Yumeya Chairs - Водечки производител на трпезариски столици од метал од дрво & Додавач на големи


Yumeya Chairs - Водечки производител на трпезариски столици од метал од дрво & Додавач на големи


Yumeya Chairs ќе воведе нови комерцијални банкет столици

Yumeya удобно банкет стол на големо

Алуминиумската рамка со Јоеја ’S & Структура 1. 10 години за рамка 2. Поминете тест за јачина на EN 16139:2013 / AC: 2013 ниво 2 / ANS / BIFMA X5.4-2012 3. Може да издржи повеќе од 500 фунти Релевантен параметар 1. Големина: H910*SH470*W450*D580mm 2. КОМ: 0,8 јад 3.. Стак: Височина од максимум 10 парчиња Сценарија за апликација: хотел, кафуле, старечки дом, казино, договор

Барате најдобри банкет столици за продажба на големо? Одете со мебелот Yumeya! Нашата висококвалитетна удобна банкет столица Yumeya YL1198-PB може да биде вашето идеално решение!

 

Yumeya Chairs ќе воведе нови комерцијални банкет столици 1

Алуминиумската рамка со Јоеја ’S & Структура

1. 10 години за рамка

2. Поминете го тестот за јачина на EN 16139:2013 / AC: 2013 ниво 2 / ANS / BIFMA X5.4-2012

3. Може да поднесе повеќе од 500 фунти.  

 

Параметри

1. Големина: H910*SH470* W450* D580mm

2. КОМ: 0,8 јад

3. Стак: Макс 10 pcs висок

 

Сценарија на апликацијата: Хотел, Кафе, Дом за стари лица, Казино, Договор

 

 

Yumeya Chairs се фокусира на принципот на "континуирано подобрување на квалитетот на производот " И активно води R &Д истражување пред производство.

Yumeya Chairs е водечка во домашниот сегмент и е добро препознаена од клиентите во странски земји. Начелото на нас е нудење на исклучителна и најдобра услуга за клиентите. Комерцијалните банкет столчиња најчесто се користат во резервоари за вода, брани, тунели темели, потпорни ѕидови и постројки за третман на отпадни води.

Со напредна технологија за заварување, сечење, полирање и друга производна технологија и поддржан персонал, Yumeya Chairs ветува беспрекорни производи и внимателна услуга што им се обезбедува на клиентите.

Водечки R &Ниво Д: Нашата водечка во индустријата Р &Нивото Д е постигнато преку континуирано истражување и технолошки развој, како и со ослободување на креативноста на нашите дизајнери.

Иновативни во дизајнот, добро избрани во материјалот и извонредна изработка, металните столчиња за јадење, столот за банкет, комерцијалниот мебел на Yumeya се стилски и едноставни. Врз основа на богатото искуство, формиравме единствен стандарден начин на производство на електрична опрема. Ние го развивме бизнисот со електрична опрема на модерен начин. Што се однесува до инструкциите за враќање, можете да го контактирате нашиот тим за постпродажна услуга.

Yumeya Chairs се занимава со подобрување на производниот капацитет и нивоата на технологија. Имаме цел да бидеме едно од највлијателните претпријатија на глобалниот пазар и стануваме повешти за водење и увозни и извозни бизниси. Ние покриваме широк опсег на услуги кои главно вклучуваат услуги за прилагодување и услуги по продажбата. Ако имате голем интерес за нашиот новоразвиен производ комерцијални банкет столчиња или сакате да разговарате со нас повеќе, добредојдовте да не контактирате.

Заинтересирани за повеќе случаи или нашата компанија? Контактирајте не!

Прикажи детали

http://www.youmeiya.net/product/comfortable-hotel-banquet-chair-wholesale-yl1198-pb.html

