Yumeya Chairs - Водечки производител на трпезариски столици од метал од дрво & Додавач на големи


Алуминиумски отворени кафулиња на големо - Yumeya столици 1
Алуминиумски отворени кафулиња на големо - Yumeya столици 2
Алуминиумски отворени кафулиња на големо - Yumeya столици 3
Алуминиумски отворени кафулиња на големо - Yumeya столици 4
Алуминиумски отворени кафулиња на големо - Yumeya столици 5
Алуминиумски отворени кафулиња на големо - Yumeya столици 6
Алуминиумски отворени кафулиња на големо - Yumeya столици 7
Алуминиумски отворени кафулиња на големо - Yumeya столици 1
Алуминиумски отворени кафулиња на големо - Yumeya столици 2
Алуминиумски отворени кафулиња на големо - Yumeya столици 3
Алуминиумски отворени кафулиња на големо - Yumeya столици 4
Алуминиумски отворени кафулиња на големо - Yumeya столици 5
Алуминиумски отворени кафулиња на големо - Yumeya столици 6
Алуминиумски отворени кафулиња на големо - Yumeya столици 7

Алуминиумски отворени кафулиња на големо - Yumeya столици

Апратирај

Предности на компанијата


· Алуминиумските кафулиња за надворешни работи Yumeya Chairs се дизајнирани од нашите професионални дизајнери кои се свесни за еколошкиот фактор и ги применуваат еколошките критериуми на индустријата за санитарна опрема за дизајнот.


· Овој производ се издвојува по својата дише. Неговите употребени материјали обезбедуваат проветрена средина што нема да дозволи топлината и влагата да се акумулираат.


· Производот може да ги задоволи потребите за повеќекратна апликација.


Yumeya Metal Wood Grain Seating серијата 5533 вклучува странично столче, фотелја и столче. Тоа е многу популарно столче за јадење низ целиот свет. Tiger Powder Coat, водечка светска компанија за премачкување во прав, основана во 1934 година во Австрија. Во светот има седум научно-истражувачки институции од светска класа и повеќе од 30 филијали ширум светот. Тигарот е палтото. 5 пати трајни. Во меѓувреме, тоа е.   зелен производ, дека нема олово, кадмиум и други отровни материи. Од 2017 година, Yumeya Furniture и Tiger Coat постигнаа стратешка соработка. До сега, заеднички лансиравме две технологии кои беа пионерски од индустријата.

---Дуу--Платот , Комбинирање на издржливоста на прашкаста облога со ефектот на бојата

--- Дијаман... Технологи , А е тврд како дијамант, 5 пати отпорен на абење од конвенционалната технологија

Алуминиумски отворени кафулиња на големо - Yumeya столици 8

Направен од 2,0 mm алуминиум, YW5533 го поминува тестот за јачина на ANS/BIFMA X5.4-2012 и EN 16139:2013/AC:2013 ниво 2. Yumeya ви ветува 10 години гаранција за рамка која може да ве ослободи од грижата за продажба после сервис. Уникатниот дизајн, особено дизајнот на главата на грбот, го прави столот многу различен од обичната трпезариска столица која може да го надгради нивото на местото. Затоа, столот исто така стана многу популарен стол за јадење низ целиот свет. Дизајнот на раката може да обезбеди сигурно место за рацете, а исто така да обезбеди одредена поддршка, особено за постарите лица.   W Со третман со метално дрво Yumeya, столот може да им помогне на луѓето да добијат изглед и допир на дрво во метална рамка.   Во меѓувреме, YW5533 може да собере 5 парчиња високо, што заштедува 50-70% трошоци за транспорт и складирање.   Сите овие фактори го направија YW5533 идеален избор за кафуле, старечки дом, хотел, свадба & Користење на настанот.

Алуминиумски отворени кафулиња на големо - Yumeya столици 9
Алуминиумски отворени кафулиња на големо - Yumeya столици 10
Алуминиумски отворени кафулиња на големо - Yumeya столици 11

Клучен функција

1. Алуминиумската рамка со Јоеја ’S & Структура

- 10-годишна рамка

---Поминете тест за јачина на EN 16139:2013 / AC: 2013 ниво 2 / ANS / BIFMA X5.4-2012

--- Може да поднесе повеќе од 500 фунти  

 

2. Завршување на метална дрвена житота

--- Добијте го изгледот на дрвото и допрете низ финишот на зрната од дрво.

---Различна опција за боја на зрно дрво

 

Детал на производи

Во филозофијата на Yumeya Furniture, мислиме дека производите со висок квалитет треба да вклучуваат 5 аспекти, „Безбедност“, „Удобно“, „Стандард“, „Одлични детали“ и „Вредносен пакет“.

1. Безбедност: Безбедноста вклучува два дела, безбедност на силата и безбедност на деталите.

--- Безбедност на јачината: со шаблони цевки и структура, може да издржи повеќе од 500 фунти

---Безбедност на деталите: добро полиран, мазен, без метален трн и нема да ја гребе раката на корисникот

2. Добрино:  Дизајнот на целото столче ја следи ергономијата.  

---101 Степен, најдобар степен за грбот и седиштето, давајќи му на корисникот најудобна положба за седење.

---170 степени, совршен радијан на грбот, совршено одговара на задниот радијан на корисникот.

---3-5 степени, соодветен наклон на површината на седиштето, ефективна поддршка на лумбалниот 'рбет на корисникот.

3. Стандардно:   Не е тешко да се направи еден добар стол. Но, за рефус цел, само кога сите столици во еден стандард  ' Иста големина ’ Иста поглед. ’Може да биде висок квалитет. Yumeya Furniture користи увезени машини за сечење од Јапонија, роботи за заварување, машини за тапацир за автомобили итн. За намалување на човечка грешка. Разликата во големината на сите столици Yumeya е контрола од 3 мм.

4.   Одлични детали:   Деталите што може да се допрат се совршени, што е висококвалитетен производ.

--- Мазен заварен спој, воопшто не се гледа белег од заварување.

--- Соработена со Тигр TM   Палто во прав, светски позната марка на пудра, 3 пати поотпорна на абење, секојдневно гребење во никој случај.

-- 65 m 3 /kg Пена за мувла без талк, висока еластичност и долг животен век, со користење 5 години нема да излезе во форма.

--- Мартиндејлот од целата стандардна ткаенина на Yumeya има повеќе од 30.000 рабови, отпорен на абење и лесен за чистење, погоден за комерцијална употреба.

---Совршен тапацир, линијата на перничињата е мазна и права.

5.   Пакет на вредност:   Има две работи за пакет со вредност, ефектна заштита и заштеда на простор.   Без да се жртвува удобноста, инженерските дизајнери на Yumeya се обидуваат сè најдобро да ја подобрат количината на товарење за да постигнат највисоки трошковни перформанси на производите.   Во меѓувреме, сите пакети се предмет на симулациски тест за транспорт за да се осигура дека столот е во добра заштита.

Алуминиумски отворени кафулиња на големо - Yumeya столици 12
Алуминиумски отворени кафулиња на големо - Yumeya столици 13
Алуминиумски отворени кафулиња на големо - Yumeya столици 14

 

Како изгледа во јадење (Кафе / Хотел / Сениор Ливинг)?

Бидејќи столчето од метално дрво Yumeya е компактно и непорозно, нема да размножува бактерии и вируси. Цената е само 20% - 30% од   стол од цврсто дрво, но неговата цврстина е поголема од столицата од масивно дрво. Во меѓувреме, тој е наредени и лесен, што може да р намалување на тежината и цената на ласерската операција . Со 10 години гаранција за рамка, има 0   Цената за одржување и одржување   Загрижувајте се бесплатно по продавање. Сите овие фактори прават поставете го циклусот на враќање на инвестицијата да биде реален. Така, сега се повеќе и повеќе комерцијални места, како што се хотел, кафе, клуб, старечки дом, сениорско живеење и така натаму, изберете столчиња од метално дрво Yumeya наместо стол од цврсто дрво.

Алуминиумски отворени кафулиња на големо - Yumeya столици 15
Алуминиумски отворени кафулиња на големо - Yumeya столици 16
Алуминиумски отворени кафулиња на големо - Yumeya столици 17

 

Опции на боја

Yumeya обезбедува разновидни површински третмани, вклучително и зрно од метално дрво, прав, палто во прав Dou и повеќе од 20 бои. Можете да изберете соодветна површинска обработка според вашиот стил на декорација и буџет, или можете да се консултирате со вашиот професионален консултант за совет.

Дрвено зрно
Алуминиумски отворени кафулиња на големо - Yumeya столици 18

A01 Валент

Алуминиумски отворени кафулиња на големо - Yumeya столици 19

A02 Валент

Алуминиумски отворени кафулиња на големо - Yumeya столици 20

A03 Валент

Алуминиумски отворени кафулиња на големо - Yumeya столици 21

А05 Бек

Алуминиумски отворени кафулиња на големо - Yumeya столици 22

А07 Шари

Алуминиумски отворени кафулиња на големо - Yumeya столици 23

A09 Валент

Алуминиумски отворени кафулиња на големо - Yumeya столици 24

А30 Ок

Алуминиумски отворени кафулиња на големо - Yumeya столици 25

A50 Валент

Алуминиумски отворени кафулиња на големо - Yumeya столици 26

A51 Валент

Алуминиумски отворени кафулиња на големо - Yumeya столици 27

A52 Валент

Алуминиумски отворени кафулиња на големо - Yumeya столици 28

A53 Валент

Паптот
Алуминиумски отворени кафулиња на големо - Yumeya столици 29

PC01

Алуминиумски отворени кафулиња на големо - Yumeya столици 30

PC05

Алуминиумски отворени кафулиња на големо - Yumeya столици 31

PC06

Алуминиумски отворени кафулиња на големо - Yumeya столици 32

PC21

 

Ду ТМ
Алуминиумски отворени кафулиња на големо - Yumeya столици 33

SP8011

Алуминиумски отворени кафулиња на големо - Yumeya столици 34

SP8021

 

Надворешен палтот
Алуминиумски отворени кафулиња на големо - Yumeya столици 35

M-OD-PC-001

Алуминиумски отворени кафулиња на големо - Yumeya столици 36

M-OD-PC-004

 


Компанија:


· Yumeya Chairs го воспостави првиот имиџ на бренд на индустријата за алуминиумски столици за кафе на отворено во Кина.


· Нашата фабрика има зрел систем за квалитет. Вклучувајќи го квалитетот на производите како и безбедноста на персоналот, тој целосно се интегрира во нашето управување. Нашето производство е многу логистички погодно. Лоцирани веднаш во близина на локалното пристаниште и автопатишта, линиите за комуникација и транспортните растојанија се пократки, побрзи и поевтини. Нашите производи се популарни во светот. Тие навлегоа во пазарите во Јужна Америка, Северна Америка, Европа итн. Овој меѓународен отпечаток ја покажува нашата глобална експертиза во тековниот развој на производи.


· Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd. ќе има на ум дека деталите одредуваат сè. Проверете!


Детали на производи


Ќе ви покажеме подетални информации за алуминиумските кафулиња на отворено.Примена на производот.


Алуминиумските кафулиња на отворено на Yumeya Chairs се широко користени во повеќе индустрии и полиња.


Според различните потреби на клиентите, Yumeya Chairs е способен да обезбеди разумни, сеопфатни и најисплатливи решенија за клиентите.Споредување на производи


Во споредба со производите од истата категорија, основните компетенции на алуминиумските столчиња за кафе на отворено главно се рефлектираат во следните аспекти.Претходни предноси


Елитските тимови на Јумеа се состојат од страстни и одлични персонали кои даваат голем придонес за корпоративниот развој.


Освен што продава производи, нашата компанија воспоставува целосен систем на услуги за да им обезбеди на потрошувачите интимна услуга по продажбата.


Нашата компанија секогаш ќе се придржува до деловната филозофија „на прво место клиентот, позитивно напредува“ и ние се фокусираме на клиентите и услугите. Нашата заложба е да им обезбедиме на нашите клиенти ефикасни и висококвалитетни услуги.


По години на постојан развој, Yumeya Chairs добива добро признание и поддршка во индустријата.


Производите на Yumeya Chairs ги имаат предностите на комплетните функции, високата техника и големата додадена вредност, за да можат добро да се продаваат на домашниот и на странскиот пазар.


нема податок
Најнови производи
нема податок
Топла производи
нема податок
Контактирајте не
Остави порака
we welcome custom designs and ideas and is able to cater to the specific requirements. for more information, please visit the website or contact us directly with questions or inquiries.
Како еден од водечките светски производители на мебел од дрво од метал, Yumeya е посветен на истражување на зрно од метал од дрво. Има три предности на зрното од метално дрво на Yumeya, „Без спој и без празнина“, „Бистро“, „Издржлив“. Со цел да добие допир во метално столче, Yumeya го лансираше првиот во светот 3D стол од зрно дрво во 2018 година.
нема податок
CONTACT US

Е- пошта:   Info@youmeiya.net

MP / Whatsapp:86 13534726803

Адреса: Женан индустрија, Хешан Сити, провинција Гуангдонг, Кина


Видео на Јумеја

XML

Авторски права © 2021 Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd | Тајп
разговор преку Интернет
Hello, please leave your name and email here before chat online so that we won't miss your message and contact you smoothly.