Yumeya Chairs - Водечки производител на трпезариски столици од метал од дрво & Додавач на големи


Удобни трпезариски столчиња со краци, бренд на Yumeya столици 1
Удобни трпезариски столчиња со краци, бренд на Yumeya столици 2
Удобни трпезариски столчиња со краци, бренд на Yumeya столици 3
Удобни трпезариски столчиња со краци, бренд на Yumeya столици 4
Удобни трпезариски столчиња со краци, бренд на Yumeya столици 5
Удобни трпезариски столчиња со краци, бренд на Yumeya столици 6
Удобни трпезариски столчиња со краци, бренд на Yumeya столици 7
Удобни трпезариски столчиња со краци, бренд на Yumeya столици 1
Удобни трпезариски столчиња со краци, бренд на Yumeya столици 2
Удобни трпезариски столчиња со краци, бренд на Yumeya столици 3
Удобни трпезариски столчиња со краци, бренд на Yumeya столици 4
Удобни трпезариски столчиња со краци, бренд на Yumeya столици 5
Удобни трпезариски столчиња со краци, бренд на Yumeya столици 6
Удобни трпезариски столчиња со краци, бренд на Yumeya столици 7

Удобни трпезариски столчиња со краци, бренд на Yumeya столици

Апратирај

Детали за производот за удобните трпезариски столчиња со рацеИнформации за продукт


Yumeya Chairs удобните трпезариски столици со раце имаат обезбеден извор на суровини. Ќе биде подложен на строги тестови за квалитет пред да се вчита. Со оглед на тоа што годишниот обем на продажба е рангиран на прво место во индустријата, се верува дека производот ќе го користат повеќе луѓе во иднина.

Yumeya Aluminum Cafe столици од серијата 1455 вклучува странично столче, фотелја и столче. Тоа е најжешкото седење од метално дрво во продажба.   Јузиа СМ ВеталName   W Од   G Врнец   Е   широко признат од пазарот. Покрај тоа што е реално цврсто дрво   Текстура ,   Таму се.   Ј СМЕРВАЛА   А Двагс   О Јумеа метално дрво. .  

1) Без спој и без празнина, спојниците помеѓу цевките може да се прекриат со проѕирно зрно од дрво, без преголеми шевови или без покриено зрно од дрво.

2) Јасно, сите површини на целиот мебел се покриени со проѕирно и природно зрно дрво, а проблемот со нејасна и нејасна текстура нема да се појави.

3) Издржлив, соработувајте со светски познатиот бренд за палто во прав Тигар. Јузиа ’Зрното дрво може да биде 5 пати издржливо од сличните производи на пазарот. Освен тоа, дури и најсложените услови за секојдневно чистење, вклучително и белилото, нема да ги оштетат финишот и изгледот.

Удобни трпезариски столчиња со краци, бренд на Yumeya столици 8

Направен од 2,0 mm алуминиум, YW5660 го поминува тестот за јачина на ANS/BIFMA X5.4-2012 и EN 16139:2013/AC:2013 ниво 2. Во меѓувреме, Yumeya ви ветува 10 години гаранција за рамка.   Целокупниот дизајн на фотелјата за раце,   конусна цевка за нога, удобен дизајн на грбот, Многу елегантно е. Неверојатно. дизајнот на раката може да обезбеди сигурно место за рацете, а исто така да обезбеди одредена поддршка, особено за постарите лица. Со Yumeya, третманот со гарин од метално дрво може да им помогне на луѓето да добијат изглед и допир на дрво во метална рамка.   Сите овие фактори ја направија фотелјата за кафе добар избор за кафуле, старечки дом, хотел, свадба & Користење на настанот.

Удобни трпезариски столчиња со краци, бренд на Yumeya столици 9
Удобни трпезариски столчиња со краци, бренд на Yumeya столици 10
Удобни трпезариски столчиња со краци, бренд на Yumeya столици 11

Клучен функција

1. Алуминиумската рамка со Јоеја ’S & Структура

- 10-годишна рамка

---Поминете тест за јачина на EN 16139:2013 / AC: 2013 ниво 2 / ANS / BIFMA X5.4-2012

--- Може да поднесе повеќе од 500 фунти  

2. Завршување на метална дрвена житота

--- Добијте го изгледот на дрвото и допрете низ финишот на зрната од дрво.

---Различна опција за боја на зрно дрво

 

Детал на производи

Во филозофијата на Yumeya Furniture, мислиме дека производите со висок квалитет треба да вклучуваат 5 аспекти, „Безбедност“, „Удобно“, „Стандард“, „Одлични детали“ и „Вредносен пакет“.

1. Безбедност: Безбедноста вклучува два дела, безбедност на силата и безбедност на деталите.

--- Безбедност на јачината: со шаблони цевки и структура, може да издржи повеќе од 500 фунти

---Безбедност на деталите: добро полиран, мазен, без метален трн и нема да ја гребе раката на корисникот

2. Добрино:  Дизајнот на целото столче ја следи ергономијата.  

---101 Степен, најдобар степен за грбот и седиштето, давајќи му на корисникот најудобна положба за седење.

---170 степени, совршен радијан на грбот, совршено одговара на задниот радијан на корисникот.

---3-5 степени, соодветен наклон на површината на седиштето, ефективна поддршка на лумбалниот 'рбет на корисникот.

3. Стандардно:   Не е тешко да се направи еден добар стол. Но, за рефус цел, само кога сите столици во еден стандард  ' Иста големина ’ Иста поглед. ’Може да биде висок квалитет. Yumeya Furniture користи увезени машини за сечење од Јапонија, роботи за заварување, машини за тапацир за автомобили итн. За намалување на човечка грешка. Разликата во големината на сите столици Yumeya е контрола од 3 мм.

4.   Одлични детали:   Деталите што може да се допрат се совршени, што е висококвалитетен производ.

--- Мазен заварен спој, воопшто не се гледа белег од заварување.

--- Соработена со Тигр TM   Палто во прав, светски позната марка на пудра, 3 пати поотпорна на абење, секојдневно гребење во никој случај.

-- 65 m 3 /kg Пена за мувла без талк, висока еластичност и долг животен век, со користење 5 години нема да излезе во форма.

--- Мартиндејлот од целата стандардна ткаенина на Yumeya има повеќе од 30.000 рабови, отпорен на абење и лесен за чистење, погоден за комерцијална употреба.

---Совршен тапацир, линијата на перничињата е мазна и права.

5.   Пакет на вредност:   Има две работи за пакет со вредност, ефектна заштита и заштеда на простор.   Без да се жртвува удобноста, инженерските дизајнери на Yumeya се обидуваат сè најдобро да ја подобрат количината на товарење за да постигнат највисоки трошковни перформанси на производите.   Во меѓувреме, сите пакети се предмет на симулациски тест за транспорт за да се осигура дека столот е во добра заштита.

Удобни трпезариски столчиња со краци, бренд на Yumeya столици 12
Удобни трпезариски столчиња со краци, бренд на Yumeya столици 13
Удобни трпезариски столчиња со краци, бренд на Yumeya столици 14

 

Како изгледа во јадење (Кафе / Хотел / Сениор Ливинг)?

Бидејќи столчето од метално дрво Yumeya е компактно и непорозно, нема да размножува бактерии и вируси. Цената е само 20% - 30% од   стол од цврсто дрво, но неговата цврстина е поголема од столицата од масивно дрво. Во меѓувреме, тој е наредени и лесен, што може да р намалување на тежината и цената на ласерската операција . Со 10 години гаранција за рамка, има 0   Цената за одржување и одржување   Загрижувајте се бесплатно по продавање. Сите овие фактори прават поставете го циклусот на враќање на инвестицијата да биде реален. Така, сега се повеќе и повеќе комерцијални места, како што се хотел, кафе, клуб, старечки дом, сениорско живеење и така натаму, изберете столчиња од метално дрво Yumeya наместо стол од цврсто дрво.

Удобни трпезариски столчиња со краци, бренд на Yumeya столици 15
Удобни трпезариски столчиња со краци, бренд на Yumeya столици 16
Удобни трпезариски столчиња со краци, бренд на Yumeya столици 17

 

Опции на боја

Yumeya обезбедува разновидни површински третмани, вклучително и зрно од метално дрво, прав, палто во прав Dou и повеќе од 20 бои. Можете да изберете соодветна површинска обработка според вашиот стил на декорација и буџет, или можете да се консултирате со вашиот професионален консултант за совет.

Дрвено зрно
Удобни трпезариски столчиња со краци, бренд на Yumeya столици 18

A01 Валент

Удобни трпезариски столчиња со краци, бренд на Yumeya столици 19

A02 Валент

Удобни трпезариски столчиња со краци, бренд на Yumeya столици 20

A03 Валент

Удобни трпезариски столчиња со краци, бренд на Yumeya столици 21

А05 Бек

Удобни трпезариски столчиња со краци, бренд на Yumeya столици 22

А07 Шари

Удобни трпезариски столчиња со краци, бренд на Yumeya столици 23

A09 Валент

Удобни трпезариски столчиња со краци, бренд на Yumeya столици 24

А30 Ок

Удобни трпезариски столчиња со краци, бренд на Yumeya столици 25

A50 Валент

Удобни трпезариски столчиња со краци, бренд на Yumeya столици 26

A51 Валент

Удобни трпезариски столчиња со краци, бренд на Yumeya столици 27

A52 Валент

Удобни трпезариски столчиња со краци, бренд на Yumeya столици 28

A53 Валент

Паптот
Удобни трпезариски столчиња со краци, бренд на Yumeya столици 29

PC01

Удобни трпезариски столчиња со краци, бренд на Yumeya столици 30

PC05

Удобни трпезариски столчиња со краци, бренд на Yumeya столици 31

PC06

Удобни трпезариски столчиња со краци, бренд на Yumeya столици 32

PC21

 

Ду ТМ
Удобни трпезариски столчиња со краци, бренд на Yumeya столици 33

SP8011

Удобни трпезариски столчиња со краци, бренд на Yumeya столици 34

SP8021

 

Надворешен палтот
Удобни трпезариски столчиња со краци, бренд на Yumeya столици 35

M-OD-PC-001

Удобни трпезариски столчиња со краци, бренд на Yumeya столици 36

M-OD-PC-004

 Компанија:


• Нашата продажна мрежа во основа ги опфати сите поголеми градови во државата. Покрај тоа, нашите производи се извезуваат и во Југоисточна Азија, Блискиот Исток, Јужна Америка и други прекуокеански региони.
• Добрите природни услови и развиената транспортна мрежа поставуваат добра основа за развојот на Yumeya Chairs.
• Yumeya Chairs се фокусира на внатрешното управување и го отвора пазарот. Активно го истражуваме иновативното размислување и целосно воведуваме модерен режим на управување. Континуирано постигнуваме развој во конкуренција заснован на силна техничка способност, висококвалитетни производи и сеопфатни и внимателни услуги.
• Имаме професионален технички тим за да им обезбедиме на клиентите најдобра техничка поддршка и гаранција во процесот на нашиот развој и раст.
Ако имате какви било прашања, можете да се консултирате со Yumeya Chairs. Уживајте во купувањето!


нема податок
Најнови производи
нема податок
Топла производи
нема податок
Контактирајте не
Остави порака
we welcome custom designs and ideas and is able to cater to the specific requirements. for more information, please visit the website or contact us directly with questions or inquiries.
Како еден од водечките светски производители на мебел од дрво од метал, Yumeya е посветен на истражување на зрно од метал од дрво. Има три предности на зрното од метално дрво на Yumeya, „Без спој и без празнина“, „Бистро“, „Издржлив“. Со цел да добие допир во метално столче, Yumeya го лансираше првиот во светот 3D стол од зрно дрво во 2018 година.
нема податок
CONTACT US

Е- пошта:   Info@youmeiya.net

MP / Whatsapp:86 13534726803

Адреса: Женан индустрија, Хешан Сити, провинција Гуангдонг, Кина


Видео на Јумеја

XML

Авторски права © 2021 Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd | Тајп
разговор преку Интернет
Hello, please leave your name and email here before chat online so that we won't miss your message and contact you smoothly.