Yumeya Chairs - Водечки производител на трпезариски столици од метал од дрво & Додавач на големи


Кафе столици на големо од Yumeya столици 1
Кафе столици на големо од Yumeya столици 2
Кафе столици на големо од Yumeya столици 3
Кафе столици на големо од Yumeya столици 4
Кафе столици на големо од Yumeya столици 5
Кафе столици на големо од Yumeya столици 6
Кафе столици на големо од Yumeya столици 7
Кафе столици на големо од Yumeya столици 1
Кафе столици на големо од Yumeya столици 2
Кафе столици на големо од Yumeya столици 3
Кафе столици на големо од Yumeya столици 4
Кафе столици на големо од Yumeya столици 5
Кафе столици на големо од Yumeya столици 6
Кафе столици на големо од Yumeya столици 7

Кафе столици на големо од Yumeya столици

Апратирај

Детали за производот на кафе столици на големоБрзо прегледName


Yumeya Chairs кафулињата на големо се произведуваат со најквалитетна суровина и најсовремена технологија под водство на квалификувани професионалци. Квалитетот на овој производ ефективно се контролира со имплементирање на системот за контрола на квалитетот. Кафеанските столици на големо развиени од нашата компанија можат да се применат во различни области. Го фаворизираат клиентите и дома и во странство.Информации за продукт


Во споредба со истиот вид производи во индустријата, големопродажбата на кафулиња ги има следните акценти поради подобрата техничка способност.

Yumeya трпезариски столчиња од серијата 022 вклучува странично столче, фотелја и столче. Yumeya е еден од водечките светски производители на метално дрво во Кина. Yumeya има повеќе од 20000 m2 работилница и повеќе од 200 работници. Комплетната производна линија е клучот за Yumeya да обезбеди стабилни и висококвалитетни производи. Начинот на производство на независно производство и отфрлање на надворешната обработка му овозможува на Yumeya да биде првата компанија која реализира 25-дневен брз брод во индустријата за прилагодено мебел. Во меѓувреме, може ефикасно да ги заштити авторските права на клиентите и да избегне маѓепсана конкуренција. Јумеја разбира дека сегашната конкуренција има промени во синџирот на снабдување. Со цел да им даде на клиентите поконкурентни производи, Yumeya е посветена на механичка надградба. Во моментов, Yumeya стана една од фабриките со најсовремена опрема во целата индустрија.

---Вејлдинг Роботи, Yumeya Furniture има 5 увезени од Јапонија роботи за заварување. Може да заварува 500 столчиња дневно, три пати поефикасни од човечките. Со унифициран стандард, грешката може да се контролира во рок од 1 мм.

--- Автоматски grinder, p. подмачкајте ги сите заварени споеви во согласност со единствените стандарди за да се осигурате дека сите заварени споеви се мазни и рамномерни, како што е интегрираното формирање.

---Автоматска транспортна линија, т автоматската транспортна линија ги поврзува сите производни врски, што може ефективно да ги заштеди трошоците и времето на транспортот. Во меѓувреме, може ефикасно да го избегне судирот додека се транспортира, осигурувајќи дека сите производи се најдобро заштитени.

- Машина за тестирање, Ј umeya има две машини за тестирање на силата, сите столчиња на Yumeya го поминуваат тестот за јачина на ANS/BIFMA X5.4-2012 и EN 16139:2013/AC:2013 ниво 2.  Со 10 години гаранција за рамката, Yumeya ветува дека ќе замени нов стол во рок од 10 години ако проблемот е предизвикан од проблем со структурата M. Кафе столици на големо од Yumeya столици 8

Столот е сменет од класичен и популарен стол од масивно дрво.   Дебелиот дизајн на грбот може да му даде на корисникот најдобро удобно, седечко, но не и уморно. M Ade со 2.0 mm, YL1529   поминете го тестот за јачина на ANS/BIFMA X5.4-2012 и EN 16139:2013/AC:2013 ниво 2. Yumeya ви ветува 10 години гаранција за рамка која може да ве ослободи од грижата за продажба после сервис. W Со третман со метално дрво Yumeya, столот може да им помогне на луѓето да добијат изглед и допир на дрво во метална рамка.   Сите овие фактори го направија YL1529 добар избор на столче од цврсто дрво за кафуле, старечки дом, хотел, свадба & Користење на настанот.

