалитетен производ.

--- Мазен заварен спој, воопшто не се гледа белег од заварување.

--- Соработена со Тигр TM   Палто во прав, светски позната марка на пудра, 3 пати поотпорна на абење, секојдневно гребење во никој случај.

-- 65 m 3 /kg Пена за мувла без талк, висока еластичност и долг животен век, со користење 5 години нема да излезе во форма.

--- Мартиндејлот од целата стандардна ткаенина на Yumeya има повеќе од 30.000 рабови, отпорен на абење и лесен за чистење, погоден за комерцијална употреба.

---Совршен тапацир, линијата на перничињата е мазна и права.

5.   Пакет на вредност:   Има две работи за пакет со вредност, ефектна заштита и заштеда на простор.   Без да се жртвува удобноста, инженерските дизајнери на Yumeya се обидуваат сè најдобро да ја подобрат количината на товарење за да постигнат највисоки трошковни перформанси на производите.   Во меѓувреме, сите пакети се предмет на симулациски тест за транспорт за да се осигура дека столот е во добра заштита.

Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 18
Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 19
Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 20

 

Како изгледа во јадење (Кафе / Хотел / Сениор Ливинг)?

Бидејќи столчето од метално дрво Yumeya е компактно и непорозно, нема да размножува бактерии и вируси. Цената е само 20% - 30% од   стол од цврсто дрво, но неговата цврстина е поголема од столицата од масивно дрво. Во меѓувреме, тој е наредени и лесен, што може да р намалување на тежината и цената на ласерската операција . Со 10 години гаранција за рамка, има 0   Цената за одржување и одржување   Загрижувајте се бесплатно по продавање. Сите овие фактори прават поставете го циклусот на враќање на инвестицијата да биде реален. Така, сега се повеќе и повеќе комерцијални места, како што се хотел, кафе, клуб, старечки дом, сениорско живеење и така натаму, изберете столчиња од метално дрво Yumeya наместо стол од цврсто дрво.

Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 21
Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 22
Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 23

 

Опции на боја

Yumeya обезбедува разновидни површински третмани, вклучително и зрно од метално дрво, прав, палто во прав Dou и повеќе од 20 бои. Можете да изберете соодветна површинска обработка според вашиот стил на декорација и буџет, или можете да се консултирате со вашиот професионален консултант за совет.

Дрвено зрно
Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 24

A01 Валент

Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 25

A02 Валент

Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 26

A03 Валент

Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 27

А05 Бек

Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 28

А07 Шари

Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 29

A09 Валент

Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 30

А30 Ок

Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 31

A50 Валент

Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 32

A51 Валент

Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 33

A52 Валент

Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 34

A53 Валент

Паптот
Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 35

PC01

Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 36

PC05

Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 37

PC06

Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 38

PC21

 

Ду ТМ
Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 39

SP8011

Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 40

SP8021

 

Надворешен палтот
Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 41

M-OD-PC-001

Кафе столици онлајн бренд Yumeya столици 42

M-OD-PC-004

 


Предности на компанијата


· Материјалите на Yumeya Chairs кафулињата онлајн се еколошки. Овие материјали не содржат жива или нешто што предизвикува загадување. И овие материјали се рециклираат.


· Во споредба со другите производи, овој производ ги има предностите на долг работен век, стабилни перформанси и добра употребливост.


· Со гледање за ефективно гарантирање на квалитетот на кафулињата онлајн, Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd. воведе ефикасен систем за управување со квалитет.


Компанија:


· По години на развој, Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd. стана експерт за обезбедување сигурни услуги за производство на онлајн кафулиња на клиентите.


· Нивото на развој на Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd. далеку ги надмина другите конкуренти во онлајн зоната за кафулиња.


· Нашата мисија е да ги разбереме нашите клиенти, како и нашиот пазар за да обезбедиме производи и услуги над нивните очекувања за да го подобриме нивниот квалитет на живот.


Примена на производот.


Кафе столовите онлајн на Yumeya Chairs може да се користат во различни индустрии за да се задоволат потребите на клиентите во различни области.


Yumeya Chairs секогаш се придржува до концептот на услуга за „задоволување на потребите на клиентите“. И ние сме посветени на клиентите да им обезбедиме едношалтерско решение кое е навремено, ефикасно и економично.


Може ли да ги користам столовите надвор?

нема податок
Контактирајте не
Остави порака
we welcome custom designs and ideas and is able to cater to the specific requirements. for more information, please visit the website or contact us directly with questions or inquiries.
Како еден од водечките светски производители на мебел од дрво од метал, Yumeya е посветен на истражување на зрно од метал од дрво. Има три предности на зрното од метално дрво на Yumeya, „Без спој и без празнина“, „Бистро“, „Издржлив“. Со цел да добие допир во метално столче, Yumeya го лансираше првиот во светот 3D стол од зрно дрво во 2018 година.
нема податок
CONTACT US

Е- пошта:   Info@ youmeiya.net

MP / Whatsapp:86 13534726803

Адреса: Женан индустрија, Хешан Сити, провинција Гуангдонг, Кина

Видео на Јумеја

XML

Авторски права © 2021 Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd | Тајп
разговор преку Интернет
Hello, please leave your name and email here before chat online so that we won't miss your message and contact you smoothly.