loading

Мебел Yumeya - метал од дрво  Комерцијални трпезариски столици/ Производител на договорни столици & Добавувач за хотелски столици, столици за настани & Ресторани

Нови трендови во дизајнот на ентериер во 2022 година за различни простории

Спалната соба е просторија, обично со мала површина, наменета за релаксација, спиење и читање. Неговиот дизајн се фокусира на едноставноста и леснотијата на користење. Често се користат високи прозорци и се посветува големо внимание на осветлувањето. Просторот е поделен на условни мали зони во кои се сместени место за спиење, облекување маса, фотелја и друг мебел, меѓутоа, генерално, отворената природа на ентериерот е зачувана.

Нови трендови во дизајнот на ентериер во 2022 година за различни простории 1

Каде можам да најдам евтини обични бели фотелји?

домашно депо или ниски се разбира

Нашиот водич за прегледи на мега IKEA фотелја (по забавна посета на продавницата на ИКЕА)

Што може да биде позабавно од седење во фотелји цел ден? Не многу. Имав жестоко тестирање и пишување белешки за многу од најпродаваните фотелји на ИКЕА. Ги зедов сите тие податоци и информации и го составив овој епски водич за прегледи на фотелја на ИКЕА. Откријте кои мислам дека се најдобрите фотелји на ИКЕА овде. Купувањето мебел преку Интернет е ноќна мора.

Нови трендови во дизајнот на ентериер во 2022 година за различни простории 2

Навистина немате начин да знаете колку е нешто удобно и дали навистина ќе ви се допадне во вашиот простор. Мебелот е една од оние работи што навистина треба да ги видите, допрете, почувствувате и пробате пред да го купите. Иако прегледите на клиентите се добри и чисти, тие навистина се само еднонасочни. Дали оваа личност ги спореди сите други достапни опции или едноставно имаа среќа и навистина го засакаа она што го избра кога стигна на нивниот праг? Па, имате среќа затоа што излегов и истражував малку! За да дадам искрен и детален преглед на опциите за фотелја на ИКЕА, отидов во локацијата Џексонвил, Флорида, и поминав часови прегледувајќи ја секоја фотелја што ја имаат во нивниот изложбен салон. Седнав (плопирав), отскокнав, се обидов да се гушнам и да дремнам неколку од нив.

Проверив за цврстина и издржливост. Можеби дури и се заљубив во еден или двајца од нив! Но, пред да стигнам до моите критики за изборот на фотелја на ИКЕА, треба да изложам што е важно за мене при изборот на фотелја. Можеби имате различен сет на критериуми од мене. Дури и кога не ми се допадна особено некој дизајн или модел, се обидував да замислам ситуација во која некој би сакал да го купи. Иако сето ова е јасно мое лично мислење, сепак сфаќам дека јас не сум авторитет во сите нешта фотелји! За мене барам фотелја за дневна соба.

Како еден од најкористените простори во мојот дом, мојата соба треба да биде удобна и пријатна. Сега во нашата дневна соба владее вибрации со гроздобер-се среќава рустикален жител, (и функционира) и немаме план да го смениме во скоро време. Кога бараме фотелја, сакаме нешто во кое секогаш ќе биде удобно да седиме - не само кога имаме гости. Не мора да може да се дреме, или основното седиште во просторијата, но мора да биде фотелја кон која би гравитирале доколку сакаме да гледаме телевизија, да плетеме или активно да читаме. Не сакам да имам „шоу“ мебел во мојата дневна соба! Исто така, сакаме нешто што лесно може да се чисти, бидејќи имаме мешавина од хаски/корги од 40 килограми, која пролева како што не би верувале и секогаш има калливи шепи (#DogMomLife). Исто така, сме домаќини на нашето семејство и пријатели и имаме 9 внуци на возраст од 1 до 10 години кои доаѓаат и се дружат со нас.

Целиот мебел во нашата дневна соба треба да биде цврст и издржлив! Со тоа што е надвор од патот, еве го нашиот врвен преглед на сите опции за фотелја во ИКЕА! Боја / Тапацир / Хардвер: 4 бои за ткаенина за избор и 1 опција за кожа Ретро стилот се вклопува во многу различни естетика. овие столчиња беа симпатични. Ги сакав светлите, живописни бои! Не гледате често фотелји во светло портокалова и жолта боја! Овие би биле добра опција за мал простор, а бидејќи имаат интересен, а сепак ретро дизајн, мислам дека би биле добри за современа или модерна естетика. Изненадувачки се удобни, но веројатно не се нешто на кое би седнал доколку не се заземат други места. Повеќе ми се допаѓа како изгледа отколку колку е удобно. Високите раце на некој начин прават да се чувствувате затворено.