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Информација БлогComment ВестиName
Yumeya Chairs дебитира со своите најнови комерцијални банкет столици
Yumeya Chairs дебитира со своите најнови комерцијални банкет столици
Обрнувавме внимание на производството на најдобрите и обезбедувањето најпрофесионална услуга. Излегува дека нашата хотелска столица за банкет од нерѓосувачки челик со елегантен дизајн YA3527 Yumeya добива се повеќе и повеќе внимание од клиентите дома и во странство. Yumeya Chairs го презема водството во производството со години . Yumeya Chairs е високо признат од нашите клиенти за полагање на неколку сертификати дома и во странство. Рефус хотелски столчиња на големо - бидејќи мебелот за банкет/сала/функционална сала треба да се замени според ефектот, Yumeya Хотелски столр ги има очигледните карактеристики на висока јачина, унифициран стандард и способни за натрупување, што е идеално столчиња за јадење за банкет/сала/функционална сала. Јузиа Хотелскиот бенкетт е препознаен од многу светски брендови на хотелски синџири со пет ѕвезди, како што се Шангри Ла, Мериот, Хилтон итн. Во меѓувреме, Јумеја Хотелски столи се препознаени и од Дизни, Емаар и други познати компании. Јумеја металните трпезариски столчиња што се наложуваат се популарни во многу познати хотели на глобално ниво. Рамка од нерѓосувачки челик со Yumeya ’S & Структура 1. 10 години за рамка 2. Поминете тест за јачина на EN 16139:2013 / AC: 2013 ниво 2 / ANS / BIFMA X5.4-2012 3. Може да издржи повеќе од 500 фунти Релевантен параметар 1. Големина: H880*SH470*W450*D570mm 2. КОМ: 1,25 метри 3.. Стак: Височина од максимум 6 парчиња Сценарија за апликација: хотел, кафуле, старечки дом, казино, договор Прикажи детали Потпирајќи се на силните иновациски способности и научно-истражувачката сила, Yumeya Chairs зазема важна позиција во индустријата. Како компанија водена од квалитетот, ставаме акцент на квалитетот на производот, како и на квалитетот на услугата. Нашиот сервисен тим е добро обучен да има длабоко познавање за секоја серија на производи, вклучувајќи ги и нашите најнови производи за комерцијални банкет столчиња, нашата корпоративна култура и развој на компанијата итн. Никогаш не двоумете се да контактирате со нас и членовите на тимот можат да ве задоволат. Сите коментари, како и прашањата за елегантен дизајн, хотелска столица за банкет од нерѓосувачки челик YA3527 Yumeya, се добредојдени од Yumeya Chairs. Ве молиме слободно контактирајте со нас: +86 13534726803 по телефон или по е-пошта. Yumeya Chairs би сакале да понудат изненадувачка промоција. http://www.youmeiya.net/product/ya3527-yumeya-elegant-design-stainless-steel-hotel-banquet-chair.html
Хотелски банкет стол - како мебелот треба да го користи просторот? _1
Хотелски банкет стол - како мебелот треба да го користи просторот? _1
Хотелски банкет стол - како мебелот треба да го користи просторот? 1. Обрнете внимание на координацијата. Во повеќето случаи, хотелскиот простор не е простор без ништо, но веќе има тавани, принудени и подови. Сега нè чека само мебелот. Потоа, оваа поставеност треба да обрне внимание на селективноста и координацијата. Односно, не може да се стави целиот мебел и мора да има избор. Дизајнерскиот стил и дизајнерскиот концепт на самиот хотелски мебел треба да бидат високо координирани. 2. Внимавај на празно Поставувањето на хотелскиот мебел е исто како и фарбањето. Не е подобро, толку подобро. Дизајнот е релативно едноставен, а мебелот со силни линии ќе им даде на луѓето куп смисла во истиот простор; и ако дизајнот на хотелскиот мебел со исклучителен дизајн ќе ги натера луѓето да се чувствуваат раздразливи. Општо земено, препорачуваме мебелот најдобро да се поставува при поставувањето. Доколку масите и столовите, софите и другиот хотелски мебел се поставени во центарот на просторот, внимавајте на бројот и обемот на мебелот. Мебел за хотелски банкет, хотелски банкет стол, банкет стол, потпора за хотелски мебел, мебел за банкет
Мебел за хотелски банкет - персонализирани производители на мебел приспособени за да се сретнат со различни претпријатија
Мебел за хотелски банкет - персонализирани производители на мебел приспособени за да се сретнат со различни претпријатија
