Yumeya Chairs - Водечки производител на трпезариски столици од метал од дрво & Додавач на големи


Мебел за угостителство Мелбурн Yumeya Chairs Бренд-1 1
Мебел за угостителство Мелбурн Yumeya Chairs Бренд-1 2
Мебел за угостителство Мелбурн Yumeya Chairs Бренд-1 3
Мебел за угостителство Мелбурн Yumeya Chairs Бренд-1 4
Мебел за угостителство Мелбурн Yumeya Chairs Бренд-1 5
Мебел за угостителство Мелбурн Yumeya Chairs Бренд-1 6
Мебел за угостителство Мелбурн Yumeya Chairs Бренд-1 7
Мебел за угостителство Мелбурн Yumeya Chairs Бренд-1 1
Мебел за угостителство Мелбурн Yumeya Chairs Бренд-1 2
Мебел за угостителство Мелбурн Yumeya Chairs Бренд-1 3
Мебел за угостителство Мелбурн Yumeya Chairs Бренд-1 4
Мебел за угостителство Мелбурн Yumeya Chairs Бренд-1 5
Мебел за угостителство Мелбурн Yumeya Chairs Бренд-1 6
Мебел за угостителство Мелбурн Yumeya Chairs Бренд-1 7

Мебел за угостителство Мелбурн Yumeya Chairs Бренд-1

Апратирај

Yumeya трпезариски столици од серијата 5645 има 6 различни стилови, фотелја, поширока фотелја, столче за бар, единечен софа & Два месо. Yumeya Metal Wood Grain Seating се препознаени од многу светски брендови на хотелски синџири со пет ѕвезди, како што се Шангри Ла, Мериот, Хилтон итн. Во меѓувреме, Yumeya Metal Wood Grain Seating се исто така признати од Дизни, Емаар и други познати компании. Емаар, гигант за недвижнини низ ОАЕ, е една од најголемите компании за недвижнини во светот. На 13 мај 2020 година, имотите на Емаар се рангираа на 981 место на листата на Форбс за глобално претпријатие 2000 година за 2020 година. Кулата Бурџ Калифа е обележје на имотите на Емар. Од 2016 година, Yumeya постигна соработка со Emaar, обезбедувајќи мебел за хотелите на Emaar, салите за банкет и други комерцијални места.

Мебел за угостителство Мелбурн Yumeya Chairs Бренд-1 8

Направен од 2,0 mm алуминиум, единечен тросед YSF1059 го поминува тестот за јачина на ANS/BIFMA X5.4-2012 и EN 16139:2013/AC:2013 ниво 2. Yumeya ви ветува 10 години гаранција за рамка која може да ве ослободи од грижата за продажба после сервис. Целокупниот дизајн е едноставен, но многу елегантен. Едноставните прави линии им даваат на луѓето најдобриот визуелен ефект и најудобното чувство за седење. Дизајнот на раката може да обезбеди сигурно место за рацете, а исто така да обезбеди одредена поддршка, особено за постарите лица.   W со третман на зрно од метално дрво Yumeya, фотелјата за раце може да им помогне на луѓето да добијат изглед и допир на дрво во метална рамка без бактерии и вируси   Одгледување   Сите овие фактори го направија единечниот тросед А добар избор за Кафуле, Дом за стари лица, Хотел, Свадба & Користење на настанот.

Мебел за угостителство Мелбурн Yumeya Chairs Бренд-1 9
Мебел за угостителство Мелбурн Yumeya Chairs Бренд-1 10
Мебел за угостителство Мелбурн Yumeya Chairs Бренд-1 11

Клучен функција

1. Алуминиумската рамка со Јоеја ’S & Структура

- 10-годишна рамка

---Поминете тест за јачина на EN 16139:2013 / AC: 2013 ниво 2 / ANS / BIFMA X5.4-2012

--- Може да поднесе повеќе од 500 фунти  

 

2. Завршување на метална дрвена житота

--- Добијте го изгледот на дрвото и допрете низ финишот на зрната од дрво.

---Различна опција за боја на зрно дрво

 

Детал на производи

Во филозофијата на Yumeya Furniture, мислиме дека производите со висок квалитет треба да вклучуваат 5 аспекти, „Безбедност“, „Удобно“, „Стандард“, „Одлични детали“ и „Вредносен пакет“.

1. Безбедност: Безбедноста вклучува два дела, безбедност на силата и безбедност на деталите.

--- Безбедност на јачината: со шаблони цевки и структура, може да издржи повеќе од 500 фунти

---Безбедност на деталите: добро полиран, мазен, без метален трн и нема да ја гребе раката на корисникот

2. Добрино:  Дизајнот на целото столче ја следи ергономијата.  

---101 Степен, најдобар степен за грбот и седиштето, давајќи му на корисникот најудобна положба за седење.

---170 степени, совршен радијан на грбот, совршено одговара на задниот радијан на корисникот.

---3-5 степени, соодветен наклон на површината на седиштето, ефективна поддршка на лумбалниот 'рбет на корисникот.

3. Стандардно:   Не е тешко да се направи еден добар стол. Но, за рефус цел, само кога сите столици во еден стандард  ' Иста големина ’ Иста поглед. ’Може да биде висок квалитет. Yumeya Furniture користи увезени машини за сечење од Јапонија, роботи за заварување, машини за тапацир за автомобили итн. За намалување на човечка грешка. Разликата во големината на сите столици Yumeya е контрола од 3 мм.

4.   Одлични детали:   Деталите што може да се допрат се совршени, што е висококвалитетен производ.

--- Мазен заварен спој, воопшто не се гледа белег од заварување.

--- Соработена со Тигр TM   Палто во прав, светски позната марка на пудра, 3 пати поотпорна на абење, секојдневно гребење во никој случај.

-- 65 m 3 /kg Пена за мувла без талк, висока еластичност и долг животен век, со користење 5 години нема да излезе во форма.

--- Мартиндејлот од целата стандардна ткаенина на Yumeya има повеќе од 30.000 рабови, отпорен на абење и лесен за чистење, погоден за комерцијална употреба.

---Совршен тапацир, линијата на перничињата е мазна и права.

5.   Пакет на вредност:   Има две работи за пакет со вредност, ефектна заштита и заштеда на простор.   Без да се жртвува удобноста, инженерските дизајнери на Yumeya се обидуваат сè најдобро да ја подобрат количината на товарење за да постигнат највисоки трошковни перформанси на производите.   Во меѓувреме, сите пакети се предмет на симулациски тест за транспорт за да се осигура дека столот е во добра заштита.

Мебел за угостителство Мелбурн Yumeya Chairs Бренд-1 12
Мебел за угостителство Мелбурн Yumeya Chairs Бренд-1 13
Мебел за угостителство Мелбурн Yumeya Chairs Бренд-1 14

 

Како изгледа во Лоби? & Чекалница (Кафе / Хотел / Сениор Ливинг)?

Бидејќи столчето од метално дрво Yumeya е компактно и непорозно, нема да размножува бактерии и вируси. Цената е само 20% - 30% од   стол од цврсто дрво, но неговата цврстина е поголема од столицата од масивно дрво. Во меѓувреме, тој е наредени и лесен, што може да р намалување на тежината и цената на ласерската операција . Со 10 години гаранција за рамка, има 0   Цената за одржување и одржување   Загрижувајте се бесплатно по продавање. Сите овие фактори прават поставете го циклусот на враќање на инвестицијата да биде реален. Така, сега се повеќе и повеќе комерцијални места, како што се хотел, кафе, клуб, старечки дом, сениорско живеење и така натаму, изберете столчиња од метално дрво Yumeya наместо стол од цврсто дрво.

Мебел за угостителство Мелбурн Yumeya Chairs Бренд-1 15
Мебел за угостителство Мелбурн Yumeya Chairs Бренд-1 16
Мебел за угостителство Мелбурн Yumeya Chairs Бренд-1 17

 

Опции на боја

Yumeya обезбедува разновидни површински третмани, вклучително и зрно од метално дрво, прав, палто во прав Dou и повеќе од 20 бои. Можете да изберете соодветна површинска обработка според вашиот стил на декорација и буџет, или можете да се консултирате со вашиот професионален консултант за совет.

Дрвено зрно
Мебел за угостителство Мелбурн Yumeya Chairs Бренд-1 18

A01 Валент

Мебел за угостителство Мелбурн Yumeya Chairs Бренд-1 19

A02 Валент

Мебел за угостителство Мелбурн Yumeya Chairs Бренд-1 20

A03 Валент

Мебел за угостителство Мелбурн Yumeya Chairs Бренд-1 21

А05 Бек

Мебел за угостителство Мелбурн Yumeya Chairs Бренд-1 22

А07 Шари

Мебел за угостителство Мелбурн Yumeya Chairs Бренд-1 23

A09 Валент

Мебел за угостителство Мелбурн Yumeya Chairs Бренд-1 24

А30 Ок

Мебел за угостителство Мелбурн Yumeya Chairs Бренд-1 25

A50 Валент

Мебел за угостителство Мелбурн Yumeya Chairs Бренд-1 26

A51 Валент

Мебел за угостителство Мелбурн Yumeya Chairs Бренд-1 27

A52 Валент

Мебел за угостителство Мелбурн Yumeya Chairs Бренд-1 28

A53 Валент

Паптот
Мебел за угостителство Мелбурн Yumeya Chairs Бренд-1 29

PC01

Мебел за угостителство Мелбурн Yumeya Chairs Бренд-1 30

PC05

Мебел за угостителство Мелбурн Yumeya Chairs Бренд-1 31

PC06

Мебел за угостителство Мелбурн Yumeya Chairs Бренд-1 32

PC21

 

Ду ТМ
Мебел за угостителство Мелбурн Yumeya Chairs Бренд-1 33

SP8011

Мебел за угостителство Мелбурн Yumeya Chairs Бренд-1 34

SP8021

 

Надворешен палтот
Мебел за угостителство Мелбурн Yumeya Chairs Бренд-1 35

M-OD-PC-001

Мебел за угостителство Мелбурн Yumeya Chairs Бренд-1 36

M-OD-PC-004

 


Предности на компанијата


· Ригорозната фаза на дизајнирање на мебелот за угостителство Yumeya Chairs во Мелбурн го прави препознатлив.


· Квалитетот на производот е целосно обезбеден бидејќи се држиме до „квалитетот на прво место“ уште од претпријатијата.


· Со носење на овој производ, луѓето можат да изгледаат стилски и да се чувствуваат удобно додека се активни или на работа или на игра.


Компанија:


· Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd. секогаш обезбедува висококвалитетен мебел за гостопримство Мелбурн како професионален производител.


· Имаме посветен менаџерски тим. Користејќи го своето долгогодишно уникатно искуство во управувањето, тие континуирано работат на подобрување на процесите за истражување на потребите на клиентите во согласност со највисоките стандарди.


· Yumeya Chairs има за цел да биде глобално конкурентен производител. Јави се веднаш!


Примена на производот.


Мебелот за гостопримство на Yumeya Chairs во Мелбурн може да ги задоволи различните потреби на клиентите.


Врз основа на специфичните ситуации и потреби на клиентите, Yumeya Chairs обезбедува сеопфатни и разумни решенија.


нема податок
Најнови производи
нема податок
Топла производи
нема податок
Контактирајте не
Остави порака
we welcome custom designs and ideas and is able to cater to the specific requirements. for more information, please visit the website or contact us directly with questions or inquiries.
Како еден од водечките светски производители на мебел од дрво од метал, Yumeya е посветен на истражување на зрно од метал од дрво. Има три предности на зрното од метално дрво на Yumeya, „Без спој и без празнина“, „Бистро“, „Издржлив“. Со цел да добие допир во метално столче, Yumeya го лансираше првиот во светот 3D стол од зрно дрво во 2018 година.
нема податок
CONTACT US

Е- пошта:   Info@youmeiya.net

MP / Whatsapp:86 13534726803

Адреса: Женан индустрија, Хешан Сити, провинција Гуангдонг, Кина


Видео на Јумеја

XML

Авторски права © 2021 Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd | Тајп
разговор преку Интернет
Hello, please leave your name and email here before chat online so that we won't miss your message and contact you smoothly.