Yumeya Chairs - Водечки производител на трпезариски столици од метал од дрво & Додавач на големи


Алуминиумски трпезариски столици Алуминиумски столици за јадење Производство 1
Алуминиумски трпезариски столици Алуминиумски столици за јадење Производство 2
Алуминиумски трпезариски столици Алуминиумски столици за јадење Производство 3
Алуминиумски трпезариски столици Алуминиумски столици за јадење Производство 4
Алуминиумски трпезариски столици Алуминиумски столици за јадење Производство 5
Алуминиумски трпезариски столици Алуминиумски столици за јадење Производство 6
Алуминиумски трпезариски столици Алуминиумски столици за јадење Производство 7
Алуминиумски трпезариски столици Алуминиумски столици за јадење Производство 1
Алуминиумски трпезариски столици Алуминиумски столици за јадење Производство 2
Алуминиумски трпезариски столици Алуминиумски столици за јадење Производство 3
Алуминиумски трпезариски столици Алуминиумски столици за јадење Производство 4
Алуминиумски трпезариски столици Алуминиумски столици за јадење Производство 5
Алуминиумски трпезариски столици Алуминиумски столици за јадење Производство 6
Алуминиумски трпезариски столици Алуминиумски столици за јадење Производство 7

Алуминиумски трпезариски столици Алуминиумски столици за јадење Производство

Апратирај

Детали за производот на алуминиумските трпезариски столчињаПреглед на продукт


Дизајнот на алуминиумските столици за јадење Yumeya Chairs го прави посеопфатен во индустријата. Квалитетот на производот ги задоволува барањата на домашните и меѓународните стандарди. Професионалното производство на алуминиумски трпезариски столови на Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd. има историја од повеќе од десет години.Воведување на производи


Со фокус на квалитетот, Yumeya Chairs посветува големо внимание на деталите на алуминиумските столчиња за јадење.

Yumeya трпезариски столици од серијата 5508 е најжешката серија на седишта за седење од метално дрво. Оваа серија вклучува странични столчиња, фотелја за раце и столче. Покрај тоа, има три дизајни на грбот, обичен грб, грб со вентилатор и грб со цвет. Клиентот може да ја избере соодветната база на производи на вашиот   Стил за декорација и буџетот.   Како младо и динамично претпријатие, Yumeya придава големо значење на развојот. Секоја година, Yumeya ќе инвестира многу пари во технологија и истражување и развој на производи. Во 2019 година, Yumeya соработуваше со индустриски дизајнери на HK.   Тој има дизајнирано многу успешни футроли за Maxim Group, а исто така е добитник на наградата за дизајн Red Dot за 2017 година.   Столовите на Јумеја станаа уметнички дела кои можат да ја допрат душата. Во моментов, Yumeya има повеќе од 1000 оригинални дизајни и многу патентирани технологии, вклучувајќи го и Dou TM   Технологија на прав и дијаманти TM   Технологија.

Алуминиумски трпезариски столици Алуминиумски столици за јадење Производство 8

Како класичен стол за духови, столот Louies отсекогаш бил многу популарен низ целиот свет. Како столче од метално дрво, Јумеја   Луи столица.   имаат текстура од цврсто дрво и цврстина на металниот стол. Во исто време, цената е исто така значително намалена, што го прави овој класичен стол   Популарни и популарни.   Свети со нова виталност.   Уникатниот дизајн со кружен грб со цветна шема во надворешниот грб, елегантни заострени стапала и мазни линии го објаснуваат класичниот дизајн на оваа трпезариска столица.   Направен од 2,0 mm алуминиум, YL1498 го помина тестот за јачина на ANS/BIFMA X5.4-2012 и EN 16139:2013/AC:2013 ниво 2. Yumeya ви ветува 10 години гаранција за рамка која може да ве ослободи од грижата за продажба после сервис.   Здраво,   YL1498   може да собере 5 парчиња висока, што заштедува 50-70% трошоци за транспорт и складирање.   Сите овие фактори ја направија оваа трпезариска столица добар избор за кафуле, старечки дом, хотел, свадба & Користење на настанот.