Исто така, јас не сум мала жена, и иако моите бедра се вклопуваат во ред, тоа би можело да биде нешто што би сакале да го испробате пред да го купите ако вашето тело е поголемо во пределот на колковите и бутовите. Боја / Тапацир / Хардвер: Достапно само во црна/кафеава кожа Севкупен впечаток: Кога првпат го погледнав овој стол, не мислев дека ќе ми се допадне. Не сум голем љубител на кожа воопшто, а бојата не ми се допадна. Беше премногу темно за мојот вкус. Сепак, ми се допадна тоа што кожата не изгледа евтино, туку реално. Кога седнав во него, беше изненадувачки поудобно отколку што мислев.

До него беше соодветниот отоман, и со кренати стапала бев прилично задоволна. Дефинитивно не е стол за дремење, но би му дал 6 на скала од 1 до 10. Дополнителни забелешки: Достапно е и во XL верзија. Достапни се и соодветни софа, љубовно седиште и отомански. Отстранливите капаци достапни за промена на изгледот и се перат во машина Севкупен впечаток: Еден поглед на ова столче и навистина сакате да седнете на него! Изгледа удобно и пријатно и е многу традиционален дизајн. Кога размислувате за фотелја во дневната соба, ова е моделот што ви се појавува во главата.

Ми се допадна фактот што моите стапала ја допираат земјата во неа, но имав и доволно простор да легнам над рацете. Всушност, тоа беше толку удобно што можев да дремнам во него! Да беше ова во мојата дневна соба, дефинитивно би сакал да седам во неа. Севкупен впечаток: Многу ми се допадна изгледот на оваа фотелја. Изгледаше како да е прилично удобно, и навистина ми се допадна интересниот детал за раката, и тоа како тие беа кратки со шушкање на страните, свиткување до основата. Обвивката од ткаенина изгледаше издржлива и во изложбениот салон.

Но, кога седнав на него, беше навистина цврсто, и не го очекував тоа. (Не уривајте!) За да го тестирам грбот, морав да се кревам и моите стапала не го допираа подот. Ова може да биде подобро ако имате високи луѓе во вашиот дом. Сепак, најголемиот недостаток што можев да го најдам е тоа што рацете што толку многу ги сакав, всушност сме прилично растреперени. Можев да ги турнам и да ги занишам напред-назад. Значи, што се однесува до издржливоста, се прашувам колку долго би траело ова пред некој да ја скрши раката! Боја / Тапацир / Хардвер: нема - достапни само еден стил и боја Бојата е неутрална и може да оди со многу различни декори Воопшто не е цврста Практично воопшто нема перниче Севкупен впечаток: оваа фотелја изгледа како да се распаднала пред да седнам во тоа.

Мојата сопруга е прилично ситна личност, па дури и таа се чувствуваше како да ќе се скрши. Ми се допадна функцијата за отскокнување/рокер, но освен тоа, тоа е тешко додавање за нас. Сепак, тоа може да биде добра опција за детска соба. Сепак, ја доведувам во прашање издржливоста. Плус, бидејќи доаѓа само во една боја, тој е склон лесно да се валка. Перничето може да се исчисти само со влажна крпа, па можеби немате среќа ако вашето дете го истури сокот врз неа! Боја / Тапацир / Хардвер: 9 опции за тапацир за избор, 2 различни опции за рамка Тони опции за бои и комбинации на рамки за избор од Опција да добиете подебело перниче за да го направите поудобно Во зависност од тоа кое перниче ќе го добиете, може да биде премногу цврсто Севкупен впечаток: Овој модел е веројатно една од најпопуларните фотелји што ги продава ИКЕА.

Веројатно познавам 20 луѓе кои го имаат ова во своите домови. Мислам дека тоа е затоа што има толку многу различни опции од кои можете да изберете, помеѓу бојата, типот на перницата и рамката што може да дојдете до конфигурација која работи во секоја просторија. Сфатив дека е многу поцврст од братучедот на Пело. Бев малку загрижен за тоа колку ми беше непријатно на почетокот, но потоа најдов конфигурација со надградена перница и се чувствував многу подобро. Навистина ми се допаѓа тоа што отскокнува, и веројатно може да заспие во него без проблем - особено со соодветниот отоман.

