loading

Мебел Yumeya - метал од дрво  Комерцијални трпезариски столици/ Производител на договорни столици & Добавувач за хотелски столици, столици за настани & Ресторани

Добар водич за мебел за здравствена заштита Како да изберете

Оваа конкретна дизајнерка на ентериер имаше големо искуство со работа во простори за живеење, но кога ја замолив да избере мебел со договор, таа беше целосно несвесна дека има мебел за нестанбена употреба. Додека добрите елементи за дизајн на домот можат да работат добро во комерцијална здравствена заштита или во групна средина, мебелот и тела не можат. По својата природа, на болниците им е потребен мебел кој не само што е лесен за чистење, туку и способен да се справи со злоупотребата.

Добар водич за мебел за здравствена заштита Како да изберете 1

Здравствените работници секојдневно се борат да обезбедат дека околината во која се грижат за нивните пациенти е чиста, безбедна и без бактерии. Многу здравствени установи се предмет на ревизии и стандарди за акредитација, па затоа е важно да се осигура дека сите елементи на дизајнот, вклучително и мебелот и тела, ги исполнуваат барањата.

Чистиот мебел е важен насекаде, но тој е од суштинско значење во здравствените услови. Поради природата на здравствените установи, вашата способност да го чистите мебелот може да биде ограничена поради неговата безбедност, бидејќи единствениот безбеден мебел во здравствената установа е оној што се одржува беспрекорно чист и дезинфициран.

Погрижете се да изберете мебел што не се гребе лесно за да ги заштитите вашите пациенти. Кога станува збор за клупи и маси, погрижете се да имате мебел што не е лесно да се гребе, бидејќи гребаниците на работните површини брзо можат да станат почва за бактерии кои лесно се шират меѓу пациентите. Дизајнот на мебел со мазна површина е исто така важен, бидејќи бактериите можат да станат бедем за пукнатини и пукнатини, со што се размножуваат и се шират на пациентите и нивните гости. Антимикробниот третман на мебелот со тврда површина е задолжителен во здравствените установи.

Винилниот тапацир со висок квалитет е одличен избор за медицински мебел кој е изложен на прекумерна нечистотија и загадувачи, како на пример за пациенти или соби за итни случаи. Многу од нашите производи се направени од винил, пластика, метал или завршено дрво, така што здравствените работници не треба да се плашат да бојадисуваат мебел или да остават опасни загадувачи кои можат да влијаат на здравјето на пациентите. Нашиот мебел е избран поради издржливост и достапност, може да се користи во секоја ситуација.

Добар водич за мебел за здравствена заштита Како да изберете 2

Можете исто така да ги преземете нашите CAD решенија бесплатно за да ви помогнат да го дизајнирате вашиот медицински мебел. Проверете го нашиот водич за да го направите вистинскиот избор за вас подолу, а потоа проверете го нашиот огромен избор на санитарен мебел за да ја донесете конечната одлука. Составивме брз водич за да одговорите на овие и други прашања за да можете да го изберете вистинскиот мебел за вашата клиника, болница или клиника.

Има многу опции кога станува збор за изборот на вистинскиот медицински канцелариски мебел, а наоѓањето на совршен мебел што одговара на уникатните потреби на вашата ординација може да биде предизвик. Кога станува збор за избор на мебел за медицинска установа, можеби не знаете што да барате. Кога поставувате здравствена установа, да знаете од каде да започнете да го барате вистинскиот мебел, може да биде застрашувачка задача, благо кажано. Мебелот не само што треба да биде со комерцијален квалитет, туку и да оди подалеку од она што би го купиле за обичен бизнис.

Ова е она што нашите експерти за медицински мебел ги сметаат за четирите најважни фактори што треба да се земат предвид, почнувајќи од најважните. Не е изненадувачки, првиот и најважниот фактор што треба да се земе предвид при купување медицински мебел е безбедноста на производот. Постојат многу фактори кои треба да се земат предвид при купување канцелариски мебел за здравствени установи, а понекогаш тоа е рамнотежа помеѓу потребите на пациентите, професионалните потреби и финансирањето.

Одговорот на ова прашање ќе ви помогне да разберете кој мебел најдобро одговара и како треба да се конфигурира. Еве 4 прашања што треба да му ги поставите на вашиот добавувач на мебел за да одредите дали има квалитетен водоводен мебел што му треба на вашата институција. Секогаш избирајте од брендовите за канцелариски мебел кои се познати по користењето на квалитетни градежни материјали и се посветени на обезбедување на најдобар мебел на еколошки одговорен начин.

