Yumeya Chairs - Водечки производител на трпезариски столици од метал од дрво & Додавач на големи


Хотелско столче - разликата помеѓу мебелот за печење со боја и мебелот без боја

Во хотелскиот мебел, целта на мебелот за печење боја и мебелот без боја е иста, но многу клиенти случајно ќе прашаат која е разликата помеѓу печење боја и мебел без боја? Всушност, главната разлика помеѓу мебелот за печење боја и мебелот без боја е процесот и изборот на материјалот. Да бидам искрен, мебелот за печење боја има потреба од обработка на бојадисување. Мебел без боја ја испушта врската со обработката на бојадисувањето. Мебелот за печење боја е повисок од мебелот без боја. Мебел без боја има високи перформанси и спаѓа во типот на брзо вино. Изборот на општ хотелски мебел главно се определува според нивото на локалната потрошувачка, Да ги претставиме разликите меѓу нив

Хотелско столче - разликата помеѓу мебелот за печење со боја и мебелот без боја 1

Мебел за печење боја не е лесно да избледи. Има карактеристики на висока стабилност, отпорност на пламен, издржливост и цврстина, и не му треба третман за запечатување на рабовите. Има светла боја и има силно визуелно влијание. Кога се совпаѓа со соодветен дрвен фурнир за фабрика за хотелски мебел, ефектот и текстурата се доста добри. Претерувањето може да се спореди со убав мебел од масивно дрво. Сепак, нивото на процесот на мебел за печење боја е високо, процесот е сложен и циклусот долг. Формалдехидот е неизбежен кога станува збор за бојадисување. Тоа е многу важно во изборот на боја, која има високи технички барања за производителите на мебел за банкети, така што цената е повисока од онаа на мебелот без боја, Мебел без боја буквално значи дека е директно на топло пресување со директно избрана дрвена зрнеста хартија и боја без сликање, што е едноставно, брзо, заштедува време и заштедува труд. Не му треба бојадисување, а содржината на формалдехид е мала, но треба да се определи и според избраната плоча. Сепак, самиот материјал е ограничен, отпорноста на абење и отпорноста на пламен се слаби, животниот век е низок и лесно се пука, обезбојува и старее при запечатувањето на рабовите, но цената е мала, лесна обработка и висока производна ефикасност.

Топла пребарувања
Класична алуминиумска чиавари хотелска трпезариска столица YZ3008-6 Yumeya YL1529 Yumeya удобно кафуле од алуминиумско дрво / хотел / трпезариско столче за старечки дом YW5588 Трпезариска столица за рака за тапацир од алуминиумски тапацир со нов дизајн на Yumeya Класична алуминиумска чиавари хотелска трпезариска столица со удобен дизајн на грб YZ3057 Yumeya Класични алуминиумски житарици за кафулиња за бар YG7193 Yumeya Комерцијален банкет/свадбен стол од нерѓосувачки челик YA3536 Yumeya Ресторански столици за трпезарии од метал од дрво на големо Yumeya YT2132 Трговија на големо со алуминиумски столчиња за настани за редење YL1229 Yumeya Се продава фотелја за трпезарија YSM022 Yumeya нова фотелја за трпезариско зрно од алуминиумско дрво YG7114 Трпезариска табуретка за кафулиња од дрво зрнести метални метали во кралски стил на Јумеја
Топла статии
Метално дрво, ефикасен додаток на столот од цврсто дрво
253
Колку од вас се претседатели на фотелја со решението?
131
Што е старечки столици?
129
Поглед зад предностите на тапацираните трпезариски столчиња
117
Најдоброто парче рефус кафуле мебел
116
Брза поддршка за примерок на брод, ви помага да развиете нов бизнис за столче за зрно од метал од дрво за 2022 година
115
5 лесни чекори за изградба на мебел за старечки дом
114
Најдобрите хотелски столчиња за вашата домашна канцеларија
112
Што треба да знаете за банкет стол за продажба
112
5 причини зошто дистрибутерите на хотелски мебел се добри за вас
106
Хотелски столи поврзани статии
Хотели - Кои се стиловите на модерен хотелски мебел - различни стилови на модерен хотелски мебел
Мебел за хотелски банкет - како да купите мебел за хотелски ресторан? -Cor Company Dynamic -хотелски банкет
Мебел за хотелски банкет - мало Обрнете внимание за да создадете различни уметнички ефекти_1
Мебел за хотелски банкет - разновидна употреба на материјали со различни стилови на хотели
Хотелски банкет стол - како да ја изберете структурата на материјалот за мебел за хотелски банкет - компанија Динами
Можеби ви се допаѓа
Производи Седни свадбени и настани Ресторански столи
Yumeya столици бренд Хотелски бар столици
Yumeya Chairs Столици во хотелска соба /
Хотелски салонски столици Бренд компанија за столици Yumeya
Хотел Лонг столици...1
Трговија на големо Хотелски дневна столици Yumeya столици Бренд
Како еден од водечките светски производители на мебел од дрво од метал, Yumeya е посветен на истражување на зрно од метал од дрво. Има три предности на зрното од метално дрво на Yumeya, „Без спој и без празнина“, „Бистро“, „Издржлив“. Со цел да добие допир во метално столче, Yumeya го лансираше првиот во светот 3D стол од зрно дрво во 2018 година.
нема податок
CONTACT US

Е- пошта:   Info@youmeiya.net

MP / Whatsapp:86 13534726803

Адреса: Женан индустрија, Хешан Сити, провинција Гуангдонг, Кина


Видео на Јумеја

XML

Авторски права © 2021 Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd | Тајп
разговор преку Интернет
Hello, please leave your name and email here before chat online so that we won't miss your message and contact you smoothly.