Yumeya Chairs - Водечки производител на трпезариски столици од метал од дрво & Додавач на големи


Hot Senior Living трпезариски столици Марка на Yumeya столици 1
Hot Senior Living трпезариски столици Марка на Yumeya столици 2
Hot Senior Living трпезариски столици Марка на Yumeya столици 3
Hot Senior Living трпезариски столици Марка на Yumeya столици 4
Hot Senior Living трпезариски столици Марка на Yumeya столици 5
Hot Senior Living трпезариски столици Марка на Yumeya столици 6
Hot Senior Living трпезариски столици Марка на Yumeya столици 7
Hot Senior Living трпезариски столици Марка на Yumeya столици 1
Hot Senior Living трпезариски столици Марка на Yumeya столици 2
Hot Senior Living трпезариски столици Марка на Yumeya столици 3
Hot Senior Living трпезариски столици Марка на Yumeya столици 4
Hot Senior Living трпезариски столици Марка на Yumeya столици 5
Hot Senior Living трпезариски столици Марка на Yumeya столици 6
Hot Senior Living трпезариски столици Марка на Yumeya столици 7

Hot Senior Living трпезариски столици Марка на Yumeya столици

Апратирај

Yumeya трпезариски столици од серијата 5645 има 6 различни стилови, фотелја, поширока фотелја, столче за бар, единечен софа & Два месо. Yumeya Metal Wood Grain Seating се препознаени од многу светски брендови на хотелски синџири со пет ѕвезди, како што се Шангри Ла, Мериот, Хилтон итн. Во меѓувреме, Yumeya Metal Wood Grain Seating се исто така признати од Дизни, Емаар и други познати компании. Емаар, гигант за недвижнини низ ОАЕ, е една од најголемите компании за недвижнини во светот. На 13 мај 2020 година, имотите на Емаар се рангираа на 981 место на листата на Форбс за глобално претпријатие 2000 година за 2020 година. Кулата Бурџ Калифа е обележје на имотите на Емар. Од 2016 година, Yumeya постигна соработка со Emaar, обезбедувајќи мебел за хотелите на Emaar, салите за банкет и други комерцијални места.

Hot Senior Living трпезариски столици Марка на Yumeya столици 8

Направен од 2,0 mm алуминиум, YW5645 го помина тестот за јачина на ANS/BIFMA X5.4-2012 и EN 16139:2013/AC:2013 ниво 2. Yumeya ви ветува 10 години гаранција за рамка која може да ве ослободи од грижата за продажба после сервис. Целокупниот дизајн е едноставен, но многу елегантен. Едноставните прави линии им даваат на луѓето најдобриот визуелен ефект и најудобното чувство за седење.   Дизајнот на раката може да обезбеди сигурно место за рацете, а исто така да обезбеди одредена поддршка, особено за постарите лица. W со третман на зрно од метално дрво Yumeya, фотелјата за раце може да им помогне на луѓето да добијат изглед и допир на дрво во метална рамка   Без бактерии и вируси   Одгледување . Сите овие факторе   YW5645 столицата на раката.   добар избор за кафуле, старечки дом, хотел, свадба & Користење на настанот.

Hot Senior Living трпезариски столици Марка на Yumeya столици 9
Hot Senior Living трпезариски столици Марка на Yumeya столици 10
Hot Senior Living трпезариски столици Марка на Yumeya столици 11

Клучен функција

1. Алуминиумската рамка со Јоеја ’S & Структура

- 10-годишна рамка

---Поминете тест за јачина на EN 16139:2013 / AC: 2013 ниво 2 / ANS / BIFMA X5.4-2012

--- Може да поднесе повеќе од 500 фунти  

 

2. Завршување на метална дрвена житота

--- Добијте го изгледот на дрвото и допрете низ финишот на зрната од дрво.

---Различна опција за боја на зрно дрво

 

Детал на производи

Во филозофијата на Yumeya Furniture, мислиме дека производите со висок квалитет треба да вклучуваат 5 аспекти, „Безбедност“, „Удобно“, „Стандард“, „Одлични детали“ и „Вредносен пакет“.

1. Безбедност: Безбедноста вклучува два дела, безбедност на силата и безбедност на деталите.

--- Безбедност на јачината: со шаблони цевки и структура, може да издржи повеќе од 500 фунти

---Безбедност на деталите: добро полиран, мазен, без метален трн и нема да ја гребе раката на корисникот

2. Добрино:  Дизајнот на целото столче ја следи ергономијата.  

---101 Степен, најдобар степен за грбот и седиштето, давајќи му на корисникот најудобна положба за седење.

---170 степени, совршен радијан на грбот, совршено одговара на задниот радијан на корисникот.

---3-5 степени, соодветен наклон на површината на седиштето, ефективна поддршка на лумбалниот 'рбет на корисникот.

3. Стандардно:   Не е тешко да се направи еден добар стол. Но, за рефус цел, само кога сите столици во еден стандард  ' Иста големина ’ Иста поглед. ’Може да биде висок квалитет. Yumeya Furniture користи увезени машини за сечење од Јапонија, роботи за заварување, машини за тапацир за автомобили итн. За намалување на човечка грешка. Разликата во големината на сите столици Yumeya е контрола од 3 мм.

4.   Одлични детали:   Деталите што може да се допрат се совршени, што е висококвалитетен производ.

--- Мазен заварен спој, воопшто не се гледа белег од заварување.

--- Соработена со Тигр TM   Палто во прав, светски позната марка на пудра, 3 пати поотпорна на абење, секојдневно гребење во никој случај.

-- 65 m 3 /kg Пена за мувла без талк, висока еластичност и долг животен век, со користење 5 години нема да излезе во форма.

--- Мартиндејлот од целата стандардна ткаенина на Yumeya има повеќе од 30.000 рабови, отпорен на абење и лесен за чистење, погоден за комерцијална употреба.

---Совршен тапацир, линијата на перничињата е мазна и права.

5.   Пакет на вредност:   Има две работи за пакет со вредност, ефектна заштита и заштеда на простор.   Без да се жртвува удобноста, инженерските дизајнери на Yumeya се обидуваат сè најдобро да ја подобрат количината на товарење за да постигнат највисоки трошковни перформанси на производите.   Во меѓувреме, сите пакети се предмет на симулациски тест за транспорт за да се осигура дека столот е во добра заштита.

Hot Senior Living трпезариски столици Марка на Yumeya столици 12
Hot Senior Living трпезариски столици Марка на Yumeya столици 13
Hot Senior Living трпезариски столици Марка на Yumeya столици 14

 

Како изгледа во Лоби? & Чекалница (Кафе / Хотел / Сениор Ливинг)?

Бидејќи столчето од метално дрво Yumeya е компактно и непорозно, нема да размножува бактерии и вируси. Цената е само 20% - 30% од   стол од цврсто дрво, но неговата цврстина е поголема од столицата од масивно дрво. Во меѓувреме, тој е наредени и лесен, што може да р намалување на тежината и цената на ласерската операција . Со 10 години гаранција за рамка, има 0   Цената за одржување и одржување   Загрижувајте се бесплатно по продавање. Сите овие фактори прават поставете го циклусот на враќање на инвестицијата да биде реален. Така, сега се повеќе и повеќе комерцијални места, како што се хотел, кафе, клуб, старечки дом, сениорско живеење и така натаму, изберете столчиња од метално дрво Yumeya наместо стол од цврсто дрво.

Hot Senior Living трпезариски столици Марка на Yumeya столици 15
Hot Senior Living трпезариски столици Марка на Yumeya столици 16
Hot Senior Living трпезариски столици Марка на Yumeya столици 17

 

Опции на боја

Yumeya обезбедува разновидни површински третмани, вклучително и зрно од метално дрво, прав, палто во прав Dou и повеќе од 20 бои. Можете да изберете соодветна површинска обработка според вашиот стил на декорација и буџет, или можете да се консултирате со вашиот професионален консултант за совет.

Дрвено зрно
Hot Senior Living трпезариски столици Марка на Yumeya столици 18

A01 Валент

Hot Senior Living трпезариски столици Марка на Yumeya столици 19

A02 Валент

Hot Senior Living трпезариски столици Марка на Yumeya столици 20

A03 Валент

Hot Senior Living трпезариски столици Марка на Yumeya столици 21

А05 Бек

Hot Senior Living трпезариски столици Марка на Yumeya столици 22

А07 Шари

Hot Senior Living трпезариски столици Марка на Yumeya столици 23

A09 Валент

Hot Senior Living трпезариски столици Марка на Yumeya столици 24

А30 Ок

Hot Senior Living трпезариски столици Марка на Yumeya столици 25

A50 Валент

Hot Senior Living трпезариски столици Марка на Yumeya столици 26

A51 Валент

Hot Senior Living трпезариски столици Марка на Yumeya столици 27

A52 Валент

Hot Senior Living трпезариски столици Марка на Yumeya столици 28

A53 Валент

Паптот
Hot Senior Living трпезариски столици Марка на Yumeya столици 29

PC01

Hot Senior Living трпезариски столици Марка на Yumeya столици 30

PC05

Hot Senior Living трпезариски столици Марка на Yumeya столици 31

PC06

Hot Senior Living трпезариски столици Марка на Yumeya столици 32

PC21

 

Ду ТМ
Hot Senior Living трпезариски столици Марка на Yumeya столици 33

SP8011

Hot Senior Living трпезариски столици Марка на Yumeya столици 34

SP8021

 

Надворешен палтот
Hot Senior Living трпезариски столици Марка на Yumeya столици 35

M-OD-PC-001

Hot Senior Living трпезариски столици Марка на Yumeya столици 36

M-OD-PC-004

 


Предности на компанијата


· Нашите столчиња за јадење за повозрасни може да се приспособат за различни големини, боја и форми.


· Производот има одличен и прецизен ефект на филтрирање. Техниката на обратна осмоза дозволува само хидронот и растворениот кислород да се пробијат и ги исклучува песоците, пестицидите, бактериите и тешките метали.


· Производот е практично неопходен во денешниот свет. Тоа дефинитивно носи многу придобивки за луѓето, како што се намалување на сметките за електрична енергија и заштеда на енергија.


Компанија:


· Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd. е високо-технолошка котирана компанија, која првенствено се занимава со столчиња за јадење за повозрасни.


· Имаме демократски лидери кои нема да спроведуваат стратегија за управување со „една големина за сите“. Тие се стремат да создадат поефикасна организација која може да им обезбеди на клиентите вредни работи.


· Развојот на ангажманот за одржливост е витален дел од работењето на нашата компанија. Ние ангажираме развојни тимови во дизајнирање поодржливи решенија низ животниот циклус на производите, од формулација до производство, до употреба на производот и крај на животниот век.


Примена на производот.


Столовите за јадење за постари лица, еден од главните производи на Yumeya Chairs, се длабоко омилени од клиентите. Со широка примена, може да се примени во различни индустрии и полиња.


Со богато искуство во производството и силна производствена сила, Yumeya Chairs е во состојба да обезбеди професионални решенија според реалните потреби на клиентите.


нема податок
Најнови производи
нема податок
Топла производи
нема податок
Контактирајте не
Остави порака
we welcome custom designs and ideas and is able to cater to the specific requirements. for more information, please visit the website or contact us directly with questions or inquiries.
Како еден од водечките светски производители на мебел од дрво од метал, Yumeya е посветен на истражување на зрно од метал од дрво. Има три предности на зрното од метално дрво на Yumeya, „Без спој и без празнина“, „Бистро“, „Издржлив“. Со цел да добие допир во метално столче, Yumeya го лансираше првиот во светот 3D стол од зрно дрво во 2018 година.
нема податок
CONTACT US

Е- пошта:   Info@youmeiya.net

MP / Whatsapp:86 13534726803

Адреса: Женан индустрија, Хешан Сити, провинција Гуангдонг, Кина


Видео на Јумеја

XML

Авторски права © 2021 Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd | Тајп
разговор преку Интернет
Hello, please leave your name and email here before chat online so that we won't miss your message and contact you smoothly.