Yumeya Chairs - Водечки производител на трпезариски столици од метал од дрво & Додавач на големи


Гаранција на добавувачи на мебел за кафе Yumeya Столици 1
Гаранција на добавувачи на мебел за кафе Yumeya Столици 2
Гаранција на добавувачи на мебел за кафе Yumeya Столици 3
Гаранција на добавувачи на мебел за кафе Yumeya Столици 4
Гаранција на добавувачи на мебел за кафе Yumeya Столици 5
Гаранција на добавувачи на мебел за кафе Yumeya Столици 6
Гаранција на добавувачи на мебел за кафе Yumeya Столици 7
Гаранција на добавувачи на мебел за кафе Yumeya Столици 1
Гаранција на добавувачи на мебел за кафе Yumeya Столици 2
Гаранција на добавувачи на мебел за кафе Yumeya Столици 3
Гаранција на добавувачи на мебел за кафе Yumeya Столици 4
Гаранција на добавувачи на мебел за кафе Yumeya Столици 5
Гаранција на добавувачи на мебел за кафе Yumeya Столици 6
Гаранција на добавувачи на мебел за кафе Yumeya Столици 7

Гаранција на добавувачи на мебел за кафе Yumeya Столици

Апратирај

Детали за производот на добавувачите на мебел за кафеОпис на производи


Нашите добавувачи на мебел за кафулиња Yumeya Chairs се направени со помош на врвен материјал. Строгиот систем за контрола на квалитетот и оперативниот тек се формулирани за да го подобрат квалитетот на готовиот производ. Излегува дека со целосен сервисен систем, Yumeya Chairs можат да бидат попопуларни на глобалниот пазар.

Yumeya трпезариски столици од серијата 5547 вклучува странично столче, фотелја и столче. Врз основа на долгогодишното искуство во меѓународната трговија, Yumeya длабоко ја разбира особеноста на меѓународната трговија. Како да се уверат клиентите за квалитетот ќе биде клучната точка пред соработката. Сите столици Јумеја ќе поминат најмалку 4 оддели, повеќе од 10 пати КК пред да се спакувани.

--- Оддел за хардвер: Овде се потребни најмалку 4 КК во овој оддел, „суровина“, „КК по свиткување“, „КК проверка по заварување“, „инспекција на земање мостри на готови рамки“. Само процесот, структурата и големината на рамката се точни, а површината на рамката е мазна без метални трње, тоа е квалификуван производ.  

---Оддел за жито од дрво: Разликата во бојата во истата серија е предизвикана од многу фактори. За да го избегнеме овој проблем, треба да извршиме проверка на квалитетот најмалку 3 пати во оваа врска за да обезбедиме конзистентност на бојата.  

---Оддел за тапацир: Деталите се клучната точка за да се доживее врвниот квалитет. Затоа, не можеме да се опуштиме во врската за тапацир. По повеќе од 3 пати на QC, нашата перница е мазна и полна, а пената е удобна и високо се враќа.

Одделот на пакетот: Во овој чекор, ќе ги провериме сите параметри според нарачката на клиентот, вклучувајќи ја големината, обработката на површината, ткаенините, додатоците итн. за да се увериме дека тоа е вистинската столица што ја нарача клиентот. Во исто време, ќе провериме дали површината на столот е изгребана и чиста еден по еден. Само кога 100% од стоката ќе ја помине инспекцијата за земање мостри, оваа серија на голема стока ќе биде спакувана.

Гаранција на добавувачи на мебел за кафе Yumeya Столици 8

Столот е сменет од класичен и популарен стол од масивно дрво.   Уникатниот дизајн на грбот може да му даде на корисникот најдоброто удобно, седечко, но не и уморно.   Сепак, поради посебниот дизајн на грбот, столчето од масивно дрво многу лесно се крши. Ама за тоа.   YW5547, беше м. И заедно со 2.0 мим.   поминете го тестот за јачина на ANS/BIFMA X5.4-2012 и EN 16139:2013/AC:2013 ниво 2. Yumeya ви ветува 10 години гаранција за рамка која може да ве ослободи од грижата за продажба после сервис. W Со третман со метално дрво Yumeya, столот може да им помогне на луѓето да добијат изглед и допир на дрво во метална рамка.   Сите овие фактори го направија YW5547 најдобра замена за столче од масивно дрво за кафе, старечки дом, хотел, свадба & Користење на настанот.