За нас, мислам дека ова ќе биде добра опција да се стави во нашата спална соба или канцеларија. Можев да се најдам себеси како читам добра книга покрај прозорецот и нежно се нишам во состојба на спокојство! Тони опции за бои и дезени од кои можете да изберете за да одговара на вашата соба Капакот на перницата може да се отстрани, но само да се чисти на самото место Не е многу удобна за секојдневно седење Генерален впечаток: Ова е класична фотелја со задни крила од ИКЕА. Изгледа навистина убаво, и повеќе би го сметал за декорација во мојата соба, наместо за оптимално место каде би сакал да седам. Воопшто не е многу удобно, но навистина ја издигнува просторијата во која се наоѓа поради традиционалните линии. Добро би изгледало во свечена дневна соба. Едно нешто што навистина ми се допадна во врска со овој стол беше шаблонот на песови! Обично не сум од оние кои навистина го сакаат мебелот со шари, но поради некоја причина, ова само ми зборуваше.

Сакам да имам навистина модерен простор во мојата канцеларија со навистина светли бои овде-онде, бидејќи тоа ме држи инспирирана. Ова совршено би се вклопило во аголот, со светли еднобојни фрлачки перници! Лесно отстранлив капак се пере во машина и може да се исклучи за да го промени стилот на вашата соба. Тесното седиште беше малку грчевито Навлаката изгледаше малку чудно, испружена преку рамката Севкупен впечаток: Нема ѕвона и свирки за оваа фотелја. Прилично е стандарден и може да оди со различни украси бидејќи има еден куп различни навлаки за тапацир што можете да ги добиете за да го покриете. Сепак, не ми се допадна колку беа „испружени“ кориците.

Многу би сакал фотелја со прекривка што всушност изгледа како да е дел од столот. Овие корици, од друга страна, личат на корици. Освен тоа, сфатив дека е тесно седење, а моите бедра дефинитивно ја допираа целата должина на раката. Без разлика, тоа беше всушност удобно, иако малку цврсто за мој вкус. Боја / Тапацир / Хардвер: 5 опции за тапацир или 3 опции за кожа по избор. -само чисти, додека можете да ги перете во машина само покривките за перничиња од ткаенина Севкупен впечаток: Навистина ми се допадна оваа фотелја.

Како прво, има толку многу различни опции за тапацир од кои можете да изберете што дефинитивно има една што ќе одговара на вашата соба. Беше навистина цврсто и немаше попуштање на рацете кога ги туркаше. Ми се допадна колку е широко седиштето затоа што дефинитивно можев да седам со прекрстени нозе или на нога додека гледам телевизија. Исто така, многу ми се допаднаа двојните перничиња во задниот дел за дополнителна поддршка за вратот. Иако не би се чувствувал премногу удобно да дремем во него, дефинитивно би седел во ова редовно во мојата дневна соба. Удобен е и функционален, а линиите на дизајнот му даваат навистина чист изглед во вашиот простор.

Дополнителни забелешки: Достапна е и пократка/поширока верзија Високиот грб ве тера да седите исправено Перничето не е премногу дебело и можеби е непријатно за долгорочно седење. Севкупен впечаток: Постојат две опции достапни за Vedbo - пократка верзија и висока. Го пробав само високиот и всушност бев изненаден што ми беше многу поудобно отколку што изгледаше. Дефинитивно не е стол кон кој би гравитирал ако има други опции во соба, но да имаме друштво, би седнал овде. Ми се допаднаа обликуваните краци на крилата и се чувствував како да седам овде ме натера да го поправам држењето на телото.

Иако не беше толку амортизирано како што обично ги сакам моите фотелји, ми се допадна тоа што ова перниче беше обложено со велкро до дното за да не завршува на подот секогаш кога некој ќе стане. Дизајнот со заоблен грб ве гушка додека седите, но не на непријатен начин Севкупен впечаток: атрактивен дизајн, каде што некако ве прегрнува одзади. Јас сум 5'4“, и можев брзо да ги подигнам рацете и да ги положам на крајот од столот, што беше многу удобен начин за седење. Но, ако сте повисоки, можеби се чувствувате како да седите на детско столче! Додадената задна перница во лумбалната област го подобрува нивото на удобност. Како и да е, би избрал да седам на ова столче само ако имаме гости, за да им го оставам поудобното седење.