Мебел за хотелски банкет - персонализирани производители на мебел се прилагодуваат за да ги задоволат потребите на различни претпријатија Зголемувајќи ги личните потреби, компанијата поставува барања од повисоки размери. Производите и услугите се повисоки, така што компаниите за мебел не можат да се истакнат на жестока конкурентен пазар. Во ова опкружување, иновациите се основа за континуирано подобрување на компанијата. Без разлика дали се работи за иновација во дизајнот на мебел, иновација на услуги или маркетинг иновации, потрошувачите сакаат само да ги задоволат персонализираните потреби на клиентите, за да може индустријата за мебел да добие поголема корист. Изложбата е рекламна активност која прикажува производи и технологија, ги проширува каналите и промовира продажба и шири брендови. Денес, со брзите промени во кинеската економија, изложбата привлече внимание од сите сфери на животот и стана индустрија и врска што не може да се игнорира. Хотелски банкет мебел, хотелски банкет стол, банкет стол, банкет мебел Во последниве години, со сè пожестоката пазарна конкуренција, пропагандната војна меѓу компаниите за мебел стана модерна, а разновиден метод на публицитет исто така влезе во корпоративната визија. Меѓу нив, како важен прозорец за прикажување производи, технологија, култура и изложбени брендови, исто така стана еден од најактивните начини на заслужено. Па, каде е шармот на изложбата? Што го промовира развојот на компанијата? Неодамна, последователните активности беа зафатени со програмата, особено при приклучувањето кон агенцијата. Како и локацијата и подготвителната работа и неколку продавници на север и на југ, експертите од индустријата можат на еден начин да ги објаснат придобивките од неколку важни изложби. Се испостави дека иако завршија неколку големи изложби во серијата, регрутите за време на изложбата не запреа, туку се зголемија, нарачките и бараа повеќе да се приклучат во периодот на изложбата. Популарно пребарување:, хотелски банкет мебел, хотелски банкет стол
Како да изберете и комерцијални банкет столици заедно
Како да изберете и комерцијални банкет столици заедно
Воведување на комерцијални банкет столици Сите знаеме дека не секој е роден со вродена желба да купи мебел, но сосема е вообичаено да се најде таков во продавница или ресторан. Постојат многу различни видови на мебел на располагање и сите тие имаат различни потреби. Следниве статии ќе ви покажат како да го изберете вистинскиот тип на мебел за вашиот простор. Достапни се неколку видови мебел и сите имаат различни функции. На пример, достапни се многу видови маси и сите имаат различни нивоа на седишта. Некои од најпопуларните брендови на маси во светот денес се многу издржливи и обезбедуваат прифатлива алтернатива на скапиот мебел за едно лице. Со толку многу достапни избори, не е ни чудо што луѓето ги избираат како главен стил на избор. Вистинскиот стол за вашите потреби е оној кој ќе ви го олесни животот. Оваа статија ќе ви покаже како да го изберете вистинскиот стол за вашите потреби. Многу земји користат различни видови на банкет столчиња. Неколку земји имаат многу строги правила за тоа каков мебел користат и дали го користат во комбинација со други работи што треба да се изработат, како што се тркалца за маса, фотелји, потпирачи за грб итн. Прописите ги поставува локалната власт. Овие прописи се главно дизајнирани да ги заштитат луѓето од штетни хемикалии и други загадувачи. Тешко е да се знае како функционираат овие прописи. Луѓето кои сакаат да купат квалитетна евтина трпезариска маса треба да се погрижат да го имаат вистинскиот тип на мебел и да можат да го купат по ниски цени. Ова е една од причините зошто луѓето избираат да купат евтини трпезариски маси. Евтината трпезариска маса со добар квалитет не само што ќе ги обезбеди најудобните седишта туку и ќе ви заштеди пари на долг рок. Кога купувате евтини трпезариски маси, погрижете се да знаете што барате, а потоа побарајте евтини трпезариски маси со најдобар квалитет. Упатства за производи за комерцијални банкет столчиња Можеме да им помогнеме на бизнисите да користат маркетинг техника за да ги пласираат своите производи и можеме да бидеме креативни во тоа како ги пласираат своите производи. Маркетингот е за да ја пренесете вашата порака и она што се обидувате да го пренесете. Кога луѓето мислат на рекламирање, веројатно мислат на нешто друго. Но, кога луѓето мислат на рекламирање, мислат и на нешто друго. Рекламирањето не е само да ги пронајдете најдобрите реклами за вашиот производ, туку да го користите за да ги рекламирате вашите производи. Важно е да се запамети дека има два вида маси во трпезаријата. Едниот се користи за надворешна употреба, а другиот се користи за внатрешна употреба. Комбинацијата на овие два вида табели може да биде збунувачка и фрустрирачка. Постојат многу начини да се реши овој проблем и ако имате совети како да ја изберете вистинската табела, тогаш ви предлагаме да ги користите заедно. Се надеваме дека овој