Yumeya Chairs - Водечки производител на трпезариски столици од метал од дрво & Додавач на големи


Топла комерцијални метални столици Марка на Yumeya столици 1
Топла комерцијални метални столици Марка на Yumeya столици 2
Топла комерцијални метални столици Марка на Yumeya столици 3
Топла комерцијални метални столици Марка на Yumeya столици 4
Топла комерцијални метални столици Марка на Yumeya столици 5
Топла комерцијални метални столици Марка на Yumeya столици 6
Топла комерцијални метални столици Марка на Yumeya столици 7
Топла комерцијални метални столици Марка на Yumeya столици 8
Топла комерцијални метални столици Марка на Yumeya столици 1
Топла комерцијални метални столици Марка на Yumeya столици 2
Топла комерцијални метални столици Марка на Yumeya столици 3
Топла комерцијални метални столици Марка на Yumeya столици 4
Топла комерцијални метални столици Марка на Yumeya столици 5
Топла комерцијални метални столици Марка на Yumeya столици 6
Топла комерцијални метални столици Марка на Yumeya столици 7
Топла комерцијални метални столици Марка на Yumeya столици 8

Топла комерцијални метални столици Марка на Yumeya столици

Апратирај

Детали за производот на комерцијалните метални столчињаБрзи детали


Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd. користи висококвалитетна суровина, напредна технологија на производство и препознатлив дизајн за своите комерцијални метални столчиња. Нашата комерцијална метална фотелја е издржлива и убава. Комерцијалните метални столици развиени од Yumeya Chairs се широко користени во различни области. Производот се здоби со голема популарност на пазарот и ужива огромна пазарна примена.Опис на производи


Во споредба со обичните производи, нашите комерцијални метални столици ги имаат специфичните разлики како што следува.

Yumeya трпезариски столици од серијата 5508 е најжешката серија на седишта за седење од метално дрво. Оваа серија вклучува странични столчиња, фотелја за раце и столче. Покрај тоа, има три дизајни на грбот, обичен грб, грб со вентилатор и грб со цвет. Клиентот може да ја избере соодветната база на производи на вашиот   Стил за декорација и буџетот.   Како младо и динамично претпријатие, Yumeya придава големо значење на развојот. Секоја година, Yumeya ќе инвестира многу пари во технологија и истражување и развој на производи. Во 2019 година, Yumeya соработуваше со индустриски дизајнери на HK.   Тој има дизајнирано многу успешни футроли за Maxim Group, а исто така е добитник на наградата за дизајн Red Dot за 2017 година.   Столовите на Јумеја станаа уметнички дела кои можат да ја допрат душата. Во моментов, Yumeya има повеќе од 1000 оригинални дизајни и многу патентирани технологии, вклучувајќи го и Dou TM   Технологија на прав и дијаманти TM   Технологија.

Топла комерцијални метални столици Марка на Yumeya столици 9

Како класичен стол за духови, столот Луиз отсекогаш бил многу популарен низ целиот свет. Како столче од метално дрво, столот Yumeya Louise ја има текстурата на цврстото дрво и јачината на металниот стол. Во исто време, цената е исто така значително намалена, што го прави овој класичен стол Популарни и популарни.   Свети со нова виталност.   Уникатниот дизајн со кружен грб, елегантни заострени стапала и мазни линии го објаснуваат класичниот дизајн на оваа трпезариска столица. T Дизајнот на рацете може да обезбеди сигурно место за рацете, а исто така да обезбеди одредена поддршка, особено за постарите лица. Направен од 2,0 mm алуминиум, YW5508 го помина тестот за јачина на ANS/BIFMA X5.4-2012 и EN 16139:2013/AC:2013 ниво 2. Yumeya ви ветува 10 години гаранција за рамка која може да ве ослободи од грижата за продажба после сервис. Во меѓувреме, YW5508 може да собере 5 парчиња високо, што заштедува 50-70% трошоци за транспорт и складирање. Сите овие фактори го направија YW5508 добар избор за кафуле, старечки дом, хотел, свадба & Користење на настанот.