Кафе столици на големо од Yumeya столици 9
Кафе столици на големо од Yumeya столици 10
Кафе столици на големо од Yumeya столици 11

Клучен функција

1. Алуминиумската рамка со Јоеја ’S & Структура

- 10-годишна рамка

---Поминете тест за јачина на EN 16139:2013 / AC: 2013 ниво 2 / ANS / BIFMA X5.4-2012

--- Може да поднесе повеќе од 500 фунти  

 

2. Завршување на метална дрвена житота

--- Добијте го изгледот на дрвото и допрете низ финишот на зрната од дрво.

---Различна опција за боја на зрно дрво

 

Детал на производи

Во филозофијата на Yumeya Furniture, мислиме дека производите со висок квалитет треба да вклучуваат 5 аспекти, „Безбедност“, „Удобно“, „Стандард“, „Одлични детали“ и „Вредносен пакет“.

1. Безбедност: Безбедноста вклучува два дела, безбедност на силата и безбедност на деталите.

--- Безбедност на јачината: со шаблони цевки и структура, може да издржи повеќе од 500 фунти

---Безбедност на деталите: добро полиран, мазен, без метален трн и нема да ја гребе раката на корисникот

2. Добрино:  Дизајнот на целото столче ја следи ергономијата.  

---101 Степен, најдобар степен за грбот и седиштето, давајќи му на корисникот најудобна положба за седење.

---170 степени, совршен радијан на грбот, совршено одговара на задниот радијан на корисникот.

---3-5 степени, соодветен наклон на површината на седиштето, ефективна поддршка на лумбалниот 'рбет на корисникот.

3. Стандардно:   Не е тешко да се направи еден добар стол. Но, за рефус цел, само кога сите столици во еден стандард  ' Иста големина ’ Иста поглед. ’Може да биде висок квалитет. Yumeya Furniture користи увезени машини за сечење од Јапонија, роботи за заварување, машини за тапацир за автомобили итн. За намалување на човечка грешка. Разликата во големината на сите столици Yumeya е контрола од 3 мм.

4.   Одлични детали:   Деталите што може да се допрат се совршени, што е висококвалитетен производ.

--- Мазен заварен спој, воопшто не се гледа белег од заварување.

--- Соработена со Тигр TM   Палто во прав, светски позната марка на пудра, 3 пати поотпорна на абење, секојдневно гребење во никој случај.

-- 65 m 3 /kg Пена за мувла без талк, висока еластичност и долг животен век, со користење 5 години нема да излезе во форма.

--- Мартиндејлот од целата стандардна ткаенина на Yumeya има повеќе од 30.000 рабови, отпорен на абење и лесен за чистење, погоден за комерцијална употреба.

---Совршен тапацир, линијата на перничињата е мазна и права.

5.   Пакет на вредност:   Има две работи за пакет со вредност, ефектна заштита и заштеда на простор.   Без да се жртвува удобноста, инженерските дизајнери на Yumeya се обидуваат сè најдобро да ја подобрат количината на товарење за да постигнат највисоки трошковни перформанси на производите.   Во меѓувреме, сите пакети се предмет на симулациски тест за транспорт за да се осигура дека столот е во добра заштита.

Кафе столици на големо од Yumeya столици 12
Кафе столици на големо од Yumeya столици 13
Кафе столици на големо од Yumeya столици 14

 

Како изгледа во јадење (Кафе / Хотел / Сениор Ливинг)?

Бидејќи столчето од метално дрво Yumeya е компактно и непорозно, нема да размножува бактерии и вируси. Цената е само 20% - 30% од   стол од цврсто дрво, но неговата цврстина е поголема од столицата од масивно дрво. Во меѓувреме, тој е наредени и лесен, што може да р намалување на тежината и цената на ласерската операција . Со 10 години гаранција за рамка, има 0   Цената за одржување и одржување   Загрижувајте се бесплатно по продавање. Сите овие фактори прават поставете го циклусот на враќање на инвестицијата да биде реален. Така, сега се повеќе и повеќе комерцијални места, како што се хотел, кафе, клуб, старечки дом, сениорско живеење и така натаму, изберете столчиња од метално дрво Yumeya наместо стол од цврсто дрво.