блог ви помогна со некои одлични совети како да го надминете овој проблем. Никој не треба да се плаши од нешто што ќе ги уништи нивните пријатели и семејството во тој процес. Лесно е да се направат грешки кога можете веднаш да го решите проблемот. Сè што треба да направите е да го изберете вистинскиот вид на стол и да започнете со наоѓање на оној кој одговара на вашите потреби. Можете да ангажирате професионалец за да се справи со работата. Комерцијалните банкет столчиња се од суштинско значење за нашиот секојдневен живот. На повеќето луѓе кои поседуваат мебел ќе им биде многу тешко да го искористат максимумот од својот простор со тоа што ќе го извадат столот и ќе го преклопат. Ова е една од причините зошто толку многу луѓе претпочитаат да купуваат мебел од комерцијални банкет столици. На сите ни е кажано дека купувањето мебел од комерцијални банкет столчиња не е лесна задача, но важно е да се запамети дека можете сами да го направите тоа ако имате какви било тешкотии да го внесете мебелот во вашиот дом. Како да одржувате комерцијални банкет столици Секој сака да се погрижи да го има вистинскиот мебел и храна. Секој сака да се погрижи да го има вистинскиот стол и храна. Ако барате добро место за јадење, тогаш има некои работи што можете да ги направите за да помогнете. Не плашете се да си поставувате прашања за тоа што се случува во вашиот дом и како можете да спречите да се влоши. Сè што треба да направите е да ги прочитате правилата и упатствата како да ги одржувате. Погрижете се да разберете што се случува во вашиот дом, а што не. Сè што треба да направите е да ја проверите вашата големина и да ја пронајдете вистинската за вас. Не е секогаш лесно да се одреди типот на мебел што го сакате, но треба да знаете каков тип на мебел сакате и каков стол сакате. Добрата работа за купување мебел од меѓународна продавница е тоа што ќе можете да го изберете типот на мебел што го сакате и да бидете сигурни дека ќе трае со години. Кога барате мебел од меѓународна продавница, погрижете се да добиете стол што ќе трае со години. Столовите станаа многу популарни и луѓето сега ги купуваат од различни причини. Една од главните причини е затоа што се мали и лесни. Можете да ги набавите во различни големини и дизајни, но треба да проверите дали се удобни за седење. Сè што треба да направите е да земете еден и да го однесете на вашата маса. Лесно е да се изгуби од вид убавината на установата кога сте надвор во светот. Луѓето го прават тоа со години и се откажаа од тоа да имаат удобно место за седење. За некои е тешко да се види убавината на едно место и она што го прави посебно. Луѓето кои работат таму се толку страсни за својата професија и сакаат да се погрижат да имаат каде да седнат на омиленото столче или кафуле. Совети за купување комерцијални банкет столици Со толку многу различни брендови таму, изборот на вистинскиот може да биде тежок. Сум видел некои компании сами го прават тоа и други кои не се занимаваат со овој бизнис. Тие се обидоа да ги направат своите производи и услуги што е можно поедноставни, правејќи работи што вообичаено би ги направиле сами. Сè што можат да направат е да се обидат да ги натераат луѓето да размислуваат за тоа што го прават и ако можат да најдат добар производ тогаш тоа ќе биде добро за нив. Ако најдат добар производ, тогаш тоа ќе биде добро за нив. Сите знаеме дека ако сакате да купите мебел, најдобро е да ги погледнете масите на одреден начин. Еден добар бизнис менаџер ќе има идеја каква маса сакате и каков стол сакате. Првиот чекор е да се погрижите да го добиете вистинскиот стол. Добар деловен менаџер ќе може да ви даде неколку препораки за тоа каков стол сакате и каков стол сакате. Ќе имаат и неколку совети како да го изберат вистинскиот стол. Законот за привлекување и привлекување е исклучително строг правен концепт. За да се заштитите од повреда, луѓето треба да се погрижат да имаат најмалку 6 години и да имаат соодветно знаење за нивните права. Ова значи дека ако не сте платиле за вашата работа или бизнис, тогаш треба да се обратите за правна постапка. Добар адвокат ќе ве советува како да купите комерцијални банкет столици Tops Together. Не е секогаш лесно да се купи евтин мебел и понекогаш може да биде тешко да се најдат квалитетни предмети за купување. Купувањето евтин мебел може да биде тешко, особено ако барате мебел со добар квалитет и тогаш треба да бидете сигурни дека ќе ги добиете најдобрите можни зделки. Ова може да биде тешко ако сте во мало семејство или мал бизнис. Многу е важно да проверите дали столовите се уште се удобни и дали имаат доволно простор за складирање на вашите лични работи. Исто така, важно е да проверите дали столот е чист и без прашина и нечистотија. Уверете се дека столот е цврст и издржлив.
Краток водич за избор на комерцијални банкет столици
Краток водич за избор на комерцијални банкет столици
Количка-Конечно, обезбедуваме црковни и колички за столчиња за лесно транспортирање на вашата столица на друга локација или складиште кога не е во употреба. Нудиме најразлични опции, како што се табуретки за барови покрај базенот, тапацирани црковни столчиња за максимална удобност, столчиња за активности, па дури и столчиња за конференции/чекални. Општи/банкет столици Обезбедуваме разновидни столчиња со стандардна висина и столчиња за банкет. Тоа е идеално место за вас, од внатрешно и надворешно седење до столчиња во лобито или во сала за состаноци. Столиците што се наложуваат се идеални за угостителски настани и места каде што е потребна флексибилност, бидејќи можете едноставно да ги свиткате по еден ѕид за да направите простор на подот. Дрвените столчиња ќе му дадат на вашиот ресторан елегантен рачно изработен изглед кој го надополнува секој лежерен или луксузен амбиент. Алтернативно, можете да ги користите седиштата од вештачка кожа бидејќи лесно се чистат. Сепак, најдобро е да нанесете заштитна обвивка на винилот за да биде отпорен на цврсти маркери и други производи кои можат да обојат поотпорни видови материјали. Прифаќа многу облоги подобро од полиуретан за да помогне во заштитата на мебелот од апсорпција на штетни бактерии и бактерии. Комерцијалната ткаенина што се користи за тапацир на столици обично е направена од памук, полиестер, волна, најлон, полиолефин (или олефин) или комбинација од нив. Подолу, ќе ги анализираме придобивките од ткаенината, винилот и полиуретанот за да знаете која завршница најмногу одговара на вашите потреби. Без разлика дали опремувате ресторан, кафуле, салон за сладолед, бар, сала за банкет, хотел или црква, имаме широк избор на дрвени или метални столчиња за да одговараат на вашите потреби. Нашите дрвени и метални ресторански столчиња се погодни за секаков буџет, а можеме да ви обезбедиме и столчиња на склопување, склопувачки, шезлонги и лежалки. Ние исто така обезбедуваме соодветни столици за бар и трпезариски маси за многу од нашите столчиња, за да можете лесно да одговарате на изгледот на вашето место. Иако повеќето столчиња во ресторани доаѓаат со соодветни лежалки и странични столчиња, можете да ги купите и одделно. Ако вашата веб-страница е наменета за свадби, ќе ви требаат елегантни столчиња кои одговараат на широк спектар на стилови на свадби. Без разлика дали сте компанија за организација на настани или компанија за изнајмување столици, треба да користите секакви столчиња за банкет за украсување свадби, забави и големи настани. Алтернативно, можете да ги приспособите овие банкет столчиња со седишта од ткаенина, винил или кожа за да одговараат на темата на вашиот ресторан. При изборот на навлаки за столици за банкет столици, можете да користите полиестерски или сатенски рамки за столици. Комбинацијата на преклопен стол со лизгачка врата и капак изгледа одлично. Можете да ставите повеќе од овие столчиња во вашето скришно место или да ставите неколку столчиња на крајот од коридорот за да добиете повеќе седишта. Една од причините зошто овие столчиња најчесто се користат на настани е тоа што тие се многу лесни за движење и многу погодни за изнајмување. Иако столовите Chiavari можеби не се толку евтини како столчињата за банкет и столчињата на преклопување, тие се многу популарни на настани бидејќи можат лесно да се декорираат. Нивното присуство во различни материјали, бои, дезени, карактеристики итн. ги прави погодни за која било тема на ресторанот. Пред да изберете одредена табуретка и столче за бар за вашиот ресторан, утврдете ги вашите потреби, вашата клиентела, вашиот буџет и неговата намена. Оваа статија нагласува некои од најважните аспекти на натрупување столици во ресторани и столици за бар. Покрај тоа, тој служи како практичен водич за нивно избирање, користење и архивирање без оглед на темата на ресторанот. Со задоволство ќе ви помогнеме да го испланирате вашиот распоред и да најдете ресторан кој одговара на вашиот бизнис. Погрижете се да ги измерите вашите столчиња, банкет или столчиња на преклопување следејќи ја горната табела. Ви препорачуваме да ја знаете висината на столот, мерењата на седиштата и нозете пред да купите навлаки за столици. Откако ќе одредите каков стил имате (банкет, виткање или на друг начин), можете да ги проверите димензиите на капакот на столот за да одлучите дали ќе