Топла комерцијални метални столици Марка на Yumeya столици 10
Топла комерцијални метални столици Марка на Yumeya столици 11
Топла комерцијални метални столици Марка на Yumeya столици 12

Клучен функција

1. Алуминиумската рамка со Јоеја ’S & Структура

- 10-годишна рамка

---Поминете тест за јачина на EN 16139:2013 / AC: 2013 ниво 2 / ANS / BIFMA X5.4-2012

--- Може да поднесе повеќе од 500 фунти  

 

2. Завршување на метална дрвена житота

--- Добијте го изгледот на дрвото и допрете низ финишот на зрната од дрво.

---Различна опција за боја на зрно дрво

 

Детал на производи

Во филозофијата на Yumeya Furniture, мислиме дека производите со висок квалитет треба да вклучуваат 5 аспекти, „Безбедност“, „Удобно“, „Стандард“, „Одлични детали“ и „Вредносен пакет“.

1. Безбедност: Безбедноста вклучува два дела, безбедност на силата и безбедност на деталите.

--- Безбедност на јачината: со шаблони цевки и структура, може да издржи повеќе од 500 фунти

---Безбедност на деталите: добро полиран, мазен, без метален трн и нема да ја гребе раката на корисникот

2. Добрино:  Дизајнот на целото столче ја следи ергономијата.  

---101 Степен, најдобар степен за грбот и седиштето, давајќи му на корисникот најудобна положба за седење.

---170 степени, совршен радијан на грбот, совршено одговара на задниот радијан на корисникот.

---3-5 степени, соодветен наклон на површината на седиштето, ефективна поддршка на лумбалниот 'рбет на корисникот.

3. Стандардно:   Не е тешко да се направи еден добар стол. Но, за рефус цел, само кога сите столици во еден стандард  ' Иста големина ’ Иста поглед. ’Може да биде висок квалитет. Yumeya Furniture користи увезени машини за сечење од Јапонија, роботи за заварување, машини за тапацир за автомобили итн. За намалување на човечка грешка. Разликата во големината на сите столици Yumeya е контрола од 3 мм.

4.   Одлични детали:   Деталите што може да се допрат се совршени, што е висококвалитетен производ.

--- Мазен заварен спој, воопшто не се гледа белег од заварување.

--- Соработена со Тигр TM   Палто во прав, светски позната марка на пудра, 3 пати поотпорна на абење, секојдневно гребење во никој случај.

-- 65 m 3 /kg Пена за мувла без талк, висока еластичност и долг животен век, со користење 5 години нема да излезе во форма.

--- Мартиндејлот од целата стандардна ткаенина на Yumeya има повеќе од 30.000 рабови, отпорен на абење и лесен за чистење, погоден за комерцијална употреба.

---Совршен тапацир, линијата на перничињата е мазна и права.

5.   Пакет на вредност:   Има две работи за пакет со вредност, ефектна заштита и заштеда на простор.   Без да се жртвува удобноста, инженерските дизајнери на Yumeya се обидуваат сè најдобро да ја подобрат количината на товарење за да постигнат највисоки трошковни перформанси на производите.   Во меѓувреме, сите пакети се предмет на симулациски тест за транспорт за да се осигура дека столот е во добра заштита.

Топла комерцијални метални столици Марка на Yumeya столици 13
Топла комерцијални метални столици Марка на Yumeya столици 14
Топла комерцијални метални столици Марка на Yumeya столици 15

 

Како изгледа во јадење (Кафе / Хотел / Сениор Ливинг)?

Бидејќи столчето од метално дрво Yumeya е компактно и непорозно, нема да размножува бактерии и вируси. Цената е само 20% - 30% од   стол од цврсто дрво, но неговата цврстина е поголема од столицата од масивно дрво. Во меѓувреме, тој е наредени и лесен, што може да р намалување на тежината и цената на ласерската операција . Со 10 години гаранција за рамка, има 0   Цената за одржување и одржување   Загрижувајте се бесплатно по продавање. Сите овие фактори прават поставете го циклусот на враќање на инвестицијата да биде реален. Така, сега се повеќе и повеќе комерцијални места, како што се хотел, кафе, клуб, старечки дом, сениорско живеење и така натаму, изберете столчиња од метално дрво Yumeya наместо стол од цврсто дрво.

Топла комерцијални метални столици Марка на Yumeya столици 16
Топла комерцијални метални столици Марка на Yumeya столици 17
Топла комерцијални метални столици Марка на Yumeya столици 18

 

Опции на боја

Yumeya обезбедува разновидни површински третмани, вклучително и зрно од метално дрво, прав, палто во прав Dou и повеќе од 20 бои. Можете да изберете соодветна површинска обработка според вашиот стил на декорација и буџет, или можете да се консултирате со вашиот професионален консултант за совет.

Дрвено зрно
Топла комерцијални метални столици Марка на Yumeya столици 19

A01 Валент

Топла комерцијални метални столици Марка на Yumeya столици 20

A02 Валент

Топла комерцијални метални столици Марка на Yumeya столици 21

A03 Валент

Топла комерцијални метални столици Марка на Yumeya столици 22

А05 Бек

Топла комерцијални метални столици Марка на Yumeya столици 23

А07 Шари

Топла комерцијални метални столици Марка на Yumeya столици 24

A09 Валент

Топла комерцијални метални столици Марка на Yumeya столици 25

А30 Ок

Топла комерцијални метални столици Марка на Yumeya столици 26

A50 Валент

Топла комерцијални метални столици Марка на Yumeya столици 27

A51 Валент

Топла комерцијални метални столици Марка на Yumeya столици 28

A52 Валент

Топла комерцијални метални столици Марка на Yumeya столици 29

A53 Валент

Паптот
Топла комерцијални метални столици Марка на Yumeya столици 30

PC01

Топла комерцијални метални столици Марка на Yumeya столици 31

PC05

Топла комерцијални метални столици Марка на Yumeya столици 32

PC06

Топла комерцијални метални столици Марка на Yumeya столици 33

PC21

 

Ду ТМ
Топла комерцијални метални столици Марка на Yumeya столици 34

SP8011

Топла комерцијални метални столици Марка на Yumeya столици 35

SP8021

 

Надворешен палтот
Топла комерцијални метални столици Марка на Yumeya столици 36

M-OD-PC-001

Топла комерцијални метални столици Марка на Yumeya столици 37

M-OD-PC-004

 Вовед на компанијата


Се наоѓа во џијанг мажи, Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd. е компанија која се занимава со производство, преработка и продажба на метални трпезариски столови, банкет стол, комерцијален мебел. Yumeya Chairs се стреми да го подобри системот за услуги по продажбата. Ние се трудиме да им обезбедиме на клиентите одлични услуги, за да ја вратиме љубовта од заедницата. Искрено добредојде клиенти кои имаат потреба да не контактираат за преговори. Се надевам дека ќе можеме да работиме заедно за да создадеме брилијантна иднина.


нема податок
Најнови производи
нема податок
Топла производи
нема податок
Контактирајте не
Остави порака
we welcome custom designs and ideas and is able to cater to the specific requirements. for more information, please visit the website or contact us directly with questions or inquiries.
Како еден од водечките светски производители на мебел од дрво од метал, Yumeya е посветен на истражување на зрно од метал од дрво. Има три предности на зрното од метално дрво на Yumeya, „Без спој и без празнина“, „Бистро“, „Издржлив“. Со цел да добие допир во метално столче, Yumeya го лансираше првиот во светот 3D стол од зрно дрво во 2018 година.
нема податок
CONTACT US

Е- пошта:   Info@youmeiya.net

MP / Whatsapp:86 13534726803

Адреса: Женан индустрија, Хешан Сити, провинција Гуангдонг, Кина


Видео на Јумеја

XML

Авторски права © 2021 Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd | Тајп
разговор преку Интернет
Hello, please leave your name and email here before chat online so that we won't miss your message and contact you smoothly.