Кафе столици на големо од Yumeya столици 15
Кафе столици на големо од Yumeya столици 16
Кафе столици на големо од Yumeya столици 17

 

Опции на боја

Yumeya обезбедува разновидни површински третмани, вклучително и зрно од метално дрво, прав, палто во прав Dou и повеќе од 20 бои. Можете да изберете соодветна површинска обработка според вашиот стил на декорација и буџет, или можете да се консултирате со вашиот професионален консултант за совет.

Дрвено зрно
Кафе столици на големо од Yumeya столици 18

A01 Валент

Кафе столици на големо од Yumeya столици 19

A02 Валент

Кафе столици на големо од Yumeya столици 20

A03 Валент

Кафе столици на големо од Yumeya столици 21

А05 Бек

Кафе столици на големо од Yumeya столици 22

А07 Шари

Кафе столици на големо од Yumeya столици 23

A09 Валент

Кафе столици на големо од Yumeya столици 24

А30 Ок

Кафе столици на големо од Yumeya столици 25

A50 Валент

Кафе столици на големо од Yumeya столици 26

A51 Валент

Кафе столици на големо од Yumeya столици 27

A52 Валент

Кафе столици на големо од Yumeya столици 28

A53 Валент

Паптот
Кафе столици на големо од Yumeya столици 29

PC01

Кафе столици на големо од Yumeya столици 30

PC05

Кафе столици на големо од Yumeya столици 31

PC06

Кафе столици на големо од Yumeya столици 32

PC21

 

Ду ТМ
Кафе столици на големо од Yumeya столици 33

SP8011

Кафе столици на големо од Yumeya столици 34

SP8021

 

Надворешен палтот
Кафе столици на големо од Yumeya столици 35

M-OD-PC-001

Кафе столици на големо од Yumeya столици 36

M-OD-PC-004

 Информации за компанијата


Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd. е модерна компанија во џијанг мажи. Со главен фокус на метални трпезариски столчиња, стол за банкет, комерцијален мебел, нашата деловна палета вклучува научно истражување, производство, маркетинг и сервис. Yumeya Chairs го обожава духот на претпријатието, кој треба да биде практичен, напорен и одговорен. Нашиот бизнис е фокусиран на чесност, прагматизам и взаемна корист. Обезбедуваме производи и услуги со висок квалитет за бројни потрошувачи во зависност од напредната технологија и сеопфатното управување. Нашите истражувачи, техничари и инспектори за квалитет се моќната гаранција за нашиот континуиран развој. Додека обезбедува квалитетни производи, Yumeya Chairs е посветена на обезбедување персонализирани решенија за клиентите според нивните потреби и реални ситуации.
Долго време обезбедуваме висококвалитетни кафеани на големо. Со нетрпение очекуваме да работиме со вас.


нема податок
Најнови производи
нема податок
Топла производи
нема податок
Контактирајте не
Остави порака
we welcome custom designs and ideas and is able to cater to the specific requirements. for more information, please visit the website or contact us directly with questions or inquiries.
Како еден од водечките светски производители на мебел од дрво од метал, Yumeya е посветен на истражување на зрно од метал од дрво. Има три предности на зрното од метално дрво на Yumeya, „Без спој и без празнина“, „Бистро“, „Издржлив“. Со цел да добие допир во метално столче, Yumeya го лансираше првиот во светот 3D стол од зрно дрво во 2018 година.
нема податок
CONTACT US

Е- пошта:   Info@youmeiya.net

MP / Whatsapp:86 13534726803

Адреса: Женан индустрија, Хешан Сити, провинција Гуангдонг, Кина


Видео на Јумеја

XML

Авторски права © 2021 Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd | Тајп
разговор преку Интернет
Hello, please leave your name and email here before chat online so that we won't miss your message and contact you smoothly.