Додека ги тестирав сите различни фотелји што беа достапни во Џексонвил ИКЕА, стануваше сè потешко да се избере еден омилен. Така, наместо тоа, избрав две: Лидхулт и Поанг. Дефинитивно би го ставила Лидхулт во мојата дневна соба и сакам да седам во неа - веројатно редовно кога не сакав да дремат. Навистина ми се допадна колку е широк и што можам да седам со скрстени нозе или да се прилагодам за да ми биде поудобно. Двојните перничиња во задниот дел навистина ми помогнаа со поддршката за вратот, и можев да се најдам себеси како седам таму и пишувам или читам.

Плус, бидејќи е толку цврст, не би се грижам дали ќе се отскокнам на него за да се приспособам за да ми биде поудобно. Тоа е одлична столица за вклучување во разговори со луѓе или за гледање телевизија исто така! Го избрав и Поанг бидејќи е сигурна опција и има навистина многу места каде што би било корисно. За мене, би ставила една во мојата спална соба покрај прозорецот, каде што сакам да пијам шолја кафе наутро и да ја читам мојата секојдневна медитација. Опуштено е да седам затоа што можам да се потпрам доволно и можам да се лулам, што ми помага да го приземјувам телото кога сум вознемирен. Вратете се на сите наши рецензии за мебел од ИКЕА овде.

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Случаја Информација БлогComment
Рекреативно столче Како да се избере?
Па, човек не мора да биде сиромашен за да сака да заштеди пари, нели? Фотелја ИКЕА Поанг може да чини само 199 долари сосема нова, но ако некој продава користена во добра соработка
Нордиската фотелја: тоа е и културна алатка
Мислиш на најпопуларните? За колку „модерно“ зборуваш? Имаше само 6 во последните 100 години и 2 од нив не беа избрани, потпретседателите кои јас
Дали DR Bad Break уште една фотелја минатата ноќ..?
Кити е самоконтрадикторна lol.. Прашање: Наместо тоа купил челичен стол1. Вистински воени луѓе (не лажните воини од фотелја што објавуваат во овој дел)?
Добро момци и девојки, ајде да бидеме тренери на фотелја вечерва.?
Мислам дека треба да го возиш Џонсон сега затоа што тој игра жешко очигледно. Мислам дека ова ќе го мотивира Цветот да игра посилно и поинтензивно. Хаха да тоа е
Фотелја Музички критичари! Време е за вашите професионални мислења!?
Бетовен 4 - 10 Бетовен 5 - 9,3 Моцарт 20 - 10 Моцарт 21 - 10 Моцарт 27 - 10 Брамс 1 - апстинен Брамс 2 - Апстин Барток 2 - 8,9 Барток 3 - 4,3 Рахмањинов 1 -
За прилика: Како да ја изберете вистинската фотелја
Изборот на вистинската повремена столица или фотелја може да биде предизвик. Тоа е парче со потпис во жив амбиент што може да го направи или скрши дизајнот. Одлична фотелја
За прилика: Како да ја изберете вистинската фотелја
Изборот на вистинската повремена столица или фотелја може да биде предизвик. Тоа е парче со потпис во жив амбиент што може да го направи или скрши дизајнот. Одлична фотелја
Најдобра фотелја :3 Ми треба помош!!! 10 поени ;)?
Треба да се чувствувате удобно во фотелја. Пломбите од пена се многу удобни, за разлика од кожните пломби. Не избирајте голема фотелја со висок грб ако вашата спална соба е тем
Како можам да ги добијам овие или да ги нарачам на линија за да ги држат навлаките за фотелја на место?
Би се обидел да погледнам во продавница за занаетчиство или занаетчиство, па дури и во Walmart1. До сите вие ​​економисти од фотелја таму, која е најголемата грешка што ја направи нашата земја, економи
нема податок
Како еден од водечките светски производители на мебел од дрво од метал, Yumeya Furniture е посветен на истражување на зрно од метал од дрво. Има три предности на зрното од метално дрво на Yumeya, „Без спој и без празнина“, „Бистро“, „Издржлив“. Со цел да добие допир во метално столче, Yumeya го лансираше првиот во светот 3D стол од зрно дрво во 2018 година.
CONTACT US

Е- пошта:  Info@ youmeiya.net

MP / Whatsapp:86 13534726803

Адреса: Женан индустрија, Хешан Сити, провинција Гуангдонг, Кина

Видео на Јумеја

XML

Авторски права © 2021 Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect