Yumeya Chairs - Водечки производител на трпезариски столици од метал од дрво & Додавач на големи


4 брендови на луксузен мебел што треба да ги имате во вашиот дом оваа сезона

Заокружуваме неколку препознатливи претстави од неверојатните нови колекции што нашите омилени брендови за луксузен мебел ги објавија минатата година. Канализирајќи ја истата савоар фер како високата мода, најновата колекција на затворен простор на Миноти е извонредно изработена со квалитетни материјали, покажува смела личност и е како дома во современи простори во модернистички стил. Размислете за скулпторски парчиња со софистицирано кроење кои оддаваат почит на 50-тите до 70-тите и креативно ги реинтерпретираат тие влијанија. Ова е совршено изведено во линијата Mattia на маси за седење и кафе, која зема инспирација од раните 70-ти и дава модерен пресврт на дизајните од архивите на Minotti. Фино контурираната обвивка ги држи седиштата на троседниот тросед, фотелјата и ротационата фотелја за одмор, отворајќи се на врвот за да ја прифати дефинирачката карактеристика на седиштата Mattia - оригиналната карактеристика на ролери на задното седиште.

4 брендови на луксузен мебел што треба да ги имате во вашиот дом оваа сезона 1

Потсетувајќи на скулптури, неговата заоблена форма го прави Mattia да изгледа украсно, но и меко и привлечно. Сите три седишта се достапни со кожна обвивка и тапациран седиште и потпирач за грб со ткаенина, или со целосна ткаенина или кожна обвивка. Масичките за кафе Mattia доаѓаат во различни форми, големини и висини; и се достапни во три верзии: со мермерен врв од Calacatta; како црна pte de verre, изложена на маса вметната во рамка од брусена пепелна дрвена рамка со лакирана завршница во боја на ликер; или целосно во брусено јасеново дрво, исто така, со лакиран финиш во боја на ликер. Масите за кафе се сместени на челични ногарки со црн никел финиш. Отелотворувајќи го брендот „Произведено во Италија“, Flexform се гордее со тоа што е семеен бизнис од трета генерација, кој ја задржува својата италијанска занаетчиска изработка откако за прв пат беше основан во областа за производство на мебел Брианца во северна Италија во 60-тите. Од дизајнерскиот концепт до финалниот производ, секое парче Flexform е направено во Италија, обезбедувајќи највисоки стандарди и сигурен квалитет.

Оваа година, брендот претстави нова колекција на софистицирани, удобни и безвременски парчиња - сите достојни додатоци во вашето светилиште. Инвентивна комбинација на материјали, како и извонредна изработка се спојуваат во прекрасната фотелја Tessa. Зад неговата естетска едноставност се крие големата сложеност во деталите: Неговата рамка е целосно изработена од цврсто дрво од махагони, што бара стручна вештина за спојување на традиционален начин што суптилно ја нагласува текстурата и чувството на дрвото. За да се надополни елеганцијата на рамката, седиштата и потпирачите за грб се изработени од луксузно удобна, но разновидна говедска кожа. Од 1925 година, секое парче мебел што излегува од продавницата на Пјетро Тури се смета за префинет квалитет.

Денес, Turri е познат ширум светот по својот врвен мебел од италијанско производство кој е и класичен и иновативен, изграден на силни вредности на оригиналност, автентичност и уникатност. Блуз троседот не е само современо парче што изгледа шик и пријатно во просторот за живеење, туку е и разноврсна и функционална. Приспособете го модуларниот тросед според просторот и вашите специфични потреби со мешање и усогласување на различни елементи како што се завршните парчиња, количка, аголни единици и пуфови. Достапни се и додатоци како интегрирана маса. Иако е минимален во дизајнот, софата има богатство дури и со најмали детали со кои се фалат само врвните брендови. Широки тапацирани парчиња, во ткаенина или кожа - исти како оние што се нудат за основата - сочинуваат удобно седиште и грб заедно со ниски потпирачи за раце.

Овие потпирачи за раце се надополнети со Canaletto орев и метални детали за да одговараат на нозете, кои се цевчести во светло златен метал и поддржуваат цврста, линеарна основа од дрво од орев. За оние кои бараат нов и неконвенционален мебел, најновата креација на Roche Bobois е импресивен приказ на модерното инженерство што изгледа како скулпторска уметност инспирирана од природата и зборува за сопственикот на куќата од новата генерација посветена на одржливо живеење. Трпезариската маса Corail, како централен дел за донесување изјави, се одликува со целосно приспособлива 3D-печатена бетонска основа, која е прва во светот во индустријата за мебел. Клиентите можат да ја изберат формата, големината и текстурата на ефектот на хипнотичко ткаење создаден од печатачот за бетонската структура и да го прегледаат финалниот производ преку дигитален софтвер на веб-страницата на Roche Bobois. Секоја маса е навистина еднократна и е обложена со стаклено стакло што ја прикажува креацијата подолу во нејзината целосна слава.

4 брендови на луксузен мебел што треба да ги имате во вашиот дом оваа сезона 2

Во процесот на печатење, лента од бетон со високи перформанси се издава и се стврднува во текот на слоевитоста - слично на изработката на намотан керамички тенџере, и фигуративно се споредува со растот на коралите, за што табелата е именувана на француски . Основата доаѓа во пет кружни и правоаголни форми, а клиентите можат да изберат ефекти на извртување и ткаење што ќе го направат нивното парче уникатно. Секоја основа трае не повеќе од 30 минути за да се произведе, а околу десет дена да се исуши. Не само што парчето е стилско и персонализирано, туку е и еколошки бидејќи ја намалува потребата за испорака на производи бидејќи технологијата дозволува масата да се произведува од локални печатачи опремени со неа.

Ловци на славни Манчестер Јунајтед, како е да го „поддржувате“ вашиот тим од вашите фотелји?

Никој не оди на игра. Каква е врската со вас ако навивачите на Јунајтед поставуваат прашања за време на натпреварите. Се обложувам дека не одите на секој натпревар. Плус тоа е далеку игра. милиони фанови и само 2 илјади билети. Направи ги математиките кои ќе ги украдеш. На здравје.

get in touch with us
Препорачани статии
Информација БлогComment ВестиName
Колку луѓе кои ја поддржуваат војната се всушност погодени од неа? Дали сте поддржувач на фотелја?
Богатите. & моќните се грижат само да станат побогати & Моќен. Останатите кои го поддржуваат, а не се Р &П се погрешни. & Глупаво 1. Само што имав секс со софата и се плашам дека фотелјата ќе биде љубоморна? Што мислиш? Не, не повеќе од тоа траеше, не гледам љубомора да се појави. Добар пет 2. За прилика: Како да ја изберете вистинската фотелја За прилика: Како да ја изберете вистинската фотелја Изборот на вистинската повремена столица или фотелја може да биде предизвик. Тоа е парче со потпис во жив амбиент што може да го направи или скрши дизајнот. Одлична фотелја мора да го надополнува стилот и постоечките форми во собата, но сепак треба да се истакне. Кога го преземате ова, прво земете ги во предвид сите други елементи во просторот - како што се другиот мебел, подот, боите на ѕидовите и осветлувањето. Фотелјата треба да ја надополни софата, но многу поинтересно е да се избере од различен опсег - така што поставката не е премногу „совпаѓачка“. Контрастниот тапацир може да понуди точка на разлика, како што е неутрален ленен тросед здружен со кафеава кожна фотелја. Може да се создаде поголем контраст во поситните детали, вклучувајќи навртки, цевки и ногарки. Ова за други контрасти, како на пример, ако здолништето на вашата фотелја оди на земја, одлучете се за нозете на софата кои се изложени. За нешто што навистина ќе се истакне, побарајте детали како свртени краци, длабоко закопчување и контрастни цевки. Oly San Francisco има уникатни детали во фотелјите, како што се антички нокти, детали за огледало и чудни форми на нозете. Следно, размислете за целта на столот - дали е потребно за создавање дополнителни социјални седишта покрај софата? Или ќе биде позициониран во пријатен агол, сам? Фотелјите се особено привлечни кога се во партнерство со странична маса, осветлување и удобен мек мебел. Повторното обложување на фотелјите може да биде скапа опција, затоа предлагам да ја ажурирате фотелјата со перница или тепих за фрлање. Кој ќе го користи столот? Изборот на ткаенината и деталите се најлесниот начин да се создаде раскош. Луксузните ткаенини и облоги може да се користат со одличен ефект за фотелји со мала до средна употреба. Сепак, за семејствата, сè уште има многу одлични ткаенини за избор со високи оценки за триење и може да се примени заштита на ткаенината. Кога седите во фотелја, внимавајте како се чувствува греблото на столчето. Греблото ќе одреди колку далеку напред или назад столот ви дозволува да седите и премногу далеку ќе биде непријатно. Длабочината и висината на седиштето исто така треба да се земат предвид и да бидат вистинските димензии за вас. Полнењето на перницата исто така ќе влијае на нивото на удобност. Полнењето со пердуви е најдекадентната опција, но бара постојано печење за да се одржи формата. Комбинацијата од пена и пердув ќе понуди добар баланс на практичност и мекост. Во моментов, оживувањето на деко и ретро стиловите во модата и дизајнот на ентериер влијаеше на стилот на фотелјите. Длабокото закопчување е популарна карактеристика што одговара и за ткаенина и за кожен тапацир. Северноевропската едноставност сè уште е навистина популарен изглед кој вклучува дизајн од средината на векот и скандинавскиот дизајн. 