Алуминиумски трпезариски столици Алуминиумски столици за јадење Производство 9
Алуминиумски трпезариски столици Алуминиумски столици за јадење Производство 10
Алуминиумски трпезариски столици Алуминиумски столици за јадење Производство 11

Клучен функција

1. Алуминиумската рамка со Јоеја ’S & Структура

- 10-годишна рамка

---Поминете тест за јачина на EN 16139:2013 / AC: 2013 ниво 2 / ANS / BIFMA X5.4-2012

--- Може да поднесе повеќе од 500 фунти  

 

2. Завршување на метална дрвена житота

--- Добијте го изгледот на дрвото и допрете низ финишот на зрната од дрво.

---Различна опција за боја на зрно дрво

 

Детал на производи

Во филозофијата на Yumeya Furniture, мислиме дека производите со висок квалитет треба да вклучуваат 5 аспекти, „Безбедност“, „Удобно“, „Стандард“, „Одлични детали“ и „Вредносен пакет“.

1. Безбедност: Безбедноста вклучува два дела, безбедност на силата и безбедност на деталите.

--- Безбедност на јачината: со шаблони цевки и структура, може да издржи повеќе од 500 фунти

---Безбедност на деталите: добро полиран, мазен, без метален трн и нема да ја гребе раката на корисникот

2. Добрино:  Дизајнот на целото столче ја следи ергономијата.  

---101 Степен, најдобар степен за грбот и седиштето, давајќи му на корисникот најудобна положба за седење.

---170 степени, совршен радијан на грбот, совршено одговара на задниот радијан на корисникот.

---3-5 степени, соодветен наклон на површината на седиштето, ефективна поддршка на лумбалниот 'рбет на корисникот.

3. Стандардно:   Не е тешко да се направи еден добар стол. Но, за рефус цел, само кога сите столици во еден стандард  ' Иста големина ’ Иста поглед. ’Може да биде висок квалитет. Yumeya Furniture користи увезени машини за сечење од Јапонија, роботи за заварување, машини за тапацир за автомобили итн. За намалување на човечка грешка. Разликата во големината на сите столици Yumeya е контрола од 3 мм.

4.   Одлични детали:   Деталите што може да се допрат се совршени, што е висококвалитетен производ.

--- Мазен заварен спој, воопшто не се гледа белег од заварување.

--- Соработена со Тигр TM   Палто во прав, светски позната марка на пудра, 3 пати поотпорна на абење, секојдневно гребење во никој случај.

-- 65 m 3 /kg Пена за мувла без талк, висока еластичност и долг животен век, со користење 5 години нема да излезе во форма.

--- Мартиндејлот од целата стандардна ткаенина на Yumeya има повеќе од 30.000 рабови, отпорен на абење и лесен за чистење, погоден за комерцијална употреба.

---Совршен тапацир, линијата на перничињата е мазна и права.

5.   Пакет на вредност:   Има две работи за пакет со вредност, ефектна заштита и заштеда на простор.   Без да се жртвува удобноста, инженерските дизајнери на Yumeya се обидуваат сè најдобро да ја подобрат количината на товарење за да постигнат највисоки трошковни перформанси на производите.   Во меѓувреме, сите пакети се предмет на симулациски тест за транспорт за да се осигура дека столот е во добра заштита.

Алуминиумски трпезариски столици Алуминиумски столици за јадење Производство 12
Алуминиумски трпезариски столици Алуминиумски столици за јадење Производство 13
Алуминиумски трпезариски столици Алуминиумски столици за јадење Производство 14

 

Како изгледа во јадење (Кафе / Хотел / Сениор Ливинг)?

Бидејќи столчето од метално дрво Yumeya е компактно и непорозно, нема да размножува бактерии и вируси. Цената е само 20% - 30% од   стол од цврсто дрво, но неговата цврстина е поголема од столицата од масивно дрво. Во меѓувреме, тој е наредени и лесен, што може да р намалување на тежината и цената на ласерската операција . Со 10 години гаранција за рамка, има 0   Цената за одржување и одржување   Загрижувајте се бесплатно по продавање. Сите овие фактори прават поставете го циклусот на враќање на инвестицијата да биде реален. Така, сега се повеќе и повеќе комерцијални места, како што се хотел, кафе, клуб, старечки дом, сениорско живеење и така натаму, изберете столчиња од метално дрво Yumeya наместо стол од цврсто дрво.

Алуминиумски трпезариски столици Алуминиумски столици за јадење Производство 15
Алуминиумски трпезариски столици Алуминиумски столици за јадење Производство 16
Алуминиумски трпезариски столици Алуминиумски столици за јадење Производство 17

 

Опции на боја

Yumeya обезбедува разновидни површински третмани, вклучително и зрно од метално дрво, прав, палто во прав Dou и повеќе од 20 бои. Можете да изберете соодветна површинска обработка според вашиот стил на декорација и буџет, или можете да се консултирате со вашиот професионален консултант за совет.

Дрвено зрно
Алуминиумски трпезариски столици Алуминиумски столици за јадење Производство 18

A01 Валент

Алуминиумски трпезариски столици Алуминиумски столици за јадење Производство 19

A02 Валент

Алуминиумски трпезариски столици Алуминиумски столици за јадење Производство 20

A03 Валент

Алуминиумски трпезариски столици Алуминиумски столици за јадење Производство 21

А05 Бек

Алуминиумски трпезариски столици Алуминиумски столици за јадење Производство 22

А07 Шари

Алуминиумски трпезариски столици Алуминиумски столици за јадење Производство 23

A09 Валент

Алуминиумски трпезариски столици Алуминиумски столици за јадење Производство 24

А30 Ок

Алуминиумски трпезариски столици Алуминиумски столици за јадење Производство 25

A50 Валент

Алуминиумски трпезариски столици Алуминиумски столици за јадење Производство 26

A51 Валент

Алуминиумски трпезариски столици Алуминиумски столици за јадење Производство 27

A52 Валент

Алуминиумски трпезариски столици Алуминиумски столици за јадење Производство 28

A53 Валент

Паптот
Алуминиумски трпезариски столици Алуминиумски столици за јадење Производство 29

PC01

Алуминиумски трпезариски столици Алуминиумски столици за јадење Производство 30

PC05

Алуминиумски трпезариски столици Алуминиумски столици за јадење Производство 31

PC06

Алуминиумски трпезариски столици Алуминиумски столици за јадење Производство 32

PC21

 

Ду ТМ
Алуминиумски трпезариски столици Алуминиумски столици за јадење Производство 33

SP8011

Алуминиумски трпезариски столици Алуминиумски столици за јадење Производство 34

SP8021

 

Надворешен палтот
Алуминиумски трпезариски столици Алуминиумски столици за јадење Производство 35

M-OD-PC-001

Алуминиумски трпезариски столици Алуминиумски столици за јадење Производство 36

M-OD-PC-004

 Информации за компанијата


Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd., со локација во Jiang Men, е компанија која главно продава метални трпезариски столчиња, банкет стол, комерцијален мебел. Yumeya Chairs го води бизнисот врз основа на интегритет и иновативност. Посветени сме, бараме вистина и прагматични. Сесрдното обезбедување на производи и услуги со висок квалитет е наша заложба. Нашата цел е да се претвориме во добро позната компанија со конкурентност и влијание на брендот. Yumeya Chairs формираше тим за производство и истражување и развој составен од високи столбови во индустријата. Исто така, ангажиравме високи сопственици на брендови за да водат развој на производи и градење бренд. Yumeya Chairs е во состојба да ги задоволи потребите на клиентите во најголема мера со тоа што им обезбедува на клиентите едношалтерски и висококвалитетни решенија.
Доколку сте заинтересирани, ве молиме контактирајте го персоналот за услуги на клиентите за консултации!


нема податок
Најнови производи
нема податок
Топла производи
нема податок
Контактирајте не
Остави порака
we welcome custom designs and ideas and is able to cater to the specific requirements. for more information, please visit the website or contact us directly with questions or inquiries.
Како еден од водечките светски производители на мебел од дрво од метал, Yumeya е посветен на истражување на зрно од метал од дрво. Има три предности на зрното од метално дрво на Yumeya, „Без спој и без празнина“, „Бистро“, „Издржлив“. Со цел да добие допир во метално столче, Yumeya го лансираше првиот во светот 3D стол од зрно дрво во 2018 година.
нема податок
CONTACT US

Е- пошта:   Info@youmeiya.net

MP / Whatsapp:86 13534726803

Адреса: Женан индустрија, Хешан Сити, провинција Гуангдонг, Кина


Видео на Јумеја

XML

Авторски права © 2021 Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd | Тајп
разговор преку Интернет
Hello, please leave your name and email here before chat online so that we won't miss your message and contact you smoothly.