одговараат на вашите столчиња. Овие сатенски влечки изгледаат одлично на столици од која било големина бидејќи елегантно се обвиваат околу нив. Столовите имаат обложен грб и седиште од 2,5 инчи од пена, тапацирано со издржливи винилни облоги. Овие цврсти столчиња се достапни со механизми со гравитациони пружини кои тивко и без напор го повлекуваат седиштето кога не. стуткајте ги столовите кога ќе завршите. Банкет столчињата што се наложуваат заштедуваат простор и лесно се чуваат надвор од видното поле. Банкет столици со стандардна висина и други столчиња за настани кои се наложуваат се одлични опции за седење за деловни настани во затворен и отворен простор во лоби, конференциски сали и свадби на отворено. Публиката или црковните столови исто така може да бидат пренослива, достапна и разновидна опција за седење во вашиот ресторан. Без оглед на тоа како може да биде поставено вашето место, можете да ги користите нашите бесплатни упатства за поставување ресторани за да ви помогнат да одлучите како да го поставите капацитетот на вашиот ресторан. Без разлика дали отворате нов ресторан или реновирате постоечки, можеме да успееме со нашиот фантастичен избор на столици со комерцијален квалитет. Прилагодените столчиња траат малку подолго, но ако не брзате да барате одреден стил и материјал, имаме илјадници опции за избор. Без разлика дали барате столици за замена или купувате за прв пат, ние можеме да ви помогнеме да ги пронајдете најдобрите столчиња и додатоци за вашиот бизнис што се наложуваат. Во The Chair Market, ја разбираме важноста на седиштата што се наложуваат, кои се лесни за ракување и нудат широк спектар на стилови, форми и материјали. Ние нудиме најширок избор на црковни столови за секој религиозен амбиент. Еве неколку општи прашања/одговори кои ќе ви помогнат да го изберете вистинскиот црковен стол за вашиот простор. Без разлика дали барате современи банкет столици или елегантни фотелји, The Chair Market е едношалтерски систем за се што ви треба. Меѓутоа, ако сте нови за украсување навлаки за столици, деталите во овој водич можеби ќе ви бидат корисни. Ако сакате да го користите капакот за банкет стол само за еден настан, можете да изберете која било боја што одговара на вашата тема или боите на настанот. Од друга страна, ако сакате да ја користите навлаката за столче за банкет за многу други прилики, ви ги препорачуваме класичните бои на покривката на столот што можат да одговараат на мојата тема во боја. Кога се обидувате да користите стол со вкрстен грб, не сте ограничени на една боја, можете да изберете од четири бои. Водечкиот принцип е да се користат дизајни со темна боја, кои можат да одолеат и да сокријат дамки и прскања. Ние ги произведуваме користејќи термоформирана полиуретанска пена која не капе и секогаш одржува висока јачина и издржливост. Најдобриот квалитет на нашите банкет столчиња се заснова на нашата производствена опрема, прецизно преклопување и автоматско заварување, што во голема мера ја зголемува динамичката сила на столот. Столот за банкет е исто така лесен тип со четири нозе, лесно се собира или се користи како преклопен стол без потпирачи за раце и е многу популарен при свадби и настани на отворено.
Ја претвораме нашата визија во реалност! | мебел за кафе на големо
Ја претвораме нашата визија во реалност! | мебел за кафе на големо
Извонредните карактеристики се .Опремен е со сертификати како што се .Кликнете за да дознаете повеќе карактеристики на него! Во процесот на Р иД, Нашите техничари научија уникатни технологии и тестирале повеќе сирови материјали за да се обезбедат стабилното изведување на мебелот на кафе. Во моментов, можеме да гарантираме дека производот е од и така натаму, што го прави исклучително извонреден на пазарот. Покрај тоа, има уникатен изглед кој може да помогне да го привлече вниманието на повеќе потенцијални клиенти. Нашиот принцип на соработка е . Слободно контактирајте не преку ако имате какви било прашања за нашата компанија или YSM006 Yumeya дрво зрно метал хотел / кафе / стол за јадење. Или сте добредојдени да ја посетите нашата фабрика во секое време. YSM006 Yumeya дрво зрно метал хотел / кафуле / стол за јадење Спецификации: ● Големина: H910*Sh470*W495*D630mm ● КОМ: 2.00 метри ● Стак: ● Пакет: Картон. ● Сценарија за апликација: хотел, кафуле, старечки дом, казино, договор ● Способност за снабдување: 40000 парчиња месечно ● MOQ: 100 pcs Нудејќи ја највнимателната услуга, имаме за цел да ја обезбедиме најделикатната. со години. Yumeya Chairs е високо признат од нашите клиенти за полагање на неколку сертификати дома и во странство. Јумеа