Кога сакате да го преуредите вашиот простор, прашајте го вашиот добавувач на мебел за бања неколку едноставни прашања кои ќе ви помогнат да сфатите дека решението за мебел што го купувате може да се користи со децении. Пронаоѓањето на вистинскиот мебел за вашата медицинска установа е секогаш предизвик.

Во однос на физичката удобност, им препорачуваме на здравствените работници да изберат лежалка која одговара на нивниот специфичен пациент. Удобноста на пациентот е повеќе од само создавање топла и релаксирачка средина; исто така треба да бидете сигурни дека секое парче мебел е удобно. Исто така, треба да размислите за прилагодувања (ако има) за да може мебелот да одговори на широкиот опсег на потребите на пациентите.

Инвестирањето во мебел што може да се прилагоди на спецификациите на вработените може да им помогне на сите во канцеларијата да се чувствуваат удобно и да се фокусираат на својата работа. Неколку студии покажаа дека изборот на канцелариски мебел кој е удобен и ергономски може да има значително влијание врз среќата на вработените, како и врз продуктивноста. За да го максимизирате вашиот буџет, купете мебел со повеќе функции.

На пример, мебелот за дневна соба или складирање може да се користи и за соработка или состаноци. Договорниот дизајн на мебел го олеснува прилагодувањето на големината на седиштето на потребите на баријатриските пациенти и лицата со намалена подвижност.

Мебелот, исто така, мора да има безбедна носивост од најмалку 750 фунти за да не се скршат столовите под тежината на пациентот. Во повеќето здравствени установи за возрасни, најмалку 20% од мебелот треба да биде баријатричен за сите пациенти да се чувствуваат добредојдени. Болничкиот мебел и медицинската опрема што ја користат пациентите исто така треба да ја олеснат нивната подвижност, како што се рачките на креветите. Пациентите со намалена подвижност веројатно поминуваат подолги периоди седејќи на својот стол, така што изборот на ергономски стол со соодветна големина за седечкиот пациент ќе помогне да се обезбеди нивната удобност и благосостојба.

Ако сакате да додадете висококвалитетни столчиња за пациенти во вашата болница, Renray има решение за вас. Без разлика дали се работи за чекална, канцеларија или соба за пациенти, Worthington Direct нуди опции за седење за секоја пригода и каков било дизајн на канцеларија.

Worthington Direct нуди широк спектар на медицински и медицински канцелариски мебел за седење, софи, колички, полици и многу повеќе. Нашите категории на мебел вклучуваат многу опции за маси, столици, даски и многу повеќе. Поголемиот дел од нашиот мебел е дизајниран на таков начин што лесно се совпаѓа, за да може да се прилагоди на секоја ситуација.

Мебелот често вклучува простор за складирање, бебешки чекори со внатрешни прегради, ѕидни маси за преклопување и послужавници за извлекување. Без разлика дали се работи за чекална, соба за испитување или ординација за личен лекар, Zoom Inc. нуди голем избор на мебел кој се разликува по материјали, стил и цена.

Everett Office Furniture нуди висококвалитетен медицински мебел за да се обезбеди удобност на болничкиот персонал и пациентите. Мебелот е составен дел на повеќето здравствени проекти, нуди удобност, изразување оптимизам во местата на чекање, олеснување на комуникацијата помеѓу лекарите и пациентите или обезбедувајќи им на вработените дополнителна поддршка во нивните активности. Естетиката е уште еден клучен фактор во дизајнот на здравствениот мебел денес.

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Случаја Информација БлогComment
Добар водич за мебел за здравствена заштита Како да изберете
Оваа конкретна дизајнерка на ентериер имаше големо искуство со работа во простори за живеење, но кога ја замолив да избере договор за мебел, таа беше целосно несвесна дека
Во овој сеопфатен водич, ќе покриеме сè што треба да знаете за свадбените столчиња на пазарот на Блискиот Исток
нема податок
Како еден од водечките светски производители на мебел од дрво од метал, Yumeya Furniture е посветен на истражување на зрно од метал од дрво. Има три предности на зрното од метално дрво на Yumeya, „Без спој и без празнина“, „Бистро“, „Издржлив“. Со цел да добие допир во метално столче, Yumeya го лансираше првиот во светот 3D стол од зрно дрво во 2018 година.
CONTACT US

Е- пошта:  Info@ youmeiya.net

MP / Whatsapp:86 13534726803

Адреса: Женан индустрија, Хешан Сити, провинција Гуангдонг, Кина

Видео на Јумеја

XML

Авторски права © 2021 Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect