loading

Водечки производител на трпезариски столици за метал од дрво Побарајте сопствена услуга сега!

нема податок

Топли производи

Yumeya Furniture е водечко зрно од дрво производител на метални столчиња за банкет , Обезбедување на највисок квалитет Метална столица за храна , Фентест , Итн.
Добриот дизајн е душата на добриот производ. Преку соработка со дизајнер од Хонг Конг, добитник на наградата за дизајн Red Dot, комерцијалниот мебел на Yumeya како уметност може да ја допре душата.
Во моментов, Yumeya има повеќе од 1000 само-дизајнирани производи.
нема податок

ODM &ОЕМ банкет стол 

Професионална сопствена услуга за хотелски мебел, мебел за банкети, како маси и столови од не'рѓосувачки челик, столче Chiavari, алуминиумски столчиња, стол за банкет, платнена покривка на столици, модели на столчиња и столчиња за преклопување на маси итн.


Еве ги предностите на  Јумеја банкет стол:

1. Материјал: метал, алуминиум, нерѓосувачки челик, пластика, акрилик итн  Сите материјали се одобрени од  ISO9001, ISO14001, CE, SGS 100% еколошки и строга контрола на квалитетот, здрава, погодна за кожата.

2. Изработени од одличен квалитет и еколошки суровини

3. Понуда  ODM&OEM Сервис. Професионална сопствена услуга за боја, патен, големина, стил, лого итн

4.Широко се користи во  хотел, кафуле, старечки дом, казино, договор


Ако сте заинтересирани за овие банкет столчиња Yumeya, ве молиме контактирајте со нас за да побарате бесплатна сопствена услуга што е можно поскоро.

Нашите сертификати
нема податок
Повеќе од  10,000  Успешни случаји
Досега имаме соработувано со 200 компании од индустриите. Иако тие се разликуваат од индустријата и земјата, тие избираат да работат со нас од истата причина поради која нудиме висококвалитетни производи и услуги по поконкурентни цени.
нема податок

За yumeya

Од 1998, г. Гонг, основач на Yumeya Furniture, се развива банкет трпезариски стол од дрво зрно метал наместо дрвен стол .

Како првиот човек што применил технологија за зрно дрво на метални столчиња, г. Гонг и неговиот тим неуморно работат на иновација на технологијата за зрно дрво повеќе од 20 години. Во 2017 година, Yumeya ја започна соработката со Tiger powder, глобален гигант во прав, за да го направи зрното дрво појасно и поотпорно на абење.

Во 2018 година, Yumeya ја лансираше првата 3D столица од дрво во светот. Оттогаш, луѓето можат да го добијат изгледот и допирот на дрво на метален стол. Сега Yumeya Furniture е водечки производител на метални столчиња од дрво и комерцијален добавувач на мебел на големо.

11

Со 11 годишно искуство

200+

Имаме професионален тим

40000+

Месечна капацитета

2000+

Фабрика 20000 квадратни метри

Контактирај се со нас.
Само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во контакт формата за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни!
Customer service
detect