претставува претпријатија која внимава на подобрувањето на технолошките производи и силата на Р иД. Опремени сме со напредни машини и формиравме неколку одделенија за да ги задоволиме различните потреби на голем број клиенти. На пример, ние имаме сопствен сервис кој може да им обезбеди на клиентите високо ефикасна услуга по продажбата. Членовите на услугата се секогаш на подготвеност за да им служат на клиентите од различни земји и региони и подготвени да одговорат на сите прашања. Ако барате деловни можности или имате интерес за нашиот мебел за кафулиња на големо, контактирајте не. Yumeya Chairs искрено ги поздравува сите клиенти да дојдат во нашата фабрика. Патем, ако имате барања за какви било, ве молиме не заборавајте! Слободно контактирајте не на +86 13534726803. Yumeya Chairs има план да ви помогне да заштедите пари. Решението? Голем попуст на вашиот омилен. http://www.youmeiya.net/product/ysm006-yumeya-wood-grain-metal-hotel-cafe-dining-chair.html
Соопштение: Откриени комерцијални трпезарии!
Соопштение: Откриени комерцијални трпезарии!
● беше многу задоволен, „Вашите производствени капацитети се со силна конкурентност и вашите вработени се добро обучени. Сигурни сме дека ќе ни понудите квалитетни производи.' ● Металните трпезариски столчиња на Yumeya Chairs, столот за банкет, комерцијалниот мебел во голема мера ја подобруваат ефикасноста на производството. Тие се со компактна структура, стабилни перформанси, сигурен квалитет, високи перформанси и широка примена. За Кафе Чаир не е само мебел, туку и украс. Со целосно разгледување на практичноста и убавината, Yumeya дрво зрнести метал Столица за трпење на кафе. има очигледни карактеристики, безбедност, удобно, ткаенина што може да се пере и така натаму. Кафулешката фотелја од алуминиумско зрно од дрво Yumeya има повеќе од 10000 успешни случаи во повеќе од 80 земји низ светот, вклучително и многу познати ресторани од висока класа како HK Meixin, Il Cielo (Беверли Хилс, Лос Анџелес), најромантичните ресторани во ЛА. Кафеански столчиња на големо, контактирајте не. Прикажи детали Спецификации: ● Големина: H840*SH470*W510*AW630*D610mm ● КОМ: 2.20 метри ● Стак: ● Пакет: Картон. ● Сценарија за апликација: хотел, кафуле, старечки дом, казино, договор ● Способност за снабдување: 40000 парчиња месечно ● MOQ: 100 pcs Оттогаш, Yumeya Chairs стана еден од најконкурентните производители во индустријата за мебел за ресторани со клучните предности во искуството во индустријата, професионалниот тим и врвните услуги. Ние се придржуваме до деловната филозофија на ''. За да добиете повеќе информации, ве молиме контактирајте преку http://youmeiya.net http://www.youmeiya.net/product/yw5660-yumeya-wholesale-aluminium-wood-grain-cafe-dining-upholstery-arm-chair.html
Нашите најнови кафе-фотелји ве поздравуваат!
Нашите најнови кафе-фотелји ве поздравуваат!
Ужива .Тоа е сертифициран производ со стекнување на .Доколку имате дополнителни прашања или сакате да знаете дополнително објаснување во врска со конкретни прашања во врска со производот погоре, кликнете Што се однесува до неговиот дизајн, кафеанските фотелји се дизајнирани од тим наши дизајнери кои секогаш се блиску до трендот на индустријата и внимаваат на промените. Од аспект на неговите перформанси, изработен од проверени суровини, производот има предности и сл. Начелото на нас е нудење на извонредна и најдобра услуга за клиентите. На нашата веб-страница се претставени многу слики за нашите производи, околината на компанијата и посетата на клиентите. Ако имате какви било прашања, ве молиме слободно контактирајте не! Телефон: +86 13534726803. YW5527 Кафулешка фотелја од дрво зрно метал во ретро стил Yumeya Спецификации: ● Големина: H910*SH470*W565*AW580*D630mm ● КОМ: 2.45 метри ● Стак: ● Пакет: Картон. ● Сценарија за апликација: хотел, кафуле, старечки дом, казино, договор ● Способност за снабдување: 40000 парчиња месечно ● MOQ: 100 pcs ● беа полни со пофалби за супер перформансите на опремата и нашиот систем за управување! ● Металните трпезариски столчиња, банкетните столчиња, комерцијалниот мебел на Yumeya Chairs се светли и удобни и се грижат за очите врз основа на висококвалитетниот извор на светлина, високата транспарентност, силно прикажување на бои и рамномерна и стабилна светлина. Покрај тоа, дизајнот е модерен и креативен, едноставен, но уникатен и модерен, но класичен. Тие се фаворизирани од многу дистрибутери. Од основањето, Yumeya Chairs се фокусираше на обезбедување на клиентите со најдобрите производи. Нашите професионални вработени се посветени на задоволување на барањата на клиентите потпирајќи се на најнапредната опрема и техники. Освен тоа, формиравме сервисен оддел кој е главно одговорен да им понуди на клиентите брза и ефикасна услуга за клиентите. Ние сме секогаш тука да ги претвориме вашите идеи во реалност. Сакате да дознаете повеќе информации за нашиот нов производ кафе-фотелји или за нашата компанија, добредојдовте да не контактирате во секој момент. Контактирајте не сега! Дозволете ни да ви покажеме поуспешни случаи за ваше водство. http://www.youmeiya.net/product/yw5527-yumeya-retro-style-wood-grain-metal-cafe-arm-chair.html
ГОЛЕМА најава! Ново издание на тапацирани кафеански столчиња!
ГОЛЕМА најава! Ново издание на тапацирани кафеански столчиња!
Yumeya топла продажба Метално дрво жито Хотел / Кафе тапацир Трпезариска столица Нашиот YQF2006 Yumeya жешко столче за трпезарија со тапацир од метално дрво за хотелски / кафуле обезбедува високи перформанси со современ дизајн. Имаме решенија за кафе метални столчиња за сите ваши потреби. Спецификации: ● Големина: H895*SH470*W510*D610mm ● КОМ: 2.00 метри ● Стак: ● Пакет: Картон. ● Сценарија за апликација: хотел, кафуле, старечки дом, казино, договор ● Способност за снабдување: 40000 парчиња месечно ● MOQ: 100 pcs ● За среќа, беше многу задоволен, особено за целниот производ YQF2006 Yumeya топла продажба метал дрво жито хотел / кафуле тапацир трпезариски стол. ● Нашите метални трпезариски столчиња, банкет стол, комерцијален мебел се направени од добри ткаенини и се дизајнирани внимателно со моден концепт. Тие се исечени внимателно, модерни и стилски. Yumeya Chairs е клучно претпријатие кое може да им обезбеди на клиентите производи со висок квалитет, вклучувајќи ги и нашите најнови производи тапацирани кафуле столици и сеопфатни услуги. Нашиот сервисен тим работи онлајн за да им обезбеди на клиентите од различни земји и региони брзи услуги. Почитувајќи го начелото на клиентот прво, обезбедуваме брза услуга за испорака откако ќе го завршиме процесот на производство и КК. Ние би сакале да ги решиме проблемите и да одговориме на сите прашања за клиентите. Само веднаш контактирајте не. Yumeya Chairs срдечно ја поздравува вашата посета на нашата фабрика. Ве молиме слободно контактирајте не на +86 13534726803 или .За да го прославиме овој празник, планираме да го продадеме нашиот за промоција. Прикажи детали http://www.youmeiya.net/product/yqf2006-yumeya-hot-sale-metal-wood-grain-hotel-cafe-upholstery-dining-chair.html
Дојди и земи го најновиот комерцијален стол!
# комерцијална трпезариска столица комерцијален трпезариски стол комерцијален трпезариски стол Спецификации: ● Големина: H820*SH470*W470*D560mm ● КОМ: 1.30 метри ● Стак: ● Пакет: Картон. ● Сценарија за апликација: хотел, кафуле, старечки дом, казино, договор ● Способност за снабдување: 40000 парчиња месечно ● MOQ: 100 pcs Нудејќи ја највнимателната услуга, имаме за цел да ја обезбедиме најделикатната. Посетата покажува дека YQF2011 Yumeya со топла продажба на дрво со метален хотел/кафе Стол за јадење од Yumeya Chairs ужива висока популарност и препознатливост во многу области и региони, како што се . Yumeya Chairs игра Улога во домашниот бизнис, благодарение на неговите висококвалитетни производи како што се YQF2011 Yumeya топла продажба на метални столчиња за хотели/кафулиња од дрво и за целосни услуги. Yumeya Chairs може да се увери дека клиентите ќе имаат задоволително искуство во услугата бидејќи нашите производи имаат поминато многу сертификати. Основана во , Yumeya Chairs се гордееме со тоа што сме препознаени како едношалтерски давател на хардвер со тоа што сите наши производи се постојано достапни за итна испорака. Ја задржуваме идејата за претпријатието „“. Http://youmeiya.net. За повеќе информации, посетете ја http://youmeiya.net Прикажи детали YQF2011 Yumeya топла продажба на дрво жито метал хотел / кафуле стол за јадење
нема податок
Како еден од водечките светски производители на мебел од дрво од метал, Yumeya е посветен на истражување на зрно од метал од дрво. Има три предности на зрното од метално дрво на Yumeya, „Без спој и без празнина“, „Бистро“, „Издржлив“. Со цел да добие допир во метално столче, Yumeya го лансираше првиот во светот 3D стол од зрно дрво во 2018 година.
нема податок
CONTACT US

Е- пошта:   Info@ youmeiya.net

MP / Whatsapp:86 13534726803

Адреса: Женан индустрија, Хешан Сити, провинција Гуангдонг, Кина

Видео на Јумеја

XML

Авторски права © 2021 Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd | Тајп
разговор преку Интернет
Hello, please leave your name and email here before chat online so that we won't miss your message and contact you smoothly.