Гаранција на добавувачи на мебел за кафе Yumeya Столици 9
Гаранција на добавувачи на мебел за кафе Yumeya Столици 10
Гаранција на добавувачи на мебел за кафе Yumeya Столици 11

Клучен функција

1. Алуминиумската рамка со Јоеја ’S & Структура

- 10-годишна рамка

---Поминете тест за јачина на EN 16139:2013 / AC: 2013 ниво 2 / ANS / BIFMA X5.4-2012

--- Може да поднесе повеќе од 500 фунти  

 

2. Завршување на метална дрвена житота

--- Добијте го изгледот на дрвото и допрете низ финишот на зрната од дрво.

---Различна опција за боја на зрно дрво

 

Детал на производи

Во филозофијата на Yumeya Furniture, мислиме дека производите со висок квалитет треба да вклучуваат 5 аспекти, „Безбедност“, „Удобно“, „Стандард“, „Одлични детали“ и „Вредносен пакет“.

1. Безбедност: Безбедноста вклучува два дела, безбедност на силата и безбедност на деталите.

--- Безбедност на јачината: со шаблони цевки и структура, може да издржи повеќе од 500 фунти

---Безбедност на деталите: добро полиран, мазен, без метален трн и нема да ја гребе раката на корисникот

2. Добрино:  Дизајнот на целото столче ја следи ергономијата.  

---101 Степен, најдобар степен за грбот и седиштето, давајќи му на корисникот најудобна положба за седење.

---170 степени, совршен радијан на грбот, совршено одговара на задниот радијан на корисникот.

---3-5 степени, соодветен наклон на површината на седиштето, ефективна поддршка на лумбалниот 'рбет на корисникот.

3. Стандардно:   Не е тешко да се направи еден добар стол. Но, за рефус цел, само кога сите столици во еден стандард  ' Иста големина ’ Иста поглед. ’Може да биде висок квалитет. Yumeya Furniture користи увезени машини за сечење од Јапонија, роботи за заварување, машини за тапацир за автомобили итн. За намалување на човечка грешка. Разликата во големината на сите столици Yumeya е контрола од 3 мм.

4.   Одлични детали:   Деталите што може да се допрат се совршени, што е висококвалитетен производ.

--- Мазен заварен спој, воопшто не се гледа белег од заварување.

--- Соработена со Тигр TM   Палто во прав, светски позната марка на пудра, 3 пати поотпорна на абење, секојдневно гребење во никој случај.

-- 65 m 3 /kg Пена за мувла без талк, висока еластичност и долг животен век, со користење 5 години нема да излезе во форма.

--- Мартиндејлот од целата стандардна ткаенина на Yumeya има повеќе од 30.000 рабови, отпорен на абење и лесен за чистење, погоден за комерцијална употреба.

---Совршен тапацир, линијата на перничињата е мазна и права.

5.   Пакет на вредност:   Има две работи за пакет со вредност, ефектна заштита и заштеда на простор.   Без да се жртвува удобноста, инженерските дизајнери на Yumeya се обидуваат сè најдобро да ја подобрат количината на товарење за да постигнат највисоки трошковни перформанси на производите.   Во меѓувреме, сите пакети се предмет на симулациски тест за транспорт за да се осигура дека столот е во добра заштита.

Гаранција на добавувачи на мебел за кафе Yumeya Столици 12
Гаранција на добавувачи на мебел за кафе Yumeya Столици 13
Гаранција на добавувачи на мебел за кафе Yumeya Столици 14

 

Како изгледа во јадење (Кафе / Хотел / Сениор Ливинг)?

Бидејќи столчето од метално дрво Yumeya е компактно и непорозно, нема да размножува бактерии и вируси. Цената е само 20% - 30% од   стол од цврсто дрво, но неговата цврстина е поголема од столицата од масивно дрво. Во меѓувреме, тој е наредени и лесен, што може да р намалување на тежината и цената на ласерската операција . Со 10 години гаранција за рамка, има 0   Цената за одржување и одржување   Загрижувајте се бесплатно по продавање. Сите овие фактори прават поставете го циклусот на враќање на инвестицијата да биде реален. Така, сега се повеќе и повеќе комерцијални места, како што се хотел, кафе, клуб, старечки дом, сениорско живеење и така натаму, изберете столчиња од метално дрво Yumeya наместо стол од цврсто дрво.

Гаранција на добавувачи на мебел за кафе Yumeya Столици 15
Гаранција на добавувачи на мебел за кафе Yumeya Столици 16
Гаранција на добавувачи на мебел за кафе Yumeya Столици 17

 

Опции на боја

Yumeya обезбедува разновидни површински третмани, вклучително и зрно од метално дрво, прав, палто во прав Dou и повеќе од 20 бои. Можете да изберете соодветна површинска обработка според вашиот стил на декорација и буџет, или можете да се консултирате со вашиот професионален консултант за совет.

Дрвено зрно
Гаранција на добавувачи на мебел за кафе Yumeya Столици 18

A01 Валент

Гаранција на добавувачи на мебел за кафе Yumeya Столици 19

A02 Валент

Гаранција на добавувачи на мебел за кафе Yumeya Столици 20

A03 Валент

Гаранција на добавувачи на мебел за кафе Yumeya Столици 21

А05 Бек

Гаранција на добавувачи на мебел за кафе Yumeya Столици 22

А07 Шари

Гаранција на добавувачи на мебел за кафе Yumeya Столици 23

A09 Валент

Гаранција на добавувачи на мебел за кафе Yumeya Столици 24

А30 Ок

Гаранција на добавувачи на мебел за кафе Yumeya Столици 25

A50 Валент

Гаранција на добавувачи на мебел за кафе Yumeya Столици 26

A51 Валент

Гаранција на добавувачи на мебел за кафе Yumeya Столици 27

A52 Валент

Гаранција на добавувачи на мебел за кафе Yumeya Столици 28

A53 Валент

Паптот
Гаранција на добавувачи на мебел за кафе Yumeya Столици 29

PC01

Гаранција на добавувачи на мебел за кафе Yumeya Столици 30

PC05

Гаранција на добавувачи на мебел за кафе Yumeya Столици 31

PC06

Гаранција на добавувачи на мебел за кафе Yumeya Столици 32

PC21

 

Ду ТМ
Гаранција на добавувачи на мебел за кафе Yumeya Столици 33

SP8011

Гаранција на добавувачи на мебел за кафе Yumeya Столици 34

SP8021

 

Надворешен палтот
Гаранција на добавувачи на мебел за кафе Yumeya Столици 35

M-OD-PC-001

Гаранција на добавувачи на мебел за кафе Yumeya Столици 36

M-OD-PC-004

 Предност на компанијата


• Основана во Yumeya Chairs вложува заеднички напори со сите вработени за развој на бизнисот во изминатите години. Сега сме модерно претпријатие со силна деловна сила и стандардизирано управување.
• Имаме висококвалитетен менаџерски тим, искусен технички тим, трпелив и искрен тим за услуги, кој дава силен поттик за развој на компанијата.
• Yumeya Chairs поседува висококвалитетни производи и практични маркетинг стратегии. Покрај тоа, ние исто така обезбедуваме искрени и одлични услуги и создаваме брилијантност со нашите клиенти.
Оставете ги вашите информации за контакт и Yumeya Chairs веднаш го отвора каналот за купување за вас. И можеби ќе имате шанса да го добиете нашето изненадување.


нема податок
Најнови производи
нема податок
Топла производи
нема податок
Контактирајте не
Остави порака
we welcome custom designs and ideas and is able to cater to the specific requirements. for more information, please visit the website or contact us directly with questions or inquiries.
Како еден од водечките светски производители на мебел од дрво од метал, Yumeya е посветен на истражување на зрно од метал од дрво. Има три предности на зрното од метално дрво на Yumeya, „Без спој и без празнина“, „Бистро“, „Издржлив“. Со цел да добие допир во метално столче, Yumeya го лансираше првиот во светот 3D стол од зрно дрво во 2018 година.
нема податок
CONTACT US

Е- пошта:   Info@youmeiya.net

MP / Whatsapp:86 13534726803

Адреса: Женан индустрија, Хешан Сити, провинција Гуангдонг, Кина


Видео на Јумеја

XML

Авторски права © 2021 Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd | Тајп
разговор преку Интернет
Hello, please leave your name and email here before chat online so that we won't miss your message and contact you smoothly.