3. Зошто воените теоретичари, критичарите на фотелја и играчите на војна мислат дека војната е лесна? Па, она што тие често го занемаруваат е фактот дека ретроспективата е 20/20. Никој никогаш не престанува да смета дека воените команданти кои ги донеле првичните одлуки биле првите. Тие не знаеја што ќе се случи, а сè што можат да направат е да се надеваат дека ќе функционира и ќе се покаже како поука за сите што ќе следат. Кога ќе дојде тактичар на фотелја и ќе прочита за споменатата битка, навистина е лесно да се каже: „Па, тој требаше да го направи ова“. Тоа може само да го каже бидејќи го знае исходот и што направил непријателот, додека првичниот командант не 4. Две несвестици за три недели: Лекари од фотелја, кажи ми зошто? ОМГ, каде слушна дека сè што можам да кажам е дека е смешно, ќе мора да го запамтам тоа lol 5. Зошто фотелјата би била направена од тешко дрво од гајба? Како? Всушност, ова беше задача што ја имав како студент. Тоа претставува предизвик за вашата креативност и тешкото дрво од гајба е добар материјал за употреба. Мојата задача исто така укажа дека не можеме да користиме клинци или завртки, но ни беше дозволено да користиме лепак за дрво и да правиме штипки за да ги држиме парчињата заедно. Моето столче беше слично на режисерско и користев платно за седиштето и грбот како прашка. Но, можете да набавите неколку книги или да отидете на интернет и да добиете идеи за да создадете единствена столица за себе и да се чувствувате горди кога ќе дојдете до резултатите. Дрвото може да се изшкурчи и подмачка со масло Тунг или да се обои, бојадиса или што и да мислите дека би било добар дизајн и функционалност. Среќно и забавувај се со овој проект. Обработката на дрво е многу задоволителен избор за изработка на функционално уметничко дело
Колку од вас се претседатели на фотелја со решението?
Софата за дневна спална соба од Изберете и купете го вистинскиот избор, нека бидете сигурни
Дали Индија има вишок експерти за фотелја?
Фотелја Музички критичари! Најомилените симфонии на светот!?
Ако претседателот Буш повторно го воспостави нацртот, какви оправдувања би требало да го игнорираат воините од фотелја?
Колку чини да се направи прилагодена покривка? Кој е опсегот на цени? Кажи, за Armch
Вујко ми постојано моча во својата фотелја, Ве молам, што можам да кажам за да го преброди тоа што е БРУТО?
Ве молиме помогнете! Барате кафена фотелја за мојата мала/средна спална соба.?
Прегледајте ја постелнината за индустриска мансарда со заоблено калено стакло за маса за фотелја
поврзани пребарувања
Колку луѓе кои ја поддржуваат војната се всушност погодени од неа? Дали сте поддржувач на фотелја?
Колку од вас се претседатели на фотелја со решението?
Софата за дневна спална соба од Изберете и купете го вистинскиот избор, нека бидете сигурни
Дали Индија има вишок експерти за фотелја?
Фотелја Музички критичари! Најомилените симфонии на светот!?
Ако претседателот Буш повторно го воспостави нацртот, какви оправдувања би требало да го игнорираат воините од фотелја?
Колку чини да се направи прилагодена покривка? Кој е опсегот на цени? Кажи, за Armch
Вујко ми постојано моча во својата фотелја, Ве молам, што можам да кажам за да го преброди тоа што е БРУТО?
Ве молиме помогнете! Барате кафена фотелја за мојата мала/средна спална соба.?
Како еден од водечките светски производители на мебел од дрво од метал, Yumeya е посветен на истражување на зрно од метал од дрво. Има три предности на зрното од метално дрво на Yumeya, „Без спој и без празнина“, „Бистро“, „Издржлив“. Со цел да добие допир во метално столче, Yumeya го лансираше првиот во светот 3D стол од зрно дрво во 2018 година.
нема податок
CONTACT US

Е- пошта:   Info@youmeiya.net

MP / Whatsapp:86 13534726803

Адреса: Женан индустрија, Хешан Сити, провинција Гуангдонг, Кина


Видео на Јумеја

XML

Авторски права © 2021 Heshan Youmeiya Furniture Co., Ltd | Тајп
разговор преку Интернет
Hello, please leave your name and email here before chat online so that we won't miss your message and contact you smoothly.